Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#45951) pozsoka


pozsoka
aktív tag

Üdv.
Ezt [link] ennyiért játékra érdemes szerintetek?

[ Szerkesztve ]

Lehet, hogy hülye vagyok, de okos nem!

(#45952) AkosAkos


AkosAkos
aktív tag

Üdv!
Munkára kellene egy laptop 100.000Ft. környékéről, minél olcsóbban. Tudnátok mondani néhányat?
Előre is köszönöm!

(#45953) runner 125 válasza AkosAkos (#45952) üzenetére


runner 125
nagyúr

B590, G500, A512

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#45954) baro32 válasza Adam333 (#45949) üzenetére


baro32
aktív tag

Szia

Szerintem se éri meg eladnod a géped sokat buknál rajta de ez a te döntésed.
Hidd el nekem is fáj/fájt a szívem mikor hasonló árban kezdtek kijönni az újabb szériák de hát ez van.
Addig nincs baj míg elviszi a játékokat normálisan (gondolom azért vettél ilyet).
Én személy szerint 2012.júliusában vettem a Computer-Imérium-tól 268ezer-ért (i7,8GB,GTX660,750HDD)-vel amit SSD-vel bővítettem,nem mondom hogy nem találkoztam olyan játékokkal amiknél kompromisszumot kellett kötni de a játékokat általában medium-max beállításokon elvitte/elviszi.
Az biztos ha eladod boldog lesz az a ember aki megveszi (180ezer környékén) mert ilyen tudású gépet ennyiért nem fog kapni.

HP OMEN 17" i9-13900HX 32GB (DDR5-5600MHz) RTX4080 (12GB -175w) SK Hynix PC801 1TB +Toshiba xg7 4TB SSD

(#45955) Chaser válasza baro32 (#45954) üzenetére


Chaser
titán

250-ért van - volt? - 1 vga-s y510p FHD kijelzővel, GT750-nel, haswell i7-tel, 3 év gar, backlit...ha valaki azt el akarja adni az érhet 200 körül max pár hónaposan. Nem csak az "ilyen" tudást kell nézni, hanem a gart és egyéb extrákat se árt.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#45956) pozsoka válasza pozsoka (#45951) üzenetére


pozsoka
aktív tag

Valaki tudna erre tanácsot adni?
Az eladó szerint magas beállításokon játszott a felsorolt játékokkal.

[ Szerkesztve ]

Lehet, hogy hülye vagyok, de okos nem!

(#45957) Chaser válasza pozsoka (#45956) üzenetére


Chaser
titán

Nem valószínű, hogy egy 64 bites 96 számolós ddr3 vga-val magas beállításokon játszott ezekkel, max a TR-rel, azt nem ismerem, de nem valószínű.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#45958) Chaser válasza Chaser (#45957) üzenetére


Chaser
titán

Illetve játszhatott, csak nem mindegy milyen FPS mellett:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#45959) pozsoka válasza Chaser (#45957) üzenetére


pozsoka
aktív tag

Köszi.

Lehet, hogy hülye vagyok, de okos nem!

(#45960) Magill


Magill
csendes tag

Hali!
:) 230 ezres keretemmel i7-es 17,3"-as laptopot keresek, játékra és autocad egyéb tervezős programok használatára. Eddig egy hp pavilion dv7-(2210)es-em van és én a hp-val nagyon megvoltam elégedve (csoda h mit ki nem bírt:)) de jelenleg ezen igényeimmel csak dell gépeket találtam. Persze Lenovok se rosszak meg hasonló márkák de nekem nincs félévem szervizeltetni, ha valami baja lesz (értsd: úgy tudom nekik nincs Mo-n szervizük).
Szóval félek az új márkáktól, milyen márkát, gépet ajánlanátok? :)
Köszi előre is:) !!

(#45961) Pocok256 válasza pozsoka (#45956) üzenetére


Pocok256
veterán

Az a gép pont annyira gémer gép mint egy ezer forintos kézi tetris :DD

Magill:
" de nekem nincs félévem szervizeltetni, ha valami baja lesz "

Legrosszabb esetben is 1 hét alatt újra kézhez kapod a géped ha szervizbe köt ki szóval ...

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#45962) Magill válasza Pocok256 (#45961) üzenetére


Magill
csendes tag

Jaj ne mond:D tisztában vagyok vele azért veszek újat!

