Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:45

LOGOUT.hu

Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!

Országos motoros rendezvények

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#601) Topiccsendőr válasza Integra (#600) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Nem a normákról van szó. Azokat azért mondtam, mert a gyengébb utcai motort ha tuningolod ezekkel a pc meg ilyenekkel semmi mást nem csinálsz, mint kiiktatod a környezetvédelmet a motorból. Ez nem is igazán tuning, és nem is hozhat rengeteg lóerőt. Ezer köbcentinél tizennéhány lóról beszélünk.
Ha lóerő kell, akkor már a vezérléshez is kell nyúlni, szívócsatornákat gyöngyszórják vagy miafrász, vagy csak csiszolják, szelepvezetőket eltakarítják a gázoszlop útjából, generátort lecserélni kittesre, gyújtás, nagyobb hűtő hogy hidegebben üzemeljen a motor (nem azért mert nagyobb lesz a hőterhelés, hanem hogy alacsonyabb hőfokon üzemeltesd!!), minden lóf@sz horror pénzekért, ami ugye megy rendesen a megbízhatóság rovására is. Szóval egy PC vel biztonságosan tuningolhatsz... 170 ből csinálsz 180at, úgy, hogy ordít a motor, és rákkeltő anyagok tömkelegét rakod ki a kipufogóból. De 200 lovat soha nem kapsz.

A yamaha az elékelt főtengely miatt szenved a lóerőkkel. Nehéz kihozni belőle mégtöbbet.

A bömösnél pedig bizony vannak nagyonjó mérnöki megoldások, pl a hajtókar csapját eltörik, és összecsavarozzák. Ilyet hol látsz jappánnál?. Tele van ilyenekkel a motor. Ha megüti valamelyik japán, akkor lehet mondani ilyeneket, hogy le fog csengeni, de ez még mindig nem történt meg.

Nagyon felületesen mondam el ezeket, én sem tudok mindent, de nem beszéltünk a költségekről a gyártás során, stb. Meg hogy most az Eu egy nulla sportmotor kereset szempontjából a japánoknak, szóval ez sem fogja húzni őket.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#602) Integra válasza Topiccsendőr (#601) üzenetére


Integra
titán

asszem a honda az nsx-ben törögette a titán alkatrészeket, de nem vagyok benne biztos. motorkerékpároknál semmi ilyet sem olvastam soha, ez tény. :)

na nem mintha tudnék bármit is kezdeni 170 vagy 200 lóval, max lerepülni róla.. :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#603) Integra


Integra
titán

panigale leplezetlenül. öcsém, igazi pehelysúlyú versenyzőt tisztelhetünk a teszter csávó személyében:DDD kétszemélyes tesztet is egyből ki lehet pipálni, de meg is kérdezhetitek, hogy hol varrták rá egyénileg a ruhát, nagyon passzentos :))

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#604) Daywalker válasza Integra (#603) üzenetére


Daywalker
addikt

Ja, betegek ezek. A sok pizza meg tészta egészségtelen, nem mondták még neki?:DDD

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#605) Tüzi válasza Topiccsendőr (#596) üzenetére

Nem gyűlölködöm. Buddhizmus nem ismeri a gyűlöletet, legalábbis itteni értelem szerintit nem. Azon meg ne vitatkozzunk, hogy nagyfeketetédéiaudis fogja nagyobb eséllyel rád rántani a kormányt, vagy egy daewoo matizos, esetleg seat leonos.
Tudod te is. Az ember alapvetően jó, csak a környezet hozza ki belőle a rosszat. Bár ez nem fog érdekelni téged sem, amikor ne adj Isten a zasszonnyal' fekszel az út széli árokban.
peace.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#606) Djuree válasza Tüzi (#605) üzenetére


Djuree
félisten

buddhizmus :DDD

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#607) Tüzi válasza Djuree (#606) üzenetére

:) :U

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#608) Djuree válasza Tüzi (#607) üzenetére


