Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:45

LOGOUT.hu

Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!

Országos motoros rendezvények

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#301) Integra válasza yodamastah (#299) üzenetére


Integra
titán

most keltem :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#302) boogie84


boogie84
veterán

[link] :(

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#303) shiNIN válasza .mf (#237) üzenetére


shiNIN
tag

Periférikus látás... Nem tudom, mások milyen gondolatokkal közlekednek gyalogosként, én körülnézek, ha az útra lépek, ha járda, ha nem. Tudom, hogy ez nem általános, de miért? Unják az életüket?

No, átköltöztünk. "Kissé" fáradt vagyok, agyam kb. semmi, szokatlan, hogy egész nap talpon vagyok, könyvesládákat teszek arrébb s kitalálom, mit, merre, hogyan :D Takarítottunk a másik háznál, így egy kis 100km-es kör volt azért tegnap. Kéne több. Még a motor elkészülte előtt kinéztem a Szápár-Várpalota vonalat, rossz út erdőben, táj, nagy lejtő, nekem tetszik :)

A lányok mostanság a szabadban éjszakáznak, a füvön. Jól néznek ki ott, főleg az enyém. A Face-Out Parking még gyakorolandó, igen sokáig tart, míg a bokrok és fák közt betolatok :D Később a derítő betonjára tervezünk beállni, de most szeretem nézni a motorokat teraszon ejtőzéskor.

(#304) shiNIN válasza doc (#239) üzenetére


shiNIN
tag

Hoppá. Ilyen direkt lelépővel talán még nem találkoztam... De olyan simán volt, hogy viszonylag forgalmas úton, lakott területen, kanyar után bácsika körülnézés nélkül szép ráérősen bandukol át az úton, ha jól emlékszem, ferdén. Gondolom, ilyen akad a településeken, nekem egyszer is elég volt. De a legjobb a biciklis volt egy kis gyér forgalmú szerpentinen valahol a közelben. Közvetlenül egy éles kanyar után állt a sáv közepén vagy még beljebb.

(#305) TayRol válasza boogie84 (#302) üzenetére


TayRol
veterán

szegeny... nagyon sajnalom. nyomonkovettem, miota beteg lett de nem birt a kórral. :(

[ Szerkesztve ]

(#306) TayRol


TayRol
veterán

annyi abus lanc van, melyiket erdemes venni? nem akarom a legdragabbat.

(#307) Integra válasza TayRol (#306) üzenetére


Integra
titán

nekem ilyen van

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#308) TayRol válasza Integra (#307) üzenetére


TayRol
veterán

ez jo, a 25-30k még belefére. milyen hosszut érdemes?

(#309) TayRol válasza TayRol (#308) üzenetére


TayRol
veterán

kineztem meg ezt es ezt. jovo heten vennem kell valamit mert mostanaban sokat maszkalok motorral a varosban es hagyom ott a cangát.

(#310) Integra válasza TayRol (#308) üzenetére


Integra
titán

nekem 170-es van, de szerintem ez is rövid lesz, mert én fasz rossz helyre fúrtam le a rögzítő szemet a betonba és nem fog elérni a hátsó villában a lukig..... :(((

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#311) TayRol válasza Integra (#310) üzenetére


TayRol
veterán

pedig az mar jo hosszu. ha kesz lesz a motorom helye itthon en is lefurok valami rogzitoszemet. nalam az elso kerékhez van tervezve.

(#312) Integra válasza TayRol (#311) üzenetére


Integra
titán

az a baj, hogy kicsavarják a tengelyt, oszt viszik. aztán a fene tudja, hogy a hátsó villás rögzítés annyival biztonságosabb e....

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#313) TayRol válasza Integra (#312) üzenetére


TayRol
veterán

nekem egy sima zártszelvény a hatso villam, szoval...:)

(#314) .mf válasza TayRol (#306) üzenetére


.mf
veterán

Nekem Apám talált valahol láncot, 13mm-es hexagon szemek textilben, 110cm (kicsit sajnos rövid, elég közel kell állni dolgokhoz, jobb lett volna 150 körül, bár így is 5kg), s mindössze 10 vagy 11k volt. Jól látható és / vagy forgalmas helyeken szoktam hagyni, ott ilyen tengelykiszereléses dolgoknak nem hinném, hogy nekikezdenek (s nem is hallottam eddig még ilyen esetről). Továbbá annyi motort láttam már semmilyen lánc vagy tárcsazár nélkül is, hogy a.) lehet, hogy mégsem olyan rossz a helyzet; b.) remélem nem az enyémnek állnak neki, ha van könnyebb préda is.

