Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#82751) Vermilion69 válasza speed471 (#82750) üzenetére


Vermilion69
aktív tag

Fujitsu A544.

(#82752) 4just1quest


4just1quest
csendes tag

Sziasztok!

A barátnőmnek szeretnék notebookot venni. 13-15ös ultrabookot, vagy valami vékony, trendi (lol:D) kis szépséget. Főleg irodai célokra használná, prezentációkhoz, néha 1-1 film talán. SSD-t mindenképp szeretnék bele, meg úgy overall egy gyors, megbízható TOP kategóriás géphez szeretnék tanácsot kérni. Tudom hogy a felhasználási kör nem indokolja, de mindenképp egy igazán gyors, jó kis kütyü érdekelne. Gondolkoztam MAC-Air-be, de lebeszéltek róla, meg kompatibilitási problémák miatt inkább preferálnék egy windows alapú gépet. Az ár nem lényeges, ugyanakkor megköszönném ha több opciót is tudnátok adni, hogy kiválaszthassa melyik tetszik neki a legjobban.
Előre is köszönöm a segítségeteket!

(#82753) szabonagyur válasza speed471 (#82750) üzenetére


szabonagyur
félisten

Szia

2 gép jöhetne számításba, mindkettőnek van Windows7 támogatása is még.
1. HP 455 5 év garival
2. Fujitsu A544 - ez több kiszerelésben kapható volt, jelenleg nincs nagyon belőle, meg kell kérdezni a boltokat.

Tárhely ezekben nem lesz szerintem csak 500GB, de más gép ami ajánlható lenne nincs. Én a HP-t venném, 5 évig meglesztek.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#82754) Khelben válasza 4just1quest (#82752) üzenetére


Khelben
nagyúr

Macre is lehet windowst telepíteni.
Az a legnagyobb baj, hogy a win-es gépek, amiket munkára csinálnak, nem néznek ki olyan jól. Ami meg jól néz ki, az nem munkára való... Mac elég jó minőség, hogy egy lightos irodai felhasználást kibírjon, úgyhogy talán az a legjobb megoldás. Ezen kívül amik vannak: Dell Latitude E5250, HP Elitebook 820. SSD-t érdemes a boltban kérni, mert a gyárilag ssd-vel szerelt darabok felára a pénzkidobás kategória.

(#82755) speed471 válasza szabonagyur (#82753) üzenetére


speed471
aktív tag

Értem és ködzönöm! A hp már már szimpatikus, esetleg egy inteles gépezet? És dedikált nvidiás? :)

Két lépés közt születik a megoldás. "Okos az, aki csak a felét hiszi el annak, amit hall. Zseni az, aki tudja is, hogy melyik felét."

(#82756) szabonagyur válasza speed471 (#82755) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nincs, minek neked dedikált Nvidia filmhez? :U Ahogy írtam ez a 2 ajánlott gép létezik és ennyi, se több se kevesebb.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#82757) speed471 válasza Vermilion69 (#82751) üzenetére


speed471
aktív tag

Köszönöm! Sejthetős hogy ő lesz ...intel nekem mindig stabilabb volt.. pedig volt nem egy amd gépem :R

Két lépés közt születik a megoldás. "Okos az, aki csak a felét hiszi el annak, amit hall. Zseni az, aki tudja is, hogy melyik felét."

(#82758) speed471 válasza szabonagyur (#82756) üzenetére


speed471
aktív tag

:R

Két lépés közt születik a megoldás. "Okos az, aki csak a felét hiszi el annak, amit hall. Zseni az, aki tudja is, hogy melyik felét."

(#82759) PandaMonium


PandaMonium
őstag

Múltkor volt erről szó, hogy ha Thinkpad-ban kicserél az ember valamit akkor megmarad-e a gari. Most írta a SmartService: "A garancia nem veszik el, viszont ha beépített kijelző nem Lenovo termék, akkor arra többet nem vonatkozik a gép garanciája." :)

What I cannot create, I do not understand

(#82760) szabonagyur válasza speed471 (#82758) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hidd el AMD-vel sem lesz baj, sőt Intel részről egy negatívum: Intel HD VGA driver lehet következő rendszerhez nem is lesz már... ugyanis 2 évig támogatnak max egy kártyát.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#82761) speed471 válasza szabonagyur (#82760) üzenetére


speed471
aktív tag

Tiszteletben tartóm a véleményed, de nekem intel jött be minden téren...
Amd vel ami jó volt olyan a phenom x2 64 volt jó de ügye az nem mos volt :)

Egy pár amd vel azóta volt bajom :U

Még egy kérdést engedjetek meg: honnan a nyavajából lehet tudni melyik laptop támogatja a win 7-et?
Ezektő a ócsak win 8.1 től kivagyok.

