Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:45

LOGOUT.hu

Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!

Országos motoros rendezvények

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1251) Boxer001 válasza Integra (#1250) üzenetére


Boxer001
veterán

Aztaqrva ez a csávó elmebeteg, nagyon kemény. :DDD Ki ez az őrült? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1252) Topiccsendőr válasza Integra (#1250) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

na tessék. arra jó a doboz, hogy útközben kinyíljon :D

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#1253) Integra válasza Topiccsendőr (#1252) üzenetére


Integra
titán

jaja, azért megpakolhatta volna a teljes hitelesség nevében a dobozokat, egyik másik mutatvány biztos viccesebb lett volna :D

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1254) Boxer001


Boxer001
veterán

Egy kérdésem lenne. Ha B-s jogsim van, akkor A-ra ugyanúgy kell elsősegély tanfolyam+vizsga?

(#1255) .mf válasza Topiccsendőr (#1249) üzenetére


.mf
veterán

Hjah, én is reggel felébredtem, kinéztem, megláttam a fos időt és visszafeküdtem :DDD :(

Inti / Persu: a doboz-kinyílós az esés után volt (tudom, vágásilag nem, de írta valamelyik oldalon), s mint láthattátok, mikor felállította, nem csukta vissza rendesen.
Nem rossz gép, elfogadnám -- ezt is :DDD

Boxi: asszem ha x (5?) évnél nem régebbi, akkor igen.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#1256) Boxer001 válasza .mf (#1255) üzenetére


Boxer001
veterán

Hát ha így van az nem jó, mert már 10 éves a jogsim. :D
Kint süt a nap ezerrel, csapassátok. :D

(#1257) Ramius válasza Boxer001 (#1256) üzenetére


Ramius
őstag

Nem kell eü tanfolyam. Nekem 9 éves a B jogsim, most csinálom az A-t és nem kellet eü-re járnom.

gyakorlat teszi a mestert...tönkre...

(#1258) alvaro válasza Boxer001 (#1254) üzenetére


alvaro
senior tag

Mivel nekem A-m van és épp a B-t csinálom, meg tudom mondani: ha '84-nél újabb a jogsid, nem kell :)

(#1259) Boxer001


Boxer001
veterán

Zsííír, akkor ennyivel is kevesebb lesz. :) Nézegetem az árakat, nem is vészes, igaz ami ebben vészes az maga a motor. :D
Ramius neked milyen gép lesz? Vagy már van...

Tudom még korai, de pl. sisakban mi az az ár, amiért korrektet kapni?

[ Szerkesztve ]

(#1260) Shkiz0 válasza Boxer001 (#1259) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

35K-tól felfelé kb. De a normálisabbak inkább ilyen 40-60K között kezdődnek.
Nekem is kell másik, mert ami most van már 6 éves, de idén már nem volt rá keret, így tavasszal veszek majd egyet a kezdésre, hátha télen lesz valami leárazás, vagy egy régebbi csúcsmodell megakciózva.
Én pl a HJC sisakokat nézegettem

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#1261) Ramius válasza Boxer001 (#1259) üzenetére


Ramius
őstag

Én is hornetet szeretnék. De még nincs rá keret, majd tavasszal. Tudom akkor a legdrágábbak, de hátha kifogok majd valami jót. :)

gyakorlat teszi a mestert...tönkre...

(#1262) Daywalker válasza Boxer001 (#1259) üzenetére


Daywalker
addikt

Ha nincs még semmilyen A kategóriás jogsid, akkor új kreszvizsga kell. Eü nem kell, ha már van bármilyen kategóriád.
Tanfolyamot is ki kell fizetni, de bejárni nem fontos (nekem nem kellett).
Ráadásul vizsgára is csak akkor lehet jelentkezni, ha lement a tanfolyam. Csak hogy érezd, hogy ez is mekkora elb@szott egy rendszer. :(((
Nekem 8 v. 9 éve volt B jogsim, amikor megcsináltam az A-t, tehát ez tuti. (Tavaly tavasszal lettem kész, de az azt megelőző évben ősszel kezdtem el, csak forgalomban már nem lehetett akkor vizsgázni a hideg miatt).

