Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#59201) Yany válasza Khelben (#59200) üzenetére


Yany
addikt

Ez mondjuk?
hp 2540p

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#59202) Tikakukac válasza Speede05 (#59199) üzenetére


Tikakukac
titán

és akkor levette többször az órajelet, mert felesleges volt 3Ghz-en pörgetni

:DDD Na ja, felesleges. Nem felesleges volt, hanem szépen megsült volna az egész azért vette lentebb.
Kérdésedre a válasz: nem jó a gép.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#59203) chewycl válasza Lightning (#59193) üzenetére


chewycl
tag

Nekem is nagyon szimpatikus volt az oldal, és elég jó árú gépet is raktam össze csak hát a szerviz tényleg elég húzós.. kb 100 eurót kellene fizetned a postáért (oda-vissza), egy esetleges szervizeltetés alkalmából. :(

(#59204) Konfigos


Konfigos
őstag

Sziasztok!

Egy kis segítséget kérnék.

64bites 740m-el szerelt gépeket nézegettem(új vagy használt),de találtam most egy használt acer timeline gépet 640m vgaval és 3217u procival.Szerintetek jobban járnék vele teljesítmény téren?Mennyire megbízható ez a széria?Csak 6hó gari van rá,kicsit tartok tőle,de lehet egy százasért eltudnám hozni.

Mod: ha minden igaz 1gb ddr3-as a 640m,szeretném ha az asztali 6670 1gb ddr5 szintet hozná a megvásárolni kívánt noti.

[ Szerkesztve ]

(#59205) Pocok256 válasza Konfigos (#59204) üzenetére


Pocok256
veterán

Jobban jársz a 740m el hidd el.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#59206) Khelben válasza Yany (#59201) üzenetére


Khelben
nagyúr

Közben olvasgattam a 25xx sorozatról, azt mondják, méretéhez képest nehéz. Nincs valami 13,3-as gép 1600x900-as kijelzővel? És ha lehet, ne 80-as évekbeli Thinkpad designnal :D

(#59207) Ateess


Ateess
tag

Egy utolsó kérdés:
Két gép közül melyiket vennétek és miért (csak tömören) ?
Lenovo IdeaPad U430P
Dell Inspiron 7537 Touch

Utóbbit megrendeltem, előbbi meg ma lett raktáron.

Köszi!

(#59208) Pocok256 válasza Ateess (#59207) üzenetére


Pocok256
veterán

7537 mert sokkal jobban össze van rakva a vga köröket ver a 730m re és az aksi ideje valami eszméletlen. Na meg a kaszni .... majdnem prémium kategória.

Egyetlen problémája az egyes embereknél jelentkező wifi gyengeség.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#59209) Chaser válasza Khelben (#59206) üzenetére


Chaser
titán

Van FHD IPS ilyen méretben, pl asus zen. Csak az ára húzós meg 2 év garis mellé.

szerk: Jah 100k-s keret, akkor nem szóltam.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#59210) btudos válasza Khelben (#59206) üzenetére


btudos
veterán

Nincs, HD+ 14"-en kezdődik. TP-ből van 1440*900 13"-en ;]

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#59211) Khelben válasza Chaser (#59209) üzenetére


Khelben
nagyúr

Lehet, hogy megbékélek a 2540 vagy a 2560p-vel, végülis rá tudom dugni itthon is meg melóban is fullhd monitorra, útközben meg úgyis max filmet nézek rajta. Még gondolkodom :) (Céges notebookon letiltanak most mindent, úgyhogy muszáj saját használatra gépet vennem).

