Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#121251) Dhampir válasza ThorsHUN (#121239) üzenetére


Dhampir
félisten

Néha összetojja magát a hűtése, de ha mázlid van, ez később fog megtörténni. Asus Bizalom programban érte meg igazán, akkor előfordult, hogy visszafizették az árát is.

(#121252) Soybex válasza ThorsHUN (#121248) üzenetére


Soybex
őstag

Képernyő minőségével én teljesen elégedett vagyok. Betekintési szög szempontjából döntés kérdése az egész.
A hűtési megoldása számomra egy hatalmas pirospont, hogy a kijelző alatt van. A gèp alapban halk, de 5-6 óra játèk után már erősen lehet hallani hogy dolgozik a ventillátor. De a billentyűzet egyátalán nem meleg. Magyarán ebben az árkategóriában nem igazán találsz jobbat. Sokat vaciáltam az X szériásokon mert teljesítménybe jobbak, viszont hamarabb is elromlanak a gyatra anyaghasználat miatt :)

[ Szerkesztve ]

Az információ nem egyenlő a tudással. A tudás egyedüli forrása a tapasztalás.

(#121253) Chaser válasza Dhampir (#121250) üzenetére


Chaser
titán

nyilván ráfizetés de nem kell kukázni a gépet és vannak szervizek ahol nem akarják lehúzni az embert
nyilván mérlegelni kell mi a fontos, egy minőségi használt gépet használni, vagy egy újat aminek nem sok köze van a minőséghez de több garanciája van
attól h használt hivatalosan, lehet újszerű is, sőt...nem egy 5 éves gépet láttam amit be se kapcsoltak
másik oldalról egy belépő akár dell 1 év után általában úgy néz ki mintha a kutya szájából húzták volna ki

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#121254) Bull Boss


Bull Boss
senior tag

Használ egyébként valaki netbookot ilyen kamu 2 magos N455 vagy hasonló procival? Tényleg semmire nem jó? :U

(#121255) dugo_ válasza Bull Boss (#121240) üzenetére


dugo_
veterán

Anyukámnak most cseréltük le a csak fordításra, szövegszerkesztős munkákra használt MSI AP1900-át Atom N270-nel. Sokszor már veszekedésbe torkollott a gépes segítség, mert szerinte csak mi vagyunk idegbetegek, várjuk szépen ki, amíg dolgozik a gép.

Építettem neki egy G4400-es, SSD-s ITX-et, azóta revideálta az álláspontját és belátta, hogy tényleg nem embernek való volt az a teljesítmény. :D

(#121256) Ze4lOtx válasza Dhampir (#121244) üzenetére


Ze4lOtx
csendes tag

jogos, oda kell nagyon figyelni, hogy mit vesz meg az ember...

Bull Boss: Egyébként átgondolva én inkább egy tabletet javasolnék a leírt felhasználásra, sokkal olcsóbban kijön egy minőségi darab.

(#121257) btudos válasza Dhampir (#121250) üzenetére


btudos
veterán

Az egy dolog, hogy nőnek lesz, de az Atom proci es az 1024*600-as felbontás egyértelműen behatárolja a hulladék netbook kategóriát. Azokhoz képest a használt üzletire azt mondani, hogy kiszámíthatatlan, meddig bírja... hát finoman szólva is vicces. :)

[ Szerkesztve ]

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#121258) Dhampir válasza btudos (#121257) üzenetére


Dhampir
félisten

Nem azzal hasonlítottam össze, és ne velem kötözködj légyszi. Kíváncsi leszek, hogy magadnak mikor vennél elektronikai hulladékot.

(#121253) Chaser

Nyilván. Akinél úgy néz ki, az sajnos nem tud rá vigyázni. Érett ember félti-vigyázza a holmiját, legfeljebb baleset csúfíthatja össze, de az meg bármelyikkel elbánhat.