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#1263) ALI_G válasza Djuree (#1217) üzenetére


ALI_G
veterán

Én is tervezem, hogy kivonom a forgalomból télire, de hogy is van ez? Ha megvan az évben 9 hónap biztosítás, akkor lépek bonus-t?
Mennyi idő elintézni az egészet?

(#1264) Tüzi válasza ALI_G (#1263) üzenetére

Én már kivonattam. 2600 pénzért, kell a forgalmi, meg a személyi-lakcímkártya. Kb 10 perc. 9 hónap kell meg egy nap, akkor nem buksz bónuszt.
Ezt velem elfelejtették közölni, azóta csakazért is kivonatom.
6 hónap után ingyé' visszahelyeződik. Ha előtte kell, akkor meg valami 1500 asszem.

hátha érdekel valakit aki nem villanymotor fan :P

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#1265) ALI_G válasza Boxer001 (#1248) üzenetére


ALI_G
veterán

600-as hornetnél nem tudom kinek kell erősebb motor, hidd el, bőven elég.

(#1266) Integra válasza Tüzi (#1264) üzenetére


Integra
titán

már tovább is küldtem egy haveromnak a linket, hogy hátha talál itt egy gyári dobot az sv650-re, hogy vissza tegye rá a slip-on helyett. :)

áááá, gyári légszűrőt is találnia kell, 1 liter olajfogyasztása van. mondjuk nekem ez túl soknak tűnik, hogy a nagyobb airbox meg a nyitott slip-on ennyire megborítsa a fogyasztást..

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1267) Tüzi válasza Integra (#1266) üzenetére

nyomjon bele egy lukas parafadugót :DDD

mod: dízel-benzin üzemű :))

[ Szerkesztve ]

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#1268) Ferdzsoo válasza Tüzi (#1264) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Sosem értettem ezt a kivonatást.
Mi értelme van? Mennyit spórolsz így? (Főleg hogy 2600-at be kell fizetned.) Kötelezőn mennyit spórolsz? Nekem az egész éves díjam volt 9500 Ft. Akkor befizettem azt helló.
Max ugye akkor 1 negyedévet nem kell fizetned ami 2375 foritn ha negyedéves díjban vagy.
Akkor a kivonatás még többe kerül mint amennyit spórolsz vele.
Teljesítményadót meg ígyis úgyis be kell fizetned.
Nemvágom.... :N

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#1269) ALI_G válasza Tüzi (#1264) üzenetére


ALI_G
veterán

4100 pénz a 3 hónapra? Viszont én éves biztosítást fizetek, azt gondolom nem kapom vissza, meg a teljesítmény adó is éves...?

(#1270) Tüzi válasza Ferdzsoo (#1268) üzenetére

5200 a negyedévesem. Ezt vedd kétszer, 10400. Valamint a teljesítmény-adóból is csak a használt időszakra kell fizetned. Legalábbis eddig így volt :)
Annó verekedtem a biztosítóval. Megkérdeztem, fél évet mondtak. Aztán visszaraktak A0-ba. Amit B1-re majd 2re változtattak egy-egy levélben, majd megint A0. Akkor megint vertem az asztalt, aztán mondták, hogy tök felesleges erőlködnöm, mert 9 hónap.
Azóta úgy vagyok vele, ha csak 5 forinttal is jobban jövök ki, akkor is kivonatom.
Jövőre meg nagy valószínűséggel külföldi rendszám lesz rajta, szóval...

