Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) tthom


tthom
senior tag

Nem is rossz.. Várjuk a további hasonló ötleteket! :C

(#2) MasterDeeJay válasza tthom (#1) üzenetére

Köszi!
Lesz még biztosan mert sokaknak nem jön be az ami a használt piacon megy. FullHd-ra meg el lehet játszogatni az ilyen kártyákkal is.

(#3) kenand


kenand
veterán

:R :R :R
Köszönjük a tippet, és a kupont, kipróbáljuk

(#4) MasterDeeJay válasza kenand (#3) üzenetére

Fontos megemlítenem hogy a youtuber aki ajánlotta megbízható, ettől függetlenül a webshop amit írtam elképzelhető hogy nem fogja bírni a megrendeléseket hiszen igen nagy igény van a kártyákra. Discordján már jeleztek páran hogy megkapták a kártyákat lengyelek, szlovákok.

Ha lesz infóm a webshopról akkor írok róla, szerintem el fogják kapkodni a kártyákat vagy emelés lesz. Én egyet rendeltem a cikkhez alanynak.

[ Szerkesztve ]

(#5) kenand válasza MasterDeeJay (#4) üzenetére


kenand
veterán

Most még 5-ösével is hirdetik... és in stock.
Gondolom a video hirdetésre felkészültek, de csak reménykedhetünk... egyelőre shipping info nincs...

Míyconst a kínai X99-esket is tesztelgeti, ismerem

[ Szerkesztve ]

(#6) kenand


kenand
veterán

Itt van leírás, tesztek, képek a Nano-ról amivé majdnem át lehet alakítani (kevesebb port)

(#7) MasterDeeJay válasza kenand (#6) üzenetére

Ahogy értem akkor ez egy furyx ami vissza van véve TDP-ben és ennek megfelelően a VRM rész is egyszerűbb. Tuning gyakorlatilag 0.
GTX980 és 390X ellenfele ahol elég a 4gb vram. Kár hogy nem raktak rá 8gb-ot de így is aki GTX1060-1070 szintet keres annak jó vétel lehet ~38eft-ért, mégsem 100eft mint aprón.
Hozzáteszem ez még mindig nem az a szint ami a vga árrobbanás elött volt amikor ~30 körül mentek a 1060-asok. 20eft körül a 380x-ek, 60-70 körül a 1070-esek.
Érdekes lenne összemérni egy RX6500XT-vel ami gpu-ban erősebb papíron és ugyan úgy 4gb vram fogja vissza.

[ Szerkesztve ]

(#8) kenand válasza MasterDeeJay (#7) üzenetére


kenand
veterán

Miyconst is mondja hogy tuniungnak nics értelme, GPU-t picit lehet de nem lesz gyorsabb, memóriát nem

Itt látszik, hogy a hűtés tényleg jobban illeszkedik a GPU-val és távolabb van a 4 HBM memóriától ezért érdemes azokat vastgabban kenni pasztával

(#9) MasterDeeJay válasza kenand (#8) üzenetére

FuryX-ből kiindulva alulfeszelni még lehetne kicsivel. HBM ram csak biosmoddal húzható de ahogy olvastam annak is inkább csak kockázata van.
Ha meglesz csinálok fényképeket a GPU és HBM részről a gyári pasztájával hogy is néz ki.

(#10) Martine


Martine
tag

Na köszi!!

Én megrendeltem, elvileg hétfőn érkezik is... remélem nem fétéglát kapok :W :DD

Majd beszámolok a fejleményekről, ha kész lesz a PC.

(#11) MasterDeeJay

A nagyobb Instinct kártyákon is van DP port, pl M25-ös (vega64 megfelelője) is egy minidp-portal rendelkezik megbújva.

Martine
Elég nagy név a youtube-on aki az ötletet és a kupont adta szóval nagy esély van rá hogy azt kapjuk amit rendeltünk. Bár drága az építőanyag is, szóval lehet tégla sem lesz. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#12) Fred23


Fred23
nagyúr

Wow, kezdetektől vágytam egy R9 Nano-ra, így ez is érdekesnek tűnik!
Mésrészt viszont nekem ez retrózási célból lenne igazán érdekes, ahhoz viszont még mindig kissé sokallom az árát.

(#13) MasterDeeJay válasza Fred23 (#12) üzenetére

Teljesítmény terén egy mai RX 6500XT szintjét hozza egy rakás játékban a nyers ereje miatt. Támogatásban meg alapból DX12-es játékok mennek rajta mivel modern GPU-nak számít. Nem annyira régi ez, 2015 körüli és abból a korszakból elég sok kártya a mai napig megállja a helyét, gondolok itt GTX980ti-re, Titan szériákra stb.
Valahogy nekem ebből nem a retrózás jut eszembe hanem egy modern gpu.
Retró talán inkább az amely már nem futtat mai modern játékokat, DX11-es korszak. Bár moddolt driverrel amd pre-gcn széria is tud dx12-es játékokat futtatni (5000-6000 Ati HD széria)
Bár ez csak az én véleményem, nekem a retró nem itt kezdődik.. Hanem mondjuk HD6990, GTX590 stb.

