Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:45

LOGOUT.hu

Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!

Országos motoros rendezvények

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#501) .mf válasza ALI_G (#498) üzenetére


.mf
veterán

Tudom, de szabi kikérése ügyében bezzeg betartják a munka törvénykönyvét (mintha annak csak kötelezettségei lennének felénk, és csak felénk, rájuk már semmi sem érvényes...), miszerint két héttel előre kell jelezni a szabadság-igényt...
A másik pedig, hogy annyi munkám van, hogy tegnap is este 8-kor csak azért indultam el haza, mert az iroda zárt be, s hajnalig itthonról dolgoztam tovább. :( A legrosszabb így dolgozni, eleged van belőle, szíved szerint már rég a rendkívüli felmondást dörgölnéd a képükbe azok után, amit eddig műveltek, de nem teheted, amíg nem találsz új munkát -- egyszer már megszívtam ezt, hogy előbb mondtam fel, mint lett volna új hely, s egy évig kereshettem állást...

/rant

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#502) doc


doc
nagyúr

ismeri valaki a tatai muanyagjavitot?
megbizhatoan, jol dolgozik? par nap alatt megcsinalna a repedt idomaimat (marmint a motoret :D)

(#503) Daywalker válasza .mf (#501) üzenetére


Daywalker
addikt

Az szopó :(( . Most már csak jövőre lesz pályázás... :(

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#504) shiNIN válasza .mf (#501) üzenetére


shiNIN
tag

Van, ahol év elején kell megmondani a szabadnapokat...
Alvarónak adnak, ha elegen maradnak a műszakban, én pedig anno bármikor kitalálhattam szerintem, ha épp nem volt sürgős meló (szar ügy, ha te vagy az egyetlen programozó, aki a bannerdesigner is egyben).
Én is túlóráztam már, de az azt jelentette, hogy 6-7-ig voltam bent, tovább nem, mert ember vagyok, akinek pihenés kell. Hétvégén elvből nem dolgoztam, csak ilyen félórás esett be párévente roppant sürgősen :)
A végén a ritka sürgős prjecteket kivéve napi 1-2 órát kellett kb. dolgoznom, mégis felmondtam, mert nemcsak kevés, de könnyű is volt, majdhogynem egy betanított epszilon-félmajom is meg tudta volna csinálni... De a zsúfolt levegőtlen iroda és egyes designerek voltak a legdurvábbak. Tudjátok, amikor az, akinek a kezed alá kéne dolgoznia, szarik a munkára és a határidőre, de te tehetsz róla, hogy nem indul a site időben, mert te vagy a programozó. A designerek meg otthon ülnek, nem csinálnak semmit, ha mégis, abban sincs köszönet (az utolsó melónál ez volt) s ők kapják a pénz zömét. Volt persze másféle is, aki után csak 2 napot kellett dolgoznom a designon, amit sok magyarázó levél után küldött 2 hetes csúszással, de amúgy OK emberke volt és szépen dolgozott (kár, hogy lövése sem volt a Flashhez, amiben az oldal készült)... S a közvetlen főnököm is szuper volt, de az kevés. De legalább nem szervezték túl a dolgokat, az még a fejetlenségnél is rosszabb nekem.
Viszont van egy csomó jó kis sztorim megrendelőkről, menedzserekről, s egy mély tanulság, hogy csak mert valaki "szakember", nem jelenti azt, hogy ért a munkájához vagy érdekli az. Hasznos tud lenni, ha nem hiszünk vakon senkinek, bár ez a hozzáállás korábban is jellemzett.

(#505) yodamastah válasza ALI_G (#498) üzenetére


yodamastah
őstag

Igy nezett ki? [link]

(#506) ALI_G válasza yodamastah (#505) üzenetére


ALI_G
veterán

Hát valami ilyesmi volt, de az a kis extra tartály mintha nem lett volna. A fék felfogatás tuti így nézett, full gyári fék volt de máshogy volt rögzítve a villaszár miatt (gondolom).
Talán a többiek jobban emlékeznek.

(#507) Integra válasza yodamastah (#505) üzenetére


Integra
titán

nem big piston villás volt már?
ma kiszedem a kerekem, iszonyú másnapos vagyok még, remélem hétfőn-kedden megcsinálják.

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#508) Daywalker válasza ALI_G (#506) üzenetére


Daywalker
addikt

Ja, tartály nem volt. Viszont a felfogatás sem volt extra szerintem, sima radiális volt.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#509) Integra


Integra
titán

teletankolva 176kg, 195le
lakáseladós motor lesz asszem az új duki:))

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#510) runner 125 válasza Integra (#509) üzenetére


runner 125
nagyúr

Olasz kotla. ;] :D :))

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#511) TayRol válasza yodamastah (#505) üzenetére


TayRol
veterán

Holnap keresek neked kepet rola, de nem ilyen volt. 50-es villaszárak voltak.

