Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#121851) Khelben válasza boxgamer12 (#121849) üzenetére


Khelben
nagyúr

Dell 7559, Asus G551, esetleg a lenti N551. Inkább i5-tel venném mindet, csak a Dell hűtése bírja az i7-et.

(#121852) Preferia234


Preferia234
csendes tag

Sziasztok!

A segítségeteket kérném.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? A következő négy hétben.
(2) A gépre szánt összeg forintban? 100 és 150 között
(3) Felhasználás? office programok, nagyon alap videószerkesztés, internetezés, filmnézés
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? Nem
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? 15 colosnál legyen nagyobb
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? Igen, úgyhogy egy viszonylag jó aksi is kellene
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) Nem szükséges, veszek rá külön
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? Min 500 Gb, optikai kell, de azt nem tudom, hogy SSD kellene-e bele ehhez a felhasználáshoz vagy hogy mennyi RAM legyen
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…) Nincs
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával) Lehet használt is, de csak garanciával

Ezt néztem ki: https://www.laptopszalon.hu/dell/dell-inspiron-5558-di5558n2-5005-4gs128d4bk-11-laptop_23716-adatlap Mit gondoltok? Szükséges ennyire erős gép, vagy az általam kívánt célokra elegendő lenne egy olcsóbb is?

Köszönöm szépen előre is a segítségeteket!

(#121853) Sententious válasza Khelben (#121604) üzenetére


Sententious
tag

Róla mi a vélemény? Ugyanaz a baj vele, mint az N551/2 és G551-gyel i7 terén? [link]

(#121854) szaszab válasza Sententious (#121853) üzenetére


szaszab
aktív tag

(#121855) Khelben válasza Sententious (#121853) üzenetére


Khelben
nagyúr

Annál sokkal súlyosabb a helyzet, mert itt ráadásul hely sincs normális hűtésnek.

(#121852) Preferia234 : a helyedben inkább használt HP 8570p-t vennék, sokkal erősebb a hardvere és jobb a háza, billentyűzete. 37. sor

[ Szerkesztve ]

(#121856) Komi28 válasza Khelben (#121847) üzenetére


Komi28
senior tag

Köszi a választ :)
Találtam egy ILYET ez csk abban külömbözik amit te linkeltél, hogy 8gb ram van benne? :F

(#121857) Sanki


Sanki
addikt

Sziasztok.
(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? 1-2 héten belül
(2) A gépre szánt összeg forintban? 50ezer, max 55 ezer Ft
(3) Felhasználás? Egyelőre csak irodai programok a diplomamunkám befejezéséig (word, excel, powerpoint), utána általános felhasználás (netezés, filmnézés), játék nagy ritkán (pl. skyrim)
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? Esetleg skyrim, alacsony részletesség is elég, 30 FPS körül.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? Nem releváns számomra.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? Januárig heti rendszerességgel, utána ritkábban.
(7) Operációs rendszer? Windows 7
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? HDD is megfelel (min. 160 GB), esetleg később meggondolom az optikai meghajtó cseréjét is SSD-re. RAM: min. 4 GB
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? -
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? Természetesen használt az ár miatt.

Eddig ezt a Dell Latitude E6220-t néztem ki, ez nem tudom mennyire van jó árban és, hogy megéri-e. Ha esetleg a fentebb említett árért van jobb, akkor nyugodtan jöhetnek a tippek.
Előre is köszönöm. :R

(#121858) garrotter


garrotter
tag

Sziasztok!

Segítséget kérnék (sajnos a Sony vaiom kijelzője 4év után megadta magát), most 3 gép között gondolkodom:
HP probook gen4
Asus X550VX
HP Pavilion 17

Persze más javaslatot is megfontolok. Alapvetően PhotoShop, Illustrator, némi kódolás, egy-két virtuális gép futtatása a fejlesztéshez és egy kis játék (főleg GTA V.) lenne a felhasználás a böngészésen kívül. Lehetőleg hasonló, vagy még inkább, nagyobb időtávra szeretnék vásárolni.

