Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#92251) premete válasza kistewe (#92250) üzenetére


premete
veterán

Hát csendesnek nem mondható, meg a HP-nél már dolgoztam. :)

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#92252) Stirlitz


Stirlitz
senior tag

Tisztelt szakértők!

1. Azonnal

2 150-200 ezer Ft közötti kategóriában.

3. Anyósnak lesz, Facebook, office, néhány egyszerűbb táblázat, fotók rendezgetése, film nézegetés semmi komoly, csak a szokásos.

4. Nem tervezett játék. ( Maximum flash játékok böngészőben.)

5. Azt nem tudom mit jó választani, fényes/matt rátok bízom, nem értek hozzá. Ellenben a kijelző mérete, ha lehet nagy legyen. és a betekintési szöge is jó legyen. Ezt külön kérte, hogy ne legyen kis kijelzős gép. Hogy mekkorák vannak ezért a pénzért, nem tudom, ezért jöttem ide.

6. Nem sokat, nyaralás alatt szeretné elvinni magával csak. Rendszeres hordozás nincs tervezve.

7. Jó lenne jogtiszta Windows.

8. HDD megfelel, nem szükséges SSD, ellenben 8Gb RAM nem ártana bele, talán időtállóbb úgy. (Gondolom én.)

9. Webkamera jól jöhet, nem hátrány, ha lenne benne. eSata is jól jöhet, és HDMI is.

10. Új gépet szeretne.

Köszönöm a segítséget előre is! Kérdezzetek ha valamit nem fogalmaztam meg egyértelműen.

[ Szerkesztve ]

(#92253) geckowize válasza szabonagyur (#92194) üzenetére


geckowize
őstag

Köszi a választ.

Megnéztem a 430 G2 és 450 G2 különböző változatait és nagyon sokallom értük a pénzt, ahhoz képest, hogy milyen teljesítménnyel rendelkeznek, úgyhogy szerintem ideiglenesen a lassan 6 éves Toshiba Satelite A500-134-emet fogom használni (C2D P8700 2,53 GHZ, 4GB DDR2-800, 500 GB HDD, HD4650), max veszek bele egy SSD-t, és egy akksit.
Azért írom, hogy ideiglenesen, mert ha maradok a cégnél, akkor kaphatok majd saját céges notit, úgyhogy ez tűnik a legmegfelelőbb választásnak.

Akksit nem tudjátok hol lenne érdemes venni hozzá?

(#92254) szabonagyur válasza Stirlitz (#92252) üzenetére


szabonagyur
félisten

Szia

8GB teljesen nagy pénzkidobás, mire annyi kell FB-hez akkorára az egész gép kuka lesz.

Lehetőségeid:
Fujitsu A544 ~130e Ft-ért + WIndows = 165e Ft és ha úgy van egy nagy monitor és még 200e alatt vagy bőven

HP 455 ~150e + Windows + nagy monitor ez így kb 200e.

Van a A544-nek is gyárilag Windows-al futó változata, meg kell nézni van e még belőle.

Amik ilyen 100e Ft körül vannak Windows-al azok felejtősek, mert az anyós lesz a rémálmod fél év múlva, hogy milyen lassút vettél neki.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#92255) szabonagyur válasza geckowize (#92253) üzenetére


szabonagyur
félisten

Te tudod, de a notik sosem az ésszerű befektetések mintaképei...

Akksit mindenképpen gyárit keresnék bele ha még van, után gyártott mindig lottó...

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#92256) SeniorTilla válasza peter.tamas (#92239) üzenetére


SeniorTilla
veterán

A hűtő tényleg nem ér semmit. A gépet nem szabad összecsukva használni, mert így a billentyűzet felől nem tud lehűlni, bent marad a hő, csak a kijelzőt és a többi részt forrósítja fel. Mindig nyitott állapotban kell használni, főleg ha játszol.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#92257) SeniorTilla válasza Stirlitz (#92252) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Ha jó látószögű gépet keresel, akkor olyan helyen vásárolj, ahol személyes tapasztalat van, azaz meg tudják neked nézni (és meg is nézik) a látószöget. Mivel még ugyanazon szérián belül is előfordul, hogy más kijelzővel szerelik a gépet, a tesztek és a specifikációk nem érnek sokat ebben a témában.

8GB felesleges, ellenben az SSD nagyon sokat gyorsít a rendszer működésén. Anyósod imádni fogja, milyen gyorsan tölti be az oprendszert, és milyen gyorsan indul el minden.

