Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#58951) Ateess


Ateess
tag

Sziasztok!

Na most már napokon belül meg szeretném rendelni a gépet, így egy utolsó véleménynyilvánítást kérnék azoktól, akik úgy érzik, hogy segíteni tudnának! :D
Szóval a két gép:
Asus N550LF
Dell Inspiron 7537

Utóbbit volt szerencsém megtapogatni élőben is, nagyon tetszett a ház masszívsága, bár a klaviatúra alátámasztása nem a legjobb, de nem tűnt vészesnek.
Ami miatt vacillálok az a FHD vs. HD kérdés, mivel kódolni szeretnék rajta, viszont sokszor használnám lehet akkumulátorról, így mindkettő mellett vannak érvek és ellenérvek. Asus üzemideje 5-6 óra, míg a Dell-é 9-11 között mozog, nyilván ezek csak közelítő értékek, vagy még azok sem, de a lényeget szemléltetik, hogy melyik bírja jobban. A kérdés, hogy teljesítmény/ár arányban melyiket ajánlanátok, figyelembe véve a garanciát és a tapasztalatokat?

Előre is köszönöm a segítségeteket, remélem minél több válasz érkezik!!!

Üdv,
Atis

(#58952) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Egy kis off:

Megjött a céghez az első Dell E6540-es, mi majdnem alap konfiggal kapjuk, de ez egy külön személynek lesz elég fullos specifikációval:

- i7-4800MQ
- 16GB (2X8GB) 1600MHZ DDR3L
- 1TB-os SSD
- HD 8790M

Win7 élményindex

Csorog a nyálam, főleg hogy a többibe csak integrált vga lesz....:/

Most látok először ilyen gépet, első benyomásom róla nem rossz, hozta azt a minőséget amit a Latitude 6-os széria képvisel. Egyedül talán az alsó burkolati rész anyag tapintása kissé gagyi hatását kelti, bár annyira nem vészes, de ide elbírtam volna képzelni mást is. Többi része viszont tényleg a masszív elvárt érzetet, és minőséget képviseli. A FHD kijelzője nagy szép, rosszabbra számítottam, betekintési szöge is teljesen vállalható...

[ Szerkesztve ]

(#58953) hoffman_


hoffman_
nagyúr

1TB SSD... nem szaroztak, az tuti :DDD

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#58954) meone


meone
tag

Sziasztok!

Egyik ismerősöm szeretne új gépbe beruházni.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? Az elkövetkezendő 2 hétben.
(2) Maximális keretösszeg Ft-ban? maximális keret 200 000Ft indokolt esetben 10k-val túl léphető ha az ár-érték arány indokolja.
(3) Felhasználási kör? Irodai, filmnézés, Kis hardver idényű játékok futtatása
(4) Játékra használnád-e? Maximálisan Counter-Strike és Counter-Strike: Global Offensive-re használná.
(5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény?Előtérbe helyezve a minőséget de nem elhanyagolva a teljesítményt.

(6) Szeretnél bele SSD-t? Nem
(7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt? Miniuim 15" maximum 17"
(8) Notebook tömege? Nem fontos.
(9) Operációs rendszerrel vagy nélküle? Op rendszer nélkül.
(10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót? Minimum 3 GB RAM, Minimum 720 GB HDD, Optikai meghajtó Igen.
(11) Egyéb kívánság? Nem lényeg
(12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást? CS, és CS:GO esetenként minimális Photoshop. Közepesen erős GPU.
(13) Eddig kinézett notebookok? Preferált márka ASUS és DELL, vagy esetlegesen Lenovo
(14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új? Csak új jöhet szóba

Köszönöm az ajánlatokat és segítséget előre is.

[ Szerkesztve ]

Elnézést kérek mindenkitől a helyes írásom ért :)

(#58955) tvamos válasza B-L-A-C-K (#58952) üzenetére


tvamos
nagyúr

Csak tudnam mibol kovetkeztet a Win7, hogy mekkora elmeny ot hasznalni...
Mondjuk, ha az 1T SSD 8 alatt van, akkor mi lehet 10? 1T RAM?

