Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#45251) Chaser válasza szabeska (#45248) üzenetére


Chaser
titán

Ajánlom, hogy tegyél még hozzá 100k-t ha komolyan gondoltad. Ha koca szinten űzöd őket akkor egy dell 5521 pl 15x k körül, természetesen SSD nélkül.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#45252) thomasmorten


thomasmorten
csendes tag

Mit találtam?!

http://www.mysoft.hu/search.aspx?text=inspiron%207537

Itt már kaphatóóó??? :))

(#45253) Chaser válasza thomasmorten (#45252) üzenetére


Chaser
titán

A kérdés inkább az, hogy ddr5-e a vga. Anélkül nem nagy durr. Bár most nagyon eltűntek az 1 vga-s y510p-k, na de 250-60-ért FHD kijelző, nem butított haswell i7, ddr5-ös GT750, backlit bill, 3 év gar. Billzete is rendben van, szóval nem igazán érteném meg aki megvesz egy inspiront 230-ért HD kijelzővel, butított 2 magos i5-tel, ddr3 GT750-nel, hiába adott itt is a 3 év gar és backlit. Pláne hogy FHD kijelzősben butított i7-tel 300k felett van. Szóval legyen benne ddr5 a vga vagy nagy hűhó semmiért kategória ennyiért.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#45254) Dreadloord válasza Pocok256 (#45250) üzenetére


Dreadloord
senior tag

Az esetleg nem jutott eszedbe, h valakinek win7-e van és nem szeretne 30.000 ért win 8 at venni egyenlőre? Azért nehogymár én szégyelljem magam, met 2013-ban szeretnék win7-et használni egy laptopon... Jesszusom.... Igenis kutya kötelessége minden gyártónak támogatni a win7-et, nem win 98-at akartam feltenni...

(#45255) TheProb


TheProb
veterán

Véleményeim és tapasztalataim az ASUS-al kapcsolatban, szummázva.

Lényeg, hogy +1 az ASUS ellen. (Sajnos kezdem úgy érezni, hogy az ACER-el van egy csoportban (még árat tekintve is)

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#45256) Chaser válasza Dreadloord (#45254) üzenetére


Chaser
titán

Jogos.

TheProb: Az alaplappal együtt cserélték a vga-t is, mert az forrasztott.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#45257) Pocok256 válasza Dreadloord (#45254) üzenetére


Pocok256
veterán

El is felejtettem, hogy lehet venni win nélkül a z500 at :D
Amúgy jogos.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#45258) TheProb válasza Chaser (#45256) üzenetére


TheProb
veterán

Nem MXM-es? ha nem akkor az itt minek a helye?

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#45259) Dreadloord válasza Pocok256 (#45257) üzenetére


Dreadloord
senior tag

Köszönöm:)

(#45260) spyduck válasza TheProb (#45258) üzenetére


spyduck
nagyúr

Ez minek a lapja?

(#45261) spyduck válasza runner 125 (#45245) üzenetére


spyduck
nagyúr

[ Szerkesztve ]

(#45262) Pocok256 válasza spyduck (#45260) üzenetére


Pocok256
veterán

Gugli szerint asus n55sf motherboard

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#45263) Dhampir válasza spyduck (#45261) üzenetére


Dhampir
félisten

Ez az utolsó kenet feladása a Macre vagy a "távozz tőlem...". :D

(#45264) spyduck válasza Dhampir (#45263) üzenetére


spyduck
nagyúr

AZ, h soha nem adom el a Mac-em ;]

Pocok256: óóó, csak rá kellett volna húznom az egeret XD

[ Szerkesztve ]

(#45265) Pocok256 válasza spyduck (#45264) üzenetére


Pocok256
veterán

Na az meg a másik :D

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#45266) TheProb válasza spyduck (#45260) üzenetére


TheProb
veterán

N55sf igen, de az előzményekből is kiderült vna :)

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#45267) Chaser válasza TheProb (#45258) üzenetére


