Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#91851) szabonagyur válasza SkiDev (#91850) üzenetére


szabonagyur
félisten

Szia

Mivel színre megy a dolog mindegy mit vesztek mindegyik olyan amilyen, kuka.

Ha ez kell hajrá, garis ügyintézővel puszi pajtások lesznek, 2 év után meg a bontóval.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#91852) laszlobak válasza SkiDev (#91850) üzenetére


laszlobak
tag

Dell Inspiron 3542 is kapható piros színben, hasonló hardverrel, és árkategóriában. 3 évig biztosan bírja, mert annyi gari van rá.

[ Szerkesztve ]

A lényeg mindig a részletekben van...Tanácsot lehet kérni, de a döntés felelőssége a Tied! (mindenkinek úgysem fogsz tudni megfelelni)

(#91853) hungar


hungar
tag

Sziasztok!

Lánynak kellen egy laptop, és teljesen tanácstalan vagyok, mert 100ezres kategóriában nagyon sok gép van.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? Ebben a hónapban
(2) A gépre szánt összeg forintban? 90-110 ezer
(3) Felhasználás? internet, filmezés
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? nem játékra lesz
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? 15.6 kijelző méret, 1366x768-as felbontás
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? nem lenne utazás közben haszálva
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) win 8 inkább
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
500 giga hdd min, 4 giga ram
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával) csak új gép, csak intel

Köszönöm a segítséget előre is!

(#91854) felh003 válasza laszlobak (#91849) üzenetére


felh003
csendes tag

Az amerikai tartózkodás alsó hangon négy év lesz. A 17" szerintem azért indokolt, mert sok lesz viszonylag a film és a játék, illetve a hűtés szempontjából is jobb ez a méret. Persze lehet hogy azoknak lesz igaza, akik a kisebb gépet javasolják, legrosszabb esetben eladom a nagyot és veszek egy kicsit, némi pénz mínusszal.

(#91855) ivana válasza felh003 (#91854) üzenetére


ivana
Ármester

17"-esnek túl sok értelme nincs, az olyan nagy, hogy már asztali pc is versenyre kel vele. Inkább kisebb és külső monitor szerintem. Üzleti kategóriában ritka is egyébként a 17", de a 15" is inkább ws méret 14" a normál, nem véletlenül.

(#91856) feka007


feka007
nagyúr

Lenovo S205 2Gb használtan, újszerűen kb. mennyit érhet? 35 ezer reális ár?

(#91857) ivana válasza feka007 (#91856) üzenetére


ivana
Ármester

Ha venni akarod akkor ilyet nem veszünk, mert low-end consumer volt újkorában is, használt értéke a nullához közelít hozzáértőnek. 35k-ból X200-at kapsz ami egy rendes gép. Ha eladni akkor van rá noti beárzós topik.

(#91858) feka007 válasza ivana (#91857) üzenetére


feka007
nagyúr

Pedig nem tűnik rossznak. X200 mitől annyival jobb? Abból nem kapok újszerűt már szerintem, hiába volt egyszer hájend szegmens, ha majdnem 3 évvel régebbi

(#91859) ivana válasza feka007 (#91858) üzenetére


ivana
Ármester

Hw-ban is jobb, rendes réz hűtés, magnézium váz rollcage, a legjobb noti billentyűzet, trackpoint stb. Nem egy kategória a kettő nem mindegy, hogy valami 600k volt vagy 100. Általában nem lelakottak, egy tp-t nehéz lelakni (de lehet). Hidd el nem ezért ajánlom mert szivatni akarlak.
A T420-am se mai darab, de azt amit 100k-ért kapszma megeszi hw-ban is.

[ Szerkesztve ]

(#91860) b.kov


b.kov
senior tag

Sziasztok! :)

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Jövő héten.
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
Maximum 160 ezer.
(3) Felhasználás? (irodai munka, iskola, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb.)
Egyetem mellett, leginkább programozás és irodai dolgok.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Maximum Hearthstone, Heroes Of The Storm, de semmi komoly 1366x768-as felbontásban.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
A lényeg, hogy matt legyen, de más feltétel nincs.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Heti 2-3x lenne hordozva.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Nem kell.
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
Minimum 500GB HDD.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
Nem fontos.
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Csakis új gép, nem szeretem a használt elektronikai dolgokat.

