Hirdetés

2024. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#133451) Tikakukac válasza Eraah (#133447) üzenetére


Tikakukac
titán

N551-et kifutóban kapsz 215k-ért tuti, bolti okoskodással ahogy obikkal szoktuk mehet lentebb is.

Ott lesz GTA V is meg minden egyéb szépség.

Arra, hogy 10 éves gépről ülve jobb lesz a kijelző ne nagyon legyél meggyőzve. Nálam röfögnek 10 éves gépek és úgy fújja ki az orrát a piacnak 200k alatt mindegyik, mint a huzat :P

Abszolút magánvélemény: 10 év az IT-ban olyan, mint emberben egy generációnyi váltás. Nem tudom miért lenne megfelelő ennyi pénzért 2017-ben olyan kijelzőt bámulni, mint egy évtizede. Kicsit demagóg, de ez ilyen lovasszekér érzés.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#133452) bghistvan válasza Tikakukac (#133445) üzenetére


bghistvan
senior tag

:U
Ülj le......1-es.
:C

(#133453) cooi11


cooi11
senior tag

Sziasztok!
Laptopot vásárlásban szeretnék tanácsot kérni!
Először egy macbook volt a listán, használtan.
Majd inkább egy új asus lett a favorit.
6 évet kellene kihúznia.
Tanulás végéig,+ film.
Sokat lenne hordozva, vonat ahol használnám is.
Az ár 160k~ összeg, ebből tudtok valami elfogadható gépet ajánlani?
Talán 190k~ de ez ami kevésbé jönne össze!
Lehet használt is.

(#133454) Tikakukac válasza bghistvan (#133452) üzenetére


Tikakukac
titán

Mellékesként és innen befejeztem ezt a csevejt: mielőtt leírod ezt a népszerű kifejezést, azt is nézd meg előtte mire való, örülök amúgy, hogy ennyire tetszik a dolog, de ha már gondod van, akkor írnád le, könyörgöm. És itt fejeztem be a dolgot, innentől ignore/gyomlálás.

cooi11: Ha használt is mehet akkor rugaszkodjunk el az X-es túlfújt Asusokból, az 6 évet max akkor megy ha dobozban is hagyod. Kicsit valamit még faragjunk mi a kívánságod.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#133455) Eraah válasza Tikakukac (#133451) üzenetére


Eraah
tag

Köszönöm ismét, visszaolvasva láttam, hogy ez az általánosan javasolt laptop, 190-220as árkatban általános felhasználásra és némi játékra. (ASUS N551JW) A 4gb nem kevés?

Asus VivoBook X556UQ-DM209D
ASUS K501UB-DM036D
Asus X556UB

Ezeket és társaikat miért ellenzitek annyira, ha egy rövid szösszenet erejéig elmondanátok? :O :O

Mert a cuccokat elnézve bennük:
Hasonlo telj. proci, de újabb technologia.
940 vga gyengébb de elmegy nagyon kicsi játékra.
Azonban több ram.

Csak szeretnék okosodni. :R

[ Szerkesztve ]

(#133456) adika4444 válasza Eraah (#133455) üzenetére


adika4444
addikt

Az X sorozat gagyi anyagokból van. A K501 jó gép, de gyengébb mint az N551. Ramot később is tudsz bővíteni.

üdv, adika4444

(#133457) Tikakukac válasza Eraah (#133455) üzenetére


Tikakukac
titán

RAM-ot bedobni 2 csavar, 6-7k maximum és 2 perc munka. Komplett kasztnit újragyártatni, IPS-t befaragni ennél kicsit drágább meló és sokkal több idő. A többivel kb. ezt szeretnéd. K501 is határeset, azért szerintem egy tolómérővel lehetne ott is vagánykodni, mert az is igencsak távol áll attól a régi K-s géptől amire nyáladzottunk. Az valójában inkább egy N-es széria volt, ez meg most erősen X-es egy hangyafaroknyit értelmesebb kiadásban, de csak egy kicsit.

Köbö ennyi :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#133458) Dhampir válasza Tikakukac (#133319) üzenetére


Dhampir
félisten

Itt a legfrissebb, tegnap közzétett "csavarkihullásos" (pontosabban a szára beletört az alaplapba) beszámoló, most a Dell notebookok topikjából.

