Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:45

LOGOUT.hu

Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!

Országos motoros rendezvények

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1851) Shkiz0 válasza zsoltee10 (#1840) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Ma fogom rátenni, mert most jöttem haza éjszakai műszakból.
Ha felkelek, akkor téliesítem. (akku ki, emelőre fel, ponyva rá azt tavaszig csók)

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#1852) #25954560


#25954560
törölt tag

mindenki leteszi a motort mosmar :D
ki igy, ki ugy.

(#1853) alvaro válasza #25954560 (#1852) üzenetére


alvaro
senior tag

Teszi a fene. Pont mikor megjavult az idő? :D

Ma reggel nem is fagyott.

(#1854) Topiccsendőr válasza alvaro (#1853) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

km alapján nekem nyáron is el van rakva :D

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#1855) #25954560 válasza alvaro (#1853) üzenetére


#25954560
törölt tag

meg. ja. tegnap delutan nekem csunyan elforgott a hatso kis gazra. de szerencsere automatikusan huztam kuplungot, elobb letapadt, minthogy becsokiztam volna :)

(#1856) boogie84 válasza Topiccsendőr (#1854) üzenetére


boogie84
veterán

sajnos nekem is... :(

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#1857) ALI_G válasza Topiccsendőr (#1841) üzenetére


ALI_G
veterán

Az R6-ban cserélsz 2x folyadékot évente? Az miért jó? nem értek hozzá, de én 2 évente cserélem.

(#1858) #25954560 válasza ALI_G (#1857) üzenetére


#25954560
törölt tag

#1837, #1838 :)

(#1859) yodamastah válasza ALI_G (#1857) üzenetére


yodamastah
őstag

Palyan, intenziv hasznalat kozben gyorsan kijon ha elhasznalodott a fekfolyadek. Hiaba jo a fekfolyadekod 350 fokig, ha sok benne a nedvesseg. A sok nedvesseg jelentosen csokkenti a forraspontot.> 3. korben mar szar a feked. Utcan a budos eletbe nem melegited ennyire fel, lehet meg 4 eves olajjal se tunik fel hogy sz*r. Futomu ugyanez. Fel eves villa olaj mar konnyen bajok vannak. 1. korben fasza, 3.ban mar nem csillapit. Hideg es meleg allapot kozt nagy lesz a diferencia. Utcan tizede terhelest kap, sok 10e km utan is jonak tunhet a csillapitas.

[ Szerkesztve ]

(#1860) ALI_G válasza yodamastah (#1859) üzenetére


ALI_G
veterán

Ehe, és mi van ha a fékolaj nem bírja már a strapát? Elmegy a nyomáspont?

sajnos én még nem voltam olyan pályán ahol fékezni is kellett volna.

Ilyen 10 fokban milyen pályázni, mire kell felkészülni (pl. nekem utcai sport gumival), gumimelegítő nélkül veszélyes?

[ Szerkesztve ]

(#1861) yodamastah válasza ALI_G (#1860) üzenetére


yodamastah
őstag

Bejon a fekkar, nyulos lesz stb... 10 fokban nem tapad ugy a gumi. Erre keszulj fel :D Ha suti a nap az aszfaltot az sokat segit nagyon. Szoval 10fok +napsutes az mar egeszen jo. Alapvetoen utcai gumihoz nem passzol a gumi melegito. Az felmelegiti 70-80 fok korulre (idealis esetben), az meg sok az utcai guminak. Persze ilyen hidegben meg mindig lehet hogy a gumimelegitos megoldas lenne ajobb, de en ezt nem nagyon probalgattam. Keveset haszanaltam utcai gumit sportmotoron.

[ Szerkesztve ]

(#1862) TayRol válasza ALI_G (#1860) üzenetére


TayRol
veterán

melegitsd fel a gumit a pálya felé menet közben annyira hogy utana vigan korozess.:) ja es arra is figyelj nehogy a palyan kihuljon.:D

(#1863) .mf válasza boogie84 (#1856) üzenetére


.mf
veterán

Én is motoroztam volna még sokkal többet, időm nem sok volt idén gurulni:
- májusban előszedés és szerviz között 2 hét
- júliusban szerviz és baleset között 1.5 hét
- legközelebb csak augusztus végefelé ülhettem motorra
- szeptemberben sok munka
- s most október 15.-én már el is raktuk télire.