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#58956) 426os válasza tvamos (#58955) üzenetére


426os
őstag

7.9 a max..

[ Szerkesztve ]

.

(#58957) brumi1024 válasza tvamos (#58955) üzenetére


brumi1024
veterán

Win7-nél 7.9 a max, Win8-nál 9.9 volt a max. És amíg még volt Win8-as élményindex addig a mostani legerősebb hardverek sem maxolták ki, nehogy elfogyjon a skála a pár év múlva jövőekhez.

[ Szerkesztve ]

(#58958) csanad09


csanad09
csendes tag

sziasztok! segíteni szeretnék egy ismerősömnek laptop vásárlásban, viszont nem vagyok otthon a témában. az alap kérdések alapján pedig egy ilyesmi gépet szeretne az illető: 15" körüli méret, otthoni használatra kellene elsősorban (netezés, filmek nézése, alap programok használata), játékra abszolút nem lenne használva vagy maximum több éves játék lenne elővéve, csak használt gép jöhet szóba maximum 60 ezer forint értékig, akksi állapota jó legyen, de nem kell több órát bírnia mert többnyire hálózatról menne. optikai meghajtó jól jönne, de nem a legfontosabb, HDMI-vel jó lenne ha rendelkezne.
én így látatlanban egy kétmagos, 2,4-es, 2/4 giga rammal és 256 gb tárhellyel rendelkező laptopra gondoltam csak konkrét típust és márkát nem tudok/nem ismerek

(#58959) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Május, június környékén, akkor lesz ballagási időszak.
(2) Maximális keretösszeg Ft-ban?
120k
(3) Felhasználási kör? (játék, CAD, PhotoShop, renderelési folyamatok, virtualizáció, irodai munka stb…)
Irodai munkát mondanék rá. :)
Húgomnak lenne, most ballag és egyetemre szeretnék venni egyet. Ő 10"-ost mondott nekem, de szerintem az kicsi lenne. Inkább 12-13" az amit belőnék neki. Semmi extra, net, film, office, zene, stb
(4) Játékra használnád-e? Ha igen akkor milyen játékokkal játszol és azokat milyen felbontáson illetve részletességgel szeretnéd futtatni?
Nem.
(5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény?
Számomra a minőség, de semmiképp se üzleti. Inkább valami best buy lenne jó, normális vázzal, relatív erős hardverrel.
(6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped!
Hát, ez jó kérdés. Ha ssd, akkor kellene mellé egy másik hdd is (~500GB).
Első körben azt mondanám, hogy nem kell.
(7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt?
Méret feljebb, felbontás khhmmm hát talán 1200/1300 széles. Inkább matt.
(8) Notebook tömege?
Lehetőség szerint valami könnyű.
(9) Operációs rendszerrel vagy nélküle?
Nélküli, de szerintem felejtős így.
(10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót?
320-500GB, 2GB ram, optika nem kell.
(11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
Egy póni, lehetőség szerint csillám. Más nem,
(12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást?
Nem fog, ha mégis akkor rácsapok a kezére.
(13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó notebookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk)
Hát, talán a lenovo-k, amik jobbak ár/értékben. Illetve a samsungok is egyre megbízhatóbbak. Illetve dell, hp. Konkrét típust nem néztem még.
(14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új?
Csak új első körben, ha nem jön össze az igényeknek megfelelő ennyiért, akkor lehet használt is.

Előre is köszönöm a választ.