[ Szerkesztve ]

(#133459) Tikakukac válasza Dhampir (#133458) üzenetére


Tikakukac
titán

Beszakadt csavaros E7440-em nekem is volt sajnos, hát ez ilyen :P

A legtöbb hibát fényképpel amúgy és videóval könnyen ki lehet kerülni, minden mással máshova kell menni, vagy onsite a gép, akkor humant felcsörenteni. Ki lesz cserélve minden, főleg ha magyar a gép. Tényleg jóformán a saját lelkiismeretedre van bízva.

Amúgy hát igen, szopós dolgok ezek. Kollégának kitartást kívánok és súgok is: máshol sem jobb. Jövő héten ha már asztali előtt leszek én is megyek a szokásos alaplapcserére. Oszt' ez meg EliteBook :P

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#133460) #12681728


#12681728
törölt tag

Sziasztok!

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
A következő 2-3 folyamán

(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
180-190k

(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Irodai programok, multimédia, tanulás.

(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
-

(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
IPS

(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
hetente 2x-3x

(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
semmi

(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
500gb vagy 1tb hdd de elég lenne egy 256,128gb ssd-is.

(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
HDMI

(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
csak új

Köszönöm a segítséget előre is!

(#133461) Chaser válasza Eraah (#133450) üzenetére


Chaser
titán

mikor bejöttek az lcd-k ccfl megvilágításúak voltak, színtér is soknál rendben volt
aztán jött a ledes parasztvakítás, kb hasonlóan vinrál mint a crt-k max nem annyira látványos, ha pwm mentes akkor nem villog, a kijelzők max 5%-a ilyen
15,6" hd felbontású panelnél két opció van:
ocsmány/kevésbé ocsmány
fhd-nél már lehet akár szép is, de van ocsmány is
ips-ek közt is nagy a szórás

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#133462) cooi11 válasza Tikakukac (#133454) üzenetére


cooi11
senior tag

Köszi a válaszodat!

Ha lehet bírja a strapát, 6th gennél félek régebbit venni nem tudom bírná-e a 6 évet, i-5 proci jó lenne már, ssd fasza lenne. Fix márkához nem ragaszkodom (2015-ös macbook air) volt tervbe csak nem tudom bírna e annyit.

(#133463) Eraah válasza Tikakukac (#133457) üzenetére


Eraah
tag

Logikus dolgok. Egy utolsó záró kérdés. Irtad a ram csere kb. 6-7 ezer. Milyen ram ajánott bele? Vagy ez másik topic? :F

Nem értek a laptopok bővítéséhez.

Illetve lehetséges, hogy már eleve kérjünk bele +4 gb ramot? Bár a szóban forgó áruházrol nem gondolnám, hogy ilyeneket csinál.

Chaser

adika4444

Köszönöm nektek is mégegyszer! :C

[ Szerkesztve ]

(#133464) #36583936


#36583936
törölt tag

sziasztok! karácsonyra notebookot szeretnék venni 200 ezerig. fontos a jó multimédia képesség. játékra nem lenne használva.a hp pavilion szériáról mi a véleményetek? mennyire megbízhatóak?

(#133465) Mikulásbá válasza #36583936 (#133464) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Gyere vissza novemberben,addig még alakul a piac-is.

(#133466) Bertók válasza Bertók (#133323) üzenetére


Bertók
tag

Valaki? :K

(#133467) IMIIKE1998 válasza NeBeLa (#133439) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

Milyen "kis játék"? Ezt jó lenne tisztázni, mert nem mindegy. HP 250-en nem sok mindennel fog játszani, max. régebbiekkel.

(#133468) SeniorTilla válasza #36583936 (#133464) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Sokan le fogják szólni, de a Pavilion alapvetően jó gép. PONT multimédiára van kitalálva.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#133469) cooi11


cooi11
senior tag

Sziasztok Korábban ajánlottátok hasonló használatra amire én hasznàlnám, ezt a gépet (ASUS K501UB) csak annyiban térne el mint amire nekem kell hogy en folyton hordoznám hetente vonaton is par orara
Válaszotok előre is köszi!

