Hirdetés

2024. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#133901) Markizmark válasza Mikulásbá (#133896) üzenetére


Markizmark
addikt

Tehát én se nézegessek 300ért lenovot. HP pro munkára jó lesz nekem? Tartósabb, jobb a szerviz?

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#133902) Mikulásbá válasza phoenix64 (#133900) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Már az árkülönbségnek(eredeti!) is elég meggyőzőnek kellett volna lennie.A többit láttad,nagyon kijelző,gép súlya-ami szoros összefüggésben van a hűtéssel,ami pedig a gamer gépek legfontosabb tulajdonsága.
Nem vagyok én az ellenséged,hogy rosszat akarjak.Már többeknek javasoltam ezt a gépet,meg is vették,jöttek a hálálkodó privátok.
Nem kötelező hallgatni senkire,kértél segítséget,kaptál is.ha nem tetszik,ez van.

[ Szerkesztve ]

(#133903) Mikulásbá válasza Markizmark (#133901) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

A szervíz mindenképpen.

(#133904) IMIIKE1998 válasza gerleimarci (#133884) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

Félreértettél. :D Rossz hsz-t írtam, de én nem tudom törölni, a "Törölhető" a topicgazdának szólt. :))

(#133905) gerleimarci válasza IMIIKE1998 (#133904) üzenetére


gerleimarci
aktív tag

Akkor tényleg félreértettem :)

[ Szerkesztve ]

(#133906) phoenix1989 válasza Tikakukac (#133866) üzenetére


phoenix1989
őstag

Jelenleg akkor mi lenne opció?
Mert kellene most egy meg késöbb az ünnepek elött is de erre visza térünk akkor majd. :-)

[ Szerkesztve ]

(#133907) phoenix64 válasza Mikulásbá (#133902) üzenetére


phoenix64
őstag

Igen, ertem hogy segiteni akartal, csak mivel annyira nem vagyok otthon a laposokban, ezert szerettem volna reszletesebb indokokat. :D Tetszik az asus amit linkeltel, csak a max. keret 300k, ami inkabb 280k. :P Ez az akcio meddig lesz a medianal, azt lehet tudni?

(#133908) Mikulásbá válasza phoenix64 (#133907) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Nem friss ez akció,az a csoda,hogy még él.Én mindenképp ezt választanám,akárhogyan,de a hiányzó keveset még hozzátenném valahogy.

(#133909) phoenix64 válasza Mikulásbá (#133908) üzenetére


phoenix64
őstag

Hat 8.-an kapok fizut. Ha meg lesz meg, akkor valszeg ez lesz. :D

(#133910) phoenix64 válasza Mikulásbá (#133908) üzenetére


phoenix64
őstag

esetleg erről mi a véleményed? Ha a másik már nem lenne akciós, ez tetszik médiánál legjobban.

(#133911) Mikulásbá válasza phoenix64 (#133910) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Röviden : "L"-es csak a nevében gaming!
(inkább kérj kölcsön arra a pár napra!)

(#133912) Tikakukac válasza phoenix1989 (#133906) üzenetére


Tikakukac
titán

A leírás alapján nem tudok olyan eDP csatis gépet amibe lehet rendes panelt tenni, IPS meg ennyiért használtan sincs. Ez még halott dolog, ha a T540-ek rendes konfiggal lemennek 100k-ra akkor indul a piac.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#133913) phoenix64 válasza Mikulásbá (#133911) üzenetére


phoenix64
őstag

Én így laikusként, csak annyit látok, hogy ebben is kb azonos hardware van mint a másikban.(i7-7700 és GTX 1050 Ti ) Hol a buktatója? :D

(#133914) Mikulásbá válasza phoenix64 (#133913) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Vastagsága,súlya?

(#133915) dunc válasza phoenix64 (#133910) üzenetére


dunc
nagyúr

Gyerekek! Megvesztek horribilis összegekért, egy nem bővíthető gépen, egy olyan GPU val ami finoman szólva már kevés! És legtöbbször kiderűl meg se mozdítjátok a gépet! Ebből a pénzből hét nyelven beszélő gamer aszati gépet lehet összerakni, egy 27" IPS monitorral, ssd, vel stb.

(#133916) phoenix64 válasza dunc (#133915) üzenetére


phoenix64
őstag

Mivel ismerősömnek lesz aki alig van otthon, nem opció neki az asztali gép.

(#133917) Frawly válasza PandaMonium (#133871) üzenetére


Frawly
veterán

Alapból utálom az Apple-t, meg a túlárazott, makkosos szarjaikat, de el kell ismernem, hogy a Macbook nagyon kis travel distance-ös chiclet billentyűzete istencsászárság, nekem nagyon kényelmes olyanon gépírni, nem tapintottam még annál jobbat eddig. Meg a touchpad, és a retina kijelző, hosszú akkuidő is nagyon fasza, a részletekre nagyon tudnak adni.