[ Szerkesztve ]

(#121259) Bull Boss válasza btudos (#121257) üzenetére


Bull Boss
senior tag

Lenovo X100e nagyon gyenge? :U max 30 at szántam neki a témára c2d szintű gép bőven megfelel de max 11-12'

[ Szerkesztve ]

(#121260) Chaser válasza Dhampir (#121258) üzenetére


Chaser
titán

vigyázhatsz te gépre ha attól szétesik hogy csúnyán nézel rá, vagy rászáll egy légy és összekarcolja:d
ugyanakkor itt van a 8540-esem, munkagép, nem babusgatom, szándékosan nem baromkodtam vele, de megesett h elaludtam vele és lerúgtam álmomban, nem egyszer:d kis túlzással mint az új, hordozva is elég sokat volt, gyereknek is odaadtam játszani, múltkor ráléptem...kapja az ívet rendesen

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#121261) ThorsHUN válasza ThorsHUN (#121239) üzenetére


ThorsHUN
őstag

Ide találtam még egy típust, amire ráadásul 3 év gari van, ha jól látom (+1 év a cég által), ráadásul nem 940m, hanem MX-et írnak (bár ez lehet elírás is).
Ez az (+4 GB RAMmal persze)

Vélemény a korábban linkelt HP és K501-essel szemben?

Thx!

Eléggé kikristályosodott a mezőny, köszönöm az eddigi segítségeteket.

(#121262) Tikakukac válasza ThorsHUN (#121261) üzenetére


Tikakukac
titán

+50MHz az MX javára, hadd ne írjak jelzőket az mire elég ;)

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#121263) Dhampir válasza ThorsHUN (#121261) üzenetére


Dhampir
félisten

+1 év az nem ingyen van.

(#121264) Dhampir


Dhampir
félisten

"Jó" hír vásárlás előtt állóknak? Ki tudja, hogy mi sül ki belőle.

(#121265) ThorsHUN válasza Tikakukac (#121262) üzenetére


ThorsHUN
őstag

Es a 950 vs 940m/mx kozti teljesitmenykulonbseg memmyire jelentos?
igazabol ez az amit... Ok ezt sem tudom felmerni :)
melyik jelent tobbet? 950es vga plussza a 940mx-el szemben vagy az ips kijelzo plussza es a megmaradt kb 10 ropi es plusz ha minden igaz az akcio miatt 2 evvel tobb gari?
ezem felul ott van az asis vs hp kerdes is.
Meg a jelentektelenebbek h a HP nagyobb es van optikai olvasoja es muanyag, de az asus fem es konnyebb vekonyabb. Hutes, melegedes hasonlo, az asus jobban birja akksirol.
Tud egyeni megiteles kerdese csak erdekel hatha van vkinek tapasztalata esetleg.
(A wowos k501es tapasztalat sokat segitett pl)

(#121266) pinnacle válasza Dhampir (#121263) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Prohardver tagoknak +2 év (összesen 4, 2 év garinál jobb). Igaz nem ingyen, de mit adnak manapság ingyen?:)

[ Szerkesztve ]

(#121267) Tikakukac válasza ThorsHUN (#121265) üzenetére


Tikakukac
titán

IPS.

Remek dolog, ha futnak a gammák +10fps-el, csak egyelőre még mindig az a cél (szerintem), hogy a látvány is adjon valamit az élményhez. TN előtt pedig nem sok látvány lesz.

Dhampir: 50k-s lapcseréhez képest 3. vagy 4. évben bőven fillér.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#121268) Soybex válasza ThorsHUN (#121265) üzenetére


Soybex
őstag

950m-nek kb 20%-al nagyobb a teljesítménye mint a 940/940mx-nek.

Értelmes laptopot 950m-el csak az asus k501 szèria családja nyújtja ebben az árkategóriában.

Az információ nem egyenlő a tudással. A tudás egyedüli forrása a tapasztalás.

(#121269) The DJ


The DJ
addikt

Sziasztok!

Segítség kellene, megkeresett egy rokon, hogy a 2 kisgyerekének kellene 2 lehetőleg egyforma laptop és mivel én valamelyest értek a dolgokhoz ezért rendeljem már meg nekik. Igények vannak, pénz nem sok, úgyhogy low-budget használt "gamer" gép kellene, írom milyen paraméterekkel. Fel lesz adva a lecke az biztos :)

- Elsődleges felhasználás: Játék, de nem hardcore (ezeknek kéne jól futni: Minecraft, CNC Tiberium Wars, Counter Strike GO és hasonlók)
- Proci: i3 vagy i5
- Memória: 4 GB DDR3
- HDD: lehetőleg 1TB
- Kijelző méret: 15.6" (panel mindegy)
- Preferált márka: Lenovo, de jöhet más is
- Billentyűzet: lehetőleg magyar, vagy matricázott
- VGA: Bármi, ami nem Intel és valamelyest megfelel a fenti játékokra :)
- Extrák, amik kellenek: Webkamera, HDMI, USB3
- Windows licensz/szoftver nem kell

És a varázslatos keret minderre 40-50 ezer forint (gépenként) :)

Létezik olyan gép használtan, ami a fenti paramétereknek megfelel és belefér a keretbe? HA-s linkek is jöhetnek. Ha több is lenne, akkor mindre kíváncsi lennék, mert akkor prezentálnám nekik és tudnának választani.