HP Probook G2 450-et néztem ki erre a célra, a véleményetekre lennék kíváncsi. :R

(#91861) ivana válasza b.kov (#91860) üzenetére


ivana
Ármester

Más nem nagyon van ennyiért ami használható, szóval vegyed.

(#91862) b.kov válasza ivana (#91861) üzenetére


b.kov
senior tag

Köszi a gyors választ.

(#91863) mbalint987


mbalint987
aktív tag

Üdv Mindenkinek! Laptopvásárlásban szeretnék segítséget kérni:

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? 2015 májusában
(2) A gépre szánt összeg forintban? max. 220 000 Ft
(3) Felhasználás? programozás, játék, irodai munka
(4) ...milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? SimCity, GTA V élvezhető minőségben
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? Egy kikötés: HD+ vagy FHD
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Elég sokat.
Használnád-e utazás közben is? Nem igazán.
(7) Operációs rendszer? Nem szükséges.
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD): mindegy
memória (RAM) mennyisége: 4-8 GB
optikai meghajtó kell-e? nem
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? Csak HP.
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? Csak új.

Kiszemelt: HP Pavilion 15-p052sh

[ Szerkesztve ]

„Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

(#91864) szabonagyur válasza mbalint987 (#91863) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hello

Mivel kikötötted, hogy csak HP sok lehetőséged nem lesz... de a 840M azért elég gyenge lesz GTA V alá...
De mivel 840M-től erősebb kártyás HP gépet nem találtam így több lehetőséged sincsen.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#91865) Scooter válasza ivana (#91859) üzenetére


Scooter
tag

T400 dettó, saját tapasztalat :)

(#91866) Because válasza Scooter (#91865) üzenetére


Because
őstag

akksik hogy bírják ezeknél? megvan az a 5-6 ora még?

(#91867) mbalint987 válasza szabonagyur (#91864) üzenetére


mbalint987
aktív tag

A HP Pavilion szériáról mi az általános vélemény? Mert ProBook-ot nem találtam megfelelőt ebben az ársávban.

„Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

(#91868) ivana válasza mbalint987 (#91867) üzenetére


ivana
Ármester

Az hogy gagyi.

(#91869) mbalint987 válasza ivana (#91868) üzenetére


mbalint987
aktív tag

Miért? Az anyagminősségel van probléma vagy a szervizzel, vagy mivel?

„Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

(#91870) Tikakukac válasza mbalint987 (#91867) üzenetére


Tikakukac
titán

3542-es Dell fölött egy picivel. Kívül belül egyaránt.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#91871) fityere


fityere
senior tag

Van valakinek tapasztalata a Medion markaval föleg az Erazer sorozattal ?
Erazer X7827 lenne egy ilyen jo aron ezert kerdem.

Nem azért hagyjuk abba a játékot, mert öregszünk. Azért öregszünk meg, mert abbahagyjuk a játékot.

(#91872) Because válasza Because (#91866) üzenetére


Because
őstag

csak azért kérdeztem, mert egy fél órás akksiidővel kitörölheti az ember ha pl. elviszi előadásra ahol nem mindig lesz konnektor és mondjuk csak a diákat akarja lapozni rajta, de a 90 perc 1/3-nál teheti el... vagy menjünk ki a parkba olvasni vele se biznisz. jó tudom lehet venni utángyártottat (ami kérdés mit tud)

[ Szerkesztve ]

(#91873) Tikakukac válasza Because (#91872) üzenetére


Tikakukac
titán

5-6 óra mi?

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#91874) #23834176


#23834176
törölt tag

Sziasztok!

Elolvastam itt jópár ajánlást, de nem vagyok biztos a dolgomban, így külön is szeretném a tanácsotokat kérni.

Kell egy back-up laptop, amit olyankor tudok használni amikor nem férek hozzá az asztali gépemhez (havonta 2szer). A feladata 90%-ban excel modellek építése lenne, ami néha-néha elég nagyra tud dagadni. A maradék 10% pedig internet böngészést jelentene.

Nem tudom, hogy érdemes-e pl.: i5 nagyságokban gondolkodni és "időtálló" gépet venni, vagy elég egy olcsóbb modell is, az is ki tud szolgálni jópár évet?