[ Szerkesztve ]

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#315) TayRol válasza .mf (#314) üzenetére


TayRol
veterán

szoval akkor a méter koruli az keves. 150-170 cm. ezek szerint ami mar hasznalhatobb.
csak az a baj hogy nulla csomagterem van es mindig dobozt kell magammal cipelni ha a lancra szuksegem lesz. vagy a derekamra teszem.

(#316) Integra válasza TayRol (#315) üzenetére


Integra
titán

asszony holnapra is elgáncsolt motor ügyben?:DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#317) TayRol válasza Integra (#316) üzenetére


TayRol
veterán

nem, vendegeink jonnek. ami eleg ritkan fordul elo, szoval jo utat nektek.:D de jovo heten elmegyek Kecsora, ha kell egyedul is. :))

(#318) Daywalker válasza TayRol (#315) üzenetére


Daywalker
addikt

Hát derékra tenni...elég necces eset. De te tudod...

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#319) Integra válasza Daywalker (#318) üzenetére


Integra
titán

úgy keresztbe vállon ahogy a gósztrájder csinálja :K

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#320) .mf válasza Integra (#316) üzenetére


.mf
veterán

Miért, holnapra is van terv?

Roli: derékra, hát, ... az elég indusztriál-metál szado-mazos lesz, nem csak kinézetre :DDD Először is, 1,5m-es legalább 6 kg lesz; másodszor, a derekadon ez lógni fog, ütni a tankot, idomot, ülést, stb. Egyszer próbáltam egyik vállon, felsőtesten keresztbe, de egyrészt súlya miatt kényelmetlen volt, másrészt, a testemen és a bukón már szűken ért át, és súlya is van, így fel- és levétele is macera volt.
Nálam valószínűleg elférne a csomagtartóban, de mivel úgyis mindig van nálam tanktáska, abban hordom.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#321) Integra válasza .mf (#320) üzenetére


Integra
titán

nem voltam ma, aludtam, lustálkodtam, rámfért:K

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#322) TayRol válasza .mf (#320) üzenetére


TayRol
veterán

akkor marad a hatso doboz.:) pedig derékon tenyleg kemenyen neztem volna ki.:)

(#323) yodamastah válasza TayRol (#306) üzenetére


yodamastah
őstag

Nekunk2006ban tobb motor volt osszekotve 2eb 40ezres Abus-al, amit ugy tuntettek el a motorokrol mintha soha ott se lett volna :D Szerencsere a motorok megmaradtak. Azota 12ezres lancot hasznalok. Arra jo hogy hip hopp nem lehet bedobni a furgonba a motort. De akinek nagyon kell a motor az leszedi a leggjobb lancot is...

[ Szerkesztve ]

(#324) Integra válasza yodamastah (#323) üzenetére


Integra
titán

igen, inkább vigyék el a másik motort a garázsból, mint az enyém, ennyi :) amúgy is, egyik lakó beújított egy zsírúj gs-t, vigyék azt :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#325) alvaro válasza Integra (#310) üzenetére


alvaro
senior tag

Itt shiNIN Alvaro gépéről... Még mindig kissé kaotikus a szobám, bár itt meg alacsony az asztal és nem szeretem az összehajtogatott lábtartást... Nehéz a tetőtérbe, kanyarodós keskeny lépcsőn felvinni a nehezebb nagyobb asztalokat :D

170 centi? Az dögnehéz lehet. A mieink 1 méter körüliek, egyik kisebb, másik hosszabb, utóbbival összeköthető a két motor vagy egy motor két sisakkal :) A súlyuk így is épp elég :)
Mi eddig még nem kötöttük őket máshoz, szinte mindig garázsban vagy kertben, agresszív kutya mellett éjszakáztak... A garázsban még lánc se volt rajtuk, kár, hogy néha nyitva maradt az ajtó, sose szoktuk meg, hogy a ház egyben van a garázzsal és van az egészen 3 ajtó. Bezzeg most még kerítés sincs, csak ülnek a füvön a motorok.