[ Szerkesztve ]

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#58960) dvd_R+


dvd_R+
őstag

Sziasztok lenne egy olyan kérdésem hogy egy
Lenovo E47 , E49 laptop mennyit ér ? nem tudom hogy jó helyre írok e ezzel kapcsolatban

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#58961) premete válasza dvd_R+ (#58960) üzenetére


premete
veterán

600-800 dollár, felszereltségfüggően.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#58962) Chaser válasza csanad09 (#58958) üzenetére


Chaser
titán

T500 lenovo nagy felbontású kijelzővel

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#58963) dvd_R+ válasza premete (#58961) üzenetére


dvd_R+
őstag

:Y ez bolti ár ? vagy használt
kérdés azért lenne mert 75E ft ért kapnék 1 ilyet
elvileg b820 proceszor van benne
magyar piaci ára mit ér ? mi a reális ár ? csak mert nem szeretném hogy átlegyek vágva :D :R

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#58964) Speeedfire válasza Speeedfire (#58959) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Talán valami hasonló lenne az ideális jelölt.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#58965) premete válasza dvd_R+ (#58963) üzenetére


premete
veterán

75-ért nincs választék laptopban, max. valami netbug. :)
Egyéb árazási ügyekben keresd a notebook beárazós topikot.

[ Szerkesztve ]

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#58966) dvd_R+ válasza premete (#58965) üzenetére


dvd_R+
őstag

Nem találom :( betudnád linkelni ? :F

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#58967) dvd_R+ válasza dvd_R+ (#58966) üzenetére


dvd_R+
őstag

Közben megvan :R

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#58968) v1kt0hr


v1kt0hr
tag

Fog a közeljövőben Lenovo y510p hez hasonló minőségű, áru, de nagyobb kijelzőjű notebook megjelenni , ami hasonlóan alkalmas lesz játékra? 17 colosat vagy annál nagyobbat szeretnék, de nem találtam a piacon értelmeset és y510p sajna 15' :(

Lenovo y510p, OnePlus 6

(#58969) brumi1024 válasza v1kt0hr (#58968) üzenetére


brumi1024
veterán

Milyen áron?

(#58970) Magill válasza v1kt0hr (#58968) üzenetére


Magill
csendes tag

Hát ez jó kérdés én is kíváncsi lennék.

(#58971) premete válasza brumi1024 (#58969) üzenetére


premete
veterán

Jaja, Gábor Áron
Vannak jó cuccok, de azokhoz vastag buksza se árt. :)

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#58972) v1kt0hr válasza brumi1024 (#58969) üzenetére


v1kt0hr
tag

250 e Ft körül

Lenovo y510p, OnePlus 6

(#58973) Tikakukac válasza v1kt0hr (#58972) üzenetére


Tikakukac
titán

Homornyik Sanyitól küldenék a szokásosat. Esélytelen.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#58974) premete válasza Tikakukac (#58973) üzenetére


premete
veterán

Én csak azt nem értem, hogy egy kocsinál, háznál, lakásnál az emberek simán elfogadják az árakat, az ár-érték arányokat, akkor laptopoknál miért élnek álomvilágban.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#58975) brumi1024 válasza premete (#58971) üzenetére


brumi1024
veterán

A 17-es se rossz. :))

(#58974) premete: Ez egy nagyon jó kérdés. Főleg úgy, hogy drágább autókban egy bőrülésért vagy Xenonért simán elkérnek ekkora felárat, amennyiért Alienware-t kapsz.

[ Szerkesztve ]

(#58976) ocsi19


ocsi19
senior tag

Sziasztok!

Jelenleg mi a legjobb vétel a következő feltételek mellett:

- 15,4" - 15,6" kijelző, lehetőleg LED
- DELL vagy más márka, jól jön ha jó a gép anyaghasználata és összeszerelésének minősége
- min. 500-1000Gb HDD vagy 256 SSD
- 4-8 GB ram
- Proci jó lenne valami erősebb intel (pl Photoshop jól menjen)
- VGA valami normális, ami nem integrált (néha gyengébb 3D-s játék is lehetséges)
- Op rendszer nélküli jöhet

200e a keret.

kb ennyi. :)

A segítséget előre is köszönöm!

