Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#82501) Khelben válasza Tarsi88 (#82495) üzenetére


Khelben
nagyúr

Egy kedves ismerősöm jutott erről eszembe, aki egyszer szedett egy csomó gombát, majd a gombaszakértő közölte vele, hogy még a zacskót is dobja ki. Na kb. ennyire jó vétel ez a gép.

(#82502) Őrmi válasza szabonagyur (#82489) üzenetére


Őrmi
csendes tag

Csak erdeklodeskent, mi a problema a lenovova?

Őrmi

(#82503) szabonagyur válasza Őrmi (#82502) üzenetére


szabonagyur
félisten

Lenovoval? A garancia mintha nem is lenne annyira használható jelen állás szerint. Mondjuk minőségre sem az a jajj de szuper gépezet. Teljesítményben sem sokkal erősebb mint amit váltana.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#82504) Lefty


Lefty
addikt

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni.

(1) Most
(2) ~130.000 forint
(3) Film, böngészés, MS Office
(4) Nem
(5) Inkább a minőség, de használható sebességet produkáljon azért
(6) Nem
(7) 15,4", inkább matt, de nem kizáró ok a fényes képernyő
(8) Notebook tömege?
(9) Mindegy
(10) 500GB, 4GB RAM szerintem elég lenne a célra, optikai meghajtó nem árt ha van
(11) Nincs
(12) Nem igazán
(13) Dell Inspiron 3521-20 Black i3 LX 8GB, HP 250 H6Q81EA W8
(14) Csak új

Köszönöm előre is!

(#82505) 66zio válasza Lefty (#82504) üzenetére


66zio
aktív tag

Figyeljetek. Nem vagyok laptop szakértő, de már egy ideje látogatom a topicot, ezért veszem a bátorságot, hogy itt én válaszoljak :D

Ennyiért csak fujitsu a544 van, de abból most készlethiány van. Február körül várható újabb adag.

(#82506) Lefty válasza 66zio (#82505) üzenetére


Lefty
addikt

Szia, azt nem preferálom. Írtam két modellt, azok annál is rosszabbak?

(#82507) zserrbo


zserrbo
aktív tag

utolso kérdésem, hogy hp 455 ez vagy hp 455 g1 éri meg jobban, ha azt nézzuk az utóbbi 160ba lenne és az előbbihez vennék 4gb ramot. Sztem vmenyiket veszem. Nem várok 125ért a fujira. Apropó a 450/455nél nem megy tele nagyon porral a hangszó a bill felett? És köszi az a segítséget mindenkinek.

(#82508) 66zio válasza Lefty (#82506) üzenetére


66zio
aktív tag

Na ebben már nem vagyok 100%-ig biztos. DE Itt a fórumban tényleg ez pörög, meg még egy laptop 150 ezer körül.

(#82509) szabonagyur válasza Lefty (#82506) üzenetére


szabonagyur
félisten

Sajnos nem vagy abban a helyzetben, hogy válogass. A HP 250 semmiképpen nem éri meg, a Dell 3521 meg feleslegesen tartalmaz pl VGA-t, illetve nézd meg élőben. Összezárt állapotban a fedelet egy jó centire be tudod nyomni ha úgy van. De van 3 év gari rá, addig menni fog, így vagy úgy.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#82510) szabonagyur válasza zserrbo (#82507) üzenetére


szabonagyur
félisten

A dual-core verzió semmiképpen, nagyon gyenge. Miért nem veszed meg az 5 év garis G2-t?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#82511) umek7 válasza zserrbo (#82507) üzenetére


umek7
őstag

Feltételezem játszani is akar vele valamennyit, akkor a 455 G1 a jobb választás.

(#82512) Lefty válasza szabonagyur (#82509) üzenetére


Lefty
addikt

Tehát akkor, mik is a jó lehetőségek?

(#82513) szabonagyur válasza Lefty (#82512) üzenetére


szabonagyur
félisten

Úgy gondolom leírtam egyértelműen, kolléga is megírta, olvasd át még egyszer mit írtunk.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#82514) QwErTy42 válasza Khelben (#82493) üzenetére


QwErTy42
addikt

260-ért már van

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#82515) fordjee


fordjee
aktív tag

(#82516) Lefty válasza szabonagyur (#82513) üzenetére


Lefty
addikt

Értem, szóval fujitsu a544 és kalap-kabát?

