Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#92101) rennes


rennes
újonc

Szia,

notebook vásárlás előtt állunk és szeretnénk tanácsot kérni, hogy milyet vegyünk.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
pár hónapon belül
(2) A gépre szánt összeg forintban?
150-200 ezert forint
(3) Felhasználás?
böngészés, alap office
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
nem
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
mattot szeretnék
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
nem fontos
(7) Operációs rendszer?
semmi vagy windows
(8) Tárhely mérete
500 GB
és típusa
HDD
memória (RAM) mennyisége
4-8GB, min. 8GB-ig lehessen bőviteni
optikai meghajtó kell-e?
nem
(9) Egyéb kívánság, speciális igények?
nincs
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is?
elsősorban új, esetleg használt

köszönjük a segitséget.

rennes

(#92102) sulaco79 válasza Khelben (#92093) üzenetére


sulaco79
tag

"Elég lenne egy újabb játékot ráengedned és láthatnád, hogy nem bír 1,5 GHz fölé menni az órajel."

Ezt csak így lazán, ex katedra, ultima rációként, már pedig az úgy van?

"Igen, mert te meg vagy győződve róla, hogy lehűti a 4 magos i7-et, közben meg egy magot terhelsz."

Nem tudom melyikünk meggyőződése van empirikusan jobban alátámasztva, neked volt már tapasztalatod g500-i7 fronton?

itt egy link a g500-asról, csak észrevették volna ha throttlingol...

(#92103) Khelben válasza sulaco79 (#92102) üzenetére


Khelben
nagyúr

Pont, mint a tiéd, mert alátámasztani semmivel nem tudtad, csak kijelentetted, hogy márpedig nem melegszik túl. Amikor meg képeket kértünk, akkor hirtelen már nem volt a gépben :D

(#92104) isx1


isx1
csendes tag

Sziasztok!

Suliba (hurcibálós?) és War of Tank (tehát nem mai) játékhoz kellene egy gép.
Igény persze volt: Lenovo, 8GB, 1TB, bővíthető (bármit is jelentsen ez).
Szerintem fontosabb lenne, a meghibásodási statisztika és a garancia.
Sajnos a 160-as keret nem bővíthető.
2 héten belül/múlva lenne esedékes.
És érdekelne az is, hogy hol érdemes vásárolni.
Oprendszer. Hát ööö :)
Wifi kell, de szerintem van mindben.
Új, mert ballagási ajándék lesz.
Képernyő: hát, amit fut (, mert a 160 az csak 160.)

(#92105) sss válasza drmotto (#92068) üzenetére


sss
senior tag

Mondjuk alfánál. Vagy hardveraprón.

(#92106) sulaco79 válasza Khelben (#92103) üzenetére


sulaco79
tag

nagyon bizalmatlan ember lehetsz, miért tételezed fel egyáltalán, hogy hazudok? Miért tennék ilyet?

A cikket elolvastad?

Egyébként mindegy is, túlfoglalkoztuk ezt a kérdést.

(#92107) pockhome válasza Tikakukac (#92100) üzenetére


pockhome
senior tag

Persze, igaz, de akkorsem egyben ad ki érte 180 ezret, aztán úgyis megbánja mindenki, mert olcsó húsnak...
De akinek elég, az meg használja boldogan.
Tehát nem azért voksoltam a lenovora, mert azaviláglegjobbmárkája stb hype miatt, hanem mert a kettő közül szerintem inkább az érné meg.

Girls call me ugly, 'till they find out how much money I make. Then they call me ugly and poor.

(#92108) Tikakukac válasza sulaco79 (#92106) üzenetére


Tikakukac
titán

A cikkben nem látok AVX-et használó progit sem tesztet.

Enélkül mondom mit tud az asztalim: 38 fok. AVX-el: throttling.

Hát ennyit arról ki hogyan tesztel és van-e diffi köztük ;]

pockhome: Igen ezt értem, de ezért mondtam, hogy ezt rommá lehet szedni és tízezer helyről támadni szakmai érvekkel. Mert ennek valóságbeli alapja amire tényleg lehet kockáspapíros összehasonlítást adni nincs.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#92109) R0VR válasza Champ1on (#92096) üzenetére


R0VR
újonc

Dell E7440 használtan.