(#133470) Khelben válasza cooi11 (#133469) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ha lemondasz a játékról, akkor a HP Probook sorozat lenne jó, hordozás miatt a 13-as méretű HP probook 430 G4, ebben fullhd ips kijelző van. A 450-es 15,6-osban elég gyenge a TN panel. 15,6-ból már inkább a Fujitsu A557-et választanám.

(#133464) szpakicsavo : ennyire előre nem lehet megmondani, hogy mi lesz. A Pavilion átlagos minőségű konzumer multimédiás gép. Egy X-es Asusnál vagy egy Lenovo Ideapadnál mindenképp jobb választás, de sokat nem kell tőle várni. a bj001 altípus azért ajánlott, mert 200k alatt ad értelmes vga-t és ips kijelzőt.

[ Szerkesztve ]

(#133471) jaffa 2843


jaffa 2843
Ármester

Sziasztok!

Laptopot szeretnék venni az alábbi szempontok alapján.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
- Most.

(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
- ~150k

(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
- Könnyed játék, fotószerkesztés

(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
- Diablo 3, Dota 2, Rocket League, CSGO. Med-high beállítások, kivéve csgo-t. nV GTX 860M körüli teljesítmény kellene legalább.

(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
- 15" IPS

(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
- Utazás közben nem, csak otthontól távol konnektor melletti használatra kellene.

(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
- Nem feltétel.

(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
- 500+ GB HDD és SSD, vagy szabad hely a behelyezéséhez.

(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
- HDMI legyen, USB2.0 port legalább egy darab, többi lehet 3.0, kártyaolvasó. Külön mikrofon és fejes csatlakozók

(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
- Használt fér csak bele gondolom

Köszönöm a figyelmet! :R

[ Szerkesztve ]

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#133472) Khelben válasza jaffa 2843 (#133471) üzenetére


Khelben
nagyúr

Érdemes lenne elmenni 175k-ig: Asus K501. Ez a legolcsóbb, ami játékra már alkalmas. Használtan játékos gépet venni, főleg garancia nélkül annyira lutri, hogy olyat én nem szoktam ajánlani.

(#133473) zs-mate


zs-mate
tag

Sziasztok!

Laptopvásárlás előtt állunk és tanácsot szeretnék kérni, preferenciák a következők lennének:

-új gép, gyári garancia
-150k alatt
-preferált gyártók Dell, HP, Asus (ezek csak saját tapasztalatok, természetesen más is szóba jöhet)
-profil: standard otthoni felhasználás + 3D tervezés tanulás/munka szinten (program Cinema 4D)
-hordozva keveset lesz, ill. hordozás közben használat elhanyagolható
-kijelző std 15", nagyobb nem hiszem hogy beleférne a keretbe, monitorról lesz használva többnyire
-tárhely 500GB/1TB, SSD nem ártana de szintén lehet hogy nem fér bele a keretbe

Elsőzkéből egy Asus K501-ről van véleményem, ezzel meg vagyunk elégedve.

Előre is köszi,
Máté

[ Szerkesztve ]

(#133474) Khelben válasza zs-mate (#133473) üzenetére


Khelben
nagyúr

HP 250 G5, Dell 3568, ez fér be 150k alá, ami normális.
Ma kaptam kézbe egy X554-es Asust, siralmas...

(#133475) jaffa 2843 válasza Khelben (#133472) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Valami ilyesmire gondoltam. Ez az Asus az ingerküszöböm alatt van kijelzőben és VGA-ban is.
A kérdés csak az, hogy miért van tele Y50-ekkel az apró :D

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#133476) Khelben válasza jaffa 2843 (#133475) üzenetére


Khelben
nagyúr

A kérdés csak az, hogy miért van tele Y50-ekkel az apró

Erre szerintem sejted a választ.

(#133477) Dhampir válasza jaffa 2843 (#133475) üzenetére


Dhampir
félisten

A kérdés csak az, hogy miért van tele Y50-ekkel az apró

Garancia lejárta után vagy közvetlenül előtte a "gamerek" el szokták adogatni A játékosoknál nagyobb a pörgés, folyton újabb, nagyobb teljesítményű, de még megfizethető masinára váltanak.

Dell Inspiron 7559-ek is vannak fent, pedig az még nem annyira régi gép (és a szervizlehetőségeik is jobbak, ha magyar gépek).