Eddig az ASUS tűnik a befutónak az i7 és a dedikált videó kártya miatt. A ProBook előnye, hogy újabb a proci és elvileg üzleti felhasználásra szánták, tehát lehet, hogy tartósabb. A Pavilon mellett a kedvezőbb ár szól.

"Emberi törvény kibírni mindent, s menni mindig tovább, még akkor is, ha nem élnek már benned remények és csodák."

(#121859) odrif


odrif
MODERÁTOR

Üdv!
Mi a véleményetek erről a laptopról?[link]
Megbízható, minőségi, tartós?

20 éve a Prohardveren

(#121860) tru23


tru23
csendes tag

Sziasztok, néhány új info merült fel a vásárlásommal kapcsolatban, így frissítettem a listát.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Februárig bezárólag, nem sürgős.
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
400-450 ezer
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Általános használat (böngészés, film, office) mellett néha játszanék is.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
League of Legends, Europa Universalis 4, Simcity, Civ5
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
14 alatt inkább, nagyon max 15
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Hordoznám rendszeresen, egyetem -> otthon -> kollégium -> stb. Nagyobb akkuidő sokat segítene.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
-
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
SSD kellene, optika mindegy
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
-
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Használt gép is teljesen oké.

Mivel sejtem, hogy ezt így ebben a formában ennyiért nem lehet összehozni és kompromisszumokat kell hozni, két irányban érdeklődnék.
Az egyik az, hogy milyen noti jöhetne szóba ami alkalmas játékra is, de a hordozhatósága is a jobbak közé tartozik, jobban bírja a strapát (súly fontos szempont lenne).
Másik pedig az, hogy létezik-e olyan ultrabook-szerű noti, ami könnyű, jól hordozható, és bár összességében gyengébb, de játék elfut rajta úgy ahogy, de lehet nyúzni néha és nem fog beledögleni 1 éven belül?

Vagy teljesen esélytelen ez így ebben a formában és mondjak le teljesen valamelyikről?

(#121861) Khelben válasza odrif (#121859) üzenetére


Khelben
nagyúr

odrif (#121859): A három közül egyik sem. Ha kitöltöd az összefoglalót, talán tudunk segíteni.

(#121858) garrotter : egyiken sem fogsz photoshopozni a tn panel miatt. A Probookon pedig el se fog indulni a GTA5. Nézd meg mediamarktban vagy aqua-ban az Asus N551-et.

(#121860) tru23: vagy játék, vagy hordozhatóság. Választani kell, nincs olyan gép, ami mindkettőt tudja.

(#121857) k.sanyi92 : ha megbízható az a bolt, akkor 1 év garanciával jó áron van a Dell. A Skyrim szerintem nem fog élvezhetően futni rajta.

(#121856) Komi28: úgy néz ki, igen.

[ Szerkesztve ]

(#121862) Sanki válasza Khelben (#121861) üzenetére


Sanki
addikt

Értem, köszi.
Fent van hardveraprón is az eladó, már vásároltam tőle és teljesen megbízható. http://hardverapro.hu/tag/jamy01

(#121863) odrif


odrif
MODERÁTOR

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Még az idén.

(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
100-150 e. forint

(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
irodai programok, internet, nagyon ritkán pici játék (Wot)

(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
WoT

5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
kizárólag 13,3-14' ,matt, lehetőleg Full HD

(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Ritkán lenne hordozva.

(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
semmi

(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
Nem fontos

(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
világító billenytűzet., AC wifi
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
használt minimum 1 év garanciával

20 éve a Prohardveren

(#121864) pandion válasza Tikakukac (#121706) üzenetére


pandion
tag

Hali,
Igen, azt közben én is tudomásul vettem, hogy az aspire-nak nagyon retek a kijelzője... Kár, pedig az alap SSD+HDD nagyon tetszett.
Helyette kinéztem ezt: Lenovo IdeaPad 510 15 Erről mi a véleményed, van tapasztalata valakinek?
Köszi

(#121865) Preferia234 válasza Khelben (#121855) üzenetére


Preferia234
csendes tag

Köszönöm!

