Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#91601) szabonagyur válasza Geresics (#91598) üzenetére


szabonagyur
félisten

768p dolog: írtam róla pár hozzászólással fentebb, olvasd el.
Igen a 4850 nem volt rossz kártya annak idején, így elsőre azt mondom, hogy egy 840M-es gép, mint a Dell 3542 is elég lehet, de ez közel 200e, szóval ha van rá keret akkor Asus N551 230 körül. Ez már FHD-s, erős VGA a kinézett játlkokhoz, talán van IPS is belőle.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#91602) szabonagyur válasza hcl (#91597) üzenetére


szabonagyur
félisten

Szia

Nincs ajánlott új 14-es gép ennyiért.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#91603) Milgram1


Milgram1
aktív tag

Sziasztok!
Szeretnék notit venni. Ezt [link] néztem ki. Elég erős darab, egyetlen gyengéje szerintem a 960M. Vélemények róla? Esetleg jobb ilyen árban?

(#91604) hcl válasza szabonagyur (#91602) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Oké, de mit érdemes... amúgy is tök mindegy, csak mi az ami nem gáz?

Mutogatni való hater díszpinty

(#91605) Khelben válasza Milgram1 (#91603) üzenetére


Khelben
nagyúr

A legnagyobb bajod a cpu-val lesz, amikor pár perc alatt túlmelegszik és visszamegy az órajel 1,4 GHz-re.

(#91604) hcl : újból nincs ajánlott. Használtból lenne elég sok jó vétel. Újból szerintem nincs is 14-es gép ennyiért, de ha van is, akkor is kidobott pénz minden ráköltött forint.

[ Szerkesztve ]

(#91606) Milgram1 válasza Khelben (#91605) üzenetére


Milgram1
aktív tag

Ennyire melegszik ebbe a laptopba?

(#91607) Khelben válasza Milgram1 (#91606) üzenetére


Khelben
nagyúr

Minden laptopban melegszik a 4 magos I7. I5-öset keress, játékra az is bőven elég.

(#91608) gixxer-tomee


gixxer-tomee
aktív tag

Láthatatlan volnék? :F

tacstacstacstacsveddveddveddveddbebebebe

(#91609) Geresics


Geresics
addikt

...és mi a vélemény a HP Pavilion 15-P151NH-ról? Privátban ajánlották, és nekem - mint laikusnak - nem tűnik rossznak, holnap rákérdezek, hogy kell-e nekik a FullHD, mert magamnak már biztos nem vennék 768p-t.
(Kerestem a hozzászólásod, de nem találtam azt, ahol a felbontásról írsz... :( )

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#91610) Geresics válasza Geresics (#91609) üzenetére


Geresics
addikt

Közben rákerestem, és 200eFt alatt ezeket találtam FullHD-ben:
HP Pavilion 15-p052sh (Intel i5 4210U + 8GB RAM + GeForce 840M
HP Pavilion 15-p001sh (AMD A10-5745M + 8GB RAM + R7 M260)
Ezt a 3-at javasolhatom nekik, hogy válasszanak?

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#91611) kistewe válasza gixxer-tomee (#91608) üzenetére


kistewe
tag

200k-ért már nem lehet nagyon melléfogni ha garival és számlával veszed, bár általános használatra a T500 ssd-vel sokmindenre elég ... ne legyen bazinagy de most 15 colos géped van azaz legyen kisebb ? vagy ne legyen 17" ?...videovágáshoz nem értek de valószínűleg ott is célszerű a dVGA, sajna mostanában a TP kerülendő a szerviz miatt , így marad a Lati meg az Elit, ha meg lesz CADCAM is akkor Nquadros dVGA-s Preci...de lehet a többiek többet tudnának ha kitöltöd a kérdőívet a topic elején...

ui. két teljes értékű meghajtó csak a 17 "-ba fér be ha jol emlékszem, kisebb méretbe már csak az ODD helyére célszerű a HDD-t rakni és HDD helyére az SSD-t , kivéve ha van mSATA amiről bootolni is tud...

uff stewe

[ Szerkesztve ]

(#91612) gixxer-tomee válasza kistewe (#91611) üzenetére


gixxer-tomee
aktív tag

Igen, odd helyére gondoltam! És 14-es is nagyon jó! 17 már sok. Kamionban lesz, szóval végül is hordozva lesz. Az a baj, az 500-asom már lejátszani is nehezen tudja a full HD filmeket. Ott fogy el pont. Ezért kellene egy erősebb. Na meg remélem lesz olyan amin nagyobb a tapipad, mert ez az én ujjaimnak kicsit kicsi.

