Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#141251) Tikakukac válasza tecsu (#141250) üzenetére


Tikakukac
titán

Legalább 10 féle variáns volt már terítéken az évek során. Az unknown egy időben instant bukta volt. Most épp megunta a Dell a szopót, gondolom majd megint lesz valami, mert az ügyeskedők miatt ezt nem lehet bírni.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#141252) tecsu válasza Tikakukac (#141251) üzenetére


tecsu
addikt

Ez a HP-nál hogy megy?

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#141253) Tikakukac válasza tecsu (#141252) üzenetére


Tikakukac
titán

Kell az SN aztán telefon az egyik markaszervizbe. Onnan már mondják mennyire lesz durva utad.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#141254) tecsu válasza Tikakukac (#141253) üzenetére


tecsu
addikt

Tehát egyszerűbb mint a Dellnél, vagy nem?

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#141255) QuadRacer


QuadRacer
csendes tag

Sziasztok!

Látom, hogy mostanában nagyon sokszor ajánlásra kerül az Acer A5-515 bizonyos kategóriában. Nem értem...

A tesztek szerint a kijelzője kritikán aluli. Pedig mindig azt mondjátok, hogy a normális anyaghasználat, összeszerelési minőség és a jó kijelző a fontos, mondván ezek a későbbiekben nem cserélhetőek.

Ezek szerint Acer-ék ezzel a géppel betaláltak, vagy mi történt?

[ Szerkesztve ]

(#141256) stratova válasza Khelben (#141243) üzenetére


stratova
veterán

Ezen a ponton villant át az agyamon, hogy acer garanciakiterjesztést lehetett venni, majd konstatáltam, hogy a múlt idő sajnos bizony helytálló.
Szerk.:
Most látom, hogy csak a külön csomagként vásárolható garanciakiterjesztés változott meg, acershopnál látok Garancia+ más kérdés hogy a standard gari ára 3 évre egy A515-nél ~15e.

[ Szerkesztve ]

(#141257) stratova válasza stratova (#141256) üzenetére


stratova
veterán

Viszont ott az említett konfiguráció alap 2 évvel is 200e.

(#141258) Khelben válasza QuadRacer (#141255) üzenetére


Khelben
nagyúr

Belépő szintű IPS kijelző. Mindegyik pont ugyanolyan rossz, viszont mindegyik jobb, mint bármelyik TN panel. És az Acer legalább kisebb bevilágításokat produkál, mint mondjuk a Lenovok. Aki 200k-ért játékra gépet vesz, az nem fog olyanokat nézni, hogy színhűség meg RGB lefedettség. Aki meg munkára vesz gépet, az háromszor ennyiért fog venni és ott már lesz normális kijelző.

(#141259) Tikakukac válasza tecsu (#141254) üzenetére


Tikakukac
titán

SN nélkül azt én hogyan mondjam meg? :B Dellből is volt olyan gép ami mint kés a vajban meg olyan, ami alap angol gép volt és a büdös életben nem bírtam garizni mert csak :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#141260) tecsu válasza Tikakukac (#141259) üzenetére


tecsu
addikt

Ez érdekes. Köszi.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#141261) TB12


TB12
csendes tag

Üdv!

Laptop vásárlás előtt állok, és kérném a segítségeteket hogy mit érdemes venni!

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
minél előbb, max 1 hét
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
bruttó 220k max
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
tanulás szinten programozás, nyáktevezés, film, net
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
nem igzán
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
15-ös, nincs konkrét elvárás, minél jobb legyen
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
hordoznám, heti 1-2x
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
win 7 vagy 10 támogatás, de nem kell hogy járjon hozzá az op rendszer is
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
összesen 1 TB körül, SSD plusz pont de nem feltétlen szükséges, optikai meghajtó sem fontos
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
HDMI
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
csak új

előre is köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#141262) haladó válasza haladó (#141215) üzenetére


haladó
tag

Erre valaki?
Melyik xps széria éri meg ilyesmi árban?