(#133478) Devilstudio


Devilstudio
tag

Üdv!
Ezek közül melyik ajánlott és melyik éri meg a legjobban.
Mire kell?
- Videó nézés/Net/Minimal Game.
Illetve későbbiekben lehessen feltornázni ramilag ha kevés lenne.
Köszönöm szépen a segítséget.

HP PAVILION X360
APPLE MACBOOK AIR 13 (Tetszik a vékonysága)
LENOVO IDEAPAD 700
HP PAVILION 15
ACER ES1-533
HP 15

[ Szerkesztve ]

Az adatvédelem halott, és a szociális média tartja a dohányzó fegyvert.

(#133479) cooi11


cooi11
senior tag

Nekem egy tartós(5-6év), többnyire strapabíró(folyton cipelném magammal), filmezésre jó gép kéne [link]

[ Szerkesztve ]

(#133480) IMIIKE1998 válasza Khelben (#133472) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

Ez meg sajna az általa megadott vga közelében sincs tudásban. No meg Cs:Go ügyben kérdezzen a játék csoportjában, mert a sok felújított pálya miatt igencsak megnőtt az igénye, én is onnan tudom.

[ Szerkesztve ]

(#133481) zs-mate válasza Khelben (#133474) üzenetére


zs-mate
tag

Elnyújtózva 175-ig ezeket találtam a laptopszalont átfutva.

Én a bekeretezettekkel kezdtem el barátkozni, Te melyiket ajánlanád ezek közül?

-mennyit számíthat ilyen esetben egy integrált VGA és egy low-end kártya különbsége?
-mennyit számíthat a proci, ill. melyik a jobb kombó: erős proci+hdd, gyenge+ssd
-a DELL-eknek tényleg ilyen csúnya a kijelzője?

Ezek alapján összességében én az "E" oszlopos HP felé hajlanék, az egy egészséges egyensúlyt képvisel a felhozatalból, de cáfoljatok meg :R

M8

(#133482) Khelben válasza zs-mate (#133481) üzenetére


Khelben
nagyúr

940M alatt nem számítanak a vga-k, hiszen az integrált is kb. ugyanannyit tud. A felsorolt gépek meg kb. egy szinten vannak szinte minden szempontból, úgyhogy amelyik jobban tetszik, azt vedd. Ami nem ips, annak mind egyformán csúnya a kijelzője.

(#133479) cooi11 : tökéletes választás.

[ Szerkesztve ]

(#133483) zs-mate válasza Khelben (#133482) üzenetére


zs-mate
tag

A dupla annyi benchmark pont sem számít a 940m allatiaknál?

Ezek közül az összes TN? Azt hittem a fullhd kijelzők már IPS-ek

Összegezve ha ezek közül választok, akkor nagyon nem lőhetek mellé ilyen árszínvonalon :F

(#133484) Khelben válasza zs-mate (#133483) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ennyiből ez van.
A dupla annyi benchmark azt jelenti, hogy egy komolyabb játéknál 10 helyett 12 fps-ed lesz. Nem hiszem, hogy ez jelent annyit. Cserébe a dedikált vga fogyaszt, melegedik és hibaforrás lehet.

(#133485) Khelben válasza IMIIKE1998 (#133480) üzenetére


Khelben
nagyúr

Következő a helyzet a használt játékos gépekkel: tegyük fel, hogy én ajánlok neked egy Y50-et, amit megveszel 150-ért. Hazaviszed, használod 2 hétig, aztán lehal az alaplap, mert a szar hűtés miatti hőingadozás megette a forrasztásokat vagy kiszakad valamelyik csatlakozó a frankó műanyagból. Beviszed szervizbe, azt fogják mondani, hogy 80k a javítás. Visszajössz ide és elküldesz az anyámba teljesen jogosan, hogy miért vetettem veled ilyen szart. Ezzel szemben mondjuk egy üzleti gépnél, amiket használtan ajánlani szoktunk, 20k egy alaplap és otthon ki tudod cserélni, annyira szerelhetőek. Ezért van az, hogy én használtan senkinek nem fogok konzumer gépet ajánlani. Még azokat sem, amik újkorukban ajánlottak voltak.

