Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#121601) davidj92


davidj92
tag

Sziasztok,

szeretném a segítségeteket kérni:

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? Karácsony előtt
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit) max 150-170e Ft
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén) Böngészés, néha filmnézés, szövegszerkesztés. Játék egyáltalán nem
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?-
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? 15,6", inkább matt, de ha fényes az se tragédia
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? Semennyit, max lakáson belül
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) Semmi
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?HDD min. 500GB, SSD nem, optikai meghajtó viszont kell. Min. 4GB RAM
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)Kártyaolvasó
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával) Kizárólag új

Lenovo B570-t váltana egyébként.

Köszi! :R

Ami nem öl meg, az megerősít. Kivéve a medve. A medve az megöl.

(#121602) Khelben válasza davidj92 (#121601) üzenetére


Khelben
nagyúr

HP 250 G5, egy ssd-n azért elgondolkodnék a helyedben.

(#121603) Sententious válasza Sententious (#121571) üzenetére


Sententious
tag

(#121571) kommentben lévő gépről valaki? :/ :R :U

[ Szerkesztve ]

(#121604) Khelben válasza Sententious (#121603) üzenetére


Khelben
nagyúr

Az egy belépő szintű gép, irreális ez az ár érte. Mintha vennél egy Opel Corsa-t, amibe belepakoltak valahogy egy BMW motort.

(#121605) hoffman_


hoffman_
nagyúr

sziasztok!

annak idején az Asus N550 széria volt "ajánlott" a konzumer gépek között, amikor magamnak vadásztam gépet (és Dell E6440 lett belőle). adjatok tanácsot légyszi, hogy most mi az a noti, ami nem üzleti, de kiemelkedő ár/érték aránya van? egy barátom tervez gépet venni. a legfontosabb szempont, hogy a lehető legerősebb vga legyen benne, de ez ne menjen a többi komponens és összeszerelés extrém rovására.

keret: 200k
ram: 8gb
háttértár: mindegy
os: mindegy
odd: nem kell
kijelző: 15.6 és fhd
cpu: i5m, ha nincs, akkor valami u-s
vga: 960m esetleg?

létezik ilyen vagy ez már legalább 250k? amennyiben túl sok az igény és kevés a keret, úgy egy 200k és egy 250k bestbuyt írjatok kérlek :R

köszönöm előre is!

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#121606) Bkrisz9 válasza hoffman_ (#121605) üzenetére


Bkrisz9
őstag

Felejtős, ASUS K501 a problémás hűtésével (bővebben ASUS topikban), 940M-el kijön más nem.

Asus G551 volt mostanában valahol akciós 230 környékén asszem az mehetne vagy ugyan ez talán N551/552-ben.

[ Szerkesztve ]

Amennyiben OFF áradatot keltő mondanivalód van számomra kérlek keress meg privátban! Köszi! :)

(#121607) hoffman_ válasza Bkrisz9 (#121606) üzenetére


hoffman_
nagyúr

köszi szépen. nem jó hír. közben átfutottam 1-2 webshopot, 300-ig bezárólag 940m van mindenhol szinte... 960-as gépet alig találok, az is 300+... egy éve sokkal jobb volt a helyzet.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#121608) Mikulásbá válasza hoffman_ (#121607) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Dell 7559 talán még akad 300 ezer alatt 960M-el.
Az ajánlott gép.

(#121609) hoffman_ válasza Mikulásbá (#121608) üzenetére


hoffman_
nagyúr

köszi a tippet, de az már eléggé overkill. 200k lett volna az első lépcső, a 250-re se fogom tudni rábeszélni.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#121610) kistewe válasza Sententious (#121603) üzenetére


kistewe
tag

Helo,

a keretedbe belefér egy használt Precision 4800 , 1 év garral ( plusz 1év bővítéssel együtt ) , és elvileg a munkára elég is lesz, játékra kevésbé, ha mindenképp kell az új "szag" akkor a max keretedet toldd meg 400k -ig és dobozosat ( M3510 ) kapsz majd 3 év garral. Amikor itt ilyen árban használt gépeket ajánlanak akkor az nem az " áll a faggyú a billzeten és kilóg a kutyaszőr a DVD-ből " kategória...

uff stewe

(#121611) Khelben válasza hoffman_ (#121609) üzenetére


Khelben
nagyúr

200-ból ne akarjon 960M-et. Mediamarktban van 240-ért N551.