Két lépés közt születik a megoldás. "Okos az, aki csak a felét hiszi el annak, amit hall. Zseni az, aki tudja is, hogy melyik felét."

(#82762) speed471


speed471
aktív tag

Ut: nem vagyok én abba biztos hogy 2 év múlva lesz jobb a win 7 nél ha igen úgy is fejlődnek a programok...Meg lesz jobb technika. :D

Két lépés közt születik a megoldás. "Okos az, aki csak a felét hiszi el annak, amit hall. Zseni az, aki tudja is, hogy melyik felét."

(#82763) szabonagyur válasza speed471 (#82761) üzenetére


szabonagyur
félisten

Felmész a gyártó oldalára és ha van hozzá driver akkor van, ha nincs akkor nincs.

Amúgy nekem mindegy mit veszel,de csak ilyen miatt Intel-t venni, nézz még mellé valami f*sza Asus-t Nvidiaval és 2 év múlva jöhetsz sírni, hogy kuka az egész.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#82764) szabonagyur válasza speed471 (#82762) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nem igazán érted amit írtam: Intel nem fog driver-t kiadni hozzá, szóval használsz amit akarsz ;)

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#82765) kovacs.adam9


kovacs.adam9
tag

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? Május
(2) Maximális keretösszeg Ft-ban?60 ezer körül
(3) Felhasználási kör? (játék, CAD, PhotoShop, renderelési folyamatok, virtualizáció, irodai munka stb…) film, net
(4) Játékra használnád-e? Ha igen akkor milyen játékokkal játszol és azokat milyen felbontáson illetve részletességgel szeretnéd futtatni? Nem
(5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény? Mindegy
(6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped! Nem
(7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt? Lenyegtelen
(8) Notebook tömege? Lenyegtelen
(9) Operációs rendszerrel vagy nélküle? Lenyegtelen
(10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót? Lenyegtelen
(11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…) erintokeprpernyo, de ne android legyen
(12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást?nem
(13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó notebookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk) asus t100
(14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új? Hasznalt

LG KP500 -> Sony Xperia X8 -> Huawei Ascend G300 -> Huawei Ascend P6 -> LG G2 -> LG G3 -> LG G4 -> Motorola Defy + Volkswagen Passat 2.0 benzin

(#82766) btudos válasza kovacs.adam9 (#82765) üzenetére


btudos
veterán

Te tabletet keresel, nem notebookot. :N

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#82767) Polllen válasza kovacs.adam9 (#82765) üzenetére


Polllen
nagyúr

Eddig is kaptál választ, itt a használt üzleti notikat fogják újra ajánlani. :)

Az asus T100 nem rossz gép, de nem egy kategória az üzleti gépekkel minőségben. Nyilván ha ilyen hibrid gépet szeretnél, a noti kiesik és amennyire tudom a t100 szokott a hibrideknél az ajánlott lenni.

Viszont először döntsd el mi kell. Netbook, notebook vagy tablet PC.

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#82768) Yiggdrasil


Yiggdrasil
aktív tag

Sziasztok!

A 3 laposból kettő csereérett, gondoltam megkérdezem, hogy milyen típust ajánlanátok, csakhogy tudjam, hogy mennyi tőkét gyűjtsek a projektre. A két gép azonos igénybevételeknek lenne kitéve.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? Az ártól függően 1-2 hónap
(2) Maximális keretösszeg Ft-ban? Ez flexibilis
(3) Felhasználási kör? Sok net, filmezés, zene, office, játék.
(4) Játékra használnád-e? Igen, napi átlag 4 órában, WoW/Diablo3/Hearthstone/Aion/Skyrim/Sims4. Grafika nem kell ultra high, a jelenlegi nvidia 525m ezt többé-kevésbé ellátta
(5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény? Minőség.
(6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped! Majd nyáron.
(7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt? Matt szimpatikusabb, de nem kizáró szempont.
(8) Notebook tömege? Nem fontos annyira, elbírom :)
(9) Operációs rendszerrel vagy nélküle? Mindegy
(10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót? Ezek sem konkrét értékek, később úgyis bővítve lesz.
(11) Egyéb kívánság?
(12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást? A fentebb írt játékokat
(13) Eddig kinézett notebookok? Nem néztem konkrét típust, eddig Dell-t és Toshibát használtunk, utóbbinak a garanciális háttere hagyott némi kívánni valót maga után.
(14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új? Haználttól sem zárkózom el, csak legyen megfelelő garanciális háttere