(#59210) btudos : TP-t meg kéne néznem élőben, utoljára 2001-ben volt thinkpadom és a mostaniak képen pont ugyanúgy néznek ki :)

[ Szerkesztve ]

(#59212) Chaser válasza Khelben (#59211) üzenetére


Chaser
titán

TP-nek ez az egyik lényege, de sajnos már egyre kevésbé néznek úgy ki.
Elitebookok is jók. Vagy ha elvagy HD felbontáson akkor E4310 is jó gép, masszív, kicsi, könnyű.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#59213) Borote válasza Khelben (#59211) üzenetére


Borote
addikt

Vagy viszel magaddal egy linux-os USB-s stick-et, a bootolást nem hiszem, hogy le tudják tiltani, meg talán azt sem szabályozzák, hogy mit teszel a gépre ;]

(#59199) Speede05: tehát 40 másodpercig volt képes működni a megadott Turbo órajelen, majd beütött a leszabályzás (2,2GHz-ig), mert elérte a 90 fokot. Jó gép a Z510, csak az i7-nek nincs bele sok értelme.

[ Szerkesztve ]

(#59214) Tim82 válasza btudos (#59210) üzenetére


Tim82
nagyúr

TP-ből van 1440*900 13"-en

De az nem Core i lesz. :N

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#59215) Khelben válasza Borote (#59213) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ha elindítod nekem az ms sql servert és a visual studiot linuxon, akkor ezt fogom tenni :)

Amúgy az usb portok is le lesznek tiltva :(

(#59212) Chaser : Ez a Dell 4310 nem rossz, ennek utánaolvasgatok, kösz a tippet.

[ Szerkesztve ]

(#59216) btudos válasza Tim82 (#59214) üzenetére


btudos
veterán

Ja hogy az is szempont volt, hát az úgy valóban nem jön össze.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#59217) Borote válasza Khelben (#59215) üzenetére


Borote
addikt

"ms sql servert és a visual studiot" - Ez akkor nem a munkád része, amire amúgy használhatod a gépet?

"Amúgy az usb portok is le lesznek tiltva " - meghekkelik a BIOS-t, hogy ne menjenek az USB portok, vagy hogyan?

[ Szerkesztve ]

(#59218) Tim82 válasza btudos (#59216) üzenetére


Tim82
nagyúr

Egészen pontosan i5 volt a követelmény. :K

Bár ha 14" is jó lenne még, akkor egy T410s beleférhetne, súlyra kb. a 2540p-vel pariban van, vagy talán könnyebb is (elvileg 1,5 kg körül van a T410s).

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#59219) Chaser válasza Borote (#59217) üzenetére


Chaser
titán

Ki lehet kapcsolni sok gépnél + egy BIOS password:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#59220) Ateess válasza Pocok256 (#59208) üzenetére


Ateess
tag

Köszi szépen!
Na még valaki a témában??? :P

(#59221) Chaser válasza Ateess (#59220) üzenetére


Chaser
titán

7537-tel jobban jársz. Ne bonyolítsd túl. Minden nem lehet tökéletes. Ha létezik még 5537-ből - vagy lehet 3537 - FHD verzió az se rossz. DDR5 vga, ulv i7, 220k körül volt. Abban AMD vga van. Minőségre persze rosszabb mint a 7537.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#59222) Khelben válasza Borote (#59217) üzenetére


Khelben
nagyúr

Asztali gépet kaptunk fejlesztésre, a notebook meg levelezésre, office-ra lesz beállítva. Mivel a notebook lesz a céges "fő" domainben, ott minden le lesz tiltva. Én eddig a notebookot használtam mindenre, úgyhogy most kell vennem egy notit, amin tudok itthon dolgozni meg utazás közben filmet nézni, gyerekek meg néha játszanak rajta. A mostani 15,6-os 8560p kicsit nagy meg nehéz ehhez, ezért keresek kisebbet. Szóval kb. ez a helyzet. Verem a fejem a falba, hogy egy i5-ös elitebookot levelezésre fogok használni, de ez van, nem én döntöm el.

