Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:45

LOGOUT.hu

Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!

Országos motoros rendezvények

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#651) TayRol válasza Tüzi (#648) üzenetére


TayRol
veterán

inkabb egy designos rikito melleny mintsem egy mozgo Las-Vegas.

Daywalker: mi az elso szo, ami az eszebe jut? (Vaklárma):D

[ Szerkesztve ]

(#652) Tüzi válasza TayRol (#651) üzenetére

Sportmotoron van cikk, hogy a kamionokra kötelezővé teszik a 3M-es fóliát. Lendületes formájú kontúrcsíkokkal el tudnám képzelni a motoromra. Meg egy fényvisszaverős felnicsík párost.
Épp a minap verték hajnalban telibe az egyik vfr klubos srácot. Átengedte a gyalogost a zebránál, hallott valami surrogást (vizes út miatt nem volt csikorgás), aztán csatt, ő jobbra, motor balra. Túlélte, a motor nem annyira. Szóval azért nem olyan rossz ötlet ez, csak megint a hozzá nemértők elgondolásával van a baj.

[ Szerkesztve ]

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#653) TayRol válasza Tüzi (#652) üzenetére


TayRol
veterán

termeszetesen semmi gond nincs ezzel a joizles hatarain belul.

(#654) Topiccsendőr válasza Tüzi (#652) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Nade legalább kap egy betétlapot, és jöhet a következő motor. Nekem is így volt. :) végre vehetne egy nem hondát :D

Egyébként sárga lámpánál, meg zebrák előtt nézem a visszapillantót reflexből, és nem egy ilyet kerültem el, hogy szakaszosan fékeztem.

Nem érdemes mintának venni az itteni közlekedést, mert kicsit indiai, kicsit olasz. Ezt nem ide találták ki. Nálunk a bukósisak használatánál is vannak problémák, tehát nem azon a levelen vagyunk, hogy bármilyen megoldáshoz vezessen. Nálunk. Itt lehet javítani a vezetésoktatáson, mindenen. Utak állapotán, az is potenciális balesetforrás, felfestések pláne sorolhatnám. Csak mindenki megélhetésibűnöz, akkor nincs miről beszélni. Nem a hozzánemértés van itt, hanem az önzőség. Nem gondolod, hogy mindenütt segghülyék vannak? Sokszor jól tudják a megoldást a problémákra. (persze vannak totál balf szok, de nem kell mindenkit hülyének nézni) Csak az vagy rohadt drága, vagy a te torkodon se lehetne lenyomni, olyan áldozatokkal járna, meg kell a nokiásdobozba is egy kevés. Mindenki benne van ebben. Te is :)
Pl:
Ha a Remust le kéne venni, te azonnal jönnél a nagytőkés elnyomással, ahelyett hogy vállalnád a dolgot. Mindenki így van mindennel. Mindenki egy rohadék. :D

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#655) Tüzi válasza Topiccsendőr (#654) üzenetére

Ő már rég állt, a gyalogos félúton volt, amikor telibeverték hátulról. Ez kivédhetetlen.

Összerakja a motorját. Aszongya, a vfrje kell neki, más nem. :)

Sok helyen nincsenek segghülyék,csak a főnökük az. Vagy ha az sem, akkor majd leállítják máshonnan. Lásd M6, meg völgyhíd. Külföld az megint más téma.
Amúgy ja.
Remust akkor venném le, ha mutatnának valaki épkézláb ellenérvet ellene. De párszor már mentett meg csattanástól, szal az épkézláb ellenérvig fent marad. Előbb szedjék le a (fülfájósan) visító robeszokról, meg a vfts like Ladákról. Utána leveszem én is.
De amúgy érdekes, hogy osztrákéknál ez is működik nem? Japánról nem beszélve.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#656) ALI_G válasza TayRol (#643) üzenetére


ALI_G
veterán

táska 37.000, mennyémá :) Már majdnem elgondolkodtam rajta.

esőruha mindig rikító, én szinte mindig viszek magammal (dobozban - persu nem röhög :D).
Felnicsíkot viszont hasznosnak vélem.