[ Szerkesztve ]

(#92110) molnarpeter


molnarpeter
nagyúr

Ismerős venne gépet:

1. A napokban lenne esedékes a vásárlás
2. 110-140ezer Ft között
3. Főiskolán szeretném használni
4. A játék nem annyira számít
5. Kijelző típusa se számít
6. Nem lesz sokat hordozva, nem használnám utazás közben
7. Windows legyen rajta (Win7, Win8), de a semmi is szóba jöhet
8. HDD (legalább 500 GB), RAM-ból legalább 4GB
9. Ne integrált videókártya legyen benne
10. Csak új gép jöhet szóba

(#92111) szabonagyur válasza molnarpeter (#92110) üzenetére


szabonagyur
félisten

Szia

Windows nem fog beleférni a keretbe, illetve a dvga sem, első dvga-s ajánlott gép HP455 150e körül.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#92112) kmarci25


kmarci25
veterán

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Pár héten belül.
(2) A gépre szánt összeg forintban?
Max. 120 ezer.
(3) Felhasználás?
Böngészés, email-ezés
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Semmi játék. Max. egy-egy mahjong.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
13,3-14 col, a többi mindegy
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Ritkán.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Windows 7/8.1
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
Erről kicsit lejjebb. Optikai meghajtó nem kell.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
Nincs.
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Inkább új, használt csak akkor ha nagyon muszáj.

Szóval látjátok, hogy nem kell nagy teljesítmény. A lényeg az lenne, hogy a rendszer pikk-pakk betöltsön, és gördülékenyen használható legyen mondjuk 2-3 év múlva is. Így én azt gondolom, hozzá nem értőként, hogy ebben az esetben fontosabb egy SSD, mint az erős processzor. Ezt jól gondolom?
Szóval HDD-ből is elég egy 128 GB mondjuk SSD-ből.

Jó lenne valami kis "finomabb", elegánsabb, női kézbe illő gép.

Van ilyesmi a piacon?

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#92113) szabonagyur válasza kmarci25 (#92112) üzenetére


szabonagyur
félisten

Szia

Amit szeretnél gép az nem 120e Ft.

Ha kell a kis méret, mindenképpen használt gép lesz, de az SSD meg Windows együtt nagyon nem fog menni.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#92114) kmarci25 válasza szabonagyur (#92113) üzenetére


kmarci25
veterán

A kisebb méret húzza fel az árat?
Nagyobb méretben lenne ezért az árért (120 e)?
Illetve windows nélkül?

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#92115) hermandani


hermandani
tag

Sziasztok!

Intel Core i3 vagy i5 xyz*U vagy M végű procik között mi a különbség?
Érdemesebb a magasabb órajelűeket nézni? (Én 2GHz felettire gondoltam min.)

Nvidia GeForce 820M vagy 840M -ről tudna valaki pár szót írni?
A tesztek alapján szerintem tűrhető, csak ha netán van valakinek tapasztalata/tanácsa ezzel a szériával kapcsolatosan.

Notebook-ba a 4GB ram nem kevés? (PC-ből tudok csak kiindulni, ahol lassan a 8GB is lassacskán kevés lesz)

Lenovo, Dell, Toshiba hármassal kapcsolatban van valakinek negatív vagy pozitív véleménye?

(#92116) brumi1024 válasza Tikakukac (#92108) üzenetére


brumi1024
veterán

Jó, az asztali Haswellnél azért a kupak alatti hulladék TIM-nek is köszönhetőek az ilyen eltérések. A 4790K-m 4.5-4.6-on simán elmegy 90 fok fölé AVX-es teszttel a gyári pasztával, rakhatsz rá szinte bármilyen hűtést, kupakolva és kicserélve a pasztát pedig a 10-15k-s léghűtések is elegek rá.

[ Szerkesztve ]

(#92117) Arthur944


Arthur944
csendes tag

Sziasztok!
Egy notebookot szeretnék venni, főleg böngészésre meg stb, de jó lenne ha a LoL rendesen futna rajta, meg talán pár másik játék is. Ezen kívűl jó lenne ha nagy lenne a kijelzője, és a felső határ 200 ezer forint. Mit tudtok javasolni?

Most már manuálisan lélegzel.

(#92118) szabonagyur válasza kmarci25 (#92114) üzenetére


szabonagyur
félisten

Igen a kis méret miatt is, 130e körül szokott lennie Fujitsu A544 az megfelelhet.

(#92115) hermandani: nem CPU alapján veszel gépet még mindig...

820M kb annyit ér mintha benne sem lenne, 840M egy picivel többet ár, játszani még mindig kevés.