Chaser
titán

Én kérek elnézést:D :B
Gar szerintem annyi van amennyi volt, alkatrészcserétől elvileg nem indul újra, cserélt alkatrészre sem. Azzal az idővel kitolódik az eredeti gar amennyit szervizben volt a gép.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#45268) TheProb válasza Chaser (#45267) üzenetére


TheProb
veterán

igen én is az idő kitoldásra gondoltam, csak fogadni mernék hogy az én általam számolt idő meg asusék általk mért nagyban eltér és megint csak nem a vevő javára... a cserélt alkatrészekre mint írtam 1év gart adtak elvileg

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#45269) premete válasza Pocok256 (#45250) üzenetére


premete
veterán

Elég szomorú, hogy a windows 7 nem megy ma egy gépen alapból.
Én próbáltam a windows 8-at, és a 8.1-et is több gépen, olyanon is, amit windows 8-cal adtak ki, de ilyen hányadékkal még nem találkoztam, ehhez képest még a Vista is egy kezelhető rendszer volt. :)
Semmivel sem gyorsabb, mint a windows 7, csak a buta usert át lehet ba***ni, amíg gyönyörködik az ocsmány csempékben, addig tölt be a háttérbe a winfosnyóc, de még net kapcsolat sincs.
Mondjuk fényképeket mutogatni rajta a mekiben és f@szbukolni elmegy Pistikének, de amíg folyamatosan eldobálja a HSPA+ mobilnetet, vpn kezelést már nem bír, a MS ne csodálkozzon rajta, hogy egyetlen komoly cég sem fog rá átállni, még akkor sem, ha a MS fizetne érte. :)

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#45270) brumi1024 válasza premete (#45269) üzenetére


brumi1024
veterán

Az tényleg idegesítő, hogy az automatikusan induló programokat késleltetéssel tölti be a rendszer, még SSD esetén is, holott már nincs lemezművelet, mehetne egyből az indítás. Pl. egy razer egérdriver, ami kilövi a gyári Windowsos egérgyorsítást, később indul és addig használhatatlanul érzékeny, és pontatlan az egér... remek élmény.

(#45271) Pocok256 válasza premete (#45269) üzenetére


Pocok256
veterán

Mióta megjelent használom folyamat ! Az hogy semmivel sem gyorsabb a betöltés egyenesen hazugság konkrétan 5 sec alatt feláll az egész rendszer nálam csak azért nem gyorsabban mert az i5 proci ennyit bír és ahogy bedobja a csempéket abban a pillanatban már csatlakozott wifin a nethez és használható a gép. Persze ha valaki kerregős vinyoval és low rendszerrel használja ott nem jön ki a gyorsaság de egy korszerű gépen sokkal gyorsabb ez a rendszer mint a windows 7 ugyanolyan gépen :)

A mobilnetről meg annyit, hogy nálam mikor elmegy a rendes wifis net kb 1 sec míg átcsatlakozik a telefonomra ahonnan kapja a mobilnetet kb észre sem veszem.

Win 8 ban vannak idiótaságok pl a hálózat kezelés na az úgy sz@r ahogy van... normálisan dokumentumot úgy mint régen win xp be megosztani lehetetlen ... de ez megint a retardált userek miatt lett ilyen mert képtelenek voltak betartani a biztonsági szabályokat azok akik értenek hozzá és rászánják az idejüket, hogy ne csak szidjanak valamit hanem tanulják is meg, azoknak ezek a problémák is kiküszöbölhetőek.

brumi1024:
Amit írtál ez pont annak a tipikus iskola példája mikor valamit szid az ember és közben csak azért mert nem ért hozzá. A késleltetett indítás a win 8 nak egy külön funkciója, hogy indításnál ne terhelje le 100 programmal egyszerre a gépet hanem szépen sorjában indulnak a programok. Így egyszerűbb a CPU nak és a vinyonak is.
Ezt a sorrendet persze szabadon változtathatod ha akarod.

