Hirdetés

2024. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#133651) FerNandor


FerNandor
őstag

Sziasztok.
Az normális, hogy a hp 250 g6-nak magyar a billentyűzete, viszont a hosszú i betű lent van az alt mellett valahol, a space mellett és az enter is vékony hosszú fajta, nem az a nagyobb? A fölött meg a hosszúü betű gombja látszólag is nagyobb, mint a többi. Csak mert a Hp 250 g5 laptonak nem ilyen a magyar kiosztással.

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#133652) Goblin12


Goblin12
őstag

Sziasztok.

ASUS ASUSPRO Light P541UA-GQ1531T 444€-ért szerintetek jó vétel?
Intel Core i3-6006U 2x 2.00GHz, 8GB DDR4 RAM, 500GB HDD, IGP, non-glare, Win 10 Home

(#133653) Khelben válasza FerNandor (#133651) üzenetére


Khelben
nagyúr

Nem normális, valószínűleg szürkeimportos gép, amit utólag "magyarítottak". Melyik boltban sikerült ilyet venni?

(#133652) Goblin12: az összefoglalót olvasd el kérlek.

(#133624) Wildweasel: a helyedben innen válogatnék.

(#133650) Dinter : szintén az összefoglalót ajánlom olvasgatásra.

[ Szerkesztve ]

(#133654) FerNandor válasza Khelben (#133653) üzenetére


FerNandor
őstag

Laptopszalon. De neten nézegetve mintha az összes 250 G6 ilyen lenne.
[link]
Ez az egy képem van most. Nem vagyok otthon.

[ Szerkesztve ]

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#133655) Dinter válasza Khelben (#133653) üzenetére


Dinter
addikt

Elolvastam, csak mivel ezek a piaci ár alatt vannak 20-30 ezerrel, ezért gondoltam hogy megérheti.

(#133656) Tikakukac válasza FerNandor (#133651) üzenetére


Tikakukac
titán

0,4 dolcsi meg lett fogva a billzeten. Sima. Már el is felejtettem, hogy ezt már küldték priviben, na hát Acer tud még hasonlókat művelni. Aki magyarul gépel annak felejtő, mert a keze szét fog szakadni ha több billzetet használ. Ha vakon gépel akkor pedig benzin és gyújtó.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#133657) Khelben válasza FerNandor (#133654) üzenetére


Khelben
nagyúr

Érdekes, mert amúgy originálnak tűnik, a "magyarított" billentyűzeteken a jelek sem szoktak stimmelni. De nem tudom elképzelni a HP-ról, hogy Í nélküli gépet ad Magyarországra. Utánakérdezünk.

(#133650) Dinter: "Azért nincs értelme az "Ez a gép jó?", "Ez a gép megéri?" jellegű kérdéseknek, mert az összefoglaló kitöltése nélkül nem tudjuk, hogy mi éri meg és mi a jó neked."

[ Szerkesztve ]

(#133658) FerNandor válasza Tikakukac (#133656) üzenetére


FerNandor
őstag

Ezt nem igazán értem. Tehát gyárilag ilyen a magyar? Ilyenkor el lehet állni főleg, 14 napon belül, ugye?

(#133657) Khelben: Köszi, azt megköszönném, mert így akkor visszavisszük. Nem is tűnt fel, csak miután felraktam a windowst. Netem meg egy nyamvadt kép nincs.

[ Szerkesztve ]

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#133659) Dinter válasza Khelben (#133657) üzenetére


Dinter
addikt

Igazából az a kérdés, hogy ennyiért jobban megéri-e, mint a Fujitsu A557.

(#133660) Khelben válasza Dinter (#133659) üzenetére


Khelben
nagyúr

Nem derül ki, hogy milyen bolt, milyen garanciával, ráadásul a Fujitsu teljesen másra való, az egy üzleti gép a Dell meg otthoni multimédiás. Továbbra is javaslom az összefoglaló kitöltését.