(#512) runner 125


runner 125
nagyúr

Áhh srácok kész.., nem hiszem el tényleg.

..elmegyek sörözni haverokkal, és ez a hír fogad ahogy hazaérek.

A srácot személyesen ismertem, rajongott a motorokért, ha tehette Repsol-os felsőt hordott, alig volt 20 éves.

Nyugodjon békében. :O

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#513) Tüzi válasza runner 125 (#512) üzenetére

Valóban elég nehéz észrevenni egy néhány száztonnás vonatot.

Sajnálom a srácot, de szerintem ez eléggé önhibás dolog.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#514) Topiccsendőr válasza TayRol (#511) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Azért volt SBK villa, mert az átmérője megegyezett? :D

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#515) TayRol válasza Topiccsendőr (#514) üzenetére


TayRol
veterán

nem en mondtam, hogy sbk villa hanem a tulaj. k5 750, kecskemeti a srac, kek feher a motor, kek-feher berik ruha, nagyon rovid kopaszodo haj. hatha ismeritek.

(#516) TayRol


TayRol
veterán

fekete volt a villa es fekete a csuszószár is (vagy hogy hivjak pontosan a "belso részt" - valami ilyesmi), de a fék felfogatasa eleg speci volt, egy 1 darabbol allo oriasi fembol megmunkalt tömbbel volt megoldva. valahogy igy, csak a tartaly nelkul.

azt mondta azert kellett mert tul nehez (mármint o maga) es keves volt a motor eleje.

remelem erthetoen makogtam el, jobban nem ertek hozza.

[ Szerkesztve ]

(#517) Topiccsendőr válasza TayRol (#515) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Ismerek olyat, aki ismeri :D

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#518) Tüzi válasza TayRol (#516) üzenetére

tinites villa jobb lenne :)
egy olyan elfogadnék én is...

[ Szerkesztve ]

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#519) Integra


Integra
titán

kékhold okt 1-től már szombaton is zárva. marad a 9-17-es nyitvatartás hétköznap. :(

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#520) TayRol válasza Topiccsendőr (#517) üzenetére


TayRol
veterán

na, nekem az boven eleg.
szoval rola beszeltunk.:D

Tuzi: az milyen?

[ Szerkesztve ]

(#521) Tüzi válasza TayRol (#520) üzenetére

[link]

szerk:
wingrack 2-t vennék

[ Szerkesztve ]

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#522) yodamastah válasza TayRol (#516) üzenetére


yodamastah
őstag

Ha nehez az ember, akkor arra eleg rugot es szelepelest cserelni :D Ha meg 130 kilo felett van akkor fogyjon le vagy menjen szumozni ne motorozni :D

Persze nyilvan ha lenne sok penzem enis koltenek ilyenekre. K erdes hogy amit csinaltak vele attol tenyleg jobb lett e a motor vagy csak azt hiszi :) HA ennyire mas villa kerul bele ott ugye uj villahidak kellenek. Az offset a rake, es a magassag ha nem megfelelo a gyari utan akkor bajok lehetnek. MOndjuk ehhez a a motorhoz vette es nem csinaltatta akkor eselyes hogy jo.

(#523) yodamastah válasza Topiccsendőr (#514) üzenetére


yodamastah
őstag

A motor SBK lett. Stock VB-n nem indulhatna vele :D

(#524) Djuree válasza runner 125 (#512) üzenetére


Djuree
félisten

nem vett észre egy vonatot?! sántít itt valami de nagyon. persze azért rip :( nem lehet hogy a tiltott jelzés ellenére akart átmenni az átjárón? sok ilyen motoros van. pont múltkor állok a pirosnál, erre egy motoros meg simán átmegy. igaz vonat még nem látszott, de akkor is. főleg sötétben a veszélyes ez....

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#525) Tüzi válasza yodamastah (#522) üzenetére

lencsevégre kaptam Integrát :DDD
Itt gurul persu a MAMI-ba :DDD
Boogie lecserélte a 600F-et :DDD

bocs, nem tudtam kihagyni :DDD

[ Szerkesztve ]

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#526) Ferdzsoo válasza Tüzi (#525) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

:D Aztarohadtélet, szerencsétlen motorok...