Integra: az enyémben van visszaverő csík hátul. De kukásmellény nem kell :)

Tüzi: végre. Van néhány olyan vadbarom, hogy hátulról már semmi nem látszik belőle éjszaka, mert kb. 1 W-tal világít, ha még világít, szürke (koszos) ponyva, éjszaka esélytelen, te meg jól belerongyolsz amikor ő megy 70-nel.

[ Szerkesztve ]

(#657) Topiccsendőr válasza ALI_G (#656) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Ha világhatalomra török, az tuti, hogy üldözni fogom a dobozos motorokat. Tömlőcbe az összessel. :D
Hányinger elfog ha meglátok egyet. :D

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#658) ALI_G válasza Topiccsendőr (#657) üzenetére


ALI_G
veterán

De én legalább eltudok hozni a benzinkútról 1 liter hűtővizet integrának :P (pontosabban te)
Hornet különben se sportmotor. ;]

[ Szerkesztve ]

(#659) Topiccsendőr válasza ALI_G (#658) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Jó, hát akkor inkább legyaloglom

Egy motor az, amire használod. Nálam sportmotor lenne :D

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#660) Topiccsendőr válasza Tüzi (#655) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Nah pont erről beszélek!
Ilyen hozzáállással mi a fenét lehet csinálni bármilyen téren?
Mindenki a másikra vár, előbb csinálják azok, addig én nem. :DDD

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#661) Tüzi válasza Topiccsendőr (#657) üzenetére

Rohaggyak' meg veszek wingrack-et a vifferre, és teledobozolom :DDD
Majd lefényképezlek, és a top-box hátuljára felragasztom a képet :DD

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#662) #25954560 válasza ALI_G (#658) üzenetére


#25954560
törölt tag

hatizsak? tanktaska? :)

(#663) Tüzi válasza Topiccsendőr (#660) üzenetére

Az a baj, az sose fog megtörténni, hogy robesz ne rezós dobbal, vfts like Lada meg ne ikerkoppánnyal közlekedjen.
A remusnak meg alig van hangja azokhoz képest, legalábbis abban a tartományban ahol én használom. Jellemzően 3-6ezer között. Persze 8ezer felett már szól. De városban meg nem forog 8ezret, szal vissza is értünk az elejére.
Az embereket meg sokkal kevésbé zavarja a mély hang, mint a magas.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#664) TayRol válasza #25954560 (#662) üzenetére


TayRol
veterán

nekem sajna tanktaska csak bagsterrel jatszik, addig is hatizsak es doboz - ha ketten megyunk-

(#665) Djuree válasza Topiccsendőr (#657) üzenetére


Djuree
félisten

én is így vagyok vele, ezért vettem fasza üléstáskát, ami a hátsó ülésre való, ha kicsi lehet bővíteni szélességre, meg lehet hozzá kapni 2 oldaltáskát ha kellene, és ez jól néz ki sportmocin is, olyasmi mint egy nagyobb üléspúp. persze 2 személlyel ez nem játszik...

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#666) Topiccsendőr válasza Tüzi (#663) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

kinemszarja le a robogót rezóval? Ez nem egy létező probléma. Ez egy példa volt, hogy ha valamilyen érdekütközés van, te hogyan delegálod a felelősséget másra, ahelyett, hogy te tennél valamit? Érted? És még mindig delegálod. És az emberek nagy többsége nem akarja, hogy sérüljön bármilyen érdeke. világos. Aztán csodálkozol a környezeteden, hogy ebben kell élni? Meg megy a nyafogás, hogy így szar minden, meg úgy szar? Irreális elvárásaik vannak az embereknek is, meg a vezetőknek is. Viszont partner mindenki ebben. Mindkét fél.
Ez a lélektana a szarnak.
Ha most képes vagy ezt elfogadni akkor jó, ha nem, akkor majd úgyis jössz a karvalytőkével, meg a fingással, aztán ígérem kussolok. :D Elmondtam, ennyi. Szélmalomharc.
Gyökérarc kapitány kezében tartja az országot. :D

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#667) Daywalker válasza Topiccsendőr (#666) üzenetére


Daywalker
addikt

Fingás?! Hol?! ;] LOL :))
Viccet félretéve, én is kezdek letenni a sportdobról, még hangtomítóval sem veszek szerintem...jó kis gyári titán, jó az.