üdv.: Péter

[ Szerkesztve ]

(#58977) btudos válasza ocsi19 (#58976) üzenetére


btudos
veterán

Mire kell?

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#58978) ocsi19 válasza btudos (#58977) üzenetére


ocsi19
senior tag

Kibővítettem közben, olyan mindenes gép lenne, tehát néha egy kis játék, photoshop, fullhd film, net...

(#58979) brumi1024 válasza ocsi19 (#58976) üzenetére


brumi1024
veterán

Akkor sorban:

Dell vagy más márka: ez így tulajdonképp bármilyen márka lehet :DDD
SSD-t külön érdemes megvenni és belerakni. Szeretnél SSD-t és HDD-t is a gépben? Mert akkor az optikai olvasóról le kell mondani.
Prociból mit értesz erősebb alatt? Milyen felhasználásra lenne?
GPU-ból miért nem jó az integrált? Lenne játék is?

(#58980) Tikakukac válasza premete (#58974) üzenetére


Tikakukac
titán

Passz, valszeg még nem koppantak, midnig kell koppanás. 1-2 minimum.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#58981) brumi1024 válasza ocsi19 (#58976) üzenetére


brumi1024
veterán

Én így első körben ezt ajánlanám. Jó minőség, van proci meg egy korrekt dGPU is, 5k környékén pedig kapható egy 4 gigás RAM modul. Ebbe az árba így SSD nem fér bele, de ha az is kell akkor a prociról vagy a minőségről le kell mondani.

(#58982) Ateess


Ateess
tag

Erre valaki??? Pls...

(#58983) btudos válasza Ateess (#58982) üzenetére


btudos
veterán

Neked kell eldöntened, mennyire fontos az akkuidő. Nekem az N550 abszolút pozitív csalódás volt, szerintem a billentyűzete sokkal jobb mint a Dell-é, és minőségre sincsenek problémák vele. A FHD kijelző olyan adu, amit nálam semekkora akksi nem tudna ellensúlyozni.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#58984) Kali4


Kali4
tag

Sziasztok!
Laptopvásárlásra adom a fejem, mivel el szertném kezdeni egyetemi éveimet. Ebben kérném a segítségeteket.
(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?legkorábban május, legkésőbb augusztus
(2) Maximális keretösszeg Ft-ban? 200 ezer Forintos lélektani határt nem szeretném átlépni.
(3) Felhasználási kör? (játék, CAD, PhotoShop, renderelési folyamatok, virtualizáció, irodai munka stb…)Egyetemre kell majd, viszont játékokra is használnám.
(4) Játékra használnád-e? Ha igen akkor milyen játékokkal játszol és azokat milyen felbontáson illetve részletességgel szeretnéd futtatni?Igen. Valószínűleg 1280*1024-ben, vagy a laptop saját kijelzőjén.
(5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény?Bár mindkettő jó lenne, szerintem a minőség fontosabb.
(6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped!Az árba nem hiszem hogy beleférne, de természetesen nem zárkózom el.
(7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt?15'6 szerintem a legáltalánosabb, így erre teszem a voksom
(8) Notebook tömege?lényegtelen...
(9) Operációs rendszerrel vagy nélküle?Lehetőség szerint nélküle
(10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót?min. 500Gb, de nem gond, ha nem több. SSD szerintem nem férne az árba, mivel kéne egy 64Gb hogy a rendszer elférjen kényelmesen. Esetleg egy HHD, viszint ezekről nem sokat hallottam, tapasztalatom pedig semmi velük kapcsolatban. 8Gb RAM lenne az igazi
(11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…) Egy erős akkumulátor jó lenne. Optikai meghajtó nem létfontosságú.
(12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást? Játékokat mindenképpen fogok.
(13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó notebookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk)
(14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új?Csak új.

Minden segítséget előre is köszönök!