(#133486) choco01


choco01
addikt

Köszi a helpet, Dell 7567 beszerezve. :R

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#133487) SeniorTilla válasza Devilstudio (#133478) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Ez elég tág szórás, szűkítened kellene.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#133488) SeniorTilla válasza Khelben (#133485) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Ez azért nem ilyen törvényszerű. Nyilván nagyobb a meghibásodási lehetősége a kihegyezettebb gamer hardvernek, de nem fog mindegyik a gari lejárta után tönkremenni. A nagy része nem fog. Több ezer gépes eladások után tudom ezt mondani, ami mind az én kezemen ment át. Nem szabad így lehúzni a konzumer gépeket.

Az üzleti modellekkel nem lehet játszani, rondák, unalmasak, szar a képük és a hangjuk, és pont. Tehát nem jók arra, amire a delikvens venni szeretné. Arra jók, hogy munkagépek legyenek Pistának az irodában, vagy Bélának, aki kint dolgozik a terepen.

Sokkal hasznosabb lenne, ha kicsit árnyaltabban lenne javasolva valami, vagy vica versa.

[ Szerkesztve ]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#133489) Chaser válasza SeniorTilla (#133488) üzenetére


Chaser
titán

a probléma ott van, hogy nem tudod mennyit gyilkolták azt a gépet, eleve legtöbbnek tré a hűtése és minősége, sokkal nagyobb arányban hibásodhatnak és hibásodnak meg, én sem ajánlom senkinek - imtegrált vga és legtöbb esetben cpu is, ha alaplap behal kisebb vagyon, ezt tudod te is, már ha egyáltalán lehet hozzá szerezni -
ha gamer legyen új, sok garral, megbízható szervizhátterű gyártótól - már amennyire ez lehetséges -
mondjuk sztem egy dell e6520, 30, vagy sok elitebook messze van a rondától és unalmastól:) de ez szubjektív
"gamer" gépből is van aminek ocsmány panele van, ami meg tényleg mindenben elviselhető min. 200e újan, de inkább felette

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#133490) Devilstudio válasza SeniorTilla (#133487) üzenetére


Devilstudio
tag

Szűkítve.

APPLE MACBOOK AIR 13
LENOVO IDEAPAD 700

[ Szerkesztve ]

Az adatvédelem halott, és a szociális média tartja a dohányzó fegyvert.

(#133491) Tikakukac válasza SeniorTilla (#133488) üzenetére


Tikakukac
titán

Az üzleti modellekkel nem lehet játszani

Ezt elég "gémer" noti is tudja, csak legyen 30 fok a szobában ;]

rondák

Elég dekoratív hölgyekkel vagyok 1,5 éve körülvéve. Az új EliteBook nekem eléggé úgy tűnt bejött, megy is kifele a Probook mint atom. Leragadtál a T43-nál. Na az tényleg csak nekem szép.

unalmasak

Bezzeg ha ergébé ledes, 8 szögletes a kijelző vagy sztárvórszos a kasztni, na az aztán olyan, mint kiugrani a repcsiből ejtőernyő nélkül. Szinte zubog az adrenalinom ha ránézek egy AW-ra is, annyira állati ez a 20 éve koptatott design amit ellopott a fél világ már :B

szar a képük

Van itt egy T60p tőlem jobbra, 10 éves ócskavas. Kicsit meggyalázza a kínálatot 300k-ig is, a kicsi jelen esetben a nagyon helyettese. De a 840-em is megabrakolja őket szerintem. Ez igaz volt LVDS-ig. eDP óta azért picit más a tészta.

és a hangjuk

Ezt aláírom, a hang az valamiért nagyon sokadlagos. Ha lesz kedvem majd meglessük mit lehet faragni ezen is.
Munkagépnek már régen nem jók ezek a vasak. Konzumerben meg... ;] Szegény Pavilionom is csoda volt. Előtte az NV cseszte el, utána a HP, aztán meg már tényleg csak a bolondok vették.

És tényleg pont, mert alvás.

Eraah: Géptípus függő. Elég sok helyen be is rakják, de a helyi készletből, az meg általában drágább, de ha kifogod, árában is lehetsz.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#133492) Chaser válasza Tikakukac (#133491) üzenetére


Chaser
titán

nekem is szép a t43 ( : hát még a t60 azzal az ocsmány 1400x1050-es ips panellel de ocsmány volt:d annál ocsmányabb paneleket nem rakta volna azóta notebookba nem is kellene panellel foglalkozni:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#133493) Simple Mind


Simple Mind
csendes tag

Kedves Szakik!
Az igények, melyekere kérek szépen javaslatokat, lejhetőleg strapabíróbb gépekre, hosszabb távra.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
A következő 1-2 hét folyamán, ha akciók miatt érdeme várni, akkor várok.