(#59223) Ateess válasza Chaser (#59221) üzenetére


Ateess
tag

Na jó, akkor marad a rendelés. :D Csak megtetszett a kisebb méret a Lenovoba, illetve az is eléggé össze van rakva, na de 206 ezerért végülis megéri a Dell úgy érzem :D
Köszi mindenkinek! :D

[ Szerkesztve ]

(#59224) Speede05 válasza Tikakukac (#59202) üzenetére


Speede05
tag

amit idéztél azt a teszt utánra írtam már... nézd meg a hőfokot, akkor már rég nem volt 90 fokon... előtte látszik a kisebb eltérés teszt közben, amikor ingadozott... na az volt a leszabályozás, hogy ne süljön meg... utána szimplán nem volt rá szükség...

egyébként a 40mp az valamivel azért több, volt 1 perc legalább... de tény, hogy az semmire nem elég... viszont ennek a procinak a legkisebb előnye az, hogy 3Ghz fölé megy az órajel... ellenben 8 szálon tudsz alkalmazást futtatni az U szériás i7-esekkel szemben... 2Ghz-en is nagyobb teljesítményt tudsz elérni, mint az i5-ökkel... de ha nektek i5-ös van a gépben, akkor küldjetek már teszt eredményt, hogy az is hozza-e az átlag 100 GFlopsot... erre úgy kíváncsi lennék... a proci teljesítményét nem órajelben mérik ;) Illetve processzor benchmarkokon is lényegesen jó eredményt ért el ez a proci, mint a legjobb 100-ba be se jutó i7-4500U, vagy bármelyik i5-ös... de lehet cáfolni... elismerem ha nincs igazam.... ahogy azt is elismertem, hogy igen, a proci melegszik, ugyanakkor szerintem nem olyan mértékben, hogy az nekem gondot okozzon... jó eséllyel ugyanezt a tesztet nem tudjátok 4:18 alatt lefuttatni egy i5-ösön, tehát ott ha melegszik, ha nem, leszabályozás nélkül is legalább 5 percig menni fog szerintem, ami jó 18-20%-os hátrány...

(#59225) btudos válasza Ateess (#59223) üzenetére


btudos
veterán

206 k? Hol találtad annyiért? :F

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#59226) Borote válasza Khelben (#59222) üzenetére


Borote
addikt

Ja, hogy asztali, a fölött átsiklottam :DDD Bocsi :D

(#59224) Speede05: azt mondtad, hogy idézem: "kb. teszt után 40-50mp-et ment még a graf" - a képen az látszik, hogy nagyjából 4,5 téglalap széles, ez a 40-50 másodperc.
A teljes órajelet 3,5 időegységig (téglalap) tartotta folyamatosan. Akkor melyik idő nem annyi?

És ez egy 2 perces teszt volt. Én egy stressztesztet egy óráig szoktam futtatni. Y510p i7-tel, SLI-vel hozta ezt a szintet, teljesen terhelés alatt - és néha azért azt is fél az ember ajánlani i7-tel :D

"jó eséllyel ugyanezt a tesztet nem tudjátok 4:18 alatt lefuttatni egy i5-ösön, tehát ott ha melegszik, ha nem, leszabályozás nélkül is legalább 5 percig menni fog szerintem, ami jó 18-20%-os hátrány..." - és ezzel együtt lehet, hogy nem 40-50 fokos hőingást kell kiállni, hanem kicsit alacsonyabbat.

(#59227) Ateess válasza btudos (#59225) üzenetére


Ateess
tag

230 ezer E-digitalnál, de mivel tudok Cetelemmel fizetni, így 10% lejön, így a végösszeg 206 ezer, vagyis 206 910 Ft. Ma vitték le az árát.
Ezzel szemben a Lenovo 209 ezerről 188 ezer és jelenleg van raktáron, ezért vacillálok, plusz cipelés szempontjából az a majdnem 1 kg is sokat számít, viszont hardverbe gyengébb.
Ezért voltam kíváncsi és vagyok is még, hogy ki melyiket venné, mert mindkettőben van jó és rossz is! :D

(#59228) kiiso válasza Ateess (#59227) üzenetére


kiiso
tag

Ugyanez a dillemmám :DDD

[ Szerkesztve ]

(#59229) btudos válasza Ateess (#59227) üzenetére


btudos
veterán

A Lenovo-val még nem találkoztam élőben, ezt pótolnom kell a jövőben, de a minőségetleszámítva azért lehet róluk nyilatkozni így is.