Köszönöm :R

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#121270) Tikakukac válasza The DJ (#121269) üzenetére


Tikakukac
titán

Pár év múlva lehet lesz ennyiből ilyen, ez most tudományos fantasztikum.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#121271) makaveli666


makaveli666
senior tag

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
1 héten belül
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
150k
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
általános felhasználás, semmi extra, jegyzet, netezés.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
-
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
13 max 14 col
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
sokat, nem lesz használva utazás közben
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
-
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
SSD, ramból örülnék 8gb nak
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
lehetőleg minél könnyebb legyen, és minél tovább bírja az akksija
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
használt is ok.

(#121272) The DJ válasza Tikakukac (#121270) üzenetére


The DJ
addikt

Akkor úgy kérdezem, hogy ennyi pénzből mi az a maximum, ami használtan kihozható? A leírt játékok alá nem kell túl izmos vas, amennyire én tudom, a Minecraft szinte mindenen elmegy, a többi se vészes talán.

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#121273) Tikakukac válasza The DJ (#121272) üzenetére


Tikakukac
titán

Hát így szépen esnek ki a dolgok: USB 3.0 pölö, HDMI üzleti gépeken ritkásabb, bár DP-HDMI átalakító egy ezres csak, USB3.0 EC kari megint van 2-3k-ért.
Nekem T520 jutott eszembe, az elég modern integráltban is, 55k körül talán kapod. Terás HDD megint álom viszont. Amiket így soroltál az a baj, hogy egyben minimum 1 árkateggel fentebb van. Úgy, hogy nagyon figyeled az aprót és lecsapsz azonnal.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#121274) Dhampir válasza Tikakukac (#121267) üzenetére


Dhampir
félisten

A 3. évben még márkaszervizben cserélik, ha kell (konkrétan a HP gépről volt szó). A 4. és 5. év már egy bolt számára is ajándék (mint létezés) a mai viszonyok között. :)

(#121275) Tikakukac válasza Dhampir (#121274) üzenetére


Tikakukac
titán

Ilyen alapon biztosítónál se köss semmit ami hosszabb táv hiszen bármikor bedőlhet. Lásd közelmúlt :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#121276) Dhampir válasza Tikakukac (#121275) üzenetére


Dhampir
félisten

"Pénzügyi biztonságod tekintetében önmagadon kívül senki mástól ne függj." (Donald Trump) :)

(#121277) Tikakukac válasza Dhampir (#121276) üzenetére


Tikakukac
titán

:DDD Jahj.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#121278) Chaser válasza The DJ (#121269) üzenetére


Chaser
titán

8540p nvs5100-zal ami erősebb szintén csíphető 50-60k körül, konfig és állapot függvénye
van usb3, hdmi helyett dp de az kb mindegy, átalakító 1-2k, igazi strapa gép
aprót innentől tudod használni:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#121279) The DJ válasza Tikakukac (#121273) üzenetére


The DJ
addikt

Köszönöm!

Neked is Chaser.

Megyek az apróra és böngészgetek.

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#121280) totron


totron
addikt

Keresek bármilyen (notebook) vékonyklienst. Csak passzív, min. 14", kijelző ne vibráljon. Van ötletetek?

(#121281) Khelben válasza totron (#121280) üzenetére


Khelben
nagyúr

Nem hiszem, hogy Magyarországon kisker forgalomban találsz ilyet. Max. rendelésre. HP mt245 pl.