Nagy kijelző, 17,3", 1600x900 felbontással. Ha nagyon jó a szeme, akkor lehet fullhd, de inkább nem javaslom, mert hosszú idő után fárasztja a szemét.

esata már rég lejárt lemez, usb 3 van helyette :)

A 150-200 ezres árból már tisztességes gépet meg lehet venni, ami megfelel a követelményeknek.

[ Szerkesztve ]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#92258) Stirlitz válasza szabonagyur (#92254) üzenetére


Stirlitz
senior tag

Külön monitort nem akar. Laptop kijelző legyen nagy. Akkor ha nem szükséges, elég a 4Gb is, mondom ezért jöttem ide, mit hogyan érdemes. :) Köszi az eddigi tippeket, lenne esetleg újabb?

@Seniortilla: kösz, ez a kijelző méret jól hangzik. Mi lenne ilyen gép?

[ Szerkesztve ]

(#92259) premete válasza SeniorTilla (#92257) üzenetére


premete
veterán

Azért az esata még mindig gyorsabb az usb3-nál. :)

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#92260) SeniorTilla válasza premete (#92259) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Igen tudom, nekem is van :) De mutass egy új gépet, amiben van még. Lejárt lemez lett.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#92261) premete válasza SeniorTilla (#92260) üzenetére


premete
veterán

Nekem is a dokkolóban van, hasznos dolog, egy esatap kábellel rá tudom kötni az ssd-ket és hdd-ket, nem kell külön ház.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#92262) Tikakukac válasza premete (#92261) üzenetére


Tikakukac
titán

Mondjuk szétágazós USB3-al sincs vele több probléma, ha 3.5" akkor adsz betápot külön, ha nem kötöd egyben az USB-re és viszlát.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#92263)



addikt

Szerintetek az alábbiakhoz elég nekem az integrált HD 4400, vagy jobban járnék egy dedikált kártyával?

- Youtube 1080@60fps video nézés
- 4k video lejátszás
- böngészős flash/unity alkalmazások/játékok

Hagyományos játékokkal nem igazán szoktam játszani, szóval az nem elvárás.

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#92264) SeniorTilla válasza (#92263) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Nekem van véleményem, de biztos nem vagy kíváncsi rá :)

Szerintem ezek inkább CPU igényes feladatok, nem VGA.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#92265) randoom


randoom
csendes tag

Sziasztok!
Az alábbiak alapján kérem javaslatotokat új laptop vásárlása előtt.
Ajándékba szánom.

(1) 1-2 hónapon belül tervezem a vásárlást, de egy "jó termék-nagyon jó árral" konstrukció esetén akár az azonnali beszerzést is bevállalnám.

(2) 100-200eFt között szánok rá. Természetesen nem baj, ha nem merítjük ki a teljes keretet, és marad más hasznos kiegészítőkre is. :)

(3) Infó szakon kezdő egyetemistának lesz. Az iskolai tanulással összefüggő dolgok (programozás, AutoCad és egyéb tervezők) és a hobbijai (fotózás, képszerkesztés, videószerkesztés) mellett az csak jó, ha játékokra (pl. LOL vagy hasonlók) és film nézésre, youtube videók, zenék is tudja használni.

(4) A felbontásokról, részletességről nem igazán tudok érdemben nyilatkozni, mert én nem játszom és nem is értek hozzá. A lényeg, hogy ha már játék, akkor azért élvezhető is legyen a dolog. :)

(5) Képernyő 15-16", FullHD felbontással (de gondolom, már mind ilyen.), inkább matt.

(6) Ha az egyetemen lehet és kell használni az órákon, akkor biztosan lesz hordozva. Megfelelő táskában. Utazás közben nem lesz használva.

(7) Nem kell operációs rendszer. (Ha csak nem ajánlanátok valamit, ami acélnak és a használati módoknak nagyon megfelelve, nagyon kedvező áron érhető el.) Azért az fontos lenne, hogy a Win op.rendszerek -a később kijövők is- jól és üzembiztosan fussanak majd rajta.

(8) Szerintem 1TB HDD már elég lehet. (SSD is lehet), 4GB DDR3 RAM, és legyen benne jó minőségű DVD meghajtó.