A Dell mellett szól az erősebb dGPU, illetve a +1 év garancia, ami mögött ráadásul megbízhatóan működő szerviz áll, ellentétben a Lenovo-val. Én ezt a kettőt tartom a legnagyobb előnynek, plusz a tapasztaltan nagyon komoly üzemidő is pluszpont, bár ez a hasonló hw miatt a Lenovo-nál is adott lehet.

Felbontás ugyanaz, a Dell-nek van numerikus billentyűzete, nem tudom ez számít-e. Ha számít a GPU, akkor a Dell a nyerő, ha nem, akkor szerintem csak úgy lehet ezt rendesen eldönteni, ha mindkét gépet megnézed élőben, de objektív szempontok alapján nálam a garancia miatt a Dell nyerne.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#59230) beteg


beteg
őstag

Hali!
12 col környékén (max14) melyik gyártó melyik szériája dokkolható? Azt tudom, hogy a Dell Latitude.
thx

Csak futni kell!

(#59231) btudos válasza beteg (#59230) üzenetére


btudos
veterán

Dell Latitude, HP Elitebook, Lenovo Thinkpad, meg van Fujitsu Lifebook is subnotebook méretben, de az ritka.

14"-es méretben a HP Probook b széria is dokkolható a fentieken túl.

[ Szerkesztve ]

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#59232) Chaser válasza beteg (#59230) üzenetére


Chaser
titán

ThinkPadek is, a legtöbb. Talán fujiban is van.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#59233) beteg


beteg
őstag

Köszönöm szépen!!

Csak futni kell!

(#59234) Ateess válasza btudos (#59229) üzenetére


Ateess
tag

Élőben csak a Dell-t tudtam megnézni, az tényleg nagyon egyben van, Lenovo-ról csak annyit tudok, amit egyik kolléga elmesélt róla, egyben van a cucc, jó az üzemidő (nem Dell szintű, de kb. 1 órával tud kevesebbet).
Ami tetszett a Lenovoba, hogy kicsi kompakt mérete van, így talán könnyebb lett volna hurcolászni, ezen kívül viszont tényleg a Dell simán veri, jobb VGA, memóriát lehet bővíteni akár 16 GB-ig, Lenovoba ugyan több van, de nem bővíthető, a 3 év gari tényleg jól hangzik, ahogy olvastam 20 ezer kinyitást garantál a Dell a gépen, bár nem tudom, vállal-e ezzel kapcsolatban valami garanciát. Ott van az érintőpanel, ami nem rossz, nem mintha nagyon kellene, de lesz, plusz így legalább egy masszívabb üveglap védi a kijelzőt, bár azt nem tudom, h gorilla glass-e, sztem sajna nem. Illetve tudom,h lehet benne cserélni akár IPS Full HD panelre is, igaz nem olcsón és nem tudom, h megéri-e. Azt hiszem meggyőztem magam, hogy a Dell lesz az én gépem, főleg, h már meg is rendeltem! :D Csak holnap még el tudnék állni a vásárlástól, de asszem nem fogok! :D
Majd az idő eldönti, h jól döntöttem-e, van rá plusz 1 évem a gari miatt! :D
De azért még várom a véleményeket! :D

(#59235) Tikakukac válasza Speede05 (#59224) üzenetére


Tikakukac
titán

Már rég feladtam, hgoy megértselek. Volt már itt minden, ha 50 fokos örülj neki, ettől még a maradék több ezer nem 50 fokos lesz. Ez van.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#59236) beteg válasza Ateess (#59234) üzenetére


beteg
őstag

A nejemnek vettünk egy érintős dell-t karácsonyra. Nem akartam hinni a szememnek, mert a touch-t úgy használta az első perctől kezdve, mintha a világ leg természetesebb dolga lenne! Azóta én is azt szeretnék, mert látom, mennyivel gyorsabban tud vele haladni!

Csak futni kell!