A lényeg, hogy az egyik kicsit többet lenne használva (úgy napi 8-10 órát), a másik átlag 5-6-ot, de előfordul, hogy egész nap mennének (Remote-ban elérés végett).
Milyen árban lenne erre a felhasználásra alkalmas gépezet? :)

(#82769) Pocok256 válasza speed471 (#82762) üzenetére


Pocok256
veterán

Win 10 nemsokára kijon és az durván ütős cucc lesz. Previeweket nézve mindent elloptak mindenhonnan ami csak jó volt.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#82770) speed471 válasza szabonagyur (#82763) üzenetére


speed471
aktív tag

Értem és köszönöm de a Asus és nvidiát te se gondolod komolyan....
2 év múlva mi kesz azt kevés ember tudja megmondani.
Egy laptop elmegy 5 -6 évet ha meg van vigyázva ... De olyat kijelenteni hogy driver nem lesz hozzá.. kb olyan hogy sokan mondták hogy a emberek 90% win8 vesz majd.... :C Ez a gyártóknak sem érdekük mert úszni fog a piac....

Miért amd hez lesz? Ilyen alapon NEM.... a legtöbb ember szív a amd vel... már felfordúlt nálam 3db...
Volt ellenben egy dellem, asusom, fujtsim.. és nem volt velük gond mindegyik intel volt és nvidia...

Mellesleg nyílvánvalóan te is arra törekednél hogy ilyen összegbe minnél jobbat kapj...
Mivel a szoftverek igényei nő ezért jobb erősebbet venni.

Elég gáz most a piac a laptop terén. Az is amit művelnek itt a 8.1 el meg a 10.el....
Haveromnak van egy Asus gépezete 170k ba fájt i7 nvidia 660 ha jólemlékszem ő mondjuk nyilván játékra használja de atom stabil és árát tekintve is megérte. :)

Na mégegyszer köszönöm :R

Két lépés közt születik a megoldás. "Okos az, aki csak a felét hiszi el annak, amit hall. Zseni az, aki tudja is, hogy melyik felét."

(#82771) szabonagyur válasza speed471 (#82770) üzenetére


szabonagyur
félisten

Azért k*rva jó, hogy segíteni akarod erre hülyének nézel. Nézz már utána az intel driver frissítési ütemtervének. A 3-4. generációhoz van driver és kész, az előtte levőhöz meg már nincs, win7-el kifújt kb 2012-2013-ban.

AMD-hez meg van, náluk nem 2 év, HD6XXX szériáig visszamenőlegesen van legfrisebb driver támogatás, ami már nagyon nem most volt, minimum 4-5 éve.

És az asus gépek nem fognak elmenni 5-6 évet, ahogy a fujitsu sem, a HP is csak azért menne mert van rá 5 év.

Haveromnak van egy Asus gépezete 170k ba fájt i7 nvidia 660
Azért kamuzni nem kéne ;) Most sem kapsz ilyen konfigot Asusnál legszarabb X-ből sem... :U

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#82772) speed471 válasza Pocok256 (#82769) üzenetére


speed471
aktív tag

Legyen úgy olvastam a tesztet ha kijavítják akkor majd talán jó lehet...úgy is hosszútáv használata után derülnek ki a hibák.
Mert lopni tudnak csak programozni nem ez már kiderűlt.... :)

Két lépés közt születik a megoldás. "Okos az, aki csak a felét hiszi el annak, amit hall. Zseni az, aki tudja is, hogy melyik felét."

(#82773) szabonagyur válasza speed471 (#82772) üzenetére


szabonagyur
félisten

Gondolom te valami überf*sza programozó vagy, hogy más munkáját kritizálod.. :C

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#82774) speed471 válasza szabonagyur (#82771) üzenetére


speed471
aktív tag

Kamuzni nem kéne???
Segítséged megköszöntem nem?

Számomra itt a pont...
Most raktam fel asusra a 2014 11 drivert :U
Nah by :C

Két lépés közt születik a megoldás. "Okos az, aki csak a felét hiszi el annak, amit hall. Zseni az, aki tudja is, hogy melyik felét."

