Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#83201) EczkE válasza ivana (#83178) üzenetére


EczkE
addikt

Nem terveztem. :D Inkább egy hozzá illő ThinkPad-es vezeték nélküli egérrel.
:))

Asszem mindenféleképpen!

(#83202) beach head válasza szabonagyur (#83186) üzenetére


beach head
senior tag

Jó én is tisztában vagyok azért vele, de nem mindenkinek telik 150-200 ezer forint egy notebookra.

(#83203) szabonagyur válasza beach head (#83202) üzenetére


szabonagyur
félisten

Te kérdezted nem hogy mire jó? Ha egyszer semmire semmire. Meg lehet venni de így legalább nem fogsz csalódni benne ;)

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#83204) kalapacsolok válasza szabonagyur (#83194) üzenetére


kalapacsolok
senior tag

redwhite78 és Tikakukac: rendben, ezt nem tudtam. Nagyon köszönöm mindenkinek a segítséget! Bízom a javaslatotokban, úgyhogy azt veszem!

(#83205) Tikakukac válasza beach head (#83202) üzenetére


Tikakukac
titán

Így igaz. Ha nem telik nem kell megvenni. Ha nem munkaeszköz akkor szórakozás. Ha szórakozás az nem jár. Lám, nekem sincs saját laptopom, pedig én ezzel tényleg pénzt keresek.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#83206) torma1981 válasza Tikakukac (#83196) üzenetére


torma1981
veterán

Szia. A HP 455 aksira 3 év garancia van? Mert mindenki csak 1 évet ad.

(#83207) ivana válasza beach head (#83202) üzenetére


ivana
Ármester

Nekem se ezért vettem 90k-ért egy használt T420-at :P

(#83208) PandaMonium válasza beach head (#83202) üzenetére


PandaMonium
őstag

Mit játszanál rajta? Mert ha csak 2D-s platformereket akkor egy HD4600-as noti is megteszi (pl. Fujitsu A544 amit 120k körül már kapsz), de ha nem csak arra kell akkor én megfontolnám ezt a vásárlást.
Ha csak ennyit tudsz rászánni akkor érdemes elgondolkodni inkább egy asztalin (mini-ITX konfigon, az már nem olyan nehéz, hogy ha néha magaddal kell vinni megszakadj) mert ennyiért nem fogsz olyan laptopot kapni amin játszani tudnál. Ugyan ennyi pénzből ha veszel használt PC alkatrészeket és összepakolod magadnak sokkal erősebb gépet kapsz amin akár már FullHD-ben is tudsz játszani ezt-azt.

Persze ha folyton hordani kell akkor ez nem megoldás, viszont ilyen esetben nincs mit tenni, legolcsóbb alternatíva a Lenovo Z50-70 aminek semmit nem ér a garanciája. Ha így nem mered megvenni (amit megtudok érteni) akkor a következő alternatíva az Asus N550JK ami már az általad rászánt összegnek több mint kétszerese, de ez legalább már az ajánlott kategóriába csúszik.

What I cannot create, I do not understand

(#83209) Tikakukac válasza torma1981 (#83206) üzenetére


Tikakukac
titán

Hát, amire megy az 5 év gari azokra a kiterjesztett akksi gari jár, az pedig 3 év.

A mindenki meg elmehet ahova akar, ez így több mint jó, lehet példát venni.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#83210) Telda válasza umek7 (#83172) üzenetére


Telda
addikt

Kösz mindenkinek a segítséget, van még pár hónap, hátha jól alakulnak az árak :K .

(#83211) Tikakukac válasza Telda (#83210) üzenetére


Tikakukac
titán

hátha jól alakulnak az árak

Bhahahahahaa :DDD Na, hát ez az optimista hozzáállás kérem. Megnyugtatlak, nem :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#83212) szabonagyur válasza Telda (#83210) üzenetére


szabonagyur
félisten

Vagy elfogy/kifut akkor lesznek még csak alakuló árak ;)

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#83213) QwErTy42 válasza Telda (#83210) üzenetére


QwErTy42
addikt

Olvasol mostanában híreket?
Sokéves mélyponton van a forint kb az összes valutával szemben.
A székely mondást így bővíteném: a sör nem ital, a nő nem ember, a medve nem játék és a forint nem pénz. ;]
A nagy büdös helyzet meg az, hogy a laptopokat (is) dodóért vesszük...

