Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#91101) laszlobak válasza Luck Dragon (#91099) üzenetére


laszlobak
tag

Töltsd ki légyszíves az összefoglalót, ne kelljen már barkobáznunk..

(#91100) t72killer : "a picit drágábban" - 353k - ez tetszett! :D

[ Szerkesztve ]

A lényeg mindig a részletekben van...Tanácsot lehet kérni, de a döntés felelőssége a Tied! (mindenkinek úgysem fogsz tudni megfelelni)

(#91102) ivana válasza laszlobak (#91101) üzenetére


ivana
Ármester

Egy oldalt nézünk? :)

(#91103) t72killer válasza laszlobak (#91101) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Hm? i5-4200H procival, matt fHD monitorral 250k körül van, már majdnem a gyanúsan olcsó kategória gamernotiban :U

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#91104) laszlobak válasza ivana (#91102) üzenetére


laszlobak
tag

és (#91103) t72killer:

Nem tudom, nekem a mysoft.hu oldala jött be, 353k-val.

Elnézést, most látom,ez eredetileg az árgép oldala, nem görgettem le...

[ Szerkesztve ]

A lényeg mindig a részletekben van...Tanácsot lehet kérni, de a döntés felelőssége a Tied! (mindenkinek úgysem fogsz tudni megfelelni)

(#91105) kalapacsolok válasza laszlobak (#91096) üzenetére


kalapacsolok
senior tag

azt mondta, hogy 1 év gyári garancia van rá...

(#91106) t72killer válasza kalapacsolok (#91105) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Kuka. 3év gari alatt elektronikai terméket nem veszünk :U

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#91107) laszlobak válasza kalapacsolok (#91105) üzenetére


laszlobak
tag

Innen a labda már nálad van..2 év gari nélkül, nagyon hosszú idő. Másrészt meg jól jöhet a nagyobb HDD, meg picit jobb VGA . .De a Te döntésed!

(#91106) t72killer: Akkor nagy edényt hozzál, mert az általad ajánlott Asus Rog G551 JM is odakerül! :D

A lényeg mindig a részletekben van...Tanácsot lehet kérni, de a döntés felelőssége a Tied! (mindenkinek úgysem fogsz tudni megfelelni)

(#91108) Gergosz2 válasza t72killer (#91103) üzenetére


Gergosz2
veterán

N550/ n551 pedig ennyiért van. Sőt én 235k ért vettem. Igaz ez nem gamer, hanem multimédia, de ha lefújnám feketére máris az lenne.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#91109) t72killer válasza laszlobak (#91107) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ezt benéztem:R. Kicsit jobban megerőltethették volna magukat ASUS-ék :U . Mondjuk a szervizük hallomás alapján használható, úgyhogy ez csupán extra 23kFt kérdése. Viszont így a gép kiesik a kolléga árkategóriájából, úgyh szaladok azért a nagyobbik kukáért :DDD

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#91110) Tikakukac


Tikakukac
titán

Asusról csak egy észrevétel: anno én voltam a gyökér, mert biztos rosszul szedtem szét és akkor hullott szét az 1 hetes gép.

Most a friss 300k-s N751 tudta az erre csörög a dió mondókát, de ehhez szét sem kellett szedni, csupán kivenni a dobozból. És tudom biztos rosszul nyitottam ki a dobozt, de feltételezzük, hogy egy gibbonnál fejlettebb vagyok és nem. Egy gyönyörű patent defaultban száguldott a gépben fel és alá, végül HDD-t kivéve kiráztam.

Szóval ennyit arról mit kap az ember 3 tekercs szentpityókáért és micsoda betonmárka az Asus.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#91111) t72killer válasza Tikakukac (#91110) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Patent - Kemény :DDD

:W

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#91112) Reven23


Reven23
csendes tag

Hali
Vagy 1 hónapja kértem a segítséget és akkor az Asus N550/551-et ajánlották itt nekem.(Ez is megfelelne az elvárásoknak)
Nézegettem még egy kicsit és rátaláltam a Asus G551 JM DM024D-re.(Nem sokkal drágább de sokkal jobban tetszik a dizájnja )
Az lenne a kérdésem hogy ez a modell ajánlott-e ?
Előre is köszönöm a válaszotokat

Üdv: Reven

(#91113) szabonagyur válasza Reven23 (#91112) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ajánlott az is de i7-el az sem nagyon ajánlott...