(#133661) Tikakukac válasza FerNandor (#133658) üzenetére


Tikakukac
titán

Ha weben volt leadva a rendelés simán. Amúgy ja, hát na vajon azok a **** vágott enteres és shiftes billzetek miért vannak? Ugyanezért. Ez az, amit nehéz lesz letolni a torkokon és szerintem balgaság volt, de hát legyünk őszinték: csak ma vagy 3-an akartak irreálisan kevés pénzből gépet venni és jellemzően aki ilyenen agyal az be sem ír, hanem összehasonlító oldal aztán agggggyadneki! Ezért készülnek az adatlapos gépek, a tényleg számológép konfigos gépek 3-4 deákért és hasonlók. Mind-mind gondosan felmért terep (kellene, hogy legyen). Mármint üzleti oldalról. A user sokadlagos, ha fizetett mehet a sifonérba.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#133662) FerNandor válasza Tikakukac (#133661) üzenetére


FerNandor
őstag

Szuper... Vicc komolyan. Neten adtam le direkt emiatt, prohardveres rendelés volt a laptopszalonnál. Mostanában egyszerűen semmi sem jó, amit az ember vesz.
Csak azt nem tudom, hogy hogyan kell visszaállítani a laptopot alaphelyzetbe, DOS-os volt. Abba az állapotba, ami első bekapcsoláskor volt oprendszer nélkül. Most eredeti win10 van rajta.

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#133663) Tikakukac válasza FerNandor (#133662) üzenetére


Tikakukac
titán

Teljes gyalu, aztán valami karakteres DOS-os móka mehet fel, úgy tökéletes.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#133664) FerNandor válasza Tikakukac (#133663) üzenetére


FerNandor
őstag

Azt hogy kell pontosan? Kell-e ezt egyáltalán megcsinálni elálláskor, a gyári helyzetet visszaállítani?

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#133665) Bluesummers válasza FerNandor (#133651) üzenetére


Bluesummers
őstag

Ez amolyan 15 éves MSI megoldás. De neten is meg lehet nézni. Amúgy meg AltGr+J = í. Ennyi. Nem is használoma bal oldal shift melletti í-t. De itt is megnézhetted volna vásárlás előtt --> [link]
Hosszú enterrel mi a gond? Amolyan US érzetet ad ;)

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#133666) FerNandor válasza Bluesummers (#133665) üzenetére


FerNandor
őstag

Párom tanult 10 ujjas gyors írást. Gépeléskor majd biztos altgr+j-t fog nyomogatni :DDD
Hát sajnos vétel előtt nem tálaltam meg ezt az oldalt, pedig vagy 100-at megnéztem, mert erről a 250 G6-ról
nem nagyon tálaltam semmi információt. Ez olyan, mintha vennél egy autót, de a kuplung fent lenne a napellenzőnél.

Az enter a kisebb gond.

Nekem egy Thinkpad T61 van, német billentyűs, de én ezt így akartam annak idején, ott folyamat csinálnom kell az á-t, é-t, í-t, ó-t, de én ezt akartam.

[ Szerkesztve ]

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#133667) Chaser válasza FerNandor (#133654) üzenetére


Chaser
titán

Probalok rajonni milyen billzet lehet, nem eu, de usen ott talan a ctrl van, ha keskenyebb az enter oda is elfert volna i.
Nem tudom elkepzelni, h ez gyari hp megoldas legyen, kivancsi vagyok

Szerk: nemet billzet is eus, ha kiosztast magyarra allitod ott vannak a magyar ekezetesek a helyukon, en uk angolt szeretem a legjobban, azon keves sallang van nyomtatva.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#133669) S-IW válasza Bluesummers (#133665) üzenetére


S-IW
tag

A képek alapján azon is olyan a billentyűzet, ha jól látom.

(#133670) customer114


customer114
senior tag

Az Asus GL752 nem ajánlott kategória, igaz? Átfestett X vagy valami ilyesmi rémlik, hogy elhangzott róla.

[ Szerkesztve ]

(#133671) Mikulásbá válasza customer114 (#133670) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Igen.

(#133672) customer114


customer114
senior tag

Asus G551VW mellett döntöttem végül. Aprón van 200e-ért új.

Azonban félek tőle, hogy a 4 magos i5 6300hq throttingolni fog benne. Ugyan ez a G551 i7 6700hq-val még aida stressz teszt alatt is throttingol. És a két procinak hasonló a tdp-je. Jogos az aggodalmam?

Köszi

(#133673) Frawly válasza Bluesummers (#133665) üzenetére


Frawly
veterán

A hosszú Enterrel az a baj, hogy miatta az ű a billentyűzet jobb szélére kerül, és túl sokat kell oda nyújtózkodnia gépíráskor a jobb kisujjnak, ergo nem felel meg a magyar gépírásszabványnak. Aki nem gépírva használja, annak mindegy, aki gépír, az meg ért hozzá annyira, hogy nem vesz gépet magyarított billentyűzettel. Akkor már német, osztrák, svájci, UK angol kiosztás, mert az fizikailag megfelel a magyar gépírásszabványnak (extra billentyű a bal Shift és az Z között az alsó sorban, meg fejjel lefelé fordított L alakú Enter, az L és Enter között így 3 billentyű van az alapsoron), persze szoftveresen magyar kiosztással használva.