(#121612) hoffman_ válasza Khelben (#121611) üzenetére


hoffman_
nagyúr

nem akar, én akartam. én sem 200-ból, megkérdeztem, hogy az hol kezdődik, ha jobban megolvasod.

köszi a linket :R

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#121613) Nicolle


Nicolle
csendes újonc

Sziasztok!

Gép vásárlás előtt állok, egyelőre laptop és asztali között megy a morfondírozás. Mindenesetre a segítségeteket szeretném kérni, hátha közelebb jutok a megoldáshoz. Adva van tehát két opció, vagy egy atomerőmű pc és egy lazább, olcsóbb noti filmezni, netezni, írkálni, vagy egy izmosabb laptop játékra, videó szerkesztéshez, vágáshoz. Az utóbbihoz kérném a tanácsokat!

1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?

Lehetőleg tegnap! Viccet félre téve, jó volna minél hamarabb, ugyanis lassan 2 hónapja nincs saját gépem. Viszont, ha érdemes várni, mert mondjuk elkezdenek szállingózni a megbízható boltokban az új szériás videókarikkal szerelt notebook-ok, akkor még egy pici türelmet erőltethetek magamra.

(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)

Alapjáraton 5-700 ezer forint közötti összegben gondolkodtam, de indokolt esetben el tudok menni egészen 800 ezer forintig. Ez viszont a felső határ, elvi okokból sem fizetnék többet.

(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)

Játék, videó szerkesztés, filmek, internet, Office. Nagyjából ebben a sorrendben.

(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?

Full HD, esetleg WQHD (már ha laptopban létezik ilyen), a G-Sync nem volna hátrány. Mindenféle játék menne rajta, új címek is, nem lenne rossz, ha legalább 2 évig viszonylag kompromisszumok nélkül. Így azt hiszem legalább 1070 kártyás gép kellene.

(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?

Nem a méret a lényeg :), egyébként pedig IPS és matt.

(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?

Lakáson belül és maximum havonta 1 alkalommal a nyaralónkba.

(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)

Van jogtiszta Win 10 és Office is, igy ezekre nincs szükség.

(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?

RAM legalább 16GB, SDD pedig minimum 120 giga. Optikai meghajtó nem szükséges , ha nagyon kellene, van külső olvasó/írom.

(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)

Display port, kamera, HDMI. Ennyi körülbelül. Esetleg magyar billentyűzet, de ez speciel nem kitétel.

(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)

Csak új, megbízható helyről és normális garanciával.

Remélem tudtok segíteni néhány tanáccsal, esetleg konkrét gép ajánlással.Vagy legalább abban, hogy játékos noti vonalban érdemes-e gondolkodnom :) .

Köszönöm előre is!

Nic

[ Szerkesztve ]

(#121614) Khelben válasza Nicolle (#121613) üzenetére


Khelben
nagyúr

800-hoz még kicsit hozzá kellene tenni, de ez kb minden feltételednek megfelel: Alienware 15 R2.
Ha az asztali 1070-re gondolsz, akkor azt a teljesítményt nem fogod notebookban megkapni. A 980M 20-30%-kal gyengébb, mint az asztali 1070.

(#121615) davidj92 válasza Khelben (#121602) üzenetére


davidj92
tag

hmm, gondolkodtam rajta és felmerült egy ilyen opció:

G4 +4gb rammal, alapból SSD-vel (rájöttem hogy a mostani géphez amúgy is van itthon egy külső 500-as winyó) árban kb. ugyanott van az általad ajánlott géppel+SSD (igaz a kijelző csak HD, és 2 év a gari). Megéri az a pár ezer forintos különbség, vagy maradjak inkább a G5+SSD kombónál? Köszi! ;)

Ami nem öl meg, az megerősít. Kivéve a medve. A medve az megöl.

(#121616) Mikulásbá válasza Nicolle (#121613) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

[link]

Lesz belőle hamarosan fapadosabb kivitel is-állítólag.

