Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#141851) Mikulásbá válasza adolfka00 (#141850) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Ennél a gépnél ezt még senki nem tudja megmondani.

(#141852) adolfka00 válasza Mikulásbá (#141851) üzenetére


adolfka00
tag

Értem köszönöm !

Csak olyan emberekkel üzletelek akik komolyan is gondolják.... ;)

(#141853) Khelben válasza Bati0501 (#141848) üzenetére


Khelben
nagyúr

A felskálázást úgy értem, hogy ha mellé teszel egy 15,6-ost és vonalzóval megméred, akkor mindkettőn ugyanakkora lesz az egyes betűk, gombok mérete. Viszont a kisebb, nagyobb felbontású kijelzőn több pixel jut ugyanarra a betűre, tehát szebb lesz. De nyilván ilyenkor a kisebb kijelzőn kevesebb dolog fér el.

Az Envy jó gép, de mint minden prémium termék, garancia nélkül megvenni olyan, mint egy majomnak töltött pisztolyt adni és fogócskázni vele egy 3x3 méteres üres szobában.

[ Szerkesztve ]

(#141854) Tikakukac válasza Bati0501 (#141848) üzenetére


Tikakukac
titán

32"-ra használok 1440p-t és épp jó. Szóval igen, natívon 4K 13"-ra nyilván bukta. Szokásos FHD-ra átrakás megoldja a dolgot instant. Ha meg kell a hely, akkor vissza lehet tolni. De kétlem. Okés, hogy elférne egymás mellett 80 oszlop excel, de te magad nem látnád. FHD is karcos. Eddig akivel találkoztam, legutóbb MSI 4K paneles tulajjal, ő is így trükközik. Szép a kép a több pixel miatt, de látható.
Csak garin túl ne kelljen cserélni, mert már most is könnyesek a szemek FHD-nál, 4K pedig a gép értéke lesz 1-2 éven belül.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#141855) DrDobos válasza DrDobos (#141844) üzenetére


DrDobos
őstag

Erre valaki? :/

Samsung Galaxy A55 5G

(#141856) Khelben válasza DrDobos (#141855) üzenetére


Khelben
nagyúr

HP 250 G6, Dell 3568, kb. ez a két lehetőség van. Érdemes fullhd kijelzővel venni.

(#141857) btudos válasza RaPiDsHaRe (#141849) üzenetére


btudos
veterán

1600*900 vagy FHD, ha jót akarsz magadnak. Hamar kevés lesz a HD felbontás, inkább most ölj bele plusz 5 k-t és pár nap keresgélést, minthogy 2 hónap után juss el oda, hogy mégis nagyobb felbontás kéne.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#141858) hoffman_


hoffman_
nagyúr

sziasztok,

segítséget szeretnék kérni. egy kisebb cég nem hivatalosan megkérdezett a következő laptop flotta újítás előtt. 99,9%, hogy úgy sem lesz figyelembe véve, amit javaslok, de azért hátha van értelme. kaptam egy listát, amikből válogatni lehet...

- Lenovo Idepad V320
- Acer Aspire A517-51G-52U6
- Acer Aspire E5-774G-52J2
- Asus X756UX
- Dell Inspiron 5770

az lenne a tiszteletteljes kérésem, hogy az alább linkelt konzumer gépek közül bökjétek ki azt kérlek, hogy melyik lehet talán a legkevésbé szar.

emellett pedig javasolnék nekik egy üzleti gépet, nem elrugaszkodott árszabással, ami a Latitude 5580 lesz ezzel a felszereltséggel. a 17" létjogosultságát én nem támogatom, de ha esetleg van tipp 17" monitorral szerelt üzleti gépre 300e körül, azt megköszönném.