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#1271) Tüzi válasza ALI_G (#1269) üzenetére

Nem. Kivonatás = 2600 huf.
Fél év után ingyé' visszarakják.
Ha meg fél évnél hamarabb kell, akkor asszem 1500 a visszarakás.
(nem hiszem, hogy nagy kedved lesz jövőre 450 hufos benyát tankolni, szóval több okból is megéri kivonatni :) )

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#1272) Ferdzsoo válasza Tüzi (#1270) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Hogy az öreg istenbe 5200 a negyedévesed?
Így persze értem miért vonatod ki, mert megéri, csak azt nem hogyan lehet 5200?
Az Kibasok. :Y

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#1273) Tüzi válasza Ferdzsoo (#1272) üzenetére

Úgy, hogy 2-3 éve visszaraktak A0-ba mint az előbb írtam :)
Aztán hiába vagyok baleset-mentes, ősz végén mindig bukom az addig összedolgozott bónuszom :)
Neked 60 kw van a forgalmidban, nekem 90, leginkább ezért. Tudod, én már luxuskategóriás vagyok :)

Gondolkodtam már, hogy le kellene papírozni 125ösre valahogy :DDD

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#1274) Daywalker válasza Tüzi (#1271) üzenetére


Daywalker
addikt

Ha kivonatásnál megmondod, hogy meddig akarod, hogy kivonva legyen, akkor nem kell 1500-at fizetni a visszahelyezésért.
Én úgy csináltam tavaly, hogy nov 30-án bementem, hogy dec. 1-től kérem február utolsó napjáig. Bepecsételték, hogy ideiglenesen kivonva eddig és eddig.
Az volt a vicc, hogy annak ellenére, hogy az én nevemen nem volt 9 hónapig forgalomban a motor (mivel áprilisban vettem), mégis léptem bónuszt, tehát most van B1-ben...

Feree13: anno leírtam, hogy mennyit spóroltam 3 hónap kivonással. Kb. 21-22 ezer forintra jött ki. Annyit azért megért...
Teljesítményadót részarányosan kell kifizetni, főleg, mivel azt is az önkormányzat intézi, tehát a kivonatás alapból le van jelentve náluk és a gép az alapján számolja.

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#1275) Tüzi válasza Daywalker (#1274) üzenetére

megnyugtató, hogy ez még ebben az évben így működik :D
nem sok mindenről lehet ezt elmondani :D

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#1276) Boxer001 válasza Shkiz0 (#1260) üzenetére


Boxer001
veterán

Köszi, csak hogy tudjam már milyen árkategória számít olyannak, amit érdemes megvenni.
Ramius
Te is Hornet? Na akkor csak nem olyan elbaxott az ízlésem. :D Hajrá. :)
Daywalker
Én már az ilyen bosszantó kis dolgokon meg se lepődöm, ami itthon megy...
Milyen gyorsan lehet egyébként ezt az egészet lezavarni, ha mindenből elsőre átmegyek? (+ az időjárás a vezetést is engedi, nem kell úgy várni, mint neked kellett)

(#1277) Ramius válasza Boxer001 (#1276) üzenetére


Ramius
őstag

Nézegettem még a fazereket is, de egy civic mellé mégiscsak egy hornet illene :D

gyakorlat teszi a mestert...tönkre...

(#1278) ALI_G válasza Daywalker (#1274) üzenetére


ALI_G
veterán

De a teljesítmény adót előre fizetjük jan 1-től. Szóval ha most kivonom, attól még ki van fizetve idénre az adó

(#1279) Tüzi válasza ALI_G (#1278) üzenetére

De jövőre "visszakapod". Elvileg. De ha bemész kivonatni, akkor megkérdezed, azt' megmondják mi a zőccség' van.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#1280) Boxer001 válasza Ramius (#1277) üzenetére


Boxer001
veterán

Szerintem ez a helyes út, amire most léptél. :D

(#1281) Integra válasza Ramius (#1277) üzenetére


Integra
titán

jah, de azért könnyebb ha nem márkabuzulsz. mondjuk most már nem is nagyon lehet, mert a honda elfelejtett jó autókat gyártani. :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1282) Tüzi válasza Integra (#1281) üzenetére

"szélesebb piaci igényeket szolgálnak ki"

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#1283) geree@bl válasza Boxer001 (#1276) üzenetére


geree@bl
aktív tag

Ha mindenből elsőre átmész akkor 130ezer környéke.
Én most csinálom (mindjárt vizsga :DDD) és 137eddig, hogy mindenből elsőre megvan, és eü-re nem is mentem.

