Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#91401) cech19960320 válasza szabonagyur (#91399) üzenetére


cech19960320
tag

utánanéztem, láttam, azt nem arra értettem.. köszönöm a választ, az a gép am szimpatikus..azért 3-5 évet csak illene kibírnia nem?

(#91402) CharlieDrop válasza Tikakukac (#91400) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Igaz, de jó lenne, ha nem jövőre kellene cserélni :D

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#91403) szabonagyur válasza cech19960320 (#91401) üzenetére


szabonagyur
félisten

Amennyi gari van rá annyit ki fog bírni, de nem azért mert annyira jól van összerakva, hanem mert a szerviz megcsinálja. A gari lejárta után minden nap ajándék.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#91404) Tikakukac válasza CharlieDrop (#91402) üzenetére


Tikakukac
titán

De miért cserélnéd jövőre? Mi fog történni ami kiakaszt egy 2. meg 3. genes i5-ös procis gépet?

Hát ha elfáradt akkor neked i7 kell, mert sajnos amire a T410 kevés volt, ott behal majd a T430 is.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#91405) CharlieDrop válasza Tikakukac (#91404) üzenetére


CharlieDrop
veterán

semmi, de a T410 is elfáradt :)

Viszont látom van garis gép alfánál és ahogy elnézem a t410 dokkolója jó a 430-hoz így nincs kérdés :R
köszi a tippet: :R

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#91406) Tothgera30 válasza szkoobey (#91389) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Megérni megéi, de hasonló konfigot IGP-vel, patent állapotban, 100%-os aksival kihozok neked 40-45k-ból, garanciával.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#91407) ptrsebok


ptrsebok
újonc

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni laptop vásárláshoz.

Májusban lenne esedékes a dolog.
Árban a maximum 320 000 Ft, de szeretnék bele SSD-t tenni a DVD meghajtó helyére, ezért az ideális ár inkább 280 000 Ft körül van.
Felhasználás: tervezés (3D modellezés, Creo 3-ban, Solidworksben) képszerkesztés (Adobe Lightroom 5, Photoshop CC) internetezés, esetleg játék (Mortal Kombat 9)
Kijelző 15.6 Full HD IPS matt
Utazás közben maximum filmezésre, netezésre használnám, de egyetem miatt sokat lenne hordozva, napi szinten.
Operációs rendszer nem fontos, de ha van hozzá Windows 8.1 az jó.
Tárhely 500-1000 GB HDD, mellé az oprendszernek SSD kb 250 GB, de ezt később is bele tudom tenni, szóval nem gond ha nincs benne.
Memória a tervezői szoftverek miatt legalább 8 GB.
Videokártya mindenképp valami erős Nvidia, processzor Intel i5 vagy i7, minél több magos, legalább 2,5 GHz.
HDMI, SD kártya olvasó kell bele. Kivitelét tekintve ne gagyi műanyag, igényes, megbízható minőség. Magyar nyelvű billentyűzettel, numerikus billentyűzettel. Jó lenne ha nem halna meg 2 év után.
Új gépet szeretnék, de ha van jó állapotú megbízható használt, akkor az is szóba jöhet.

Találtam már egy ilyet, de nem ismerem az Asust, ha esetleg tudtok erről is mondani valamit az nagyon jó lenne.
http://computerimperium.hu/images/ASUS_N551JM-DM056D.jpg

Segítségeteket előre is köszönöm! :)

(#91408) rbalint88 válasza ptrsebok (#91407) üzenetére


rbalint88
addikt

Arra, amit szeretnél leginkább mobil munkaállomás való. 320-ból újonnan nem lesz erre alkalmas gép, aprón próbálkozz hasonlóakkal, mint ez: [link]

(#91409) kistewe válasza rbalint88 (#91408) üzenetére


kistewe
tag

+1
ettől jobb már csak akkor lehetne ha Nvidia Quadro lenne benne, meg kell nézni, hogy az adott CADCAM szereti-e az adott AMD vidikarit

uff stewe

(#91410) vegesm


vegesm
újonc

Sziasztok!

