Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#92151) Cimbee válasza szabonagyur (#92145) üzenetére


Cimbee
aktív tag

-Asus G551JM i7 4710hq GTX 860 4gb 1tb 5200rpm hdd 15" kijelző 2év gari 230k,,

-Lenovo y50-70 i7 4710mq GTX 860 4gb 1tb 7200rpm hdd 15" kijelző 3év gari 260k,

-Asus G750JX-T4070H i7 4700hq GTX 770m 3gb 1tb 5200rpm hdd 17" kijelző 1év gari 240k

[ Szerkesztve ]

Cimbee

(#92152) adam0913


adam0913
tag

Sziasztok, egy kis segítséget kérnék laptop vásárlást illetően!
Öcsémnek kellene egy laptop.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? Május vége, június eleje
(2) A gépre szánt összeg forintban? ~150.000Ft
(3) Felhasználás? Böngészés, játék (dota2, wot, heartstone..)
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? Dota2,wot,heartstone..
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? Lényegtelen, fényes vagy matt, 15,6 körüli legyen
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? Nem lesz hordozva.
(7) Operációs rendszer? Oprendszer nélkül is megfelel.
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? SSd nem fontos, 500Gb hdd azért elvárt, a memóriából is min 4gb (játékokhhoz).
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? ár/érték arányban toppon legyen
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? Új

Köszönöm a segítséget előre is! :R

[ Szerkesztve ]

(#92153) szabonagyur válasza adam0913 (#92152) üzenetére


szabonagyur
félisten

HP 455,

(#92151) vedoom666:
A 770 meg a 860 nagyjából egy szinten vannak. Ezekhez az i7-hez azonban max a G750 a jó hűtés tekintetében. A többinél vannak kétségek, illetve a Y50 eléggé gyenge minőségre is, nézd meg a topikját hányan izgulnak, hogy mikor reped meg a kijelző alatti részen a burkolat.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#92154) adam0913 válasza szabonagyur (#92153) üzenetére


adam0913
tag

HP 455 micsoda? Mi a típusa? :)

(#92156) molnarpeter


molnarpeter
nagyúr

Még egy ismerős venne gépet :)

Kb 1 héten belül
Kb 100E Ft
Internetezésre, játékra, zenekeverés. Játéknak nem kell maxon mennie lényeg hogy 40-50 fps el elfutkossanak rajta (CS:Go League of Legends , BF3 (minimumon 1280x1024 felbontásban elég) cod MW3)
Kijelző mindegy
Egyszerre sok dolgot csinálnék (zene , böngésző , játék )
SSD nem kell
Használt, lehetőleg számlával; garancia nem fontos, de jó ha van még.
Eddigi kinézett: [link]

[ Szerkesztve ]

(#92157) ivana válasza molnarpeter (#92156) üzenetére


ivana
Ármester

A játék elég nagy elvárás ennyiért, használtan is. 3521 inspiron borzalmas, anyag és billentyűzet nyeklik, szoftveres anomáliák vannak (nem alszik, nem kapcsol ki), szóval olyat biztosan ne.

(#92158) millerur válasza premete (#92147) üzenetére


millerur
tag

Köszi!

Eleve kinn akartam megrendelni, a link valamiért nem működik :U

(#92159) Chaser válasza molnarpeter (#92156) üzenetére


Chaser
titán

HP 8540p-t keress sztem.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#92160) szabonagyur válasza adam0913 (#92154) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ez a típusa, beírod keresőbe, hogy HP 455 és ami 150-ért van azt tudod megvenni, nyilván nem a 170e Ft-os kiadás a tied.

(#92155) TibA09: ezt töröltesd légyszíves innen, nem reklámozunk itt (főleg nem sajátot).

(#92157) ivana: a szoftveres anomália azért nem pont így van ahogy írtad, az oka simán a WU-ról opcionálisan letölthető Intel HD driver miatt van.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#92161) premete válasza millerur (#92158) üzenetére


premete
veterán

Elviszik gyakran a refurbishedeket, amikor ott vagy, akkor nézz be, és ami tetszik, rendeld meg.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#92162) fagylalt válasza rbalint88 (#92067) üzenetére


fagylalt
senior tag

És az általam linkelt N551-nél fennáll a wifi probléma?