[ Szerkesztve ]

(#121617) Nicolle válasza Khelben (#121614) üzenetére


Nicolle
csendes újonc

Nem azon a 30K-n múlik, habár az elveim ellenzik a 800 ezer feletti kiadást, hanem azon, hogy pl már ilyesmikkel is lehet találkozni ASUS G752 (G752VS-BA178T), ebben pedig már mobil 1070 kártya található. Igaz, túl van a kereten, de amint tobb helyen is elérhető lesz, valószínűleg az ára is kedvezőbben alakul (van,ahol már most is lényegesen olcsóbb, de ott nem vásárolok, ti sem ajánljátok a helyez). Az Alienware pedig csábító, de januárban már itthon is meg lehet majd vásárolni az új szériát, persze a kérdés, ott mi lesz az árfekvés.

Valójában attól tartok, hogy ha türelmetlen leszek, veszek most egy gépet, bánni fogom, ha megérkeznek az új masinák.

Egyébként g551 utódról senki nem tud információt? Mert ugye az egyáltalán nem ajánlott gl502vs már szintén úton van az új kártyákkal, de a normális anyaghasználatú utódról én még semmit sem olvastam eddig :S.

(#121616) Mikulásbá
Neked is köszönöm a választ! Igen, én is ezt a notit néztem, egyelőre elég túlárazottnak tartom, még a magyar áfával is. Kérdés, ha más helyeken is elérhető lesz, kedvezőbbeb alakul-e az ára. Illetve 15" kijelzővel várható -e hasonló masina...?

[ Szerkesztve ]

(#121618) Khelben válasza Nicolle (#121617) üzenetére


Khelben
nagyúr

És ezt hol találtad, melyik boltban? Mert szerintem még nincs hivatalosan Magyarországon.

(#121615) davidj92 : az általad írt felhasználsára felesleges az i5, kidobott pénz. SSD sokkal többet ér sebességben.

[ Szerkesztve ]

(#121619) Nicolle válasza Khelben (#121618) üzenetére


Nicolle
csendes újonc

Itt írják, hogy ők az elsők [link] . És még a radium oldalán elérhető, de az ugyebár nem ajánlott bolt, szóval felejtős.

(#121620) sevcsenko jr


sevcsenko jr
csendes újonc

Sziasztok,

Kérhetnék tanácsot (tapasztalatok) a következő gépekkel kapcsolatosan?

[link]
[link]

Előre is köszi
sev

(#121621) ManUnited válasza Chaser (#121593) üzenetére


ManUnited
aktív tag

Jó, akkor átfogalmazom. :) Mennyire használható a windows ezzel a felállással? Mert én 1366 feletti felbontáson csak 42" vagy a felett használtam eddig.

(#121622) Khelben válasza Nicolle (#121619) üzenetére


Khelben
nagyúr

A helyedben várnék, míg lesz máshol is, mert gyanítom, hogy az az ár még 1-200k-val lejjebb fog menni. Ez azért nem annyira exkluzív gép, hogy ennyibe kerüljön.

(#121623) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Probook 430-440 mellett van még 13-14"-os méretben ajánlható notebook?
130.000Ft igen.

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#121624) Khelben válasza Predator2 (#121623) üzenetére


Khelben
nagyúr

Használtan kérdezed? Mert 430, 440 is csak használtan van 130-ért.

(#121625) Predator2 válasza Khelben (#121624) üzenetére


Predator2
addikt

Igen, de lehetőleg garanciával. [link]
A Hp 430-440 úgy néz ki zátonyra futott. Jó lenne tudni mi jöhet még szóba mellette/versenytárs.
13.3 lenne az ideális, de max a 14".

THX

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#121626) Khelben válasza Predator2 (#121625) üzenetére


Khelben
nagyúr

HP 8470p, Dell E6330, 6430.

(#121627) Mario564


Mario564
csendes tag

Sziasztok!
Havernak keresek laptopot és a segítsegetelet szeretném kérni.

-Most szeretne venni, de nem nagy probléma ha várni kell.
-250 max 280 a keret.
-Nagyjából mindenre lenne használva. Irodai munka, játék film..
- Witcher 3 !! Mediumtol ultráig :D
Persze még a med-hez is egy 960 kellene,
ami még talán beleférne a keretbe, de ha van jobb ötletetek..:D
- kijelző méret 15-ös jó lenne. (Nem életbevágó)
- utazs közben nem nagyon lenne hasznalva, viszont amúgy cipelgetné sok helyre
- OS nélkül
-8 gb ram beléfer bőven. 16 sztem fölölsleges. SSD túl nagy felárat vinne el. Maximum későbbi bővítés. HDD meg 500-1000 GB bőven elég.
- webkamera kell neki de az szinte mindegyikben van gondolom.
- Új gép.

