Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#59101) btudos válasza Ateess (#59096) üzenetére


btudos
veterán

Azt az Acert ne, a hűtéssel vannak gondok.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#59102) LeCsui


LeCsui
csendes tag

Szervusztok,

Külföldre fogok utazgatni az elkövetkező 1 éveben az átlagosnál sűrűbben, így szükségem lenne egy laptopra.
Amit szeretnék, hogy tudjon, nem full beállítások mellett,de szaggatás nélkül, még éppen élvezhető grafikával, az a következő 2 játék lenne: World of Tanks, és WoW.
Az esti kikapcsolódásról nehezen mondok le még munka mellett is.

Csak akkor lenne használva ha nem vagyok itthon, hazai használatra van egy gamer pc-m, szóval csak a rövid idejű kint tartózkodást kéne áthidalnia.

Keret: Minél kevesebből.

Más elvárásom, extra kívánságom nincs vele kapcsolatban.

Segítségeteket előre is köszönöm.

Akkora ereje van a becsületességnek, hogy még az ellenségben is szeretjük.

(#59103) DFB válasza Ateess (#59099) üzenetére


DFB
tag

Tudtommal csak érintösben van FHD a 7537-böl, az 320 körül van.
Ezen a típuson van Gorilla.
A nagy baja az, hogy tükrözödik.
Az "alapnak" szar képe van HD-s, nézd meg pl az Allee-ban.
Tudomásom szerint lehet kapni LF-et:Laptopdiszkont.hu (245e).
Ott a Blaha környékén van.
Én pill.az LF-et vagy a JK-t venném, de az lehet nem IPS, de, hogy DDR3-as vga van benne az majdnem biztos.

(#59104) Borote válasza brumi1024 (#59100) üzenetére


Borote
addikt

Én képtelen voltam vele ekkora hőmérsékletet elérni. Hiába állítgattam az energiasémát, ha ráeresztettem egy teljes terhelést, azonnal throttlingolt, azaz mindegy mit csináltam vele, 2-2,1GHz-n ment, úgy meg inkább csak 78-80 fokig melegedett. Totál értelmetlen volt abba a gépbe az i7 :P

Aztán elkövettem azt a hibát, hogy meg szerettem volna emelni egy kézzel, a közepénél fogva - erről hamar letettem, amikor ívbe hajlott a gép :DDD Az, hogy a tápja földeletlen volt, az külön öröm, hát még az, hogy sípolt is rendesen :(

[ Szerkesztve ]

(#59105) DFB válasza 3RROR (#59097) üzenetére


DFB
tag

Meg azzal hogy szar TN paneles.

(#59106) 3RROR válasza DFB (#59105) üzenetére


3RROR
aktív tag

A FullHD-t kérdezte a kolléga nem a minőséget ;)

(#59107) DFB válasza 3RROR (#59106) üzenetére


DFB
tag

Az igaz,de hátha nem tudja, hogy FHD-k között is van különbség.

(#59108) Ateess válasza DFB (#59107) üzenetére


Ateess
tag

Igazából csak arra voltam kíváncsi, hogy melyik típust vette a kolléga, mert én a 7537-esből a 160289-est néztem ki, illetve a 160290-es érintőpanelest. És ha neki valamelyik van, akkor arról szerettem volna véleményt kérni, mert mivel az Asus kiesett (tudom, h még van hely, ahol kapható, de már nem fér bele az ára ott, edigital-nál tudtam volna megvenni 225 ezer Ft-ért), így már csak ez a gép, illetve a Lenovo IdeaPad U430P van képben és a napokban döntenem kell.

(#59109) 3RROR


3RROR
aktív tag

Na most én kérem a segítséget hogy jót néztem e mert üzleti kategóriában kicsit se vagyok otthon csak amit itt olvasgatok.

(1) Mostanában
(2) 110e ami tényleg határ.A fölött ne legyen.
(3) Programtervező informatikus szakra kell de a codeblockson kívül netre kell szinte csak.
(4) Nem
(5) Minőség
(6) Ennyiért nem.
(7) 14"-15"
(8) Mindegy
(9) Nélkül.
(10) 4Gb ram elég bőven
(11) Nincs
(12) Nem
(13) Ez és ez.
(14) Csak használt

Igazából a 2 laptopról szeretnék érdeklődni hogy mennyire ajánlottak.