(#45963) Magill válasza Pocok256 (#45961) üzenetére


Magill
csendes tag

Ezzel nem segítettél:D És sok rosszat olvastam a Lenovos szervizeltetésről csak azért túloztam:).
Tanácstalan vagyok melyik márka lenne a legjobb:) illetve h Gforce vagy ati :)

(#45964) Pocok256 válasza Magill (#45963) üzenetére


Pocok256
veterán

Őszintén szólva ebbe a keretbe a gémer a 17 és az i7 nem fér meg valamelyikből jó lenne leadni :) Vagy a keretet feltolni.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#45965) Borote válasza Magill (#45963) üzenetére


Borote
addikt

Ja, pont az ilyen túlzások túlzásából lesznek ezek a rendkívül értelmes következtetések :) Egyébiránt valószínű, hogy január 1-től hazakerül a szerviz.

260-ért kapsz Inspiron 7720-t i7-tel, fhD-val, értelmes GPU-vak. Az már megfelel az igényeidnek :)

(#45966) Chaser válasza Magill (#45960) üzenetére


Chaser
titán

Azt felejtsd el, hogy "márka". Gyártók vannak, azon belül kategóriák. Bárhol előfordulhat több hetes szerviz. Aminél minimális esélye van, Dell NBD garanciás gépek. Ennyiért, hogy i7 is legyen meg NBD nem fog menni, meg 17". Legközelebb a 7720 inspiron áll ehhez. Ez 260k, további kb 20-30k-ért vehetsz hozzá +1év NBD gart, az kiváltja a teljes időtartamot NBD-re.

szerk: Dell szervizgaros gépek szervizeltetése állítom rosszabb mint a jelenlegi lenovos. Kivéve ha az ember nem lakik a 2-3 értelmes dell szerviz közelében:)

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#45967) AxBattler


AxBattler
félisten

Hű, a heti szemléből ez a Fujitsu Lifebook NH532 elég jó kis gépnek ígérkezik, a 17'-os kategóriában best buy!

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#45968) Petyus87 válasza Chaser (#45966) üzenetére


Petyus87
aktív tag

szerk: Dell szervizgaros gépek szervizeltetése állítom rosszabb mint a jelenlegi lenovos. Kivéve ha az ember nem lakik a 2-3 értelmes dell szerviz közelében

Érdekes, mert a szalonnál az eladó pont az ellenkezőjét állította.

(#45969) Chaser válasza Petyus87 (#45968) üzenetére


Chaser
titán

Érdekes, ők biztos tudnak valami amit én nem...:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#45970) runner 125 válasza Chaser (#45966) üzenetére


runner 125
nagyúr

Utolsó mondatot nem egészen értem, miért?
Pl. tudomásom szerint a szalon összes üzlete Dell szervizpartner, intéztem már pár gépet velük, semmi probléma nem volt.
Nyilván annyiban kényelmetlenebb a szolgáltatás, h nincs ingyenes háztól házig futár, de a szervizekre szvsz nem lehet panasz, legalábbis akiket én ismerek.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#45971) Chaser válasza runner 125 (#45970) üzenetére


Chaser
titán

Az addig oké, hogy ők szerviz partner egy ideje - azt speciel nem tudom, hogy máshonnan vásárolt gépekkel is foglalkoznak-e . De a lényeg ott van, dell nem kezeli kiemelten a szervizgaros gépeket, ott becsúszhat könnyen 2-3 hét ha az ember nem tudja hova kell vinni, vagy ha éppen valami alkatrészt nem küldenek. Egyik gépemet anno 1 hónapig "csinálták", több gonddal jött vissza mint elment ;] - egy ideje az aszerviz már nem dell partner:) - ugyanakkor néha tud rugalmas is lenni a dell, kisebb alkatrészt akár leküld ha a közelben nincs szerviz, de NBD-hez nem említhető. Aki tutira akar menni annak NBD kell. Laptopszalon sincs mindenki közelében se humansoft.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#45972) runner 125 válasza Chaser (#45971) üzenetére


runner 125
nagyúr

Bárhol vásárolt, gyártói garanciával rendelkező Dell gépet megcsinálnak. Tapasztalataim alapján a javítás ideje 4-5 munkanap (hibafeltárás, alkatrész lerendelés, majd csere - beépítés).

