Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#45701) Gazda1 válasza premete (#45700) üzenetére


Gazda1
tag

Akkor a Dell a legjobb?? Mert akkor nem nézek mást.

-... - Ne szórakozz, mert felborítalak a fülkével együtt! - De kártyás a fülke. - Akkor kártyás fülkével együtt borítalak fel!

(#45702) soldi3r válasza premete (#45698) üzenetére


soldi3r
veterán

az acad meg tudja akasztani az integralt gpu-t, akar 2d-ben is

E30 (oo=[][]=oo)

(#45703) premete válasza Gazda1 (#45701) üzenetére


premete
veterán

A rendes Thinkpad (X;T betűsök) is jó, de ár/érték/support egyben a Dell viszi a prímet. HP probook van nálunk és Elitebook, mindkettő a legújabb, de haza se hozom, rakom be a fiókba a cégnél.
@soldi3r: a sógor építész, ne tudd meg, milyen notebookon futtatja az Archicad-et: nvidia NVS 160 van benne, full HD-s kijelzővel. :)

[ Szerkesztve ]

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#45704) Gazda1 válasza premete (#45703) üzenetére


Gazda1
tag

Amúgy a HP kizárva?

-... - Ne szórakozz, mert felborítalak a fülkével együtt! - De kártyás a fülke. - Akkor kártyás fülkével együtt borítalak fel!

(#45705) laci1978 válasza Borote (#45601) üzenetére


laci1978
tag

Sziasztok.vásárlás előtt állok és elsősorban azt szeretném tudni,hogy a laposoknál figyelembe vehető a rendszerminősítés,windows élményindex pontszámai? :R

(#45706) Tikakukac válasza laci1978 (#45705) üzenetére


Tikakukac
titán

Ne foglalkozz vele, néha még én sem értem mi alapján pontoz :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#45707) viewed válasza premete (#45703) üzenetére


viewed
tag

Az archicad bizonyos esetekben kevesebb erőforrást kíván, mint az acad 2d-ben...
no meg az sem mindegy, melyik verzió fut a gépen...

[ Szerkesztve ]

(#45708) Kyle777 válasza Chaser (#45692) üzenetére


Kyle777
csendes tag

Köszi szépen az infokat. Amúgy nekem is egy Lenovo G580-as van és majd teljesen megvagyok vele elégedve, most lesz 1 éves. Annyi, hogy a hűtése mintha kicsit vissza vett volna a teljesítményből. Bár lehet, hogy csak alaposan ki kéne pucolni belülről.
Mondjuk a túl melegedés növekedése az azt jelenti, hogy olyan játékok is amik eddig full grafon futottak egy jó darabig, most alig bírnak negyed órát egy huzamba majd leáll a gép, többnyire a nagyobb grafika igényes játékoknál.
Azt viszont nem hiszem, hogy 1 év alatt ennyit romlott volna a GPU teljesítménye.

Ha bárkinak van más véleménye/tanácsa mi lehet a probléma esetleg a megoldás az alapos portalanításon kívül azt szívesen fogadom. Egyébként a GPU drivere a legfrissebb elvileg a driver szoftver mellé egy optimalizáló program is van, ami futtathatóbbá teszi a hardware igényes játékokat is. De ez sokat nem segített a problémámon. Van egy hűtő padom is, amivel kb még 15 percet tudok ráhúzni a leállásig.

Még egy kérdés esetleg ezeken a notebookokon kívül más alternatívákat tudnátok még javasolni?

(#45709) Chaser válasza Kyle777 (#45708) üzenetére


Chaser
titán

Igen, újra kellene pasztázni. Többeknél volt olyan, hogy már gyárilag is hitvány volt a pasztázás. De maga a gép paramétereit nézve rendben van, sajnos a lenovonál is követnek el hanyagságokat.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#45710) kecskesadam


kecskesadam
csendes tag

Sziasztok, notebook vásárlás előtt állunk. Ilyesmire lenne szükség:

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? MOST :D A következő két, max három hétben.
(2) Maximális keretösszeg Ft-ban? 130.000 +10%
(3) Felhasználási kör? netezés, otthoni felhasználás, esetleg youtube, anyámé lesz, nem kell komoly tudás
(4) Játékra használnád-e? Nem
(5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény? Egyértelműen a minőség, és a kényelmes használhatóság
(6) Szeretnél bele SSD-t? Nem szükséges
(7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt? lehetőleg matt, 15+ colos, normális felbontás (1366x768 is megfelel)
(8) Notebook tömege?lényegtelen
(9) Operációs rendszerrel vagy nélküle? Mindenképp Win7 vagy Win8 (W7-tel jobb lenne, de tényleg mindegy)
(10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót? 200+GB, 4+GB, nem
(11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…) webcam, 4 USB, lehetőleg 3.0 is
(12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást?Nem igazán
(13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó notebookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk) még nincs
(14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új?Inkább új, vagy alig használt, de nagyon fontos lenne a hosszú (2+ éves) garancia

Köszönöm srácok, ha valaki ad tanácsot!