Djuree
félisten

nem úgy értettem, hogy bármi baj lenne vele, ha így értetted volna :N

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#609) Integra


Integra
titán

8200 ft-tal szegényebben újra van használható első kerekem, friss ropogós ár :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#610) boogie84 válasza Integra (#609) üzenetére


boogie84
veterán

Használd ki a jó időt. Lehet h a jövő héten már hó esik.. :U

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#611) Integra válasza boogie84 (#610) üzenetére


Integra
titán

megyek is majd hétvégén, vissza akarok gurulni lillafüredre pisztrángolni:)
addigra csak lesz időm visszahegeszteni a kereket is a helyére:DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#612) doc válasza boogie84 (#610) üzenetére


doc
nagyúr

nem baj az, akkor lehet menni snowboardozni :D

(#613) boogie84 válasza doc (#612) üzenetére


boogie84
veterán

Jaja, téli gumi és kész.

Viccen kívül vannak olyan betegek akik szöges gumikkal mókáznak.

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#614) runner 125 válasza boogie84 (#613) üzenetére


runner 125
nagyúr

Az S1000RR megjelenésekor is felkerült egy ilyen vidi. Elég brutál móka. :D

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#615) Daywalker válasza doc (#612) üzenetére


Daywalker
addikt

:C :K Már várom :))

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#616) Tüzi válasza Integra (#611) üzenetére

jó hely nem?

idebököm nektek is :) :R

[ Szerkesztve ]

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#617) Integra


Integra
titán

ez az amikor olyanok akarnak motorosokról okoskodni, akik sosem motoroztak
nem mondom azt, hogy nem megfontolandó egyes ötlet és egyet is értek, de megint sikerül túl esni a ló túloldalára... mert a biztositék kiverős javaslatok tuti valami propagandista fasz agyából pattanhattak csak ki..

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#618) Integra válasza Tüzi (#616) üzenetére


Integra
titán

valóban jó, de nagyon észnél kell lenni az egész szakaszon és az út harmada elég ramaty is hozzá.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#619) Topiccsendőr válasza Integra (#617) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

én ezt az állandó növekedést, meg hereszorítást nem értem csupán. Nem lehet a végtelenségig növekedni, meg statisztikát csökkenteni. Az Eu mindig előírja, hogy mennyivel kell csökkennie évente a baleseteknek.
Néhány dolog nem egyszerű. Az ABS NEM arra való, hogy hamarabb megálljon a motor, hanem hogy irányítható maradjon fékezés közben. Ezt sokan félreértik. Egy tapasztaltabb motoros előbb is meg tud állni ABS nélkül.
A kevés tapasztalattal rendelkezőknek ez jó dolog. A motorgyártók is minél nagyobb rétegeknek akarnak motort árulni, kapóra jön a hülyebiztosság. Az emberek felületes hozzáállása a dolgokhoz meg világossá teszi, hogy a többség miatt ezek még jól is el tudnak sülni.
A sportlégszűrős dologhoz hozzá kell tenni: a mai lambdaszondás-katalizátoros motorok pont teleszarják, milyen légszűrő van bent, a katalizátor miatt mindig lambda1 környékén kell lennie a légfeleslegnek. A motormenedzsment utána is fog állítani.
Az érem másik oldala, hogy Németországban az utakon futó motorok többsége még mindig karburátoros! Emlékeim szerint jóval több, mint 60 százalék, és az injektorosoknál is különbséget kell tenni nyílt hurkos befecsendező rendszer között ( lambdaszonda nélküli) és a lambdaszondás szabályzó rendszerek között. A nyílthurkos injektoros+karbisnál el tudja rontani a károsanyagot talán. Ha otthon berhelik, vagy padoztatják akkor meg pláne. Daganatos megbetegedések bőven vannak a belsőégésű otto motortól és elég rusnya egy dolog az. Lassan nincs olyan ember, akinek a családjában ne történne ilyen, esetleg ő maga ne lenne veszélyeztetve.