(#59110) runner 125 válasza LeCsui (#59102) üzenetére


runner 125
nagyúr

G500, 3521, Z510

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#59111) 3RROR válasza LeCsui (#59102) üzenetére


3RROR
aktív tag

Ha használt is szóbajöhet akkor Lenovo G580-at nézzél.Azon elszaladgál a WoT lowon-med beállítások között.WoW-al nem játszok de úgy tudom annak sok proci kell.

[ Szerkesztve ]

(#59112) rizso válasza Ateess (#59099) üzenetére


rizso
addikt

i7-4500U, FHD touch.

Nagyon szép, minőségi gép, anyaghasználat patent, ahogy az összeszerelés is. Venti szabályozása nagyon jó, alig kapcsol be, akkor is szinte hallhatatlan (sok korábbi dell géppel ellentétben, ahol fel-fel pörög magas fordulatszámon). és emellett igencsak hűvös. Kijelzője nagyon szép, fényerője rendben van, betekintési szögek szintén hibátlanok, a fényes bevonat meg enyénfüggő - nekem nincs vele bajom. Ha az ember nem használ olyan programot, amihez mindenképpen egér kell, akkor a touchpad+érintőkijelző páros nagyon jól használható a mindennapokban, kiválthatja az egeret is. Hangszórói nem váltják meg a világot, de otthon egy kis lazuláshoz elég, filmezéshez, szolid zenehallgatáshoz, skype-hoz teljesen jók, szépen, tisztán szólnak, viszont a mélyeket igazából nélkülözik. Teljesítménye olyan-amilyen, van akinek ez egy bivaly gép, van akinek teljesen belépő kategória. Én alap felhasználásra vettem, viszont fontos volt, hogy alkalomadtán egy kicsit játszani is tudjak vele. Nos, ezt simán teljesíti, a legújabb címekkel is tudok játszani élvezhető minőségben - és az élvezhető minőség nem a vga felbontás melletti 10fps-t jelenti. Amit még mindenképpen érdemes megemlíteni, az az akkuidő: brutális. Konkrét méréseket nem végeztem, de ez az első olyan gépem (orbitális, kilógó akksi nélkül), amit sokszor nem is dugok töltőre, mert szinte egész nap elvan akkuról. Nyilván ilyenkor nem nyúzom ezerrel, wifi viszont bekapcsolva, fényerő kb. 50%-on, netezgetek, megy egy kis youtube zene, ez-az. Egy szó mint száz: tényleg jól bírja. Egy negatívum van jelenleg: találkoztam már erősebb wifi kapcsolatra képes géppel is. Bécs, "Altbauwohnung", vastag falak (van olyan falunk, ami majd 1m vastag), és így van olyan pont a lakásban, ahol csak szenvedés a netezés (ilyen pl. a háló, ahol ágyból nagyon siralmas volt a helyzet). Én vettem egy aprócska kis usb-s wifi vevőt, azzal átmenetileg megoldottam ezt is.

Részemről ajánlott gép, főleg azoknak, akik egy mutatós, minőségi gépre vágynak, ami akkuidőben is nagyon jó, és a teljesítményről sem kell különösebben lemondani :)

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#59113) Chaser válasza 3RROR (#59109) üzenetére


Chaser
titán

Én vostrot venném a gari miatt. De a 6410 se rossz gép...

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#59114) 3RROR válasza Chaser (#59113) üzenetére


3RROR
aktív tag

:R Rendben.Jövőhéten lesz a vétel szóval addig még nézelődök.

(#59115) Ateess válasza rizso (#59112) üzenetére


Ateess
tag

Köszi szépen! Már csak az a kérdés, hogy az olcsóbb fajták milyenek, remélem azok is ugyanolyan minőséget képviselnek! :D

(#59116) LeCsui


LeCsui
csendes tag

Köszönöm a válaszokat, szétnézek ezek között a piacon.

Akkora ereje van a becsületességnek, hogy még az ellenségben is szeretjük.

(#59117) rizso válasza Ateess (#59115) üzenetére


rizso
addikt

Szerintem a kijelzőn kívül minden más egyezik.