(#45711) Chaser válasza kecskesadam (#45710) üzenetére


Chaser
titán

Fuji AH532, lenovo B590

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#45712) premete válasza kecskesadam (#45710) üzenetére


premete
veterán

Ha a 14" még belefér, akkor pl: [link]

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#45713) Pocok256 válasza Kyle777 (#45708) üzenetére


Pocok256
veterán

Hát ha én egy laptopot fél évente nem takarítanék ki az kb olyan minta fél évig nem fürdenék meg ...

Ilyenkor annyira tud fájni a szívem.. mennyire fájhat a picike kis laptopnak ez :(

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#45714) Dhampir válasza Pocok256 (#45713) üzenetére


Dhampir
félisten

A Z500-at nem lehetett egyszerű kiportalanítani. ;]

(#45715) Pocok256 válasza Dhampir (#45714) üzenetére


Pocok256
veterán

6 bar kiviszi XD

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#45716) brumi1024


brumi1024
veterán

Játékos gépet keresőknek modern karácsonyfa: MX18. Bár szerintem egészen igényesre sikerült a világítás, főleg ha nem szívárványszínben pompázik. GTX780 SLi pedig nem gyenge, nem nagyon van olyan játék ami megfogná(na majd a BF4 :)) ). Ami viszont nem semmi: 4 GHz-es órajel egy majdnem-laptopban? Egy szálas terhelés ugyan de nem rossz.

(#45717) Dhampir válasza brumi1024 (#45716) üzenetére


Dhampir
félisten

Az a 3 ventilátor, ha egyszer beindul... :)

(#45718) thomasmorten


thomasmorten
csendes tag

Sziasztok!
Dell inspiron 7530as nál megéri a FullHD + érintőkijelző meg mondjuk az i7 a borsos 100ezres felárat?
Mi a véleményetek?

(#45719) laci1978


laci1978
tag

Sziasztok. Gép vásárlása előtt állok,segítsetek nekem légyszives benne.

1: max. 160-180ezer
2:15`6, HD, és nem tudom melyik az,de olyan kellene aminek a bet.szöge ......,ne csak szemből lássak rajta mindent hanem oldal,alsó vagy felső szögből is. (Ennek jól utánna néztem mi?)
3: hordozva keveset (alig)lesz,akku bírja rendesen azért
4: játszani már nem igazán játszok,de ha mégis akkor tudjak azért valamit.
5: szeretem ha a gépem gyors és megbízható.
6: win 7/8
7: hdd 750-1 tb. és a win 7-8 miatt minimum 6 ram
8: hdmi- usb3- bluetoth min.kell
9: 1-2 héten belül
10: Acer,ill. Lenovo-kat. Link most tabletről nem egyszerű.
11: használt gépet nem szeretnék. :R

Köszönöm :R

(#45720) runner 125 válasza thomasmorten (#45718) üzenetére


runner 125
nagyúr

A FHD kijelző szerintem megéri az azonos konfigon belül kb a 30k-s felárat, viszont így i7-tel a +100k szerintem sok.

Vegyél gyengébbet és tegyél alá SSD-t.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#45721) kalap12


kalap12
tag

Aki lenovo gépet vesz annak tudnia kell, hogy kb. 4 ismerősömnek vannak lenovo gépei, és összeszerelési illesztési problémák vannak vele. Szétesik, lekopik, anyag használat minősíthetetlen, tönkre megy benne ez az stb. én soha nem vennék lenovot.

(#45722) runner 125 válasza laci1978 (#45719) üzenetére


runner 125
nagyúr

Lenovo Z500, Asus K56, vagy üzleti vonal: Latitude E5530.

kalap12

Milyen gépekről van szó és mi volt a bajuk?
Kopásokról tegyél már fel fotót, kíváncsi vagyok.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#45723) kalap12 válasza runner 125 (#45722) üzenetére


kalap12
tag

A space lekopott, a fedlap amibe az lcd van körbe illesztéses problémák hézagok, a billentyű alatti váz kicsit lötyögős benyomódik nagyon, a bluetooth és az aksi tönkrement fél éven belül, egy két billentyű ferde vagy nem működik megfelelően, és a többi és a többi, ismerőseim mind belementek ebbe a zsákutcába, hogy hú de jó ár érték arányú "olcsó" ennyi pénzért és tök jól néz ki és sokat tud című mizériába, és azóta is anyáznak

[ Szerkesztve ]

(#45724) subidu válasza kalap12 (#45721) üzenetére


subidu
tag

A 420.000.- ft-os x230-asommal semmi probléma :) Pedig minden nap hurcolászom.
Biztos a legalja kategóriát vették az ismerőseid, maximális elvárásokkal.

