Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#59451) premete válasza Khelben (#59448) üzenetére


premete
veterán

Nem is tudtam, hogy az x220-asban van optikai meghajtó. :DDD

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#59452) Khelben válasza premete (#59451) üzenetére


Khelben
nagyúr

Nincs benne, viszont kezeli az msata ssd-ket, úgyhogy abba is lehet 2 meghajtót tenni.

(#59453) premete válasza Khelben (#59452) üzenetére


premete
veterán

Akkor már vehetsz egy Elitebook foliot is, abba is lehet tenni hdd-t és msata ssd-t egyszerre.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#59454) Khelben válasza premete (#59453) üzenetére


Khelben
nagyúr

100k körül volt a határ.

(#59455) premete válasza Khelben (#59454) üzenetére


premete
veterán

Hol árulnak x220-asokat IPS-sel 100-ért?
Engem is érdekelne. :)

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#59456) Tikakukac válasza premete (#59455) üzenetére


Tikakukac
titán

Te csak vegyed a Delleket, a 100k-s x220 IPS-t hagyd meg a márkahűeknek :B :P

Ennyiért engem is érdekelne, sőt, 3 is.

Azért inkább Delled van, mint másod. Nekem sem tudsz bejönni úgy a szobába, hogy 2-3 TP-ben ne ess fel ;)

Khelben: Néztem már azt a gépet. Hát azért az kapott már rendesen, mire agyig koptatsz egy olyan billzetet az nem 10 óra. Én is vennék már lassan valamit, de amíg a piac áll 1 darab gépből, addig hülye leszek. Így ez egy szép mutogató, ráérek, van még bőven idő mire kifutok az x200s-ből.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#59457) premete válasza Tikakukac (#59456) üzenetére


premete
veterán

Nálam a márkahűség a minőségi üzletiekhez van, nem a dellhez, vagy hp-hez, vagy ibm-hez. :)
ips-es x220-at csak 150-ért láttam. Most is hp folioról tolom. :)

[ Szerkesztve ]

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#59458) Khelben válasza premete (#59455) üzenetére


Khelben
nagyúr

Arra mondjuk hajlandó lennék többet áldozni,150 körül láttam, abból eladom a ramot meg a hdd-t meg kicsit alkudozok és megvan 130ból.

De most inkább megint ott tartok, hogy egy esata külső driveval milyen boldog lennék egy E6220-on is :D

[ Szerkesztve ]

(#59459) premete válasza Tikakukac (#59456) üzenetére


premete
veterán

Persze, hogy inkább Dellem van, mutass olyan garanciát a HP-nél, vagy a Lenovonál, mint a Dellé; de háttérvilágítás és wwan is olyan ritka a Dellen kívül, mint a fehér holló, vagy aranyárban van.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#59460) Tikakukac válasza premete (#59459) üzenetére


Tikakukac
titán

A legjobb gari amikor van egy saját mini alkatrész-raktárad és 20 perc alatt cserélsz akármit ;] Én így garizok :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#59461) premete válasza Tikakukac (#59460) üzenetére


premete
veterán

Ki is b@szna az asszony, ha laptop bontót üzemeltetnék. :)
Gondolom hibátlan alaplapod neked sincs minden típushoz. :)

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#59462) Tikakukac válasza premete (#59461) üzenetére


Tikakukac
titán

Miért lenne :B 1 gépem van privátban, az fixen kötődik az életemhez, ha most van egy tökéletes géped miért cserélnéd le? Így tökéletes a nyugalom :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#59463) premete válasza Tikakukac (#59462) üzenetére


premete
veterán

Akkor légy szíves, cseréld ki a HP Elitebook 9470m simkártya olvasóját a raktáradból, nincs kedvem szervizbe vinni, és várni rá heteket. :)
Azt hiszem, alaplappal együtt cserélik szervizben. :)

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#59464) Dot


Dot
őstag

Hali.

Milyen notebookot ajánlotok? A 9-es pontot kérem alapul venni!