(#92163) Tikakukac válasza fagylalt (#92162) üzenetére


Tikakukac
titán

Ugyanaz a gép alapvetően.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#92164) SJuli


SJuli
újonc

Ezekről mi a véleményetek? Érdemes esetleg ilyet venni új gép helyett? Még mindig erre keresem az igazit. :)

http://laptopsystem.hu/adatlap/14309348955426
http://olx.hu/hirdetes/dell-precision-m4600-workstation-4-magos-i7-2720qm-2-gb-vga-garancia-ID3ehTw.html

(#92165) b.kov


b.kov
senior tag

Sziasztok! Kicsit off, de azt szeretném kérdezni, hogy mi értelme van a 15 napos pixelgaranciának? A vásárlástól úgyis el lehet állni ezidőn belül, nem?

(#92166) szabonagyur válasza b.kov (#92165) üzenetére


szabonagyur
félisten

Szia

1. Elállás csak netes vásárlásnál van, személyesnél máris van értelme.
2. Sokan egyből elkezdik újrahúzni, stb a gépet...na elállás esetében gyári állapotban kell visszaadni a gépet.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#92167) b.kov válasza szabonagyur (#92166) üzenetére


b.kov
senior tag

Köszi a gyors választ. :)

(#92168) Khelben válasza b.kov (#92167) üzenetére


Khelben
nagyúr

+ elállás csak magánszemélyre érvényes, céges vásárlásra nem. Mutyiországban meg majdnem mindenki leáfázza valami ismerős cégen keresztül a beszerzett cuccost...

(#92164) SJuli : a 8570W újabb egy generációval, inkább azt venném.

[ Szerkesztve ]

(#92169) b.kov válasza Khelben (#92168) üzenetére


b.kov
senior tag

Értem. De akkor nekem -mint magánszemélynek - vidékre rendelve nem túl hasznos dolog, igaz? :)

(#92170) rolkaDb


rolkaDb
aktív tag

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Par hobapon belul
(2) A gépre szánt összeg forintban?
120-40. De gobdol hasznalt eseteben ez kevesebb is lehet. Ahol az ertek van ami elviszi a lolt kb es birja az aksija. :DD
(3) Felhasználás?
Böngészés, filmezes, es jatek, ami alatt a league of legendset ertem. ( ez fontos szempont lenne)
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
LOL, amennyire tudom nincs neki magy rendszerigenye tehat ahhoz mertem a lehnagyobb felbontassal, reszleteseggben pesig tudok kompromisszumokat kotni.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
13,3-14" vaagy ami jobban tetszene az a 15,6", matt ha belefer de nem fontos
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Hordozam es igen utazas kozben is hasznalnam, mondjuk egy 2,5 oras utat kibirhatna.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Windows 7/8.1
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
Optikai meghajtó nem kell. HDD eleg de ha van benne optikaieghajto, oda kesobb kerulhetne ssd
Rambol olyan 4gb
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
Nincs.
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Uj de hasznal is johet.

A valaszokat elore is kosoznom!

[ Szerkesztve ]

(#92171) D@ve89 válasza b.kov (#92169) üzenetére


D@ve89
tag

Elállás esetén te visszaadod gyári állapotában a notit, a bolt visszautalja a pénzed 14 napon belül. Aztán majd újra megrendelheted, és ha szerencsétlenül jársz, akkor visszakapod ugyanazt a pixelhibás darabot, amit visszaküldtél (nem a bolt köcsögsége miatt, hanem a webshop működési elvéből fakadóan kerülhetsz ilyen helyzetbe is akár). Pixelgarancia esetén egészen biztosan új notit fogsz kapni, mindenféle elállás, várakozás, újra rendelgetés nélkül.