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#59118) DFB válasza Ateess (#59115) üzenetére


DFB
tag

Ahogy Rizso mondja.
Ugyanaz a kijelzöt kivéve.
(Ez nálam annyit jelent, hogy nem játszik.Semmi baja csak a torka véres.)
Közel annyi lenne, mint az Asus, bár azt nem tudom pontosan mennyi a fenti ok miatt.
A Dell hw-ben erösebb, kijelzöben szarabb.
Ahogy olvasom a szar Wifi nem a vastag falak miatt szar, dehát ez az egyik fő funkciója egy laptopnak.
Nem nagyon van mentség rá.Az aksiidő tényleg nagyon jó, de nekem a display talán fontosabb.
Ha korlátozott a hely ahol veheted, akkor nincs mit tenni.
Az Edigitalnál van, hogy egy időre eltünik valami a palettáról, minden különösebb ok nélkül.

(#59119) Lightning


Lightning
csendes tag

Sziasztok,

Új laptop vásárlása előtt állok. Otthoni mindenes lenne, esetenként játékra is használnám. Költségkeret olyan bruttó 250.000.
Szempontok:
-Legalább i5 4200M/H processzor (nem U-s)
-8 Gb ram
-FullHD matt kijelző
-Nvidia videókártya - már jó lenne 800M szériára lőni :)

Még mielőtt láttam ma, hogy kijött a 800M széria, az alábbiakat néztem:
Dell 5537
Lenovi y510p
Acer 573g

Ez pedig az, ami tetszik specire és amiben találtam 850M-et (más laptopnál még nem láttam)
Asus N550JK

Továbba ha tudtok, javasoljatok kérlek olyan oldalt, ahol magamnak rakhatok össze gépet és szállítanak itthonra normális áron, vagy még jobb ha hazai a cég :)

Most így ennyi, remélem ki lehet bleőle hámozni mit szeretnék és van vmi javaslatotok :)

üdv

[ Szerkesztve ]

(#59120) zastarovie


zastarovie
csendes tag

Sziasztok!

Egy kisebb notebookot (subnotebookot, ultrabookot) szeretnék venni. Mit tudtok javasolni?

Szempontok

felhasználás:
- filmnézés
- nagy felbontású online flash játékok (pl. anno online)
- itthoni munka (párhuzamosan több nagy méretű pdf, nagy méretű excel tábla párhuzamos kezelése

min. 500 gb tárhely
min 2 év gari
ár: 120-150 ezer

a minőség fontosabb a teljesítménynél, de azért legyen viszonylag gyors, sok memóriával (min 4 gb) (most acer extensa 5235-ös gépem van, tetű lassú, a 2013-as officet már nem bírja).

speciális elvárás: halk gépet keresek, hogy a párom tudjon aludni mellettem, ha még dolgozom vagy filmet nézek mellette az ágyban. :)

Amit eddig kinéztem: http://www.argep.hu/product_2305807.html
Vagy ennek nagyon gagyi a processzora?

(#59121) Ateess válasza DFB (#59118) üzenetére


Ateess
tag

Az a gáz, hogy Full HD kijelzőt sajnos a kereten belül jelenleg nem kapok. Az Asus volt az egyetlen, ami nagyon tetszett, de sajnos ma beszéltem az ügyfélszolgálattal és nem tudnak már szerezni. Azt hiszem helyette jön majd az N550JK verzió, egy nagyon ütős GTX850M-es VGA-val, de hát ma utánaérdeklődtem, 270 körül lesz az ára. Úgyhogy azt hiszem a Full HD panelról lemondok.
A másik, hogy eddig a Dell és az Asus volt a két gép, ami között őrlődtem, utóbbi ugye kiesett.
Jelenleg maradt a Dell és valahogy nem tudom miért, de a Lenovo IdeaPad U430P is nagyon tetszik. Sokat cipelném a gépet, tehát az akkuidő nagyon fontos, ebben mindkettő nagyon otthon van, játékra ritkán kéne, bár az a GeForce GT750M nagyon jól hangzik. Lenovo-ba 8 GB Ram van, igaz, bővíteni nem lehet, mert egy slot van csak, Dell-ben 6 GB, de bővíthető, igaz egyes portálok szerint csak 8 GB-ig, bár ebben nem vagyok járatos, hogy mi szabja meg a határt.
Lenovo 14" matt, Dell 15,6" fényes. Kódolnék rajta, ezért lett volna jó a FHD, de eddig egy EEEPC-t használtam erre, szóval mindkettő előrelépés lenne (Szakdogámhoz kell, ezért is sürgős). Lenovo 1,7 kg, másik 2,6 kg, szóval mindegyik mellett van pro és kontra, csak a döntést nehéz meghozni. :D