(#133674) Frawly válasza FerNandor (#133662) üzenetére


Frawly
veterán

A laptopot, amit visszaküldesz, ne állítsd vissza alaphelyzetbe, nem tudom, hogy honnan szedted, hogy neked kéne ilyet tenned. Max. egy zerofilles vagy live linuxos dd if=/dev/zero parancsos megoldással menj végig az adattárolón (azaz egyszer írd felül a tárterületét), azért, hogy ha mentettél rá titkosítatlan személyes adatot, akkor ne férjenek hozzá. Semmilyen DOS-t meg hasonló szart nem kell feltelepíteni rá. Egyszerűen dobozold vissza és küldd vissza. Nem kell hozzá hibásnak sem lennie a notinak, indokolás nélkül elállhatsz, akár olyan alapon, hogy nem tetszik, vagy meggondoltad magad. Annyi, hogy a visszaküldési költség téged terhel.

(#133675) Mikulásbá válasza customer114 (#133672) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

i5-öt bírnia kellene,inkább annak nézz utána,hogy a VW az nem IPS paneles,ha jól tudom.

(#133676) Spongyabob76


Spongyabob76
csendes tag

Sziasztok,

Segítségeteket kérem acer aspire 5536g laptopom pótlására. Hozzáteszem nőből vagyok, így bár vannak fogalmaim a dolgokról, nem szeretném ha átvernének ha vásárlásra kerül a sor, vagy megpróbáljanak olyan gépre rábeszélni ami nem éri meg az árát.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
A héten szeretném beszerezni.
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
150-200 e ft.
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Otthoni használatra, internetezés, filmnézés, semmi extra.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Nem játszom.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Nem értek hozzá, de gondolom a legjobb a full hd, IPS. Segítenétek? Méretben 13,3-15,6. Bár hajlok afelé, hogy a 15,6- os jobban látható lenne.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Nagyon ritkán, max. évente néhányszor.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Nem lényeges win.10-et lehessen rá rakni.
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
SSD- t javasoltak nekem, mérete nem lényeg. Optikai meghajtó nem szempont. Memóriához nem értek, de gondolom 4g ma már a minimum.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
HDMI, ha billentyűzet világítás lenne az jó lenne.
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Csak új.

Előre is köszönöm a segítségeteket.

Üdv: Spongya

(#133677) customer114 válasza Mikulásbá (#133675) üzenetére


customer114
senior tag

Mondanak ilyet is olyat is róla. Hivatalosan a HD TN paneles, a FHD és 4k már IPS. De, személyesen fogok érte menni, és ezt mindenképp ellenőrzöm majd.

(#133678) Bluesummers válasza FerNandor (#133666) üzenetére


Bluesummers
őstag

Középsuliban én voltam az osztályunkban a leggyorsabb gépíró. AltGr+J-znem kellett, mivel 1. munkahelyemen nem volt hosszú í-nek hely (US billentyűzet, hosszú bal Shift). Most már az a fura, ha nem AltGr+J-zek :U

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#133679) FerNandor válasza Frawly (#133674) üzenetére


FerNandor
őstag

Van náluk 31 napos cseregarancia, aminél azt írják, hogy szoftveresen is gyári állapotban veszik vissza.

14 napos elállásnál akkor nem kell nekem visszaállítanom? ez 100%?

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#133680) Khelben válasza customer114 (#133672) üzenetére


Khelben
nagyúr

Jogos, de inkább veszíts el 5% órajelet, mint hogy 99 fokra melegedjen a cpu, mint a GL modellben.

(#133681) spyduck válasza FerNandor (#133679) üzenetére


spyduck
nagyúr

De igen! Ott sem koteles a kereskedo visszavenni egy letorolt ubuntu vagy karc utan vagy eppen hianyos csomagolas eseten. Pontosabban kotelezo, csak egy kolcsonosen kialkudott aron.

(#133682) Khelben válasza FerNandor (#133679) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ugyanolyan állapotban kell visszaadnod a gépet, ahogy kaptad. Ha DOS volt rajta, akkor úgy, ha Windows meg mindenféle gyári segédprogram, akkor úgy. És nem lehet sérült vagy karcos sem. Egyedül a csomagolást "bánthatod". Ha a fentiek közül valami nem teljesül, akkor a visszatérített árból a kereskedő levonhatja azt az összeget, amibe az eredeti állapotba visszaállítás került.