- csak új gép, megbízható, áfás bolt jöhet szóba
- felhasználást tekintve főleg irodai munka, számlázás és vpn használat. elvileg van photoshop és virtuális gép használat, de ezekről sajna nincs pontos infóm. a linkelt konzumer gépek közül némelyikben van értelmesnek mondható dvga, de jelenleg nem tudom, hogy van-e létjogosultságuk bármelyik dolgozó számára sajnos. napi szinten vannak hurcibálva, de dokkoló nincs.

előre is köszi a válaszokat :R

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#141859) Bati0501 válasza Khelben (#141853) üzenetére


Bati0501
őstag

Köszi, így már értem. :D
Elvileg van hozzá gari is-nem tudom, hogy lehet-e linkelni apróról, remélem nem baj, ha belinkelem: [link]

Ez a konfig így ahogy van nekem jónak tűnik, látom, hogy a CPU tavalyi, és ha jól emlékszem inkább az ideig javasoljátok...
Meg ez egy konfig, az eladó elvileg több -akár még sem hirdetett- összeállítást is tud.
Erről mi a véleményed? :)

Tikakukac: Neked is köszönöm a segítséget. :)
Biztos én vagyok már hülye, de sajna nem értek megint mindent. : /
Ha mondjuk +20e egy 4K kijelző felára, neked kellene?
Illetve, ha jól értem, azt mondod, hogy 4K-nál érdemes lehet váltogatni a felbontást használattól függően. Ilyen esetben mennyire marad szép a kijelző, ha FHD-n megy?
Továbbá, ha jól értem, te is utalsz arra, mint Khelben, hogy nem jól látható a 13,3" full hdben.
Szóval most már eléggé elvesztettem a fonalat. :D :B

(#141860) Tikakukac válasza hoffman_ (#141858) üzenetére


Tikakukac
titán

Nyilván első 5 olyan, amilyen. Lati jó, kettő között ProBook, esetleg egy ThinkPad,

Más erre nem nagyon van.

szerk.: Gari miatt is. Ha céges megköszönik.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#141861) hoffman_ válasza Tikakukac (#141860) üzenetére


hoffman_
nagyúr

ezt gondolom én is, de a konzumerek közül is kellene böknöm valamit. az Inspiront mondanám, de 10k diffivel meg akkor már röhögve a Lati.......

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#141862) Tikakukac válasza Bati0501 (#141859) üzenetére


Tikakukac
titán

Nekem nem kéne. Minek. Kijelzőt manapság a legkönnyebb beverni és megfoltosítani. Kell a fenének. Ha majd annyit keresek, hogy kelljen 4K panel kifizetem. Jelenlegi FHD is rongyrázás rendes minőségben.

Namármost. 2 megoldás van. Van ugye annyi pixeled, amiket ha kirajzoltatsz úgy, ahogy az alapból történik neked akkora lesz minden, amihez kell távcső.

2 megoldás van: fixen behúzod felbontást FHD-ra. Ekkor egy köbö értelmes méretű asztalod lesz, amiben minden régi 1 pixel 4 pixelt fog elhasználni. Kicsit sarkítok, nyilván itt lehet szórakozni már élsimításokkal stb. a lényeg ez.

Vagy simán behúzod win alatt, hogy minden legyen 200%. És ha minden okés, akkor elvben eléred a legoptimálisabb üzemet, láthatóan nagyok lesznek a dolgok, de lehet skálázni. Itt minden azon múlik oprendszer és progi összhangja mit tud.

Én ekkora méretben nem azt nézném 4K-e. Hanem, hogy milyen annak a panelnek a minősége és a bevonata. Ezerszer többet fog érni, hidd el.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#141863) Bati0501 válasza Tikakukac (#141862) üzenetére


Bati0501
őstag

:R
Köszönöm, akkor megerősítették, hogy nem kell a 4K. (Nem szeretnék amúgy mindenképpen, csak meglepődtem, hogy már ebben az ársávban van.)

A HP Probook 430-nak vagy az általam előbb linkelt Envy-nek van jobb kijelzője?
Te melyiket választanád, ha közel ugyan annyiba kerüln(én)ek?