Azaz nettó 2.5 hónap munka mellett, így csak 4200-4300km ment bele. Vannak, akik ezt egy hét alatt beletekerik :))

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#1864) alvaro válasza .mf (#1863) üzenetére


alvaro
senior tag

Nekünk is kimaradtak a tervezett nyári túrák, jóformán csak két találkozón voltunk Walpurgisnacht óta. Ez az év házkereséssel telt, de legalább azt motorral intéztük, ha már nem nyaraltunk... összességében ez az év nekem is jóval gyengébb lesz, mint az előző, 16600 körül járok most Teresával.

(#1865) Integra


Integra
titán

kemény

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1866) runner 125


runner 125
nagyúr

Hosszú féknyom, elesett, meghalt.
125/50...

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#1867) yodamastah


yodamastah
őstag

Eselyes a muszaki hiba....

(#1868) zsoltee10 válasza runner 125 (#1866) üzenetére


zsoltee10
addikt

szerintem megszorult a főtengely, ugyanígy jártam a 250-es etz-vel, de sikerült kikuplungolni, és megfogni.

(#1869) Topiccsendőr válasza Integra (#1865) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Ez a Rea nagyon kész van :D
Az utolsó három futamot amit néztem, mindegyiken elfikált. Volt egy olyan, amikor annyira agresszívan tette az ívre a motort az ellenkormányzással, hogy elpattant az első kerék :D
Elmebajos :D

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#1870) Topiccsendőr válasza zsoltee10 (#1868) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Valszeg dugó. De nem húzta be a kuplungot 60 m en keresztül?

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#1871) DigitXT


DigitXT
félisten

De mi a f*szért sétálgatnak a pálya közepén?
(És nem hallják, hogy épp arra jön egy moci?)

(#1872) Djuree válasza yodamastah (#1867) üzenetére


Djuree
félisten

haver is járt így, besült a motor az MZ-n és blokkolt a kerék. szerencsére egyenes úton ment, nem túl gyorsan.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#1873) Integra válasza Topiccsendőr (#1869) üzenetére


Integra
titán

parádé ezek a srácok mind. midnent tudnak amit én valszeg a büdös életben nem. :)
nagyon remélem a motogp nem fogja megölni a wsbk-t.. picit félek már attól is ami a kettőből lesz ha egyesülnek. sokkal jobban csipem a nagy öregek harcát mint a gp-t. ok, nicky-t bármikor szivesen látom wsbk-ban :))

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1874) Djuree válasza Integra (#1873) üzenetére


Djuree
félisten

hát nem egy olyan versenyző van wsbk-ban, aki a motogp-ben is bőven elférne :U

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#1875) Topiccsendőr válasza Djuree (#1874) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

eegen, csak ne felejtsük el, hogy nem egyéni sportág, hanem csapatjáték.
Nem csak a pilóta nyeri meg a versenyeket, hanem annyi minden és mindenki.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#1876) Gergello válasza runner 125 (#1866) üzenetére


Gergello
addikt

Kihúzatta egyszer, egyből meg is ragadt.

(#1877) Daywalker válasza Gergello (#1876) üzenetére


Daywalker
addikt

Nekem inkább a "sisak lerepült a fejéről" ragadta meg a figyelmemet...akármi történt, inkább ez lehetett a döntő momentum.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#1878) .mf válasza Daywalker (#1877) üzenetére


.mf
veterán

Ez lehet annyi is, hogy mivel forgalmi szerint smkp, ezért nyitott sisak volt rajta, amit még be se kapcsolt, az pedig könnyen lejön. Képeket nem láttam a sisakról, de az, hogy nem volt bekapcsolva, tuti.
A döntő momentum szerintem pedig az volt, hogy a beton csatornaelemnek ütközött mellkassal ill. csapódva fejjel. Feltételezem, pánik (nem húzta be a kuplungot) és fixáció (a beton csatornaelem), na meg a hülyeség (nem bekapcsolt sisak).