(#121282) bw14


bw14
újonc

sziasztok

a segítségetek szeretném kérni laptop vásárlásban, pár hónapja már olvasgatom a fórumot, de még maradtak bennem kérdések.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? Most.
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit) Kb. 100 ezer (max. 120)
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén) Irodai programok munka szintjén, word, excel (nem óriási táblák), pdf, jogtár, gyakran dolgozok sok dokumentumból egyszerre.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? Nem játszok.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? Talán a 12.5 is elég, de inkább 13.3 – 14 hüvelyk, felbontás: hd, esetleg hd+, matt, a keret miatt TN kerül szóba.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? Sokat, napi szinten, utazás közben viszont nem használnám, viszont ölben sokszor.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) Nem fontos, ha van rajta Windows nyilván kényelmesebb.
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? SSD ideális volna, a méret nem fontos, memória gondolom minimum 4 GB (nem tudom, hogy indokolt-e a több a felhasználást tekintetbe véve), optikai meghajtó nem kell.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…) webkamera, hdmi, bluetooth.
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával) (1) s vannak számlával és garanciával) Használt.

Használt, garanciális üzleti gépeket néztem ezek a jelöltek:
hp 8470 p: https://nrd.hu/hp_elitebook_8470p120ssd.php (nem tudom, hogy ajánlott-e a bolt).
thinkpad x230: https://nrd.hu/lenovo_thinkpad_x230ips256ssd.php (vegyes dolgokat olvastam erről a gépről),
hp folio 9470m: http://www.laptopsystem.hu/adatlap/14762637788283 (nem tudom, hogy ajánlott gépnek számít-e)
hp 2570p: http://www.laptopsystem.hu/adatlap/14042255620080
esetleg laptopsystem-ből 8470p ( ha az nrd nem volna ajánlott)
.

(#121283) totron válasza Khelben (#121281) üzenetére


totron
addikt

Az lemaradt, hogy használtat keresek.

(#121284) viharkabat


viharkabat
aktív tag

220K-ig kategóriában megnéztem azokat a 15"-os gépeket, amiknek a neve ajánlhatóként itt általában elhangzik (Dell 5558, HP 250, Fujitsu A555), de egyik sem fogott meg igazán, a külső megjelenésben már vannak gyenge pontok. Az egyik ilyen a billentyűzet, komolyan vicc az egész. A HP 250 billentyűzetről olvastam dicsérő véleményeket, hááát... amit próbálgattam annak konkrétan beakadt egynémely gombja. Az 5558 fedele meg olyan durván beleng, ami 1980-ban gáz lett volna.
A másik gondom, hogy a kijelzők nagyjáből 130 fokig hajthatók ki, ami rájöttem, hogy nekem kevés lenne. Az eddigi laptopjaim 180 fokig kihajthatók voltak, amit ha nem is vettem igénybe nap mint nap, időnként jól jött.

Ezek után kezembe akadta két hibrid gép, a 14"-os Lenovo yoga 500 és a 13"-os Dell 7345. Megjelenésre, minőségérzetre magasan verik a fentieket, a billentyűzeteik is jobbnak tűntek.
Gyorsan utána néztem, a Yogaból létezik 15-ös is, a Dell-ből viszont a 13-as mellett csak 17-est találtam, amit egyészt nem is értek, másrészt esz a méreg, mert inkább ez tetszene. Ez tényleg így van?
(azt nem tudom, hogy ezeknek a gépeknek a billentyűzetét azért érezhettem-e jobbnak, kevésbé keménynek, mert a kisebb méret miatt hiányzik a numerikus rész)

Előbbiek után a kérdésem: a 200-220 K kategóriában van-e még számításba vehető noti, ami teljesen (vagy az átlagosnál jobban) kihajtható?
Nem ragaszkodok a hibrid megoldáshoz, mert egyébként sem a 360-os tablet mód, sem az érintőképernyő nem ajz fel különösebben.
Ami érdekel még, hogy több helyen találkoztam olyan véleményekkel, hogy ezek a hibridek nem jelentenek igazi megoldást. Mint tablet ez nem számít, de notebook üzemmódban milyen hátrányokkal kéne kibékülnöm?

[ Szerkesztve ]

(#121285) moti07


moti07
tag

Sziasztok! Egy 4 cellás akkumulátornak kb. mennyi az üzemideje? Filmnézésre, netezésre meddig bírja?

(#121286) Chaser válasza moti07 (#121285) üzenetére


Chaser
titán

leginkább attól függ mekkora gépben van, milyen hw-rel

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#121287) moti07 válasza Chaser (#121286) üzenetére


moti07
tag

HP g5-re gondolok. Ha 3 órát elmegy az nekem már elég.

(#121288) Zsockó


Zsockó
csendes tag

Sziasztok!