(#59122) DFB válasza Ateess (#59115) üzenetére


DFB
tag

A proci a nem FHD 7537 Dellekben i5.
Ez kimaradt

(#59123) Chaser válasza zastarovie (#59120) üzenetére


Chaser
titán

Fujitsu UH552. 13.3".

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#59124) Mikulásbá válasza Chaser (#59123) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

+1 !
Ma érkezett meg az enyém,nem csalódtam!

(#59125) zastarovie válasza Chaser (#59123) üzenetére


zastarovie
csendes tag

Köszi!

Jól látom, hogy 150 alatt csak ez az egy típus van, de ezen nincs USB? Azért USB kellene nekem rá.
http://vip-phone.hu/spd/lsz_9838/Fujitsu-Lifebook-Slimbook-UH552-ez#page_artdet_tabs

Ezen már van USB, de ez közel 200:
http://vip-phone.hu/spd/lsz_9055/Fujitsu-Lifebook-Slimbook-UH552-i5-3317U-4GB-128GB

[ Szerkesztve ]

(#59126) Chaser válasza Mikulásbá (#59124) üzenetére


Chaser
titán

Tapogattam egyet, tetszik:)

zastarovie
Interfész: USB 2.0 (1db), HDMI csatlakozó, Wireless LAN 802.11 b/g/n (WiFi), USB 3.0 (2db)...

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#59127) Mikulásbá válasza zastarovie (#59125) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

[link]

1 db USB 2.0 és 2 db USB 3.0

(#59128) ribarszki válasza zastarovie (#59125) üzenetére


ribarszki
őstag

Nincs rajta? Te mit néztél? Google a barátod, ott van 3db is..

(#59129) 3RROR válasza zastarovie (#59125) üzenetére


3RROR
aktív tag

Ekkora méretben nincs DVD olvasó.Ha USB se lenne akkor hogy telepítenéd? ;]
[link]
1x 2.0 USB
2x 3.0 USB

Szerk.: Sokan felkaptuk a fejünket ahogy látom :DDD

[ Szerkesztve ]

(#59130) Begi


Begi
senior tag

Hali,

Lenovo E440. Ebben vajon mi az "átverés"? :)

(#59131) runner 125 válasza Begi (#59130) üzenetére


runner 125
nagyúr

100% h ÁFÁ-zós cég és külföldi a gép. Ennyiért egyetlen egy magyar disztiről nem lehet megvenni.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#59132) zastarovie válasza 3RROR (#59129) üzenetére


zastarovie
csendes tag

Ok, látom már. Csak az a bolt info volt zavaró számomra.

Köszi mindenkinek!
Ha senki nem tiltakozik, hogy ezt vegyem, nincs alternatív javaslat, akkor lehet, hogy belevágok. :)

(#59133) Pocok256


Pocok256
veterán

A fene egyen meg titeket... most benéztem ide és szembe jött velem ez az Asus N550JK .... Ha normális a hűtése és nem is akar szétesni akkor igen sanszos a 7537 utóda :D Na meg oda az asztali gépre váltok tervem is ... :W

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#59134) peter9228 válasza Pocok256 (#59133) üzenetére


peter9228
aktív tag

(#59135) btudos válasza Pocok256 (#59133) üzenetére


btudos
veterán

Legalább lenne róla megbízható tapasztalat, vedd csak :D

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#59136) AnneWhite


AnneWhite
csendes tag

Sziasztok! A topic témájának megfelelően laptopot szeretnék vásárolni, de fogalmam sincs, hogy milyet, ehhez kérném a segítségeteket :)

