Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#92031) hermandani


hermandani
tag

Sziasztok!

Tesóm kért meg, hogy keressek neki valami laptopot.
Egyetemen tanuláshoz, netezéshez, filmezéshez kellene elsősorban.
De én azért örülnék, ha pl egy Fifa15 - esetleg újabb játékok közepes grafikán szépen mennének rajta és az 1080p filmet is gondnélkül vinné.

El is kezdtem keresgélni, de őszintén megmondom, nem tudom ezeket a proci és videokártya neveket hová tenni. (atom, meg asd213 és hasonló nevekkel van 80%-uk feltüntetve számomra :DDD)
Melyik mit tud, melyik a jobb, nem jöttem rá...

A vásárlás időpontja jövő hét. (próbálok az összefoglaló szerint írni)
150e Ft lenne a keret.

Kijelzőméret nem annyira fontos, 15-16(-17)" asztali kategória.
Hordozva nem sokat lesz, inkább szobában asztalon. (A havi 4-5 buszozáskor a laptoptáskában úgy sem számít.)

Lehessen rá oprendszert tenni (freedos-osnak mondják?) - win7 64bitet szeretnék énmagam tenni majd rá.

Ramból minél több legyen, min. 1TB-os HDD (SSD nem tudom belefér-e az árkeretbe ill. hogy egyáltalán van-e rá szükség), viszont proci és videokártyához nem értek a laptopoknál (intel és nvidia vonalat preferálom egyébként).
Optikai meghajtó is kellene.
HDMI csati, webkam jöhet, de nem életbevágóak.

Új készülék érdekelne, Magyarországon intézhető garanciával, akár lakhelyhez minél közelebb->(de nem tudom az ilyen mediamarkt és társaiban mennyire bízzak meg) mert probléma esetén nehézkes lenne pl BP-re feljuttatni (de ha nincs más megoldás nem gond)

Pár kérdés/kérés hozzá ezenkívül:
- melyik márkák a jók? Mivel érdemes foglalkozni?
- nagyátlagban mire érdemes figyelni a választáskor/vásárláskor?
- ha tudtok valami ügyes gépet ajánlani a leírt lehetőségek alapján, azt nagyon szívesen veszem! :)
/// - tudom ez nem rajtunk múlik, de a lehetőségekhez képest, nem szeretnék úgy járni, mint haverom, hogy a 2 éves gépe elavultnak számít (pedig az is 150k-s cuccos volt anno) ///

Előre is köszönöm a segítséget :)

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.