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#83214) HREH


HREH
senior tag

Sziasztok!
100-110 ezer körül keresnék notebookot, kizárólag netezésre, néha filmnézésre, ill. irodai munkára.
Melyek az ajánlott márkák/típusok? Köszönöm előre is!

szerk: 15,6"-os kéne, előny nekem ha minél nagyobb a képernyő

[ Szerkesztve ]

"Fun isn't something one considers when balancing the universe. But this... does put a smile on my face."

(#83215) ivana válasza HREH (#83214) üzenetére


ivana
Ármester

[link][link]

Szerk.: Ezt a HP-t akartam.

[ Szerkesztve ]

(#83216) torma1981 válasza Tikakukac (#83209) üzenetére


torma1981
veterán

Mert én ahogy látom a laptop szalonban 1évet írnak az aksi garra.

(#83217) ivana válasza HREH (#83214) üzenetére


ivana
Ármester

T520 Ezek használt gépek, de ennyiért nincs rendes új, én is egy használtan vett T420-at nyúzok.

(#83218) Tikakukac válasza torma1981 (#83216) üzenetére


Tikakukac
titán

Emailt, hogy írják át. Nyugi, Longlife akksisok.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#83219) torma1981 válasza Tikakukac (#83218) üzenetére


torma1981
veterán

Okés. Eddig A544 volt a befutó de most eléggé elbizonytalanodtam. 110k-ért innen a Phról lenne egy A544-es. Laptopszalonos. 1 hónapos. Viszont ez az 5 év garancia plusz 3 év aksi gari nagyon vonzó. Igaz 40k nem kevés. De min 3 évre lenne és még akkor is jó pénzért el lehetne adni.

(#83220) Tikakukac válasza torma1981 (#83219) üzenetére


Tikakukac
titán

Eladásban ne gondolkodj. Bagóért fogod eladni. Notinál nem sok rosszabb értéktartású dolgot ismerek. Kivétel Mac, de ugye az más tészta.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#83221) torma1981 válasza Tikakukac (#83220) üzenetére


torma1981
veterán

Hát a mostani Fujitsu A530-as gépet okosok szerint 50k-ért el lehet adni. 3 éves. 120k volt akkor. Azért ez nem rossz. És mint észrevettem fontos az aksi garancia mert az sajnos nálam is szar. :-(

[ Szerkesztve ]

(#83222) Tikakukac válasza torma1981 (#83221) üzenetére


Tikakukac
titán

Évi olyan 20-25k bukta. Az még hagyján, csak el kell adni ugye.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#83223) torma1981 válasza Tikakukac (#83222) üzenetére


torma1981
veterán

Felteszem PH-ra. Meg melóhelyemen. Csak elviszik. Nagyon vigyázztunk rá. Amúgy jó gép asszony szereti de nem árt a frissítés.

[ Szerkesztve ]

(#83224) bobby_30


bobby_30
tag

Két gép közül nem tudok választani ezért ismét itt vagyok.http://laptopsystem.hu/adatlap/14056693159020, http://laptopsystem.hu/adatlap/14205324276704 A hp egy kicsit magasabb színvonalúnak tűnik, viszont a thinkpad talán jobban megfelelne nekem itthonra. Nagyobb kijelző, valamint van rajta op rendszer is. Ha nektek laptop akkor melyiket választanátok? Esetleg van ezektől jobb ajánlat ebben az árban? előre is köszönöm. Ígérem utána már csak a végeredményről számolok be. http://laptopsystem.hu/adatlap/14205324276704 , http://laptopsystem.hu/adatlap/14056693159020
Bocsi, de nem vagyok egy informatikai guru.

[ Szerkesztve ]

(#83225) Khelben válasza bobby_30 (#83224) üzenetére


Khelben
nagyúr

Azt vedd, amelyik jobban tetszik, nagyjából egyformák. Nekem a HP-val van tapasztalatom, az biztosan jó. Ha hordozni akarod néha, akkor nagy előny a kisebb méret.

(#83226) QwErTy42 válasza bobby_30 (#83224) üzenetére


QwErTy42
addikt

A Thinkpad nekem szimpatikusabb a rollcage miatt. Viszont érdemes személyesen is megnézni a gépet és megkérdezni az eladót, hogy melyik gépnek mi a története, mert nagyon fej-fej mellett vannak.