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#91114) zsofika11 válasza Peddy789 (#91091) üzenetére


zsofika11
csendes tag

Na igen.Pavilon, műanyag.Új gép, 10 nap szolid használat után.Ez két éve volt, azóta lehet javítottak az anyagösszetételen.Ez egy n051-sh.Egyéb probléma azóta sincs vele, csak nappá melegszik pl. Chrome alatt.Firefoxszal nincs gondja.Bár ez lehet az AMD-s platform sajátsága.

(#91115) Tim82 válasza szabonagyur (#90156) üzenetére


Tim82
nagyúr

Follow-up.

Megjött a DP-HDMI passzív adapter, Thinkpad X201 Ultrabase-ére, az azon lévő DP portra rádugva és összekötve egy HDMI kábellel megy hang is a tévén (Philips 32PFL3158H). Legalábbis Linux (CentOS 7) alatt sima liba a történet.

Sajnos, azt tényleg nem tudom letesztelni, hogy olyan Arrandale-s, Intel GPU-s noti, amin van magán a notin DisplayPort (tehát nem dokkolón), hogyan viselkedne, mert nincs ilyen noti a környezetemben.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#91116) szabonagyur válasza Tim82 (#91115) üzenetére


szabonagyur
félisten

Köszi az infót, de igen jó lenne közvetlen gépen kipróbálni, mivel ugye a dokkoló az külön mutatvány, lévén a hangot is átnyomja a dokkoló csati szóval még ezt kellene megnézni. Ha lesz időm beszerzek egyet.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#91117) Tim82 válasza szabonagyur (#91116) üzenetére


Tim82
nagyúr

Adapterrel meg én tudok szolgálni a teszthez. :K

Így belegondolva, tudok fórumtársat, aki tud segíteni egy integrált GPU-s T410-zel, megkérdezem tőle, hogy akar is.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#91118) kalapacsolok válasza t72killer (#91106) üzenetére


kalapacsolok
senior tag

Én is így gondolom, köszönöm mindenkinek a segítséget!

(#91119) Ezekiell


Ezekiell
veterán

Sziasztok!

Asszonynak kellene laptop. Kb 100k lenne a rá keret, de ha olcsóbb, az se gond :)

Sima netezős laptopnak kellene, semmi játék, csak net, filmek, office. 15.6-os méret kellene, illetve legyen benne webcam.

Új, garanciás laptopok játszanak csak.

Köszi!

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#91120) szabonagyur válasza Ezekiell (#91119) üzenetére


szabonagyur
félisten

Szia

100-ért új nem lesz, 130ért van Fujitsu A544 ha kell.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#91121) FrenkTéjlor


FrenkTéjlor
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék tanácsot kérni. :)

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Most
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
Max. 200.000 forint.
(3) Felhasználás? (irodai munka, iskola, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb.)
Internet, film, játék.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Leginkább CS:GO, FIFA15, BF3, de nem kell a max graf, médiumon is elég ha megvan a 30 FPS.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
A Full HD nem ártana, de ebből az igényből tudok lejjebb adni. :D 15 col.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Ritkán lenne utaztatva.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Nem szükséges.
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
Legalább 500 GB HDD, de inkább 1TB. 8GB RAM.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
HDMI
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Csak új.

(#91122) szabonagyur válasza FrenkTéjlor (#91121) üzenetére


szabonagyur
félisten

Szia

1. Ha megtudod emelni 230-ra lenne a legjobb megoldás Asus N551
2. Ha fix a 200e akkor dell 3542 Nvidia 840m kártyával, esetleg Hp 450 8750M kártyával

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#91123) kistewe válasza Tim82 (#91115) üzenetére


kistewe
tag

Ha jól emlékszem E6410-en ( de lehet 6510 már nem emlékszem) müxik. Kolléga vett valami ilyesmit 700Ft e-bayről laposról megy és van hang....

uff stewe

(#91124) satchurator


satchurator
újonc

Sziasztok!