Viszont nekem minimum 500 Gb kellene és a garancia is fontos lenne. Ilyen feltételekkel a Dell Inspiron 5588-nak van alternatívája?

(#121866) garrotter válasza Khelben (#121861) üzenetére


garrotter
tag

köszi, nézelődök még.

"Emberi törvény kibírni mindent, s menni mindig tovább, még akkor is, ha nem élnek már benned remények és csodák."

(#121867) Khelben válasza odrif (#121863) üzenetére


Khelben
nagyúr

Körülírtad ezt a gépet: [link]. Az árából gondolom sejthető, hogy mekkora kompromisszumokat kell kötni. Az egyetlen gép, ami többé-kevésbé kielégíti az igényeidet, az Asus K401. Refurbished gépként elérhető 180k körül. Gyárilag újracsomagolt, 2 helyett 1 év garanciával. Eredeti ára 270k, szóval nem rossz ajánlat. Egyetlen hátránya a fényes kijelző.

(#121865) Preferia234 : erre is van garancia és egy mozdulattal cserélhető a hdd. Szerintem kérheted hdd nélkül és veszel bele akkorát, amekkorát szeretnél. A Dell 5558 olyan ehhez képest, mint egy Opel Corsa egy 5-ös BMW-hez képest.

[ Szerkesztve ]

(#121868) Viharlord


Viharlord
csendes tag

Sziasztok!
A következő paraméterekkel keresnék laptopot:
(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Idén karácsonyra
(2) A gépre szánt összeg forintban?
Az eredeti elképzelés kb 150k. Kicsit olvasgatva a fórumot ez nem tűnik reálisnak, főleg mert a gépet több évre választanám (3-5 év). Ha az alábbi követelmények szerintetek sem férnek bele a 150be, akkor érdekel a minimum (200, 250, 300, ...?), hogy mennyire nem passzolnak az igényeim a kerethez :)
(3) Felhasználás?
irodai programok, egy kis programozás (semmi megterhelő), néha kezdő fotószerkesztés, inkább a hobbi/tanulás kategóriában, filmnézés
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
A játék nem szempont.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Ha lehetséges, akkor matt IPS, méret mindegy (ha nagyon kell a nagy kijelző, akkor monitorhoz "dokkolnám")
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Napi szintű hurcibálás, aránylag sokat menne akksiról.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Nem kell semmi, van Win10, driver támogatás legyen.
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
Szeretnék SSD-t 240eset legalább, és 8 GB RAMot. HDD Nem kell, ha van neki hely opcionálisan az persze nem baj, Optikai meghajtó nem fontos, de örülök ha van.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
VGA és HDMI port, jó volna egy webcam is.
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? Új gépet szeretnék, belföldről.

Tudom, hogy egy elszállt felsorolást mutattam, de nagyon megköszönöm a hasznos válaszokat előre is :)

(#121869) Technoman


Technoman
őstag

Sziasztok!
Nem tudok segíteni a családtagomnak 3 gép közül választania. A gépek megvannak, de nem tudom , hogy melyik lenne a jobb választás neki
Van rá 160-156 pénze rá. Otthoni felhasználásra kéne, grafikai hobby szinten (szeret grafikai megoldásokat használni, fontokat, rajzokat, térképeket használni ill. ezek megjelenítésére de NEM munkaszinten) + a Google Earth teljes (3D-s) megjelenítése lenne az elvárás + a hivatalos Win 10 megléte.
A versenyzők:
1. [link]
2. [link]
3. [link]

Úgy az alap különbségeket értem, de pld nem tudom, hogy a vid karik közül melyik a jobb, az nVidia GeForce GT 920M vagy az AMD Radeon R5 M330, mindkettő 2 GB-s.

