Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#92401) kaszaf


kaszaf
aktív tag

Sziasztok!

Kapnék a cégtől egy új notebookot. Keretösszeg nettó 500 000 Ft de ebben már benne kell lennie egy win 8.1 pronak és egy officenak (Pro 2013).

Egy igazán fontos dolog van dolog van: fogyatékkal élek ezért egy kézzel nyithatónak kell lennie.

Van ez irányú tapasztalata valakinek?

Válaszokat előre is köszönöm!

(#92402) rbalint88 válasza kaszaf (#92401) üzenetére


rbalint88
addikt

Az egyéb peremfeltételeket nem tudjuk, de a HP Elitebook 840 nyitható egy kézzel, tesztelve. Az összegből kiindulva gondolom új gép jönne szóba, ezekben a win 8.1 pro benne van. tehát nettó 400-ból kellene találni valamit. Ez mondjuk egy igencsak kurvajó konfig: [link]

(#92403) tecsu válasza havri1 (#92396) üzenetére


tecsu
addikt

400 euróért minőséget? :W
Mostanában olvasgatom a topikot és úgy látom, a legtöbben, akik laptopot keresnek, az ún. igényekkel nagyon el vannak röppenve, de mindazt persze a legolcsóbban... sajnos ez a "sz@rból várat" esete.
A legtöbbüknek nem is kell igazából laptop, bőven jó nekik egy asztali gép is, közepes teljesítményű procival...

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#92404) havri1 válasza tecsu (#92403) üzenetére


havri1
félisten

Azért én kibékülnék egy T510 vagy T410-el is, ez nekem már minőség. Erre értettem.
De neki 17" kellene, amit találtam is múlt héten, csak sajnos lecsúsztam róla. Elvitték.

Vagy szerinted a Dell Precision M6500 is szar kategória? :F
Mert akkor nekem ill neki elég ez a kategória is. Nem azonos a minőségi érzékünk, mi nem vagyunk ennyire kényesek.
Próbálok neki hétköznapi használatra egy használt, de jobb minőségű notit találni.
Mert jelenleg MM-ben akar venni egyet, ugyanennyiért. És azért talán abban egyetértünk, hogy a 2 nem ugyanaz a minőség. Még ha HW-ben látszólag jobb vagy hasonló is.

Laptop jöhet csak szóba, mert repülőn/buszon/kocsiban nehéz a PC-t hozni vinni, viszont a felhasználásra meg kell a lehető legnagyobb megjelenítő.

[ Szerkesztve ]

havri

(#92405) Adams15


Adams15
aktív tag

Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni! Azt szeretném kérni, hogy ajánljatok laptopot kb. bruttó 200-300k ft árban, jó ár/érték arányban. :) A vásárlás júniusban volna esedékes.
- 15,6"-osat, legalább 1366*768, a kijelző típusaiban annyira nem vagyok otthon, nem kell, hogy matt legyen.
- Az árban op. rendszer ne legyen benne, van eredeti kulcs
- Filmnézésre, otthoni használatra, játékokra is volna használva (pl.: Battlefield 3, 4, Sims 4)
- DVD író legyen benne, SSD nem hátrány, ha van, de nem ragaszkodok hozzá. Tárhely tekintetében legalább 500 Gb kellene.
- Garanciában legalább 2 év, a 3 még jobb volna
Előre is köszönöm a segítséget! :R

(#92406) SutPet


SutPet
aktív tag

Sziasztok! Egy hölgyemény ismerősömnek lehalálozott a gépe, és újjat akar venni mindenképpen. 100-120 a keret, e kategóriában kellene valami viszonylag megbízható. netezésre, filmnézésre, böngészős játékokra lenne használva leginkább. na meg skype-ra. ilyen apróbb elvárások vannak még hogy fekete legyen lehetőleg és sima legyen a touchpadja ne ilyen "rücskös" ahogy fogalmazott :D :D :D

ezt nézte, véleményetek?