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#1879) runner 125 válasza .mf (#1878) üzenetére


runner 125
nagyúr

Te, a cikket sem nyitottad meg? :F
Rögtön az első képen látszik a _zárt_ sisak, s a fényképek között is minden másodikon szerepel, sőt, az utolsó fotón még az is látszik, h be volt neki csatolva.
..max. nagy lehetett, és laza volt a csat, így lerepülhetett.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#1880) Topiccsendőr válasza .mf (#1878) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

ketté van repedve a sisak... zárt volt, bekapcsolva.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#1881) .mf válasza runner 125 (#1879) üzenetére


.mf
veterán

Akkor bocs... munkahelyen nem minden kép töltődik be...

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#1882) Gergello válasza Daywalker (#1877) üzenetére


Gergello
addikt

Egy jó napja volt legalább a gyereknek. Sokkal rosszabbul is meg lehet halni.

(#1883) Daywalker válasza Topiccsendőr (#1880) üzenetére


Daywalker
addikt

Ja most hogy mondod, az áll résznél erőset kapott (a becsatolt állapot jól látszik), akkor így eshetett le. Hát ez szomorú.
:( Sajnos kb. majdnem ugyanígy halt meg pár évvel ezelőtt az asszony unokatestvére. A szitu is (125/50) is nagyjából ugyanez volt azt hiszem, csak ott vmi tuning dologról is szó volt. Ő egy oszlopot talált meg, nem tudta bevenni a kanyart. Azonnal meghalt.

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#1884) runner 125 válasza Daywalker (#1883) üzenetére


runner 125
nagyúr

Nem értem hány embernek (gyereknek) kell meghalni még, h végre elkezdjék kiszedni ezeket a motorokat, robogókat.

.. már eleve így motorozni is kész életveszély, hisz folyton azt kell nézni hol áll rendőr, milyen autó ért éppen utol, ha megállt észreveszi-e, stb. A folytonos görcs elveszi az egésznek az értelmét, de az összes ilyen user csak önigazolni tudja magát. - "Vele még nem esett meg, és amúgy sem nézi ezt senki..."

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#1885) ALI_G válasza Daywalker (#1877) üzenetére


ALI_G
veterán

Nem volt jól megkötve. Aki még nem esett motorral, annak fogalma sincs milyen könnyen lerepül a sisak. Ha nincs meghúzva rendesen, akkor csak addig véd, amíg 1x le nem ér a feje, vagy meg nem perdül.
Első esésemnél nekem is épp, hogy nem bújt le a fejemről, de pl. haverom aki mögöttem esett el, lerepült a fejéről :( szerencsére ő túlélte és felépült.

persu: nem néztem meg csak az első képet, a szétrepedt sisak elég gáz...

[ Szerkesztve ]

(#1886) Topiccsendőr válasza runner 125 (#1884) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

hja. meg a fantasztikus műszaki állapotról, sufnikókányról ne is beszéljünk...

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#1887) Djuree válasza Topiccsendőr (#1886) üzenetére


Djuree
félisten

meg gondolom motoron sem ült még, mivel ha 50-esként vette, valszeg csak arra volt jogsija, erre meg felült, azt húzta neki mint az állat, holott fogalma sem volt róla mit csinál :U

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#1888) shiNIN válasza ALI_G (#1885) üzenetére


shiNIN
tag

Én estem csomószor, egyszer nagyobbat is, a sisak mindig szépen a helyén maradt, érezzem magam szerencsésnek? :D Mondjuk amúgyis annak érzem.
Jövőre talán motorozni is fogok, ez az év, ugye... Bledbe majd elmegyünk autóval, úgyis akartam látni havasan, jól áll neki. Persze aprókat még nyomunk motorral, Révfülöpre se mentünk még el fákat fotózni, pedig tavaly novemberben elhatároztuk... Ha lenne egész nap jó idő s mennénk külföldre, az is Szlovákia lenne, itt van közel, más nem. No majd jövőre. Tervek, azok vannak, rengeteg :D Most látott Alvaro valami megkapó beszámolót egy erdélyi motoros túráról... Persze Szicília rendelkezik a legnagyobb prioritással és múmiákkal is.