Köszi :R

[ Szerkesztve ]

(#121870) Khelben válasza Technoman (#121869) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ezek közül egyedül a HP 250, ami nyomokban notebookot tartalmaz. A többit elkerülném a helyében messzire. És nem a hardverről beszélek, hanem a házról, a billentyűzetről. Viszont grafikához a kijelzője nem lesz jó, oda valami IPS gép kellene, de az 240k-tól indul kb.

(#121868) Viharlord: neked is azt tudom mondani, hogy erre a felhasználásra a legjobb kompromisszum az Asus N551 kifutó változata, mely most 240k körül megy (mediamarktban, aqua-ban lehet találni). Ha a minőség fontosabb, mint a teljesítmény, akkor a szintén kifutó Fujitsu A555G-t (fontos a G) lehet kapni még pár helyen, szintén 240k körül.

[ Szerkesztve ]

(#121871) elefontelefo


elefontelefo
tag

Azért OFF, mert azt pont tudom, hogy milyen gépre van szükségem, csak az a kérdésem, hogy van-e valakinek tapasztalata a XoomStore nevű áruházzal kapcsolatban. Úgy látom, ezeknek az árai már versenyképesek azokéval, akik a H.aprón hirdetnek... Vajon megbízhatóak, tényleg azt szállítják, amit megadnak? Sajnos azt nem írják ki, hogy IPS-paneles-e a cuccuk. Azt viszont igen, hogy "nem matrciázott" a billentyűzet, ez azt jelenti, hogy nincsenek ráírva a magyar betük, azt nekem kell házilag filctollal ráírni? Angol nyelvüek lehetnek a Windowsos gépeik? Köszi!

(#121872) Tikakukac válasza elefontelefo (#121871) üzenetére


Tikakukac
titán

Szokásos megszlovákozott meg Isten tudja milyen helyek egyike.

Elkerülendő a későbbi szopót, főleg ha ajándék lesz: Pavilion 15 fér bele ennyibe ja, hogy kórájfájv. Minden más amit találsz gyanús, de inkább biztosan szopó lesz.

1 darab ötletpad van ennyiben, ezen úgy 2k haszon van. Hogy milyen áfacslós és egyéb megoldásokban intézed a nyilvánvalóan túlzott igényekhez mért gépedet, az ne itt legyen :N Tisztán és törvényesen ilyen gépet nem veszel, az az 1 ami van pedig szemét.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#121873) dugo_ válasza elefontelefo (#121871) üzenetére


dugo_
veterán

Csak egy gyors gugli:

"Lefordítom:
raktárkészlet nincs,
szállítás esetleges,
szerződésszegés és félrevezetés van,
felelősségük semmi

és majd talán egyszer visszautalják a notebook árát..."

Valószínűleg nem véletlen, hogy ezeket az árakat nem találod meg más, megbízható boltokban. A megadott kerettel a kijelzőt szem előtt tartva pedig csak i3-as IPS-es Pavilionok férnek bele, amik max asztali netezős gépnek jók szükségmegoldásként.

(#121874) elefontelefo


elefontelefo
tag

Köszönöm mindkettőtök válaszát, én is valami ilyesmire tippeltem, és bocsi az OFF-ért.

Még valami: Lenovo Yogákról vélemény? vagy ez így most túl tág? ha mondjuk van benne "kórájfájv" :)) , az már egy elfogadható konstrukció, nem?

(#121875) Tikakukac válasza elefontelefo (#121874) üzenetére


Tikakukac
titán

Az i5 önmagában jó. Amit köré raknak és supportnak hívnak, na azzal van nekem bajom.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#121876) Ukeve


Ukeve
tag

Sziasztok! :)

Szeretnék laptopot vásárolni, és ebben kérném a segítségeteket.