(#82517) umek7 válasza fordjee (#82515) üzenetére


umek7
őstag

Nem sok olyan gép van alfa boltjában ami nem ajánlott, ez is jó, ha megfelel az igényeidnek (mik is azok?), akkor nem nyúlsz mellé vele.

(#82516) baker_

Ha csak új akkor igen. Van számlás, garanciás, minőségi, üzleti noti alfa boltjában egy csomó, ha esetleg meggondolnád magad és nem csak az új gép a jó.

[ Szerkesztve ]

(#82518) szabonagyur válasza umek7 (#82517) üzenetére


szabonagyur
félisten

Az E330 már csak TP Edge nem? Azoknak garanciája ugyanúgy TMX, illetve nem igazi TP.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#82519) Lefty válasza umek7 (#82517) üzenetére


Lefty
addikt

És esetleg 140 körül sincs más alternatíva? Nekem a fujitsu nem túl szimpatikus, anyaghasználatilag sem, a kritikák sem túl jók erről a típusról ahogy rákerestem weben.

(#82520) umek7


umek7
őstag

De a fél év gari alfához szól, nem? Egyébként volt szerencsém kipróbálni ezt a típust, tény, hogy sikerült már jobban is, de ez még mindig bőven korrekt. Persze ha kitöltött összefoglalóval jelentkezett volna akkor megint más...

(#82519) baker_

Ha rádobsz még egy 10-est akkor vehetsz egy ProBook-ot 5 év garival. Nem tudom milyen teszteket olvastál, de lehet inkább nem is akarom tudni.... :)

[ Szerkesztve ]

(#82521) Lefty válasza umek7 (#82520) üzenetére


Lefty
addikt

A ProBook mindjárt jobbnak tűnik, köszi szépen!

[ Szerkesztve ]

(#82522) MacEdm válasza Lefty (#82519) üzenetére


MacEdm
tag

(#82523) umek7 válasza Lefty (#82521) üzenetére


umek7
őstag

Nem véletlenül küldtem azt amit, jó árú és megbízható.

(#82524) fordjee


fordjee
aktív tag

Azért nem ìrtam kitöltött összefoglalót, mert már hetek óta olvasom a fórumot, tudom, mik az ajánlottak:)
Illetve azt is, hogy használt üzletit fogok venni, csak ezt most láttam meg, idáig ez nem volt a képben. Csak gondoltam, ez nem üzleti, vagy legalábbis nem Elitebook vagy Latitude szìnvonal.
Egyébként Dell 6320, aminél maradtam, de gondolkodtam 8460-ban, meg 6220-ban is.
Az igény mindössze annyi, hogy hosszútávra kell, heti kb. 12-14 óra használat, netezés, meg fm2015, de az a E4300-asomon is megy, csak lassú kicsit.

fordjee

(#82525) NB2


NB2
aktív tag

Üdv!

Mielőtt megkérdezem a gépem, érdeklődök egy picit:) Visszaolvastam az elmúlt 5-6 oldalt és meglepődtem 1-2 dolgon. Fel is vezetem. 5 éve vettem egy Lenovo G530-as laptopot. Akkor a Lenovo tökéletes választás volt, több helyen is azt olvastam, ezért is választottam. Szervizben az 5 év alatt 2x volt, viszonylag semmi hibákkal. Az ára nem rémlik pontosan de asszem 150e volt. Naivan azt gondoltam, hogy most már egy picit olcsóbban is lehet kapni gépet. Erre most azt olvasom tőletek, hogy gyakorlatilag 150e alatt csak "bóvli" amit vehet a júzer? (sarkítva). A Lenovo a gari miatt lett rossz? Vagy most már nincs olyan, hogy egy márka jó gépeket csinál, azzal nem lőhetsz tuti mellé? Pl Toshiba, Dell, Lenovo? Vagy egyszerűen a forint lett ilyen rossz, hogy a gépek árai nem csökkentek, hanem emiatt már olcsón nem kapsz jó gépet?
Pont ma olvastam itt, hogy nem lehet, hogy a sima felhasználók nem is érzékelik a különbségeket, amikre ti itt kitértek? Olyan érzésem van, mint mikor autós műsort nézek és ott a szpíker megemlít valami hibát, de engem tökre hidegen hagy, mert tök mások a szempontok:)
Remélem érthetően fogalmaztam, mert nem a ti tudásotokat akartam kétségbe vonni, csak nekem furcsa, hogy amikor plazmat akartam venni és a másik topikot elolvastam (jó 3 éve:) ) és ott nem volt ilyen rossz a kínálat.Most a topikban olvasottak miatt tökre elment a kedvem a laptop cseréről, mert olyan mintha mindegyik rossz lenne:) Legalábbis a gagyibbak közül.
Elnézést a hosszúságért, kösz előre a válaszokat. Következő hozzászólásban jön a gépigény:)