Pont a mechanikus billentyűzetet nem szeretem, nagy a nyomáshossz, idegesítő a kattogás, mintha óriási input laggal, klattyogva-kattogva követné, amit írok. Annak lehet jó, aki harkály módjára, 1-2 ujjal kopácsol, de gépíráshoz tarkónlövés, hacsak valaki a gépírást nem mechanikus billentyűzeten vagy írógépen kezdte, és azt a nyomáserősséget szokta meg.

[ Szerkesztve ]

(#133918) Tikakukac válasza Frawly (#133917) üzenetére


Tikakukac
titán

Pont a mechanikus billentyűzetet nem szeretem, nagy a nyomáshossz, idegesítő a kattogás, mintha óriási input laggal, klattyogva-kattogva követné, amit írok. Annak lehet jó, aki harkály módjára, 1-2 ujjal kopácsol, de gépíráshoz tarkónlövés, hacsak valaki a gépírást nem mechanikus billentyűzeten vagy írógépen kezdte, és azt a nyomáserősséget szokta meg.

Nem sokat tudhatsz akkor a témában :B Éppen azért, hogy ne sikerüljön ekkora sületlenséget leírni van egy raklap féle kapcsoló, különféle kapcsolási érzésekkel, hangokkal vagy anélkül, leütési nehézséggel és tetszőlegesen alakítható úttal :) Egy valami biztos: nagyon sok billzetet kell még megtapasztalnod :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#133919) Chaser válasza kuntics (#133899) üzenetére


Chaser
titán

8570-ben van csak olyan panel, lg lehet a 8470-ben is de nem olyan - sokféle modell van, lg magában kevés, 14-ben megint mások vannak mint alatta/felette -
az sec panel, van auo és van az lg, aidával megnézi az eladó és ennyi:
Képernyő azonosítója LGD0258
ebben az árfekvésben ennek a gépnek van a legjobb panelje, és pwm mentes is

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#133920) dunc válasza Tikakukac (#133918) üzenetére


dunc
nagyúr

A mehanikus bill. nagy királyság, miért volna lagos, egy biztos, elsőre a hosszú út (ami jellemző) furcsa. (én laptopra is azt kötöttem rá)

[ Szerkesztve ]

(#133921) Khelben válasza Frawly (#133917) üzenetére


Khelben
nagyúr

Most cseréltem a kapcsolóimat Gateron Clear-re, 35g a nyomáserő, ami kisebb, mint a legtöbb notebook billentyűé. Pont azért, mert én sem szeretem a nehezen lenyomható billentyűket.

(#133922) SirKero


SirKero
őstag

Üdv.
Ajándékba venném az asszonynak. Amire használná böngészés + facebook + facebookos játékok + filmnézés.
Megfelel erre a célra a kiszemelt LENOVO IDEAPAD G50-30 :U

[ Szerkesztve ]

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#133923) dugo_ válasza SirKero (#133922) üzenetére


dugo_
veterán

Egy N-es CPU semmire nem felel meg.

(#133924) Khelben válasza SirKero (#133922) üzenetére


Khelben
nagyúr

Válni akarsz? Ennyiből vegyél neki egy andriodos tabletet.

(#133925) SirKero válasza dugo_ (#133923) üzenetére


SirKero
őstag

(#133924) Khelben :Y

Gyakorlatilag a felsoroltakon kívül tényleg semmire másra nem használná. A tablet nem jó mert kicsi a kijelzője kell a 15,6-os legalább. Mi a legolcsóbb alternatíva prociban?

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#133926) Frawly válasza Tikakukac (#133918) üzenetére


Frawly
veterán

Pedig az elmúlt 30 év alatt volt pár billentyűzet a kezem között, nem csak alja, hanem eredeti IBM mikrokapcsolós meg klasszikus Thinkpades is, amikről ódákat zengenek mindenhol, meg legendákat szőnek róluk. Továbbra is tartom, hogy a Macbook szigetes, ultralapos billentyűi a legkényelmesebbek. Pont az a jó benne, hogy nagyon laposak a billentyűk, nagyon kicsi a nyomástáv, tényleg olyan, mintha érintőképernyő lenne, elég finoman tapintani a gombokat, nincs hangja, nincs az embernek lagérzete.

[ Szerkesztve ]

(#133927) Brandynew válasza SirKero (#133922) üzenetére


Brandynew
őstag

A N3540 processzor nem elég böngészésre, kb. fél perc, mire megnyit egy oldalt. FB játék pedig teljesen esélytelen.