Az összeg most nyílván az olcsóbb megoldás felé hajlik.

(1) vásárlás ideje: 1 hónapon belül
(2) összeg: 70.000 Ft
(3) felhasználás: internet, MS Office (nagyméretű excel modellek előfordulhatnak :W) remote kapcsolatban és offline
(4) játék: egyáltalán nem
(5) kijelző: matt, 14" környéke
(6) hordozás: nem sokat lesz hordozva
(7) operációs rendszer: semmi
(8) tárhely: 120 GB SSD de ha sztetek hülyeség :F akkor uaekkora HDD persze (nagyjából semmit nem fogok itt tárolni csak az oprendszert), RAM min. 4 GB, optikai meghajtó nem feltétel
(9) egyéb: nincs
(10) új/használt: nem zárkózom el a jó állapotú használt gépektől

Előre is köszi a segítséget!

(#91875) t72killer válasza #23834176 (#91874) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

70kFt-ért szvsz csak használtat fogsz találni, T420 akad aprón. SSD sztem nem muszáj, ha ritkán használod a gépet.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#91876) Tikakukac válasza #23834176 (#91874) üzenetére


Tikakukac
titán

70k-ból semmilyen új gép nincs tehát csak használtat fogsz venni, ez biztos :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#91877) Chaser válasza Because (#91866) üzenetére


Chaser
titán

Az adott akkutól függ:) lehet 5 perces, lehet 5 órás, ha 9 cellás akkuról beszélünk.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#91878) tap28


tap28
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék venni egy gépet, hosszú nézelődés után ezt találtam a legjobbnak:

[link]

Mi a véleményetek? Ha nem jó max ennyiért mit ajánlanátok?
Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#91879) Armagedown válasza tap28 (#91878) üzenetére


Armagedown
őstag

Ennyiért kapsz Asus N551et, ami sokkal jobb.

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#91880) Tikakukac válasza tap28 (#91878) üzenetére


Tikakukac
titán

Nem tudom hol nézelődtél, de hogy nem a topikokban és környéken az biztos.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#91881) kovisoft válasza Tikakukac (#91870) üzenetére


kovisoft
őstag

Ha a HP Pavilion széria a "3542-es Dell fölött egy picivel.", akkor miért van az, hogy a 3542-es ajánlott szokott lenni, de a Pavilion nem? Vagy félreértettem valamit?

(#91882) Tikakukac válasza kovisoft (#91881) üzenetére


Tikakukac
titán

Az a 180k-s FHD-s 840M-es Pavilion szerintem is megéri az árát, annyiért az rendben van. Nem feltétlen igaz mindegyikre.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#91883) Peddy789 válasza tap28 (#91878) üzenetére


Peddy789
őstag

ha olvasgatsz a topikban a lenovo garanciája nagyon gagyi, ha nemey tönkre jóvagy, de szerintem ez senkinek nem éri meg a kockázatot, meg amugy is gyanusan olcsóbb sokszor

a y50-re meg keress rá, de nekem ugyrémlik hogy nagyon nagyon melegszik

Ha már van 240ed, és a helyedben N551-et vennék, vagy ha a kinézet számít akkor nézegess asus ROG gépeket, általában ugyanaz csak fancy bill, + párezerbe van

(#91884) tap28 válasza Peddy789 (#91883) üzenetére


tap28
csendes tag

Köszi a válaszokat! Akkor az N551 lesz a nyerő!

(#91885) Peddy789 válasza tap28 (#91884) üzenetére


Peddy789
őstag

esetleg nézd meg ezt ASUS G551JM DM024D laptop

Ha tetszik a hasonló kinézet, nemtudom hogyan állsz hozzá, de majd okosabbak megmondják a tutit :)

(#91886) szabonagyur válasza kovisoft (#91881) üzenetére


szabonagyur
félisten

Amivel fölötte van a HP a Dell-nél annyival több is a gari rá, szóval nagyon minimális a különbség, de tény ez most jó ajánlat.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#91887) Khelben válasza kovisoft (#91881) üzenetére


Khelben
nagyúr

Sosem volt ajánlott a 3542, szükségmegoldásnak szoktuk felhozni. A Dell-re 3 év gari van, és ha már valami gagyi, akkor legalább hosszú garancia legyen rá.