U proci az ultra alacsony fogyasztású, alacosnyabb órajel, M meg az ellentéte. i3 No turbo boost, i5 van turbo boost. 4GB asztaliban is akkor kevés ha olyat játszol, esetleg dolgozol vele, amúgy elég pont.

(#92117) Arthur944: HP 450 8750M-el olyan 170-180 körül, vagy Dell 3542 840M VGA-val majdnem 200-ért.

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#92119) Tikakukac válasza brumi1024 (#92116) üzenetére


Tikakukac
titán

40 fok eltérés nincs a paszta miatt. 15 a max reális. Ha a jóég kente alá a pasztát akkor sem lesz 60 fokos 4.5 GHz-es i5 asztaliban. Mint azt sokan állítják.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#92120) Arthur944 válasza szabonagyur (#92118) üzenetére


Arthur944
csendes tag

Köszi! A Dell 3542 840M tökéletesnek tűnik!

Most már manuálisan lélegzel.

(#92121) brumi1024 válasza Tikakukac (#92119) üzenetére


brumi1024
veterán

Nem-e? Akkor ezt nekik (1, 2, 3, 4, 5) is mondd el azért. Ráadásul laychi ha jól emlékszem léggel hűti, bár a Noctua NH-D14 nem egy gyenge darab, sőt. Az utolsó link pedig pont egy AVX terhelés. De ezek terhelőprogramok, mindennapokban előforduló terhelés esetén(videovágás, PS, játékok, stb...) nekem sem megy 65-70 fok fölé a 4.5-en járó 4790K-m.

TIM-ről beszélünk, nem a pasztáról, amit a tokra kensz. Meglepődnél mekkora különbségek lehetnek a paszta miatt.

[ Szerkesztve ]

(#92122) Tikakukac válasza brumi1024 (#92121) üzenetére


Tikakukac
titán

Írjak privátot, hogy toljanak linxet? Neeem :B
Igen tudom mire gondoltál, nekem az is paszta, felőlem azt raknak az IHS alá amit akarnak, nekem paszta marad.

És nem, nem látok sehol egy linx 0.6.5-öt, szóval mondom továbbra is. Ilyen hőfokokat adok én neked passzívan is, sőt még kevesebbet is, egy fia venti meg nem mozdul a gépben még a tápban sem :DDD Gyújtsatok alá azzal a rendes linx-el, úgy száll el az egész gép, mint a győzelmi zászló.
Meglepően nagy a diffi valóban, de 40 fok max akkor ha közben fagyókamrába ülsz be.
Egyébként félve mondom: egy 4.4GHz-es 4670k pölö 190Gflops-ot tud. Na ezért kacarászom ki az utolsót is pl. és tökéletesen értelmetlen ilyen hőfokokat mutatni.

OFF end, notikban ez már irreleváns 80%-ban, a maradék 20%-ban meg mindegy ki mivel mér, ha neki jó és boldog legyen, nem rontom el a napját :N

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#92123) laszlobak válasza hermandani (#92115) üzenetére


laszlobak
tag

Rossz úton jársz, ez nem vezet sehova....így nem fogsz tudni gépet választani. Hülye kérdésekre csak hülye válaszokat fogsz kapni,és itt nem szabonagyurt akarom bántani, ő becsületesen megválaszolta, amit kérdeztél.

Példaként hadd említsem az utolsó kérdésed:

"Lenovo, Dell, Toshiba hármassal kapcsolatban van valakinek negatív vagy pozitív véleménye?" - Nem tudom, az Acert, Asust, HP-t miért hagytad ki, mert (majdnem) mindeggyik gyárt nagyon pocsék gépeket, és nagyon jót is - tehát ezzel kapcsolatban mindenkinek lehet negatív vagy pozitív véleménye, attól főggően, hogy mit rendelt neki a sors, vagy a pénztárcája, (vagy a felelőtlensége, hogy nem tájékozódott vásárlás előtt)

Azt javaslom, ha már nem voltál elégedett az ajánlással, válasz magadnak 3-5 gépet, linkeld be, és biztos kapsz rá véleményt (ha ezt nem naponta, vagy óránként ismétled :D ), melyik a legjobb, (vagy a legkisebb sz@r).