(#141864) Tikakukac válasza Bati0501 (#141863) üzenetére


Tikakukac
titán

Előbbit passzolom, szerintem itt is van legalább 2 beszállító. De minimum ingadozó panelminőség. Nekem 1-2 tucat kijelző után lett jó. Hajrá :B

Utóbbinál probook. De csak azért, mert ahhoz minden beszerezhető utólag is reális áron, envy sajna más tészta.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#141865) Bati0501 válasza Tikakukac (#141864) üzenetére


Bati0501
őstag

Köszönöm, akkor még jobban beleásom magam a témába, hogy jobban átlássam a dolgokat. :R

(#141866) Tikakukac válasza Bati0501 (#141865) üzenetére


Tikakukac
titán

Az a gond, hogy a mélyebb dolgok nagyon mélyek lesznek. Hacsak nem tényleg vagy időmilliomos vagy ez a hobbid, ne menj bele nagyon. Nekem úgy 4-5 év után sacckb fogalmam van a dolgokról, de közel sem mindenes. És ennyit nem akarsz belerakni szerintem :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#141867) Dhampir válasza Destr4ct (#141846) üzenetére


Dhampir
félisten

Ebben az esetben a HP Gigabites LAN-csatlakozót ad, a Dell pedig csak Megabitest.

(#141868) Bati0501 válasza Tikakukac (#141866) üzenetére


Bati0501
őstag

Annyit tényleg nem. :D
De akkor melyik legyen? :B
Őszintén megmondom, hogy az Envy-hez húz a szívem, míg az eszem inkább azt mondja, hogy jó lesz a Probook. (Egyébként nem ragaszkodom HP-hoz, csak megtetszett böngészés közben.)
Említetted, hogy igen húzós egy Envy javíttatása. Gyakrabban elromlanak ezek az Envy-k, vagy úgy általában gyakran meghibásodnak a laptopok?

(#141869) Tikakukac válasza Bati0501 (#141868) üzenetére


Tikakukac
titán

Nincs statisztikám, annyit tudok, hogy pro és elite gépekre ép ésszel lehet szerezni akkut és egybeket, máshoz vért izzadva sem. Ami nyilván egy ideig nem fontos. De amikor a gép árát rakod le egy akkuért mert garin túl vagy, tud fájni. Aki persze garin belül pörög ott teljesen mindegy.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#141870) humax


humax
senior tag

üdv

[link]

ezen lehet ssd mellet egy hhd is?
vagy bővíteni a ssd?

Elnézést kérek a rossz magyar írásomért, külföldi vagyok

(#141871) Khelben válasza humax (#141870) üzenetére


Khelben
nagyúr

Nem lehet bővíteni, csak cserélni.

(#141872) PubliCat


PubliCat
tag

Üdv,

Céges laptopom csere érett. Jelenleg egy 6540-es latim van (4800mq, 16g ram, hd radeon 8790m meg hd 4000), ami a célnak tökéletesen megfelelt eddig,szép fhd kijelző, világítós billzet, stb.
szóval:

(1) Cég veszi, májusban
(2) Inkább alternatívák vannak (max 1200-1400 USD - olcsóbban lesz beszerezve mint az átlagusereknek, szóval ez a nettó összeg inkább, vagy az alatti)
(3) céges levelezés, sok excel(pivotok, 800x8000-es táblázatok, kimutatások,digaramok,stb), különböző SAP felületek, SSS felületek, AutoCad 2d-ben (alaprajzok), ritkán 3d alkatrész modellezés (egyszerűbbek), napi 8-10 órányi masszív munka célú felhasználáw, soksok serverről futtatott progik (karbantartás ütemező, épületfelügyeleti szfotverek, stb)
(4) -
(5) szinte mindegy, dokkolón lesz használva (24" monitorral)
(6) hurcolászom összevissza az üzemben
(7) adottt (win10 64bit)
(8) min 8g ram, többi mindegy
(9) USB 3.0, dokkolási lehetőség, szokásos.
(10) csak új lesz

Alternatívák:

Hp EliteBook 840/1040 (840/1075 USD) i5-8gb / i7-8 gb
Dell Latitude 5480 (840 USD) i5-8gb
Lenovo X1 Carbon (1110 USD) i5-8gb

A Hp 840/1040-estől ódzkodom. Kollgának van, 840 g3, fullosan jól néz ki, de hiába i5 xxxx U a proci, nem arra van kitalálva mint amire mi használjuk. Rendszerint annyira pörög a ventije hogy el akar repülni az asztalról, szabadságért kiáltva. Szóval én ezt el akaorm kerülni. ráadásul a dokkolója pont takajra az alsó szívási felületeket a venti elől, így kb minimál a légmozgása a procikörül.

Üdv,

"Bátorkodjunk a következőket megfelelően használni: , . ; ? ! - "

(#141873) rolkaDb


rolkaDb
aktív tag

Sziasztok!
Egy barátom akar magának laptopot vásárolni. A kiszemeltje: lenovo y520.
Mellé egy 128GB-os ssd.

Apropó, elképzelései:
i7
8gb ram
1tb hdd

Ennél van ami strapabíróbb? A HP üzleti laptopjai régen is jók voltak. Ilyen keretnél beleférhet, azt hiszem.
Ugyanakkor a felhasználás célja végett, pedig nem biztos, ezért kérdezlek titeket!

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
jövő hónap
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
300k a plafon
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Gns3,vmware azon felül nagyon ritkán van ideje játszani kicsit: lol, fortnite.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?

(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
15,6". Attól függ mi fér bele a keretbe. a programoknak sok ram kell, cpu.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Hordozva lenne, ha szükséges.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)

(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
128GB-os ssd, ramból ahogy láttam ilyen árban 8GB-tal vannak szerelve.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Leginkább új gép kellene. Minden lehetőséget szívesen fogadunk.

[ Szerkesztve ]

(#141874) Khelben válasza rolkaDb (#141873) üzenetére


Khelben
nagyúr

Dell 7577 jobb választás lenne. Jobb minőség, jobb és hosszabb garancia és az I5 is bőven elég az 1050 mellé.

(#141872) PubliCat : 5480-ból van olyan, amiben négymagos cpu van, de ott is dolgozni fog rendesen a ventilátor. A 14-es vékony gépeket nem erőgépnek tervezik.

[ Szerkesztve ]

(#141875) rolkaDb válasza Khelben (#141874) üzenetére


rolkaDb
aktív tag

Köszönöm a segítséget! Továbbítom az üzenetet! :R
Ugyebár játékra a legminimálisabban lenne használva, a használt programok végett gondolt az i7-re és a 8gb ramra.

(#141876) udi24


udi24
tag

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
mostanában,de nem sűrgős
(2) A gépre szánt összeg forintban?
500e
(3) Felhasználás?
hobbi, böngészés,filmezés,dota2,alapszintü vágás/képszerkesztés
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
mindegy
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
13-15 mindkét kategória szóba jöhet
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
ritkán
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
osx/ win
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
min 256 ssd min8gb ram
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
időtálló,igényes kivitel (macbook szinvonal) hdmi,jominőségü trackpad(macbook szintü)

(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)

hsznált is érdekel (leheőség szerint garanciával)

válaszokat előre is köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

Üdv: udi24

(#141877) Khelben válasza udi24 (#141876) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ha Macbook színvonal kell, akkor Macbookot kell venni.

(#141875) rolkaDb : ramot lehet utólag bővíteni. Minőségi házat, jó hűtést nem lehet beletenni utólag. I5 7300hq és i7 7700hq között pedig nem sok különbség van, csak ami az órajelből adódik (2,5 vs 2,8 ghz). A hűtés többet jelent, mert ha az i7 egy rossz hűtésű gépben van, akkor kevesebbet fog menni max órajelen, mint az i5 egy jó hűtésű gépben, így a végeredmény az lesz, hogy az i5-ös gép lesz gyorsabb.