[ Szerkesztve ]

(#91888) kovisoft válasza Khelben (#91887) üzenetére


kovisoft
őstag

Köszi mindenkinek a választ. :R

Akkor lehet, hogy úgy kellett volna kérdeznem, hogy a 3542-vel nem kapásból és teljes mértékben elutasító a közösség (szemben sok más típussal). Ugyanakkor a Pavilion többször nem ajánlottként aposztrofált. :)

(#91889) szabonagyur válasza kovisoft (#91888) üzenetére


szabonagyur
félisten

Adott tipusokrol van mindig szó, es az igények is sokmindent befolyásolnak... Pl ez a mostani ebben a felszereltsegben es ar mellett jo ajánlat, olcsobb mint a konkurens Dell es jobb a kijelző. Amit linkelsz egy mas ajánlat volt.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#91890) kovisoft válasza szabonagyur (#91889) üzenetére


kovisoft
őstag

Köszi, persze, világos, hogy mindig adott típusokat lehet összehasonlítani. De pl. az egyik, amit linkeltem, az erre volt válasz, és abban én úgy látom, hogy pont a most kitárgyalt HP Pavilion 15-p052sh volt megemlítve. Ezért nem értettem, hogy akkor most ez a konkrét típus jó-e vagy sem. :R

(#91891) Tikakukac válasza kovisoft (#91890) üzenetére


Tikakukac
titán

Ennyiért ilyet nem kapsz. Ilyen minőségben. Ha nincs cash 240k-s gépre akkor ezt kell venni amíg van.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#91892) Scooter válasza Because (#91866) üzenetére


Scooter
tag

Nagyjából ez pl 2-3órát bír használattól függően. De a munkahelyi Dell e6400-as meg simán munkavégzésnél 4-5 órát lehúzott. Pedig eléggé lestrapált jószág már szegény.

(#91893) Peddy789 válasza Tikakukac (#91891) üzenetére


Peddy789
őstag

Szerinted körülbelül július közepéig lesz jobb ajánlat ennél? Nekem agusztustól kellene laptop, nem tudom érdemes e még kivárni...

(#91894) Tikakukac válasza Peddy789 (#91893) üzenetére


Tikakukac
titán

Jós nem vagyok. Lesz nem lesz, drága lesz olcsó lesz passz. Ezek azok a kérdések amikre ha tudnám a választ milliárdos lennék és tollba mondanám a fórumot.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#91895) Chrystall


Chrystall
senior tag

Sziasztok!

Ilyen szempontokhoz
milyen laptopot tudnátok ajánlani?

Max 180.000 ft keret, ennél több nem lehet
Fontos, hogy könnyű legyen
Általános felhasználásra: netezés, youtube, levelezés, szövegszerkesztés

Érintőképernyő is jó lenne, de ez csak akkor, ha belefér az árba

Nem muszály hogy az egész rendelkezésre álló pénz elmenjen rá. Ha mondjuk 130E körül is van, ami eleget tesz az említett elvárásoknak, az is elfogadható lenne.

Oprendszer nélkül, mert Windows 7 menne rá.

(#91896) szabonagyur válasza Chrystall (#91895) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hello

Érintő nem lesz.... KÖnnyű sem lesz...

130e körül van Fujitsu A544 vagy 150e körül HP 455 160e körül HP 450, meg mellé tablet és van mit nyomkodni.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#91897) Tikakukac válasza Chrystall (#91895) üzenetére


Tikakukac
titán

430 Probook pont 180k

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#91898) Chrystall válasza szabonagyur (#91896) üzenetére


Chrystall
senior tag

Akkor ha mindenképp olyan kellene ami könnyű, az mennyitől volna?

(#91899) Chrystall


Chrystall
senior tag

Ja, látom közben a Probook 430 1,5 kg-ra van írva, az végül is jó lenne.

(#91900) szabonagyur válasza Chrystall (#91899) üzenetére


szabonagyur
félisten

De az sak 13-as ha megfele. 15-ös gépek egy sem könnyű, 1-2 14-es van ami könnyű, de ami hirtelen eszembe jut az újonnan fél milka.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.