(#58985) Ateess válasza btudos (#58983) üzenetére


Ateess
tag

És Wifi gondok abszolút nincsenek az N550 esetében? Illetve még egy kérdés, hogy a ház nem hajlik nagyon ki és becsukáskor, mert néhány videón úgy néz ki, mintha behorpadna? Illetve az akkumulátor üzemidőről tudnál mondani te is pár szót, már egyik kolléga írt róla, de szeretnék még információt róla!

Illetve még annyit, hogy hol vetted a gépet?

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#58986) btudos válasza Ateess (#58985) üzenetére


btudos
veterán

Én csak megnyomkodtam, és egy fél órát használtam a gépet, nem vásároltam meg. :N

Én nem tapasztaltam minőségi problémákat, a zsanér masszív, nem láttam problémát a működésében, nem horpad ott semmi.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#58987) Chaser válasza Ateess (#58982) üzenetére


Chaser
titán

Asus negatívja a 2 év gar,

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#58988) AYEL


AYEL
tag

Srácok erre valakinek van ötlete?

[ Szerkesztve ]

Smith & Wesson M&P45 - Black - Thumb Safety

(#58989) btudos válasza AYEL (#58988) üzenetére


btudos
veterán

HP Probook 430, Dell Vostro 5470 pl.

Az NP400 már hardverben öreg, és valószínűleg akkuban sem csúcs, az Ativ Book 9 Lite meg gyenge.

Lenovo U330 is jó lehet, de nem létező szervizzel nem szívesen ajánlok most Lenovo-t.

Ha meg igazán tutit akarsz minőségben, keresel egy Dell Latitude E6330-at használtan, és úgy bővíted akkuval, SSD-vel, ahogy jólesik, 250-be mindennel együtt belefér, 150 körül be lehet szerezni magát a gépet.

[ Szerkesztve ]

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#58990) Mikulásbá válasza AYEL (#58988) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Ajánlották a Fuji UH552-t,írtad,hogy nincs sehol.A laptopszalonban van,én is onnan rendeltem ma.

(#58991) Aku-Aku


Aku-Aku
tag

Sziasztok!
Olyan notebookot keresek aminek a képernyőátlója 11.6" esetleg picit nagyobb, és magyar billentyűzete van.
Láttam már olyat amire ezt írták a weboldalon, de nem volt rajta áéíóöőúüű gomb külön.
Nekem ilyen kellene. Segítsetek ilyet találni.
Előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

Két egyenes közt a legrövidebb pont az út.

(#58992) btudos válasza Aku-Aku (#58991) üzenetére


btudos
veterán

Új gép kell? Mekkora a keret?

[ Szerkesztve ]

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#58993) Mikulásbá válasza Aku-Aku (#58991) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Nézd meg a 58990-as hsz.-t,13.3"-os.

(#58994) Chaser válasza Aku-Aku (#58991) üzenetére


Chaser
titán

Ezek minden gépen vannak, max nincs rászitázva:) í alt+j kombóval jön elő, Í alt+I-vel. Ezek US kiosztású billzetek. Nekem már régóta magyar gépem van, de előtte US kiosztású volt. Azóta is kombózva írom az í-ket:)
Egyébként dell 6220 pl amit kaphatsz használtan sok garral, és akár új magyar backlites billzetet is rakhatsz bele ha nem olyan van benne. 12.5". Ezt persze nem újan.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#58995) drzozo


drzozo
senior tag

Apám úgy gondolta, hogy majd a tabbal kiváltja a laptopot, és elfilmezget rajta nyugodtan. De amikor szembesült vele, hogy egyszerre csak 6 film fér el rajta, gondolt egyet, és kiadta a feladatot, hogy szerezzek be mellé egy 64 GB-os memóriakártyát. Mikor megláttam, hogy alsó hangon is 17-20k-nál kezdődik egy ilyen, mondtam neki, hogy nem, adjuk el a tabot, pótoljuk ki a memóriakártya árával, és vegyünk mégis laptopot. Mivel eladtuk, ezért lett aktuális az alábbi.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? 1 héten belül, legkésőbb április 4-ig.