(2) A gépre szánt összeg forintban?
180-250k, indokolt esetben picit leht magasabb .

(3) Felhasználás?
Hobbi (FB, film nézés)/tanulás (MS Office).

(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
nem jellemző.

(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
13-14", full HD, IPS (ha javasolt), érintő képernyő (ha javasolt, nem létkérdés), matt, v. fényes?

(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
igen, egyetemi előadásokra, hetente 2x-3x.

(7) Operációs rendszer?
Win10

(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
ha preferálandó, SSD, max 256 GB, esetleg HD 500 GB, 4-8 G RAM, optikai nem létkérdés.

(9) Egyéb kívánság, speciális igények?
HDMI, Wifi, BLUETOOTH, 3,5 mm fejhallgató kimenet, jó szerviz háttér, jó online támogatásn(frissítések)

(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is?
csak új

(11) Egyéb
A 2 in 1 gépek (pl. Lenovo 510-520, ASUS Ux360 ajánlott, v. felesleges parasztvakítás?)

Nagyon köszönöm, előre is.

(#133494) IMIIKE1998 válasza Khelben (#133485) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

Valószínűleg félreértettél, úgy értettem, hogy ennyiből nincs jobb, és ne várja, hogy a Cs:Go flottul fusson, mert asztaliból is kell egy normális, hogy élvezhető legyen.

(#133495) cellukx válasza Khelben (#133298) üzenetére


cellukx
tag

Előzmény

Átgondolta és végül, mivel belekóstolt a PUBG világába, ezért egyértelműen játékra kell. Körbe is nézett és ezt találta. Ez már megfelelő választás lenne?

Előre is köszi!

(#133496) IMIIKE1998 válasza cellukx (#133495) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

Lehet jobban jársz, ha a gaming notebook csoportban is rákérdezel. Én csak az üzlet miatt lennék óvatos. Hallottam érdekes dolgokat a radium.hu-ról.

[ Szerkesztve ]

(#133497) borand


borand
aktív tag

Sziasztok!

Még mindig nem vettem semmit se. :D Y700 tényleg ajlánott gép? Mert ha az, akkor ez [link] jobb vételnek tűnik, mint egy N-es Asus. (Gariztatástól eltekintve)

(#133498) Mikulásbá válasza cellukx (#133495) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Inkább innen,még akciós-de ha beleférne, meg kellene toldani és a 980M-es veziót venni.

(#133499) Khelben válasza borand (#133497) üzenetére


Khelben
nagyúr

Az Y720 ajánlott, de a garancia hektikussága miatt csak kalandvágyóknak. Az Y700 melegedős volt és elég pocsék kijelzőkkel szerelték.

(#133495) cellukx : többször ki lett már hangsúlyozva: az Asus G sorozat nem munkagép. Nem arra tervezték, hogy napi 8 órában intenzív feladatokkal legyen terhelve meg naponta cipelve legyen. Felhoztam példának egy kollégámat is, aki ilyen gépen dolgozik és minden nap többször elátkozza, mert melegszik, nem bír túl sokat akkuról, kényelmetlen gépelni rajta, stb. Ha játékra kell, akkor oké, de munkát ezen ne nagyon tervezzen.

[ Szerkesztve ]

(#133500) burneey


burneey
csendes tag

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy melyiket lenne érdemes vennem, egy két éves használt Alienware 17 R1 Extreme-t, i7 4940MX, gtx880 8gb, 16gb ram,17,3 IPS-sel, vagy valami új ASUS ROG/ LENOVO Y500-720/ DELL 7567-et 300-350 környékén?
Merjem bevállalni az Alienware 2 éves használtat, az eladó elmondása szerint jó állapotban van, kipasztázta a CPU-t,GPU-t.
A gép főleg CS:GO-ra lenne használva 'komolyabb' szinten, programozásra,netezésre stb..
Köszi a választ:)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.