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#668) Topiccsendőr válasza Daywalker (#667) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Jézus, nem ezért írtam, ez csak egy példa volt. Nem vagyok beépített greenpeace es, csak objektíve megvizsgálva a problémákat írtam le a dolgokat. Karburátoros amúgy sem érzékeny annyira rá, és könyebb belőni is. :D

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#669) Daywalker válasza Topiccsendőr (#668) üzenetére


Daywalker
addikt

Persze csak vicceltem:)
A kipuffról meg a hangereje miatt mondtam le. Ami tetszik és típusspecifikus bolt on rendszerű, az a Yoshi RS3, de az verseny és rohadt hangos, vagy az Arrow-nak van még, de az 80e Ft. A Remus bolt-on is drága. A többi nem tudom, mennyire megbízhatóak, univerzális meg nem kell. Nem akarok én a paraszt gyerek lenni, aki zúgat az ablak alatt. Egyébként is összehasonlítva a mostani gyári dobokkal már ez is hangosnak számít.

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#670) runner 125 válasza Daywalker (#667) üzenetére


runner 125
nagyúr

Tegnap mentem be melóba, jött szembe velünk 4 sportmotor városban, szép lassan. Elmentek mellettünk, gyakorlatilag nulla hang. Mondom havernak, ezek tuti osztrákok voltak.. utánuk fordultam gyorsan, bécsi rendszámú mind... ;]
Ausztriában nem divat a nyitott dob, noh meg ott keményen büntetnek is a jardok érte.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#671) Djuree válasza Daywalker (#669) üzenetére


Djuree
félisten

én sharkot vettem használtan 30-ért, nem az a hangos visítós fajta, benne van a hangtompító is, szép mély hangot ad a motornak, persze magas fordulaton hangos, de nem pörgetem úgysem a gépet...ez sztem belefér, durvább nem kéne...ja és sokkal esztétikusabb mint a gyári hurkatöltő :DDD

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#672) Daywalker válasza Djuree (#671) üzenetére


Daywalker
addikt

Hát, hogy hogy néz ki, az pont nem érdekel. Persze vannak elborult ötletek néha, de azért nem cserélném le, mert szebb. Max karbon vagy titán játszana nálam, visszafelé nem lépnék...de 80ért road legal arrow...huh...

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#673) doc válasza Daywalker (#672) üzenetére


doc
nagyúr

na en pont ezert akarok cserelni :)
karbon dobot akarok, egyreszt mert sokkal jobban nez ki mint a femszinu kalyhacso, masreszt meg talan (FIXME!) nem forrosodik at annyira mint a gyari dob?
illetve ha kicsit szebb hangszine lenne a mely tartomanynak, azt meg dijaznam (uvoltos dob nem kell)

(#674) Daywalker válasza doc (#673) üzenetére


Daywalker
addikt

Én előbb inkább megtanulok motorozni:) 30-50-80 ezerért nagyon sokat lehet pályára menni:DDD

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#675) doc válasza Daywalker (#674) üzenetére


doc
nagyúr

ahhoz nekem kene egy tanulomotor, nem mernem a Viffert palyara vinni, ha eldobom agyverzest is kapnek :D
jovore jo lenne valahonnan egy utni-vagni valo motor amivel ki merek menni palyazni... :U

80K-t meg nem adok kipufogoert, akkor inkabb marad a gyari, amig nem talalok egy koltseghatekonyabbat :)

[ Szerkesztve ]

(#676) Djuree válasza doc (#673) üzenetére


Djuree
félisten

azt mondta a szaki, ezek a kemény dobok azért nem jók, mert ha esel és horpad a dob, akkor kuka, isten sem egyengeti ki, főleg a titánt. maradok az alunál inkább...pedig de jól hangzik hogy titán dob :DDD

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#677) [lAyCsI]


[lAyCsI]
addikt

az én kipuffom is elég hangos már (EGRUS) ha jól számolom minimum 7 éve van fent,
nagyobb fordulatszámon már elég Mad Max-esen szól :D
úgyhogy ha vége a szezonnak lekapom és sztem elviszem újratömetem
a figura azt tanácsolta hogy szerezzek minél vékonyabb, és finomabb fémforgácsot,
amiből a dörzsiszivacsot is készítik, mert az tuti a büdös életben nem ég el...