De nem "csak" ez a gond ezzel a laptoppal. Abból a műanyagból van, amiből a tejfölösdobozokat gyártják, semmi merevítés nincs benne, a billentyűzet hullámzik, nem vesz be minden leütést, és a kijelző fedele konkrétan elkezd nyikorogni egy idő után.

A leges-legolcsóbb laptop, amit használni is lehet, az ez: http://www.mysoft.hu/details.aspx?pn=M9S81EA%23AKC

Vagy egy kicsivel többért az utódja: http://www.laptopszalon.hu/hp/hp-250-g5-w4n06ea-akc-laptop_24503-adatlap

Ha mégis a 60-70 ezres árkategóriában választanál, akkor inkább egy 10 colos tabletet ajánlok, billentyűzettel, mert az hardverben erősebb (vagy legalábbis gördülékenyebb az Android miatt) és tartósabb is.

[ Szerkesztve ]

(#133928) Tikakukac válasza Frawly (#133926) üzenetére


Tikakukac
titán

Hát akkor egészségedre. Innentől már csak orvos segíthet elmagyarázni miért nem ütögetünk pölö üveglapot sem.

A leírtak alapján lehet volt nálad sok billzet, de igen keveset tudsz róluk. Nem én mondtam, te magad írtad le akaratlanul is.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#133929) Markizmark válasza Mikulásbá (#133903) üzenetére


Markizmark
addikt

Dell Vostro 5568?

i5 7200U
8GB DDR4 ram
Geforce 940MX GDDR5 4GB
256GB SSD
Winfos 10
2kg

Jó ez nekem home office 2D tervezéshez?
Úgy általában szabad venni Dell gépeket több, mint 2 évre tervezve?

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#133930) Khelben válasza SirKero (#133925) üzenetére


Khelben
nagyúr

(#133931) Dhampir válasza Markizmark (#133929) üzenetére


Dhampir
félisten

Úgy általában szabad venni Dell gépeket több, mint 2 évre tervezve?

3 év garanciát adnak rá alapból Magyarországon, ha valami gond adódna.

(#133932) SirKero


SirKero
őstag

Rendben köszönöm mindenkinek a segítséget akkor ezt a megadott paraméterek alapján át kell gondolnom újra :R

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#133933) Markizmark válasza Dhampir (#133931) üzenetére


Markizmark
addikt

Lenovora is van 3 év, de mire mész vele, ha szar a szerviz?

Ezért kérdeztem.

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#133934) Chaser válasza Markizmark (#133929) üzenetére


Chaser
titán

általános dell gépek nincsenek, modellek vannak, de 3 év gari adott, ez már csak átnevezett vostro ha nem tévedek nagyott, átlagos minőségű konzumer gép

szerk: SirKero hidd el semmire nem jó, én is cseréltem nemrég, az "áldozat" azóta is örül :) iszonyat lassú, ssd-vel talán emészthető, de sebességbajnos úgysem lesz ilyen cpu-s gép

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#133935) jagofett


jagofett
tag

Sziasztok,

Egy ismerősömnek kellene laptopot ajánlani, kérlek segítsetek.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
1 hónapon belül
(2) A gépre szánt összeg forintban?
300e Ft
(3) Felhasználás?
Alap egyetemi felhasználás (irodai programok, netezés), jó hordozhatóság
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Játék nem szempont.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
max 14.5, IPS jó lenne
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Sok hordozás, ezért könnyű legyen. Utazás közben nem lesz használva
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Win10 kompatibilis legyen, de nem kell hozzá
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
SSD bővíthető legyen, 8GB RAM jó lenne (de legalább könnyen legyen bővíthető), optikai nem kell
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
fehér színű (lány az illető), persze ha van tuti ajánlat ami nem fehér, szerintem megbarátkozik vele..
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
csak új

Előre is köszönöm :R

(#133936) Markizmark válasza Chaser (#133934) üzenetére


Markizmark
addikt

Inspiron 7560-nal mi a helyzet? Üzleti kategória nincs 300-ért? :))

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#133937) szatomi30


szatomi30
tag

Sziasztok!
Ismerősöm szeretne gépet venni és megkért hogy nézzek utána.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?

1 héten belül.
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)

Maximum 150 ezer forint.
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)

Átlagos felhasználás, internetezés, néha filmezés, sorozatnézés, játék nem lenne
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Nem lenne
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?

15.6", matt kijelző, lehetőleg full hd
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?

Utazás közben nem lenne használva, hordozva nem lesz
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)

Nem szükséges rá
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?

