Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#122851) Xanyi


Xanyi
tag

Sziasztok!

Jelenleg egy ASUS X554LJ notit használok. i3 5010U, 4 GB RAM, nVidia GeForce 920M 2 GB, stb... Teljesítményre tökéletesen megfelel nekem, csak egy minőségtelen műanyag nyiknyak. Az második kijelző is hibás, hiába cserélték gariban, szétesik a burkolat a javítás óta, stb...
Hasonló tudással melyik márkában érdemes keresgélni? Fontos még a háztól-házig garancia.

Előre is köszönöm!

(#122852) Khelben válasza Xanyi (#122851) üzenetére


Khelben
nagyúr

HP 250 G4 vagy G5. Esetleg Dell 5558, ha találsz még valahol. Utóbbiban gyakoribb a dedikált vga, a HP-nál viszont jobb az anyaghasználat. Még nagyobb lenne a minőségi ugrás egy használt üzleti géppel, de ott megint csak a vga lesz a hiányzó láncszem.

(#122848) DeathLordX : annál a gépnél már nem csak a cpu-val lesz gond, lásd a kolléga írását lenn az Asus X554-ről. Ugyanaz a kategória a Lenovo is.

[ Szerkesztve ]

(#122853) samub650 válasza Ravenloft (#122843) üzenetére


samub650
csendes tag

Ezt a HP Pavilion 15-AB221NH 175e én megrendeltem, nekem kell a dvd lejátszó a dvd gyűjteményhez, meg esetleg később az ssd bővítéshez. A tesztelés után meglátom, megtartom-e, mert egyébként a
HP Pavilion 17-X008NH X5X96EA#AKC -t ezt néztem ki, de sajnos ezt nem akciózták. Kérdés a két gép videó kártyái közül melyik a szimpatikusabb, nagy különbség valószínűleg nincs közöttük.

(#122854) wowpegazus


wowpegazus
tag

Sziasztok!

Új laptopot szeretnénk venni, elsődlegesen netezés, filmezés, játék felhasználási célokkal.

- i3 vagy i5, esetleg i7 processzorok jöhetnek számításba.
- 150-200.000,- Ft értékhatáron belül
- legalább gtx 950m kártya kellene a játékok miatt (passmarkon 1748 pont)
- 8 gb ram
- 500Gb - 1 Tb winchester
- ssd nem lényeges (ha van az jó)
- op rendszer nem szempont - windowst raknék rá

Elég sürgős lenne - black friday miatt - de egy jó dealért várunk 1-2 hónapot. Akciók is érdekelnének

Előre is köszi!

(#122855) Khelben válasza wowpegazus (#122854) üzenetére


Khelben
nagyúr

(#122856) wowpegazus válasza Khelben (#122855) üzenetére


wowpegazus
tag

Köszi a gyors választ!

Egy ilyen gépet néztem ki:

https://www.laptopszalon.hu/notebook/altalanos_akcio_laptop/acer-aspire-f5-573g-555g-nx-gd6eu-010-laptop_24798-adatlap#feedback_new4

4 gigás a gtx 950m, 8 giga rammal, +96 gb ssdvel 205.000,- Ft

amit ajánlottál ugyanitt az extrák nélkül i3-al 215.000,- Ft

http://www.laptopszalon.hu/asus/ka_sorozat/ASUS_K501LX_DM145D_Intel_Core_i3_5010U_8GB_1TB_NVIDIA_DOS_Sotet_kek_fedlap_/_ezust_belso_K501LX-DM145D_22774.html

van esetleg valami olcsóbb alternatív megoldás, vagy amit linkeltem ránéznél?

(#122857) _Jana_


_Jana_
csendes tag

sziasztok!
Egy kérdésem lenne, ez a gép menyire jó 160 ezres kategóriában, valamint milyen az anyaghasználata, mennyivel rosszabb vagy jobb mint egy HP 250 g4?