(#141263) kwisatz2017


kwisatz2017
kezdő

Sziasztok,

Dell Vostro 5370 és 5471 között a kijelző méretén kívül van valami különbség? Anyaghasználatra gondolok például.
Annyit vettem észre, hogy az 5370 szélei lekerekítettek, az 5471 pedig szögletesebb. Ezeket magyar billentyűzettel árulják itthon?

(#141264) Khelben válasza TB12 (#141261) üzenetére


Khelben
nagyúr

Acer Aspire 5. Esetleg ha kicsit feljebb tudsz menni, akkor jobb felépítésű, jobb billentyűzetes gépet is kapsz: Probook 450

(#141265) Tikakukac válasza kwisatz2017 (#141263) üzenetére


Tikakukac
titán

Van magyar forgalmazva mindegyik, magyar billzetben is.

Pár hetes-hónapos dolgokról van szó, még bejegyzésünk se nagyon van a fórumokon kint :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#141266) TB12 válasza Khelben (#141264) üzenetére


TB12
csendes tag

Köszi a választ!

[ Szerkesztve ]

(#141267) Adam333 válasza Khelben (#141264) üzenetére


Adam333
tag

Erre a modellre:

Ez valami elírás lehet, vagy átverés?

[A515]

(#141268) Tikakukac válasza Adam333 (#141267) üzenetére


Tikakukac
titán

Telefon fel és hajrá. Ha príma már adhatod is le a rendelést. Ne tökölj :N

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#141269) Adam333 válasza Tikakukac (#141268) üzenetére


Adam333
tag

Felhívtam őket, de egy telefonból honnan tudom, hogy príma-e? :D
A bolt sajnos vidéki, és fogalmam sincs hogy megbízható-e. Valamint manapság szerintem nagyon ritka, hogy 50 ezerrel olcsóbb valami, mint a többi boltban. Esetleg valaki tapasztalat?

(#141270) TheNewDawn válasza Adam333 (#141267) üzenetére


TheNewDawn
addikt

Miért lenne átverés hogy éppen kemény 5%al olcsóbb náluk a cucc,mint máshol?nem rossz persze a 10 ezer Ft se,de azért vannak időnként nagyobb kedvezmények is.

(#141271) Adam333 válasza TheNewDawn (#141270) üzenetére


Adam333
tag

Azt küldd már el légyszíves nekem ahol ez a termék 5%-al drágább.

(#141272) tranceplanet


tranceplanet
addikt

Sziasztok! Milyen készüléket tudnátok ajánlani? Kellene minimum i5 szintű proci, 16 GB RAM, SSD ~250GB, minimum 15,4 " kijelző (1080p jó lenne), ha nagyobb, az előny. Általános használatra kell, játék ritkán és nem AAA, ritkán lesz hurcolva. Hűtése legyen korrekt, throttling mentes legyen lehetőleg, normális anyagminőség, összeszerelés, oprendszer nem kell. Ár az jó lenne, ha megállna 250K-ban, de minimálisan túlléphető. Köszönöm előre is!

[ Szerkesztve ]

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#141273) Adam333 válasza TheNewDawn (#141270) üzenetére


Adam333
tag

30 ezer ft-al olcsóbb, mint az arukereson megtalált 2. legolcsóbb. Ami 200 ezres tételnél háááát, nem 5%. Szerintem. De ezért kérdezem a tapasztalatokat.

(#141274) TheNewDawn válasza Adam333 (#141269) üzenetére


TheNewDawn
addikt

Valamit nagyon sikerült elszámolni, továbbra is 5%, azaz 10 ezerről van szó.

(#141275) TheNewDawn válasza Adam333 (#141273) üzenetére


TheNewDawn
addikt

Bumm, headshot. [link]

(#141276) Adam333 válasza TheNewDawn (#141274) üzenetére


Adam333
tag

Elküldöd nekem azt a boltot, amihez nézed az 5%-ot?