(#82526) Wikoo


Wikoo
aktív tag

Üdv, valaki be tudná linkelni ki az a hapek itt fórumon aki a laptopszalonnál dolgozik ,és már többször is kisegített engem priviben, mikor épp laptop beszerzés előtt álltam? Vagy esetleg ha ezt látja, akkor dobjon egy privit! :) :R

Békesség, boldogság! x)

(#82527) NB2


NB2
aktív tag

Akkor az lenne a kérdés, hogy kb mennyi zsugát kéne gyűjtsek ha kb ilyen gépet szeretnék és mit ajánlotok:

(1) Tájékozódás jellegű a kérdésem, ha találok jót, akkor (ld 2-es pont)
(2) Per pillanat 100e van rá, de tudom, hogy ennyiért nem kapok, de ha nagyon sok kell hozzá, akkor nyárig nem is nézek semmit
(3) Net. Ritkán van hordozva, évi 3-4 alkalom
(4) Nem
(5) ár:)))
(6) Mivel az asztaliban van és nagyon jó a gyors bootolás, ha megoldható lenne nem lenne rossz egy SSD a rendszernek és egy másik winyó a többinek
(7) 15,6, lehet fényes de az huszadrangú, itt a méret a lényeg
(8) nem fontos
(9) dos
(10) 6.-os pontban ahogy írtam is, jó lenne egy ssd a rendszernek, egy másik az adatoknak
(11) hdmi, mert nfl meccseket jó lenne nézni tv-n
(12) nem
(13) -
(14) csak új

Köszi előre is a fáradozást.
ui: 2 hete olvastam egy cikket, hogy valamennyire fel lehet turbózni a régi laptopot a dvd helyére ssd winyóval, de 5 éves gépembe szerintem felesleges lenne, nem?

(#82528) umek7 válasza NB2 (#82527) üzenetére


umek7
őstag

100-ból nincs új gép, vagyis van, de olyat nem fog senki ajánlani. Használt üzletiben kell gondolkodni, számlával, garanciával. Ha vársz februárig akkor valószínűleg újra lesz raktáron LifeBook A544, 120-25 ezerért.

ui: nem feltétlen

[ Szerkesztve ]

(#82529) hbalu


hbalu
tag

Sziasztok! Egyik jó barátom notebook vásárlás előtt áll, tudnátok neki segíteni? Igényei a sablon szerint a következők:

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Egy héten belül.
(2) Maximális keretösszeg Ft-ban?
85-90000 Ft.
(3) Felhasználási kör? (játék, CAD, PhotoShop, renderelési folyamatok, virtualizáció, irodai munka stb…)
Film, irodai munka + néhány program a tanulmányaimból kifolyólag (Matlab, Visual Studio, és hasonló fejlesztői szoftverek).
(4) Játékra használnád-e? Ha igen akkor milyen játékokkal játszol és azokat milyen felbontáson illetve részletességgel szeretnéd futtatni?
Nem, nem szempont.
(5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény?
Legyen megbízható, amire használom, arra legyen elég jó.
(6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped!
Nem.
(7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt?
14’’
(8) Notebook tömege?
A hordozhatóság fontos szempont, ne legyen túl nehéz. Most egy 15.6’’-os Acer Aspire gépet használok, ennél semmiképpen ne legyen nehezebb.
(9) Operációs rendszerrel vagy nélküle?
Mindegy.
(10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót?
Legalább 4 GB RAM, optikai meghajtó nem feltétlen.
(11) Egyéb kívánság? (pl.: soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
Webkamera legyen (bár olyat nehezebb találni, amiben nincs), a többi nem olyan lényeges.
(12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást?
Ahogyan már korábban is írtam, MatLab + programfejlesztői környezetek.
(13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó notebookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk)
http://www.computerimperium.hu/images/Lenovo_ThinkPad_T420.jpg
http://www.computerimperium.hu/images/DELL_Latitude_E6410.jpg
Ez a kettő elég meggyőzőnek tűnik, de ha valaki tud jobbat, kérem ne habozzon, írja meg!
(14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új?
Használtan csak üzletből, magánszemélytől nem szívesen vennék. De ha van újonnan a kritériumoknak megfelelő, akkor az még jobb.