..értem amit mondasz, de a szervizgarancia már csak ilyen. Ennyi erővel a Fujitsu szerviz is "gyenge", mert nincs mindenhol, viszont ez nyilván nem igaz, hisz a legkorrektebbek közé tartoznak.
Acer-ekről ez már kevésbé elmondható, pedig ott door to door a gari..

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#45973) Chaser válasza runner 125 (#45972) üzenetére


Chaser
titán

Lehet félreértettél, azt mondtam elhúzódhat:) Az hogy általában megvan egy héten belül egy dolog, másik dolog az, hogy aki ennél tovább nem tudja nélkülözni a gépet az nem rizikózik, hanem NBD garos gépet vesz vagy NBD gart. Nem kell vinni sehova, pár napon belül rendeződik az esetek 90%-ában.

szerk: És persze előtted csinálják, nem fordulhat elő hogy egy lelkes amatőr szétbarmolja a gépet...nem kell kivenni a hdd-t, nem kell aggódni ugyan milyen állapotban jön vissza. Ha már elérhető ez dellnél, azon a feláron amit elkérnek érte nem gondolkoznék.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#45974) dAnky


dAnky
aktív tag

Srácok megtudjátok nekem mondani honnan tudom hogy a laptopom Sata 3-as vagy Sata 2-es?

Samsung NP37R5E-S02HU

(#45975) runner 125 válasza Chaser (#45973) üzenetére


runner 125
nagyúr

Értem én, de ugye abból indult az egész, h szerinted általában a Dell szervizgar folyamat rosszabb, mint a mostani Ideapad Lenovo vonal lengyel túrája.
Ha, ott kint sincs alkatrész, szintúgy előfordulhat sokkal hosszabb gép nélkülözés.

Szimplán azért reagáltam rá, mert ez nem jelenthető ki a Dell-nél.

Az NBD mérföldes előnye meg egyértelmű mindenki számára, vitathatatlan. Nálam gépválasztásnál úgy 30%-ot nyomott a latban.

Egyébként mit értesz az alatt, h elérhető az NBD gar némi felárért cserébe? Ránéztem gyorsan 3 nagykerben (akik a Dell fő disztribútorai), de konkrétan szervizgarról történő NBD bővítést nem találtam.
De azért rákérdeztem, kíváncsi vagyok.

Az alapból NBD-s gépek meg jellemzően sokkal drágábbak, és kevésbé van multimédiás konfig közöttük.

dAnky

Az NP370 Sata III-as.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#45976) Tikakukac válasza runner 125 (#45975) üzenetére


Tikakukac
titán

Van sima gari -> NBD bővítés, valami egész szép árban volt, meg nem mondom, de létezik.

Amúgy az NBD sem csoda, tudok 1 gépről ami majdnem 3 hete áll(t), mert vagy nem volt alkatrész, vagy rossz volt, és nem tudták megcsinálni. De ez egyedi eset, fehér holló ritka.
Ezek a garik nagyon el vannak dugva, TP helyszíni gar is sima ügy és a HP-is, sőt az 5 évre bővítés is sokszor megoldott, csak sokat kell utána menni, mert kevesen kérik, max flottába az meg ugye más tészta.

xcds: Gyakorlatban már kötöttek is ilyet, szóval valaminek akkor lennie kell. Kivonulós garijuk van, ezt tudom, a noti a kérdés, hogy miként és merre hány méter.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#45977) xcds válasza Tikakukac (#45976) üzenetére


xcds
őstag

A TP helyszíni gari csak elméletben működik.

[ Szerkesztve ]