(#92172) szabonagyur válasza D@ve89 (#92171) üzenetére


szabonagyur
félisten

Így van, ezt kihagytam én is, hogy elállás esetében 30 nap van rá, hogy a pénzt visszaadják, nem kötelező de élhet a bolt vele, pixelgari esetén nincs ilyen várakozás.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#92173) hermandani válasza laszlobak (#92123) üzenetére


hermandani
tag

Oké, megpróbáljuk így :)
Tehát ezek közül melyik a legkisebb sz@r? :DDD

Asus
Lenovo
Acer
Katt

(#92174) szabonagyur válasza hermandani (#92173) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ez most komoly, hogy inkább megveszel valami hulladékot csak, hogy ne AMD-s géped legyen? MOndjuk az utolsó Lenovo sem Intel+envídia ahogy szeretted volna... :U

Amúgy +1 a Lenovora, az pont ott fog repedni mint a most tönkrement Asus géped, így az ott alkalmazott facsavart át is tudod rakni ide :K . :))

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#92175) Khelben válasza hermandani (#92173) üzenetére


Khelben
nagyúr

A Lenovokból válassz, hogy totális legyen a szívás :DDD

(#92176) szabonagyur válasza szabonagyur (#92174) üzenetére


szabonagyur
félisten

Bocs, nem a tied repedt. Így a helyes: Asus témában van valaki aki nagyon jól tudja a töréseket facsavarral javítani, írj majd rá ;)

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#92177) Armagedown válasza rolkaDb (#92170) üzenetére


Armagedown
őstag

A jobb teljesítmény miatt a hdd helyére kell az ssd-t szerelni, az optibaybe medig mehet a hdd.

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#92178) hermandani


hermandani
tag

Viszont akkor elárulhatnátok, hogy az intel gépek miért hulladékok és az amd-sek miért a legjobbak.
Azon kívül, hogy megint ki lettem röhögve, azt egyszer sem írta le senki, hogy mire érdemes figyelni, pl. most a Lenovo a sz@r, az Asus facsavarral javítható, ha ezt tudom előre, akkor alapból nem nézem őket.
Vagy hogy egy procinál, videokártyánál mit kell nézni - mitől jobb egyik a másiknál?

Nézegettem az ajánlott HP 455-öt is egyébként. De nem tudom eldönteni mit nézzek, hogy az miben jobb, mint amiket én néztem. Sehol semmi számos adatot nem találok, hogy összehasonlíthassak notebook-okat.

[ Szerkesztve ]

(#92179) szabonagyur válasza hermandani (#92178) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nem az Intel gépek a szarok, de le is írtuk. egyszerűen 150e Ft-ért olyan gép amivel még talán játszani is tudsz, illetve van benne minőség az a Hp 455.

Ha lenne Intel+Nvidia vagy bármi más ami legalább minőségibb is akkor azt is mondanánk. De hiába írjuk le ha nem olvasod el. Ha elolvasod sosem AMD procit ajánlunk hanem adott gépet. Ha lenne 200e Ft-ot akkor kapnál ajánlott Inteles gépet is, vagy felette pl. csak azt tudunk ajánlani játékra mivel az ami elfogadható.

Lenovo: a garancia nagy nulla, konkrétan hónapok kérdése a javítás. Elég sokan félnek a vásárlók közül, hogy mikor kezd el repedni a burkolat
Acer: cseh szerviz.. kb a Lenovo szintje, de a gépek még rosszabbak minőségre.
Asus: X és K széria az N és G széria lenne csak hitvány, papír minőséggel.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#92180) Khelben válasza hermandani (#92178) üzenetére


Khelben
nagyúr

Szerinted hol fogsz arról számokat találni, hogy hány hónap alatt törik ketté a zsanér vagy kopik le a festés a házról, esetleg mennyi idő múlva esik ki az első billentyű? Ilyen infókat olyan emberektől tudsz beszerezni, akik látták ezeket a gépeket fél-1-2 évesen és elmondják, hogy eszedbe ne jusson olyat venni.
Mondjuk a Lenovo G50/Z50-nél könnyű a dolgod, csak menj el valahova és nézd meg élőben a kijelzőjét meg üss le rajta pár gombot. Látni fogod, miért mondjuk azt, amit.

[ Szerkesztve ]

(#92181) hermandani


hermandani
tag

Viszont akkor nem értem.
A HP 455 cpu-ja (A6 Pro-7050B) kb 1000 ponttal elmarad ezen teszt alapján Katt egy i3-4030U -tól.

A HP 455 videokártyája (AMD Radeon R5 M255) szintén elmarad egy Nvidia GeForce 840M mellett: Katt

Tesztek, teljesítmények, számok alapján ezekszerint amit feljebb linkeltem notebook jobb, mint a HP 455 (?)