1, nemsokára
2, -
3, munka(cpu, ram igényes programok)
4, nemigazán, ha mégis az elmenne Intel IGP-n is, de dedikált vga sincs kizárva
5, mindkettő, mivel strapabírónak és (hw-esen és szerkezetileg is) erősnek kell lennie
6, nemfeltétlen
7, full HD
8, nem lényeges
9, sajnos win xp-vel(32bit) kell használjam, virtualizáció nem lehetséges, tehát lehessen telepíteni xp-t és driverekkel támogassa azt!
10, >=500GB hdd, 4GB ram(8GB-nak nincs értelme 9, pont miatt), kell bele dvd író
11, HDMI, de szerintem ez manapság nem kérdés
12, nagy CPU igény
13, fontos a márka, Lenovo, Dell, ezen kívül nem ismerek strapabíró jó márkát
14, új, számlával

Tudom ilyen nem gép létezik, így amennyire egyező csak lehet olyan kell, a 9-es a legfontosabb és a 2-es a legkevésbé.

élj a mának! sz@rd le a holnapot! szidd a tegnapot!!

(#59465) Tikakukac válasza premete (#59463) üzenetére


Tikakukac
titán

Na pont ezért nem veszünk ilyen gépet, magadra vess ;] Enyémhez a kis raktár megvolt 20-25k-ból, ultra kényelmes és a sim tartót sem kell cserélni, mert normálisan meg van csinálva :B

Dot: Jól mondod, nincs. Nem azért nincs mert ilyen parajok a gyártók, hanem mert ezekt a hardvereket nem bírod összefűzni XP alá, max iszonyat szopóka árán, de akksit negyedeld, feature mennyiséget hatodold. Gondolom valami régi fontos dologhoz kell, ehhez vennék olcsó régi biznisz gépet ami tudott XP támogatást. Számla meg...hát vannak boltok akik tudnak adni.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#59466) btudos válasza Dot (#59464) üzenetére


btudos
veterán

XP 2014-ben új gépre.... Szép elvárás, teljesen reménytelen.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#59467) Dot válasza btudos (#59466) üzenetére


Dot
őstag

Tudom! :D
Nem 1 laptopot telepítettem! Volt olyan amire W7-et se lehetett felrakni! :D

élj a mának! sz@rd le a holnapot! szidd a tegnapot!!

(#59468) Chaser válasza Dot (#59467) üzenetére


Chaser
titán

Igen, legtöbb gépre már a 7-es sem telepíthető maradéktalanul. Lehet létezik még gép xp verzióval, de az 300k körüli üzleti lenne.
Szerencsésebb keresni egy régi üzletit, attól függ milyen hw kell régebbit, újabbat.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#59469) hejjehujja


hejjehujja
újonc

Sziasztok!
Lenovo Thinkpad Edge E531 minőségben jobb a Lenovo B590-nél vagy a Dell Inspiron 3537-nél?
Melyiknek a legjobb a kijelzője, bantja kevesbe a szemet?

(#59470) Dot válasza Chaser (#59468) üzenetére


Dot
őstag

És olyat tudtok linkelni? 300k körül üzletit? :R

[ Szerkesztve ]

élj a mának! sz@rd le a holnapot! szidd a tegnapot!!

(#59471) Chaser válasza hejjehujja (#59469) üzenetére


Chaser
titán

Kijelző mindnél kb egyforma. Mindbe azt rakják ami épp sikerül, lehet kettő uo. gépet egymás mellé raksz és más panel lesz benne.
Minőségi sorrend:
E531- talán, ezt még nem láttam -, B590, 3537

szerk: Dot: Nem ismerek ilyet. Ilyesmit kb évente keresnek. Gugli vagy körlevél a "nagyoknak". HP, Dell, Lenovo, Fuji
Ezek a hw-ek már xp-vel szűkölnek, tehát elképzelhető hogy nem lesz ilyen. Vagy 1-2 dolog nem működik, pl wifi. mondjuk ezen még talán lehet segíteni modul cserével. Optimus meg ilyesmik biztos nem mennének, ezen meg lehet segíteni integrált vga-s géppel, feltéve ha van hozzá xp driver. Én először ennek néznék utána.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#59472) Tikakukac válasza hejjehujja (#59469) üzenetére


Tikakukac
titán

Elsőre nem válszolhatok, eltiltottam magam az Edge gépektől (igaz így-úgy mindegyik volt nálam a háromból, de ez egy kényes téma)

Másodikra: okádéknál okádékabb mindegyik, ecc-pecc szinten érdemes foglalkozni velük, esetleg matt-fényes viszonylatban.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#59473) Hoszy13


Hoszy13
újonc

Sziasztok!

Szeretném a segítségeteket kérni, notebook vásárlásban.