(9) Fontos, hogy legyen egy külön "hagyományos számbillentyűzete" is a szokásos magyar nyelvű klaviatúra mellett.
Legyenek USB 2.0, USB 3.0 portjai, HDMI csatolója, a kártyaolvasó is hasznos lehet; webkamera (bár ez szinte már minden mai eszközben van); legyen VGA kimenete, na meg fejhallgató és hangszóró kimenetek; illetve, amit még Ti hasznosnak találnátok a fentebb részletezett felhasználáshoz. Az sem utolsó szempont, hogy korrekt garancia is legyen a géphez.

(10) Ajándék lesz, ezért csak új gép jöhet számításban.

[ Szerkesztve ]

(#92266) Gergosz2 válasza randoom (#92265) üzenetére


Gergosz2
veterán

(5) Képernyő 15-16", FullHD felbontással (de gondolom, már mind ilyen.), inkább matt.

Nagyon rosszul gondolod.

(10) Ajándék lesz, ezért csak új gép jöhet számításban.

Használtból is kapsz gyári garisat, ráadásul olyat amin egy darab karc sincs. Gondolod meg.

De ennyiért hp450/ 455 lesz.

[ Szerkesztve ]

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#92267) randoom válasza Gergosz2 (#92266) üzenetére


randoom
csendes tag

A "gondolom" megjegyzésem a Full HD felbontásra vonatkozott, de akkor tévedtem. :)

"Használtból is kapsz gyári garisat, ráadásul olyat amin egy darab karc sincs. Gondolod meg."
Konkrét ajánlatod is lenne?

(#92268) Gergőke88 válasza randoom (#92267) üzenetére


Gergőke88
addikt

Itt találsz sokfélét:
[link]

De az apron is többen árulnak üzleti gépeket garanciával...

(#92269) Khelben válasza randoom (#92265) üzenetére


Khelben
nagyúr

A 10. ponton megbukott az összes igényed. Akkor lesz ilyen gép ennyiért, ha használtakat nézel. A 15-ös notebookot meg nem fogja se hordozni, se egyetemen használni, mert kb. fizikai képtelenség. Oda 14 vagy kisebb kell.

(#92270) petyus_ válasza Peddy789 (#92249) üzenetére


petyus_
senior tag

Köszi a válaszokat!

Tudom, hogy nem csak ez számít, csak sajnos az öreg már kinézett 1-2 gépet, amit itt nem nagyon láttam itt az ajánlottak között, és elég nehéz ilyenkor rábeszélni másikra, ezért kérdeztem rá csak a processzorra. Szívem szerint valami használt üzleti gépet ajánlanék neki, napi 10-14 óra használat mellett azzal járna a legjobban, de sajnos használt gépet nem akar.

És a laptopszalonos HP-k közül tudnátok ajánlani 2 gépet, az egyiket max 150Kig, a másik meg 120K körül? Nem használ semmi komolyabb programot, csak ilyen általános felhasználás, office, böngészés, 15".

(#92271) jani32


jani32
tag

Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni egy 15" alatti gép megtalálásához.

Jelenleg egy Acer Aspire 5740G (Intel Core i3-330M + 8 GB memória) gépet használok, de cipelni képtelenség, ráadásul rá kellett jönnöm, hogy kültérben használhatatlan, mert semmi sem látszik rajta.

Tehát amilyen gép kellene:

Egy olyan, ami legalább a jelenlegi gépem erejét képes prezentálni (minimum 4 GB DDR3 memóriával, mert így bele tudom talán tenni a mostani memóriáimat)

1. Nem sürgős
2. 40-70 ezer, de nem vagyok képben az árakkal, tehát ha mindenképpen túl kell szaladni az árnak akkor nincs mit tenni, de 50 körül az ideális
3. Zenei ötletek felvázolása (Ignite, Cubase), semmi játék. Viszonylag erős CPU kell hozzá (Intel Core i3-330M-al elmegy) és sok-sok (minimum 4GB) memória. Netezés. Filmnézés.
4. Nulla játék
5. Kijelzőnél szempont, hogy szabad térben minél jobban látszódjon. Nem tudom, hogy ledes vagy IPS kell-e, de a mostani semennyire nem látszik ("1366 x 768 felbontású, magas fényerejű :) (220-nit) Acer CineCrystal™ LED-háttérvilágítású TFT LCD"). MÉRETE a hordozhatóság szempontja miatt legyen kisebb mint 15"
6. Kizárólag hurcibálnám, azért kell, hogy mobilan is tudjak alkotni :) Nagyon jó lenne egy 2 órát meghaladó üzemidő.
7. Windows kellene, abból is win7 preferált. De gondolom Win8 se rossz, nem ismerem.
8. Tárhely mindegy. Olcsóbb legyen :) Memória minimum 4 GB! (DDR3 előnyös lenne, hátha bele tudom tenni a régi memóriákat 8GB-ot)
9. 1-2 db USB, a kontrollereknek de amúgy semmi plusz extra nincs.
10. Használt is tökéletesen megfelel.