[ Szerkesztve ]

God must love stupid people, he made so many of them.

(#92407) rbalint88 válasza Adams15 (#92405) üzenetére


rbalint88
addikt

Asus N551JK van fullhd IPS kijelzővel 240-ért kb.

(#92408) rbalint88 válasza SutPet (#92406) üzenetére


rbalint88
addikt

fogd meg a kis kacsóját és sétáljatok be a laptopsystemhez. 100-120 körül ott lehet rendes, garanciás gépet venni, ami nem hullik szét azonnal és rendes vas van benne, ellentétben az újonnan megvehető 100-120ezres gépekkel

(#92409) SutPet válasza rbalint88 (#92408) üzenetére


SutPet
aktív tag

én is mondtam neki hogy lehet használtat garanciásan venni első tulajtól, de az ő felfogása szerint azoknak biztos baja van, mert ha nem lenne nem adná el a gazdája. <_<

erről vélemény?

[ Szerkesztve ]

God must love stupid people, he made so many of them.

(#92410) Tikakukac válasza SutPet (#92409) üzenetére


Tikakukac
titán

3521 i7-el.

Minek? Miért?

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#92411) Khelben válasza SutPet (#92409) üzenetére


Khelben
nagyúr

Most akkor lehet használt vagy nem?

(#92412) premete válasza SutPet (#92409) üzenetére


premete
veterán

Magyarázd meg neki, hogy rosszul látja: ezek jellemzően Dell, HP, Lenovo üzelti gépek amelyek céges tulajdonban voltak, ami azt jelenti hogy esetleges hibánál azonnal cseréltek bennük bármit, az akkut is beleértve, simán bemondásra. Szóval biztosabb vétel, mint bármelyik teszkógazdaságos laptopnak látszó, 100-150 ezres tárgy. :)
Sőt a legtöbbön még van helyszíni garancia is.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#92413) -FreaK-


-FreaK-
veterán

Sziasztok!

Kollégám szeretne venni egy notebookot az Auchan kínálatából, max. 100e Ft összegig.
Teljesen általános netezésre, filmnézésre (HD max.) lenen csak használva, extra igénye nincs (játék se).

Két gépet nézett ki, a kettő között talán csak az a különbség, hogy Intel vagy AMD procis a gép.

Ti melyiket ajánlanátok?

1: Asus X552WE-SX007D
Leírás: AMD® Quad-Core™
A4-6210,
4GB/1600MHz,
500GB SATA, AMD®
Radeon™ R5 M230 /
1GB, WiFi, webkamera,
freeDOS, fényes kijelző
2 év garancia

2: Asus X553MA-XX363D
Leírás: 15,6” HD LED fényes TFT 16:9 (1366x768), CPU: Intel®
Pentium® N3540 (Quad-Core, 2.16 - 2.66 GHz), VGA: Intel® HD
Graphics, RAM: 4 GB, HDD: 500 GB, USB 2.0 (1 db), D-Sub,
HDMI, WiFi, USB 3.0 (1 db), Op rendszer: DOS

Milyen erős negatívuma van egy ilyen gépnek amiről mindenképpen érdemes tudnia? Az nyilvánvaló számomra hogy pl. csak TN paneles kijelző fér bele ebbe az árba, van még egyéb "meglepije"?

(#92414) Gergosz2 válasza -FreaK- (#92413) üzenetére


Gergosz2
veterán

az , hogy k***a szar mindegyik. Szerintem ez elég erős negatívum.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#92415) SutPet válasza premete (#92412) üzenetére


SutPet
aktív tag

Probáltam megmagyarázni neki, meg mutattam azt is ami nekem volt, ami barátnőmnek van, ami nővéremnek, mind használtan lett véve és tökéletesen működnek gond nélkül... De nem neki új kell, ő használtat nem vesz..