Eléggé megdrágult... :S
Persze nekem nincs A-ból előéletem, úgyhogy elés sok órát kell levezetni.

''Tévedni emberi dolog, de valamit igazán hatásosan elbaszni: ehhez már számítógép kell.''

(#1284) Daywalker válasza ALI_G (#1278) üzenetére


Daywalker
addikt

Ez nem igaz. Gondolj csak arra, hogy amikor eladod az autót vagy motort, akkor az aktuális évre mindig annak kell kifizetnie a teljes összeget, akinek január 1-jén a tulajdonában van az adott jármű. Tehát, ha te márciusban adod el, akkor abban az évben még neked kell kifizetned, a vevő csak jövő évtől fizeti...

Boxxer001:

Kb. ahogy geree@bl mondja. Köcsögség, hogy felemelték a vizsgaíjat. Nem akarlak rossz útra terelni, de annyiba kerül, hogy érdemes esetleg zsebbe tejelni, mert motorral minden szarért meghúzhatnak (pláne forgalomban), és akkor még többet fizetsz. Nekem a rutinon volt egy bukta, mert kitalálta a tatter, hogy a 3. feladatnál az intenzív fékezésnél előbb fékeztem vagy(!) nem gyorsultam fel eléggé, mert a vonal előtt egy méterrel meg tudtam állni. Érted, még azt sem tudta eldönteni, hogy lassan mentem vagy korán fékeztem (ha fékezem, akkor a motor bólint; ha nem vagyok elég gyors, az is látszik. Szóval csak arra ment, hogy bukta legyen. Megjegyzem, a rutinórák mindegyikén síkos volt a pálya, vizsga napján száraz idő volt. Szóval, ha nedves aszfalton meg tudtam állni a megadott sebességről a vonalig, akkor száraz időben pláne, hogy meg tudtam állni. De ha sík hülyének érzed magad, vagy bizonytalan vagy, akkor inkább plusz óra...tejelni csak akkor, ha érzed a dolgot, és el akarod kerülni az igazságtalanságokat:DDD Mert akárhogy próbálják a médiában tisztára mosni magukat, bizony sokan direkt buktatnak.

Időben nem tudom megmondani neked, mert függ attól, hogy ér rá az oktató, hogy érsz rá te stb. Mi eléggé gyorsan lepörgettük, mert ősszel este már nem volt senki. Szóval folyamatosan sötétben, utcai és a motor lámpafénye mellett tanultunk rutinozni:DDD
A forgalom nagyobb szívás volt, mert függött attól, hogy mikor lehet vizsgázni először. Tehát hiába van februárban 15 fok és verőfényes napsütés, valamikor márciusban írnak ki először vizsgát, ha jó az idő. Valahol intenzív tanfolyamot tartanak, persze felárért:)
Az egész jogosítvány megszerzéses dolog kb. annyira komikus és teátrális, mint a Mozaik utcában vizsgáztatni. Mondjuk ugyanaz a banda van mindkét helyen, tehát nem meglepő.

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#1285) Tüzi válasza Daywalker (#1284) üzenetére

Most bánhatja csak igazán, hogy nem etnikumnak született, nekik nem kell jogsi, hogy vezethessenek :))

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#1286) Daywalker válasza Tüzi (#1285) üzenetére


Daywalker
addikt

Ha nem idén barnultál, akkor a BKV-ra sem kell jegy/bérlet. Ha elkérik, az rasszizmus. Tisztelet annak a néhány kivételnek. Szép ország ez...