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? a héten
(2) Maximális keretösszeg Ft-ban? max 140.000
(3) Felhasználási kör? Otthoni használat, elsősorban filmezés, egyetemi meló, kis játék, photoshop
(4) Játékra használnád-e? Ha igen akkor milyen játékokkal játszol és azokat milyen felbontáson illetve részletességgel szeretnéd futtatni? nagyon minimális inkább online
(5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény? mindkettő, de inkább minőség
(6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped! nem hiszem hogy belefér :)
(7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt? 15,6"
(8) Notebook tömege? minél kevesebb annál jobb
(9) Operációs rendszerrel vagy nélküle? nélküle
(10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót? HDD: 750 GB - 1 TB, RAM 4 GB, kell optikai meghajtó is
(11) Egyéb kívánság? nincs :)
(12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást? nem
(13) Eddig kinézett notebookok? [link], ezt néztem ki viszont külföldi oldalakon azt olvastam, hogy nem jó a Wifi-je és a touchpad is ugrál össze-vissza, jó lenne tudni, hogy ezek még mindig így vannak-e?
(14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új? új

Ja és köszi a segítséget :)
-----------------------------------------------

[ Szerkesztve ]

(#59137) Begi válasza Pocok256 (#59133) üzenetére


Begi
senior tag

Tetszetős specifikáció. Kiváncsi lennék a hűtésére...

(#59138) stratova válasza Pocok256 (#59133) üzenetére


stratova
veterán

S ha jól látom GTX 850M és GTX 860M már Maxwell. Már N56 korában is tetszett ez a széria. A fene vigye el, hogy nem forgalmazták itthon Trinityvel.

(#59139) Victorio1987


Victorio1987
csendes tag

Sziasztok!

Új notebookot szeretnék venni és lehetőleg ár-érték arányban a legjobbat.
Előző gépem, azaz a mostani es egy Dell Inspiron 6400, már majdnem 7 éves és még mindig kitűnően fut. Akkor vettem 230k-ért. A pénzét megérte :)

Az általános kérdésekre a válaszaim:
1. Vásárolni akár most is, de legtovább szeptemberig várnék vele. A cél, hogy a legjobbat a legolcsóbban megszerezzem.
2. Maximális keretösszeg: 200k
3. Felhasználási cél, elsősorban játék, másodsorban Autocad 3D tervező szoftver használata is.
4. Játék terén a Total War széria legújabb Rome II játékát vigye hibátlanul és az elkövetkező 2-3 év játékait is bírja el.
5. A legfontosabb számomra hosszú élettartam (minimum 7 év) továbbá a jövőbeli játék és tervezőprogramok megfelelő szinten történő futtatása.
6. SSD-t szeretnék bele csak, ha nincs benne csak HDD, akkor külön venni bele SSD-t és a HDD-től megszabadulni.
7. Kijelző nem érdekel.
8. A tömege sem érdekel.
9. Jobb lenne operációs rendszer nélkül, nem fizetek amit ingyen is megkaphatok.
10. Memóriaszálak 2 vagy 4. Nem tudom, hogy melyik a jobb hosszú távon, de szerintem a 4 szálas, így inkább azt. Nem számít milyen alapból, ha később tudom bővíteni. Optikai meghajtó nem igazán kell, vagy érdekel.
11. Egyéb kívánság, Intel i5 vagy i7 negyedik generációs processzor, minimum L3 cache: 6 MB
Videókártya legyen dedikált. A Dell márka nekem bejött, így jó lenne, ha az lenne a következő is, de ha a szakértők megmondják, hogy melyik márkával nem fogok befürödni és hosszú távon bírja a strapát, akkor hajlandó vagyok váltani.
12. Egyelőre nem, mert ezzel a gépemmel nem tudok :)
13. Eddig nem néztem.
14. Lehet használt is, de ne legyen régebbi 1 évnél.

Várom válaszaitokat!

És előre is köszönöm a segítőkész válaszokat!