(#45978) Chaser válasza runner 125 (#45975) üzenetére


Chaser
titán

"Persze Lenovok se rosszak meg hasonló márkák de nekem nincs félévem szervizeltetni, ha valami baja lesz (értsd: úgy tudom nekik nincs Mo-n szervizük)." Erre mondtam, hogy dell szervizgarral sincs előrébb, mert nincs. Abból a szempontból még rosszabb is a dell szerviz, hogy ha nincs a közelben szerviz akkor marad a kisker, ők meg oda fogják vinni akikkel szerződésben vannak. A legtöbb "természetesen" olyanokkal akiknek nem kéne szerviznek lenniük. Ezért is szoktam mondani, ha már új gép akkor értelmes helyről.
Olyan nincs, hogy NBD kiterjesztés. Fentebb leírtam. Veszel még 1-2év NBD gart a gépre és az kiváltja az addigi szervizgart is egyúttal. Mivel az info egyik legjobb - ha nem a legjobb:) - dell szervizből van így biztos valós. És nem mindenki számára egyértelmű ez az előny, sokan ilyet még elképzelni se mernek. És főleg azért, mert más gyártóknál ez legtöbbször papíron működik, gyakorlatban nem feltétlen. Ez az ár meg mindig adott géptől függ.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#45979) dAnky válasza runner 125 (#45975) üzenetére


dAnky
aktív tag

akkor az enyém csak sata 2-es ugye?

(#45980) gajdy


gajdy
csendes tag

Sziasztok,

notebook keresésben lenne szükségem némi segítségre:

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
1 héten belül

(2) Maximális keretösszeg Ft-ban?
egyetemista lét miatt minél kevesebb, max 150 ezer ft körül

(3) Felhasználási kör? (játék, CAD, PhotoShop, renderelési folyamatok, virtualizáció, irodai munka stb…)
Átlagos felhasználás: netezés, videózás akár hd felbontásban is
könyvolvasás, programozás, némi játék

(4) Játékra használnád-e? Ha igen akkor milyen játékokkal játszol és azokat milyen felbontáson illetve részletességgel szeretnéd futtatni?
néha igen, pl world of tanks, diablo3, közepes beállítások megfelelnek

(5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény?
Szeretném ha 3-4 év múlva sem avulna el annyira, hogy újat kelljen venni hasonló célú felhasználásra az akkori szoftverek miatt, szóval legyen hardwaresen jól felépített. Inkább egy jobb proci + vga kombó legyen, minthogy a tárhely vagy a memória mérete legyen nagy.
A minőség annyiban számít, hogy hétvégente utazáskor hordozva lenne pár órára.

(6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped!
később mindenképpen egy 120 gb-s samsungot vagy amit ajánlotok

(7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt?
min.15.6 col, lehetőleg matt, FONTOS: gépen való könyvolvasás miatt a kijelző és a panel milyensége, valamint fényerőt normálisan lehessen szabályozni!

(8) Notebook tömege?
minél könnyebb

(9) Operációs rendszerrel vagy nélküle?
Nélküle elég.

(10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót?
min 500 GB hdd, ssd egyenlőre nem fér bele a keretbe, egyenlőre optikai meghajtó legyen benne,
ram 4-8gb

(11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
webcam, usb3, HDMI

(12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást?
HD-videójátszás?

(13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó notebookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk)
új:
1
2
3
újak közül inkább bestbuyt keresnél 130-180 ezer között, ezért a 3. link mivel szerintem erős gépezet
használt:
1
használtakból jó áron voltak fenn pöpec masinák, de azokról lecsúsztam sajnos, de várom az ötleteiteket

(14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új?
Kisebb keret miatt a használt is szóba jöhet.
Amennyiben használt, lehetőleg keveset futott újabb típusok, garanciával. Akksija ezeknek még kevésbé lehet elhasználódva.

Köszönöm a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#45981) btudos válasza gajdy (#45980) üzenetére


btudos
veterán

Amiket kinéztél, felejtősek (a G580 kivételével). Dell Inspiron 5521, vagy egy Lenovo G500 jobb választás lehet mindegyiknél.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#45982) Chaser válasza gajdy (#45980) üzenetére


Chaser
titán

HP 4540, 3 év gar, matt, alu burkolat'.
Ez nem az az árkategória, ahol kitétel lehet a kijelző milyensége, max az hogy csilli vagy matt. Az se, hogy 3-4 év múlva még időtálló legyen játékra, többi dologra biztos nem lesz kevés A WoT éppen-éppen még eldöcög rajta, de nem lesz világmegváltás. Ha kifejezetten szép kijelző kell akkor FHD panel, de az ennyiért nem lesz.

szerk: itt 170k

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#45983) runner 125 válasza dAnky (#45979) üzenetére


runner 125
nagyúr

Pár éve már minden gép SATA III-as.