Szeretnék érdeklődni a Fujitsu garanciális szolgáltatásairól? Pl. ha teszem azt befektetek egy Lifebook A544-be akkor mennyire lesz jó a garanciális háttér, ha esetleg szükség van rá? Van több szervizpont is szerény országunkban (én szabolcs megyében lakom), vagy van a fujitsunak futáros szolgáltatása, hogy mondjuk pár ezer forintért elviszik a garanciás gépet majd visszahozzák? (Dell-nek van ilyesmi úgy tudom)

(#91125) zsofika11 válasza szabonagyur (#91116) üzenetére


zsofika11
csendes tag

Arrandale, E6510....sima DP-Hdmi kábel.Hang OK.

(#91126) Tim82 válasza kistewe (#91123) üzenetére


Tim82
nagyúr

A héten lesz integrált GPU-s T410-zel is teszt. Én úgy tudom, hogy mennie kell azzal is.

Kifejezetten az integrált, Intel GPU-s Arrandale-s modellek érdekelnek most minket, szóval ha Nvidia GPU-s modellek, azok most nem lennének érdekesek a téma szempontjából.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#91127) zsofika11 válasza Tim82 (#91126) üzenetére


zsofika11
csendes tag

Akkor nagyon figyelmetlen voltam, hogy nem vettem észre...csak TP-ről van szó...

(#91128) Tim82 válasza zsofika11 (#91127) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nem-nem, csak én TP-khez férek hozzá könnyen (azok vannak itthon + a Thinkpad-topikból kértem meg fórumtársat T410-zel tesztelésre).

Intel GPU-s Arrandale-s notik + hang DP-n - ez az eredeti probléma. Ha a Dell D6510-ed Intel only, akkor pont idevág, amit írtál. :R

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#91129) gixxer-tomee válasza ivana (#91084) üzenetére


gixxer-tomee
aktív tag

Scooter, ivana : Köszönöm! :)

Örülök neki, hogy még meg szabad venni őket. Szegénykém pont kevés már a FullHD lejátszásához. A sima HD is határeset. Ha 1-el több program fut a háttérben, már az is akadozik. Amúgy szépen muzsikál. Játszani úgysem játszom vele.. Leginkább térképprogram és társai veszik igénybe. Nem bántam meg hogy megvettem. Persze a vinyót egyből cseréltem. Még egy SSD kell hozzá, és kihúzom vele cseréig.
Éppen most olvasok cikkeket a 30-as 40-es széria f*s mivoltáról.. Hát..elvették a kedvem rendesen. :(

Egyébként melyiket ajánlanátok? T530 vagy W530? A Lenovo oldalán a W-t csak I7-el látom. Tényleg csak azzal készült?

Szerk.: Hülye vagyok! A 30-as szériát néztem! :D

Szóval ugyanaz a kérdés. Melyik ajánlott? T vagy W?

Bocsika! :D

[ Szerkesztve ]

tacstacstacstacsveddveddveddveddbebebebe

(#91130) zsofika11 válasza Tim82 (#91128) üzenetére


zsofika11
csendes tag

Igen Mester! E6510....i5.560M....belékényszerített hd3000-el:)....és sima DP
-Hdmi kábel by Alfa..;)

[ Szerkesztve ]

(#91131) gixxer-tomee


gixxer-tomee
aktív tag

Na. Úgy látom eladó szép 520-akat is úgy kell vadászni, mint Finnországban a kengurut. Baromi nagy türelemmel. :U

De talán mire meglesz a helye, meglesz a gép is. :)

[ Szerkesztve ]

tacstacstacstacsveddveddveddveddbebebebe

(#91132) Zonee154


Zonee154
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék tanácsot kérni. :)

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Most
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
Max. 250.000 forint. Max 300.000
(3) Felhasználás? (irodai munka, iskola, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb.)
Internet, film, játék.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Leginkább Diablo 3, LoL, WoW.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
FHD 13-15 coll minél kisebb annál jobb.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Ritkán 1-2 alakalom.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Nem szükséges.
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
1TB. 8GB RAM.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
HDMI
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Csak új.

(#91133) frzsombor


frzsombor
csendes tag

Sziasztok!