HP 250 SP Z2X98ES Notebook ezüst i5-6200U SSD Full HD DOS

Intel®Core i5-6200U Processzor (2,8 GHz), Dual-Core
39,6 cm (15") Full HD 16:9 LED Display (tükrözödésmentes), Webcam
4 GB RAM, 256 GB SSD, DVD videokártya, Fingerprint
Intel HD 620 videokártya, HDMI, USB 3.0, WLAN-ac, BT
Kein Betriebssystem, készenléti idő 6 h, 2 kg
Billentyűzet: magyar (NEM matricázott, háttérvilágítás nélkül)
Garancia: gyártói (HP márkaszerviz)

(#122858) Khelben válasza wowpegazus (#122856) üzenetére


Khelben
nagyúr

Csak ismételni tudom magam. Ha lenne alternatíva, mondtam volna.

(#122857) _Jana_ : notebookot notebook boltban veszünk, nem noname webshopokban, kímélendő magunkat a későbbi hatalmas szopásoktól.

[ Szerkesztve ]

(#122859) _Jana_ válasza Khelben (#122858) üzenetére


_Jana_
csendes tag

Köszönöm válaszod, csak érdeklődtem. :)

(#122860) boycottee


boycottee
újonc

Sziasztok, laptopot szeretnék vásárolni. Leginkább gamer notikban gondolkodom, illetve egyetemi dolgokra kellene, mint a az office dolgok. A keretem olyan 300k max 350:) Amit kinéztem az a Dell 7559. Az egyedüli aggodalmam a 960m-es kártya.. A laptop február közepén-végén lenne fontos. Hallottam olyat, hogy jönnek majd a 10es szériás kártyák. Megérné várnom vagy megvegyem ezt mert ugysem tudok majd ennyiért jobbat venni?

(#122861) spanglee001


spanglee001
addikt

tegnap vettem egy asus x554 laptopot, akkor szembesültem vele hogy beépített aksis :F hogy érdemes használni? egyfolytában töltőn legyen, vagy ha feltöltött lemerítsem és újra töltőre rakjam?

netezős pécék eladóak néha :D !!!!44!4!!négy

(#122862) dugo_ válasza spanglee001 (#122861) üzenetére


dugo_
veterán

Vidd vissza, amíg tart az elállás időszak. Az aksi lesz a legkisebb gondod.

(#122863) Khelben válasza boycottee (#122860) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ezt senki nem tudja megmondani neked jelenleg.

(#122864) boycottee válasza Khelben (#122863) üzenetére


boycottee
újonc

Értem. Februárra kiderül vajon?:)

(#122865) spanglee001 válasza dugo_ (#122862) üzenetére


spanglee001
addikt

nem értem miért?

netezős pécék eladóak néha :D !!!!44!4!!négy

(#122866) szuladam


szuladam
aktív tag

Srácok, tudom nem ide vág, de itt sok embernek ajánlották vagy már van asus k501-es laptopja.
SSD-t szeretnék bele tenni, elvileg nem fogom elveszteni a garit.
Valaki tett már be? Otthon is bele tudom rakni az SSD-t vagy vigyem inkább szervízbe? m2-es kell bele ha jól tudom...64gb elég?

(#122867) Khelben válasza spanglee001 (#122865) üzenetére


Khelben
nagyúr

Mert egy halom műanyag vackot vettél.

(#122864) boycottee : erre se tudok válaszolni sajnos.

[ Szerkesztve ]

(#122868) 655321


655321
csendes tag

Sziasztok!

Tervezem egy HP 250 G5 (W4M91EA) notebook vásárlását, de észrevettem, hogy nincs hozzá Win 8 támogatás, csak Win 10 és Win 7 [link], pedig Win 8.1-et terveztem telepíteni rá.
Mennyire kell ettől parázni? (Bár fateromnak, aki használni fogja, tökmindegy, szóval Win 7 is mehetne rá, de érdekelne, hogy miben okozhat problémát ha Win 8.1-et pakolok rá?)