(#82530) MongolZ válasza szabonagyur (#82489) üzenetére


MongolZ
addikt

Hali!

Miért felejtős a kinézett gép?

Én egy Phenom II N830-cal szerelt gépet váltanék, nem a teljesítmény miatt, hanem mert tönkrement az alaplapja...

Dell Inspiron 3541 167599

3 év garanciával a környéken nem találok hasonló gépet...

Szvsz még ez a butított proci is simán pariban van a környéken lévő Celeronokkal és i3xxxU-kkal...

---

Azért elég érdekes hozzáállás ez az új helyett használt üzleti...

[ Szerkesztve ]

(#82531) Cobretti13 válasza szabonagyur (#82484) üzenetére


Cobretti13
tag

Eldöntöttem. Veszek egy W510-est. Remélem még vagy 4-5 évet elketyeg nekem, de annyi tuti, hogy ilyen árfekvésben ilyen specifikációkkal újat nem kapok.
Kösz a segítséget!

S3 / MSI GX 620 / Miskolc

(#82532) redwhite78 válasza MongolZ (#82530) üzenetére


redwhite78
aktív tag

Nagyon gyenge az a cpu, még alap dolgokra sem alkalmas. A "környéken lévő Celeronok" nem tudom nálad mit takar, az i3u szériától viszont borzasztóan le van maradva.

A használt üzleti meg lényegében kényszerből jön képbe mint alternatíva, mert minden második embert kis pénzből akar csodát. És igen jelenleg 100 ezer Ft kis pénz ha laptopról van szó. Csak az elmúlt évben 20%-ot zuhant a Ft a dollárhoz képest...

#82522 MacEdm: ez nem ajánlott gép, sőt inkább kerülendő. Kérlek ne vezess meg másokat!

[ Szerkesztve ]

never go full retard

(#82533) Vermilion69 válasza Wikoo (#82526) üzenetére


Vermilion69
aktív tag

(#82534) Tothgera30 válasza hbalu (#82529) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Latitude E6410 jó lesz neki, még talán 8Gb Rammal és nagy HDD-vel/SSD-vel is beleférhet.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#82535) MongolZ válasza redwhite78 (#82532) üzenetére


MongolZ
addikt

Nem tudok ezzel egyetérteni, bár konkrét teszt híjján csak passmark-ból tudok kiindulni.

i3-4005U: 2486
A8-6410: 2513
A4-6210: 2182
Pentium 3558U: 1865
i3 3217U: 2292
Celeron 2957U: 1524
E1-6010: 883

De tényleg nem találok megfelelő tesztet. Lehet, hogy már csak kíváncsiságból is megveszem, és készítek párat...

(#82536) MongolZ válasza redwhite78 (#82532) üzenetére


MongolZ
addikt

De egyébként köszi az infót, csak nekem van egy olyan rossz érzésem, hogy ezeknek a használtaknak a jórésze reballozott, és a fél év gari után bemondják az unalmast...
De ne legyen igazam.

(#82537) Armagedown válasza MongolZ (#82536) üzenetére


Armagedown
őstag

100 %, hogy nem reballozottak a használt üzleti gépek, a konzumerek szoktak elolvadni

[ Szerkesztve ]

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#82538) Burt1793


Burt1793
veterán

Ahoj!

Fujitsu A544-hez mit adnak? DVD-t a driverekkel vagy van valami progi, ami felrak mindent? Win 8.1 lesz rajta, ssd-s verzió, netezésre. Köszi a választ.

(#82539) szabonagyur válasza Burt1793 (#82538) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ha gyárilag rendszerrel veszed meg akkor elképzelhető, hogy semmit sem adnak mivel a kész rendszer driverrel együtt ott van a gépen (na meg a neten).

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#82540) QwErTy42 válasza Burt1793 (#82538) üzenetére


QwErTy42
addikt

Adnak hozzá win7 és win8/8.1 driver lemezt is.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#82541) Burt1793 válasza szabonagyur (#82539) üzenetére


Burt1793
veterán

Nem, windows nem lesz alapból a gépen, bocs, ha félreérthetően fogalmaztam.