Lenovo Y700 át neztem! Mi a véleményetek róla?
Várom a további alternatívákat!
Köszi! !

[ Szerkesztve ]

(#121628) Tikakukac válasza Mario564 (#121627) üzenetére


Tikakukac
titán

G551-Y700 lesz a megoldás.

Ha nagyon szerencsés az életben akkor vehet Y700-at is, ellenkező esetben G551 kicsit biztosabb. 230k körül kapja mindet.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#121629) Khelben válasza Mario564 (#121627) üzenetére


Khelben
nagyúr

Nagyjából minden nap fel van sorolva az a 3 gép, ami szóba jöhet: Asus N552, G551 és Dell 7559. Lenovot csak akkor, ha nem gond a botrányos garancia.

(#121630) ludi85 válasza Nicolle (#121617) üzenetére


ludi85
tag

Szia!

Nem vagyok szakértő, de én 1 hete rendeltem egy új Alienware-t GTX1070-essel a UK-ból. (alienware.co.uk)
Online sajnos nem tudod, mert külföldi címre nem enged rendelni.
Az online chat-en fel vettem a kapcsolatot egy dell dolgozóval, aki küldött egy árajánlatot e-mailen, majd felhívott és megtörtént a rendelés. Az ár igy "csak": 1870 euró volt
Szerintem Európában ez a legolcsóbb. Talán a gyenge font miatt...
Spec: 6700HQ, 16GB DDR4, 1TB HDD, FHD 15", GTX1070, ....
SSD-t én nem rendeltem, de majd teszek bele magam egyet.

Na most ha ezt forintba átszámolod, olyan 600000 FT körül lesz. Annyi még, hogy nekem ingyenes volt a szállitás, egy UK-s Alienware akció keretén belül, ami sajna 26-án már lejárt.

[ Szerkesztve ]

Mindenhol jó fiatalon, Kivéve a ravatalon!

(#121631) Tikakukac válasza ludi85 (#121630) üzenetére


Tikakukac
titán

Akinek van lehetősége, persze, egyszerűbb egyből kint betolni mindent. Csak hát az kint van, haza kell csalogatni stb.

Én már évek óta kintről veszek kb. mindent, de volt már pofára esés/meglepi, szóval mindenben van rizikó. Külföldre szakadt magyarság mondjuk van kint bőven, aki nagyon bízik a másikban az megoldja :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#121632) Hambi825


Hambi825
újonc

Sziasztok!

Ősrégi inspiron 6400-mat cserélném valami használhatóra (lassan 10 éves darab :Y ).

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? Mindenképp idén, lehetőleg november folyamán
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit) 100 ezerig
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén) Egyetemi cuccok, főleg irodai programok, néhány játék
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
League of Legends, esetleg nem túl régi rpg-k, pl Skyrim, nem gond ha nem túl részletes, csak stabil 35 fps legyen meg
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? Minimum 15" és lehetőleg matt
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? 1-2 hetente oda-vissza, utazás közben nem lenne használva.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) -
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? max 500gb HDD elég lenne, esetleg később SSD
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)-
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával) ezért a pénzért főként használtra gondoltam

Használt üzleti gépekre gondoltam, azon belül a Thinkpad t530-at nézegettem egy ideje, sok rosszat nem olvastam róla, de más is megteszi, csak legyen megbízható. A 15"-os mérethez ragaszkodom a leginkább.

Köszi előre is! :)

(#121633) Dhampir válasza ludi85 (#121630) üzenetére


Dhampir
félisten

Online sajnos nem tudod, mert külföldi címre nem enged rendelni.

Így sem lehet?
Személyesen nem ismerem ezt a lehetőséget, csak olvastam róla (lehetséges, hogy más, hasonló megoldás is létezik), de ha megbízható(? nagy kérdőjellel) és olcsó, akkor érdekes lehet.

(#121634) Tikakukac válasza Hambi825 (#121632) üzenetére


Tikakukac
titán

8560P és T530 lesz a barátod, esetleg E5530/E6530.