Tehát a dolog sosem olyan egyszerű :D

Mindenesetre ha ez bejönne, én építenék egy pályamotort és a közutat pont leszarnám, aztán úgy ellennék.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#620) Integra válasza Topiccsendőr (#619) üzenetére


Integra
titán

ez az off politika on.
a környezetvédelmi normákkal teljesen egyet értek. még a tuningnak sem lenne baja, ha az valódi, minőségi tuning lenne, nem a kókányolás és azért valljuk be, a minőségi tuning ahogy szoktad vala mondani zsilliárdos történet. ezért marad a felpattintom a slipont, +20le történet. a jogsi szerzés körül is kéne valamit tenni, egyet értek. de hogy kukásmellényezzek.. azzal inkább egyet értek, hogy kötelező fényvisszaverő csikokat beleépiteni a kabátba és design elemként alkalmazni, de kurvannyukat, szponzorálják meg nekem újra azt a rahedli pénzt ruhára. amúgy láthatod a felsorolásból, hogy a tipikus propagandista szöveget tolják az amúgy totálisan inkompetensek. ezért politikusok. mert máshol az élet többi területén megbuktak. sosem volt még ilyen jó :)

a következő motoromon biztos lesz közút miatt abs, de ha nem is kikapcsolható, majd megnézzük melyik biztositékot kell kihúzni pályára hozzá. vagy ahogy te is mondod, pályamotor, aztán rohadjon meg az összes nyakkendős köcsög.

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#621) Daywalker válasza Topiccsendőr (#619) üzenetére


Daywalker
addikt

Nem tudom már hol, de volt egy teszt, ahol az abs vs abs nélküli motort hasonlították (ugyanaz a típus stb). Az ABS-sel mindig sikerült rövidebbet fékezni. Nyilván rossi meg a többiek tudnának anélkül is rövidebbet, de az átlag emberek és a motorosok többsége (aki nem versenyző) nem tud rövidebbet fékzeni. Ennek ellenére egyébként igazad van, az ABS szerepe nem épp ez, de az új rendszerek hatékonysága baromi jó állítólag, és nem is érezni, hogy működésbe léptek. Tapasztalatom nincs ezen a téren, csak azt tudom, amit olvastam.

Az összes politikust beengedték a homokozóba, most játszanak. Úgyis elfelejtik egy darabig.

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#622) Topiccsendőr válasza Daywalker (#621) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Nem versenyzőkről volt szó most.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#623) Daywalker válasza Topiccsendőr (#622) üzenetére


Daywalker
addikt

Tudom, ezt mondom én is. Olvasd el mégegyszer ;]
"Egy tapasztaltabb motoros előbb is meg tud állni ABS nélkül." Erre írtam, hogy nem feltétlenül van ez így, a versenyzőket leszámítva.

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#624) Topiccsendőr válasza Integra (#620) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

a felpattintott slip-on és a versenyre átalakítás sincs köszönőviszonyban a környezetvédelemmel :D
A PC+kipuff egyébként igényes tuning, ha le van padoztatva. A netről letöltögetett mapok meg ha még PC t se vesz hozzá, az az igazi kókány. Akkor még gyengébb is lesz.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#625) Integra válasza Topiccsendőr (#624) üzenetére


Integra
titán

tegyük fel, hogy az igényes tuning, tényleg a-tól z-ig végig zongorázva a folyamatot megtörténik. jogi, szabályozási oldalról, hogy oldod meg? még motoros társadalom 90%-ban is őshomály az egész (már csak az ára miatt is), akkor a kék köpenyes mozaik utca zombik honnan értsék a témát? ki fogja megofgalmazni, ki fogja ellenőriztetni, gyakorlatba átültetni... ki kéne a németekhez küldeni 100 embert tanulni a tüv-höz és szerintem még akkor is bonyolult lenne. odaállitasz a faszihoz műszakin, mutatod a papirokat, mit miért csináltál és mi a lényege, ez igy helyes, az meg visszabámul rád két slukk cigi közben, hogy mi a szart akarsz már részer fiú, miért csinálsz neki munkát... :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#626) Topiccsendőr válasza Daywalker (#623) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

most ebből egy kukkot nem értek, mi nem stimmel, de valszeg nem értesz egyet. :D
Nekem ez a tapasztalatom, és láttam már ilyen grafikont is meg olyat is.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#627) Daywalker válasza Topiccsendőr (#626) üzenetére


Daywalker
addikt

Látod, a felületesség:DDD

Egyetértünk mindenben, kivéve abban, hogy "Egy tapasztaltabb motoros előbb is meg tud állni ABS nélkül. "