Máskor ha linkelni szeretnél, akkor van egy Link nevű gomb, ami segít:

[ Szerkesztve ]

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#83227) ivana válasza bobby_30 (#83224) üzenetére


ivana
Ármester

Tuti a TP-t venném, mondjuk nekem TP-m van. :D Jobb a billentyűzet, igazi trackpoint, és van benne rollcage (magnézium belső ház)

(#83228) QwErTy42 válasza ivana (#83227) üzenetére


QwErTy42
addikt

Az új TP-kből mennyire spórolják ki ezt a vázat? Megvan még? Jobb, rosszabb, mint a régiekben?

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#83229) ivana válasza QwErTy42 (#83228) üzenetére


ivana
Ármester

Igazából nem tudom mert nekem T420-am van. De ebből úgy tűnik van benne.

(#83230) beach head válasza szabonagyur (#83203) üzenetére


beach head
senior tag

Jó de hidd el én is képben vagyok úgy nagyjából hogy mire elegendő egy 100.000res gép, nyilván nem full hdben akarok rajt battlefieldezni.. Nem kötekedni akarok, csak ebben a kategóriában tényleg apró különbségek vannak és így nehéz dönteni, teszteket olvasni ilyen gépekről pedig szinte lehetetlen.

[ Szerkesztve ]

(#83231) Khelben válasza beach head (#83230) üzenetére


Khelben
nagyúr

Egyszerű a döntés: ennyiért nem szabad új gépet venni. Alfánál rakásban állnak a használt, garanciális, egykor 3-4-500ezerbe kerülő 2-3 éves gépek, azokból kell válogatni.

(#83232) ivana válasza beach head (#83230) üzenetére


ivana
Ármester

100k-ért innen válogass tök jó gépek vannak.

(#83233) DaemonX


DaemonX
HÁZIGAZDA

Sziasztok! PC/Notebook vásárlás előtt állok (még nem döntöttem el, hogy asztali PC-t, vagy notebook-ot vegyek). A kérdésem a következő lenne: melyik a legjobb ár/érték aránnyal rendelkező készülék a 200.000 forintos árkategórián belül? Nekem elsődleges szempont a nagy háttértár, illetve a 8GB RAM.
Egyelőre ezen gondolkodtam: http://www.computerimperium.hu/images/DELL_Inspiron_3537_i7_Black.jpg

A választott gépet főként emulált régi konzolos játékok futtatására (GameCube, DreamCast, PlayStation 2, stb.) használnám, illetve letöltésre, valamint 1080P-s filmezésre. Mivel van PS4-em, a komolyabb játékokra PC-n nem tartok igényt, de jobbnak látok egy komolyabb PC-t vásárolni, hogy jó ideig ne kelljen költeni rá. Meg azért a Star Citizent, vagy éppen a Stalker: Lost Alpha-t azért kipróbálnám.

További kérdések: ugye minden laptopban megoldható a HDD-csere? Mert én szívem szerint 2TB-osra cserélném a gyárit. Illetve DVD-drive cseréje is megoldható Blu-Ray drive-ra?

A válaszokat előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#83234) QwErTy42 válasza beach head (#83230) üzenetére


QwErTy42
addikt

100 pénzért újonnan csak ipari hulladékot kapsz. Ennyi. Ezen nincsen mit szépíteni.

Itt nem azzal van a baj, hogy nincsenek komoly igényeid, elvárásaid, hanem arról van szó, hogy a gépház kialakítása, a zsanérok, a hűtés... mind fostalicska, eldobható minőségben készül és így borítékolható a szerviz vagy a korai kuka.
Arról nem is beszélve, hogy azok a procik diavetítést produkálnak már csak a normál windowsos ablakkezelés mellett is.

Sokszor ismételt hasonlat: 1 misiért nem lehet új autót kapni, úgy értékelhető új laptopot sem árulnak 100 ezerért.

Két opció van: vagy elhiszed és veszel normális használt gépet (garanciával) ugyanennyiért vagy kifizeted a 100 rongy tanulópénzt és megtanulod a saját károdon.

(#83233) DaemonX Kérlek töltsd ki az összefoglalóban található kérdőívet!

[ Szerkesztve ]

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#83235) Khelben válasza DaemonX (#83233) üzenetére


Khelben
nagyúr

Összefoglalót töltsd ki. Biztos, hogy nem az inspiron lesz az ajánlott gép.