A lényeg mindig a részletekben van...Tanácsot lehet kérni, de a döntés felelőssége a Tied! (mindenkinek úgysem fogsz tudni megfelelni)

(#92124) kmarci25 válasza szabonagyur (#92118) üzenetére


kmarci25
veterán

Ahamm, értem, köszi.
Nézegettem a laptopsystem oldalán ezeket a használt gépeket. Ott találnék olyat, ami i5-ös processzorral szerelt, rendelnék bele ssd-t, meg wondows-t és kb 120-nál lennék úgyis. Az pl. nem okozna csalódást, ugye? Mondjuk ez pont olyan lenne...

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#92125) Tikakukac válasza kmarci25 (#92124) üzenetére


Tikakukac
titán

70k körül lehet csekkolnék egy 8460p-t már. Újabb-szebb-kevesebbet eszik stb.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#92126) szabonagyur válasza kmarci25 (#92124) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nem rossz a gép, de ha van lehetőség jó lenne egy 2. generációs i5 procival venni, i5 2XXX-et keress. De jelenleg én sem látok most ott ilyet. De aprón is lehet nézelődni, pl Lenovo T420.ak vannak (70körül), és a 120-as keretbe még visítva megvan az OS+SSD is.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#92127) kmarci25 válasza szabonagyur (#92126) üzenetére


kmarci25
veterán

Köszi! Tikakukacnak is!
Akkor ezt a megoldást javaslom, aztán ha aktuális lesz, akkor belinkelem a konkrét gépeket. Cégtől venném, mert kellene számla, meg a kiterjesztett gari is csábító.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#92128) brumi1024 válasza Tikakukac (#92122) üzenetére


brumi1024
veterán

Nem kell privátot írni, elég lett volna keresni. Tesztelnek/teszteltünk LinX-szel, csak nincs sok értelme, mert nem mutat meg mindent a stabilitásról, egy jól elkülöníthető részét terheli a procinak olyan szinten, ahogy a valós alkalmazások nem teszik. De tessék, kicsit magasabb hőmérséklettel (70-74 fok) itt a LinX teszt, egyből kettő (1, 2) is. A másik meg, hogy IBT-nél alap, hogy nem hagyatkozunk a GFlops értékre (IBT és LinX eredmény öszehasonlítani pedig külön mókás), szinte véletlenszerű. A 4690K-im rosszabbak voltak, mint a 4790K-im.

És hogy a notebookos részhez is kapcsolódjak: ha nem 0-24-ben renderelésre van használva a gép, akkor sok értelmét nem látom annak, hogy LinX-szel teszteljük. Egyszerűen feleslegesen magas terhelés.

[ Szerkesztve ]

(#92129) ssgt1981


ssgt1981
senior tag

250-300 000 ft környékén szeretnék olyan új laptopot vásárolni ami az elkövetkező 2-3 évben kiszolgál. a gépet általános célra, illetve szövegszerkesztésre, kép és video szerkesztésre néha Diablo 3-ra használnám.
Az alábbbi paraméterekkel milyen gépet ajánlanátok:
Intel I7-es vagy azzal megegyező amd processzor
8gb ram
1TB hdd+ssd beépíthetőség (optikai meghajtóra nincs szükségem
Legalább 2Gb-os vga kártya
13-15-ös kijelzőméret
Legalább 3usb, egy hdmi csatlakozó, kártyaolvasó
Windows 8.1

Köszi a sgítséget!

(#92130) Peddy789 válasza szabonagyur (#92118) üzenetére


Peddy789
őstag

És a H-s i5 procik? hirtelen nem találtam az mit jelez, más az integrált grafikus chip benne?

(#92131) drmotto válasza sss (#92105) üzenetére


drmotto
őstag

Köszi, bár itt pont nem fér a keretbe sajnos.

(#92132) szabonagyur válasza Peddy789 (#92130) üzenetére


szabonagyur
félisten

M-es procitól jóval erősebbek, ennek megfelelően mégjobban ölik az akksit, tehát akksi idő ott tényleg nulla közeli.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#92133) premete válasza ssgt1981 (#92129) üzenetére


premete
veterán

I7 elég tág fogalom, a 2 GB video ram hasonlóképpen .

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#92134) ssgt1981 válasza premete (#92133) üzenetére


ssgt1981
senior tag

Köszi a választ, de mivel közgazdász vagyok nekem ez a táblázat kínai. Te mit ajánlanál?

(#92135) premete válasza ssgt1981 (#92134) üzenetére


premete
veterán

Én egy Dell Latitude E6540/E6440-et, erősebb i5/i7 cpuval és dedikált vgával, akár használtban.