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#527) Integra válasza Tüzi (#525) üzenetére


Integra
titán

tyíííííííííííí, szegény motorok, komolyan együttérzek a gépekkel:)
nekem most keréktelenül bakolva áll a bringa, csak egy imitátorom láthattad:DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#528) Djuree válasza Tüzi (#525) üzenetére


Djuree
félisten

bammeg :DDD szegény gépek :O hány barra van fújva a hátsó ilyenkor? 5-6? :C

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#529) Topiccsendőr válasza Tüzi (#525) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Én már elvégeztem, nem járok oda :D

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#530) Tüzi válasza Topiccsendőr (#529) üzenetére

tavalyi kép :DDD

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#531) Tüzi válasza Djuree (#528) üzenetére

szerintem tömött kerekek :D

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#532) TayRol válasza yodamastah (#522) üzenetére


TayRol
veterán

uj volt a villahid is, eleg jol nezett ki az is.:) szerintem olyan 95 kilo korul lehetett emberunk sulya.

(#533) boogie84 válasza Tüzi (#525) üzenetére


boogie84
veterán

3an tesók vagyunk :D

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#534) runner 125 válasza Tüzi (#513) üzenetére


runner 125
nagyúr

A legújabb hír szerint a vonat végét kapta el, de számomra érthetetlen, h h..

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#535) yodamastah válasza TayRol (#532) üzenetére


yodamastah
őstag

Hat 95kg miatt nem kell villat cserelni az biztos. De hat arra kolti a penzt amire neki tetszik, az o motorja :)

(#536) DigitXT válasza runner 125 (#534) üzenetére


DigitXT
félisten

Nem lehet, hogy volt benne valami "anyag"? Azért egy személyvonat
ahogy Tüzi is írta, elég nagydarab, nem fénysebességgel közlekedik,
és ki szokott lenni világítva - messziről látszik, hogy megy keresztbe.

[ Szerkesztve ]

(#537) TayRol válasza yodamastah (#535) üzenetére


TayRol
veterán

jo, hat nem egy Moshe, de biztosan volt sulya a sracnak. lehet hogy vastag csontu es 110kilo.:)

(#538) Topiccsendőr válasza yodamastah (#535) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Én nem vagyok annyira tuning párti, szerintem ezek homálykodások. Pláne, hogy a Chrobák tükörrel, indexszel, rendszámmal, racetec k3 utcaival egy R6R en megy 15 öket az euringen. Semmi gázelőfeszítés elöl, meg hangosdob, meg paplan slickkel.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#539) runner 125 válasza DigitXT (#536) üzenetére


runner 125
nagyúr

Passz. Ez egy falun belüli vasúti átjáró. A sínt töltés és épületek veszik körbe mindkét oldalról, így beláthatatlan sajnos. Ha, erre járok szinte megállok mindig, h meggyőződjek róla, h nem jön vonat.
Viszont a piros lámpa látszik messziről - bár sorompó nincs.

Egyébként ebben az átjáróban nem ez az első baleset, lassan 3 éve 4-en haltak meg.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#540) DigitXT válasza runner 125 (#539) üzenetére


DigitXT
félisten

Durva.:(

(#541) TayRol válasza Topiccsendőr (#538) üzenetére


TayRol
veterán

ellenben neki van tehetsege. a tobbiek technikaval probalnak kompenzalni. tobb-kevesebb sikerrel.

(#542) runner 125


runner 125
nagyúr

Magyar legjobb motoros.

..nem semmi, 125ccm-mel 2000km.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#543) Integra válasza runner 125 (#542) üzenetére


Integra
titán

gratula a krisztiánnak:), a fagolyó riporternő meg monnyon le....:((

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#544) yodamastah válasza Topiccsendőr (#538) üzenetére


yodamastah
őstag

Ja de az R6R alap allapotban a legjobb palyamotor talan amit meg tudsz venni 600as kategoriaban most. Meg azert hringre egy 100kg embernek mar bele kell nyulni ebbe abba egy par evvel korabbi gsxr-nel pl. A sulyhoz rugo csere az nem tuning, az alap beallitas.

Gazos villatkevesen hasznalnak. AKit en tudok 3 ember aki ilyennel megy. Nem csoda 3millio ft a villa es akkor meg a feket is le kell cserelni hozza. Kerdeztem a Sarkany Dezsot mondta hogy ilyen 1:52 korul mar szamit, de 2:00 kornyeken semmit nem erzel.