[ Szerkesztve ]

(#141878) PubliCat válasza Khelben (#141874) üzenetére


PubliCat
tag

Ertem,koszike.

Becelzom a helyi endusersupporttal hogy olyan masinat adjanak nekem a lehetosegekhez merten.
Kotyi

"Bátorkodjunk a következőket megfelelően használni: , . ; ? ! - "

(#141879) amdboy


amdboy
senior tag

Sziasztok! Szeretnèk a közeljövőben vásárolni egy laptopot ebben kèrnèm a segítsègeteket. Szóval a lènyeg, hogy èn nagy Fifa mániás vagyok, tehát leginkább erre lenne használva.(online ès a 18) Ami fontos, hogy full HDvagy HD-ban kellene ès minimum közepes, de inkább magas beállitásokon szeretnèm játszani, termèszetesen lagg mentesen. Használt gèpben gondolkodom olyan 100-110 ezer ft-ig. Ez reális vagy álom? Ha reális melyiket ajánlanátok? Válaszokat köszi.

[ Szerkesztve ]

(#141880) mirci18


mirci18
addikt

Sziasztok.
Olvastam az összefoglalót.
De sajnos nem tudtam ez alapján eligazodni.
szeretnék beszerezni egy laptopot netezésre max 115-120k-ig.
Ezeket nézegettem:
1
2

Van ezeknél valami jobb gép ennyi pénzért 15.6-os méretben?

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#141881) TheNewDawn válasza amdboy (#141879) üzenetére


TheNewDawn
addikt

Ennyiért felejtsd el.

(#141882) amdboy válasza TheNewDawn (#141881) üzenetére


amdboy
senior tag

Mennyièrt lehetne használtan venni? Ès melyik lenne az?

(#141883) TheNewDawn válasza amdboy (#141882) üzenetére


TheNewDawn
addikt

Használtan egyáltalán nem vennék konzumer laptopot. Amúgy olyan 140 környékén már lenne, de ha már nem garanciás és/vagy lejár a garanciája rövidesen akkor mit csinálsz vele? Kidobod ? :)
Újonnan meg olyan 180 környékén indulnak a belépőszintű gamer laptopok.

(#141884) amdboy válasza TheNewDawn (#141883) üzenetére


amdboy
senior tag

Vagyis ha lejár a gari akkor kuka mindenkèppen? Ezek ilyen rövid èlettartalmuak? Illetve ha el is romlik, javíthatatlanok? :U

(#141885) dugo_ válasza amdboy (#141884) üzenetére


dugo_
veterán

Javíthatóak.

Csak a pótalkatrész (alaplap pl.) annyiba kerül, mint a teljes használt gép ára. Ún. gazdasági totálkár az ilyen kategória a gyári garancián túl.

(#141886) amdboy válasza dugo_ (#141885) üzenetére


amdboy
senior tag

Èrtem, köszi a válaszokat. Gondolkodom akkor mèg 1 keveset mi is legyen :)

(#141887) pajav8


pajav8
tag

Üdv! Laptopot keresek ismerősnek.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
marcius kozepe
(2) A gépre szánt összeg forintban?
180-200
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
egyetemre tanulás, és mellékesen játékra
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
pubg , csgo alacsony részletességgel
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
15,6 FullHD
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
kb hetente lesz hordozva, de menet közben nem használnám
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Nem szükséges
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
Egyenlőre elég a hdd, és 4, vagy 8 giga ram, ssd-t később vennék bele. (ha van m.2 csatlakozó az plusz pont.)
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
HDMI
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is?
Lehetőleg új, használt csak számlával garival.

Köszi.

Siemens A60->Sony Ericsson K300i->Nokia 6233->Nokia C5-00->HTC Wildfire S

(#141888) Khelben válasza pajav8 (#141887) üzenetére


Khelben
nagyúr

Acer Aspire 5-öt kapsz ennyiért MX150-nel. Low-on, 1366x768-ban elmegy rajta a pubg. Van benne m.2 és ips a kijelzője.