[ Szerkesztve ]

tacstacstacstacsveddveddveddveddbebebebe

(#91613) Khelben válasza Geresics (#91610) üzenetére


Khelben
nagyúr

Hearthstone alá felesleges dedikált vga, a Pavilion pedig nem ajánlott sorozat. 200k körül már kijön egy Probook 450 SSD-vel is. Ha 1366-nál nagyobb felbontás kell normális gépben, akkor sajnos jobban ki kell nyitni a pénztárcát. Azt írtad, hogy hajlandóak a minőségért fizetni, hát a minőség nem 200k-nál kezdődik.

[ Szerkesztve ]

(#91614) Geresics válasza Khelben (#91613) üzenetére


Geresics
addikt

Az embernek sokkal könnyebb dolga volna, ha ebben az összefoglalóban is volnának ajánlott termékek, mint minden másik topicban, mert így folyton csak azt olvasom, hogy "az szar, ne azt vedd" :W

Miért nem lehet kiírni,mint az alaplapos topicban pl.? :F
Valami ilyesmire gondolok:
Nem ajánlott szériák:
Dell Inspiron
HP Pavilon

Ajánlott szériák:
Dell Latitude
HP Probook

Ajánlott gamer szériák:
...

Vagy akár az ajánlottak még részletesebben is (Probook 450, 455, stb.)

Persze így is köszi mindenkinek a segítséget, de nem kérdezne mindenki (pl. én) feleslegesen egyfolytában... :R

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#91615) Geresics válasza Geresics (#91614) üzenetére


Geresics
addikt

Az Acer-nek, az ASUS-nak, és az MSI-nek melyik az ajánlott és a kerülendő szériája?

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#91616) hcl válasza Khelben (#91605) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

OK, köszi.

Mutogatni való hater díszpinty

(#91617) Cimbee


Cimbee
aktív tag

Köszönöm a segítséget az Asus mellett fogok dönteni. :R

Cimbee

(#91618) Chaser válasza Geresics (#91614) üzenetére


Chaser
titán

Nem annyira egyszerű, inspironból is van nagyon jó minőségű.

szerk: gixxer-tomee Simán mennek a fhd filmek T500-on. YT 1080p már neccesebb tud lenni. Használj mpc-hc-t intel vga-val, az hw-esen is gyorsít. Vagy ott a core-avc, az igp és cpu erejét is maximálisan kihasználja, még T60 is vitte gond nélkül az összes 1080p filmemet, az két generációval régebbi gép.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#91619) Geresics válasza Chaser (#91618) üzenetére


Geresics
addikt

Tudom, hogy nem olyan egyszerű, ezért sem én osztom az észt! :DDD
Viszont minden másik lényeges topicban meg tudták oldani, és ott sem volt egyszerűbb, lásd a korábban említett Milyen alaplapot vegyek? topic összefoglalóját, vagy a Milyen monitort vegyek? topicot! Ott nem csak beszúrtak pár linket, hanem emberek komoly időt és energiát fektettek az összefoglaló összeállításába!
Szerintem ha az itteni hozzáértők is egyszer megtennék ezt, akkor később fele ennyit kellene foglalkozniuk a témával, mert sokan már az összefoglaló alapján is tudnának tájékozódni, és nem csak hülyeségeket kérdeznének, mint pl. én...
[Troll ON] Persze akkor nem lehetne annyi kommentet farmolni, hogy 1 év alatt meglegyen a legnagyobb elérhető rang ;]

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#91620) Chaser válasza Geresics (#91619) üzenetére


Chaser
titán

Az a baj legtöbben el se olvassák. Lehetne regényeket írni mit mért, de ha nem olvassák akkor minek. Saját tapasztalat, webshopnál részletes leírás, képek, használati útmutató papíron is mellékelve, mégis rengetegen felhívnak mit hogy:) "rangot" sztem az itteni segítők letojják.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#91621) Geresics válasza Chaser (#91620) üzenetére