(#122869) spanglee001 válasza Khelben (#122867) üzenetére


spanglee001
addikt

és az nem teljesen mindegy? felőlem akár papírból is lehet. az akkumulátorral kapcsolatban érdeklődtem, hogy hogyan érdemes haszhálni. Az a gép csak fészbukra van meg ha családlátogatásra megyünk vidékre. nem lesz püfölve arra van külön gépem.

netezős pécék eladóak néha :D !!!!44!4!!négy

(#122870) Tikakukac válasza spanglee001 (#122869) üzenetére


Tikakukac
titán

Na ez a tökös hozzáállás :DDD

Ha csak bontókásból jöhet ki az akku annyira mindegy. Muszáj leszel hálón tartani, mert esélyesen órajeleket fog elveszegetni a gép akkuról. Plusz ugye most 4 óránként ki-be, az nem túl hatásos. Használni kell, aztán ha megmakkan jöhet az új. BF is erre épült idén notikban, ha 2 gépet láttam amiért pénzt lehetett adni sokat mondok.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#122871) w.miki válasza Tikakukac (#122870) üzenetére


w.miki
veterán

de melyik az a 2 gép???
egyébként én úgy tudom, hogy akkus gépet úgy érdemes használni, hogy 95%-ig feltöltöd, leveszed, 5% alá meríted, aztán újra elölről. De ki használja így?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#122872) vektoroptika


vektoroptika
csendes tag

Sziasztok!

Az elmúlt 8 évben abszolút nem követtem a laptop piacot, 2008-ban egy Dell Inspiron 1525-öst vettem, ami mostanra öregedett ki, és szeretnék újat. Jó lenne, ha megint nagyjából ugyanennyi ideig nem kellene laptopra költenem.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? 1-2 hónapon belül
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit) 200-250 ezer Ft körül
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén) elsősorban fotószerkesztés, kidolgozás, manipulálás win7 alatt, ami virtuális gépként futna Linux rendszer alatt
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? a kijelző nem tényező, mivel rendelkezek külső monitorral.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? többnyire csak munkahely és otthon között hordozás közben minimálisan lenne használva
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) Linux
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? 1-2 TB HDD és 8-16 GB RAM
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…) HDMI port mindenképpen kell
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával) új gép

Előre is köszi a segítséget!

(#122873) Mikulásbá válasza w.miki (#122871) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Rosszul tudod!Tessék utána nézni a litiumos akku használatának.

(#122874) Tikakukac válasza w.miki (#122871) üzenetére


Tikakukac
titán

G751-et láttam meg 250-es HP-t kicsit zimosabb csomagban egy 25k-s kedvezménnyel.

Meg kint jó pár holmit, de ugye az legtöbb embernek mindegy is.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#122875) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Sziasztok!

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? Egy-két hét múlva.
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit) Legfeljebb 150 ezer forint.
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén) Irodai dolgokhoz, tanuláshoz, netezéshez, ha 5 évnél idősebb játékok elfutnak rajta, az jó volna.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? Régi játékok viszonylag akadás nélkül menjenek rajta.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? Ami ebből az árból legjobb kijön.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? Szeretném hurcolni is.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) Jó lenne előre telepített Windows, de nem fontos.
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? Közömbös.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…) USB 3.0, HDMI kimenet.
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával) Csak új.

Köszönöm!

Aquila non captat muscas.

(#122876) szepi821


szepi821
csendes tag

Sziasztok!