így egyenlőre a Lenovo meg ez a Dell van versenyben. hardver miatt én inkább a lenovot választanám, ti mit mondtok? tudom hogy valszeg hulladék szar a műanyag ház de más nem nagyon van ebben az árkategóriában.

Khelben: Próbálgatom adagolni nekei a használt garanciásokat de nemtágít uh csak új

[ Szerkesztve ]

God must love stupid people, he made so many of them.

(#92416) Gergosz2 válasza SutPet (#92415) üzenetére


Gergosz2
veterán

+10k és Fuji A544.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#92417) TameeXXL


TameeXXL
újonc

Sziasztok!
Notebook vásárlásban szeretném a segítségeteket kérni.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Minél hamarabb (1-2héten belül ha lehetséges)
(2) A gépre szánt összeg forintban?
180.000Ft-ig
(3) Felhasználás? (irodai munka, iskola, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb.)
Egyetem, programozás, esetleg néha játékok
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Nem feltétel a Full HD, de örülnék neki.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
A kijelző mérete 15,6, a többi mindegy.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Sokat hordoznám.

Ezt a két készüléket néztem:
[link]
[link]

Szerintetek melyik érné meg, melyik a jobb pro és kontra. Valamint várom az esetleges egyéb javaslataitokat,
köszi! :)

[ Szerkesztve ]

(#92418) #00369152


#00369152
törölt tag

Sziasztok!
(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? július végéig
(2) A gépre szánt összeg forintban? max 180ezer
(3) Felhasználás? sulihoz illetve játszani
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Hearthstone, Heroes of the Storm, Assassin's Creed, ilyesmik, medium/high beállítással menjenek azért
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
1366x768 elég, lehetőleg matt legyen, 15" körüli
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Kollégium és otthon között, utazás közben nem
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
nem kell rá előretelepítve lennie
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
500gb-1tb, ssd nem kell, lehetőleg 8giga ram, optikai meghajtó nem muszáj
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? hdmi, webkamera
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? csak új kell
Igazából kinéztem egyet: Acer E5-572G-52PE NX.MQ0EU.028 és még vennék bele +4gb ramot
[link]
Erről mi a véleményetek?
Köszi a válaszokat! :)

[ Szerkesztve ]

(#92419) SutPet válasza Gergosz2 (#92416) üzenetére


SutPet
aktív tag

nincs +10e, 120e a top sajna. értem én hogy hulladékok vannak ebben a kategóriában újonnan de ezek a feltételek, magamnak én se vennék ilyet hanem használtan egy jó kis régebbi üzletit. De ebben az árban kellene nekem valami "ajánlott" gép.

[ Szerkesztve ]

God must love stupid people, he made so many of them.

(#92420) Armagedown válasza SutPet (#92419) üzenetére


Armagedown
őstag

Ez a Fujitsu Lifebook A512 talán jó lehet

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#92421) laszlobak válasza SutPet (#92419) üzenetére


laszlobak
tag

" értem én hogy hulladékok vannak ebben a kategóriában újonnan de ezek a feltételek"

-Nem, nem érted. Ha értenéd, nem kérnél 100 eFt árkategóriában ajánlott gépet. A feltételeket nem Te, vagy a barátod szabja, hanem a gyártók, azoknak meg a piac. De teljesen mindegy, hogy érted-e, vagy sem, mert így sincs, meg úgy sincs. Ha a barátod szabja a feltételeket, semmi baj, az ő pénze, de akkor vegyen olyan sz@rt, amilyet akar, de az áldásunkat, de még a fejbólintásunkat se kérje, mert nincsen mire!

Igen, ez a Fuji A512 nem rosz, viszonylag erős, de 3. generációs proci(-VGA) van benne. Ez csak egy de, de a 100 eFt-os gépeknél még nagyon sok de lehet van, amit képtelenség az ebben az árkategóriában a piacon lévő 100 db terméknek legalább a 20 legfontosabb ismérvét mindíg, mindenkinek elsorolni. Megtehetnénk, de a végeredmény akkor is ugyanaz lenne:nincs ajánlott laptop 100 eft-ért.