Igazából még azt sem tudom, hogy ezeknek a feltételeknek kizárólag csak notebook vagy akár tablet is megfelelne-e? Milyen irányban keresgessek?

KÖSZI a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#92272) Khelben válasza jani32 (#92271) üzenetére


Khelben
nagyúr

(#92273) nyesix


nyesix
senior tag

Sziasztok!

Segítségeteket, és javaslatotokat kérném notebbok vásárláshoz:

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? 2-3 héten belül
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit) 150e HUF
(3) Felhasználás? (irodai munka, iskola, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb.) szülőknek lesz, tehát netezés, skype,
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? nem lesz játékra használva
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? 17 ", ha lehet matt
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? nem lesz hordozva a gép
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) nem kell, hogy legyen rajta
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? Tárhelynek veszek bele egy külön SSD-t, és azt teszem bele, RAM: 2G elég, gondolom...
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…) kamera, integrált hangszóró
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával) csak új gép lehet

köszi :R :R :R

(#92274) mortax


mortax
újonc

2 héten belül szeretnék venni egy max. 115.000Ft-os laptopot. Felhasználási terület: játék, enyhe videó és fotószerkesztés, programozás (alap szinten). Tudom, hogy ennyi pénzért nem futnak el a legújabb játékok, de ha 3-4 éves játékok medium-on elfutnak az már bőven megfelel. 15" körüli képernyő, fajta, felbontás szinte mindegy. Keveset lesz hordozva, utazás közben nem lesz használva. OS mindegy. Lehet használt is, ha garanciális.

Kinéztem egy ASUS X552MJ-t ( http://www.arukereso.hu/notebook-c3100/asus/x552mj-sx021d-p272267043/#termek-leiras ), jó videókártya miatt, de azt olvastam, hogy az anyagminőség nem a legjobb a szériában úgyhogy nem vagyok elkötelezve mellette.
Lenovo G50-es szériában is láttam tetszetőseket.

Segítségeteket köszönöm előre.

(#92275) Khelben válasza mortax (#92274) üzenetére


Khelben
nagyúr

Játékon kívül kb. mindenre megfelel ez a Dell.

(#92276) jani32 válasza Khelben (#92272) üzenetére


jani32
tag

Köszönöm szépen!

És, ha 50 lenne csak a keret? Akkor pl ez megfelelne nekem? :)

A kijelző fényerejében vagyok bizonytalan, meg a CPU erejében ;)

[link]

(#92277) Tikakukac válasza jani32 (#92276) üzenetére


Tikakukac
titán

Kijelző dolog ennyiért halottas sajnos. Ami tényleg magas fényerő (a 200 nit nem az) meg normális az csak kijelző árban lesz annyi amennyiért gépet akarsz venni.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#92278) Bozsana


Bozsana
tag

sziasztok!

tudnátok nekem ajánlani valamit?

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? - minél hamarabb, most akciók is vannak meg 0ás thm-ek
(2) A gépre szánt összeg forintban? 150 körül,esetleg 180ig
(3) Felhasználás? net, filmek (az elég gyakran sok órán át), komolyabb hobbi szintű fotószerkesztés, weboldaltervezés
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? Prehistoric :)
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? matt
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? havi 1 vagy 2 alkalom utazásra (2-3órányi)
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) lehetőleg windows legyen hozzá
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? ram minimum 4 giga, több jobb. (?). optikai meghajtó legyen. HDD és vagy SSD...hát mi a jobb? van egy kulsü 500as winyom, szóval nem igény hogy 1 terrás legyen (nyilván nem is hátrány), de minimum 500gb hdd legyen benne
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…) beépített webkamera mikrofonnal nem hátrány, skypeoláshoz, de nem halok bele ha csak ez hiányzik
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával) inkább új érdekelne

Annyit még hozzátennék, hogy most egy lenovom van, előtte asus volt. Előbbivel sok bajom volt, utóbbival semmi, így kicsit hajlok rá, hogy újra lenovo felé menjek. Ha esetleg tőlük tudnátok ajánlani valamit.
Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#92279) mortax válasza Khelben (#92275) üzenetére


mortax
újonc

Köszönöm, de a játék azért fontos lenne, viszont a képernyő lehet alacsonyabb felbontású is.