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#45272) Tikakukac válasza Pocok256 (#45271) üzenetére


Tikakukac
titán

5 gépen teszteltem a win8 akkor gyorsabb vagy nem dolgot, HDD és SSD vegyesen. Az eredmény: olykor nyertem vele 3 másodpercet is. Nálam a betöltés ott van, hogy bejött a reggeli 6 lap amivel indítok. Amíg ez nincs meg, addig valaki hazudik. Nos az MS hazudik :K
Pont tegnap lőttem fel a W-re is a win8-at. Tényleg állati, hogy látom az asztalt, de ettől még a Chrome ugyanúgy áll és bambul, mert a háttérben tölti a vackait az OS. De volt itt i7 és dual core között minden eddig. Ugyanez.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#45273) Tesomatee


Tesomatee
tag

Hali!

Gépváltás előtt állok mert a dellem beszart... Nagyon bíztam benne erre folyamatos gariztatás, meg minden baja volt. Elegem van belőle. Nem is kérek dell ajánlatokat.
Mit érdemes jelenleg venni? Használat célja: mindenféle mérnöki teednő és esetekben erős játék. Ha jut időm bf3 multizni ne 3 FPS kelljen. 300-350et szánnék rá maximum. Az ideapad 510pvel szemeztem de rosszakat hallottam róla...:( Msi is fasza lenne de nem lehet egyszerűen európában kapni... Angliában élek és itt is ebayről tudnám esetleg beszerezni amerikai importal. Nincs kedvem ráfizetni 200~ fontot. ( "Ha már ennyit szánsz gépre paraszt akkor belefér" hosszászólásokat nem kérek mert nem fér bele sajnos.)

Előre is köszönöm az ötleteket:)

(#45274) Chaser válasza Tesomatee (#45273) üzenetére


Chaser
titán

Melyik dellről van szó?
Y510p-t ha 1 vga-sat veszel ott biztos nincs gond. Egyébként munkára pl M4700. Van itt egy tag aki 290-ért árulja őket újan, ismerősöd megveszi, kiküldi és megoldva. Újan, 3 év garival.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#45275) Berci77


Berci77
tag

Egy kis beszámoló a vásárlásomról:

Előzetesen NAGYON-NAGYON köszönöm mindenkinek,aki segített, különösen Borote fórumtársnak, aki jelentősen hozzájárult a vásárlási szempontjaim alakításához!

A vásárlás mottója az lehetne, hogy mindenképpen nézd meg, fogdosd meg, mielőtt megveszed!

Ajánlottátok a Fujitsu UH532-es gépet, majd nézegettem az 552-es kvázi-ultrabookot is. Az előbbinek a "gumírozott" borítása szerintem nagyon sérülékeny, utóbbi meg olyan billentyűzettel rendelkezik, amit nem tudtam volna megszokni, pedig ezt majdnem meg is rendeltem "látatlanban". Nagyon szomorú és csalódott lettem volna, mert a paramétereiben és fotók alapján kiváló masina egyáltalán nem felelt volna meg az elképzeléseimnek a nagyon rövid úton járó billentyűzet és a nem elég masszív felépítés miatt.

Néztem a sokat említett Dell 5521-es gépet is, ami elfogadható kompromisszumot jelentett volna: az átlagnál minőségibb felépítés, fém betétek, jó billentyűzet, elfogadható LCD (mármint kategóriájában), akinek tetszik és paramétereiben megfelel, szerintem nyugodtan megveheti.

Ami viszont toronymagasan kilógott a mezőnyből, az a Lenovo Z500. kategóriához képest brutális minőségérzet mind zsanérok, mind billentyűzet illetve a fém burkolat miatt. Bár kifutó modell, nem is tudom, van-e belőle még, de akit nem zavar a 15,6-os kijelzőn a HD felbontás és le tud mondani a világító billentyűzetről az ne is keressen tovább. Legfeljebb a korábban említett nehézkes szerelhetőség róható fel neki. Nem is akartam elhinni, hogy ennyi pénzért ilyen minőségérzetet kap az ember.