Új gépet szeretnék venni, a kitöltött kérdőív:
(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
1 hónapon belül
(2) A gépre szánt összeg forintban?
350k, max 400
(3) Felhasználás?
Android programozás és adatbányászatra főleg. Mindkettőhöz kell a 8G min memória, meg valami erősebb processzor.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Csak régiekre, Skyrim, Diablo 3, szóval jó lenne, ha lenne benne valami alap videókártya. De nem kell, hogy új játékok fussanak rajta, de még csak egy-két évesek se.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
15" mindenképpen, felbontás nem számít.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Ritkán, havonta egyszer lenne mozgatva.
(7) Operációs rendszer?
Mindegy
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
Optikai meghajtó nem kell. Legyen 250GB a táhely minimum, SSD nem feltétlenül kell bár M.2 hely jó lenne, későbbbi bővíthetőséghez. RAM-ból min 8G kell, esetleg 16 bár az kicsit overkillnek tűnik.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények?
Legyen rajta hdmi, és min 3 usb port, hogy legyen hova csatlakoztatni a telefonokat.
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is?
Új

(#91411) kistewe válasza vegesm (#91410) üzenetére


kistewe
tag

Bár nem zsír új ,én Neked is a 2-3 al fentebbi rbálint88 linkjét ajánlom megtekinteni, ha karcmentes akkor lehet még a fólia is rajta van.... és 2 év gyári gari....

amennyiben mindenképp szűz gép kell akkor meg kell várd a nálam bölcsebbek tanácsát...

uff stewe

[ Szerkesztve ]

(#91412) SkiDev


SkiDev
senior tag

Sziasztok! Csak körülszimatolok előzetesben. Nyár felé lesz majd egy laptopvételem remélhetőleg, de volt egy kis szabadidőm, tehát nézelődtem. Konkrétumokat még nem tudok.

Erre gondoltam, kibővítve +4GB RAM-mal együtt (140k). Majd egyetemre kéne + szabadidőmben kompromisszumos játékhoz (GTA V ~ topicban ugyanezzel a konfiggal másnak normal-high beállításokkal ment > nekem elég). Ez jó vagy esetleg keresgéljek még?

Válaszokat előre is köszönöm! :)

[ Szerkesztve ]

Siemens A40 \ Siemens C35 (BOCI Ver.) \ Siemens AF51 \ SE k310i \ Nokia 3110c \ SE k800i \ LG GT 500 \ SE Xperia X8 \ Sony Xperia SP \ LG G4 Brown Leather \ Huawei Mate 10 Pro \ Realme X2 Pro \ Samsung Galaxy S21 Ultra 12/256

(#91413) szabonagyur válasza SkiDev (#91412) üzenetére


szabonagyur
félisten

Szia

A linked nem jó... de van egy sejtésem, hogy bármelyik is a kinézett gép 140-ért egyiken sem megy a GTA V még minimumon sem.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#91414) SkiDev válasza szabonagyur (#91413) üzenetére


SkiDev
senior tag

Acer Aspire E5-571G-34WZ laptop 129.900Ft-ért + 11k a +4GB RAM.
Ezért kérdezem: pl. :U , de írták mások is. És akkor ez még FHD is, nekem meg csak HD (1366x768) lenne. Ki sem kötném nagyobbra, mert a gépemnek is 1280x1024 van :).

Más: Illetve milyen laptop modelleket érdemes kerülni?
Olvastam az ASUS X szériáját. Egyéb?

[ Szerkesztve ]

Siemens A40 \ Siemens C35 (BOCI Ver.) \ Siemens AF51 \ SE k310i \ Nokia 3110c \ SE k800i \ LG GT 500 \ SE Xperia X8 \ Sony Xperia SP \ LG G4 Brown Leather \ Huawei Mate 10 Pro \ Realme X2 Pro \ Samsung Galaxy S21 Ultra 12/256

(#91415) Khelben válasza SkiDev (#91414) üzenetére


Khelben
nagyúr

Acer E5 szériát is érdemes elkerülni :)

(#91416) szabonagyur válasza SkiDev (#91414) üzenetére


szabonagyur
félisten

Érdekes másoknak sokkal de sokkal erősebb asztalin nem megy FHD-n, de egy csökkentett órajelű mobil procin meg egy alap VGA-n high texture meg FHD-n megy jól...