[ Szerkesztve ]

(#14) Fred23 válasza MasterDeeJay (#13) üzenetére


Fred23
nagyúr

Igen, teljesen jó még ma is 1080p-re, de engem nem a mai teljesítménye miatt vonz. A terv, hogy építek majd valamikor egy Skylake pc-t, abba kéne egy R9 Nano. Nem használnám gyakran, kábé dísznek lenne, ezért nem is most kéne megépíteni, hanem 5-10 év múlva. :)
De ami azt illeti, már most van pár alkatrészem eltéve egy 1151-es jövendő (retrós :D ) konfighoz, és attól tartok, hogy 5 év múlva egy darab R9 Nano se lesz már aprón, de Instinct MI8 se.

(#15) kenand válasza Fred23 (#14) üzenetére


kenand
veterán

Mi döntően x58/1366+Xeon X5670-et használunk a családban és nem retroban :)
Egy Mi8-at bevállatam, egyik X58 megkapja (ha a kínai "x99" +Xeon E5 v2666 (10 mag) nem szereti). persze az is retro kiszuperált szerver alaktrészekből áll.

[ Szerkesztve ]

(#17) MasterDeeJay válasza Fred23 (#14) üzenetére

Érthető. Úgy valóban érdemes beszerezni.

(#18) Lacpac


Lacpac
őstag

És esetleg nem lehet rajta pótolni a hiányzó kimeneteket? Megvan a nyákon a helye?

(#19) kenand válasza Lacpac (#18) üzenetére


kenand
veterán

Biztosan, de 1 dp miért nem elég?

kép jobb oldalán látható hogy 1 dp ott van a többinek meg a helye, legalsó a HDMI

[ Szerkesztve ]

(#20) Lacpac válasza kenand (#19) üzenetére


Lacpac
őstag

Mert több monitor, esetleg + tv.
Mondjuk a csemetéknek ok lenne. 460+1050-es megérné lecserélni rá.

(#21) MasterDeeJay válasza Lacpac (#20) üzenetére

Raksz mellé egy másik kártyát/integráltat majd ugyan az a megoldás mint a tesla k20 szériánál kis regedit hack és használod a többi kimenetet.
Win10-nél már nem téma a több videókártya több kimenet egy gyorsítókártya.

[ Szerkesztve ]

(#22) Lacpac válasza MasterDeeJay (#21) üzenetére


Lacpac
őstag

:R

RX 480-at szerintem nem cserélném le erre, de a csemeték kártyáin gondolkodom. 0 ft lenne a 2-3X-os teljesítmény.

[ Szerkesztve ]

(#23) ElektrikusDE


ElektrikusDE
senior tag

Én is beraktam a kosaramba, és pár napon belül ki is fizetem!

Vigyázatok hogy melyik kupont választjátok, mert nekem rögtön felajánlott 10%-ost mint első vásárló!

Persze nem azzal a couponnal kell megvenni! :)

Ui:

Ingyenes a szállítás még Romániába is. (ez viszont kicsit gyanús nekem)

Lehet PayPal-lal is vásárolni, én úgy fogom megvenni, biztos ami biztos!

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#24) MasterDeeJay válasza ElektrikusDE (#23) üzenetére

Igen, inkább paypal, az valamilyen szinten be van biztosítva, még ha lehet többe is kerül valamivel.

(#25) ElektrikusDE válasza MasterDeeJay (#24) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Nekem ugyanannyi PayPal-lal fizetve, mintha kártyával fizetnék a webshopban, másnak talán többe kerül?

Persze a webshop kevesebbet kap, de az már legyen az ő baja.

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#26) MasterDeeJay válasza ElektrikusDE (#25) üzenetére

Lehet, nem néztem de többnek gondoltam.

(#27) kenand válasza MasterDeeJay (#26) üzenetére


kenand
veterán

Csak arra kell figyelni, hogy ne fogadd el az alapból felkínált forint fizetést, mert akkor a paypal vált - kevésbé jól- hanem át kell kattintani Euróra, akkor a bankod vált itthon.

(#28) Steve_Brown válasza Martine (#10) üzenetére


Steve_Brown
aktív tag

Ha megkapod légyszi írd meg. Én is berendelem.

(#29) Martine válasza kenand (#19) üzenetére


Martine
tag

Meg lehetne mókolni ezt több kimenetre is, de hiányoznak az SMD alkatrészek is a portoknál sajnos, ahogy én láttam a videóból. De egy kis regedit megoldja a dolgot :D

(#30) Steve_Brown


Steve_Brown
aktív tag

Egyébként a Display port nem tud egyszerre több monitorra is külön képet küldeni? Mintha valami ilyent hallottam volna.