(#82775) speed471 válasza szabonagyur (#82773) üzenetére


speed471
aktív tag

Nem csak ku va sok dolgot használok amire a win 8 befagyott.
Kérlek hadjuk egymást.

Két lépés közt születik a megoldás. "Okos az, aki csak a felét hiszi el annak, amit hall. Zseni az, aki tudja is, hogy melyik felét."

(#82776) szabonagyur válasza speed471 (#82774) üzenetére


szabonagyur
félisten

Olvasd el értelmezed mire nincs Intel támogatás. 3-4. generációra még most van, többire nincs. ;)

(#82775) speed471: nem agyonbuherált szart kellene használni ;)

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#82777) ivana válasza kovacs.adam9 (#82765) üzenetére


ivana
Ármester

Ezek az olcsó hibridek nem jók, ha 100k-ért egy fos notit kapsz újonnan akkor a 60k-s milyen lehet. Néhány hozzászólással feljebb emlegettem a HP TC1100, ez bőven a fémből készült üzleti kategória volt akkoriban, wacom tollal (lehet rajta rajzolni), ez nem esett szét, de azért ezzel is vannak bajok, akkor milyen lehet a konzumer kategória. Fényes hátlapú tab :W És még tokba se tudod rakni mert akkor nem megy rá a dokkra. Szerintem egy rendes 10¨-os tab + bluetooth billentyűzet sokkal jobb. Először a dokk csatlakozó fog bedögleni és ezt megnézve nem kell neki sok.

(#82768) Yiggdrasil Keret! Újonnan a minőség olyan 250-300k-nál kezdődik, használtan pedig 30k-nál :D

(#82778) speed471 válasza szabonagyur (#82776) üzenetére


speed471
aktív tag

Figyu. Nem érdekel ki mit használ és mit gondol. Én megértem ha fos win 8 meg amd használnak. De amikor dolgozol rajta és amd behal meló közbe akkor repül. Intel nem szimplán ennyi.
Én amelett vagyok hogy lesz támogatása hiszen nem olyan pici cég az a asus ill nvidia vagy hát intel..
Na megyek nézelődni és segítséget köszi, a hazug álítás no koment.

Két lépés közt születik a megoldás. "Okos az, aki csak a felét hiszi el annak, amit hall. Zseni az, aki tudja is, hogy melyik felét."

(#82779) kisboxi


kisboxi
tag

Üdv!
Egy olyan kérdésem lenne, hogy találkozott e már valaki ezzel a Lenovo G50-el. Mennyire éri meg az árát? Most 90-ért megkapnám.

"Cuiusvis hominis est errare, nullius nisi insipientis in errare perseverare."

(#82780) szabonagyur válasza speed471 (#82778) üzenetére


szabonagyur
félisten

Behal meló közben? Ez jó, ma még nem vettem ilyen jót. :C

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#82781) ivana válasza kisboxi (#82779) üzenetére


ivana
Ármester

Nagyon gagyi gép ne vedd meg. Ennyiért csak használt üzleti van, illetve olyan 140-150k körül már van használható új gép. Az összeszerelés is katasztrófa, az a proci meg nagyon lassú, az amd-nek vannak értelmes procijai, de nem ez.

(#82778) speed471 Hallgatlak :U 7/24-be megy a homeserveremben amd két éve.

[ Szerkesztve ]

(#82782) kisboxi válasza ivana (#82781) üzenetére


kisboxi
tag

Köszönöm válaszod! Akkor le is mondok róla!

"Cuiusvis hominis est errare, nullius nisi insipientis in errare perseverare."

(#82783) Yiggdrasil válasza ivana (#82777) üzenetére


Yiggdrasil
aktív tag

Köszi! :)

Már csak az lenne a kérdés, hogy melyik GPU-nál kellene meghúzni a minimális határt, amivel még élvezhető minőségben elmennek a felsorolt játékok. Utána akkor rávetném magam a piacra, és keresgélnék konkrét típusokat.

(#82784) ivana válasza Yiggdrasil (#82783) üzenetére


ivana
Ármester

Amit az 525m megcsinál azt megcsinálja az integrált haswell gpu is. Mondj egy árat és mondunk neked gépet, csak határ a csillagos ég. Illetve találd ki mekkorát szeretnél, mert a 12¨ és a 15¨ nagyon nem mindegy.