Mivel a Probook 4340s-t és a Thinkpad Edge 13-as és 14-es gépeit nem tudtam kipróbálni ezekről letettem, de képbe kerültek samsungok is:

a 13-as Samsung NP530U3C és a 14-es Samsung NP540U4E. Ezekből a 13-as példányokat tudtam szemügyre venni, de egyből megfogott a minőségi kialakítás, masszív kivitel, fém elemek használata, jó billentyűzet. Ezekben Hibrid tárolórendszer van, szóval megoldódott volna az utólagos ssd szerelési problémám. Majd mutattak a srácok egy NP700Z5C-t.

Igaz, hogy ez külön ssd nélkül elérte a keret határait (250.000), valamint nem akartam ekkora gépet venni (inkább a 13-as, 14-es méretben gondolkoztam), de mivel a 15,6-os társaságban meglehetősen kicsinek számít nem zártam ki egyből. Valódi fém fedlap, rendkívül elegáns, kifinomult felépítés, HD+ LCD, erős hardver, csöndes hűtés, világító billentyűzet. Nem tudtam ellenállni. Az csak hab a tortán, hogy otthon vettem észre, hogy ennek is hibrid tárolórendszere van: 16 GB-os Sandisk iSSD gyorsítja a rendszert a terrás HDD mellett. Elvileg van benne mSATA is, ha mégis valódi SSD-re vágynék, de egyelőre nem érzem szükségét. A gép villámgyorsan teszi a dolgát, meglehetősen csendesen.

Eddig úgy érzem jó vásárt csináltam, a gépet öröm használni.

Ha kérdésetek van vele kapcsolatban szívesen válaszolok és ne feledjétek: a paraméterek összehasonlítása másodlagos lesz, amint megfogdossátok, bekapcsoljátok a kiszemelt gépet. A használható billentyűzet, stabil felépítés, csendes működés sokkal többet számítanak és ezt nem tudjátok képeken megtapasztalni!

(#45276) runner 125


runner 125
nagyúr

Azért az AtivBook 8-ban már IPS színvonalú a panel:

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#45277) dunc válasza runner 125 (#45276) üzenetére


dunc
nagyúr

(#45278) runner 125 válasza dunc (#45277) üzenetére


runner 125
nagyúr

H érted h normál vastagságú? :F

Ha, a beépítőkeretre gondolsz ami az optika helyére megy, abból a normál kell bele, nem a vékony 9,5mm-es.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#45279) trisztan94 válasza runner 125 (#45276) üzenetére


trisztan94
őstag

Ha convertible lenne vagy leválasztható tetejű, érintőképernyővel + wacom támogatással esküszöm még hitelt is felvennék rá! :D

https://heureka-kreativ.hu

(#45280) danpress2


danpress2
csendes tag

sziasztok

zeneszerkesztéshez keresek laptopot, vidikártya, kinézet, méret nem érdekes, win futna rajta.
külső hangkártyával dolgozna, usb eszközöket kell tudnia kezelni (dig.zongora), plusz Cubase nevű progit, aminek nagy (több 10 gb vaw) hangminta gyűjteményekből kell dolgoznia (remélhetőleg gyorsan betöltenie a vawot, majd effektelve egyszerre 10-20at játszania akadástól mentesen)

SSD biztos hogy kell, de milyen stabil gépet ajánlotok erre? keret 100e+SSD, lehetőleg új vagy nagyon tuti használt (?)

köszönöm

(#45281) Chaser válasza danpress2 (#45280) üzenetére


Chaser
titán

100k-ból akarsz ilyet? Nem fog menni :( 8-16GB ram, min sandy i5

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#45282) spyduck válasza runner 125 (#45276) üzenetére


spyduck
nagyúr

Ez a PLS panel ;)

(#45283) runner 125 válasza spyduck (#45282) üzenetére


runner 125
nagyúr

Jaja, megvan, olvastam.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#45284) danpress2 válasza Chaser (#45281) üzenetére


danpress2
csendes tag

ó shit..