1., 1-2 hónapon belül szeretném megvásárolni a kiszemelt gépet.
2., Nettó ~250 ezer fölé nem szívesen mennék.
3., Elsősorban általános felhasználás, másodsorban programozás (Visual Studio), és játék. A játék az elmúlt éveket megfigyelve, egyre kevésbé fontos számomra, de jó lenne, ha lenne benne egy közép kategóriás videokártya, amin kompromisszumokkal, de elindulnak a játékok.
4., Játékok: WoT, The Crew, Crysis 2, Battlefield 3-4 stb. Ezeket a mostani gépemen Full HD-ban (I5 4440, 8GB, GTX750Ti) kényelmesen tudom futtatni, nyilván laptopnál egy kicsit lejjebb kéne venni a részletességet, de ez nem lenne gond.
5., Full HD, IPS. A méret nem a legfontosabb.
6., Hétvégente lenne utaztatás (Eger-Budapest-Eger), ha nem tudom használni út közben, azt túlélem. :D
7., Op. rendszer nem kell.
8., Mindenképpen legyen benne SSD (128/256GB), és 8GB RAM. Ha nincs benne HDD, az nem probléma, külső winchestert bármikor tudok venni.
9., Különösebb igény csak annyi lenne, hogy min. 4 magos I5-ös proci legyen benne, de ahogy láttam ilyen árkategóriában, ez már alap.
10., Csak új gép.

Remélem nem túl nagyok az igények, és ezért az árért ez megvalósítható. :D

Előre is köszi! :R

[ Szerkesztve ]

(#121877) elefontelefo


elefontelefo
tag

Én egy 13"-os Yoga hibridet használok otthoni gépnek bő fél éve, és hiába van a hajtópánton kívül full műanyaból az egész, nekem masszívnak tűnik, semmi bajom vele, csak a billentyűzete kevésbé pengés. Mondjuk összehasonlítási alapom a napi használat szintjén nem nagyon van, ill. csak ennél sokkal gyengébb, régi gépek, családtagoknál.

(#121878) Chaser válasza elefontelefo (#121877) üzenetére


Chaser
titán

ha gariztatni kell valamiért valszeg akkor lesznek gondjaid vele ( :...leginkább ne legyen ré szükség

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#121879) elefontelefo válasza Chaser (#121878) üzenetére


elefontelefo
tag

Mert? 1 év garival vettem. Nem javítják meg, ha elromlik? Akkor garancia szempontjából mely márkák megbízhatók? Köszi

(#121880) elefontelefo válasza Tikakukac (#121872) üzenetére


elefontelefo
tag

"1 darab ötletpad van"
Jaa, amúgy ez melyik lenne pontosan nálad? és az miért szemét? Köszi

(#121881) Chaser válasza elefontelefo (#121879) üzenetére


Chaser
titán

2 év gar a kötelező ha "normális" boltból vetted..lenovo és garancia szavakra rákereshetsz sztem
fujitsu, dell, hp, ezek korrektek akkor is ha garanciára kerül sor, persze kirívó esetek mindnél vannak/voltak/lesznek, lenovonál egy ideje már az a kirívó ha gyorsan és gond nélkül megcsinálnak valamit
többi gyártó garanciája se olyan horror, leghátul mindenképp a lenovo kullog
témaösszefoglalót ajánlanám elolvasni, nem csak a hw-t veszed, a mellé adott körítést, pl kijelző, billzet, ház stb, hanem a supportot, garanciát is a géppel, ezeket mind együtt kell nézni, különállóan nincs értelme kiemelni csak azt pl hogy húúúdeerős', mivel szerves része mind egy notebooknak

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#121882) Tikakukac válasza elefontelefo (#121880) üzenetére


Tikakukac
titán

Bedobtam keresőbe a paramétereket, 1 darab gép van meg a legolcsóbb helyen is.