Én kicsit az a "mindenre kell" kell típus lennék, nem egyszerű eset, ezért is érdeklődöm itt.
Megpróbálom pontosítani amit csak lehet.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
1-2 hónapon belül, kihagyhatatlan akció esetén azonnal
(2) A gépre szánt összeg forintban?
Körülbelül 250.000 forint. Maximum: 300.000
(3) Felhasználás?
Első sorban programozás, de hobbi kép/videószerkesztés (GoPro), és nagyon ritkán játék (évente 1-2 végigjátszás).
Fontos: Munkahelyen OSX-et használunk, ezért (ahogy eddigi laptopaim is), ezt is Win8-OSX Yosemite dual boot-osan szeretném használni, tehát hackintosh kompatibilis kellene
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra?
Pl: GTA 5, Far Cry 4
(5) Kijelző?
FullHD 15.6" (IPS jó lenne, de nem szükséges) (akár 17.3" is lehet, de szintén nem szükséges, sőt lehet zavarna hosszú távon)
(6) Mennyit lesz hordozva a gép?
Havonta pár alkalommal
(7) Operációs rendszer?
Fentebb már részleteztem, gyárilag nem kell rá
(8) Tárhely, memória, optikai meghajtó kell-e?
8GB RAM (vagy minimum ennyire bővíthető)
Minimum 500GB HDD, (HDD+SSD sebesség miatt jó lenne, de DVD írót is szeretnék, ennyi minden meg tudom jól hogy nem fog elférni, ezekben rugalmas vagyok)
(9) Egyéb kívánság, speciális igények?
Csak intel+nvidia, a többit fentebb leírtam
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is?
Csak új.

Ezeket találtam eddig, de dönteni sem tudtam és ötleteket is várok még:
- Asus G551JM-DM057D / Asus N551JM-DM056D
- Lenovo Y50-70 59-425033

Az ötleteket (ha szabad) kérlek linkkel együtt, mert annyi variáció van egy adott típusnál is (pl Lenovo-nál IPS/LED, FHD/UHD) hogy biztos ugyanarról beszéljünk.
Köszönöm előre is a segítséget! :)

(#91134) frzsombor válasza frzsombor (#91133) üzenetére


frzsombor
csendes tag

Sajnos szerkeszteni már nem tudom, de az előzőhöz annyit hozzátennék, hogy ha a hackintosh nagyon megbonyolítja a dolgot akkor felejtsétek el, majd annak a résznek én utánajárok, első és legfontosabb a laptop maga :)

(#91135) szabonagyur válasza frzsombor (#91133) üzenetére


szabonagyur
félisten

Szia

A Hackintosh miatt kérdezz rá abban a témában, hogy mi az amin fut mivel kb meg is lesz így egy darab gép.... Ez fogja behatárolni.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#91136) Khelben válasza frzsombor (#91133) üzenetére


Khelben
nagyúr

Leírtál 3 felhasználást, amire 3 különböző gép kellene... Ha lemondasz az IPS-ről és a játékról, akkor is meglehetősen szűk a keret. Az Y50-ről már volt szó a topicban, ha nem akarsz fűteni a géppel és kisebb égési sérüléseket szerezni a majd' 60 fokos billentyűzettől, akkor elkerülöd. A G551 kiváló választás lenne hobbi képszerkesztésre és alkalmi játékra (persze nem fullhd-ban és nem a legújabbakra), de akkor még kellene egy gép a munkára, mert a G551 arra nem való. Szóval valahogy tedd fontossági sorrendbe a 3 felhasználást. Ha a programozás nyer, akkor ennyiből épp meg lehet csípni a fullhd-s HP Probook 650-et.

(#91137) mazza


mazza
tag

Hello

elnézést, hogy nem ide tartozik, de hátha tudtok erre valamit mondani: [link]

[ Szerkesztve ]

(#91138) slein


slein
tag

Erről mik a vélemények? bolt - termék?