[ Szerkesztve ]

(#326) alvaro válasza .mf (#314) üzenetére


alvaro
senior tag

{még mindig shiNIN, bár ez úgyis látszik szerintem}

Akármilyen is a helyzet, én nem akarom kockáztatni, hogy ellopják. Hallottam már olyat, hogy egy csendes kis faluban kiszedték a garázs falát s elvitték a srác krosszmotorját, úgyhogy megteszek minden tőlem telhetőt. Itt mondjuk kisebb a forgalom, mint egy kis faluban, kevesebben is laknak, nem félek nagyon, szóval lánc és valami kis szimplább faház elég lesz a lelki nyugalmamhoz, a betonhoz rögzítésen azért elgondolkodunk :)
A bejárati ajtónk is egész nap nyitva van, így jár az, aki egyben teraszajtó is...

(#327) Integra válasza alvaro (#325) üzenetére


Integra
titán

nekem ez csak a garázsba kell :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#328) Integra


Integra
titán

meleg volt a pite.....
kockakő a pilisben az út közepén kanyarnál, ez lett a vége.
szeretem ezt az országot. csupa öröm és meglepetés. :U

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#329) doc válasza Integra (#328) üzenetére


doc
nagyúr

:Y :W

(#330) TayRol válasza Integra (#328) üzenetére


TayRol
veterán

szentlaszlo fele voltal? nemszeressem a pilist, sok rosszat hallok mostanaban felole.
neked nem lett bajod?

(#331) boogie84


boogie84
veterán

Srácok, tuti h létezik őrangyal és az is h tud menni 160-al. Megint szerencsésnek érzem magam. Ma jövök haza melóból (Komárom -> Győr) és előzök egy autót kb 150-el. Akkor látom h egy bazi nagy szarvas sétál át az úttesten. Húztam neki egyet és az úttest jobb oldalára húzódva épphogy de átfértem előtte (nem tudom az autóval mi lett, ő talán megállta, vagy balra kikerülhette és simán átsétafikált). Azt hiszem 12 óra meló után is jók a reflexeim. És volt hidegvérem. Utána picit remegtem, de felfogtam h milyen nagy szerencsém van.

:R

Huh.... Ebből is tanultam!

[ Szerkesztve ]

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#332) .mf


.mf
veterán

Van a sportmotor.hu zx6r-es topicban egy tag, neve pereckirály... lassan én is megkaphatom ezt a címet, most 3 hónapban sorban mind elestem :)) (7.18 Lovasberény, 8.23 Euroring, 9.18 Pilisvörösvár után). De méghozzá ilyen hülyén... ááá... végre kiértem a dugós és piroshullámos városból, túl Pilisvörösváron, kezdődnek végre a kanyarok. Csakhát nagyobb sebességgel mentem be a kanyarba, s már a kanyarban látom, hogy egyrészt ez nem csak 60°, mint aminek a dombtetőről kinézett, hanem 90-100°, s ami még rosszabb, az az, hogy a kanyar kifelé dőlt, sőt, a külső szélén valami felmarásnyomok is voltak. Befékeztem, de már éreztem, hogy ebből baj lesz, s már meg is lett. Nem estem nagyot, már nem mentem sokkal, már csak a maradék lendület vitte ki alólam a motort. Viszont a váltókonzol letört, így nem tudtam váltani, és a váltó is beragadt. A fura az volt, hogy nem a váltópedál pedál-részéül szolgáló kb 10mm-es rúd tört le, hanem ez a több centis konzol. Pár motoros megállt segíteni motort felállítani és kitolni a kanyarból, adtak egy számot, így tudtam hívni autómentőt, akivel hazahoztuk a gépet.
Már itthon, a konzol leszerelésénél láttam, hogy ahol eltört, ott forrasztva volt... át is alakult az anyag szerkezetileg alatta. Valamint ez a konzol valami ultrakönnyű alumínium ("habosított", létezhet olyan? Eszméletlen könnyű, és kicsit porózusnak is néz ki).

Én jól vagyok, csak kis zúzódások, a vicc az, hogy balra estem, a bal lábamat úgy kellett kiszabadítanom a motor alól, viszont már itthon átöltözésnél vettem észre, hogy a jobb lábamon vádli-tájékon van egy véres seb, bal oldalt semmi... fene se érti...

Na megyek alkatrészt vadászni :))

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#333) TayRol


TayRol
veterán

sracok, vigyazzatok magatokra!

(#334) Daywalker válasza TayRol (#333) üzenetére


Daywalker
addikt

Jaja, csak okosan. Főleg, hogy az aszfalt is hűvösebb lesz most már, mert jön a fos idő...nem árt vigyázni.