(#92280) Khelben válasza mortax (#92279) üzenetére


Khelben
nagyúr

Programozáshoz nem lesz elég az 1366x768.

(#92281) mortax válasza Khelben (#92280) üzenetére


mortax
újonc

Igazából azt hajlandó vagyok lejjebb helyezni prioritásilag, mivel csak hobbi szinten csinálom, de köszönöm a tanácsot.

(#92282) b1sti


b1sti
senior tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni!

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Abszolút nem sürgős. Használtban gondolkozom, így kivárom a megfelelőt.
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
100-120.000.- Ft.
(3) Felhasználás? (irodai munka, iskola, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb.)
Irodai munka elsősorban, alap felhasználás? film, internet (itt ne agyaljon sokat), olykor játék.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Mondjuk GTA IV nem volna rossz, ha menne. :K
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
15", nem tudom mennyire lehetséges az IPS :U
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Napi szinten kocsival lenne utaztatva.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Semmi.
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
HDD/SSD cserét megoldom, ha szükséges. Min. 4GB RAM, de mindenképp legyen bővíthető.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
Webkamera.
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Használtban gondolkozom. Ebből kifolyólag nem probléma, ha nincs számla és garancia.

Nem tudom mennyire lehetséges ilyen gépet találni, de bízom benne, hogy sikerül. :)) Korábban HP DV6-6XXX és 7XXX szériákat nézegettem. Elsősorban HP-t szeretnék, de érdekel más gyártó is.
Előre is köszönöm. :R

(#92283) Mokush


Mokush
tag

Sziasztok!
Erre van v.mi épkézláb ötletetek?
(1) 2015 Q2
(2) max. 150 000
(3) Egyszerűbb 3D alakzatok elkészítése AutoCAD-del, egyébként teljesen alap... video, web
(4) Játékra nem lesz használva
(5) 15,6", min. 1360x768, fényes / matt mindegy
(6) Gyakorlatilag nem lesz mobil, utazás közben pedig nem lesz használva
(7) Win 7 64bit lesz rajta
(8) HDD 500+GB
(9) Egyéb kívánság: nincs
(10) Csak új gép, garanciával

Köszönöm!

(#92284) Khelben válasza b1sti (#92282) üzenetére


Khelben
nagyúr

Az irodai munka és a hordozás ebben az árkategóriában kizárja a játékot. Döntsd el, melyik fontosabb.

(#92283) Mokush : asztali gép?

[ Szerkesztve ]

(#92285) Mokush válasza Khelben (#92284) üzenetére


Mokush
tag

Asztali gép nem jöhet szóba (sajnos), 2-3 hetente meg kell utaztatnom.

(#92286) b1sti válasza Khelben (#92284) üzenetére


b1sti
senior tag

Az irodai munka fontosabb. Játékra túl sok időm nincs. Az utaztatás miért és mit befolyásol? Mi a véleményed arról a típusról, amit említettem?

(#92287) greenmaur


greenmaur
tag

Sziasztok!
Új laptop vásárlással kapcsolatban kérném a segítségeteket.

(1) Szeptember, október környéke
(2) 200-250e HUF
(3) Fő profil a játék lenne, 1080p film/ youtube videó
(4) Jelenleg Age of Wulin, Skyrim, Hearthstone. Ezeket szeretném high (ultra?), minél magasabb grafikán játszani 1378x768 vagy esetleg 1600-as felbontásban.
(5) 15" - 17" körül gondoltam. Bár a 15" preferálnám már csak a hordozhatóság miatt is, meg most is olyan van. Fényes elég, nem kell a matt. Már megszoktam a fényeset.
(6) Jelenleg nem igazán lenne hordozva, de nincs kizárva hogy egy költözés vagy utazás miatt a jövőben gyakrabban lenne utaztatva, de utazás közben nem használom.
(7) Op. rendszer nem kell semmilyen.
(8) 600 Gb merevlemez minimum kell, és 4Gb RAM. Optikai meghajtó nem szempont, de sosem árt ha van.
(9) Nincs különösebb extra igényem.
(10) Jobban preferálom az újat, de ha egy olyan megbízható garanciás használtat mondtok, ami tényleg megéri nem zárkózok el tőle.