Chaser

Akkor már Z500

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#45984) babferi


babferi
tag

Sracok , laptop vasarlasan torom a fejem . Foleg alap otthoni feladatokra , kolonfele medialejatszasra ill. ha ramtorne neha akk. jatekra , de ezek alatt inkabb regebbi ill. indie cimeket ertek , szoval nem a jatek az elsodleges szempont . Talaltam is ket gepet amelyek arban is ott vannak amit raszannek max . Igazabol arra lennek kivancsi , hogy ti melyiket valasztanatok : Dell 17R 3721 vagy Fujitsu AH532 GFX . Az utobbi igazan a jobb grafikus teljesitmeny miatt lenne jobb , a dellnek viszont nagyobb kijelzoje van ill. a burkolat jellege miatt kevesbe latszanak a maszatok , ujjlenyomatok .

... Vicces fiu vagy te Sully , kedvellek ; eppen ezert teged ollek meg utoljara ... - Emlekszel , azt mondtam teged nyirlak ki utolsonak?! - Igen , emlekszem ! - HAZUDTAM ! ...

(#45985) KismAji


KismAji
tag

Sziasztok, nem tudjátok véletlen, hogy z500 lesz-e GT740-essel még barna színben kapható valamikor?

szerk. alap a 190e-es z500-ast háttér bill világítással kapható?

[ Szerkesztve ]

(#45986) Chaser válasza runner 125 (#45983) üzenetére


Chaser
titán

+20k, -1év gar, erősebb cpu és vga, több ram. Ha a -1év gar nem zavarja akkor jah.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#45987) runner 125 válasza KismAji (#45985) üzenetére


runner 125
nagyúr

Barnáról nem tudok, de ha már szín, a fehérrel szerintem jobban jársz. Nem látszik rajta az ujjlenyomat, míg a mattbarnán igen.

Nem az, és itthon nem is érhető el a bill világításos modell hivatalosan.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#45988) KismAji válasza runner 125 (#45987) üzenetére


KismAji
tag

Köszönöm válaszod, szomorúan hallom:(

(#45989) csiben1


csiben1
tag

Sziasztok!

170 ezer Ft-ból milyen laptopot ajánlanátok? :F
Amire használom: net, filmezés, irodai alkalmazázok és nagyon nagyon ritkán játék( Diablo 3 :DDD )
A következőt néztem ki: [link] Erről a márkáról általánosságban mi a véleményetek? Jelenleg is Acer-em van és nagyon meg vagyok vele elégedve minden tekintetben csak eljárt felette az idő.

Szívesen meghallgatok más ajánlatokat is, mivel hosszú távra tervezek...

Köszi előre is a segítséget :R :R

You can walk straight through hell with a smile

(#45990) Pocok256 válasza csiben1 (#45989) üzenetére


Pocok256
veterán

Komolyan mondom ennél túlárazottabb rosszabb hardveres kiépítésű gépet keresve sem találhattál volna :D Ez valami epic :D

Veszel egy ilyet és öröm és boldogság van :)

Ha ez a gép nem tetszik akkor van még alternatíva :)

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#45991) Chaser válasza csiben1 (#45989) üzenetére


Chaser
titán

Előbb linkeltem 4540s-t. 170-ért 3 év gar, matt kijelző, alu' burkolat. Bár lehet D3-hoz elég egy HD4000 is, azt passzolom. Akkor jóval olcsóbban meg lehet úszni. Vagy ha acer fesitsizta vagy most jött vmelyik új modelljük GT740-nel, ulv i3-mal 130k körül.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#45992) Pocok256 válasza Chaser (#45991) üzenetére


Pocok256
veterán

Low on elég de maxon még a 7650 et is megizzasztja :)

Amúgy a gt 740m es acer e1 ről valami tesztet valahol fel lehet lelni ?

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#45993) troland26 válasza Chaser (#45991) üzenetére


troland26
őstag

(#45994) csiben1 válasza troland26 (#45993) üzenetére


csiben1
tag

Ez eléggé jónak tűnik, a többieknek mi a véleménye erről a laptopról? Szerintetek megéri beruházni erre hosszútávra :F Nekem nagyon megtetszett, szerintem mindjárt meg is rendelem. Ár/érték arányban nekem nagyon jónak tűnik...