Asus X széria kerüledő ahogy a kinézett gép is.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#91417) SkiDev


SkiDev
senior tag

Akkor egyelőre keresgélek tovább hátha van nem kerülendő kategória is. :))
Az X az melegszik rendesen, ha jól olvastam, de az Acer is? Vagy az anyaga miatt? Van még ilyen gép? Illetve ha jól tudom, akkor a Lenovo a rossz gariztatás miatt. Pedig az nálam elsődleges prioritást élvez.

[ Módosította: radi8tor ]

Siemens A40 \ Siemens C35 (BOCI Ver.) \ Siemens AF51 \ SE k310i \ Nokia 3110c \ SE k800i \ LG GT 500 \ SE Xperia X8 \ Sony Xperia SP \ LG G4 Brown Leather \ Huawei Mate 10 Pro \ Realme X2 Pro \ Samsung Galaxy S21 Ultra 12/256

(#91418) szabonagyur válasza SkiDev (#91417) üzenetére


szabonagyur
félisten

Amit mással beszélaz privátban a TI dolgotok....

Amúgy még egyszer leírom erősebb gépen nem megy minden maxon futtatva, itt is kételkedek, de hajrá tégy egy próbát.

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#91419) Armagedown válasza SkiDev (#91417) üzenetére


Armagedown
őstag

Egészen addig jó, amíg nem throttlingol

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#91420) Khelben válasza Armagedown (#91419) üzenetére


Khelben
nagyúr

A 840M egy U-s i3-mal nehezen fog túlmelegedni még ilyen vacak műanyag gépekben is.

(#91421) GaborGh


GaborGh
őstag

Sziasztok!

~100k körül szeretnék használt üzleti gépet általános felhasználásra (net, office), a három típus közül melyik a legjobb vétel, melyikkel szokott a legkevesebb probléma lenni, vagy itt a felső kategóriában mindegy melyiket veszem?
Gari, ár és hardver szinte azonos mindháromnál, külsőre és anyaghasználatra az EB a legszimpatikusabb...

-HP 8460
-Dell 6420
-TP T420

[ Szerkesztve ]

(#91422) vegesm válasza kistewe (#91411) üzenetére


vegesm
újonc

Mondjuk ez csak 14 colos én meg inkább 15-t szeretnék. Refurbished laptopokat hol lehet nézni?

(#91423) peugeotmate


peugeotmate
őstag

Sziasztok!
Noti vásárlás előtt állok, ugyanis a HP G62-esem kijelzője egyre többször ásít színeset, majd ezután szeret irányíthatatlanná válni.
(1) A vásárlás azonnal megtörténne, amint látnék egy jó ajánlatot.
(2) A gépre szánt összeg 200-250 ezer forintos összeghatárban mozog.
(3) A felhasználás az alapokon (böngészés, zenehallgatás) kívül, idővel fotószerkesztésre és egyéb grafikai, 3D-s programokra lenne használva. De teljesen kezdő vagyok, így egy jó ideig nem válnék vérprofi júzerré. :D
(4) Játékigényem nuku.
(5) A hordozhatóság miatt 13"-as gépben gondolkozom. Felbontás legalább 1280 x 800 pixel legyen, kb. Fényes és matt egyaránt játszhat.
(6) Tervezem hordozni, utazás közben nem hiszem hogy használnám.
(7) Mac OS X, Windows
(8) Ennyi pénzért illene SSD-s gépet vennem. Legalább 4 gb RAM. Optikai meghajtó nem létszükséglet.
(9) Mindenképp masszív gépet szeretnék, ha fém, az pozitív. Legfeljebb 2 kg súlyhatárig, 4-5 évre terveznék a géppel, a fentebb megadott felhasználási szokások tükrében.
(10) Használtban gondolkozom első sorban.