Üdv,
Viktor

(#59140) Chaser válasza Victorio1987 (#59139) üzenetére


Chaser
titán

Most amit kaphatsz ennyiért az a dell 3537 ulv i7+ ddr5 vga. Szeptemberben már nyilván jobb gép is lehet ugyanennyiért. Ahogy 2020-ban is...:)
7 év? Ha veszel egy hardcore business gépet, az jó eséllyel el fog menni 4-5 évet. De az ilyen hw-rel 3-400k. 200k-ért ne várj sokat ha erős hw-t is akarsz. És ez még nem is olyan erős.

szerk: következő 2-3 év játékaihoz kevés valszeg 300k is most...ez notebook, nem asztali.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#59141) Tikakukac válasza Victorio1987 (#59139) üzenetére


Tikakukac
titán

7 év oh Istenem, mit adnék ilyenért, főleg 200k-ban. Könnyeim kicsordulnának...

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#59142) Victorio1987 válasza Chaser (#59140) üzenetére


Victorio1987
csendes tag

Köszi a választ!

(#59143) DFB válasza Ateess (#59121) üzenetére


DFB
tag

A GTX850 nem valami ütös kártya.
Ahogy kinéz DDR3 van rajta, az meg ezt kizárja.
Lehet a JK ban nem is IPS panel van.
(Az Asus oldalán ez eltér a 15,6 és 17,3 esetén.Nem tudom melyik valos.Külföldi forum szerint nem IPS Asustol származo info alapján)
Az LF aksiidöben lehet jobb választás az U proci miatt.
Ahol eddig láttam nagykert ott most tényleg nincs a listába, de januárban azzal a megjegyzéssel volt, hogy új típus.Lehet csak kifogyott.Azt írják rendelhető, hívjon(Expert)- elképzelhető, hogy magánembereknek is lehet venni.
Amit írtam korábban bolt ott van raktáron.
Az U430P röl nem tudok sokat, a Techkalauzon van egy teszt.A kijelzö egy hulladék, nekem ez kizáro ok.
Szerintem a "fapados" 7537-el is jobban járnál.Ha másért nem akkor azért, mert mindene jobb, talán a kijelzöje is-bár a matt jobb lenne, és 3 év a garancia a pillanatnyilag e téren ingatag Lenovoval szemben.
Szerintem a Dellbe bemegy 16GB is, de nyolcast lehet kapni az biztos
Persze nehezebb is mivel nagyobb és van benne alu, de szerintem el tudod vinni a azt is.
A wifi.t nem tudom.

(#59144) Pocok256 válasza peter9228 (#59134) üzenetére


Pocok256
veterán

El kéne :D

(#59135) btudos
Megvárom az első tesztet az a vékony ház meg a rendes izmos cpu és erős VGA nem igazán az enyhe hőfokoknak kedvez :D

(#59138) stratova

Nem bánom én, hogy intel :P Csak ne lenne kazán :D

(#59143) DFB
Na igen ha ddr3 as rammal van szerelve akkor kuka .. Viszont ha GDDR 5 akkor van benne fantázia.

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#59145) btudos válasza Pocok256 (#59144) üzenetére


btudos
veterán

Nálam is a hűtés, meg a vRAM a kérdés, hogy ajánlott termék legyen belőle, a többi része fél órányi taperolás után rendben volt.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#59146) DFB válasza Pocok256 (#59144) üzenetére


DFB
tag

Nyugi.
Egyenlöre ugy néz ki DDR3-as a vga.Az nem fog fűteni

(#59147) Tikakukac válasza Ateess (#59121) üzenetére


Tikakukac
titán

A kijelző valóban nem nagy valami, de egyébként nekem speciel bejött az U430 és U330 is. Amire kell arra pörfekt.

o.O nocsak, nagyúrrá fokoztak :DDD

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#59148) Pocok256 válasza DFB (#59146) üzenetére


Pocok256
veterán

Be is b*szna, ha a RAM miatt fűtene :D

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#59149) Begi válasza DFB (#59146) üzenetére


Begi
senior tag

Érdekes egy noti...
Notebook check szerint 2GB DDR5-ös RAM-mal jár a VGA, de az ASUS szerint meg 2GB/4GB DDR3. Viszont ahol rendelni lehet, ott néhol 4GB DDR5 van...
A kijelző elvileg FHD IPS az ASUS szerint, de máshol meg touchos-ról irnak.
Nem kicsi a káosz:)

[ Szerkesztve ]

(#59150) btudos válasza Begi (#59149) üzenetére


btudos
veterán

Valószínűleg akad jó néhány konfiguráció, kell pontos cikkszám, kevés a két betű a típusmegjelölésben.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.