[ Szerkesztve ]

A lényeg mindig a részletekben van...Tanácsot lehet kérni, de a döntés felelőssége a Tied! (mindenkinek úgysem fogsz tudni megfelelni)

(#92422) SutPet válasza laszlobak (#92421) üzenetére


SutPet
aktív tag

Ja értem akkor talán írjátok ki az összefoglalóba hogy akkor kérj ajánlatot ha legalább 150-180e-t rászánsz...

Azért írtam be hogy hátha tud valaki valami tűrhető gépet, újonnan ami elviselhető minőségű. Nem tudom te hol élsz de sajna MO-n a legtöbb ember ilyen összegekért vesz laptopot mert ennyit tud rászánni ha hirtelen beüt a gebasz. Lehetne gyűjtögetni egy jobbra hónapokig, de gép nélkül se maradhat az ember.

A feltételeket meg szvsz a vevő szabja, a gyártók opciókat kínálnak amikhez igazodnia kell. Ajánlani valamit minden árkategóriában lehet, hogy az épp a te elvárásaidnak nem felel meg az már más kérdés de a vevő elvárásainak eleget tesz.

Értem azt is hogy baromira unalmas a 9999. embernek elmondani azt hogy ilyen áron újat ami megéri nem tudok ajánlani mert én xy úgy gondolom hogy ezért meg ezért rosszak. És ilyenkor jönnek a fantasztikusan építő jellegű "ez sz@r" hozzászólások. Mindegy is felesleges vitázni ezen.

Mindenesetre köszönöm Armagedown-nak a hasznos linket! De úgy néz ki a befutó ez lesz.

[ Szerkesztve ]

God must love stupid people, he made so many of them.

(#92423) Armagedown válasza SutPet (#92422) üzenetére


Armagedown
őstag

Sok szerencsét hozzá, ha valami garanciális gond van, majd küldheted vissza a gépet Romániába.
Arra, amire neked kell, felesleges a külön videokártya.

[ Szerkesztve ]

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#92424) ivana válasza SutPet (#92422) üzenetére


ivana
Ármester

Olyat nem fog itt a topikban senki ajánlani ami nem jó, ennyiből sokkal logikusabb használtat venni és pont. Ha valaki ezt nem fogadja el az már a saját hülyesége.

(#92425) minek?:S válasza laszlobak (#92384) üzenetére


minek?:S
őstag

És nekem honnan kell tudnom, hogy melyik "sz@rkupac", ha ide írtam segítségért? Használt sajnos nem játszik, de köszönöm, csak új kell neki, mert részletre venné. i7 valószínűleg semmire, de próbáltam valahogy válogatni, ha már a kolléga kérte, hogy nézzünk. Mint írtam: Net+Sims+skype lenne, de leírtam a kritériumokat. Tudnál akkor esetleg te mondani erre a célra megfelelő, legfeljebb 200k Ft-os laptopot? Olyasmi kéne ahol nem pénzfeldobás alapján kell választanom, hogy melyik kezemet vágjam le.

Szerk.: Színe mostmár mindegy, beszéltem vele. HDD meg lehet 500gigás is, ha azzal van jobb, max kicseréli.

[ Szerkesztve ]

Üdv.:M.

(#92426) SutPet válasza Armagedown (#92423) üzenetére


SutPet
aktív tag

SSD-t már gariztattam emag-al, egy hét alatt megvolt, remélem laptopnál nem lesz semmi gond. Dell esetében nem volt gond hogy a noti spanyolban lett véve és itthon volt gariztatva. Remélem a HP is ennyire rugalmas, ugyis mindig igyekszem a gyártóval intézni a garanciális ügyintézést nem a bolttal akinél vettem. Legalábbis logitech-el, dell-el és acer-el eddig sose volt gondom.