Hogy miért szemét passzolom. Ha a kövi gép 30k-val drágább, akkor eldöntheted épp mi nem lesz jó. A billzet klasszik Lenovo féle hullámos hulladék lesz ezt zsebre merem rakni előre is. Aztán a többi meg ízlés szerint, ha mákod van tűrésben volt minden műanyag, ha nem akkor lesznek olyan poénok, mint egyszer amit láttam: kicsit magasabb volt a baseplate meg a felső borítás is és nyomták egymást, a csavarok pedig fél év után szimplán kiszakadtak :P

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#121883) yxcv


yxcv
tag

Sziasztok,

Szeretném a segítségeteket kérni, hogy milyen laptopot válasszak. Láttam, hogy hasonló paraméterekkel más is keres gépet, de esetemben van néhány kényelemi, de fontos szempont, aminek teljesülnie kellene.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Akár azonnal.

(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
Max 150.000 Ft.

(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Általános netezés (főleg youtube-ozás), filmnézés.

(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
-

(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
15,6 " és ha lehet, akkor matt és IPS.

(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Egyáltalán nem lesz hordozva.

(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Ha nincs op.rendszer, az sem probléma, de ha van, akkor windows.

(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
Tárhely mérete teljesen lényegtelen, SSD sem fontos. Memória azért 4GB legyen és lehessen bővíteni a későbbiekben. Optikai meghajtó szintén nem lényeges.

(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
- Nyugdíjas szeretné elütni az időt a hosszú, téli estéken, ezért jó lenne, ha a beépített hangszórók élvezhető hangot produkálnának. Tudom, hogy nem kapok profi minőséget, de ha este leheveredik az ágyra, akkor azért élvezni tudjon egy filmet.
- Ami még fontos lenne, hogy a hűtés ne zajongjon. Sajnos van tapasztalatom olyan laptoppal, ami zavaróan zúgott a rendszeres takarítás ellenére is.
- Örülnék, ha az akksija bírná hosszabb ideig is, ne csak 1-2 óráig.
- Extrának még esetleg olyan billentyűzet, ahol nem pici "csíkok" az iránybillentyűk.

(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Mindenképpen újat keresnék.

Köszönöm előre is! :R

(#121884) elefontelefo


elefontelefo
tag

Fúúú bocsi, valamikor régen olvastam a topikindítót, de most valóban nem, és nem emlékeztem már rá. Akkor ha jól értem, 150-200 ezres kerettel mindenképpen inkább egy HP ajánlott, mint egy Lenovo... csak az a baj, hogy azokban nem IPS-panel van :((
Amúgy ha valaki Hardveraprón több száz pozitív értékeléssel rendelkezik és 0 negatívval, számlát, garit ígér, az nem lehet átverés, nemde? Hiszen ő nem tud beleszólni a fórum működésébe...
Köszi

(#121885) Tikakukac válasza elefontelefo (#121884) üzenetére


Tikakukac
titán

az nem lehet átverés, nemde?

Hadd ne soroljam az elmúlt 10 év történéseit :B

Ha venni akarsz valamit tisztán vegyed és boltból, rendes számlával. Hidd el, ha most 10k-t spórolsz később ezerszer fizeted vissza idegbajjal. Még néha így is. Nem véletlen nem veszek bizonyos dolgokat csak kiskerről.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#121886) Sententious válasza Khelben (#121855) üzenetére


Sententious
tag

Kicsit lentebb adtam az igényemet, ami a játékot illeti. Őt szemeltem ki. Ha már vásárlok egy laptopot, akkor szeretném, ha akár évekig szolgálna a mérnöki pályafutásom elején. Többnyire 3D tervezek, áramkört tervezek és LabVIEW-ben programozok. (Illetve előfordul még 1-2 más programozási nyelv is, de kevésbé számottevő.)

Viszont néha jó lenne egy kis Mafia 1,2 vagy Assassin's Creed és World of Warcraft.

Ez a gép erre alkalmas lehet? Ha esetleg valami nem stimmel vele (esetleg van jobb videókártyás változat drágábban), az ingerküszöbömet feltornáztam 360k-ra.