-= No way back from Here =-

(#678) [lAyCsI] válasza doc (#675) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

PL

-= No way back from Here =-

(#679) Daywalker válasza Djuree (#676) üzenetére


Daywalker
addikt

Ja, de nekem a gyári is az...ha pedig esek, akkor bontottan veszek egy másikat. Fene sem áll neki egyengetni, ha nagyon össze van zúzva.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#680) Integra válasza Djuree (#676) üzenetére


Integra
titán

az hogy mi a külső burok, nem igazán oszt vagy szoroz, ez optika és design. ahogy a légcsatorna ki van alakitva, illetve a milyen anyaggal és mennyire van megoldva a csillapitás, ezek a lényegi tényezők a dob hangjánál és karakterisztikájánál asszem. majd persu kijavit ha kihagytam valamit.
baromira tetszik az akra karbon dobja amit az rr-hez gyárt, de olyan hangja van.... marad a gyári, ha lezúzom, kapok bontottat ugyanolyat.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#681) doc válasza [lAyCsI] (#678) üzenetére


doc
nagyúr

igen, en is nezelodtem mar arra, csak annyi a csavar hogy mindenkepp kell uj osszekoto is, fel akarom huzni az ules ala a dobot, szoval kicsit macerasabb lesz, es meg nem volt lelkierom nekiallni :(
talan majd telen, akkor raerek, esetleg tavasszal...

(#682) Djuree válasza Integra (#680) üzenetére


Djuree
félisten

én is úgy gondolom, hogy a belső a lényeg. ezért is jó az alu nekem, semmivel sem kevesebb mint a titán vagy a carbon. max jobban hangzik, ha eladásra kerül a gép, és sorolod hogy mik vannak rajta :D

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#683) [lAyCsI] válasza Integra (#680) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

nekem is tetszene a karbon de lebeszéltek róla,
kifakul meg szétrpedezekik egy idő múlva a szövet állítólag...

-= No way back from Here =-

(#684) Integra válasza [lAyCsI] (#683) üzenetére


Integra
titán

igaz.
inkább keresnék valami frankó állitható és massziv lábtartót a bringára, ami nem hajlik fel, ha esek akkor azon is csúszik, kimélve a vázat és a blokkot. újonnan nem veszek 60-80ezerért, hihetetlen milyen árak vannak...

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#685) Topiccsendőr válasza Djuree (#676) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

hát ilyen szempontokat még nem hallottam, hogy milyen dobot vállasszunk. ez biztos.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#686) Topiccsendőr válasza Integra (#680) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Karakterisztikánál a rendszer hossza a lényeg. a csillapítás fajtája, hogy abszorpciós, vagy a csöves módszer, az annyiban érinti, hogy a fojtást lehet változtatni az előbbinél , a másik meg le van gyártva, az olyan amilyen.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#687) Daywalker válasza Integra (#684) üzenetére


Daywalker
addikt

Azt mondod, hogy akkor ne cseréljem le a nem felhajtható első lábtartómat vissza gyárira :F

djuree: azért nem teljesen mindegy az anyaga élettartam szempontjából sem.
Főleg az olcsó sufni szar utángyártottaknál pláne nem. Plusz a tömege is más...de mondjuk nem vagyunk versenyzők, hogy ezt megérezzük ;]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#688) Djuree válasza Topiccsendőr (#685) üzenetére


Djuree
félisten

pedig ez is egy szempont, főleg nálam, aki szereti dobálni a gépet :DDD aki tud motorozni annál lehet nem szempont :DD

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#689) TayRol válasza Djuree (#688) üzenetére


TayRol
veterán

akkor neked acél cső kell, amit nehez osszetörni.

(#690) Djuree válasza TayRol (#689) üzenetére


Djuree
félisten

:)

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#691) yodamastah válasza Integra (#684) üzenetére


yodamastah
őstag

Valaminek engedni kell. Nekem merev labtarto a multkor egyszeruen kitepte a vazbol magat (vaznyulvanyostul). Elotte mindig a labtarto engedett, most nem (oldal iranyu utes ahogy foldhoz vagtam a motort). Ha merev labtartot veszel akkor midenesetre olyan magasra kell rakni, hogy mar csak akkor erjen le ha elestel.... Masik hogy ha merev labtartod van es elesel akkor igaz sokat fog majd, de eselyes hogy szejjel is megy. Szoval tartalekot is kell venni.