(#83236) Tikakukac válasza QwErTy42 (#83228) üzenetére


Tikakukac
titán

Klasszik roll-cage már nincs 7 éve a TP-kben.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#83237) DaemonX válasza QwErTy42 (#83234) üzenetére


DaemonX
HÁZIGAZDA

Köszi, hogy felhívtátok rá a figyelmemet!

1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Szerintem egy hónapon belül.
(2) Maximális keretösszeg Ft-ban?
200.000 forint.
(3) Felhasználási kör? (játék, CAD, PhotoShop, renderelési folyamatok, virtualizáció, irodai munka stb…)
Régi konzolos játékok emulálása (DreamCast, GameCube, PlayStation 2, stb.) alkalomadtán PC-játékok, Full HD-filmezés, online póker és azzal kapcsolatos statisztikai programok futtatása
(4) Játékra használnád-e? Ha igen akkor milyen játékokkal játszol és azokat milyen felbontáson illetve részletességgel szeretnéd futtatni?
PlayStation 4 tulajként nem tartom fontosnak, hogy egy atomerőmű legyen a gépem, mert van min játszanom, de mivel hosszútávra tervezek, jobbnak tartok venni egy komolyabb PC-t. Gondolom, egy ilyen árú PC-n egyébként már elég jól futnának a játékok.
(5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény?
A kettő egyszerre.
(6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped!
...És esetenként akár ötször drágább is. :D Viccet félretéve szóba jöhet (a statisztikai programok miatt). Attól függ, mennyire dobja meg az árat.
(7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt?
Nem tudom, legyen optimális a felhasználási körben felsorolt dolgok számára. Egyébként összetett egy kérdés ez, mert minél nagyobb a kijelző, annál nagyobb felbontás kellene a jobb PPI érdekében. Illetve ha a nagyobb felbontás túlságosan terheli a gépet (játékok esetén), akkor lehet kisebb is.
(8) Notebook tömege?
Teljesen lényegtelen, nem állva fogom a levegőben tartani.
(9) Operációs rendszerrel vagy nélküle?
Hehe... :D Ingyen oprendszerrel kérném.
(10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót?
Tárhelynél 2TB lenne az ideális, de mivel a 2TB-os HDD-vel felszerelt laptopok 400-500 ezer forint körül mozognak (gondolom, a HDD nem túl jó ár/érték aránya miatt), megfelel egy 1TB-os is, amit aztán később ki tudok cserélni egy 2TB-osra. A RAM legyen 8GB. Az optikai meghajtó vagy semmilyen ne legyen, vagy Blu-Ray író.
(11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
HDMI fontos lenne, alapvetően a TV-men szeretném nézni a filmeket, a PC által lejátszva (a TV nem viszi a DTS hangot USB-n keresztül).
(12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást?
A játékok és a statisztikai programok gondolom annak számítanak.
(13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó notebookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk)
Értelemszerűen argep.hu-n és a hardverapro.hu megbízható kereskedőinél néztem laptopokat, az általam kinézett modellt már korábban belinkeltem.
(14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új?
Szóba jöhet, de azért újnak jobban örülnék.

[ Szerkesztve ]

(#83238) Khelben válasza DaemonX (#83237) üzenetére


Khelben
nagyúr

Teszel hozzá egy kicsit (220k) és akkor lesz Asus N550 minden földi jóval.

(#83239) DaemonX válasza Khelben (#83238) üzenetére


DaemonX
HÁZIGAZDA

Nos, nem egészen, mert ez alapból 240.000, tehát nem 20, hanem 40 ezerrel több, ráadásul akkor még csak 4GB-os. A plusz 4GB modul ehhez még 12 ezer forint, tehát így a végösszeg 252.000 forint. Ez 25%-al túlment a keretösszegen... :D

Szerk: közben találtam a te általad linkelt oldalon egy akciós laptopot, ami lényegében ugyanazért az árért már 8GB RAM-ot ad, és a processzor is I7-es I5 helyett. Bár ez is jócskán túlhaladja már a keretet, és a márkát se tudom, hogy laptop terén mennyire jó.

Link

[ Szerkesztve ]

(#83240) ivana válasza DaemonX (#83237) üzenetére


ivana
Ármester

PS2 emulálás mennyire kell? Az alá azért kell a combos proci, főleg fullHD-ba... A többi az reális igény, 2TB-os hdd-nél már inkább gondolkodj el egy nason, ha bedöglik akkor 2TB adatnak kampec és laptopba ez nem olyan ritka.