(#141277) Tikakukac válasza TheNewDawn (#141274) üzenetére


Tikakukac
titán

209k a legalja, hacsak nincs valami tutibb tipped :B

Teljesen más kódot nézel és más is a konfig :B

Adam333: Névről ismerősek. Volt már szerintem velük dolgom valamiért. De passz. Azt nem tudom milyen maga a bolt, ha rendes létező hely nagy gond nem lehet. Telefon fel és kérdezz. Nekem elírásnak tűnik, bekeráron is többe lesz ez.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#141278) Adam333 válasza TheNewDawn (#141275) üzenetére


Adam333
tag

Ez pont ugyanaz barátom, csak azt nem látod, hogy van köztük egy ssd-nyi különbség ;)

(#141279) Adam333 válasza Tikakukac (#141277) üzenetére


Adam333
tag

Ettől függetlenül az még szerintem egy valós kérdés, hogy jelent-e nekem bármilyen kockázatot pestiként, hogy zalaegerszegi boltból van a laposom. Gondolok itt arra, hogy garanciálisan kell-e nekem valaha is kontaktolnom a bolttal, vagy minden esetben az acer budapesti pontjára viszem majd. (Kibontom, és másik gép van benne, használt, törött, pixelhibás, akármi kockázatokra is kiváncsi vagyok). Mondjatok paranoiásnak, de nekem furcsa az , hogy ők adhatják ennyiért, mások meg nem. Valahogy nem illik rá a klasszikus közgazdaságtan szabályaira.

Felhívtam őket:

Azonnal felvették, és rá is kérdeztem, hogy nem elírás-e. Nos, azt mondta, hogy ők jóba vannak az acerrel, és tudják ennyiért adni. Nagyon furcsa válasz ez?

[ Szerkesztve ]

(#141280) TheNewDawn válasza Adam333 (#141278) üzenetére


TheNewDawn
addikt

Igaz, mondjuk egy 128 as SSD szerintem már 15 alatt is van, de valóban az úgy már nem 10, hanem 25 ezres különbség, azért az 50 től nagyon messze van, de ez már egész jelentős ez tény.
Pedig mindent átnéztem azt hittem, my bad.
Akkor viszont passz.... :) Azért mondjuk 205 helyett 180 még nem tűnik teljesen lehetetlennek.
Edit :Na de viszont amit mondtak, az már gyanúsan hangzik...

[ Szerkesztve ]

(#141281) Adam333 válasza TheNewDawn (#141280) üzenetére


Adam333
tag

Jaaa, én is kicsit felfelé kerekítettem. 209 vs 179 a pontos szám. Az ugye 30k diff. Hááát, 15%, nekem sem tűnik lehetetlennek, de engem zavar hogy vidéki, és nem tudok hova menni nagyon, ha valami nem okés. Persze tudom, acer háztól házig gari.

(#141282) Adam333 válasza TheNewDawn (#141280) üzenetére


Adam333
tag

Ezért kérdezlek titeket szakértőket, mivel én sajnos nem értek az ilyen trükkökhöz. Nincs valakinek kedve felhívni, és leszűrni, hogy létezik-e ilyen, vagy valami használt áfacsalt valamit akarhatnak eladni?

(#141283) TheNewDawn válasza Adam333 (#141281) üzenetére


TheNewDawn
addikt

Mondjuk amennyire tudom ( de már nem merem leírni nehogy hülyeséget írjak) a boltról pozitív vélemények vannak, szóval bármi is az ok, amennyiben a gép magyar, magyar billentyűzettel, akkor szerintem teljesen jó és vállalható a dolog. Legalábbis én csak erre tudok gondolni trükként, hogy Szlovákia/Romániából importált gépekről van szó, ahol ugye lényegesen alacsonyabb az áfa.