Erre mondtam, hogy a versenyzőket vagy sokat pályázókat leszámítva nincs így feltétlenül. Erre írtam azt is, hogy volt valahol teszt ezzel kapcsolatban átlag motorosokkal, és az új abs-ekkel mindig sikerült rövidebbet fékezniük annak ellenére, hogy az ABS dolga nem ez lenne (ahogy te is írtad).
De nem is a rövidebb fékezés a lényeg. Ahogy az új autóknál is kötelező lett az ESP, nem látok semmi kivetni valót abban, hogy motoron meg legyen ABS. Sok esetben életet menthet. Hiába a több ezer, tízeter km egy túrás háta mögött, ha nem volt vészhelyzetben számos alkalommal, akkor képes lehet ugyanazon hibák elkövetésére, amire a kevésbé rutinosak (nem a kezdőkre gondolok itt). Tehát a tapasztaltaknak is jól jöhet néha.
Szóval szerintem az ABS bevezetésével nincs baj. A többi viszont képtelenség és baromság, amit ezek kitaláltak ott a karosszékben ülve. Sajnos az emberek egyre kényelmesebbek, ami nem feltétlenül jelent hozzá nem értést minden esetben. Nem baj, ha fejlődik a technika.

stimm?:DDD

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#628) Topiccsendőr válasza Daywalker (#627) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

legyen úgy, bármiről is beszélünk :D

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#629) Daywalker válasza Topiccsendőr (#628) üzenetére


Daywalker
addikt

Remélem ma nem mész motorozni, mert innen úgy tűnik, mintha lenne benned már egy pár sör:DDD No offense:DDD :DD (bár az is lehet, hogy még belőlem nem ment ki tegnap óta :F ).

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#630) Tüzi válasza Topiccsendőr (#624) üzenetére

PC+letöltött map is kókány. Minden blokk különbözik, csak ezt sokan nem tudják.
Környezetvédelemről meg annyit, hogy amíg a konténerszállító hajók 50m3-t zabálnak óránként amikkel kínából hozzák ide a fokhagymát (a hagyma "hazájába"), addig nekem ne szabályozzanak, meg mutassanak képet mert kiröhögöm őket. Érdekes, hogy csak a kisembernek kell a környezetét védenie, a nagytőkének nem...

Szerintem amúgy egy pc+pados motor jobb kibocsájtást érne el a tökéletesebb égés miatt. Aztán lehet nincs igazam.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#631) Daywalker válasza Tüzi (#630) üzenetére


Daywalker
addikt

Ezaz! És különben is az emberek szétfingják a Földet! Tiltsuk be a fingást! :))

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#632) Tüzi válasza Daywalker (#631) üzenetére

nem, a hamburgernek tartott szarvasmarhák, meg a röfik fingják szét a Földet.
ha már a poénkodásnál tartunk :P

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#633) Daywalker válasza Tüzi (#632) üzenetére


Daywalker
addikt

Azok is, meg mi is:)

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#634) Topiccsendőr válasza Tüzi (#630) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

ezt most nekem írtad? :DDD
mintha írtam volna énis.

nem, az égés sosem tökéletes. a legjobb, a légfelesleg szenzorral karöltve a hármashatású katalizátor.
Ezek nélkül mindig valamelyik ujjadba harapsz. Ha dúsitod, az NOx lesz alacsony, a CO, meg a HC magas, ha szegényíted akkor meg fordítva.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#635) Topiccsendőr válasza Daywalker (#631) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Tudtam, hogy megint a fingáson fogunk pörögni bazz :DDD

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#636) Daywalker válasza Topiccsendőr (#635) üzenetére


Daywalker
addikt

Ez alap! ;)

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#637) Tüzi válasza Topiccsendőr (#635) üzenetére

szar dolog:)
amúgy csak kiegészítettem.
de mindegy.