Én a Macbook Pro 13"-as gépeit néztem ki. Abból a MBP 2012 late és afeletti gépeket. 2012-es gépekből viszont a nem retinásakat. Ezekben Intel HD 4000-es videókari van, az mennyire baráti hosszabb távú felhasználásra? A 2013-as retinás MBP-ból néha feltűnik egy-egy kósza példány a 250 ezres összeg határán. Ebből lenne jó kifogni egyet. MacBook Air-eket gyengének találom ennyiért.
Kíváncsi vagyok, Ti mit ajánlanátok. Köszi előre is!

meg

(#91424) szabonagyur válasza peugeotmate (#91423) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ha OS X is kell a gépre akkor egyértelműen MAC gépre van szükséged, most már csak egy jó ajánlatot kell kifognod.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#91425) peugeotmate válasza szabonagyur (#91424) üzenetére


peugeotmate
őstag

Nem kell a Mac OS X, de szívesen váltanék rá. Kíváncsi vagyok arra is, hogy Windowsra milyen gépek lennének ennyiért. :)

meg

(#91426) CharlieDrop válasza peugeotmate (#91423) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Inkább vegyél egy nem retinás 2012mid - late-et

az pont jó :)

Retinával lehet szívni, ahhoz kevés a beépített VGA

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#91427) zenwalk


zenwalk
senior tag

Sziasztok
1-2 hónapon belül tervezek notebookot vásárolni. A keret 120k. Elsősorban 15"-os gépet szeretnék, win nem kell hozzá, viszont jó lenne egy SSD. Nem ragaszkodom az új géphez, jöhet használt is. Semmi komoly dologra nem használnám, netezés, tanulás, filmezés.
Előre is köszi a segítséget!

(#91428) rbalint88 válasza zenwalk (#91427) üzenetére


rbalint88
addikt

sandy bridge procis használt üzleti+ ssd lesz a megoldás.

(#91429) zenwalk válasza rbalint88 (#91428) üzenetére


zenwalk
senior tag

Esetleg tudnál ajánlani valamit?

(#91430) Tothgera30 válasza GaborGh (#91421) üzenetére


Tothgera30
Ármester

E6420...

#91427 zenwalk: E6520. Ha ügyes vagy, ki is jön a keretből.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#91431) anonym1s válasza ivana (#91334) üzenetére


anonym1s
őstag

Igen elegge biztos, mert ujratelepitettem a windows es igy is rossz.

Kozben meglett az "elveszett" laptopom. A billentyuzet gyengebb mint szamitottam, de karpotol a tobbi resze.
Ips kijelzo, i5-4510u, 8gb ram, 128gb ssd, 1tb hdd, usb3, ac wifi, jo touchpad, win8.1, prima gep :)

Tudnja valaki, hogy hogyan lehet kikapcsolni a vincseszterekben az advanced power management (APM) funkciot?
Idonkent elkezd kattogni a vincseszter, mintha felporogne egy pillanatra aztan vissza, majd megint fel es ismet vissza. Utananeztem, az APM miatt van es ha kikapcsolom a hdparm, vagy crystaldiskinfo programokkal akkor rendben van, de csak addig tart amig ebren van a gep. Alvo mod vagy ujrainditas utan ujra az eredeti gyari beallitas lep ervenybe, ujra ki kell kapcsolnom. Valami tartos megoldas kellene.

[ Szerkesztve ]

(#91432) Edy89


Edy89
csendes tag

Sziasztok!

Pár hete jártam itt, az összefoglalóm: [link]

Az lenne a kérdésem, hogy mit gondoltok erről a gépről a fentiek ismeretében? Egy héten belül meglenne rá a keretem is. [link]

(#91433) rbalint88 válasza Edy89 (#91432) üzenetére


rbalint88
addikt

Nem rossz elgondolás, az utódja is jó (zbook), az a keret kimaxolásával lehetne megcsípni, viszont sokkal több garancia lenne rá. Amin még érdemes gondolkodni, a retina előtti/párhuzamosan futó macbook pro. Azok még viszonylag értelmes áron szerelhető gépek és az OSX miatt a régebbi hardver is gyors lesz feladatvégrehajtás közben ssd-vel és 8gb rammal. InDesign és PS jobb mac-en, Blendert nem ismerem, de meglepne, a nem létezne mac-es változata, amennyiben komoly grafikai programról van szó.