(#82785) Yiggdrasil válasza ivana (#82784) üzenetére


Yiggdrasil
aktív tag

Az egyik 15, a másik 14-13 is lehet. Árban olyan 250ezer környékét céloznék meg így első körben, de indokolt esetben a 300-at is megoldom, de az már az abszolút felső határ. Persze ezt 1 gépre gondoltam.
Persze ha van ezalatt is használható gép, akkor sem fogok zokogni :)

[ Szerkesztve ]

(#82786) kovacs.adam9 válasza Polllen (#82767) üzenetére


kovacs.adam9
tag

Ezm ost barátnőmnek kellene. Csak filmet nezne rajta es fontos hogy windows legyen es ne rt-s. Eritokepernyo a masik kovetelmeny.

LG KP500 -> Sony Xperia X8 -> Huawei Ascend G300 -> Huawei Ascend P6 -> LG G2 -> LG G3 -> LG G4 -> Motorola Defy + Volkswagen Passat 2.0 benzin

(#82787) ivana válasza Yiggdrasil (#82785) üzenetére


ivana
Ármester

Mivel neked mindenképpen üzleti gépek kellenek (napi 6-8 óra sok), ezért inkább használtan rendes üzleti, mint újonnan fél üzleti, ezekre még van gari és haswell procisak. 14¨ 15¨ (ebbe van dedikált vga, így szerintem az említett játékokra elég lesz akár fullHD-ban is)

(#82786) kovacs.adam9 Inkább rendes tabot vegyél.

[ Szerkesztve ]

(#82788) fateless válasza szabonagyur (#82707) üzenetére


fateless
veterán

Régen olvastam ekkora marhaságot, köszönöm, hogy vidámmá tetted a napomat. :W

Örülök, hogy a "nincs garancia" ellenére nekem 4 nap alatt rendezték a problémámat.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#82789) uccso23


uccso23
csendes tag

Üdv,
szeretnék segítséget kérni notebook vásárlás témában.
200.000-250.000 ft-ot szánok rá. Semmi elkötelezettségem nincs márka és típus iránt, csak annyi hogy core i procis legyen és 15,6" alatt semmi kép nem kell.
Nekem játékra is kell a gép úgyhogy min 128bites vga kellene és minél több ram a böngészéshez.
Sajnos nincs tapasztalatom a notebook témában, és a fórumok is elszórtan véleményeznek, szinte kihámozhatatlanul, pedig sokat bújtam.
proci terén inkább megelégszem egy felső kategóriás i5-el mint egy gyengusz i7-el!
A notit hitelre veszem, esetleg jo konstrukciós "boltot" is ajánlhatnátok:)
köszönöm előre is.

(#82790) CHIPman válasza fateless (#82788) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Szerencsére én se voltam olyan hülye, hogy hallgassak az itt kapott tanácsra, és megrendeltem emagról a gépet. El is romlott rögtön az első nap, de az ASUS hazai ügyfélszolgálata szó nélkül alaplapot cserélt benne ingyen.

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#82791) szabonagyur válasza fateless (#82788) üzenetére


szabonagyur
félisten

Attól, hogy neked nem volt vele problémád attól másnak volt. Ennyi erővel vegyél bármilyen gépet, lehet szerencsés leszel nem lesz baja és nem került csak fele annyiba mint egy másik. Bizonytalant továbbra sem fogok ajánlani.

(#82790) CHIPman: mivel a legtöbb géphez nem adnak más garanciát csak a sajátjukat azokat nehezen szervizelteted a gyártónál. ha te kapták Asus gari papírt akkor szerencséd volt ;)

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#82792) ivana válasza uccso23 (#82789) üzenetére


ivana
Ármester

Asus N551 ajánlott ennyiért játékra, más nem is nagyon van.

(#82793) Vermilion69 válasza uccso23 (#82789) üzenetére


Vermilion69
aktív tag

Játékra ebben az árban, amit szoktak ajánlani a többiek, azaz Asus N550/551, ezeket nézd meg neten pl. laptopszalon honlapján.

(#82794) Tikakukac válasza CHIPman (#82790) üzenetére


Tikakukac
titán

És ezzel nincs is gond, tényleg. Mindenki azt és onnan rendel ahonnan jónak látja. Azt felejtik el ezek az emberek, hogy amikor belenyúlnak a tutiba és véletlenül x és y eset működik, attól még a többi marhára nem fog. Ha most te olyat rendelsz, ami itthon nem volt konfig és abban makkan ki a lap, kenhetted volna a garidat jó vastagon kenyérre. Ha meg mondjuk nem Asust veszel megnézem mit művelsz egy Lenovoval vagy akár HP-val akik szintén kedvelik a nem hivatalos dolgokat.