God must love stupid people, he made so many of them.

(#92427) szabonagyur válasza SutPet (#92422) üzenetére


szabonagyur
félisten

Dehogy szabja a vevő az opciókat, főleg nem egy kis ország mint ez... Attól, hogy itthon sok pénz a 120e senki sem fogja a 300e Ft-os gépet fél áron adni mivel nincs rá pénz.

Ez itt egy ajánlós téma, mely azt jelenti, hogy valamilyen gépet ajánlunk, nem csak belinkelünk valamit aztán jól van. Ha csak belinkelnénk valamit akkor az lenne a kifogás, hogy azt bárki tud, itt az adott gép ajánlója valamilyen szinten leteszi a nevét a gép mellé is, arról meg nem tehetünk, hogy senki sem teszi a nevét olyan gép mellé amire nem meri 80%-ban azt mondani, hogy igen vállalható a gép az elvárásokhoz.

Ennyire egyszerű az egész.

ui. Inkább megveszel egy gépet gyakorlatilag normális garancia nélkül? Na látod itt a probléma amikor az illető ész nélkül dobálja be a linkeket és az ilyenek mint te is csak azt látjátok, hogy hű de olcsó a bolt. Csak a következő hozzászólást amiben leírtam, hogy mire kell számolni a gépnél már te sem olvastad el. Mert ugye a román billentyűzet meg a romániba küldözős garancia téged sem érdekel...

(#92426) SutPet: mivel HP garancia jegyet sem kapsz, itt aztán lehetnek gumiból is a szervizesek akkor sem lesznek elég rugalmasak. itt szépen megy ki a gép románba és majd megy a szervizelés ahogy megy.
A Dell gép valószínűleg normális garival volt véve kint, tehát egyértelműen megcsinálták itthon.

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#92428) szabonagyur válasza minek?:S (#92425) üzenetére


szabonagyur
félisten

Úgy gondolom nem egyszer le lett írva, hogy pontosan ilyen igényre milyen gépek vannak, csak ki kellene válogatni ami tetszik.
De akkor még egyszer leírom, biztos a keresőd nem működik:
200 Ft-ig Sims+net+skype
Hp455
Hp450
Fujitsu A544
Dell 3542 840M VGA-val-->> ez van millió színben, lehet válogatni

Ha meg kicsi gép kell HP430.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#92429) Dhampir válasza SutPet (#92422) üzenetére


Dhampir
félisten

Én ezt venném onnan.

Mégsem. :D

[ Szerkesztve ]

(#92430) kékség válasza Khelben (#92330) üzenetére


kékség
újonc

Ha minőségibb, akkor az E5450-t választom.

A virtuális gépezés sem gyakori. Csak néha futtatok linuxos hoston egy xp-t, ez az idős asztalival is megy. Proginfón meg nem hiszem, hogy nagyon kéne használni.

(#92431) SutPet válasza szabonagyur (#92427) üzenetére


SutPet
aktív tag

Na ez viszont új nekem hogy nem adja az emag a rendes garanciajegyet, ennek utánanézek mert így tényleg cinkes.

Armagedown: az hogy találtunk egy ilyet amiben erősebb vga-van grátisz, legalább még néha sims-ezni is tud majd ha akar mert azt azért szeretik a nők nem tudom miért... :D

God must love stupid people, he made so many of them.

(#92432) Dhampir válasza SutPet (#92431) üzenetére


Dhampir
félisten

Talán alapból 1 év HP nemzetközi garancia azért jár hozzá, de utána kell nézni.

(#92433) szabonagyur válasza SutPet (#92431) üzenetére


szabonagyur
félisten

Oda van írva az emag oldalára csak ugye ezt nem reklámozza...

(#92432) Dhampir: dehogy jár, nemzetközi még komolyabb gépekhez sem jár nemhogy egy belépő géphez. Az a baj mindenki azt hiszi mivel EU-ban vagyunk már minden nemzetközi gari meg társai vannak.