Lényegében tudom, hogy a játékos igényeimet egy PC jobban lefedi, mint egy lapos. Még nem döntöttem el, hogy melyik legyen végül, előbb szeretném felmérni a lehetőségeimet. Viszont már hozzászoktam a laptop hordozhatóságához, kompaktságához (egybe van benne mikrofon, hangszóró stb. szerintem nem kell részletezni.).
Ezért is véleményeteket szívesen fogadom és előre is köszi! :R

(#92288) Khelben válasza b1sti (#92286) üzenetére


Khelben
nagyúr

Használtan csak üzleti gép lesz ajánlott, a konzumerek túl nagy kockázatot jelentenek és általában már túl vannak a tervezett élettartamukon, mire eladósorba kerülnek. Az utaztatáshoz strapabírás, megfelelő anyaghasználat kell, ami megint csak az üzleti gépeknél van meg. Az általad nézett gép még a konzumerek között is a legalja.
A helyedben ilyesmit néznék: [link]

(#92287) greenmaur : játékra egyértelműen asztali. A laptopon játék mindig szükségmegoldás lesz. 250-ból Asus N551-et kapsz 850M-es vga-val, ami a Skyrimot mediumon viszi.

[ Szerkesztve ]

(#92289) ZoPád válasza Khelben (#92288) üzenetére


ZoPád
tag

Ezt tapasztalatból cáfolnám, én a múltkori ajánlásotok alapján megvettem az N551-et, ami egyébként kitűnően bevált, ezúton is köszönöm.
Az N551JK-CN067H (ips, i5-4200h, gtx 850m) 1920x1080-ban viszi a Skyrimet ultrán röccenés nélkül, az fps 32-37 között van. Gyári órajelen persze.
ENB meg 4K textúrás modokkal változhat.

Because this is the "Oh no, you didn't say that!" generation, where a shocking comment has more weight than the truth..

(#92290) Peddy789 válasza greenmaur (#92287) üzenetére


Peddy789
őstag

játékra szerintem ezt fogod ajánlatnak kapni: asus n551, vagy pl ezt bár ez már nem akkora favorit mivel TN panel ami roszabb viszont 860m 850m helyett rog551

De erősen gondold át a dolgot, egy pc mindig jobb. jopofa a lapos hogy egyben van, csakha valami elromlik benne gondos a scere, meg nagyon drága... eladni se tudod belőle külön a dolgokat ha fejleszteni akarsz, stb

860M itt görgess le és látod az fpseket, persze ha nem melegszik túl senki
850m

850m vs 860m

[ Szerkesztve ]

(#92291) Gergosz2 válasza Peddy789 (#92290) üzenetére


Gergosz2
veterán

-

[ Szerkesztve ]

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#92292) Khelben válasza ZoPád (#92289) üzenetére


Khelben
nagyúr

Bocsánat, akkor félreérthető voltam. Nekem a 32-37 fps nem a játszható sebesség, az valahol 50 felett kezdődik.

(#92293) Wise


Wise
tag

Sziasztok!
Egy kis segítséget szeretnék kérni, a válaszokat előre is köszönöm!

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Minél előbb
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
Bruttó 150-200ezer
(3) Felhasználás? (irodai munka, iskola, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb.)
Irodai munka
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Nem
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
15,6 és lehetőleg matt
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Naponta, utazás közben nem lenne használva
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Win7 támogatás jó lenne
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
Optikai meghajtóra szükség van, ssd-ről nem álmodom ebben az árszegmensben, ram pedig legalább 4 GB
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
Semmi
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Csak új gép.

[ Szerkesztve ]

(#92294) b1sti válasza Khelben (#92288) üzenetére


b1sti
senior tag

Nagyon szépen köszönöm a segítséged!! :R

(#92295) Gergosz2 válasza Khelben (#92292) üzenetére


Gergosz2
veterán

pedig 30-cal is lehet normálisan. Jó persze valamelyik játéknál még a 60 is élvezhetetlen , mert tele van mikorlaggal az egész. De szerintem ne menjünk ebbe bele, mert például nem egy GAMEPOD-os játék cikk siklott félre ezen a FPS dolgon.