Dhampir: A tökös gyerekek sportja az. Sok ilyen cég van, nekem van angliai ismerős akinek egy rohadt dobozt sem sikerült kivinni egyben, 1 évig volt ajtóverés miatta. Szóval óvatosan a 600k-s AW-el.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#121635) ludi85 válasza Dhampir (#121633) üzenetére


ludi85
tag

Ezt a módszert én sem ismerem.
Én egy Dell dolgozótól rendeltem közvetlen. Nem volt harmadik személy.
Egy hét múlva írok, hogy meg jött-e, vagy sem. Remélem az előbbi :D . Én is sokat hezitáltam rajta. Amúgy Írországban élek, szóval oda rendeltem. Itt is van a dell-nek központja, sőt van alienware.ie is ahonnan megrendelhettem volna, de az 200€ -val drágább lett volna. Elvből nem szeretek többet fizetni ugyan azért. Remélem nem fizetek rá. A hivatalos dell számla már megjött az e-mailemre, es azt írták, hogy már feladták a csomagot. Szóval 1 hétmúlva majd írok, hogy sikerült-e...

[ Szerkesztve ]

Mindenhol jó fiatalon, Kivéve a ravatalon!

(#121636) Dhampir válasza Tikakukac (#121634) üzenetére


Dhampir
félisten

Ez tanulságos eset. :K

(#121635) ludi85

Úgy biztosabb. Jobb, ha nem bizonytalanra alapoz az ember. :)

(#121637) #34030080


#34030080
törölt tag

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
2-3 hónapon belül
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
100ezer (irányár, szívesen megyek felfele ha érdemes)
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Csak office, böngészés, online videók (akadásmentesen).
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? -
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? 11.6-max. 14-ig, matt
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? havonta pár alkalom, nem elsődleges szempont
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) Windows vagy semmi
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
átlag felhasználó vagyok, a képeimnek és alkalmilag 1-2 filmnek, videóknak kell hely
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
Jól működő, kényelmes touchpad
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Új gépet szeretnék

Mivel nem értek hozzá, ezért minden javaslatot szívesen fogadok, ha egy rövid indoklást is tudtok adni a javasolt géphez az nagy segítség lenne, 5 éve egy Aces aspire one 722-es gépem van és amire én használom, eddig teljesen jó volt, tehát tényleg nincsenek nagy igényeim :) Köszi előre is !

(#121638) SASS89


SASS89
csendes tag

Sziasztok,

Par tippre nekem is szuksegem lenne !
Barmi otletetek van szivesen fogadom !

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Karacsony elott

(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
MAX 300000 FT

(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
70% otthoni hasznalatra lenne, de jatszani is szoktam, plusz hobbi szinten foglalkozom epulettervezessel ( ArchiCAD, AutoCAD meg hasonlo programokkal )

(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
DOTA, GTA V, Call of Duty

(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
15" eleg, mivel van egy 24" kijelzom, es azon hasznalnam, ezert fontos a HDMI csatlakozo

(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Evi 4 - 5 alkallomal utazunk 2 3 hetre ezido allat szeretnem "ott" is hasznalni, de utazas kozbe nem. Na meg a garazsba kimegyek vele az autohoz, par hibakod ellenorzesre

(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Semmi, de WIN tamogatassal ! Esetleg WIN7/10 :)

(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
HDD: 500GB, SDD nem szukseges mivel mar van, RAM: min 8GB, Optikai meghajtohoz nem ragaszkodom, de ha van az nem gond

(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
HDMI alap, eSATA ( de ha nincs az se gond )

(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Csak uj, mivel hosszu tavra terveznek vele !

UI: Ami meg fontos, hogy ne legyen zajos, hangos !!!

:R

[ Szerkesztve ]

(#121639) Isner


Isner
újonc

Egy használt RoG G751JY 6 hónap garival ( i7-4710hq, 12 gb ram, 500gb ssd, 980m 4gb ) vagy egy új lenovo y700 i7 6700hq, 960m 4gb, 16gb DDR4 2400Mhz Ultra SPEED ram, 1TB 5400RPM + 256GB INTEL NVME PCI EXPRESS SSD 1500Mb/S ULTRA SPEED ?