(#82540) QwErTy42: Oké, köszi a választ. Van olyan funkció, ami magától szépen sorban felrakja a dolgokat? Nem nagyon lesz időm mindent egyesével felrakni. Múltkor a Probookra azt kellett tennem, mert nem tudtam, hogy van hozzá külön progi...

(#82542) QwErTy42 válasza Burt1793 (#82541) üzenetére


QwErTy42
addikt

Passz. Talán a Techkalaúzon vagy valamelyik másik oldalon olvastam korábban, illetve itt PH-n is felmerült többször a kérdés.

[ Szerkesztve ]

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#82543) MongolZ válasza Armagedown (#82537) üzenetére


MongolZ
addikt

Mert??? Tudtommal a gyártási technológia ugyanaz.

(#82544) Burt1793 válasza QwErTy42 (#82542) üzenetére


Burt1793
veterán

Visszakerestem a részletes keresővel, elég megnyugtató válaszokat találtam: Van driver lemez 8.1-hez, mindent felrak egyszerre és van olyan progi, ami mindent frissít magától, még a biost is. A másodikat próbálta már valaki? Lehet, hogy azzal próbálok először szerencsét. Le is szedtem a programot, mindjárt itt lesz a gép, ma-holnap kipróbálom. [link]

[ Szerkesztve ]

(#82545) Armagedown válasza MongolZ (#82543) üzenetére


Armagedown
őstag

Ha rendesen van a gép összerakva és a hűtése is jó, akkor a kisebb hőtermelés miatt a chipek forrasztásának nem lesz baja.

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#82546) ivana válasza Cobretti13 (#82531) üzenetére


ivana
Ármester

Végre valaki :)

(#82532) redwhite78 A használt üzleti nem kényszer megoldás, hanem az egyetlen normális megoldás tényleges notiként való használatra, olcsó gagyit nem tudom behajítani a táskámba és egyik óráról a másikra rohangálni vele. Nincs 500k újra.

(#82536) MongolZ Nem lesz reballozot, mivel két dolog miatt döglenek meg ezek: 1. túl melegszik, na ettől nem kell félteni a normális gépeket. 2. Volt az nv-nél hibás széria, ami nagyon durván döglött (tipikus 8800gtx), meg T6x-be szereltek ilyet, de olyan gépet már úgyse veszel. Intelesnél meg úgyis igp van.

Neked is ajánlom az összefoglaló kitöltését (ha kitöltötted akkor bocsi).

(#82529) hbalu Én a T420-at venném, boltból tök jó ár. Viszont fura a specifikáció, mert nincs 1280x800-as T420 és egy T400 van a képen.

[ Szerkesztve ]

(#82547) Tikakukac válasza szabonagyur (#82518) üzenetére


Tikakukac
titán

Edge is Smart nem Telemax.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#82548) szabonagyur válasza Tikakukac (#82547) üzenetére


szabonagyur
félisten

Akkor sorry úgy tudtam, hogy az is TMX. :R

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#82549) vaakuum


vaakuum
addikt

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? Lehetőleg Januárban
(2) Maximális keretösszeg Ft-ban? 125eFt
(3) Felhasználási kör? főleg irodai munka +net, néha filmnézés
(4) Játékra használnád-e? Nem!!!
(5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény? is-is
(6) Szeretnél bele SSD-t? Ha belefér az árba...
(7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt? minél nagyobb, felület mindegy
(8) Notebook tömege? nem számít, asztalon lesz naponta kb. 1.5 órát használva.
(9) Operációs rendszerrel vagy nélküle? nélküle
(10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót? 4 giga gondolom alap, optikai nem baj, ha van.
(11) Egyéb kívánság? ne haljon meg outlooktól + 2 word+2 excel dokumentumtól + 2 böngésző ablaktól
(12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást? csak office, böngésző és filmnéző progit, skypot, stb.
(13) Eddig kinézett notebookok? nincs
(14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új? új, lehetőleg minél több garival

Helyhiány miatt kell a lapos, és a keretösszeg az tényleg a max.
Valszeg kábelen fog lógni, de ha wifi van benne, az nem hátrány.
Funkcionálisan legyen jó, a dizájn lényegtelen.

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#82550) Burt1793 válasza vaakuum (#82549) üzenetére


Burt1793
veterán

Mintha neked találták volna ki: [link]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.