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? egy hónapon belül, karácsonyig
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit) 180.000-240.000
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)főleg játékra, mellette kevés office
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?néhány éves AAA játékok (1-4 év) low-medium megjelenítéssel
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?optimális a 15.6os képernyő, de igazából mindegy
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?max havonta egyszer, akkor se utazás közbeni használatra
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)Win7 vagy Win10
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?1 TB HDD, 8 GB RAM
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)HDMI
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)Új gép, esetleg 1-2 éves használt

Előre is köszönöm a segítséget! :)

(#122877) StLui


StLui
veterán

Sziasztok, nyár elején segítettek kiválasztani egy HP Probook-ot 17,3"-os méretben, sajnos úgy hozta az élet, hogy nem volt rá szükség végül.
De most újra aktuális lett. Persze az már nincs, így ezt néztem ki helyette. Vállalható ez a gép így? mindenképpen fullHD-t szeretnék és 17-est, fontos a win10 is, céges használat lesz, könyvelés, de komolyabb játékon kívül minden egyéb hétköznapi alap dologra is: netezés, filmlejátszás, alap jpeg szerkesztés, sportkamera képének alkalmankénti vagdosása. Menne bele m.2 ssd előbb utóbb

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#122878) Lajocska555


Lajocska555
újonc

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? Elkövetkezendő hónapban.
(2) A gépre szánt összeg forintban? max 270 ezer
(3) Felhasználás? játék, sorozatozás, tervezés( autocad, labview)
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? Most a fifa 17, batman, witcher 3 van tervben. Hát szeretném a legjobb felbontásban, de kisebb grafika sem baj.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? 15,6" , matt , ips
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? Albérletből vinném haza hetente. Utazás közben nem.
(7) Operációs rendszer? windows 10
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? Ram: 8giga minimum, 1 terás hdd (max később pótlom egy ssd-vel), kell dvd író.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…) hdmi, webkamera.
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? Új gép jöhet szóba.

Ezek alapján tudtok segíteni, hogy milyen gépet válasszak?

(#122879) Sanyabá válasza Tikakukac (#122709) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Pedig az lesz, mindegy hogy milyen csak olcsó legyen. :K

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#122880) Khelben válasza Hegyirabló (#122875) üzenetére


Khelben
nagyúr

HP 250-et mondanám, de a játék miatt egy Dell 5558 lehet, hogy jobb lenne. Viszont akkor le kell mondanod a fullhd kijelzőről.

(#122876) szepi821 : Asus N551 és G551 kifutó típusai több helyen is akciósak 240-ért.

(#122878) Lajocska555 : neked is a fentieket tudom javasolni. Az újabb generációk 300-tól indulnak.

(#122877) StLui : a feltételeidnek megfelel és jobb nem lesz ennyiért.

[ Szerkesztve ]

(#122881) Sanyabá


Sanyabá
senior tag

Ha már itt vagyok, erről mi a véleményetek:, mindennapi használatra,( tanári felhasználásra)

Lenovo B50-70.

Intel® Core i3® 4005u processor, Intel® Burst Technology 2.0
- 15.6”, Lenovo TruBrite® HD-LED, 16:9 Kijelző
- Intel® HD Graphics (8.Gen architect)
- 1TB SATAII HDD
- 4GB DDR3L 1600MHz RAM (3 modul)
- Super Multi DVD+-RW
- Intel USB3.0
- HDMI v1.4 Kimenet
- Beépített Bluetooth® 4.0 + LE
- Sztereo hangszórók
- Multi-gesture Touchpad
- HD felbontású Webkamera, sztereo mikrofonnal!
- SD kártyaolvasó (SD™, SDHC™, SDXC™, UHS-I, M

Vagy inkább ez : HP 250 G5 W4M91EA fullHD, 240GB SSD, 8GB
FullHD kijelző és 240 GB-os SSD.

[ Szerkesztve ]

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#122882) Lajocska555 válasza Khelben (#122880) üzenetére


Lajocska555
újonc

ASUS ROG G501VW-FW151D Gaming Laptop, Intel® Core™ i7-6700HQ 2.6 GHz-es processzorral, 15,6", FHD, 8GB, 1TB, NVIDIA GeForce GTX960M 4GB
Erről mi a véleményed? 270-ért vettem emag black fridayen, de olvasgattam a neten, hogy a vékonyságának az a hátránya, hogy hamar melegszik.