(#59237) Speede05 válasza Tikakukac (#59235) üzenetére


Speede05
tag

nem várom el, hogy megérts... csak ne próbálj meg meggyőzni, hogy nekem most nagyon rossz lesz ezzel a géppel, miközben lényegesen többet tud, mint ismerőseim i5-ösei... az, hogy melegszik valóban probléma, de csak akkor melegszik, ha 100%-on fut... ez pedig ritka azért... ugyanakkor ott a lehetőség, hogy 8 szálon, rövid ideig magas órajelen futtassak dolgokat... ha a pár ezerrel olcsóbb i7-4500U-t, vagy i5-öt veszek, akkor nem lenne lehetőségem rövid ideig se ilyen teljesítményre... és az meg, hogy a gép 50-60-70-80-90 fokos abszolút nem zavar, amíg ez nem okoz problémát... hosszú távon gondot okozna, de annyit nem fog magas hőfokon futni... heti 1 órát talán...

amíg a K43SJ-m volt, addig felhőt béreltem erre a kis időre...havi 1-2e Ft-ból megúsztam, de kötött az idő... nem éreztem kényelmesnek :)

(#59238) XuChi


XuChi
addikt

Sziasztok. Gtx 870m-el szerelt gépek kb milyen árban lesznek ? Acer, asus, dell, lenovo amiket kedvelni tud ék :))). Vagy ha árat nem is, de elterjedési idő mikor várható erre a gpu-ra ??

(#59239) Pocok256 válasza XuChi (#59238) üzenetére


Pocok256
veterán

2-3 hónap.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#59240) hejjehujja


hejjehujja
újonc

Sziasztok!
Mit gondoltok [DELL Inspiron 3537] laptopról?

(#59241) btudos válasza hejjehujja (#59240) üzenetére


btudos
veterán

Leginkább azt, hogy ne ebből a boltból vedd meg, egyébként meg ott a szépséges kérdéssor a téma összefoglalóban, ha az alapján mondasz felhasználási paramétereket, a gépet is könnyebb lesz minősíteni.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#59242) hejjehujja


hejjehujja
újonc

jövőhéten vennék laptopot:
max. 155 000 Ft
irodai munka, photoshop
régebbi játékokkal játszanék
15,6"-os képernyő
Dell Inspiron 3537-et néztem ki
[link]

(#59243) Konfigos válasza Pocok256 (#59205) üzenetére


Konfigos
őstag

És a 8750m 2gb ddr5 már erősebb lenne mint egy 64bites 740m?Találtam egy ilyen gépet is,garanciával,patyolat állapotba.

Köszönöm a segítségetek.

(#59244) Victorio1987 válasza Chaser (#59140) üzenetére


Victorio1987
csendes tag

Mit jelent az, hogy ulv i7?
Valaki tudna küldeni egy linket erről a gépről, hogy értsem mit jelent ez?

Köszi :)

(#59245) molnarpeter válasza Victorio1987 (#59244) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

ULV=Ultra Low Voltage. Ez neked azért jó, mert alacsony feszültségen működik, így keveset fogyaszt, és nem is melegszik annyira, egy kis teljesítmény árán.

(#59246) Chaser válasza Konfigos (#59243) üzenetére


Chaser
titán

Persze gyorsabb. Driver terén vannak gubancok még mindig egyes játékoknál.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#59247) btudos válasza Konfigos (#59243) üzenetére


btudos
veterán

Hol találtál DDR5-ös 8750m-et?

Borote: Köszi, valóban, a hivatalos oldalon 1 GB GDDR5 szerepel.

[ Szerkesztve ]

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#59248) Borote válasza btudos (#59247) üzenetére


Borote
addikt

ProBook 650-ben ha emlékezetem nem csal, az van.

(#59249) Chaser válasza btudos (#59247) üzenetére


Chaser
titán

Én meg 8850m-re gondoltam.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#59250) Tikakukac válasza Speede05 (#59237) üzenetére


Tikakukac
titán

Neked ez a gép tökéletes. Ventilátor driverekkel és mindennel együtt is, ahogy van. Sok boldogságot :R

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.