[ Szerkesztve ]

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#92136) szimcsi


szimcsi
senior tag

sziasztok!

asszonynak szeretnénk laptopot minél hamarabb venni, rászánt összeg 100-150 ezer.
Mindennapi internetezéshez, alapvető programok gond nélküli futtatáshoz, filmnézéshez (adott esetben akár 720p felbontású filmekhez, de legalábbis x264, dvdrip-ekhez).
Ritkán volna hordózva, leginkább csak otthoni használatra kell, operációs rendszer win7 lenne kezdetnek, tehát annak probléma nélküli futása alapfeltétel volna.
Tárhely 500gb-1tb hdd, memória annyi, hogy a win7 simán fusson, ne legyen gond (gondolom 4gb elfér)
Egyéb kívánság: wifi-re csatlakozva menne... webkamera is idővel...
Csak új gép jöhet szóba.

köszönöm szépen!

XP

(#92137) Tikakukac válasza brumi1024 (#92128) üzenetére


Tikakukac
titán

egy jól elkülöníthető részét terheli a procinak olyan szinten, ahogy a valós alkalmazások nem teszik.

1 hónapig nem értettem időnként miért fagy a hackintosh. Na a nem használt részét úgy tűnik erősen használta a gép, mert minden futott éjjel-nappal win alól, és a semmire sem jó linx mégis kihozta, hogy adjuk pár század vcore-t.

Az meg egy jó i7, jó fesszel :B Valahogy mikor én néztem a gépvásárlás után a topikot nem jöttek a 70 fokos teliterhelt procik nem is nagyon látok most sem :N

Szóval nem mondtam ezt csinálja mindenki notikkal. Az alap felvetés az volt, hogy legyen valami teszt, az kihajt mindent és megkapjuk, hogy 60 fok és kész. Én meg mondtam, hogy nem. És továbbra is mondom, hogy nem :B

szimcsi: Ha tényleg akartok valami jót 160k most a 450-es probook újonnan. Azt a kicsit rakjátok hozzá vagy ahogy nézem van még 0% THM is 1-2 helyen, megér egy ránézést.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#92138) sss válasza drmotto (#92131) üzenetére


sss
senior tag

Hardveraprón is vannak "rendes" boltok. Vagy olyan eladók akik adnak számlát/garanciát. Hogy most épp árul-e valaki ilyet az más kérdés, nézegetni kell.

(#92139) millerur


millerur
tag

Üdv!

Mivel úgy alakult, hogy záros határidőn belül át kell repülnöm a nagy vizet, egy laptop vásárlásán gondolkodom, főleg már az usaból, de akár itthonról. Június elején utazok. Nagyon max 1000 dollárt szánnék rá, de inkább 200e Ft alatt maradnék.

Mire használnám?
- Kapcsolattartás
- Munka(solidworks)
- Néha játék(csgo, fifa stb), filmnézés.

Ami fontos, hogy már csak a munka miatt is fullHD képernyő kellene, 15,6 fölé semmiképp sem akarok menni.

Ha kintről jönne, akkor mindenképp op. rendszerrel kellene.

Akár refurbished vagy használt gépek is érdekelnek!

Köszönöm a segítséget! :R

(#92140) notmiami


notmiami
tag

Sziasztok!

Csak egy-két rövid kérdésem lenne, külön külön rákerestem már (GPU/CPU benchmark), de nem találtam ezekre a kombókra a pontos választ, inkább csak külön.
Gyártótól, RAMtól (mindkettő 4 GB) függetlenül melyiket ajánlanátok jobban?
Tervezőprogramokhoz (CATIA, Creo, NX - nvidia a jobb) és egy két régebbi játékhoz (GTA IV ;] ) melyik megoldás a megfelelő?

i3 4030U + GeForce 840m
vs
i5 4210U + GeForce 820m

A 820m tényleg annyira rossz, hogy felesleges ezt választani?
Számításokhoz (végeselem) viszont a proci jobb, ha nagyobb.
A jobb GPU-t ki tudja használni a gyengébb i3?
Tudom lehetne nagyobb a RAM, de a fizetésünk is. :)

Előre is köszi!

(#92141) Armagedown válasza notmiami (#92140) üzenetére


Armagedown
őstag

Ez nem asztali gép, itt nem csak a videokártya és a processzor számít, GeForce 820m olyan, mintha nem is volna, amúgy egyik kombináció sem lenne alkalmas játékra.