Hamár márkák, melyikek jó minőségűek, korrekt-gyors javítással? (mondjuk akkor így 150e Ft-ig)

[ Szerkesztve ]

(#92182) zsoltnyiri


zsoltnyiri
tag

Sziasztok!

A nővéremnek kellene új notebookot venni, és ebben kérném a segítségeteket. A keret nagyon maximum 150e lenne. Otthon lesz használva hálózatról 99%-ban (csak az új lakásában nem fér el kényelmesen asztali gép). Alap dolgokat kellene szépen vinnie: 720p film, tartalomfogyasztás, esetleg néha egy kis sims 3 (vagy 4, vagy hol tart most :D), esetleg TV-re kidobva tudjon 1080p-t is kényelmesen vinni. Ehhez gondoltam elég egy i3, vga tekintetében viszont úgy voltam vele azért nem árthat egy 840/940, 4 giga ram, 1366*786, és 15.6os méret. Ezek fejében 2 notit néztem ki:
ASUS X555LB-XO053D
ACER Aspire E5-572G NX.MQ0EU.020

Az Acer mellett szól a valamivel erősebb proci, ami ugyan többet fogyaszt, de ez nem olyan fontos mivel nem lesz hurcibálva sokat. És hogy kivehető az aksija.
ASUS mellett, hogy újabb minden tenkintetben, 5. generáció proci, 940M vga, amik lényegesen kevesebbet fogyasztanak, ami a hőtermelésre viszont jó hatással lehet. GOndolom ilyen belépő szint esetén kb. mindegyik hűtése hulladék, így kicsit növelhet az élettartamon ha nem termel sok hőt. 940 minimálisan erősebb, a noti szerinte szebb (ez nála szempont :D), valamint én az ASUS márkában jobban bízom. Viszont, a hatalmas minusz a nem kivehető akksi. Ezt otthon, hogy használva az ember? hálózatra dugva folyamatosan süti szét felslegesen, vagy folyamatosan azzal szórakozik, hogy megvéágja h lemerül, tölti és így a végtelenségig? Mennyi idő alatt döglik meg egy ilyen folyamatos hálózaton? Ráadásul gondolom aranyáért cserélik..

Szóval ez a nagy dilemmám, örülnék ha tudnátok segíteni a döntésben, és esetleg ha van jobb vétel ennyiért újonnan annak is. Intel/nvidia párti vagyok, de ha valami bomba vétel amd akkor attól sem zárkózom végülis el.

[ Szerkesztve ]

(#92183) szabonagyur válasza hermandani (#92181) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hamár márkák, melyikek jó minőségűek, korrekt-gyors javítással? (mondjuk akkor így 150e Ft-ig)

Még mindig nem olvasod el mit írtunk le, nem adott CPU vagy adott márkát írunk sosem, konkrét gépek.
Ahova a HP 455 VGA-ja kevés oda Nvidia 840M sem megváltás, ez ilyen egyszerű. A pontok meg tesztek is eléggé relatívek. 150e Ft-ért nem lesz játékos géped ez fix.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#92184) szabonagyur válasza zsoltnyiri (#92182) üzenetére


szabonagyur
félisten

Szia

dvga teljesen felesleges arra amire kell a gép.

130e Ft-ért Fujitsu A544
150e Ft-ért HP455 és ennyi. Ne akarj nővérednek rosszat azokkal a kinézett gépekkel.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#92185) Khelben válasza zsoltnyiri (#92182) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ebben az árkategóriában nincs ajánlott gép játékra, csak szükségmegoldások, mint a Dell 3542 vagy a HP Pavilion. Egyik sem egy nagy minőség, de asztalon használva talán kihúzzák a 2-3 évet, amíg a garancia tart.

(Sims gépigényét nem ismerem, ha elfut integrálton, akkor a lent javasolt Fujitsu A544/HP 455 jobb választás)

[ Szerkesztve ]

(#92186) zsoltnyiri válasza Khelben (#92185) üzenetére


zsoltnyiri
tag

Ennek a HP-nak kivehető az aksija szétszerelés nélkül? (HP Pavilion 15-p051sh). Világos, hogy talán egy intergált gpu-val is eltengődne, de jövőtállóság miatt gondoltam ártani nem ártana.