Mennyire lesz cipelve a gép?

[ Szerkesztve ]

(#83241) DaemonX válasza ivana (#83240) üzenetére


DaemonX
HÁZIGAZDA

Elég ritkán cipelném, azért is gondolkodtam azon is, hogy talán asztali PC-t kellene vennem. Egyszóval nem cipelném sokat, csak alkalomadtán. Kell, bár ha jön a PlayStation Now-hoz a PS2 támogatás (PlayStation felhő alapú rendszere), akkor onnantól végülis már nem lesz szükség rá.

Szerk: A NAS az micsoda? Sokszor hallottam már a kifejezést, de nem tudom, mi az.

[ Szerkesztve ]

(#83242) Khelben válasza DaemonX (#83239) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ja bocs, múlt héten még 220k volt.
Ha a játék szempont, akkor az Asus jobb választás a Probooknál. A 8750M gyenge vga, az i7 meg felesleges mellé. Amúgy nincs baj a Probookkal minőség terén, ha találsz belőle i5-öst olcsóbban, akkor az jobb vétel és marad pénzed pl. SSD-re, ami sokkal többet dob a gép sebességén, mint az i7-es cpu.

NAS. Gyakorlatilag egy vagy több HDD, ami működhet raid-ben és az otthoni hálózatodra tudod kötni, amit aztán minden gépről elérsz.

[ Szerkesztve ]

(#83243) QwErTy42 válasza Khelben (#83242) üzenetére


QwErTy42
addikt

Az a fránya forintgyengülés. ;]

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#83244) DaemonX válasza Khelben (#83242) üzenetére


DaemonX
HÁZIGAZDA

Amúgy a DELL gépekkel mi a baj minőség terén?

(#83245) ivana válasza DaemonX (#83241) üzenetére


ivana
Ármester

Ez a notebook topik, de bíztatlak asztali vételére, sokkal jobban jársz vele, ha nem cipeled és az fog neked ps2-őt emulálni is, illetve lesz rendes monitorod, billentyűzeted, 4 magos procid. 200k új laptopra még bőven az belépő üzleti kategória.

(#83244) DaemonX Semmi amennyiben latitude-k, inspironokkal konkrét típusra nem tudok mondani, de valami mindig van velük, a víz nem válik vérré. Jellemzőjük szokott lenni a borzalmas összeszerelés, nagyon gagyi műanyagok.

[ Szerkesztve ]

(#83246) redwhite78 válasza QwErTy42 (#83243) üzenetére


redwhite78
aktív tag

Ne is mond! Én mostanában akarok NAS-t és bele WD red-eket venni,de csak szalad az áruk felfelé. Lehet napolom a kérdést. (nem először...)
Kár, hogy használt nast nem árul alfa. :D

(#83244) DaemonX: latitude, xps, precisionok esetén jelentős probléma az ár, inspironok esetén a minőség. Vostro meg olyan mint a félig teli (üres) pohár. Az ára is jó, meg a minősége is, vagy kicsit másképp szemlélve az ára se jó, meg a minősége sem. :)

[ Szerkesztve ]

never go full retard

(#83247) Dhampir válasza Tikakukac (#83236) üzenetére


Dhampir
félisten

Valamitől van súlyuk még így is.

(#83250) Tikakukac

Eddig nem hurcoltam a T530-at, de mióta a Prérin vagyok, kezdem érezni, hogy biza van ennek súlya.

[ Szerkesztve ]

(#83248) ivana válasza redwhite78 (#83246) üzenetére


ivana
Ármester

WD green-t vegyél nasba, konkrétan abba való.

(#83249) Vekko


Vekko
aktív tag

Üdv,

billentyűzet háttérvilágítással rendelkező laptopot milyet tudtok ajánlani?

[ Szerkesztve ]

(#83250) Tikakukac válasza Dhampir (#83247) üzenetére


Tikakukac
titán

T60 után? Pille mindegyik, egy kijelző keret eleve kiesik mindből, a lap körül még 1 szériát volt, utána jönnek a feles-harmadosak.

DaemonX: A mostani Inspironokat már megcsinálták, nincs lakktenger és elég kevés is jön vissza belőle ahhoz képest, hogy 100k az indulója. Az 5000-esek pedig tök korrektek, az nekem bejött 150k körül. Csak most pont van jobb.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.