Geresics
addikt

Ha leírom, hogy ezt vedd meg, akkor is meg fogja valaki kérdezni, hogy "mit vegyek?" - ez mindig így volt, és így is marad! Viszont ez egy szaklap fóruma, ahol ha nem is csak szakemberek, de legalább a szakma iránt érdeklődő emberek informálódnak. Hidd el, nagyon sokan vagyunk, akik elolvassuk az összefoglalókat mielőtt kérdeznénk! Nekem pl. ezért kellett 7 év az őstag ranghoz, mert olvastam összefoglalót, tudom használni a keresőt, és nem kérdezgettem feleslegesen, és tudok még ilyen emberről itt a fórumon. Nekünk nagy segítség volna, ha valaki venné a fáradtságot, és írna egy összefoglalót. Az alaplapos topicnál magam tapasztaltam, hogy amikor bluyoo megírta, onnantól fele annyi kérdésre kellett válaszolgatni! Szerintem max. 1 hónap alatt megtakarított magának annyi időt, amennyit ráfordított! :R

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#91622) Khelben válasza Geresics (#91614) üzenetére


Khelben
nagyúr

Fizeted a perköltséget meg a büntetést a PH-nak? Akkor beleírjuk :)
Az a gond, hogy nincs olyan, hogy egy gép mindenkinek jó. Hiába írom be, hogy 130-ért Fujitsu-t vegyen, mert csak az az értelmes minőség, ha ő 130-ból játszani akar. Akkor lesz Inspiron, ami nem jó minőség de legalább van rá garancia. Olyat meg végképp nem lehet beírni, hogy xy gép egy kalap szar, mert azért tényleg joggal reklamál a gyártó.

[ Szerkesztve ]

(#91623) Geresics válasza Khelben (#91622) üzenetére


Geresics
addikt

Kezdem úgy érezni, hogy problémák vannak a fogalmazásaimmal - mert azt nem feltételezném rólatok, hogy szándékosan forgatjátok ki a szavaimat...
Tényleg nem akarom ismételni magam, kérlek nézd meg az alaplapos topic összefoglalóját!

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#91624) Khelben válasza Geresics (#91623) üzenetére


Khelben
nagyúr

Az alaplaposban sincs olyan, hogy "nem ajánlott lapok".

(#91625) Geresics válasza Khelben (#91624) üzenetére


Geresics
addikt

Viszont van minden más... De úgy látom, hogy nem a konstruktív kommunikáció folyik közöttünk. :(((

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#91626) Khelben válasza Geresics (#91625) üzenetére


Khelben
nagyúr

Én szívesen összeírogatom árkategóriánként az ajánlott típusokat, de nem ígérem, hogy folyamatosan karban lesz tartva. És nem biztos, hogy úgy meg tudom fogalmazni, hogy a PH kiengedi összefoglalóba :)

(#91627) Chaser válasza Khelben (#91624) üzenetére


Chaser
titán

Ezt annyival meg lehet oldani, hogy mi az ajánlott. Ha lesz időm lehet neki ugrok. Persze az se megy, hogy minden gép bibijét leirkáljuk, ahhoz túl sok modell van.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#91628) Khelben válasza Chaser (#91627) üzenetére


Khelben
nagyúr

Meg aztán lehet bontani szinte minden felhasználásra... mert ok, 150k alatt egyszerű a helyzet, de mi van 300k-nál? Játékra, irodai munkára, programozásra, fotószerkesztésre is vannak gépek, de mindegyikre más és más... Szóval nem olyan egyszerű ez.

(#91629) Geresics válasza Khelben (#91626) üzenetére


Geresics
addikt

Szerintem mindenki örülne neki.
A többi topikban sem frissítik naponta az összefoglalót (ezért írják oda az utolsó frissítés dátumát). A monitoros topik pl. lassan megér egy frissítésre, mert egy ideje már mindenki a 27"+ kategóriát keresi, és az összefoglaló igazán 24"-ig foglalkozik a témával...