ThinkPad X230, Dell XPS M1530, NIKON D90, Nikon D750, Nikon 18-105/F3.5-5.6 AF-S DX ED VR, Nikon 35mm/1.8G AF-S DX, Nikon 50mm/1.4G AF-S, Nikon 24-70mm f/2.8E ED VR, Nikon 70-200mm f/4G ED VR

(#45725) Genji


Genji
őstag

Sziasztok!
Zeneszerkesztéshez keresek lapost 150K-ig. Ez a modell mennyire jó konstrukció? -->
AH552

a splinter in your mind had called the dark wanting it all to fall apart

(#45726) kalap12 válasza subidu (#45724) üzenetére


kalap12
tag

Ennyi pénzért Dellt vagy Hp-t vettem volna, és érdekes módon hiába az olcsóbb kategóriát vették 160 ezerig mondjuk, a többi laptopokkal soha nincs ilyen probléma ilyen árfekbésben

(#45727) btudos válasza kalap12 (#45723) üzenetére


btudos
veterán

Minden gyártónak vannak gyengébb gépei, gyanítom az ismerősök nem megfelelően választottak, van ilyen, ettől még a Lenovo egészében nem lesz rossz gyártó.

Hogy ne lenne más gépekkel gond, bármelyikkel előfordulhatnak problémák. 2 évvel ezelőtt a Dell belépő gépei a notebookvilág szégyenfoltját jelentették, nem lehet egész gyártót nézve általánosítani :N

[ Szerkesztve ]

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#45728) runner 125 válasza kalap12 (#45723) üzenetére


runner 125
nagyúr

Véletlenül nem Acer gépekről van szó?

Komolyan hihetetlen amit írsz, mert napi szinten több consumer Lenovo fordul meg a kezeim között, de még illesztési hézagot egyetlen egynél sem tapasztaltam, a kopást meg pláne nem.
..és h pont egy Lenovo-nak lenne 1-2 billentyűje ferde némi használattól, na azt egyenesen kizártnak tartom.

Ismétlem: milyen gépekről beszélünk? Ha, tudsz fotót mellékelj, mert tényleg kíváncsi vagyok.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#45729) Jazz


Jazz
veterán

Acer Aspire V3-772G. 17" Fullhd Matt IPS, erőgép.

Van más alternatíva, ami tudja a fentit?

free your mind

(#45730) kalap12 válasza runner 125 (#45728) üzenetére


kalap12
tag

G500, G505, G580, és a lenovonál is van ismerős, elismerte valamilyen szinten, hogy vannak minőségbeli problémák, ne menjünk bele.

(#45731) thomasmorten válasza runner 125 (#45720) üzenetére


thomasmorten
csendes tag

Köszönöm szépen a választ!
Jómagam is hasonlóban gondolkodom :))
Egy i5ös 8GB RAM-al és 750Mel jó kis párost fog alkotni :))

(#45732) thomasmorten válasza runner 125 (#45720) üzenetére


thomasmorten
csendes tag

Egyébként lehet bele tenni SSD-t? Remélem nincs úgy összeszerelve, mint a Z500 aztán ugrik minden féle garancia...

(#45733) runner 125 válasza kalap12 (#45730) üzenetére


runner 125
nagyúr

..én pedig bele szeretnék menni, mert a' internet világában könnyű trollkodni bizonyítékok nélkül.
Mármint a lengyelországi szervizben van ismerős? Értem. :)

Félre értés ne essék, nem állítom, h minden (consumer) Lenovo termék kiváló minőségű, és nem lehetnek gyártási problémák, viszont olyan dolgokat is leírtál, amit még egy nagyon low end S400-nál sem lehet tapasztalni, nem egy G500, G505, G580-as szériánál.

A kopás pl felettébb érdekes, hol koptok meg ezek a gépek?

Megjegyzem fotó és bizonyíték nélkül inkább tűnsz egy csalódott Lenovo tulajdonosnak, mintsem egy megbízható, valóban tapasztaltból érvelő forrásnak.

Más részből, ha netán mégis beleakadtatok pár gyengébb eresztésű Lenovo-ba, az nem jelenti azt közvetlenül, h maga a márka elvetendő, ugyanis az olcsó kommersz kategóriában nagyon nehéz megbízható, patika minőséget találni.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#45734) Lmh


Lmh
őstag

Sziasztok!

Samsung 535U3C-t fogok valószínűleg venni. Kérdésem annyi lenne, hogy az A01 és a K01 verzió között mi a különbség, melyiket vegyem? A különböző honlapokon különböző leírások vannak, nem tudtam 100%-osan megbizonyosodni a különbségekről. pl van olyan honlap ahol az A01-est 6 cellás akksival írja, de kb az összes többi honlapon 4 cellásat ír.