(#141889) Zolee11


Zolee11
senior tag

Sziasztok!

Egy ajánlást szeretnék kérni az alábbi igényekre:

(1) Mostanában lenne esedékes a vásárlás
(2) A gépre szánt összeg ~200.000 Ft
(3) Felhasználás: irodai programok, programozás, ezek munka szintjén
(4) Nem lenne játékra használva.
(5) Kijelző mérete 15", fullHD, lehetőleg matt, IPS
(6) Utazás közben nagyon ritkán lenne használva is a gép, de mozgatva sokat lenne.
(7) Operációs rendszer nem szükséges, vagy Win10.
(8) 750 GB - 1TB HDD tárhely + M.2 SSD kiépítési lehetőség, esetleg 128-256 GB SSD, 8GB memória (RAM), optikai meghajtóra nincs szükség
(9) HDMI kimenetre időnkét szükség lesz.
(10) Új és használt gép is szóba jöhet.

Köszönöm!

no brain, no problem

(#141890) f4d3


f4d3
csendes tag

Sziasztok, véleményt, ötletet szeretnék kérni.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Akár azonnal, maximum jövő hónap elején.
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
max 450k
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Játék, egyetem (ezen írnám majd a szakdogám is, szóval nem ártana ha nem száradna le a kezem 10 perc után a billentyű minőségétől), alkalmanként Sony Vegas, ilyesmi
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
legtöbbet MMOzni szoktam, nem bánnám ha egy WoW kompromisszummentesen szaladna rajta, esetleg tűrhetően egy PUBG, R6:Siege (mindez fullHDban, annál nagyobbra nincs igényem)
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Ahogy én gondolom, a 15,6" az a méret ami nem is túl kicsi, de még hordozhatónak minősül. Nem értek hozzá, de mivel az asztali monitorom IPS, jó volna ide is az. :)
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Egyetemre, munkahelyre vinném be, hétköznap szinte rendszeresen mozogna (szóval ne legyen 50 kiló), utazás közben nem hiszem hogy munkára fognám, max egy lájtos böngészésre.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Jó lenne ha lenne hozzá egy Win10, de nembaj ha nincs.
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
SSD nélküli gépet ennyi pénzért nem vennék. RAMból a 8 az elvárt minimum de inkább a 16 a cél, optikai nemkell.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
Háttérvilágításos billentyű nagy szerelmem, szóval jöhetne.
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Lehet használt is, de csak több éves garanciával jöhet szóba. (meg nyilván jó állapotban)

Amiket eddig néztem, az a mindenhol ajánlott Dell 7577 ami nagyon tetszik, viszont a GTX1060-al szerelt verziók egyéb paraméterei nem annyira jönnek be. (pl ezekben mind csak SSD van, HDD-t külön kellene rakatni, meg plusz RAMot is) A másik ami feltűnt a topicot (közel) végigolvasva: Asus ROG gépeket sosem ajánlotok. Van ennek valami különleges oka? Pl a ASUS ROG Strix GL503VM egész tetszetős. A Lenovokról világos hogy az itthoni szervizháttérük miatt szoktátok mellőzni az ajánlásokban. (bár igazából ezek nem is tetszenek)

Előre is köszönöm szépen az okosítást.

Azért jó a mazochistának, mert ha rossz, akkor jó. Ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#141891) Khelben válasza Zolee11 (#141889) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ennél olcsóbban nem fog menni: HP Probook 450 G5 250k

(#141890) f4d3 : hdd-t, ram-ot sokkal könnyebb később bővíteni, mint egy rossz házat vagy egy elégtelen hűtést elviselni. Szerintem maradj a Dellnél. A GL-es Asus egy átverés, eladnak neked egy 200k-s gépházban drága hardvert és utána lehet vele szívni.