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#91630) gixxer-tomee válasza Chaser (#91618) üzenetére


gixxer-tomee
aktív tag

Ok. Értem! Azért szeretnék majd egy kicsivel újabbat. A nagyon kicsi tapipad engem eléggé zavar. Sajnos viszonylag nagy kezem van. :U Meg gondolom egy i5 azért hamarabb végez egy rendereléssel mint a C2D nem? :U Amúgy köszönöm a tippeket, kipróbálom őket! :R

tacstacstacstacsveddveddveddveddbebebebe

(#91631) Kbali válasza kistewe (#91611) üzenetére


Kbali
nagyúr

Thinkpad garanciájával azért nagy gond nincs, mert ezt a szériát nem a TMX szervizeli.

(#91632) Geresics válasza Geresics (#91587) üzenetére


Geresics
addikt

Beszéltem a sráccal, ennek megfelelően:

(1) Mikor? 1-2 hét max.
(2) Összeg? a legolcsóbb, ami már ajánlható!
(3) Felhasználás? irodai munka, netezés, HD videók, kis játék (ld. 4.)
(4) Játék? Hearthstone (nem igényel dedikált VGA-t)
(5) Kijelző? 15.6", akár 768p is!
(6) Hordozva? legfeljebb a szobák között
(7) Operációs rendszer? nem kell, van jogtiszta Win7-ük
(8) Tárhely? mindegy RAM? 4GB+ ODD? nem létszükséglet, de nem is árt
(9) Egyéb? Pécs előny, de Bp. sem gáz
(10) Új/használt? csak új, csak számlával
:R
(A pontosításokat külön kiemeltem.)

Szerk.: nem szükséges 1 valamit ajánlani, ha van 2-3 a fentiek alapján, akkor had döntsenek ők, hogy melyiket szeretnék... :R

[ Szerkesztve ]

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#91633) Khelben válasza Geresics (#91632) üzenetére


Khelben
nagyúr

Fujtisu A544 130k
HP Probook 450 160k

150-ért van Probook 455, de az AMD, akkuidőben nem az igazi.

(#91634) Geresics válasza Khelben (#91633) üzenetére


Geresics
addikt

Köszönöm, továbbítom! :R

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#91635) szasanyi


szasanyi
félisten

Üdv Guruk!

Segítsetek lécci notit választani egyetemista srácnak: 200k alatt, lehetőleg oprendszer nélkül, min. 3 év használatra. Net, multimédia, alkalmi játék (WoT, WoW, PvsZ Garden Warfare). Laptopszalon, vagy hasonló megbízhatóságú normális árakkal operáló webshop lenne jó. Köszi! :R

(#91636) Peddy789


Peddy789
őstag

Tud valaki abban segíteni hogy pl. Asus N551, vagy HP pavilon, illetve Dell hasonló kategóriás gépe tehát 180-230 kategóriában, van-e garancia hollandiában? Pontosan Groningenbe kellene gari.

Tehát olyan gép kellene nekem amit ha itthon megveszek és kint elromlik kint tudom szervizeltetni. Ötlet?

(#91637) Khelben válasza Peddy789 (#91636) üzenetére


Khelben
nagyúr

Írsz egy levelet az Asus ügyfélszolgálatának és kiderül.

(#91638) Khelben válasza szasanyi (#91635) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ha mindenképp 200 alatt akar játszani, akkor Dell Inspiron lesz ennyiért 840M-mel. De nem ajánlanám, helyette spórolnék egy kicsit egy Asus N551re.

(#91639) szasanyi válasza Khelben (#91638) üzenetére


szasanyi
félisten

Az kizárt, hogy 200k fölé menjen az ár. Mondjuk én nem látom miért kerül ennyibe az az ASUS, de mind1 is. És ha a játékok nem vesszük figyelembe akkor mi lenne a javaslat 150-200k közötti ársávban?

(#91640) Mikulásbá válasza szasanyi (#91639) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Pl. egy HP Probook 450 G2 + M.2 SSD

(#91641) Khelben válasza szasanyi (#91639) üzenetére


Khelben
nagyúr

Hát, ez olyan dolog, hogy az OBI-s 200 Ft-os csavarhúzót nem használják a BMW szervizben, ott 20.000 forintos csavarhúzót használnak ;)

(#91642) #84744832 válasza szasanyi (#91639) üzenetére


#84744832
törölt tag

Kinaiban veszel cipot 5000Ft.ert vagy inkabb megveszed a tartos markas Nike/Adidast? Azert kerul annyiba mert olyan amilyennek kell lennie : ) Hidd el az nem az a marka mint az a**** ahol a markat fizeted meg : ) Sot avval a konfoggal pl. 250ert nagyon kedvezo aron van : )

[ Szerkesztve ]

(#91643) axlfsi


axlfsi
veterán

Sziasztok!