nem a vawok a nagyok, csak a library. ha már betölt, 4gb ram i3 esetleg nem bír el ilyesmit? -

(#45285) Zs1L


Zs1L
csendes tag

Sziasztok, Laptopvásárlás előtt állok, részletek az alábbiak:

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Azonnal.
(2) Maximális keretösszeg Ft-ban?
130.000 Ft bruttó
(3) Felhasználási kör? (játék, CAD, PhotoShop, renderelési folyamatok, virtualizáció, irodai munka stb…)
Általános műveletek, net, film, irodai munka.
(4) Játékra használnád-e? Ha igen akkor milyen játékokkal játszol és azokat milyen felbontáson illetve részletességgel szeretnéd futtatni?
Használnám, Football Manager 2014, Pes14, Fifa14 (már amennyire megoldható)
(5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény?
Teljesítmény.
(6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped!
A keretbe nem nagyon fér bele, max később.
(7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt?
15,6, inkább matt.
(8) Notebook tömege?
Ne legyen több 5 kilónál.
(9) Operációs rendszerrel vagy nélküle?
Nélküle.
(10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót?
Tárhely minimum 500 giga, SSD ugye nem, RAM legalább 4 giga, dvd olvasó előny.
(11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
HDMI, Webkamera, legalább 3 USB.
(12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást?
Várhatóan igen.
(13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó notebookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk)

[link]
[link]

Utóbbi már a nagyon max árkategória.

(14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új?
Újonnan mindenképp, garanciával.

Köszi!

[ Szerkesztve ]

öö igen. nem. gondoltam rá.

(#45286) Chaser válasza danpress2 (#45284) üzenetére


Chaser
titán

Mekkora fájlokkal akarsz dolgozni? videot vágni is lehet pentiumon, csak nyilván nem olyan gyorsa mint egy i7-en.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#45287) danpress2 válasza Chaser (#45286) üzenetére


danpress2
csendes tag

ilyen 1, max 2 mega, főleg ismétlődve. egyszerre 10-20-nak kell futnia (hangot a külső kari lekezeli), de az effektek a procit terhelik. annyit szeretnék, hogy ne akadozzon.

http://swotti.starmedia.com/tmp/swotti/cacheY3VIYXNLIHN4U29MDHDHCMUTU29MDHDHCMU=/imgcubase%20sx2.jpg

[ Szerkesztve ]

(#45288) Pocok256 válasza Tikakukac (#45272) üzenetére


Pocok256
veterán

Hát akkor nekem megen csak CSUDA gépem van :DDD Mert nálam a chrome bejött 14 megnyitott ablakkal miközben a háttérben 100% al ette a töltött a proci :D Mint látható miután kimentem asztalra azonnal net is volt máskülönben nehezen jött volna be a chrome :D

Bizonyíték nem ígéret :D

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#45289) Tikakukac válasza Pocok256 (#45288) üzenetére


Tikakukac
titán

Nincs gond a Chrome bejövetellel nálam sem. A gondom azzal van, hogy a win8 sem tölti be hamarabb, mint a 7. Nekem csak ennyi bajom van az egésszel. A tesztgépek: 8510W, A532, 5110, x200s, G585. Szóval azért eléggé változatos volt a felhozatal. SSD-vel és anélkül is ez volt.

Vagy én cseszek el valamit, vagy muszáj szereznem 2 egyforma gépet (annyira nem lesz nehéz) és tiszta vizet öntök a pohárba.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#45290) Dreadloord válasza Pocok256 (#45288) üzenetére


Dreadloord
senior tag

Végülis majdnem 5 másodperc alatt felállt a rendszered, csak ez a fura youtube számolt el 40 ig XD

(#45291) Pocok256 válasza Dreadloord (#45290) üzenetére


Pocok256
veterán

Azért ha megnézed ez nem egy általános használat .. hogy 3 giga memória használat van indításnál :D
Rendbe tartott géppel valószínűleg nem 40 secig tartana a dolog :P

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#45292) Spam123


Spam123
tag

Sziasztok!