Az mondjuk megint más kérdés, mi van akkor ha beüt a babfőzelék és jönnek a klasszikus az emagos sztorik elhagyott/tűnt dolgokkal, elérhetetlen ügyfelesekkel stb stb., hogy akkor is vajon annyira pöpec lenne a spórolt ÁFA a román billzettel.

Egyébként épp minap inkompetens hülyézett le egyik fórumtárs hasonló okokból, én meg kezdek ebből nem kérni. Szerencsére roppant kulturált másik topikba felkértek, így ide már ha lehet csak olvasni járok, írni nem érdemes.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#82795) uccso23 válasza Vermilion69 (#82793) üzenetére


uccso23
csendes tag

köszönöm az ajánlást. közben ezt találtam
https://ipon.hu/webshop/product/asus_g551jk_dm059d/863841

vélemény?

(#82796) PandaMonium válasza Tikakukac (#82794) üzenetére


PandaMonium
őstag

"Egyébként épp minap inkompetens hülyézett le egyik fórumtárs hasonló okokból, én meg kezdek ebből nem kérni."
Ott sem azzal volt a gond amit mondott, hanem azzal ahogyan mondta. Én se adok olyan szavára aki képtelen kulturáltan segítséget adni annak aki szépen kéri. Ha csak ilyen stílusban megy akkor inkább ne segítsen az illető. Persze ez egyéni vélemény. :U

What I cannot create, I do not understand

(#82797) gomsadib válasza PandaMonium (#82796) üzenetére


gomsadib
tag

Meg az is egyéni vélemény, hogy a sok okos előbb olvasson, értelmezzen, utána kérdezzen, normálisan!

Szerintem senki sem tudna türelmes lenni ennyi ... őőő... érdeklődő után

[ Szerkesztve ]

(#82798) Tikakukac válasza PandaMonium (#82796) üzenetére


Tikakukac
titán

2 variáció van: van aki elhiszi amit leírnak neki. Van aki pedig nem és okosabb. Előbbi az jó dolog, utóbbi akkor minek kérdez.

Tízezredjére leírni főleg nem szeretek én sem semmit ha egyszer feketén nagybetűkkel levéstem párszor pár alap dolgot ami a bolt kulcsszavára vagy gépre egyből keresőből kidobódik, másik kérdés, hogy ezeket főleg nem írom le sokszor, mert mondjuk nem téged perelnek be, hanem engem. Aki elég kínos, elhiheted.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#82799) PandaMonium válasza gomsadib (#82797) üzenetére


PandaMonium
őstag

Nyilván azért jönnek segítséget kérni az emberek ide mert nem értenek hozzá, átlag userek, lusták utána nézni a dolgoknak - mellesleg sokszor nem is olyan egyszerű mert sokszor 5 oldalon 5 félét mondanak -, vagy "nincs rá idejük". Hiába van ott a kereső (ami amúgy sokszor lóf*szt sem ér), hiába van 100x leírva, hogy 120k körül ha új gép kell akkor csak a Fuji A544 vagy használt üzleti, kicsit drágábban Probook 5 év garival, mégis naponta megkérdezik ugyan azokat a dolgokat az emberek és ugyan azok a válaszok mennek. Ha ennek valakihez nincs türelme akkor miért kínozza magát azzal, hogy azért még minden egyes nap leírja ugyan azt a dolgot alpári stílusban?

(#82798) Tikakukac: Értelek téged is és igazatok is valamilyen szinten, de ha már veszi az ember a fáradtságot arra, hogy egy kérdésre beírjon annyit, hogy "Tanuld meg használni a keresőt" ugyan annyi energiával választ is lehetne adni. Vagy ha az ember véleményt kér egy gépről nem csak azzal lehet jellemezni, hogy "szar", hanem leírni, hogy miért. Persze ahogy mondtam ez speciel magánvélemény, nekem szúrni szokta a szemem de elhiszem, hogy van olyan akinek nem.

[ Szerkesztve ]

What I cannot create, I do not understand

(#82800) uccso23 válasza ivana (#82792) üzenetére


uccso23
csendes tag

és tudsz mondani oldalt ahol ez belefér max 260-ba??

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.