Ar/ertek (teljesitmeny) aranyat tekintve, inkabb egy hasznalt (horpadt, karcos) HP EliteBook 8440p innen a forumrol 80000 Ft-ert vagy 3 ev garival a Toshiba Satellite CL10-B-100 75000 Ft-ert, ujonnan? Tudom, nem teljesen ugyanaz a kateogira (sot), de nehez megtalalni az arany kozeputat es donteni, ezert lennek kivancsi a velemenyetekre.

Innen (ilyen indittatasbol) indult a vasarlas, kerdes.

Az egyetemista lanyomnak nezek alternativakat; netbook-on illetve Chromebook-on gondolkodom (de ez utobbinak meg rendes topikja sincs a ph!-n (vagy csak en nem talalom(?))).
Tudom, ez igy meg edeskeves, de egyelore boven megteszi, ha lenne szives valaki, aki hasonloan, egyetemistakent, hasznal ilyen eszkozoket es javasolna 1-2 modellt.

De a NETbookon tul, elmehetunk akar 14.1"-ig is csak egy meretes noi taskaba beleferjen es azert ne nagyon legyen tobb mint 2kg a sulya.

Ajanlottak meg a HP 2560P subnotebookokat is, de ebbol csak egyet talaltam most itt, 85000 Ft es megmondom oszinten, latatlanba nem szivesen vennek ilyet (hasznaltat) postai csomagkuldessel.

Mi a velemenyetek?
Koszonom!

UI.: esetleg egy ilyen HP EliteBook 8440p van 80000 Ft-ert

Legszivesebben talan erre csaptam volna le tavaly novemberben: (vadi uj)Acer Chromebook C720P Érintőkijelző 4GB RAM 56000 Ft-ert, de sajnos lekestem rola (azota csakk 90-100e Ft kozott latni ilyeneket...).

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#91644) Gergőke88 válasza axlfsi (#91643) üzenetére


Gergőke88
addikt

Hasonlo cipoben jarok.
En Dell e6220 mellett dontottem.

(#91645) Khelben válasza axlfsi (#91643) üzenetére


Khelben
nagyúr

80ért már kapsz újabb gépet is, garanciával: [link], [link]

(#91646) adriano18


adriano18
tag

sziasztok!
Szeretnék venni laptopot. A márkákat illetően nem vagyok nagyon képbe, hogy melyiket lenne érdemes viszont a teljesitményt illetően vannak elvárásaim. Full HD kijelző, I5-ös proci, 8GB memória és valami olyan videókártya ami az új játékok és a később megjelenő játékok futtatására is alkalmas legyen legalább normál grafikán,. Erre maximum 200-210 ezer ft-ot szánnék. Tudtok valamit ajánlani nekem?

[ Szerkesztve ]

(#91647) Khelben válasza adriano18 (#91646) üzenetére


Khelben
nagyúr

Nem. Kevés a keret ehhez.

(#91648) adriano18 válasza Khelben (#91647) üzenetére


adriano18
tag

Akkor szerinted milyen kompromisszumokat kellene kötnöm, hogy ennyiért tudjak venni? HP Pavilion-t nézegetem 180ezerért. I5-ös proci, 8 GB memória, Full HD, Geforce 840M. Akkor ez a videókártya nem alkalmas újabb játékok futtatására? Vagy esetleg a HP márkával vannak bajok?

(#91649) Khelben válasza adriano18 (#91648) üzenetére


Khelben
nagyúr

Itt kezdődik a játékos gép, ha új játékokról beszélünk [link]
Ha ennyi nincs, akkor lehet nézni a 2-3 éves játékokat és akkor elég a 840M, de akkor se Pavilion legyen, inkább Dell Inspiron.

(#91650) Pene válasza Pene (#91569) üzenetére


Pene
csendes tag

Még mindig várnék tippeket 300-350k-s munkagépekre (részletes leírás itt). Eddig a HP probook szériából a 650-es tipp jött, de nehogy már ne legyen más :) Danke! :)

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.