Először is előrebocsájtom, hogy kettősség áll fenn az igényeimben. A Unity3d és Visual Studio használata teljesen másodlagos szerep, ezért kérek mindenkit, hogy aki választ ír (akiknek előre is KÖSZI! ) azt hagyja figyelmen kívül, hacsak az árat nem befolyásolja olyan nagyon. (Értsd: 10.000Ft)

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? -Nyár végén, ősz elején.
(2) Maximális keretösszeg Ft-ban?(Sajnos ez a nyári munkától is nagyban függ) 80.000-120.000Ft
(3) Felhasználási kör? Otthonra kéne, sorozat/film, office, esetleg Unity3d VisualStudio.
(4) Játékra használnád-e? Ha igen akkor milyen játékokkal játszol és azokat milyen felbontáson illetve részletességgel szeretnéd futtatni? Nem igazán használnám játékra.
(5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény? Mind a kettő egyaránt fontos!
(6) Szeretnél bele SSD-t? - Ha lehetséges, akkor igen. (De szerintem ennyire nem létszükség.)
(7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt? Videózás miatt lehetőleg nagyobb.
(8) Notebook tömege? Lényegtelen.
(9) Operációs rendszerrel vagy nélküle? Nem fontos. [Linux - Ubuntu párti vagyok, ugye értelemszerűen a Unity3d és VS kiesik ekkor.]
(10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót? HDD/SSD lényegtelen Dropbox + Külső winchester miatt. RAM mennyiség függ a fentebb leírtaktól.
(11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…) Nincs
(12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást? Fentebb függ.
(13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó notebookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk) Chromebookot gondoltam ki eddig [pontosabb verziót nem néztem], de kicsit elbizonytalanodtam.
(14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új? Csak új!

[ Szerkesztve ]

(#59474) Chaser válasza Hoszy13 (#59473) üzenetére


Chaser
titán

Addig még sok minden történhet:)
Most lenovo B590 2020m pentiummal 100k körül, belefér majdnem egy 120-as új SSD is.
Vagy 17-esben G700, az 115k körül van.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#59475) premete válasza Dot (#59470) üzenetére


premete
veterán

Dell E5530 beleférne, vagy esetleg e6530, azokra van xp támogatás.
Ebay-en is vannak.

[ Szerkesztve ]

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#59476) Hoszy13 válasza Chaser (#59474) üzenetére


Hoszy13
újonc

Hali!

Köszi szépen a gyors választ! :)

Igen, tudom hogy addig még sok minden történhet, de hát ember tervez. :)

Egy olcsóbbat nem tudnál ajánlani? [Az reálisabb árfekvésű lenne.] Jobb lenne tendálni a 80 felé mint a 120 felé. :D

(#59477) Chaser válasza Hoszy13 (#59476) üzenetére


Chaser
titán

80 körül normális gépet nem kapsz. 85-90k körül van B590 celeronos verzió, de az nem jó befektetés. Netezgetni, filmezni épen lehet vele, de kb ennyi.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#59478) Hoszy13 válasza Chaser (#59477) üzenetére


Hoszy13
újonc

Köszi szépen a válaszokat! :)

Majd akkor két-három hónap múlva megkérdezném újra, mit hogyan. :)

(#59479) Dot válasza premete (#59475) üzenetére


Dot
őstag

Köszönöm! Ilyesmi kell! :R
Esetleg Lenovoból nincsenek ilyenek?

[ Szerkesztve ]

élj a mának! sz@rd le a holnapot! szidd a tegnapot!!

(#59480) PainKiller13


PainKiller13
őstag

Sziasztok, úgy dönttem, hogy eladom a Samsung notim, és befektetek egy kicsit jobb teljesítményűbe.
Lenovo Y570-re gondoltam, ebben i5+GT555M van, ami jóideig elég lenne nekem angliában is, amíg nem találok normális munkát. Használtakban gondolkodtam, nem szeretnék sokat rádobni, minél több pénz maradjon a zsebemben mikor kimegyek.

Y570 i5ös változata 120-130k körül megy, ez szerintetek reális, illetve jó vétel?

Szívesen meghallgatok minden eshetőséget.

(#59481) Khelben


Khelben
nagyúr

A táskás topic halott, megkérdezem itt: tudnátok ajánlani valami hátizsákot notebookhoz? 15,6-os gép, esernyő, 7" tablet, usb-s hdd, egér, kb. ennyi a napi cipelnivaló. Nem kell semmi extra, gyalogláshoz legyen megfelelő. + szeretem, ha sok apró rekesz van. Ennél tartok most.