[ Szerkesztve ]

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#92296) tecsu


tecsu
addikt

Hello!
Mostanában melyik az a Windows-os laptop, ami pariban van a MacBook Pro-val (vagy jobb annál)?
Vagyis nagyon megbízható, minőségi váz, burkolat és alkatrészek, legalább 15"-os, HD-nál magasabb fölbontású IPS kijelző, erős hardver (pl. Photoshophoz), SSD, jó akkuidő stb.?
Thx.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#92297) ivana válasza Gergosz2 (#92295) üzenetére


ivana
Ármester

PC-n szerintem nem, konzolos játékból tudok olyat ami jó harmincal mert az annyi ott és kész (mondjuk nálam a konzol az a ps2 :)) ), de pc-n mindig van microlag, néha belassulás, szóval sokkal inkább az 50+ a játszható, az amikor soha nem jut vsync-el egy kép 3 frame-re, vagyis soha nem esik be 30 alá. A 850m az egy HD7770 szint, szóval kb. :P Az 7850-em megeszi, pedig az 2xk aprón.

[ Szerkesztve ]

(#92298) ivana válasza tecsu (#92296) üzenetére


ivana
Ármester

ZBook :) Inkább a jobb annál kategória, viszont elkérik az árát.

(#92299) aszucs2


aszucs2
újonc

Sziaztok!
Csak az asztali pc-khez van tapasztalatom ezert lenne par kerdesem hogy mi alapjan vegyek laptopot.

ugy hallottam melegedes nagy problema laptopoknal, ezert legujabb de gyengebb procis laptopokat neztem (intel 5010U 5200U) .. gondolom azok kevesbe melegednek, es eleg eros nekem grafikus reszuk is.

ideiglenesen kell mert most sokat vagyok masnal, es hianyzik az otthoni PC-m.. napi szinten hordoznam.. ezert gondoltam jobb lenne egy kicsi.. 13.3-as 1920x1080 tetszett meg nekem.. de nemtudom olyan piciben mennyire zavaro/lathato a fullhd... ? es hogy mennyire macera egy 15.6-os laptopot szallitgatni. [vagy a 13.3 az mar netbook?]
gondoltam meg hogy monitort kerithetnek a kijelzo helyere, es akkor lehet barmilyen kijelzo megfelelne.. ? [mert nagyreszt nem utazaskor hasznalnam] valoszinuleg egeret es billentyuzetet is kotnek hozza.

Nemtudom a laptop markak mennyire szamitanak.. felni kell-e hogy bizonyosak valoszinuleg hamar tonkremennek stb... azert nem vagyok tul paras, de ha van tanacs szivesen fogadom.

operacios rendszert.. windowst.. gondolom lehet kulon is keriteni a gepre.. nem kell azzal egyutt venni.. ? ha jol sejtem pl az asztalira vett 8.1-es winem felmenne ra. Vagy laptopokhoz kulon az aktualis laptopra specializalt windowsal adjak?

es ha mar itt vagyok.. akku.. nemtudom pl nem-e art az akkunak ha napokat hanszalnam ugy hogy konektorba van dugva.. vagy jobb kulon, es rendszeresen toltogetni?

nezegettem is mar parat:
gondolom ez (125k) minimalisnak megfelel: asus-x555la-xo646d

179k-ert ez nagyon jol hangzik: acer-aspire-v3-371-53jq
190k.. de 1 hete 172k-ert lattam valahol: acer-travelmate-tmp236-m-5006

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? 0-3 het
(2) A gépre szánt összeg forintban? 120-180k esetleg 200k
(3) Felhasználás? netezes, egyszerubb jatekok, programozas
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? minimalis beallitasokkal eleg... online, flash, esetleg pl civ4 es hasonlo gepigenyuek, szoval nem kell bele kulon VGA kartya
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? 13.3-15.6 ??? lehet eleg a 1366x768 bar csabito a fullhd.. :) TN eleg .. matt/fenyest nemtudom
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? sokat hordoznam.. es (csak) neha utazas kozben is hasznalnam..
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) ??? gondolom alapbol eleg a semmi.. es lehet kulon wint keriteni ra..esetleg win8.1
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? gondolom a 500gb hdd eleg.. talan 4gb ram is... de meggyozheto vagyok valami ssd/8gb-rol is talan... gondolom lehet kesobb is rakni meg +4gb-ot bele?
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? uj

Elore is koszonom a valaszolkat.

[ Szerkesztve ]

(#92300) ivana válasza aszucs2 (#92299) üzenetére


ivana
Ármester

Probook 430 van 13"-ban ami ajánlott és belefér a keretedbe.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.