Köszi! :) :))

(#121887) taylor9414


taylor9414
csendes tag

Sziasztok, barátnőmnek kellene laptop, remélem tudtok segíteni.
(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Ezen a héten.
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
100-150 e. forint
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Office főként(word, powerpoint), internet, filmnézés.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Nem kell dedikált vga. Max Sims 2-3, menne rajta de arra bőven elég az integrált.
5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Matt jó lenne de ez mellékes, és akkor itt el is értünk a nagy dilemmámhoz, hogy érdemes lenne 15,6 helyett 14 colban gondolkodni. Jó a 15,6 de, ha van valami jó ajánlat 14-ben, azt szívesen megnézném. FHD jó lenne, de beéri a sima HD-vel is.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Lenne hordozva. De csak táskában. Esetleg a vonaton kis filmnézés, de ennyi.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Windows, de azt majd én szerválok rá.
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
Nem fontos
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
Semmi különleges.
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Ez mindegy.

A kinézettem a HP 250. Szerintetek van jobb alternatíva 14colban, vagy esetleg 15,6-ban? Köszi a segítséget előre is. :)

(#121888) Khelben válasza taylor9414 (#121887) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ha használt, akkor 14-es HP Elitebook 840 pl. 34. sor. Ha új, akkor csak 15,6-os lesz, a HP 250 G5 valamelyik változata, ebből kijön fullhd is. Sok hordozásra én biztosan nem vennék 15,6-ost, nehéz is és a vonaton ki se tudja nyitni rendesen.

(#121889) Bird111


Bird111
csendes tag

Üdv!

A következő notim kiválasztásában kérném a segítségetek.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? Akár azonnal, de 2 hónapon belül
(2) A gépre szánt összeg forintban? Felső határ 380-400k HUF
(3) Felhasználás? Elsősorban képszerkesztés/ fotó utómunkák munka céljából, majd játékok és irodai programok
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? 1080p, high beállítások mellett, stabil 30fps-el megelégszem a legtöbb címnél, csak ezt tudja tartani az új címeknél 1-2 évig.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt? Csak IPS jöhet szóba, a lehető legjobb RGB és sRGB lefedettséggel, viszont nem túlhúzott kontrasztot szeretnék látni rajta.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? Sajnos kénytelen vagyok hordozni, de a gép "könnyűségi" faktorából szívesen áldozok a normális hűtés, felépítés és bővíthetőség (esetleg m.2 sdd, több RAM) jegyében.
(7) Operációs rendszer? Nincs szükségem rá, vannak saját licenceim :)
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? Nincs semmi jelentősebb igényem, lehessen bele gond nélkül ssd-t/ RAM-ot pakolni, amikor szükségét érzem :) Optikai meghajtó egyáltalán nem kell.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? VGA csatinak örülnék, de tudom nélkülözni
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? Szóba jöhet a használt is, de csak számlával és garival.

Köszönöm a segítségeteket!

(#121890) Khelben válasza Bird111 (#121889) üzenetére


Khelben
nagyúr

"high beállítások mellett, stabil 30fps-el megelégszem a legtöbb címnél, csak ezt tudja tartani az új címeknél 1-2 évig."

Itt meg is bukott a mutatvány. Ennyiből 960M-et kapsz, amin pl. a Witcher 3 high-on 21 fps-t tud. A paneltől is túl sokat vársz, játékos gépekbe belépő ips paneleket raknak, nem olyanokat, amik fotós munkára valók.

(#121891) zsolti_20


zsolti_20
senior tag

Üdv! Újra itt mivel, nem nagyon jött be a Lenovo yoga 300... elég gyenge és ennyi pénzért rettentő drága.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Jövő héten.
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
265ezer Ft
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
filmnézés, internetezés, pici játék low felbontáson
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
elég lenne a low felbontás, sims kategória
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
méret nem lényeges leginkább IPS matt
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
házban lenne hordozgatva leginkább.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
windows
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
500Gb HDD vagy 512gb SSD, 4-8Gb RAM, optikai meghajto nem kell
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
árintőképernyő, 360fokos hajlítás
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
új gép csak.