Kérném a segítségeteket, előre is köszönöm mindenkinek! :))
Egy masszív gépet szeretnék, játékra, tanulásra és a mindennapi használatra. Mivel hosszú távra tervezek, így hajlandó vagyok többet adni érte, de ár/érték arányban megérje. Egy i7-re gondoltam, 8 GB RAM-al és kizárólagosan Nvidia videókarival, abból is 2/4 GB.
Tudom, vannak elvárásaim, de nem szeretnék megfontolatlanul dönteni :)

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Mostanában
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
100-200k, de ha valami igen jó van, akár lehet picit több is
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Legtöbbet otthoni használatra lenne, de tanuláshoz programozás és kikapcsolódásként játékra is
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Régitől újig, minden. A mostanin nem igen mennének az újabb játékok és pár régebbi is akad low grafon.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Jó lenne 17.3, de 15.6 alatt ne. FHD,tükröződésmentes
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Napi szinten nem lesz hurcibálva, de azért lesz utaztatva és akkor használva is
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Win7, de nem kell, hogy előtelepített legyen
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
A legjobb, ha SSD és HDD is lenne benne
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
USB 3.0, HDMI, HD webcam, Optikai meghajtó, bár ezek szerintem egy ilyen kaliberű gépnél elvártak
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Főként újra gondoltam

Nekem 8.. Honor 8!

(#121289) Khelben válasza Zsockó (#121288) üzenetére


Khelben
nagyúr

Amit te keresel, az 4-500k Ft. 200k-ért játékos gépből mind teljesítményben, mind minőségben a belépő szintet kapod. Tehát nem lesz masszív, nem fog elmenni 4-5 évig, i7-et el lehet felejteni, ahogy az ssd-t is. Az egyetlen ajánlott gép ennyiért az Asus K501. A következő lépcső 240k-ért az Asus N551.

(#121290) Chaser válasza moti07 (#121287) üzenetére


Chaser
titán

annyit menni fog

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#121291) Aryeh09


Aryeh09
újonc

Sziasztok!

Szeretném megkérdezni, hogy mi a véleményetek az alábbi gépről? Megéri-e az árát?

http://www.mediamarkt.hu/hu/product/_hp-envy-15-ae103nh-notebook-v2g88ea-15-6-full-hd-core-i7-8gb-1tb-hdd-128gb-ssd-gtx950-4gb-dos-1199768.html

Mindenképpen egy fém/alumínium gépet szeretnék, de olyat, amivel hosszútávra lehet tervezni. Mivel elég sokat hordozom a gépet, ezért a teljesítménye mellett fontos a súlya is.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? Minél hamarabb.
(2) A gépre szánt összeg forintban? 300 ezer forint körülitől ne legyen több.
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén) Tanulás, filmezés, játék.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? Pl. SWTOR, Sherlock Holmes Crimes and Punishments és The Devil's Daughter. Tehát nem a legnagyobb teljesítményűek, de fontos, hogy ezeket viszont szép grafikával (magasabb felbontásban) és jól vigye (ne akadozzon a játék).
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? Matt. Inkább IPS.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? Sokat. Igen, utazás közben is használnám.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) Windows, de az se baj, ha pl. DOS-sal adják, meg tudom oldani a Win telepítését.
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? SSD, Ram: 8 GB, igen kellene optikai meghajtó. Merevlemez kapacitása: 1TB
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…) HDMI, esetleg VGA (bár ez nem szükségszerű)
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával) Csak új gépet szeretnék.

(#121292) Chaser válasza Aryeh09 (#121291) üzenetére


Chaser
titán

a gamer gépeket nem utazás közbeni használatra tervezik
asus n551 fentebb, nézd meg azt sztem, vagy vmelyik g-st, sl-t ne
hosszú táv..amíg a gar tart, utána mázli kérdése
dell 7559 sem rossz, 3 év gar és még kettővel bővíthető

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#121293) DonDennis


DonDennis
senior tag

Sziasztok, segítségeteket szeretném kérni.