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#1287) Boxer001 válasza geree@bl (#1283) üzenetére


Boxer001
veterán

Az meg hogy lehet? Ahol én néztem ott 87-re jön ki eü nélkül :F Vagy van ahol kötelezően többet kell vezetni :F
Daywalker
Hát remélem nem lesz nagyon elhúzva a téma, mert nekem ilyen faxságokhoz nincs türelmem. :D Vagy kezdjem el korábban a tanfolyamot esetleg...
Még pár ilyen sztorit írtok és mire oda kerülök, hogy tanfolyam, addigra vérben forgó szemmel kezdek bele. ;] :D

[ Szerkesztve ]

(#1288) Tüzi válasza Daywalker (#1286) üzenetére

ezt nem is tudtam :D elkezdek szolizni, meg festeni magam, és veszek megkülönböztető jelzést is a nyakamba :DDD

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#1289) Daywalker válasza Boxer001 (#1287) üzenetére


Daywalker
addikt

Tanfolyamra iratkozz be korán, hogy tavasszal elkezdhesd a gyakorlatot, onnan már pörögni fog. Minden esetre azért sem érdemes a tanfolyamra eljárni, ha már van B kat. jogsid mondjuk, mert nem tartanak külön órát az A kategóriára (már ha nem olyan helyre mész, ahol csak motoros jogsit lehet csinálni). Beülhetsz a B-re aztán csókolom...abból meg hiányzik egy csomó dolog (műszaki 0), mert kit érdekel, ha már egyszer hallottad.

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#1290) Tüzi

Ja igen. Egy kérés/kérdés. Ha valaki tud eladó Givi Y161 jelzésű kit-et, ami wingrack 2 felszerelésére szolgál, legyen szíves jelezze privátban.
köszi

pár kis pici vas kellene, ami ottan van alul ni.

motoroswebaruhaz-on nincsen :)

[ Szerkesztve ]

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#1291) Daywalker válasza Tüzi (#1290) üzenetére


Daywalker
addikt

Van egy tippem, hogy persunak lesz :)) :D :DD :DDD ;]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#1292) Tüzi válasza Daywalker (#1291) üzenetére

tippje, vagy kit-je? :)

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#1293) Ramius válasza Boxer001 (#1287) üzenetére


Ramius
őstag

Nekem eü nélkül lesz 110 környéke. Persze ha minden sikerül elsőre.

gyakorlat teszi a mestert...tönkre...

(#1294) Boxer001 válasza Daywalker (#1289) üzenetére


Boxer001
veterán

Akkor lehet már január-februárban elkezdem, úgy jobb lesz.
Ramius
Nem értem mi ez a nagy különbség az árakban, gondolom a gyakorlati órák száma. Mondjuk nem a tanfolyam alatt fogok megtanulni motorozni...

(#1295) Tüzi válasza Boxer001 (#1294) üzenetére

Dehogynem. Ha odamész egy vezetéstechnikai tréninges top-über papírral, azzal nem adnak jogsit :)

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#1296) Tüzi

Zsír, megvan a bicómra az új fékem :DDD Hope mono 6ti powa :D

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#1297) Boxer001 válasza Tüzi (#1295) üzenetére


Boxer001
veterán

Jó hát mást nem is vártam, ez egyébként is Abszurdisztán. :D
Nekem nem mond semmit, de szeretnék neked elsőként gratulálni a fékedhez. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1298) Tüzi válasza Boxer001 (#1297) üzenetére

kösz :DDD
végre sikerült jó áron megcsípnem egyet íbéjen.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#1299) Topiccsendőr válasza Daywalker (#1291) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

mihaszna szerkezet. :D

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#1300) Tüzi válasza Topiccsendőr (#1299) üzenetére

mi haszna? nem a hátamon kell vinnem innentől amit eddig ott vittem :P :D ;)

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.