(#91434) Edy89 válasza rbalint88 (#91433) üzenetére


Edy89
csendes tag

A Zbook-on gondolkodtam én is, munkahelyemen választható munkagép így kicsit körbekérdeztem a benti használók között véleményekről, tapasztalatokról. Mind kellett már javítani valamivel, főleg kijelző, vagy winchester problémákkal.. Ezeket leszámítva a használhatóságával, teljesítményével, akkuidejével meg voltak elégedve.

(#91435) btudos válasza Edy89 (#91434) üzenetére


btudos
veterán

Kijelzo es HDD is olyan alkatresz, ami alapvetoen a beszalliton mulik, milyen. Ha a gep tobbi parametere rendben van, ezek miatt nem izgulnek.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#91436) Lovasíjász


Lovasíjász
tag

Üdv emberek!

A tanácsotokat szeretném kérni a következőkben:
pici feleségemnek szeretnék új laptopot mivel a régi kezd megnyugodni.

(1) Ahogy megvan a kiszemelt gép vinném.
(2) 160.000 tuti stabil magyar Forintom van rá.
(3) Asszonykámnak lesz: NET, FACEBOOK, szóval semmi komoly, filmnézés max.
(4) Super Mario max.
(5) 14 colos lenne a favorit
(6) Utazós gép lesz de nem minden nap, 2 havonta akkor viszont 2-3 hétig szinte mindig máshol lesz.
(7) Ha belefér a Win. az jó ha nem felteszem én is.
(8) Nem kell hogy szervergép legyen, 500 Gb vinyó is elég, viszont min 4 gb memória.
(9) Egyéb kívánság: valami szép nőies, de nem plázap*csás, ha végképp csak matt fekete az se gond.
(10) Inkább új gépet szeretnénk.

Előre is köszönet a segítségért!

Üdv

" Saggitis hungarorum libera nos domine!!! "

(#91437) Khelben válasza Lovasíjász (#91436) üzenetére


Khelben
nagyúr

14-es nem lesz ennyiért. Vagy használt vagy 15,6.
Esetleg Probook 430 180-ért, de az 13,3-as és nem 160.

(#91438) Gergőke88


Gergőke88
addikt

Minőségre melyik jobb?
Dell e 6320 vagy Lenovo x220?
Lenovo x220 és T420 ugyanaz a minőség csak kisebb méretben?
Alfánál vennek gépek max 90e ft. Lehetőleg 14col vagy alatta. Ha van bill háttérvilágítás az különösen jó.
semmi extra nem lenne csak torrent+ net.
Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#91439) marpataa


marpataa
csendes tag

Sziasztok!

Mi a véleményetek erről a gépezetről? Ár-érték arány?

http://goo.gl/RkaXPM

előre is köszönöm

-

(#91440) Night&Day


Night&Day
csendes tag

Sziasztok, véleményt kérnék erröl a notiról:
[link]
Olyan 250-300 font (100-120e ft) között gondolkodom, pár hónapig használnám utána, menne anyámnak, föleg netezés, skype, office, túl nagy tárhely se fontos, lényeges a gép stabilitása, megbízhatósága. Hurcolászva nem lesz, max 3 havonta 1x. Ami még fontos dvd olvasó és a képátló legalább 15". Ha tudtok ezen kritériumoknak megfelö lapost örömmel fogadnám a tippeket. :)

(#91441) Scooter válasza Night&Day (#91440) üzenetére


Scooter
tag

A hardver nem egy acélos, de amúgy netezni megteszi. Itt inkább az anyaghasználat keserítené meg az életed. Volt nálam hasonló HP, de mondhatni ott maradt a burkolaton az ujjlenyomatom és nem lehetett utána letörölni. Nem adok ennek sem egy-két napot s nagyon csúnyán fog kinézni.
Inkább nézz használtan HP Elitbook, Dell Latitude vagy Lenovo Thinkpad szériát. Jobban jársz vele.
Vagy ha már mindenképp új, akkor próbálj meg keresni Fujitsu A544-et.