Minimum 13", de inkább 14"-os notit keresek, a következő feltételekkel:

- Legalább 2 év jó minőségű garancia
- Akár használtan is
- Legalább 1600x900-as felbontás, abból is minél jobb fajta, akár IPS, de prémium TN is jó
- Hashwell architektúra i5-ös procival
- Dedikált VGA kizárva
- USB 3.0, HDMI
- Winyó + SSD kialakítási lehetőség: Akár ODD helyére, akár mSATA.
- Ne törjön, rogyjon össze
- Magyar háttér-világításos billentyűzet.
- Max 250k használtan.
- Ram mennyisége, HDD mérete nem számít

Hogyha valami apróság nem tud teljesülni, akkor talán tudok engedni belőle

[ Szerkesztve ]

(#45293) runner 125 válasza Spam123 (#45292) üzenetére


runner 125
nagyúr

?

SSD-vel ennyi pénzért ez remek vétel.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#45294) Spam123 válasza runner 125 (#45293) üzenetére


Spam123
tag

Kopik a festéke, mint állat, dedikált VGA csak nyűg és melegszik. Zsanérja is hamar meghal és borzasztóan ritkaszar a kijelzője és mindenképpen Haswell-t szeretnék venni.

Tehát túl sok feltétel nem teljesül.

(#45295) runner 125 válasza Spam123 (#45294) üzenetére


runner 125
nagyúr

Akkor a válasz egyértelmű: nincs.

"Zsanérja is hamar meghal és borzasztóan ritkaszar a kijelzője.."

Ezt viszont legkevésbé értem. Pláne, h E6 Latitude zsanért fikázol, de nyilván van gyakorlati tapasztalatod.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#45296) Berci77 válasza Spam123 (#45292) üzenetére


Berci77
tag

Én ebből vettem a 15-öset. Eddig jó. Hibrid Háttértár. Hogy mSATA van-e ebben is, azt nem tudom. Nagyon masszív gép, billentyűzetvilágítással. 1600x900. Mondjuk ez Ivy i5.

(#45297) bads1 válasza Spam123 (#45294) üzenetére


bads1
aktív tag

Inspiron 7437 jön nemsokára, az nagyjából megfelel a feltételeknek bár az ár még kérdéses.

szerk: jah winyó+SSD nem lesz benne, az msata is kérdéses.

[ Szerkesztve ]

(#45298) runner 125 válasza Berci77 (#45296) üzenetére


runner 125
nagyúr

Mindkettőben van mSata, de a fenti komment után ezt már be sem linkeltem inkább.

bads1

Garantáltan 300k körül fog nyitni, sőt.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#45299) Spam123 válasza runner 125 (#45295) üzenetére


Spam123
tag

Csak a miheztartás végett, SSD-s i5-ös E6430-ról váltanék...

A zsanérral már egyszer volt gariban és már megint kezd kotyogni.

Kijelzője meg tényleg harmat sz@r. Betekintési szög 0, ha fél centit arrébb mész már nem jók a színek, az eyekiller PWM szabályozásról nem is beszélek.

Tehát még mindig hülye vagyok?

[ Szerkesztve ]

(#45300) btudos válasza Spam123 (#45294) üzenetére


btudos
veterán

Dedikált VGA kilőhető BIOS-ban, soha meg sem fog moccanni. Kijelzője mindnek szar 14"-en, amíg be nem jönnek az IPS-es cuccok. Zsanérral nem tudom mi a gondod, nekem mondjuk T430-am van, de van a közelemben (cégnél) E6430 is, és semmi baja a zsanérnak, pedig napi szinten hurcolják majdnem egy éve szerverpark és iroda között.

Haswell-es gépek meg lassan csordogálnak, még csak most mutatták be őket, de amúgy sem hiszem hogy 250 k-ból kijönne egy ilyen szinten lévő gép az új platfrommal.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.