[ Szerkesztve ]

(#141284) Adam333 válasza TheNewDawn (#141283) üzenetére


Adam333
tag

Ha nem magyar lenne, azt gondolom kötelezően fel kéne tüntetniük ugye? Ti sem láttok ilyet? :D

(#141285) TheNewDawn válasza Adam333 (#141284) üzenetére


TheNewDawn
addikt

Én úgy tudom, hogy VALAMILYeN infonak kötelező lenne fent lennie, hogy magyar vagy nemzetközi a billentyűzet. Na most pont ez az, hogy mivel nem látok, ezért vélelmeztem, hogy nem magyar.

(#141286) Tikakukac válasza Adam333 (#141279) üzenetére


Tikakukac
titán

Elvben nem. Neked max akkor lesz közöd megint hozzájuk ha pénzvisszázni kell valamilyen fura garis ügy miatt.
Amit leírtál valós, mindig valós, de ennél boltnál az nem fenyeget. Legyen szépen ragasztva a gépsas doboza és csináljatok videót. Ezy.
A klasszikus közgáz olyan szinten bukik meg az egész országban lassan, hogy csopitársakkal egy ideje csak nézünk ki, hogy minek az egyetem, ha egyszer a magyarok simán átrugdalják a teljes tananyagot :P

Lehet jóban vannak velük, de nyilván ennyire jóban lenni nem lehet. 500 és 1000 forintokon ölik egymást a bolthálózatok, itt meg jön 20-30k. Az mindenhonnan nézve sok. De ha nekik így jó, rendeljed amíg meg nem gondolják. Majd beüt az még az év végén :P

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#141287) Adam333 válasza TheNewDawn (#141285) üzenetére


Adam333
tag

Update, felhívásomkor egyből mondták, hogy természetesen magyar. :D
Ez így viszont egyre furább. Főleg ez az acerrel jóban vagyunk, de egyébként el tudom képzelni, hogy vannak ilyen akciók, de maximum készletkisöprésnél. Nos ha jól tudom ez eléggé új noti.

Summon Khelben mesterúr! Azért a te véleményedre még kiváncsi lennék.

[ Szerkesztve ]

(#141288) cyberkind


cyberkind
félisten

Szép napot mindenkinek!

A gépemhez hasonló (adatlap) teljesítményű laptopot keresnék, amivel tudok játszani bárhol és bármikor, illetve bármilyen melegben, erre a célra kinéztem pontosan ezt a Dell Inspiron 7577-et, ajánlott ez a darab?

Köszi előre! :R

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#141289) Khelben válasza cyberkind (#141288) üzenetére


Khelben
nagyúr

A cpu-d 70%-kal erősebb, mint ami a Dellben van. A videokártyád pedig 30%-kal. Ha ez a visszalépés megfelel, akkor jó gép a 7577.

[ Szerkesztve ]

(#141290) TheNewDawn válasza Tikakukac (#141286) üzenetére


TheNewDawn
addikt

Jó,azért Media Markt is csinalt most ilyet, hogy 360 ba kerül az 1060 as Dell 7577, és ők 335 ért adták.
De a saját Y520 am is úgy vettem fél éve, hogy akkor még 269 vagy 279 alatt nem volt ( de még utána jóideig nem ) 1050Ti ennyiért, és mégis Euronicsba 1 hétig 249 volt. Szóval... elvileg azért szerintem nem lehetetlen.De mivel pont közgázt meg mikrot meg makrot is tanitok szakközépbe meg érettségi utáni szakképzésen, ezért igen, vannak furcsaságok mifelénk, az tuti.

(#141291) cyberkind válasza Khelben (#141289) üzenetére


cyberkind
félisten

Igen azt gondoltam, hogy az asztali gépem erősebb csak azt nem tudom vinni ha költözöm, ezért néztem 1060-nal egy lapost, ha esetleg 1070-et szeretnék normális minőségben az melyik gép lenne ezután, illetve lenne értelme?