(#1889) Daywalker válasza shiNIN (#1888) üzenetére


Daywalker
addikt

Hát, Szicília nem éppen a szomszéd. Még autóval is rohadt messze van. Mondjuk, ha nem egyben, egy nap alatt akarjátok lenyomni, akkor nem olyan vészes. Én csak Olaszország közepéig mentem autóval, de már a tököm televolt...dögunalom autópálya:DDD

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#1890) boogie84 válasza Daywalker (#1889) üzenetére


boogie84
veterán

Autópályán tempomat aztán szunya. :DDD

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#1891) alvaro válasza Daywalker (#1889) üzenetére


alvaro
senior tag

Egy nap? Egy hét alatt se :D Szépen, ráérősen, autópályákat és nagyobb városokat jól elkerülve, hegyek között, tengerparton, végigkóstolva a helyi étkeket, ilyesmi.

(#1892) runner 125


runner 125
nagyúr

Magyarország, nem hazudtolja meg magát. :D

...aki, esetleg nem ismeri, ez egy 50-es, automata robogó - gyárilag. :))

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#1893) Topiccsendőr válasza runner 125 (#1892) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

igazi retek :D

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#1894) Integra válasza runner 125 (#1892) üzenetére


Integra
titán

hiányolom a pizzás dobozt a hátuljáról..

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1895) Djuree


Djuree
félisten

na mentem egy pár km-t, talán idén utoljára, hát már kezdtem fázni. a nyakam fázott, nem hülyeség az a maszk, majd beszerzek egyet. 11 fok volt. ezekszerint nálam ez a 10 fok a lélektani határ, ez alatt nem motorozok, nem futok :)

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#1896) doc válasza Djuree (#1895) üzenetére


doc
nagyúr

en is mentem ma egy oracskat, hat ez mar nem volt igazan szorakoztato :(
a Metzeler Z6 nem ilyen hidegbe valo, alig volt langyos mikor hazaertem, ereztem is hogy nem fekszik szivesen a kanyarba, el is raktam aludni a dragat (csordultig tankolva, kozepsztenderre huzva, akksi ki, csinaljak meg vele valamit?)

en kendot kotok a nyakamba (Louisban vettem, jo vekony, de osszehajtva sok retegu), tokeletesen megfogja a szelet, nagyon jo :C

(#1897) Djuree válasza doc (#1896) üzenetére


Djuree
félisten

én a kipuffot szoktam még bedugaszolni, nem csapódik le a pára bent.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#1898) TayRol válasza doc (#1896) üzenetére


TayRol
veterán

en meg tolom a motorozast de tenyleg kellene egy jo teli kesztyu.

(#1899) zsoltee10


zsoltee10
addikt

én holnap még gurulok egyet a balcsifelvidéken. :)

[link]

(#1900) alvaro válasza TayRol (#1898) üzenetére


alvaro
senior tag

Bizony kincset ér! Sőt, még lentebb a fűtés is. Reggel 0 fokban mentem órára, de különösebb problémám nem volt 22 kilométeren. Visszafele meg már a fűtés se kellett, 10 fok is biztos volt már, meg csodaszép napsütés. Azért persze minden ruhámban benne már a bélés, anélkül kevésbé lenne vicces, meg pulóver, sőt újabban egy ilyen érdekes maszk-sál szerkezet is használok. Próbáltam öcsém símaszkját, de az nem fér a sisakom és a fejem közé...

A heidenau k73 köszöni, nem panaszkodik a hőmérsékletre. A Z6 nem viselte ilyen jól a fagyközeli hőmérsékleteket, igaz, nem is kopott le a hátsó 10 ezer alatt...

Viszont ahogy romlik az idő, kúszik föl a fogyasztása Teresának, legutóbb már hajszálra volt csak a 3 liter százon :(

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.