(suli és játékhoz kellene)

[ Szerkesztve ]

(#91139) Szepi1979


Szepi1979
senior tag

Sziasztok! Ismét tanácsot szeretnék kérni. A ballagó keresztlányomnak keresek valami használható laptopot.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? Május 2-ig
(2) A gépre szánt összeg forintban? 100.000 alatt gondolkodok
(3) Felhasználás? főiskolára megy, office, divx, netezés
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? Nem használja játékra, punktum
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? mind1
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? Heti egyszer
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) mind1
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? SSD ebbe a keretbe nem fér bele, RAM 4 gb
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…) nincs
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával) Nézegettem már laptopsystemet is, de mivel ajándék lenne így elsősorban újban gondolkodok

“ nem kell mindig nyerni “

(#91140) lgdavid112


lgdavid112
csendes tag

Üdv!
A kérdésem az lenne, hogy ennél tudtok -e 100 000 Ft alatt jobbat mutatni nekem?
[link]

Hogy a kérdésekre válaszoljak:
1 Most
2 100 000 Ft
3 Internetezés, filmezés
4 -
5 1366*768 vagy nagyobb, lehetőleg 15.6"", lehetőleg matt
6 minimális hordozás (max havi 1-2 alaklom)
7 OS nélkül
8 Minimum 500 GB HDD (SSD nem kell)
9 -
10 csak új

Előre is köszönöm a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

(#91141) Tikakukac válasza Szepi1979 (#91139) üzenetére


Tikakukac
titán

A keresztlányoddal ne tolj ki, kutass fel valami patika gépet, példaként hozom fel az utolsó 2 gépet amit vettem: mindkettő gyári állapotban volt, egyik telifóliázva, 100k körül vagy alatta.

lgdavid112: Trükkös a kérdés, mivel erre nem lehet azt válaszolni, hogy menekülj ettől is, meg a többitől is 100k és alatta.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#91142) Khelben válasza lgdavid112 (#91140) üzenetére


Khelben
nagyúr

Nem tudunk jobbat mutatni, de attól még kidobott pénz minden erre költött forint. Pont most gondolkodom, hogy tudnám visszaadni a billentyűzet hullámzását. Sorozatképet vagy videót kell csinálnom róla, mert ilyet még nem láttam.

(#91139) Szepi1979 : bemész személyesen alfához és választasz egy karcmentes gépet. Én eddig 4 gépet vettem tőle, mindegyiket oda lehetett volna adni ajándéknak is.

[ Szerkesztve ]

(#91143) Szepi1979 válasza Tikakukac (#91141) üzenetére


Szepi1979
senior tag

Tudtam hogy ezt mondod majd. Ha találkozol ilyen patika állapotú újszerű géppel, magyar billentyűzettel kérlek jussak eszedbe.
Húgom keresett gépet egy fél éve, az akkor divatos fujitsut vette meg a gyári ssd-vel, boldog vele azóta is. Én meg nem gondoltam volna hogy még az is ennyire gáz egy üzletihez képest... de nagyon gagyinak tűnik.

“ nem kell mindig nyerni “

(#91144) laszlobak válasza slein (#91138) üzenetére


laszlobak
tag

Azt, hogy ez az Asus X550-es olyan, mint egy Roys roys -nak kinéző Trabant repülőgép motorral..

Se sulihoz, sem játékhoz nem kell négymagos i7-es proci, játéknál a dVGA számít, nem beszélve arról hogy ennek a kasztninak a hűtése önmagában sem bírná az i7-est.

Ugyanennyiért, játékra ugyanennyit érő hardverrel - a Asus N551 JK-t jobb minőségben, vagy picit drágábban még inkább játékra való az Asus ROG G551.
Mindkettő megbízható bolt.

[ Szerkesztve ]

A lényeg mindig a részletekben van...Tanácsot lehet kérni, de a döntés felelőssége a Tied! (mindenkinek úgysem fogsz tudni megfelelni)

(#91145) laszlobak válasza laszlobak (#91144) üzenetére


laszlobak
tag

Gyorsan hozzáteszem, az általam leírtak csak akkor érvényesek, ha nem akarod a suliba behurcolászni ezeket az ajánlott játék gépeket - mert az hosszútávon se ezeknek a konzumer gépeknek, se a derekadnak, sem az átlagodnak nem tesz jót. :D

[ Szerkesztve ]