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#92434) -FreaK- válasza Gergosz2 (#92414) üzenetére


-FreaK-
veterán

Kösz. Bővebben? Annyira szar, hogy még netezni sem lehet vele?

(#92435) szabonagyur válasza -FreaK- (#92434) üzenetére


szabonagyur
félisten

A hardver most annyira elég, hogy még fél évig talán böngészni, egyszerre 2 lappal lehetséges... Minőségben meg nagyon gyenge mindkettő, nem véletlen, hogy a madaras bolt ilyeneket árul hiszen a filléres felvágott mellé ez még beférhet.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#92436) Dhampir válasza szabonagyur (#92433) üzenetére


Dhampir
félisten

1 év HP garanciának elvileg akkor is kell járnia rá ez alapján, nemcsak bolti.

(#92437) szabonagyur válasza Dhampir (#92436) üzenetére


szabonagyur
félisten

Akkor utoljára leírom: garanciajegy nélkül szerinted mit fog csinálni vele a HP itthon? Ha lenne hozzá ez az egy év nemzetközi garancia szerinted nem lenne 72-es betűvel minden ilyen géphez odaírva?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#92438) #47492352


#47492352
törölt tag

Sziasztok!
Valamilyen olcsó notebookot szeretnék venni szüleimnek internetezésre olyan max 30-ért.Most egy régi asztali gép van(p4 2.8 ghz,1 GB ddr,7300gt,crt monitor stb)Ezt szeretném lecserélni.Max 30-ból kijön egy olyan gép amin azért normálisan lehet netezni?Mert azt nem szeretném ha lassabb lenne mint a mostani.
Pl ez vagy ez milyen? Youtube videók legalább 480p-ben elmennek rajta?
Köszi!

(#92439) szabonagyur válasza #47492352 (#92438) üzenetére


szabonagyur
félisten

Szia

Mindkettővel van testközeli élményem....

Egyiket se vedd meg, az Asus jobb oldali zsanérja elég hamar elfárad, ha még eredeti van benne akkor hamar meg fogja adni magát. Az MSI meg hardveresen is gyenge, de minőségben.

IBM T61-et keress Intel VGA-val.

(#92440) SutPet: nem viccből írtam amit írtam, le van írva az oldalon is feketén-fehéren. Előre szólok vannak "magyar" oldalak is ahol ilyen túlzottan akciós gépek vannak...na az mind hasonló rendezvény.
Ha már tényleg ennyi a keret akkor inkább ezt: [link] Ettől jobbat, olcsóbbat nem fogsz találni, és van normális 3 év garancia.

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#92440) SutPet válasza szabonagyur (#92437) üzenetére


SutPet
aktív tag

Megerősítem hogy nem adnak hozzá HP garanciajegyet. Felhívtam őket és ott is elmondták hogy csak az általuk kiállított garanciajegyet adják hozzá a gyárit nem, így mindenképp rajtuk keresztül kell gariztatni.

God must love stupid people, he made so many of them.

(#92441) Dhampir válasza SutPet (#92440) üzenetére


Dhampir
félisten

Ha megbízol bennük... az ár csábító. Végül is szoktunk itt ajánlgatni 100+ ezerért 6 hó garis, esetenként már használt, nemzetközi billentyűzetes gépeket, az általad kinézett HP pedig vadonatúj gép.

(#92442) SutPet válasza szabonagyur (#92439) üzenetére


SutPet
aktív tag

pont ezeket az Inspiron-okat nézegettem most, remélem sikerül rábeszélni ha nem akkor vegye azt amelyik tetszik neki...sok nő úgyis így vásárol... :D

God must love stupid people, he made so many of them.