[ Szerkesztve ]

(#692) Integra válasza Topiccsendőr (#686) üzenetére


Integra
titán

az, hogy a katalizátort minél közelebb épitik a blokk után azt értem. ez a környezetvédelmi norma miatt kell. minél közelebb van, annál hamarabb melegszik fel, annál hamarabb csökken a károsanyag kibocsájtás. ezek után a kipuff hosszúságának alapvetően hol van szerepe a karakterisztikában, mit változtat a hossz?
x m3 levegő áramlik be, átmegy a motoron és ugyanigy ez az x m3 levegő áramlik ki. viszont, hogy befolyásolja a motor viselkedését, hogy mondjuk másfél métert tesz meg a blokk után a levegő vagy három métert?

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#693) Integra válasza yodamastah (#691) üzenetére


Integra
titán

igen, letörik maga a lábtartó és akkor csak azt kell cserélni. de az az érzésem is van, hogy ez majdnem olyan mikor hogy történet, mint a gomba maga. vagy használ vagy rossz. minden esés más és más, sose lehet tudni pontosan mi lesz.
nekem tört le már a felhajlós lábtartóm is.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#694) yodamastah válasza Topiccsendőr (#659) üzenetére


yodamastah
őstag

Hehe ja. Van aki MZ trophyt hasznal palyamotornak. Ezek alapjan barmi lehet palyamotor :D

(#695) yodamastah válasza Integra (#693) üzenetére


yodamastah
őstag

Hat nezd nekem gomba miatt meg merev labtarto iatt is kellett vazat hegeszteni. En lefosom, de nem art tudni hogy ez elofordul. Persze minden eses mas. Lattam mar egy egyszeru esesnel elrepedni vazat. Az ment a kukaba. Ahhoz kepest az en motorom elpusztithatalannak tunik amiken eddig keresztul ment :D

(#696) Topiccsendőr válasza Integra (#692) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Dióhéjban: A hosszal befolyásolod, hogy mikor érjen vissza a hengerhez a pozitív nyomáshullám, ami a szelepösszenyitásnál (szívó is nyitva meg a kipufogó is) - ami a sportmotoroknál elég nagy - visszatolja a lendületben lévő üzemanyag-levegő keveréket, (majdhogynem úgy, mint a kétüteműnél, de nincs akkora hatással a teljesítményre) és túltöltsd a hengert. A hengertöltöttséged lesz mégjobb. az egész lóerőhajhászás ezen múlik. minél jobban feltölteni a hengert. Belátható, hogy ez csak bizonyos fordulaton fog működni, ugyanis nem tudod állandóan változtatni a hosszát a rendszernek, (rontani tudsz dolgokon az exuppal, pl alacsony fordulaton a teljesítményrombolóan nagy összenyitásnál a gázoszlop lendületét, hogy ne legyen akkora töltési veszteséged) ezért amit nyersz azon a fordulaton, azt el is veszted az összes többin, ráadásul nem akkora arányú a túltöltés, hogy nagyot dobjon az effektív középnyomáson.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#697) Tüzi válasza Topiccsendőr (#666) üzenetére

Én rég elfogadom amit mondasz, bár ez lehet, hogy így írva nem jön át. Értem is amit mondasz, de lehet, hogy ez sem. Azt viszont látom, hogy nem érted; vannak fokozatok. Mindenben vannak. Baromságban is...
Nem kenem a szart senkire, soha nem is tettem.
Hajrá villanymotor.
Nekem 8.

peace.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#698) Daywalker


Daywalker
addikt

Nesze semmi fogd meg jól nyilatkozat Gyulay Zsolttól: [link] Úgy látszik, hogy nagyon ért ehhez.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#699) Tüzi válasza Daywalker (#674) üzenetére

... és mennyit lehet túrázni belőle... Fertő tó, Orfű, Mátra-Bükk-Zemplén, Őrvidék...

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#700) TayRol válasza Daywalker (#698) üzenetére


TayRol
veterán

ahogy faterom mondaná: sose leszek olyan szegény, hogy ígérni ne tudjak. amit ezek muvelnek, az...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.