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#92142) Cimbee


Cimbee
aktív tag

Sziasztok!

GTX 770M vagy GTX 860M? Samu 840 EVO 120gb vagy OCZ VERTEX 450 120gb a jobb SSD??

Hozzáértők válaszát várom.

Köszi. :R

Cimbee

(#92143) notmiami válasza Armagedown (#92141) üzenetére


notmiami
tag

HP 550 - 5 éves gép is visz végeselemet, tervezőprogramokat és régi játékokat
Core2Duo+ Intel GMA 965 (385 MB) + 2 GB RAM csak akarni kell, szóval ezt szeretném lecserélni.

Tudom mindig lehet jobbat és drágábbat venni (tegyél hozzá még 20-30-40et...), de 150-160ért tökéletes lenne egy új laptop és nagy ugrás ehhez képest, ezért szeretném tudni, hogy max ez a CPU+GPU kombóval melyik a jobb választás.

[ Szerkesztve ]

(#92144) szimcsi válasza Tikakukac (#92137) üzenetére


szimcsi
senior tag

köszönöm a tippet, pontosan melyik típusra gondolsz, nem vagyok benne nagyon a témában:P
Utána olvasva HP Probook 450 g2-re írtad a 160-as árat? Mert így hirtelen ránézve azok drágábbak, bár lehet hogy van többféle típus... Tehát konkrét típust kérhetnék tőled/tőletek, ami a legjobban megfelelő volna a fentebb leírt kívánalmainknak?:)
köszi

XP

(#92145) szabonagyur válasza Cimbee (#92142) üzenetére


szabonagyur
félisten

Szia

Akkor meg egyszer leirom. Kellene a gep melle a korites is, nem csak VGA-t veszel.
SSD-re van kulon tema majd ott segitenek, az itt OFF.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#92146) Khelben válasza notmiami (#92143) üzenetére


Khelben
nagyúr

160-ért nincs olyan ajánlott gép, amiben dedikált vga van. Ennyiért szükségmegoldások vannak. De hogy a kérdésedre is válaszoljak: egyikben a CPU, másikban a VGA harmatgyenge. Ha az összefoglalót kitöltenéd, többre jutnánk.

(#92136) szimcsi: HP Probook 450

[ Szerkesztve ]

(#92147) premete válasza millerur (#92139) üzenetére


premete
veterán

Inkább kinnt vedd meg, hacsak nem érzel ellenállhatatlan kényszert, hogy 27% áfát, vámolási díjat és szállítást fizess. Itt nézelődj.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#92148) szimcsi válasza Khelben (#92146) üzenetére


szimcsi
senior tag

köszönöm! Nekem tetszik csak sokallja az asszony, ő 100 körülit akar :O

XP

(#92149) zolee-coul


zolee-coul
csendes tag

Hellosztok !

Segítséget szeretnék kérni , notebook vásárlása előtt állok. Nézegettem az interneten az árakat:
Asus ROG G551JM :
- Core I7 4710HQ 2.50 GHz - 3.50 GHz
-2 db soDIMM hely, max. 16 GB DDR3L
- 1920x1080 Full HD 1080 (15,6")
- 1000 GB (2,5 hüvelykes 9.5mm SATA3 7200RPM)
- GeForce GTX 860M (N15P-GX) 4GB GDDR5

ÁR: 285 000 Ft.

Dell Latitude E5540
- Core I7_ 4600U 2.1 GHz
- Max. 16GB DDR3L - 2 soDIMM hely
- 1920x1080 Full HD 1080 (15,6")
-GeForce GT 720M 2GB
- 1000 GB (2,5 SATA Solid State Hybrid Drive )

ÁR: 460 000 Ft.

Miért drágább annyival a Dell vagy egy Lenovo gép ? Annyival megbízhatóbbak ?
valakinek ezzel az ASUS-al kapcsolatban tapasztalat ?
Amire használnám a gépet AutoCad, SolidEDge, Photoshop.
Fontos lenne a megbízhatóság, a jó hűtés.

várom a segítő válaszokat.
köszönöm szépen mindenkinek.

(#92150) szabonagyur válasza zolee-coul (#92149) üzenetére


szabonagyur
félisten

Szia

A kérdőívet rendesen töltsd ki légyszíves.

A 2 gép teljesen más felhasználásra van, és árban is nem egy sáv. Nagyon nem mindegy, hogy mennyi a keret.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.