[ Szerkesztve ]

(#92187) Cimbee


Cimbee
aktív tag

Előre is elnézést szeretnék kérni ha ez OFF, de olyankor mi a teendő ha egy 2014ben vásárolt Asus G750JX lapost Németországban vettem,és a Mo. szervíz csak 2016.01.-ig vállal rá garanciát mert a számla és a dobozt kidobtam Németországban.Mert külföldön S/N szám alapján adnak rá garanciát.

Előre is köszönöm a segítséget.

Cimbee

(#92188) szabonagyur válasza Cimbee (#92187) üzenetére


szabonagyur
félisten

Elfogadod és örülsz, hogy egyáltalán adnak neked garanciát rá itthon. Külföld az meg külföld, ha neked az az alap akkor ki kell vinni.

(#92186) zsoltnyiri: a HP 455-ben is dvga van.

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#92189) Cimbee válasza szabonagyur (#92188) üzenetére


Cimbee
aktív tag

Köszi :R

Cimbee

(#92190) capulet75


capulet75
addikt

Nem találtam erre vonatkozó információt ezért hozzátok fordulok. ( Remélem jó helyre mert vásárlás előtt állok .) A Lenovo Y510p GTX755M-el szerelt verziója csak SLI vagy létezik single?

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#92191) szabonagyur válasza capulet75 (#92190) üzenetére


szabonagyur
félisten

Van Lenovo Y notebook téma, ott tudnak segíteni.

aram01: megtettük párszor ezzel a géppel kapcsolatban, illetve ajánlottunk jó gépet is, innentől felesleges szerintem elölről kezdeni az egészet.

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#92192) aram01


aram01
nagyúr

tapossátok el a gondolat csíráját a fejemben: [link]

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#92193) geckowize


geckowize
őstag

Sziasztok,

Megköszönném, ha ajánlanátok a lenti igényekre notebookot:

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Kicsivel kevesebb, mint 2 hónap múlva (07.06.-ig kellene beszereznem)

(2) A gépre szánt összeg forintban?
Nem tudom az igényeknek megfelelő noti mennyibe kerül, így a felsorolt igényekhez mérten a legkölcséghatékonyabb megoldást szeretném. Maximum 200.000, de inkább 150.000 Ft körül.

(3) Felhasználás?
Programozásra kell (Android Studio), de örülnék, ha utazáskor tudnék (felbontástól függően) 720p/1080p filmet nézni rajta zökkenőmentesen.

(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Nem lenne játék.

(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
- Legfeljebb 15.4", fontos a hordozhatóság.
- Lehetőség szerint 1366*768-nál nagyobb, de ha nem fér bele az árba, az is ok.
- Semmiképpen ne legyen fényes, mattot preferálom.
- Ha belefér az árba, IPS.

(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Hetente, kéthetente lenne hordozva, akkor utazás közben is használnám (örülnék, ha 3,5 órát bírna HD filmnézéssel).

(7) Operációs rendszer?
Legyen hozzá Win8.1/Win10 támogatás, de OS-em van, az nem kell.

(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
- SSD mindenképpen, HDD nem feltétlen, de jó, ha van.
- RAM legalább 6 GB.
- ODD nem szükséges.

(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
A példák közül egyik sem kell.

(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is?
Csak új gép. (saját Bt-re kell számla)

(#92194) szabonagyur válasza geckowize (#92193) üzenetére


szabonagyur
félisten

Szia

Win10 támogatás a jövő zenéje még, vagy lesz a géphez vagy a google segítségével lesz támogatásod.
Új gépekből nem lesz nagyobb felbontásod.
IPS szintén nem lesz.

HP 450-et néznék vagy HP 430at, utóbbi kisebb gép, jobb hordozni. Ezek 170e + SSD tehát 200e Ft, olcsóbban nem jössz ki.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#92195) Tikakukac válasza aram01 (#92192) üzenetére


Tikakukac
titán

Megteszem. /tapos

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#92196) capulet75 válasza szabonagyur (#92191) üzenetére


capulet75
addikt

Akkor másképp kérdezném.
Lenne két noti, szögre ugyanannyi mindkettő. Az egyik egy 15,6-os Y510p I7-4700MQ- 8gb rammal és GT755 2GB (lehet hogy sli, ez még nem tiszta).