(#122883) Khelben válasza Lajocska555 (#122882) üzenetére


Khelben
nagyúr

Próbáld ki és meglesz a válasz. De én az emagos garancia miatt jobban aggódnék.

(#122885) Brandynew


Brandynew
őstag

Az ajánlott típusok listája!

Vásárlás előtt kérdezz rá, mert a különböző egyedi igényekre más-más típus a megfelelő.

Mindegyikből csak azt a konfigurációt nézzétek, amelyben legalább i3-as proci van. Sok Pentium/Celeron procis gépet akcióznak le, azokat semmiképpen se válasszátok, mert még a weboldalak betöltésével is megszenvednek.

Az árak az alapkonfigurációra vonatkoznak, a legolcsóbból is van, ami kétszer annyiba kerül (+ RAM, +SSD stb.).

IPS panel = sokkal-sokkal jobb képminőség és betekintési szögek, mint a belépőszinten megszokott TN paneles gépeknél.

100-150 ezer Ft:

HP 250 G4
HP 250 G5
Fujtisu A514
Dell 5558
Dell 5559
Fujitsu A555
Fujitsu A556

150-200 ezer Ft:

HP ProBook 430 (13", ebből az FHD-s G4 IPS paneles)
HP ProBook 440 (14")
HP ProBook 450
Fujitsu A555G (IPS panel)
Fujitsu A556G (IPS panel)
Asus K501

200-300 ezer Ft (Az Asus G551 kivételével mindegyik IPS paneles):

Asus G551 (nem IPS paneles)
Asus N551
Asus N552
Asus N752
Lenovo Y700
Asus ZenBook UX.xxx (13", a throttling miatt ne dedikált GPU-val vegyétek)
Dell 7559
Dell Latitude E5.xxx
Dell 7566

400 ezer Ft fölött (mind IPS)

Asus G751JY-T73xxx és a magasabb kódszámú G-Sync verziósak (17")

(#122886) StLui válasza Khelben (#122880) üzenetére


StLui
veterán

Köszönöm ismét! :R

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#122887) mate543


mate543
tag

Sziasztok!

Korábban írtam már, hogy laptopot vennék, kb 75%, hogy decemberben veszem meg.

Itt lenne a kérdés-válasz:

1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Most úgy tűnik hogy decemberben.

(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
300k +/- 15-20k

(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Filmnézés, játék, netezés lenne a cél.

(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Játék közül mondjuk Mass Effect sorozat, WOW, ami most eszembe jutott.

(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
15,6 col, FullHD, matt, IPS. Ezek jók lennének. De ha 250-300k között ilyen nincs akkor legalább FullHD, matt kijelző legyen.

(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Albiban lenne, max az ágyban pötyögnék vele illetve nagyon ritkán vinném haza-haza. :D Szóval hordozgatni szinte semennyit. Utazás közben meg nem használnám sose.

(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Windows, de nem szükséges.

(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
Tárhely nekem mindegy, ha olcsóbb akkor később vennék bele SSD-t. RAM-ból 8 Gb minimum. Optikai meghajtó nem létszükség.

(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
Most hirtelen nem jut eszembe semmi.

(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Csak új gép.

Amit néztem:

G551 nem tudom, ez ips-s e, én nem láttam. a techkalauz tesztjében ott ips-s volt, igaz az más konfiggal volt.

Dell 7559

Ezek közül talán az asus jönne be, ha jól olvastam neki fémháza van.

Melyik boltban érdemes ezt megvásárolni? Nagyjából egy árban van mindenhol.

Illetve az a kérdésem, hogy az i7-tel szerelt g551 megéri-e az i5-tel szerelthez képest? Nem tudom, hogy a hűtése hogyan bírná a nagyobb teljesítményt.