(#133683) Tikakukac válasza FerNandor (#133664) üzenetére


Tikakukac
titán

Igen, eredeti állapotot állítasz vissza. Tehát te ahogy megkaptad a gépet, pont úgy visszaadod, a cég pedig amennyit te fizettél neked kifizet. Minden ami eltér a gyáritól az egyik oldalon, eltér(het) a másik oldalon is.

DOS installért meg gugli sokat segít, rengeteg módja van.

Bluesummers: Ezzel az a gond, ha elég rendesen váltogatsz helyeket, akkor megbolondulsz. Anyámnak gépírás volt az első szakmája, neki 1 másik kiosztású gép halál.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#133684) Bluesummers válasza Tikakukac (#133683) üzenetére


Bluesummers
őstag

Most van lengyelben 5. melóhelyem, de már notiknál se nézek le mit írok. Egy-kétszer azért van pár mm-nyi billentyű eltolódás a klaviatúrán, akkor oda kellett néznem, hogy az meg mi volt. Alienware / HP / Lenovonál voltak éles váltások, utóbbinál a CTRL helyett FN gombot furcsálltam, de BIOS-ban átállítottam. :) Amúgy ha túl sok a billentyűváltás, az se túl egészséges. Még talán mindig a HP 6910P / 6930P-s notik a favoritom, ha a klaviatúrát nézzük. Jól szét volt tördelve minden, nem folyt egybe az egész, mint a mostani csikletes sz@rokon ... tehát azokon tudtam legjobban írni, így emlékszek vissza. Azért a DELL Latitude és Precisionök is jók. Legsz@rabb a Lenovo gagyi műanyag kopogós, behorpadós, attól frászt tudok kapni, szerencsére életemben talán 2-szer volt hozzájuk szerencsém.

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#133685) Tikakukac válasza Bluesummers (#133684) üzenetére


Tikakukac
titán

Van a kretén megoldás, amit az Acer csinál leginkább. És van ez. Na, most ha nekem jobb kézre kell átrakni egy "í" karaktert space mellé, az nem mm hanem ortó mód szopó. Főleg, ha mondjuk otthon vár valami rendesebb mecha bill, mint nálam. Azután már egy alap notis billel is sírás kerülget, ez a szörnyszülött pedig mindennek a meggyalázása. A pénzügyes head aki ezt jóváhagyta nézzen magába. Nagyon.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#133686) opr


opr
veterán

Udv a szakiknak!

Hugomnak kene uj laptop, ebben szeretnem a segitsegeteket kerni.
(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? - Hugomat ismerve, tegnapelott...
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit) ~250kiloHUF
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén) - Altalanos multimedia, netezes, filmezes, illetve tanulgat programozni, de semmi komoly
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? - Nem lenne jatekra hasznalva.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? - 13", matt, ips
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? - Utazas kozben nem hiszem, hogy hasznalva lenne, de hordozva lenne. Lakason belul is sokat, meg kirandulasokra ide-oda, de azert nem napi szinten.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) - Lehetoleg ne legyen, van neki (pasijanak) legalis licenc.
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?- Mindenkeppen SSD, 8gb ram legyen.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…) - webkamera
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával) - csak uj

Eddig ezt nezte ki maganak, ami szerintem nem rossz, csak nem IPS, es a felbontas boki a szemem, bar lehet, hogy 13"on elfogadhato az 1366*768.

Elore is koszonjuk a segitseget! :R

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#133687) gjohnny válasza Khelben (#133635) üzenetére


gjohnny
tag

(#133635) Khelben köszi. Én is IPS felé hajlok, de azért vacillálok, mert azt olvastam, hogy 15"-on az FHD felbontáson nagyon kicsik a betűk, nehezen olvashatóak. Neked mi a tapasztalatod ezzel?

(#133688) tivadarky


tivadarky
csendes tag

Sziasztok,
Notebook vásárlásban kérnék segítséget. Páromnak kellene a sulihoz, főleg irodai programok, netezés, kis programozás.
Kijelző méret: 14 v 15 colosat szeretnék
Memória: 8gb
Tárhely: SSD mindenképp legyen
Mivel sokat lesz hordozva előnyösebb lenne egy viszonylag könyebb laptop és aminek az akksija jól bírja.
Keretünk: 220+-

Előre is köszönöm a segítséget.