(1) Vásárlás: 1hónapon belül
(2) Ár: 145.000Ft
(3) Tevékenység: Filmezés, netezés, iskolai feladatok, prezentációk
(4) Jaték: Nem lenne játékra használva
(5) Méret: 13,3-15,6
(6) Hordozás: Néha suliba, esetleg vidékre ha úgy van
(7) Operációs rendszer: Minden képen kell rá jogtiszta Windows
(8) Tárhely: 300gb HDD-től jó, ha később ki lehet belőle venni, vagy akár a DVD olvasót és bele SSD az plusz
(9) Egyéb: Nincs
(10) Állapot: Első sorban új, de ha van garanciás számlás akkor használt is lehet

Nagy vonalakba még annyi, hogy lánynak lesz én kinéztem már neki gépet de sajnos édesapja ragaszkodik a gyárilag windows-s változathoz, így pedig minden kinézett gép kieseik, tehát ezért kérném a ti segítségeteket hátha tudtok mondani valami jobb laptopot. Köszi.

"Why would I sit down? I'm always on my feet." - Dominick Cruz / "I can't read, can't write, can't do math... but I can compete" - Julian Edelman

(#121294) Khelben válasza Aryeh09 (#121291) üzenetére


Khelben
nagyúr

Nem tudom, mivel utazol, de én tegnap utaztam intercity-n, a 15,6-os gépet nem tudtam kinyitni az ölemben.

(#121293) DonDennis: HP 250 fullhd kijelzővel kb az egyetlen lehetőség ennyiért.

[ Szerkesztve ]

(#121295) haj


haj
csendes tag

Sziasztok!

Van véleményetek az Asus Zenbook Pro UX501JW laptoprol?

(#121296) Aryeh09


Aryeh09
újonc

Köszönöm a válaszokat!

Mi a gond az általam említett HP-vel?
http://www.mediamarkt.hu/hu/product/_hp-envy-15-ae103nh-notebook-v2g88ea-15-6-full-hd-core-i7-8gb-1tb-hdd-128gb-ssd-gtx950-4gb-dos-1199768.html

[ Szerkesztve ]

(#121297) Chaser válasza Aryeh09 (#121296) üzenetére


Chaser
titán

van jobb annyiért
linkelés: url-t kimásolod, legegyszerűbb ctrl+c, pl erre a gépre adod a linket, kijelölöd a szöveget, link gombra katt, felugró ablakba ctrl+v

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#121298) b4lukapitany


b4lukapitany
tag

Sziasztok!
(1) Vásárlás: december
(2) Ár: max 130.000Ft
(3) Tevékenység: netezés,film
(4) Jaték: Football manager szintű játékok
(5) Méret: ~15,6 fullhd, matt
(6) Hordozás: nem nagyon
(7) Operációs rendszer: nem fontos
(8) Tárhely: 500gb
(9) Egyéb: Nincs
(10) Állapot: Első sorban új, de ha van garanciás számlás akkor használt is lehet

(#121299) pete_21 válasza b4lukapitany (#121298) üzenetére


pete_21
addikt

Sziasztok!
Egyik barátom szeretne laptopot vásárolni. Hölgyről van szó, és nem ismeri nagyon a paramétereket, a legfontosabb az, hogy megbízható legyen, és gyors. Viszonylag sokat hordozná, és mivel hölgy, jó lenne, ha nem 5 kg-os laptop lenne. :) Általános használatra kellene, semmilyen extra igény nincs.
Válaszolok az összefoglalóban lévő kérdésekre is:

(1) Hamarosan, néhány hét nagyjából, amikor sikerült választani. :)
(2) A gépre szánt összeg forintban kb 200-220k. Ha picit drágább, de sokkal jobban megéri, akkor még picit talán mehetünk feljebb is.
(4) Semmi komoly játék nem lenne.
(5) Kijelző mérete: 15" körüli, ő úgy fogalmazott, hogy közepes, ne túl nagy, ne túl kicsi. Szerintem a 15" az, ami az arany középút. Kijelzőből szerintem jobb a matt, én legalábbis nem szeretem, ha tükröződik minden. :)
(6) Azt mondta, hogy hordozná viszonylag sokat, szóval ez is egy szempont, hogy ne legyen nehéz a gép.
(7) Operációs rendszer nem kell rá. (vagyis Windows ne legyen rátelepítve)
(8) SSD kellene mindenképp, 250 GB-s. De az SSD-t ki tudom választani én is. :)
(9) Egyéb kívánság, speciális igények nincs.
(10) Csak új gép.

Köszönöm a segítséget!

(#121300) adika4444 válasza pete_21 (#121299) üzenetére


adika4444
addikt

Hp Probook 450G4, vagy ha nem jó a Win10 akkor 450G3... HDD-vel vegyétek, és az M.2 portba mehet SSD.

üdv, adika4444

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.