[ Szerkesztve ]

(#122888) Brandynew válasza mate543 (#122887) üzenetére


Brandynew
őstag

Szia,

A Dell 7559 sokkal minőségibb laptop. A G551 egyébként nem IPS, ellentétben a Dell 7559-cel. Ha játékra kell, akkor nem muszáj i7-et venned, mert az csak annyival tud többet az i5-6300HQ-nál, hogy a 4 fizikai szál mellett 4 virtuálisat is futtat, de azt a játékok nem használják ki. Szóval max. a kicsivel magasabb órajel miatt gyorsabb minimálisan az i7-es változat, és a Dell 7559 hűtése képes is kellően kezelni.

Megnézheted egyébként a 7559 utódját, a 7566-ot is, hardverben annyival más, hogy DDR3 helyet DDR4 RAM van benne, de egyébként nem láttam még, 2 hete jelent meg.

Amit nagyon de nagyon-nagyon ajánlok, az az, hogy tegyél bele egy 250 GB-os SSD-t (M.2 SATA megy bele, pl. Samsung EVO 850), mert drasztikusan megnöveli a programok sebességét, és még a játékokból is eltűnnek a lassú HDD miatt bekövetkezett mikrolaggok.

[ Szerkesztve ]

(#122889) Sanyabá válasza Brandynew (#122888) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Szia!

Esetleg nekem is tudnál valami biztatót mondani a fentebbi hozzászólásomra?
A HP rajta van az általad ajánlott listán, Lenovo?

[ Szerkesztve ]

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#122890) mate543 válasza Brandynew (#122888) üzenetére


mate543
tag

A sokkal minőségibb alatt mit értesz? Jobb a hűtése?

(#122891) Brandynew válasza mate543 (#122890) üzenetére


Brandynew
őstag

A hűtése, kijelzője, anyaghasználata.

(#122892) Brandynew válasza Sanyabá (#122881) üzenetére


Brandynew
őstag

Szia,

Egyáltalán nem kérdés, hogy melyik legyen, ez a B50-es Lenovo a szétpotyogós tejfölösdoboz kategória. Amit kinéztél HP 250-et, az tökéletesen meg fog felelni az igényeidnek, a kategóriájában kifejezetten minőségi gépnek számít, és külön jó pont a full HD-nak, SSD-nek. Ha belefér a keretbe, akkor 8 GB RAM-mal venném, ez talán + 8 ezer Ft-ot jelent. Vagy ez eleve a 8 GB RAM-os változat?

[ Szerkesztve ]

(#122893) mate543 válasza Brandynew (#122891) üzenetére


mate543
tag

Értem, köszi. És erről a dell 7566-ról várható valami magyar teszt. Vagy érdemesebb az angol oldalakat bújni?

(#122894) Brandynew válasza mate543 (#122893) üzenetére


Brandynew
őstag

Passz, valaki valamikor biztos leteszteli...

(#122895) Sanyabá válasza Brandynew (#122892) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Értem , és köszönöm!
Igen , 8 GB RAM-os.

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#122896) Brandynew válasza Sanyabá (#122895) üzenetére


Brandynew
őstag

Akkor meg is van. Hol veszed? Csak azért kérdem, hogy nehogy mondjuk a radium.hu-ról, ahol sok az átmatricázott/selejtes gép.

(#122897) mate543 válasza Brandynew (#122896) üzenetére


mate543
tag

Ez számomra is jó kérdés. Hol érdemes vásárolni?

(#122898) Sanyabá válasza Brandynew (#122896) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Innen a PH-ról :D egy megbízható fórumtárstól. Edigitál-ból származik.

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#122899) Brandynew válasza mate543 (#122897) üzenetére


Brandynew
őstag

Laptopszalon.hu, mysoft.hu, notebook.hu, laptop.hu, edigital.hu, ipon.hu, mediamarkt.hu, euronics.hu. Biztos kihagytam olyat, ami megbízható, személy szerint ezeken szoktam nézelődni és itt a fórumon se hallani rájuk panaszt. Én a laptopszalon.hu-t és a mysoft.hu-t preferálom leginkább.

[ Szerkesztve ]

(#122900) Hegyirabló válasza Khelben (#122880) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Köszönöm!

Aquila non captat muscas.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.