500 Gb vagy 1TB HDD, 4GB RAM és optikai meghajtó legyen benne
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)

HDMI, SD kártyaolvasó
szín:fekete, vagy szürke vagy ezüst
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)

Csak új gép.
HP 250 G5 illetve a Vostro gépeket néztem, de konkrét típust nem találtam. A lényeg, hogy 150 ezer Ft-ig a legmegbízhatóbb gépet szeretném átlag, mindennapi felhasználásra jó garanciával.

Válaszaitokat előre is köszönöm! :R
Üdv, Tomi

[ Szerkesztve ]

(#133938) DVlad válasza Mikulásbá (#133911) üzenetére


DVlad
őstag

Az L a light-ot jelenti? Fém ház helyett műanyag, gondolom. 4 kg vs 2.8 kg az általam linkelthez képest. De van más is? Mert a paraméterek komolyak.

(#133939) Skinny26


Skinny26
aktív tag

Sziasztok!

Az Inspiron 5559-ről mik a vélemények?

(#133940) Mikulásbá válasza DVlad (#133938) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Igen,ezért nem is tudja lehűteni és hűvösen tartani hosszabb ideig az a pici hűtőborda az egészet.A fizika még mindig nagyobb úr!

(#133942) Khelben válasza jagofett (#133935) üzenetére


Khelben
nagyúr

HP Probook 430 G4.

(#133937) szatomi30: [link]

(#133943) Tatus88


Tatus88
csendes tag

Szevasztok.

Minden segítséget előre köszönök, elég sürgősen kellene talánom valamit.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?

Héten / jövőhét folyamán.

(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)

150-200k

(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)

Mindenes gép, két gyereknek(11-12 év) ismerkedni a számítógépekkel, minimális játék / Anyjuknak ügyintézésre, filmezésre, netezésre. Idővel nem tudni merre fordul a srácok érdeklődése, hosszutávra kell a gép mert nem fogják tudni cserélni rövidtávon.

(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?

Minecraft jelenleg, később biztos más is, de nem cél sem most sem később a legújjabb játékok futtatása.

(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?

Inkább matt és IPS, de kompromisszum kész vagyok. 15.6 vagy nagyobb.

(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?

Ritkán /Szinte fixen otthoni használat, utazás közben sosem. (Csak hely hiány miatt nem asztali gép)

(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)

Semmi, win 10 et telepítenék rá.

(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?

120giga SSD és 1 Terra HDD (500 gigás kompromisszum lehet) 8 giga ram

(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)

Nincs

(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)

Garancia fontos, hosszú távra kellene a gép, inkább új.

[ Szerkesztve ]

(#133944) Khelben válasza Tatus88 (#133943) üzenetére


Khelben
nagyúr

HP Pavilion áll talán legközelebb az igényekhez. Ha kicsit még meg tudod toldani a 200k-t, akkor most 215k a mediamarktban az Asus N551, ami elég nagy kategóriaugrás a Pavilionhoz képest : [link]. És kb ennyi, ami játszós ips-es gép létezik ebben a kategóriában.

[ Szerkesztve ]

(#133945) Tatus88 válasza Khelben (#133944) üzenetére


Tatus88
csendes tag

Köszönöm a gyors reakciót.

Bővít esetleg a lehetőségeken, ha lemondok az IPS kijelzőről?

(#133946) Markizmark


Markizmark
addikt

Manapság mennyit számít 8GB ram és 4GB vram mellett, ha nem SSD, hanem csak HDD van?

Rohadtul nem találok olyan gépet ami mindenben megfelelne... felső kategóriás proci + GPU kellene minimum... de az SSD már nagyon megdobja.

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#133947) Tikakukac válasza Markizmark (#133946) üzenetére


Tikakukac
titán

Akkor utólag SSD-zed meg.

Egy szutyok T60-at úgy megfog a HDD, mint annak a rendje. Ezt ki sem merem számolni hány 4 magos mostani i5 vagy i7 ereje.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#133948) Mikulásbá válasza Markizmark (#133946) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

SSD-t később is tudsz cserélni és olcsóbban,mintha azzal vennéd a gépet.

(#133949) Markizmark válasza Mikulásbá (#133948) üzenetére


Markizmark
addikt

Mostani gépemben van SSD, 256-os samsung, DE.
Mindenképpen telepített winfossal vennék gépet, ami kicsit megbonyolítja ezt a dolgot.

Van jól bevált klónozási módszer amivel működő képes marad a rendszer?

[ Szerkesztve ]

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#133950) Mikulásbá válasza Markizmark (#133949) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Van.én is azt használom,ha kell.Pl. Macrium Reflect Free

[link]

Bár a tiszta telepítés a legjobb,az sem vészes.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.