A másik egy 17,3-as Medion Erazer X7820 ez i7-3630QM - 8gb ram és egy GTX670MX 1,5GB

Csak és kizárólag játékra lenne. Ha az 510 sli akkor nem kérdés de ha nem akkor melyik a jobb választás? A képernyőméret nem releváns a választásban.

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#92197) Tikakukac válasza capulet75 (#92196) üzenetére


Tikakukac
titán

Mindkettő olyan, hogy jajjistenem, melyik kezemet vágjam le. Y SLI-vel i7-el pokol lesz.

Medion meg hát na. Nézd meg hány bolt forgalmazza.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#92198) Khelben válasza geckowize (#92193) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ha jót akarsz, inkább alfánál nézel egy használt üzletit. Áfás számlát ad és garanciát is. 200-ért nem lesz olyan gép, ami neked kell. Pl. ezt meg bele egy ssd-t.

(#92199) kistewe válasza Khelben (#92198) üzenetére


kistewe
tag

+1
A saját BT.-re is ad számlát.

#champ1on : ennyiért kapsz használt Dell Precisiont dedikált vga-val , garival számlával használtan , munkára és CADCAM-re jó lesz...

uff stewe

[ Szerkesztve ]

(#92200) notmiami


notmiami
tag

Akkor kitoltom en is.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Par honapon belul
(2) A gépre szánt összeg forintban?
150-160e.
(3) Felhasználás?
Alap multimedia, tervezoprogramok (alap szinten) eddig egy HP 550em volt (Core2Duo, GMA 965 385 Mb, 2Gb RAM, ezzel is jol megvoltam, szoval nagy igenyeim nincsenek.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
GTA IV, NFSek, Grid, tovabbi autos.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
15,6", szeretnem ha hordozhato lenne, de ugyanakkor sokat otthon monitorral hasznalom. Szoval nem kell fullHD, sem matt.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Elözö.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Nem kell semmi, Win7/8 menjen
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
HDD 500 Gb vagy felett, Ram 4Gb, vagy felett.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
Nincs. Talán annyi, hogy i3 / i5
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Csak új.

nVidia kartyat szeretnek igy ilyen arban megállnék a 820m/840m nél. Nem kell nekem több, ne is emeljetek a téten.

Tehát:
Az alap sablontémákat felhozom ujra:
Dell 3542
Asus X/K55**
Lenovo Z50-70
HP Pavilion 15 p0**

Ezek mind nVidia 820 vagy 840 és i3 vagy i5-el. 4/6/8 Gb RAM.
Nem vagyok márkahü, mind a négy márka tetszik, de sajnos itt a forumon mindegyik anyagminoseget szidjatok ezekben a tipusokban. Dell tenyleg horpad, azt mar lattam, es igenytelen hogy az anyagan egybol meglatszik ha hozzaerunk. De elsosorban Dellre valtottam volna szivesebben a HPmet. Garancia es Dell markanev miatt. Maradnek is akar HPnél, de a Paviliont is szidtatok. Asus is van egy ismerosomnek, tudom hogy gyenge anyag, de nem volt szamomra kiabrandito az sem.
Szoval egyszeruen nem tudok ezek kozott donteni. Kerlek segitsetek.

Ezen felul pedig olvastam sokakat hogy térjenek at i3/i5 rol az AMD-s HP 455/450-re. Sajnos AMDt egyaltalan nem ismerem, errol tudtok mondani még pozitiv infokat? Amiatt jobb az osszes tobbitol, mert minosegibb Probook révén?

Melyik a kevesbe rosszabb kombinacio:
Gyengébb i3 4030U - 840mel
v
Jobb i5 4210U - 820m el
Tudom h egyik esetben a CPU a rossz, masik esetben a GPU. De elozo laptopomhoz képest akkor is nagy ugras lenne, csak nem tudom melyik a jobb lehetoseg.

AMD/nVidia:
De azert maradnek az nVidianal, mert rengeteg munkatarsam, es alapbol a tervezoprogramok gyarto cegei is hirdetik, hogy nvidiaval kompatibilisebbek, es sok negativ kritikat hallottam mar (élö példát), ha nem nvidiat hasznalunk vele.

Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.