Előre is köszi! :R

[ Szerkesztve ]

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#45735) kalap12 válasza Lmh (#45734) üzenetére


kalap12
tag

tökmind1 hány cellás, a milli amper a lényeg 4400, 5200 stb.

(#45736) viewed válasza runner 125 (#45733) üzenetére


viewed
tag

Én egy ilyet találtam ezzel kapcsolatban...

(#45737) Lmh válasza kalap12 (#45735) üzenetére


Lmh
őstag

Oksa, hogy mindegy de kb ezt az 1 értelmes különbséget találtam, mégis van azért árban különbség a kettő között. Akkor mindegy melyiket veszem?

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#45738) Chaser válasza thomasmorten (#45732) üzenetére


Chaser
titán

Service manualt lesd meg dellnél és kiderül gyorsan. Minden géphez van részletes szerelési útmutató, de nagy eséllyel nem lesz gond a szerelhetőséggel.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#45739) DonMaster válasza viewed (#45736) üzenetére


DonMaster
addikt

ott annak a sarkának celluxnál valami fizikai sérülés van gondolom jol földre eset és utána már em is csoda , billentyű kivan esve hát kb minden laposnál előfordul kivételnéékül nem értem abban mi a hiba? az inkább a használatol függ , lötyög a lemezmeghajtó kinek nem? a space nél nem vágom mi a problémája valaki világosítson fel , látom az egér gombja ferde? de most nem azért az miben befolyásolja a használatot? oké hibás de mi ezen a halálos probléma ? az illesztés nem a legjobb de az tuti szét volt szedve és kakin lett össze rakva . REtenetes aki amuyg is játékra vesz az maradjon PC-nél ne lapost vegyn vagy vegyn hozzá gamer egeret és bilt is meg egy nagy monitort ,

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#45740) rgeorge válasza viewed (#45736) üzenetére


rgeorge
addikt

Oh, my... Azzal kezdi, hogy USA-ból rendelte, mert ott olcsóbb, de mivel ő európai, ezért vámot kellett fizetni, és jaj, az mennyi sok pénz. Ezután én nem hallgatom tovább, amit mondani akar.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#45741) DonMaster válasza rgeorge (#45740) üzenetére


DonMaster
addikt

csak a videot nézd kész vic tuti földhöz végta vagy valami

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#45742) viewed válasza DonMaster (#45739) üzenetére


viewed
tag

Hát Én csak googliztam :D
Szerintem sem átlagos használattól lett ilyen ez a gép. De az előzőekben említett hibák miatt kezdtem el kutakodni a neten, és ehhez hasonlóakra nem igazán bukkantam eddig...

(#45743) pixxon válasza DonMaster (#45741) üzenetére


pixxon
tag

4:50 körül, nincs hang? ÜSSÜNK RÁ!!!

(#45744) runner 125 válasza viewed (#45736) üzenetére


runner 125
nagyúr

..és ebből milyen konklúziót lehet levonni? H egy barom a felhasználó. :D

Most nincs időm részletezni, de ilyen hibákat magától - általános felhasználás mellett - nem produkál egy gép sem.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#45745) DonMaster válasza viewed (#45742) üzenetére


DonMaster
addikt

persze nem is neked szántam hanem aki írta hogy ezek a problémák vele csak te linkelted a videot ,
és igen vicces nincs hang üssünk rá :) , tuti szét volt szedve és sza rul let össze rakva

runner125
kalap12 kezdte ezt a témát feszegetni de mivel ö ilyeneket állitot és ez a gép kb az úgy az tényleg nem átlagos használat hanem hard mivel ezek nem ütés állóak :)

[ Szerkesztve ]

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#45746) runner 125 válasza Lmh (#45734) üzenetére


runner 125
nagyúr

A drágább verzió fedlapja elvileg fém, (hamufekete), míg az olcsóbbé biztosan műanyag (barna).

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#45747) Genji


Genji
őstag

200Kig ajánlanátok egy laptopot?
Elvárások: i5, SSD, VGA csak alap

a splinter in your mind had called the dark wanting it all to fall apart

(#45748) Pocok256 válasza Genji (#45747) üzenetére


Pocok256
veterán

Mégis mire használnád ?

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#45749) Genji válasza Pocok256 (#45748) üzenetére


Genji
őstag

Nem enyém lesz, de zeneszerkesztés, Ableton azt hiszem.

a splinter in your mind had called the dark wanting it all to fall apart

(#45750) Pocok256 válasza Genji (#45749) üzenetére


Pocok256
veterán

Őszintén ilyen munkára i7 es gépet ajánlanák viszont abból ami használható is esetleg ez lenne és ebbe csak egy SSHD van ami nem teljes értékű ssd :/

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.