(#121640) Darvascapone


Darvascapone
csendes tag

Sziasztok,

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? 1-3 honapon belul, de akkar azonnal is
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit) 250e ft.
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén) excel, word, internet, egy ket egyszeru windows program aminek nincs nagy gepigenye
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? Nem hasznalnam
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? 15,6 Full HD, IPS jo lenne, esetleg 17
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? Nem lesz hordozva, utazas kozben nem hasznalnank
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) semmi vagy win10
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? memoria min 4 gb, optikai meghajto nem fontos, legyen legalabb 256 GB hely rajta ennek minimum a fele SSD
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…) billenyuzet villagitas, numerikus billentyuk
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával) csak uj

Eddig nezet tipusok:
Acer F5 sorozat
HP Probook 450 sorozat

Az Acer nagyon jo aron van de tobben lebeszelnek rola, hogy nem megbizhato. A kinezet nem fontos hasznalati eszkoz lesz nem disztargy, az fontosabb hogy megbizhato legyen ne kelljen ra kulon figyelni pld huto pad, mert tul eros proci van benne.

Elore is koszi a segitseget

Udv

Capone

(#121642) Khelben válasza #46372352 (#121641) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ha nem lesz hordozva, akkor asztali gépet vegyél neki, ne notebookot. Azt lehet később bővíteni, ha 3 hónap múlva kitalálja, hogy mégis inkább gta-zni szeretne.

(#121643) Mikulásbá válasza Isner (#121639) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

A G751JY nagyon jó gép-de a 4710 CPU még a G-Sync nélküli gépekben volt(első kiadás)-Ezt már nem vennék.
Próbálj kicsit hozzátenni a kerethez és G-Syncest keresni,a kódszámuk T73xxx vagy nagyobb.

[ Szerkesztve ]

(#121644) laszlobak válasza #46372352 (#121641) üzenetére


laszlobak
tag

A rászánt keretedből sem újonnan, sem használtan nem kapsz laptopot erre a felhasználásra. (Autocad, Solidworks.) Ezen az sem változtat, hogy erre csak néha vennéd igénybe. (Egy gép vagy alkalmas egy adott felhasználásra, vagy nem.) Pontosabban amit új gépre szántál, abból kapsz alkalmas gépet, használtan: HP EliteBook 8560w.t, vagy Dell Precision 4600-at keres, 2.generációs i7-es, (4magos) processzorral.

(#121638) SASS89: - Kicsit helyesbítenék: Ha újat veszel, akkor rövid távban gondolkodsz (max. 2 év), mert újban ennyiért max. egy konzumer játékgépet kapsz, aminek a várható élettarttama a garancia ideje, ami általában 2 év. Ha nem ennyi, hanem több, vagy valami csoda folytán jóval hosszabb ideig működne meghibásodás nélkül, akkor is elavul 2 év alatt azaz az újabb játékok futtatására nem lesz alkalmas. Ez esetben nem tudom, melyik gép viszi jobban a GTA V-öt, majd az okosok megmondják.

Ha hosszú távban gondolkodsz, akkor használt üzletit veszel, mert ezeknek van esélyük kb. 2x annyi élettartamra, a konzumer gépekhez képest. 300k-ért nagyon jól feszererelt, minőségi üzleti gépet kapsz, 1-2 év garival, ami több esetben még 2 évvel meghosszabbítható. Dell 4800-at, HP Zbook 15-öt keres, ezek alkalmasak CAD-ra. Ez esetben a GTA V-öt felejtsd el. Ha a játék a fontosabb - akkor lásd az előző bekezdést.

(#121569) csoki46: - A HP Probook 6460b nem egy CAD specifikus gép, de 45k -ért se jobb minőséget, sem erősebbet nem kapsz.

[ Szerkesztve ]

A lényeg mindig a részletekben van...Tanácsot lehet kérni, de a döntés felelőssége a Tied! (mindenkinek úgysem fogsz tudni megfelelni)

(#121647) Khelben válasza #46372352 (#121646) üzenetére


Khelben
nagyúr

Asztaliból kisebbet is össze lehet rakni, mint amekkora egy notebook.
Sims4-nek nem kell komoly gép, egy belépő videokártya kell neki, mondjuk egy 940M. De normális notebookban az 200k Ft körül van.

[ Szerkesztve ]

(#121649) Khelben válasza #46372352 (#121648) üzenetére


Khelben
nagyúr

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.