A lényeg mindig a részletekben van...Tanácsot lehet kérni, de a döntés felelőssége a Tied! (mindenkinek úgysem fogsz tudni megfelelni)

(#91146) fireproof


fireproof
őstag

Sziasztok.
A segítségeteket szeretném kérni laptopvásárlásban.
A gépet néha photoshoppozásra meg egy kis videóvágásra használnám (nem túl komoly videók nem kell erőmű :)) . Néha egy kis játék (pl Simcity). HD videók nézése youtubeon, netezés. Nagyjából ennyi. Jelenleg egy Lenovo G550-em-van de szegény már kicsit gyengécske néha. Mit tudnátok ajánlani helyette? Körülbelül 150e Ft-ot tudnék rászánni. Van ennyiért valami használható?:) Ja és jó lenne ha lenne min. 500Gb-os háttér tárja. A gépet nem nagyon hordoznám főleg itthon használom.
Használt gépek is jöhetnek.
Előre is köszönöm segítségeteket.

Amit én kinéztem:
DeLL XPS • fHD • intel-i7 • 8x3GHz • 2gb-nvidia • 8gb-1600 • 1TB
Dell Inspiron 3542 laptop

[ Szerkesztve ]

(#91147) #84744832


#84744832
törölt tag

Sziasztok! Már csak egy hajszál választ el a gépvételtől.

Adott egy HP EliteBook. Újonnan majdnem 600e Ft, de én kicsivel több mint 1/4-ért jutok hozzá....

A tulajdonos nem rendelkezik sem a dobozzal, sem a papírjaival, csak a 2 eredeti HP win7/win8 telepítőjével, a laptoppal meg maga a töltővel. A garancia kicsivel kevesebb mint 3 évig bírja, külföldről hozatta a gépet használtan, de honosíttatta a garanciát és vett bele egy magyar billentyűzetet. Elküldött minden fényképet, minden tesztet amit aznap csinált amikor beszéltem vele. (AIDA64 full report, megadta a termékazonosítót, valóban annyi a gari a HP oldalán amennyit mond)

Azt mondta, nem tud semmi papírt adni, max egy hivatalos műszaki eszközről szóló adásvételit tudunk csinálni. mellesleg 8/8 pozitíva van, 7 laptop töltőkből, 1 meg 2013-ból egy szintúgy EliteBook eladásából.

Ezzel a laptoppal lehet gáz? Lehet lopott, vagy valami hasonló? Esetleg átverés?

Amit megosztanék veletek és kérném, hogy nézzetek rá egy picit ITT elérhető : )

[ Szerkesztve ]

(#91148) Khelben válasza fireproof (#91146) üzenetére


Khelben
nagyúr

Az Inspiron gyenge lesz, az XPS meg nagyon régi. A pénzed meg nagyon kevés. Új gépek közül minimum Asus N551-ig kellene elmenned, használtból is valami ilyesmi lenne jó, de használtan konzumert venni lutri. Üzletiből meg nem lesz ennyiért olyan, amin a játékok élvezhetően mennek.

(#91147) demsamiklos : a HP Magyarország hivatalos álláspontja az, hogy a garancia csak az eredeti garanciajeggyel együtt érvényes. Számla nem kell, elég egy adásvételi, de a garanciajegy mindenképp kell. Ezt személyesen kérdeztem meg, tehát nem a neten olvastam valahol.

[ Szerkesztve ]

(#91149) Gergosz2 válasza #84744832 (#91147) üzenetére


Gergosz2
veterán

Adott egy HP EliteBook. Újonnan majdnem 600e Ft, de én kicsivel több mint 1/4-ért jutok hozzá....

Ilyen a mesében sincs. Ez a gép tuti sáros, vagy azért mert lopott vagy valami olyan baja van amit szépen elsumákol az eladó. Meg ez az elhagyott doboz meg papírok duma is elég gáz szokott lenni....

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#91150) rbalint88 válasza #84744832 (#91147) üzenetére


rbalint88
addikt

2570p-ért én inkább becsattognék alfához és megvenném 125-ért sámlásan a gépet, aztán tennék bele ssd-t.
Amúgy doboz-papír nem mindig van, ha ex-céges gép, de adásvételit ha hajlandó írni, az jó jel.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.