(#31) ElektrikusDE válasza Steve_Brown (#30) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Igen, DisplayPort 1.2-töl van ilyen lehetőség is, DE megfelelő monitor (DP be és kimenet) vagy DP HUB szükséges hozzá. (a láncban utolsó monitornak csak DP bemenettel kell rendelkeznie)

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#32) Steve_Brown válasza ElektrikusDE (#31) üzenetére


Steve_Brown
aktív tag

Ahogy nézem egy DP HUB olyan 96 euró?

(#33) ElektrikusDE válasza Steve_Brown (#32) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Kb. annyi.

De ha pl. ezen a listán szereplő monitorod van akkor lehet hogy nem kell DP Hub:

[link]

[ Szerkesztve ]

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#34) weiss


weiss
addikt

A fan konnektornak mi a pontos típusa?

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#35) MasterDeeJay válasza weiss (#34) üzenetére

Az teljesen szabványos 4 pin GPU csati talán gpu fan connectornak is nevezik?. Létezik hozzá átalakító.

Legtöbb videókártyán ilyen van, de kis ügyességgel döglött kártya hűtéséből is le lehet szedni a kábelt és összekötni sima 4 vezetékes ventivel.
Itt gyorsba találtam 2 ventis verziót:
https://www.aliexpress.com/item/1005001579112907.html
Vagy olcsóbb ha eleve alaplapra van kötve fixen beállítva valami ultra halk de hatékony venti.

[ Szerkesztve ]

(#36) weiss válasza MasterDeeJay (#35) üzenetére


weiss
addikt

Köszi, ilyesmit néztem, de azért kérdeztem a nevét, mert akkor tudnék mire keresni, és talán lehetne venni Pesten is.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#37) weiss válasza weiss (#36) üzenetére


weiss
addikt

Úgy tűnik, JST PH 4 lesz az: [link]

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#38) MasterDeeJay válasza weiss (#37) üzenetére

Köszi az infót! :R

(#39) kenand válasza MasterDeeJay (#35) üzenetére


kenand
veterán

Vagy Y kábelle a CPU ventijéhez, játékban úgy es együtt terhelődnek...

(#40) ElektrikusDE


ElektrikusDE
senior tag

Most fizettem ki kb. 25 perce PayPal-lal.
Egyelőre feldolgozás alatt, de már irt is a GLS, hogy ahogy megkapják másnap már ki is szállítják.(ha munkanap)
Egyébként az oldal szerint 1-2 héten belül meg kell érkeznie!

A remény hal megy utoljára...

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#41) weiss válasza ElektrikusDE (#40) üzenetére


weiss
addikt

Én ma vettem, azt írja a DPD, hogy hétfőn kézbesítik. Mondjuk annyi, hogy szlovák címre.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#42) weiss


weiss
addikt

Szerintetek, ha úgy akarom hűteni, hogy hátulról fújom a levegőt, mert alatta nincs hely, akkor a 8 cm-es ventilátor elég lehet egy 3D nyomtatott fan duct-tal?

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#43) MasterDeeJay válasza weiss (#42) üzenetére

Az a tervem nekem is de szerverventikkel.

(#44) kenand válasza MasterDeeJay (#43) üzenetére


kenand
veterán

Amit küldtem neked szerver ventit az kifújja slotból is, brutál légáramlat tud, de sajna ha 6000 pörög hangos.
Én most 2db 8 vagy 9cm-es arctic pwm ventiben gondolkodom
Annyi hogy a nano bordájába besüllyedt a venti itt a tetején van azaz még 1-1.5 slotot elfoglal majd

Vga topikba linkeltek merlin hardvertől vga 4 pin alaplapi 4
https://merlinhardver.hu/termek-reszletek/ekwb-ek-cable-pwm-fan-adapter-gpu-50cm-3831109869734-16541

[ Szerkesztve ]

(#45) MasterDeeJay válasza kenand (#44) üzenetére

Igen pont az a kiszemelt 2 db az m40-esre 1db az mi8-ra.
Pwm szabályzóra még vadászom. Mert amúgy pont nagynyomású ventik kellenek a projektjeimhez.
De kézzel szeretném majd állítani.

[ Szerkesztve ]

(#46) ElektrikusDE


ElektrikusDE
senior tag

Ahogy írtam is a kártyát megrendeltem, de kellene még DP-HDMI átalakító is.

Vajon melyik DP csatlakozó van a kártyán, "normál" DP vagy "MiniDP"?

Köszönöm!

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#47) weiss válasza ElektrikusDE (#46) üzenetére


weiss
addikt

Nekem ez teljes méretűnek tűnik.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#48) KROK640


KROK640
veterán

Várjuk még a hasonló ötleteket, köszi a cikket :)

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#49) ElektrikusDE válasza weiss (#47) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Köszönöm!

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#50) kenand válasza weiss (#47) üzenetére


kenand
veterán

Igen teljes méretű. Teljesen megegyezik a nano boardjával azon még 2 dp és egy hdmi van, a helye itt is meg van.

Szerencsére nekem korábbi moddokból van venti átalakítóm és és a hp thin client mod miatt dp hdmi adapterem is

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.