(2) Maximális keretösszeg Ft-ban? 70k (plusz mínusz néhány ezer). Indokolt esetben 85k (de ez már a lélektaninak is a lélektani felső határa és nagyon meg kell indokolni).

(3) Felhasználási kör? (játék, CAD, PhotoShop, renderelési folyamatok, virtualizáció, irodai munka stb…) HD film, PDF (ebook) olvasás, böngészés (nem lesz megnyitva egyszerre 20 ablak, max. 5), youtube (720p only), facebook.

(4) Játékra használnád-e? Ha igen akkor milyen játékokkal játszol és azokat milyen felbontáson illetve részletességgel szeretnéd futtatni? Zeró játék, max. egy két logikai, nulla szintű.

(5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény? Egyértelműen a minőség, és az, hogy a lehető legtovább tudja használni.

(6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped! Nem.

(7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt? Méret 13-15-ig. Minimum 1366x768.

(8) Notebook tömege? Mindegy, autószerelő, elbírja.

(9) Operációs rendszerrel vagy nélküle? Mindegy. Elsősorban Windows 7/8/8.1-et szeretnék rá feltenni, csak legyen hozzá driver, és ne akadjon. Vista és XP kilőve.

(10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót? Minél nagyobb tárhely (a filmekhez), minél több memória (inkább 4 GB).

(11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…) Webkamera ha van, az jó, de nem feltétel.

(12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást? Nem.

(13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó notebookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk)
Olcsóbb: T400, T400 (ezt preferálom a nagyobb hdd miatt), T500
Drágább: Elitebook 8440P (ha megéri a felárat, akkor ez), E6510, E4310

(14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új? Újak közül, ami már jóval túllépi a keretet: Asus, HP

[ Szerkesztve ]

(#58996) Aku-Aku válasza Chaser (#58994) üzenetére


Aku-Aku
tag

Köszi a válaszokat btudos, Mikulásbá és chaser.

Keret lehet akár 100.000 - 110.000 is. Új gép kell.
A 13.3-as az már túl nagy. Ideális a 11.6-os lenne.
Magyar gombozattal létezik ilyen?
Érdekelne az ajánlott Fuji miért került ajánlásra...
Magyar billentyűzettel kellene.
I am searching for a noteboook with Hungarian keyboard.

[ Szerkesztve ]

Két egyenes közt a legrövidebb pont az út.

(#58997) Chaser válasza Aku-Aku (#58996) üzenetére


Chaser
titán

100k a beugró értelmes új géphez, de az 15.6". Kisebbek drágábbak. Új gép max netbug jön össze, vagy hívják netbooknak is, abból van ekkora méret és árban is összejön.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#58998) Aku-Aku válasza Chaser (#58997) üzenetére


Aku-Aku
tag

Tudom, hogy mások más gépet keresnek. Én 11.6-ost keresek.
Köszönöm a segítőkészséget, de tényleg ez kellene.
Komolyan. Olyan nagy kérés ez? :D

[ Szerkesztve ]

Két egyenes közt a legrövidebb pont az út.

(#58999) Chaser válasza Aku-Aku (#58998) üzenetére


Chaser
titán

Hogy egyértelmű legyen. Ennyiért nincs 11.6-os gép, ennyiért 15.6-os van. Attól függetlenül ki mit keres:) Netbookot vehetsz ennyiért ekkora méretben, ez notebook topik.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#59000) Aku-Aku válasza Chaser (#58999) üzenetére


Aku-Aku
tag

Én 93.000 forintért láttam, de angol billentyűzettel.
Ezért kérem a ti segítségeteket, mert azt gondoltam, itt olyan embereket találok akik jobban ismerik az üzleteket, gépeket.
Tényleg nincs magyar billentyűzettel 11.6-os gép?

Két egyenes közt a legrövidebb pont az út.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.