(#141292) Mikulásbá
Ha sokkal drágább akkor nem, igazából jó lenne ez a Dell kb 1 évig amikor ismét PC-t csinálnék. :)

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#141292) Mikulásbá válasza cyberkind (#141291) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Pl. egy G752VSK? :U

(#141293) TheNewDawn válasza Mikulásbá (#141292) üzenetére


TheNewDawn
addikt

Lehet olyan kapni egyáltalán még valahol ? :) Már nagyon kifutóban volt.

(#141294) Tikakukac válasza TheNewDawn (#141290) üzenetére


Tikakukac
titán

Szezon és fazon.

Euronics és MM nem vidéki kisker. Ha érted mire gondolok.

Nyilván nem lehetetlen, hogy ha hazamegyek akkor a helyi kisvárosunk boltjában jobb árat kapjak egy notira, mint itt a legnagyobb pesti lánc bekerje, de az esélye valami olyan kicsi szám, amikhez mindenképpen 10 hatványát használnám, negatív kitevővel.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#141295) Mikulásbá válasza TheNewDawn (#141293) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Nem sok került be ebből az országba hivatalos magyar változatban.De ebben tényleg VC hűtés van!Pár gépről kiderült utólag,hogy sima ventis, vitték is azonnal átpasztázni.A gaming topikban is volt erről szó.

(#141296) TheNewDawn válasza Tikakukac (#141294) üzenetére


TheNewDawn
addikt

Normál esetben igen, de hát pont te írtad le, hogy kis hazánkban kb minden épp ellenkezőleg működik, mint amit a közgazdaságtan képes lenne megmagyarázni. ( Ugyanarról a gépről megírt különböző cég pályázataitól kezdve minden egyéb, naponta nyilvánosságra kerülő egyéb csodákig.)

(#141297) Tikakukac válasza TheNewDawn (#141296) üzenetére


Tikakukac
titán

A pályázat más itt sima kereskedelemről van szó. Itt ilyen nincs :B Egyszerű a buli: akkora mennyiségi kedvezménnyel nem tud egy kis bolt vásárolni, hogy ennyivel bemenjen a többiek alá. Itt már százas magasságokról beszélünk, ami 7-10 boltos láncoknál sem kopik ki egyhamar. Nem beszélve, hogy itt lesz akkor egy kis görgetett pénzhalom.
Ha nem elírás okés, de ha ez beker át alatt van akkor feladom. Majd megnézem.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#141298) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Sziasztok!

1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Mostanában
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
Max 150k
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Filmnézés, alap programok és néha régebbi játékok
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
1080p, B kategóriás régebbi játékok, néhány évre visszamenőleg. Szóval nem AAA FPS-re kell.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
15,6 inch, amúgy mindegy
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Nem
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Nem kell
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
Nem kell optikai meghajtó. HDD mindegy, ram minimum 4GB.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
Semmi
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Lehetőleg új, minél több garival. Esetleg refurbished.

Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

(#141299) mateusz23


mateusz23
újonc

Lány testvéremnek keresek gépet:
1;A vásárlás idénynyáron lenne esedékes.
2;Az összeg maximum 150ezer.
3;Átlag felhasználás; youtube-ozás,facebook, filmnézés stb.
4; játék max Sims semmi más
5;Kijelző:1920x1080.
6;Hordozva ha lesz is nem fogja utazáskozben használni
7;Windows
8;1000GB, RAM 4G , DVD
9; Testvéremnek szinte ez a legnagyobb "elvárása" a laptopnak legyen billentyűzetvilágítása
10;Eddig ujgépeket nézegettem de a használt is szóba jöhet

(#141300) haladó válasza haladó (#141215) üzenetére


haladó
tag

3x-orra is megprobálom..

"Erre valaki?
Melyik xps széria éri meg ilyesmi árban? (~150k)"

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.