[ Szerkesztve ]

(#59482) premete válasza Dot (#59479) üzenetére


premete
veterán

Vannak, a T420-asomon például ment az xp.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#59483) redwhite78 válasza Dot (#59464) üzenetére


redwhite78
aktív tag

Dell Latitude e6x30 széria új, számlás és van XP támogatás.

például

[ Szerkesztve ]

never go full retard

(#59484) premete válasza redwhite78 (#59483) üzenetére


premete
veterán

Nem mondod. :)
De ha elolvasnád, miről van szó, akkor tudnád, hogy csak az e5530/e6530 jöhet szóba a Latitude-okból.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#59485) Allat1


Allat1
csendes tag

1080p-s film full HD lejátszásához legalább milyen integrált Intel VGA kőő?? :F

(#59486) Kunci-1


Kunci-1
csendes tag

Sziasztok,

Két notebook közül kellene rövid időn belül választanom, melyiket javasoljátok? Sajnos csak ez a két típus kerülhet választásra, leginkább grafikai munkákra használnám (Photoshop, Indesign, Illustrator), játékra nem igazán.

HP Pavilion 17-e100sh (memória és HDD bővítéssel)
17", Proci: AMD A4-5000M, 8 GB RAM, 1 TB HDD, AMD Radeon HD 8330G

HP Pavilion 17-e051sh
17", Proci: AMD A4-5150M, 8 GB RAM, 1 TB HDD, AMD Radeon HD 8350G és AMD HD 8670M 1 GB dedikált memóriával.

Tehát az egyedüli eltérés a prociban és a grafikus vezérlőben van.

e100sh:
Proci: 4 core, 1.5 GHz, L1 cache: 128 KB, L2 cache 2048 KB + integrált videó vezérlő
Gyengébb videó vezérlő: HD 8330G

e051sh:
Proci: 2 core, 2.7 GHz, L1 cache: -, L2 cache: 1024 KB
Erősebb videó vezérlő: HD 8350G + 8670M (1GB memóriával)

Első körben az e051sh-ra gondoltam, de ha a processzor miatt jobb választás lehet az e100sh, akkor az lenne. Mit javasoltok? Teljesen tanácstalan vagyok.

Köszi,
Szilárd

(#59487) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

üdv!

D830 vagy T61? a keret 50k max, eddig ez a kettő tűnik nekem bestbuynak. (film+net)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#59488) btudos válasza Mr.Csizmás (#59487) üzenetére


btudos
veterán

T61, mert a Dell-ben lévő NVS140M egy időzített bomba.

Allat1: Már a 4500MHD is elég, illetve bármi, ami annál újabb.

[ Szerkesztve ]

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#59489) redwhite78 válasza premete (#59484) üzenetére


redwhite78
aktív tag

Nem mondod. :)
De tudod lehet, hogy pont ezért linkeltem azt.

never go full retard

(#59490) jagyugyaerik válasza Khelben (#59481) üzenetére


jagyugyaerik
tag

Helló!
Nekem volt ilyenem 1 év alatt szétfoszlott. Helyette innen vettem olcsón és még mindig bírja, Fujitsu Siemens hátizsákot.

(#59491) premete válasza redwhite78 (#59489) üzenetére


premete
veterán

Az meg nagyon magas értelmi színvonalról árulkodik, ha beírod azt, amit előtted pár hozzászólással már megválaszoltak. Fullhd-s nincs e6230/e6330/e6430-asokban, tehát az egyébként is felesleges hozzászólásod még hamis információkat is ad az e6x30-cal.. :)

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#59492) Khelben válasza jagyugyaerik (#59490) üzenetére


Khelben
nagyúr

Közben én is szintet léptem, ezt a márkát már legalább ismerem :) [link]

(#59493) Freiherr


Freiherr
őstag

Meg tudnátok mondani,mennyi a legalja egy FHD IPS kijelzővel szerelt laposnak?Egyelőre ez lenne a legfontosabb kritérium,aztán majd lehet finomítani a kombinációkon,de nagyjából mennyitől indulnak?

XXX

(#59494) macikos


macikos
addikt

Sziasztok!

Segítsetek légyszíves! Nem tudom milyen notebookot vegyek.