[ Szerkesztve ]

(#141892) TheNewDawn válasza f4d3 (#141890) üzenetére


TheNewDawn
addikt

A 16 Gb ram jelenleg kb majdnem felesleges. De egyébként bármikor bővithető majd fél, 1 vagy 2 év múlva amikor csak akarod :) . 1 terra HDD meg nehogy már problémát jelentsen, szintén kb mindössze 5000000 számtech boltban kapható, komoly 15.000 körüli összegért. Főleg, hogy 450 a kereted, és a Dell már 350-360 ért elérhető. a Dell messze a legjobb gép amúgy, bár számold bele hogy max Q, szóval a sima 1060 nál gyengébb valamivel.
Utána jön a Lenovo Y720 ami ugyanolyan jó, csak ugye a garancia... Meg még az Acer Predator.

(#141893) vinpilu


vinpilu
senior tag

Sziasztok!

A segítségeteket kérném az alábbiakhoz.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?

1-2 héten belül

(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)

150k (esetleg 160k)

(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)

Irodai munka, autocad fájlok nézése, de komolyabb tervezés nem lenne rajta.

(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?

Nem lesz játék

(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?

Nincs különösebb elvárás, hordozás miatt 14" nem volna rossz, de ahhoz talán jobban zsebbe kell nyúlni.

(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?

"Terep noti lenne" szóval, igen, utazás közben is használnák (bányamérnök).

(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)

Windows 10 jó lenne ha beleférne, de nézzük meg op. rendszer nélkül is a lehetőségeket.

(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?

Nincs különösebb elvárás, az optikai meghajtó jó kérdés, erre nem kérdeztem rá.

(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)

Nincs.

(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)

Új.

[ Szerkesztve ]

(#141894) Gergosz2 válasza TheNewDawn (#141892) üzenetére


Gergosz2
veterán

A 16 Gb ram jelenleg kb majdnem felesleges

Tippre nem sokat dolgoztál eddig laptopon. Meg PC-n se. És itt nem Wordre gondolok.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#141895) Tikakukac válasza Gergosz2 (#141894) üzenetére


Tikakukac
titán

A 16 giga mondjuk azért asztaliban messze nem az a szint még, amit csak úgy telidobálsz. Én elég szépen használok Adobe cuccokat, CAD legváltozatosabb formáit és azért 16 gigához és többhöz vagy agyatlan átlag usernek kell lenni vagy hulladék progit használni vagy kilépni a power user és a munka szintű világba.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#141896) Cobrusz


Cobrusz
senior tag

Sziasztok.
2laptop közül ti melyiket mondjatok jobbnak?
Melyik jobb választás szerintetek - i3 7130u mx130 vagy i3 6006u 940mx.

[link]

Köszönöm. :R

[ Szerkesztve ]

(#141897) Khelben válasza Cobrusz (#141896) üzenetére


Khelben
nagyúr

1, rossz a link.
2, összefoglaló.

(#141893) vinpilu: 180-ért már van HP Probook 430. Ez a legolcsóbb 15 alatti gép, amiért pénzt adnék.

[ Szerkesztve ]

(#141898) Djuree


Djuree
félisten

hali!

szeretnék valami gamer laptopot venni, 250k körül lenne a határ. milyet ajánlotok?
nem a legújabb játékokkal akarok játszani és nem kell full ultra-giga-mega szuper graf se, csak hogy elmenjen minden legalább közepes graffal, normális fps-el.
csak új érdekel.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#141899) TheNewDawn válasza Djuree (#141898) üzenetére


TheNewDawn
addikt

Sajnos a 250ezer pont a senki földje.190ert van Acer,mx150 el,de az lehet kevés neked.fel éve vettem 1050ti os laptopot 250ert,de azóta paradox módon nem csökkentek,hanem durván emelkedtek az árak. Dell 7577 kéne neked,annyi,hogy az bizony 280-290 körül van.

(#141900) Genesistibi válasza Djuree (#141898) üzenetére


Genesistibi
tag

Én ilyenben is gondolkodom: Acer A517

Azt nem tudom eldönteni, hogy a nagyobb kijelző ad-e akkora élményt, ami feledteti a Dell 7577 "erejének" különbözetét.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.