.mf: nagyon vigyázni kell azon a szakaszon, én is többször jártam arra. Mindig van valami meglepi :(

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#335) zsoltee10


zsoltee10
addikt

jesszus, 7végén lelépek a labancokhoz motorozni, és ennyi minden történik. örülök, hogy mindenki jól van. Mi megjártuk szerencsésen, nem vállaltam sokat a kanyarokban, a tájban gyönyörködtünk. Megjártuk a Glocknert, Gerlos, Nockalmstrassét, baromi jó volt. Láttuk a Krimml vízesést is, az is gyönyörű. Meg hát úgy általában az a táj, a zöld legelők, tehenek, minden. 1686km-t motoroztunk, ma 815km-t. Az idő is jó volt, pedig a hidegfront meg az eső elért minket, de lehagytuk. :)

(#336) zsoltee10


zsoltee10
addikt

pár kép a fészbúkon, egyúttal bejelölhet, aki fenn van. :)

Grossglockner

(#337) TayRol válasza zsoltee10 (#336) üzenetére


TayRol
veterán

jo lehetett. titeket ki fenykepezett le menet kozben?:)

(#338) Daywalker válasza zsoltee10 (#336) üzenetére


Daywalker
addikt

Fasza képek...fel is vettelek izibe':D

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#339) doc válasza zsoltee10 (#336) üzenetére


doc
nagyúr

grat :C
a Grossglockneren eddig csak snowboardozni voltam, de az latszott rajta hogy motorral sem lenne utolso celpont :K

(#340) ALI_G


ALI_G
veterán

Akkor pénteken kit érdekel egy napos kecsóring?

Opcionálisan szombaton euroring (délelőtt-délután)? Ebben az esetben pénteken nem mennék.

(#341) Integra válasza ALI_G (#340) üzenetére


Integra
titán

nem lesz kész a motorom, úgyhogy én biztos nem.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#342) Daywalker válasza ALI_G (#340) üzenetére


Daywalker
addikt

Engem érdekel, de a hétvége nem biztos, hogy jó...szóval csak egy marad:D

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#343) ALI_G válasza Daywalker (#342) üzenetére


ALI_G
veterán

Péntek?
Még ma tudok változtatni, jó időt mondanak mindkét napra.
Ha már megyünk hárman pénteken, akkor az nekem zsír!

(#344) Daywalker válasza ALI_G (#343) üzenetére


Daywalker
addikt

Alaposan bele kell húznom a munkába, és akkor jó lehet. Jó lenne, ha még 1-2 ember jönne.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#345) TayRol válasza Daywalker (#344) üzenetére


TayRol
veterán

ma este derul ki hogy OK-e, de nekem eddig jo a pentek.

(#346) zsoltee10 válasza Integra (#341) üzenetére


zsoltee10
addikt

csak a felni sérült végül? meg tudtad fogni a motort?

(#347) zsoltee10 válasza TayRol (#337) üzenetére


zsoltee10
addikt

köszi mindenkinek. :)

egy barátommal mentünk, ő fényképezett.

(#348) Daywalker válasza zsoltee10 (#346) üzenetére


Daywalker
addikt

Hüpp, ezt csak most láttam...
Áh katasztrófa, a gesztenye is hullik mindenhonnan, szarnak rá. Sepregetik a szobrok előtti 3 nm-es parkokat, de a járda meg az út tiszta retek. Vicc.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#349) Integra válasza zsoltee10 (#346) üzenetére


Integra
titán

csak a felni, a gumi sértetlen maradt szerencsére, egy karc sincsen rajta. de akkorát ütött, hogy még az első kerekem is kilőtt a magasba. megfogtam, kutya bajom. csak most megint egy nap szabi kivesz, pénz, idő, és bosszúság. mindjárt hivom a kékholdas srácokat, hogy wtf, help. :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#350) Ferdzsoo


Ferdzsoo
addikt

A hétvégét Pesten töltöttem, motorral.
Tömören: Fasza! :D
Frankó hogy lehet haladni, meg jó érzés brutál dugóban IS haladni. :)
Mondjuk számomra kicsit sok hogy egyes motorosok a körúton a 70-el haladó tömör autóoszlop között 90-el mennek folyamat. Iszonyat balesetveszélyes szerintem. Viszont meglepő mennyivel jobban figyelnek a motorosokra az autósok mint vidéken. Valszeg azért is mert jóval több motoros van pesten mint máshol.
Nah szóval full pozitív és szívesen motorozgatnék sűrűbben Pesten keresztbe-kasba. :DD
Voltam karasnában is, elég korrektül állnak az emberhez. :U

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.