(#91442) ivana válasza Gergőke88 (#91438) üzenetére


ivana
Ármester

X220 nagyon jó gép vedd nyugodtan.

marpataa: A gép ok, de szürke import árban van szóval az is, gari problémák lehetnek vele.

Night&Day: Pavilont neee!

(#91443) aZeeO88


aZeeO88
csendes tag

Üdv!
Segítségeteket szeretném kérni! Olyan problémával kerestek meg ma, hogy kellene egy noti...
Felhasználását tekintve, a legkomolyabb a youtube, ezenkívül office menne rajta.
max 35k
winyó mindegy
panel 15" környéki, HA lehet 1366*768
Ram 1, de jobb lenne ha 2 GB
Hurcolva tudtommal nem lenne
oprendszer mindegy
DVD kell mindenképp
garit ha valaki vállal rá akár egy hónapot is, az már hab a tortán :D

Nyilván csak használt lapos jöhet szóba, ha esetleg tudtok egy megbízható apróst, vagy boltot, írjatok nyugodtan
Remélem sikerült feladnom a leckét :DDD
Előre is köszi a segítséget!
ZeeO

(#91444) Night&Day válasza Scooter (#91441) üzenetére


Night&Day
csendes tag

Köszönöm a gyors választ, hát igen az az ujjlenyomatos dolog nem jönne be, az újhoz 1 dolog miatt ragaszkodom csak, használtat ki tudja hogy ejtették-e le.
[link]
Most ezzel szemezek, de nem akarom elkapkodni. Vélemény? Mellesleg én is dell párti vagyok, mert sikerült egy vostrot 4 évig nyuzni :) Nem akarok én fát apritani a notin, de ha mondjuk fél kézzel emelem fel, ne recsegjen már.

(#91445) btudos válasza Night&Day (#91444) üzenetére


btudos
veterán

Ahhoz tobbszorozd meg a kereted, ha fel kezzel emelgetni akarod a gepet hang nelkul.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#91446) Tothgera30 válasza aZeeO88 (#91443) üzenetére


Tothgera30
Ármester

T61 apróról....

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#91447) ivana válasza aZeeO88 (#91443) üzenetére


ivana
Ármester

Ennyiért T6x vagy talán T400 van amit érdemes megvenni.

(#91448) Night&Day válasza btudos (#91445) üzenetére


Night&Day
csendes tag

Jogos hova gondolok, hogy még rendesen össze is legyen csavarozva, tervezett elavulás like.

(#91449) aZeeO88


aZeeO88
csendes tag

Hali!
Köszönöm szépen a gyors válaszokat, szerintem ki is elégítettétek a kívánalmakat.
Nem kellett csalódnom a ph -sokban.
További jó mindeneket!!

ZeeO

(#91450) La Magra válasza Tothgera30 (#91349) üzenetére


La Magra
tag

Szinte éreztem... így ugyanis mindhárom márka mellett szól már érv! :D
A Lenovóval jó tapasztalatom van, te a Dellt ajánlod mint szakértő, hétvégén pedig épp egy hasonló (8470p) HP-t volt alkalmam megnyomkodni, és nagyon masszívan összerakott kis masinának tűnt így elsőre. Szóval most ugyanott vagyok, mintha utána sem néztem volna egyiknek sem! :D

Illetve mégse, ugyanis rábukkantam erre: HP 8440p - erről esetleg vélemény?
Csak azért tetszett meg, mert több drágább társában csak Intel HD 3000 videokártya van, ebben viszont HD 4500-as... Cserébe mi gagyibb benne, mint mondjuk egy Dell E6520-ban? A processzor? (Nem értek hozzá, csak azt látom, hogy mindkettőben i5 van, az utána lévő 2540M vs, 520M viszont nem mond sokat számomra...)

Röviden és tömören tehát a kérdés: ha választani kell, inkább a processzor legyen jobb vagy videokártya? (még mindig Photoshop és Premiere szempontjából elsősorban)

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.