You can walk straight through hell with a smile

(#45995) edbloom8


edbloom8
újonc

Sziasztok! Arra lennék kíváncsi, hogy létezik-e ilyen feltételekkel laptop:

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? Max. 2 hét múlva.
(2) Maximális keretösszeg Ft-ban? 160K
(3) Felhasználási kör? ZBrush, Adobe szerzemények(főleg PS), VirtualBox, Office, meg úgy igazából mindenes gép lenne, tehát az alap dolgok: böngészés, Skype, stb.
(4) Játékra használnád-e? Megeshet.
(5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény? A minőség fontosabb.
(6) Szeretnél bele SSD-t? Igen!
(7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt? 15,6"-tól felfele, matt.
(8) Notebook tömege? Irreleváns.
(9) Operációs rendszerrel vagy nélküle? Megvagyok nélküle, köszönöm.
(10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót? SSD: 80+ VAGY HDD:500+. Mindkettő kell, de egyik vagy másik egyelőre elég. RAM: 4+, Optikai meghajtó: nem árt ha van, de megvagyok nélküle.
(11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
(12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást? Igazából grafika csak az Adobe-hoz kell, ha mondjuk egy HD Graphics 4000 problémamentesen kiszolgálja, az nekem oké(valahol olvastam, hogy az Ivy Bridge procikkal nem alkotnak rossz párost) Prociban Intel, újabb generációs
(13) Eddig kinézett notebookok? Lenovok, konkrétabban:[link] ez jó lenne, csak olcsóbbért. Vagy esetleg ez: [link], vagy még ez:[link] , de Thinkpad lenne az igazi. Más márkák, amikkel ki vagyok békülve: Dell, Acer, Asus. Az árba
(14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új? Vonakodva jöhetnek szóba, és csak kereskedők.

[ Szerkesztve ]

(#45996) Chaser válasza Pocok256 (#45992) üzenetére


Chaser
titán

Ha küld valaki egyet akkor csinálok:D:)

csiben1: Ár/értékben vitathatatlan jelenleg. Bár megnézném egy trinitys G505 mellett. Kaszni, billzet, egyéb minőség persze jó kérdés, de ennyiért tényleg nem rossz. Elvileg náluk is lehet venni +1év gart 10k körül, úgy már vállalható ha a többi része nem zavar.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#45997) Pocok256 válasza Chaser (#45996) üzenetére


Pocok256
veterán

Nevetséges, hogy mennyire hiányzik mostanság Magyarországról a normális laptop tesztelő szakirodalom... Már a prohardver sem az igazi mert, direkt nem teszik közzé a hőmérséklet adatokat, mert azok megtévesztőek lehetnek... na meg a fele ilyen teszt fizetett hirdetés itt is :(

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#45998) LaptopSystem

Sziasztok

ha valaki esetleg T530-ast keres 3 év garanciával akkor az ne rejtse véka alá :)

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#45999) SHnizlee


SHnizlee
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék egy laptop kiválasztásában. Maga a laptop egyszerű felhasználásra kellene, ezalatt azt értem, hogy pl.: facebook, hd videók filmek nézése, flash játékok, egy kis office, zenehallgatás, tehát az ilyen alap dolgok. A keret mondjuk legyen 160k de lehet, hogy feljebb is mehetek ezt madj még eldöntöm, így inkább ajánljatok kicsit felette is akár, hogy tudjak dönteni, ha úgy alakul. Gondolom ilyen árfekvésben nem lehet SSD is benne, így az majd a későbbiekben bele kerül. Egyéb elvárások, hogy lehetőleg ne fekete színű legyen és mondjuk ne kelljen új gépet venni 2 év múlva mert ez már nem képes ellátni ezeket az alap tevékenységeket. Márkák terén, nekem igazából mindegy, amit ti jónak láttok.

Előre is köszönöm!

(#46000) LaptopSystem válasza SHnizlee (#45999) üzenetére

Lenovo T530 :)

igaz az fekete színű,de tökéletes lenne szerintem 6-7 évig laptop lenne az biztos :K

de ajánlanám a HP8470P-t is az ezüst színű :)

de amiket leírtál arra egy T400 vagy egy HP 8440P vagy akár Dell Latitude E6420 is bőven eleget tesz!

[ Szerkesztve ]

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.