(#92443) rolcsi099


rolcsi099
csendes tag

Szeretnék segítséget kérni laptop vásárláshoz.
A kiszemelteim : http://www.bestbyte.hu/termekek/105593/Acer_Aspire_E5_572G_31NF_15_6_Intel_Core_i3_4000M_2_4GHz_4GB_500GB_DVD_iro_fekete_notebook.html
másik
http://www.bestbyte.hu/termekek/106301/ASUS_X555LB_XO053D_15_6_Intel_Core_i3_5010U_4GB_500GB_GeForce_GT_940M_2GB_DVD_iro_fekete_ezust_notebook.html
Szerintetek melyik érné meg jobban? Melyik jobb játékra?
Vagy ha tudnátok ajánlani helyettük másik laptopot akkor várom a válaszokat.
(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
1 Nyár közepére tervezem a vásárlást.
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
2 140 000 ft.
(3) Felhasználás? (irodai munka, iskola, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb.)
3 modellezés, animálás de inkább játékra.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
4 battlefield 4 és a gta 5 1366x768 felbontással és medium beállítással.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
5 legalább 15 kijelző mérettel.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
6 nem olyan gyakran max évi 100x
(7) Operációs rendszer?
mind1
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
min 500 gb hdd memória elég a 4 gb de ha lehet könnyen bővíthető legyen
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
nincs
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
használt is jó de akkor garanciás legyen.

[ Szerkesztve ]

(#92444) Khelben válasza rolcsi099 (#92443) üzenetére


Khelben
nagyúr

140-ből nem tudunk ezekre a játékokra gépet ajánlani.

(#92445) rolcsi099 válasza Khelben (#92444) üzenetére


rolcsi099
csendes tag

De szerinted a két gép közül melyik érné meg? melyik a strapabíró?

(#92446) Peddy789 válasza kaszaf (#92401) üzenetére


Peddy789
őstag

Írsz valami preferenciát mire lenne még szükséged, mire használnád? az összefoglaló kitöltése ajánlott hogy a szakik tudjanak az igényeidre szabottat ajánlani.

A teljes összeget elakarod költeni?

(#92447) #47492352 válasza szabonagyur (#92439) üzenetére


#47492352
törölt tag

Értem köszi.Akkor ezeket inkább hagyom.Esetleg más típus még ami ajánlott ebben az árkategóriában?Esetleg kicsit olcsóbb?Vagy ez alá nem érdemes menni?
Amúgy erre gondolsz?

[ Szerkesztve ]

(#92448) szabonagyur válasza #47492352 (#92447) üzenetére


szabonagyur
félisten

Igen erre. Amúgy nem akarsz te kicsit sokat? Még ettől is olcsóbban? Ettől jobb és olcsóbb nincs, ha meg nincs ennyi pénz sem gyűjteni kell.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#92449) mekker


mekker
őstag

Üdv!
Valami alap 13-14"-os notit keresek, amibe azért normális akksi van, és nem esik szét pár éven belül a hordozástól.
LENOVO M30-70 59-432405
Ez Iponon a második csillagozott (népszerű) találat, LENOVO M30-70 59-432403 ez pedig ugyanaz teljesen, csak a HT le van tiltva a processzorban. Érdemes ezt megvenni, vagy csak papírnehezék lesz jó?
Egyetemre kéne. Anno nagyban gondolkoztam, de rájöttem, hogy az asztali gép mellett nem szeretném 200 ezres notival terhelni a családi kasszát; úgy sem biztos, hogy olyan sokat használnám majd.

Ja, és használtan kitől érdemes vásárolni 13-14" notit, és milyet? Ha szabad ilyet itt kérdezni.

[ Szerkesztve ]

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#92450) szabonagyur válasza mekker (#92449) üzenetére


szabonagyur
félisten

HP430 kell neked, nem ezek a vackok. Ha meg nincs ennyi rá, hanem 100e alatt kell maradni akkor használt üzleti, ennyiből egész jókat vagy újszerűket ki lehet fogni.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.