Nekemi is teljesen jo a gyari villa, viszont az Ohlins cartridge pl sokat dob tapadas erzetben. Probaltam.. Jo a gyari is de amikor mesz a jobbal azert az csak jo tud lenni :)

Mindegy nem akarom tumisztifikalni a dolgot, en soat mokoltam a futmuvel, mert a gyari nekem nagyon gany. Es nekem nagyon nagyon sokat szamitott. Fuggetlenul attol hogy ugyanazzal a motorral a Chrobak masodpereccel gyorsabb :)

[ Szerkesztve ]

(#545) Integra válasza yodamastah (#544) üzenetére


Integra
titán

láttam ma egy új gsx-r-es nőt, épp tankoltunk autóba, piros-fehér, persze a rendszámtábla vízszintesbe' vót, rövid szőkésbarna haj, a szoli rendesen megpirította, formás volt amúgy, persze trapézfarmer, fekete trikó a bőrkabát alatt, gerincprotektor is csak annyi ami kabátba' vót. de menő vót, ahogy ráült a motorra, éreztem a feelinget amit ő átél. neki tuti az első tuningja egy ilyen villa lesz :DDD

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#546) Topiccsendőr válasza yodamastah (#544) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Egy bizonyos tudás után persze bele kell nyúlni a dolgokba, azt nem mondanám, hogy gányolás, meg egy normális, ésszerű átalakítás nincs ellenemre, de amíg a pilóta a szűk keresztmetszet, meg semmiféle hiányosságot nem észlel, addig nem hinném, hogy arányos a befektetett pénz és energia a kapott eredménnyel.
Namost, a ringeken cirkuláló emberek kevés százaléka mondhatja el magáról, hogy a motorja miatt nem megy jobbat. És ha ilyenkor nekikezd a kisipari módszerekkel lóerőt csiholni a teknikából, az tud még szánalmas lenni. Nálam inkább ez üti ki a biztosítékot. De ha valaki gyors, az látszik, és nincs szüksége arra hogy altasson néhány nézelődő motorost :)

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#547) Topiccsendőr válasza Integra (#545) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

áááh fenét!
kockára kopott gumi mellett ott lesz rajta az akra.
Az lesz az első.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#548) yodamastah válasza Topiccsendőr (#546) üzenetére


yodamastah
őstag

Amikor elkezdtem a futomuvel behatobban foglalkozni, en sem voltam gyors (igazabol most se), de megis megerte tanulmanyozni mert rengeteget tanultam belole. Akkor nalam az volt agond hogy nem lehetett pontosan ballitani a futomuvet (foleg a rugostagot) es kb 5-6 kor utan meg ment el a bellitas mert elmelegedett. A rugok puhak voltak, osszekoppant az eleje, kigyorsitason beult a segge stb...Kigyorsitason nem tartotta az ivet feszitettem vissza az elejevel, csillapitas nem volt eleg, pumpalt, teptem a gumikat, bizonytalan volt a motor stb.. Ezt persze en nem annyira erzekeltem, azt hittem hogy ez ilyen. De kiprobalva mas motorokat rajossz, hogy valami nagyon nem stimmel :D EZeket mind ki lehetett szedni geometria modositassal, rugo-, futomu belso cserevel. Hagyhattam volna ugy is, de legalabbannyira erdekelt a futomu tema mint maga a motorozas :)

Nyilvan aki 2:07es koridonel belerak egy 3millio ft-os villat a gixxerbe, az nem normalis (lattam ilyet). Foleg hogy attol a villatol pont nem fog gyorsabban menni, mert egy preciz pontos futomuvet ha nem allitasz be akkor bizony eselyes hogy rosszabb lesz mint a maszatolos nehezen beallithato gyari. De a futomuvel valamilyen szinten minekepp erdemes foglalkozni, mert palyan (szerintem) rengeteget szamit. PErsze ez inkabb az oregebb vasakra igaz jobban, manapsag mar nagyon penge futomuvel jonnek ki a sportmotorok...

[ Szerkesztve ]

(#549) yodamastah válasza Topiccsendőr (#547) üzenetére


yodamastah
őstag

PErsze annak legalabb szep a hangja es jol nez ki. 99%ban errol szol a dolog, nem a +2 +3 LE. AMi valojaban injektor map beallitas nelkul inkabb -2 -3 LE :D

(#550) yodamastah


yodamastah
őstag

Off. Ma este indul az uj bajnoksag elso futama (iracing), a www.simsporttv.com elvileg kozvetiti, ha valakit erdekel az ilyen baromsag akkor 9tol kezdodik az idomero. Sacc 5.-7. helyre leszek varhato, nagyon kemeny a mezony :D Sajnos nem tudom a kozvetites milyen lesz, a simsporttv most allt ossze ujra hosszu szunet utan.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.