(#133689) Tikakukac válasza opr (#133686) üzenetére


Tikakukac
titán

240k-ból van IPS FHD is 250-es SSD-vel, 200k-ért 120-assal is, abban csere és meg is vagytok ;)

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#133690) Khelben válasza tivadarky (#133688) üzenetére


Khelben
nagyúr

HP Probook 430 G4 tökéletes lenne.

(#133687) gjohnny : Win10 alatt már nagyjából jól működik a felskálázás, max néhány régi, speciális programnál lehet ebből gond.

[ Szerkesztve ]

(#133691) opr válasza Tikakukac (#133689) üzenetére


opr
veterán

Hol? Akar priviben tudsz dobni egy linket legyszi? :R
Illetve akkor maga a modell (probook g4) jol emlekszem, hogy ajanlott kategoria?

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#133692) Dinter válasza Khelben (#133660) üzenetére


Dinter
addikt

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? a héten minél előbb
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit) ~200k
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén) leginkább suli és programozás, néha játék
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? Full HD ha lehet, LoL és FIFA (ha bírja)
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? csak FHD, IPS ha belefér
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? hordozva lesz, utazás közben nem gyakran használnám
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) jobb ha nincs rajta
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? 256GB SSD, vagy az is jó ha HDD van benne és kicserélem. 8GB RAM, optikai meghajtó nem szükséges
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…) nincs
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával) jó állapotú használttal sincs bajom, de nem találtam olyat amit ki tudnék használni

A Dell egyik szülőm cégétől lenne, a Fuji-t meg laptopszalontól venném.

(#133693) Prowler


Prowler
senior tag

Sziasztok!

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Mostanában bármikor.
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
120-135 ezer Ft
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Internet, Youtube, Telegram Desktop
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Játékra nem használnám.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
13.3",matt, HD+ legalább, előny ha FullHD.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Havonta talán egyszer hordoznám.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Nem kell.
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
8GB RAM, dedikált GPU nem kell.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
Billentyűzet háttérvilágítás ha lehetséges.
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával) Csakis használt

Jelenleg egy Latitude 6430-at nyúzok, remek gép. Elsősorban csak tippeket várok, mi lenne a megfelelő utódja ennek a gépnek? Egy kisméretű, lehetőleg U-s procis gépet keresek. Dellt részesíteném előnyben, Thinkpadok nem jönnek be nagyon, HP billentyűzet kiosztása meg megőrjít. Előre is köszönöm a segítséget.

Veremivadék Undorkutya

(#133694) Khelben válasza Prowler (#133693) üzenetére


Khelben
nagyúr

Dell E7440-et talán ki lehet fogni már ennyiért. Vagy HP Elitebook 840-et.

(#133692) Dinter: ha a játék a fontosabb, akkor Asus K501 vagy HP Pavilion. Ha a programozás, akkor meg a Fujitsu A557. Az 5567 kb. a Pavilion szintje minőségben. Programozásra és hordozásra biztos nem azt venném.

[ Szerkesztve ]

(#133695) Tikakukac válasza opr (#133691) üzenetére


Tikakukac
titán

Hát én hirtelen 5 boltot is találtam, szóval guglival annyira nem nehéz. M-el kezdődik és soft-ra végződik, ott biztosan kapsz 200k alatt is.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#133696) Prowler válasza Khelben (#133694) üzenetére


Prowler
senior tag

Köszi Khelben, ahogy nézem üzletiben már nincs is 14" alatt semmi?

Veremivadék Undorkutya

(#133697) Dinter válasza Khelben (#133694) üzenetére


Dinter
addikt

És az Asus mennyire megfelelő programozásra? Arról sehol sem találtam infót, hogy GDDR5 v 3 a videókártyája. Illetve mennyire nehéz SSD-t belerakni?

(#133698) Khelben válasza Prowler (#133696) üzenetére


Khelben
nagyúr

De van, 12-esek, E7240 a Dellnél, 820 a HP-nál. E7240-ből nem tudom, van-e fullhd, 820ból van.

[ Szerkesztve ]

(#133699) Prowler válasza Khelben (#133698) üzenetére


Prowler
senior tag

Köszönöm, utánaolvasok mindkettőnek.

Veremivadék Undorkutya

(#133700) opr válasza Tikakukac (#133695) üzenetére


opr
veterán

Nagyon koszonom! :R
Guglim vegre atallt angol lokaciora, igy magyar talalatokat eleg nehez belole kicsikarni ilyen teren, ahol kb csak angol szavak vannak, megpiszkalni meg nem merem, igy is egy evebe telt szegenynek, hogy felfogja vegre mi a helyzet. :DDD

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.