Szempontok:
-legyen vékony
-14-17"-os
-Jó minőségű kijelző minimum FullHD
-Ne legyen benne optikai meghajtó, mert felesleges, csak vastagabb lesz tőle a cucc
-Windows

Ezeknek a szempontoknak a MacBook Pro felelne meg, na de azon Windows-t futtatva állítólag folyamatosan megy a hűtőventilátor. Tetszik a MacBookban Pro-ban, hogy Thinkpad színvonal, de csak 18mm vastag. Meg ugye jó kijelző, Mac OS is van rajta, meg maga a minősége, a kialakítás is jó. Mondjuk az egy gombos egér szívás...
Akkor ott vannak a Thinkpadek, amik nagy kedvenceim voltak, anno, de ami most van... az az egér mégis milyen...?

Ötletek?

[ Szerkesztve ]

(#59495) Madwe válasza macikos (#59494) üzenetére


Madwe
nagyúr

MBPben win7 alatt nem megy folyamat a venti, illetve rendesen skáláz, alig hallani alapban, egy combosabb program alatt nyilván jobban felpörög... Amúgy mit használsz ami miatt win kell? ;] Ha már egér, touchpad, abban mbp verhetetlen, igaz win betegségei miatt os x alatt az igazi az is - melóhelyen nem is értik hh nem használok egeret - mert nem kell - szaros touchpadet használsz??? - nem szar ez :D

[ Szerkesztve ]

(#59496) macikos válasza Madwe (#59495) üzenetére


macikos
addikt

Weboldalakkal foglalkozom. Firefox, Chrome, WinSCP, stb. bár ezekből lehet van Mac változat is. Na de ugye alapból Windowshoz vagyok szokva, szeretem ha bele lehet nyúlni a rendszerbe meg a szabadság, stb. Mondjuk iPhone-om van, nem idegen tőlem az Apple, de gépen azért félek tőle... főleg egy ilyen beruházásnál...

A Thinkpadnél az egérrel kapcsolatban a touchpadre gondoltam, hogy elég érdekes, ahogy mozog az egész.

[ Szerkesztve ]

(#59497) Tikakukac válasza Freiherr (#59493) üzenetére


Tikakukac
titán

Az első értelmes valami 280k körül. De inkább fölötte.

AtHoS: Elviekben nem, uccsó kettő biztosan viszi.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#59498) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Sziasztok!

Rendeltem laptopszalon-tól ezeket a laposokat:
- Fujitsu Lifebook UH552 [link]
- Lenovo Z510 [link]
- Dell Inspiron 7537 [link]

Windows 8.1 Pro megfelelően megbirkózik a hardverekkel nem lesz velük gond driver oldalon?

read-only mode on the forum

(#59499) Madwe válasza macikos (#59496) üzenetére


Madwe
nagyúr

Én is webprogramozok - többnyire - s tökéletesen elég az os x erre. internet explorer teszteket leszámítva - de az nem erőforrásigényes. Ezért is kérdeztem, mert ha semmi erőforrásigényes csak windowsos program nem kell, akkor van rá pár program - parallels pl - amivel virtuálisan futhat a win, ha kell, nem kell külön bebootolni. OSXbe nagyon mélyen lehet turkálni, igaz azt az alap felhasználó nem tudja hogy lehet - de az ne is tudjon róla, wint meg hogy szétbarmolja a hozzá nem értő - igaz az igazán mély turkáláshoz nem árt egy freebsd-s alapismeret mondjuk, de bármi megoldható :) Nem egy végletekig zárt iOS az os x szerencsére, addig berheled ameddig akarod :) Persze nem akarlak rábeszélni, de ha amúgy is egy MBPval is szemezel s esetleg nem nagyon találsz más lapost ami jobban bejönne - akkor lehet érdemes lenne az os x nek is adnod egy esélyt? btw elmúlt pár év legjobb win7es laptopjai mbp-k voltak :) persze meg is kell fizetni az árát, de eddig arról nem volt szó, arra nem panaszkodtál.

Nomeg, ha retina mbp-t vennél, akkor azt mindenképp hozzá kell tegyem, hogy a win7 ui skálázása egy kalap szar, e miatt nem tudsz rendesen abban dolgozni, mert vagy mosott képet kapsz negyed felbontáson, vagy mikromiliméteres betüket... Mondjuk ha os x alatt emulálsz wint akkor az rendesen működik :)

(#59500) Mikulásbá válasza AtHoS (#59498) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

A Fujitsu-hoz kapsz lemezeket,win 7 és win 8 driverekkel.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.