[ Szerkesztve ]

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#638) Tüzi

[link] :DDD Ha zOrbán atyánk lesz a zatyaúristen, akkor visszamenőlegesen lesz érvényes ez is :))

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#639) .mf válasza Tüzi (#638) üzenetére


.mf
veterán

ld. #617 -- ott már ki lett tárgyalva

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#640) Ferdzsoo válasza .mf (#639) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

A kukásmellényes témához:
Nembiztos hogy kárunkra válik, én sokat bicikliztem sötétedés után elöl hátul lámpával (brutál erőssel) és többször majdnem elcsaptak mert nem vesznek észre. álltalában oldalról... Tudom az bicikli. (AZóta mindig húzok kukásmellényt éjszaka, és ez a veszély már nem jelentkezett azóta.
Egy motoros oldalról semmivel sem "fényesebb" éjszaka mint egy biciklis.
Szóval sötétedés után, nem vagyok benne biztos hogy annyira felháborító ötlet.
Persze fényes nappal baromság... :K

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#641) #25954560 válasza Ferdzsoo (#640) üzenetére


#25954560
törölt tag

es susog meg lobog meg leszakad meg beleakad az utas meg stb. lehet h kene tenni vmit a lathatosagert, de ebben a formaban ez csak nyug lesz sztem. akkor mar inkabb legyen kotelezo uv-sargaszoldeshupilila fenyvisszavero csik a bukora. lattam olyan baleseti statisztikat (nememlexem hol), ami alapjan a buko szine az egyik legfontosabb tenyezo h eszreveszik-e a motorost.

(#642) ALI_G válasza #25954560 (#641) üzenetére


ALI_G
veterán

A kabátok egy részébe van beépítve fényvisszaverő csík, az elég jól látszik.
Persze ezt kötelező tenni baromi nehéz lenne. Most mindenki cserélje le a kabátját?! á

(#643) TayRol válasza #25954560 (#641) üzenetére


TayRol
veterán

azert nem mind gagyi ami fenylik.

(#644) Integra válasza #25954560 (#641) üzenetére


Integra
titán

amit tenni lehet és szerintem mindkét oldalról elfogadható megoldás, ha a fényvisszaverő csikokat belevarrják a ruhák részeként, design elemként felhasználva. akár frankó tron ruhát is lehet majd csinálni a bőrből :DDD
na de, komolyra forditva az ellen én sem ellenkezem, hogy ha a spidimbe pár fényvisszaverő csik lenne bevarrva, természetesen a megfelelő minőségű és szakitószilárdságú anyagból, ezt bármikor elfogadom és felhúzom. de a kukásmellényt és az egyéb dolgokat dugják fel maguknak a seggükbe egészen az agyukig, nem fogom felhúzni.

Ali: én lecserélem szivesen, fizessék ki nekem a politikusok. :K

Roli: nézd végig az árakat még egy szaros mellény is 15rugó.. mikor fog csak e maitt átlag magyar srác bármi ilyenre beruházni?!

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#645) TayRol válasza Integra (#644) üzenetére


TayRol
veterán

ja igen, azt elfelejtettem hozzatenni hogy nem mind olcso ami fenylik.:D

(#646) Integra válasza TayRol (#645) üzenetére


Integra
titán

rájt:D
ettől függetlenül lehet, hogy a következő bukóm kanárisárga lesz, bár most a fehér motor sokat dob a láthatóságon..

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#647) Tüzi válasza .mf (#639) üzenetére

opsz, tényleg, bocs :B

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#648) Tüzi válasza Integra (#644) üzenetére

Figy. Valaki a tűz közelébe került, akinek kukásmellény varrodája van. Ennyi. Vagy kínából hozott pár száz konténernyit, és most fél, hogy rárohad. Megvette 20 forintért, adja 10.000ért. Mi ez ha nem biznic?

Amúgy egyszerű a dolog. A minap egy ufo ment el mellettem. Legalábbis azt hittem. Aztán kiderült, hogy egy Goldwing volt. Legalábbis ilyesmi, csak még jobban telerakva világító biszbaszokkal.

[ Szerkesztve ]

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#649) #25954560


#25954560
törölt tag

szuper. most mar mindenki leirta, amit en is :D

(#650) Daywalker válasza #25954560 (#649) üzenetére


Daywalker
addikt

Nem igaz! Az volt már, hogy p.na??? :DDD

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.