(#121892) Killerlaca


Killerlaca
senior tag

Sziasztok

Érintős laptopot keresgélek streamek(2-3 videó egy időben) nézésére néhanapján egy kis játék.
(Fifa16-17, esetleg GTA 5 low beállítással)
Miket tudnátok ajánlani?
Árat azért nem írok mert nem tudom menyi az a minimum amennyibe kerül egy erre a célra megfelelő.

Köszönöm

Asus Z170 pro Gaming, i7-6700K, GTX 1060 6GB, OCZ 60GB, Corsair 8GB, Sharkoon 500W

(#121893) Zúzógép


Zúzógép
újonc

Üdv!

Laptopot szeretnék vásárolni a közeljövőben, elsősorban használtak között nézelődtem. Erre esett a választásom[link]

Programozásra és netezésre lenne használva. Az lenne a kérdésem érdemes e használt laptopért pénzt adni?

(#121894) Khelben válasza zsolti_20 (#121891) üzenetére


Khelben
nagyúr

360fokos hajlítás

Kerüld el, messzire. Asus N551-re keress rá, több helyen akciós most 240k körül.

(#121893) Zúzógép: 1366x768-as felbontásban mit fogsz programozni? Szerintem az kevés lesz.

[ Szerkesztve ]

(#121895) Isner


Isner
újonc

Mit gondoltok, játékra, melyik lenne a jobb választás, egy Lenovo Y700 i7-6700HQ, Gtx 960m 4gb, 8 gb ram ddr4, ssd vagy pedig egy asus rog g551jw i7 4720hq, 8gb ram ddr3 , ssd, gtx 960m 4 gb ?

[ Szerkesztve ]

(#121896) Tikakukac válasza Isner (#121895) üzenetére


Tikakukac
titán

Teljesen mindegy, proci overkill, VGA meg egyforma.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#121897) huan


huan
őstag

Sziasztok!
Szeretnék laptopot vásárolni:

1: esedékesség 1 hónapon belül
2: ára max.150ezer Ft
3: felhasználás: internetezés, online játék, NEM játékra
4: játékból csak online játék
5: 18", mindegy hogy matt vagy fényes (vagy nem mindegy?)
6: nem lenne hordozva
7: nem kell oprendszer
8: tárhely 1Tb, min.4gb Ram, DVD kell
9: webkamera legyen
10: új gép, garanciával

Eddig egy Dell 1525-ös gépem volt, mert elfogult voltam a Dell-márkával. Most nemtudom megéri-e az elfogultságot. Van egy 128Gb-os SSD-m, amit használnék pl oprendszernek az új gépben, de ha DVD-re is szükségem lenne, akkor....lehet nem fogom tudni.
Mi a különbség e 2 kategória között? Sok gépelés mit jelent?
Otthonra / Kisebb irodába kellene gép, játék nem lesz. 100-150k Ft
Otthonra / Kisebb irodába kellene gép, játék nem lesz, sok gépelés. 150-250k Ft

(#121898) Khelben válasza Isner (#121895) üzenetére


Khelben
nagyúr

G551-re legalább van működő garancia. De teljesen felesleges az I7, elég az I5 is, azt legalább le tudja hűteni.

(#121899) Bling95


Bling95
őstag

Szerintetek i5 6200 integralt intel hd 520-al vagy i3 5005u radeon r5 m430-al ? Jellemzoen office hasznalat , net, filmezes, neha egy kis photoshop. Hp 250 g5-t nezek jelenleg es ezek a konstrukciok jonnek szoba , mindketto 4gb rammal.

(#121900) zsolti_20 válasza Khelben (#121894) üzenetére


zsolti_20
senior tag

Miért érdemes elkerülni messzire ezeket a laptopokat? Egyik weboldalon találtam 1+1 év garanciával, de nem tudom mennyire megbízhatóak ezek a laptopok.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.