Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#121351) tylerddd válasza Khelben (#121348) üzenetére


tylerddd
veterán

Specifikációk, ár, elvárásaim alapján én is tudok választani. A kérdés arra irányult volna, h van-e valami jellegzetes hibája, problémája a gépnek, vagy bármi más, ami miatt nem ajánlott a vétele. Asus Zenbook-ok azok, amik tetszenek, árban megfelelőek lennének, de ...

@ Chaser ... a márkával nincs sok tapasztalatom, de ma már nincsenek is ott az elitben, mint 15-20 éve. Egy 3000 N100-as Lenovo, (SSD-vel) a mai napig működik a családban 2005 óta. Ég világon semmi baja nem volt ez idő alatt. Jelenleg egy Dell Latitude E5430-am van, nagyon szeretem ezt is. Az XPS viszont rohadt drága és nem is létezik magyar lokalizációval. X1 Carbon szintén húzós árban. Más gyártótól nem szívesen vennék.

[ Szerkesztve ]

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#121352) Tikakukac válasza tylerddd (#121351) üzenetére


Tikakukac
titán

Itt az a baj ugrálunk oda-vissza kategóriákban-években és minden másban is.

Ebből így bármit lehúzni vétek lenne.

Amire látatlanban is merek rakni nagyobb tétet, hogy a billzet pusztulat és hát a TMX-et nem kell bemutatnom gondolom. Minden más remek kérdés, nem ebből a gépből lesz eladva az éves forgalom az biztos.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#121353) tylerddd válasza Tikakukac (#121352) üzenetére


tylerddd
veterán

Az ugrálással csak az volt a célom, h a Lenovo-ban, mint gyártóban én nem csalódtam, Chaser szerint viszont már alapból ne is foglalkozzam a márkával. A Dell is bevált, az XPS így adott volt ultrabook vonalon, amiről egyébként is jókat hallani.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#121354) Tikakukac válasza tylerddd (#121353) üzenetére


Tikakukac
titán

Ha kiveszel 3 nap szabit Lenovoról tudok mesélni, üzleti/konzumer fronton is.

Dellt alapjában véve szeretem, de volt 1-2 hónapja XPS-ről olyan sztorim, hogy kiakadt a csipám. Annyira örülök, hogy asztali előtt ülhetek és nem kell notit vennem.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#121355) Predator2


Predator2
addikt

Köszönöm a válaszokat.

Tudom a keresőt használni, de szerintetek hol tudom Hp 430 illetve Hp 440-et legolcsóbban beszerezni?
G2-G3 érdekelne mert a G4 már nem az én pénztárcámnak való.

:R

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#121356) Xeon7


Xeon7
aktív tag

Sziasztok,

Általános felhasználás (Netezés, letöltés, filmnézés) mellett ha játék (többnyire MMORPG, illetve FPS) is lenne ti melyik masinát ajánlanátok ezek közül?

http://www.notebook.hu/asus-zenbook-pro-ux501-ux501vw-fw149t?utm_source=facebook&utm_medium=fb-feed&utm_campaign=fb-feed-akcios

http://www.laptopszalon.hu/hp/hp-omen-15-ax003nh-x5d95ea-akc-laptop_23752-adatlap

(#121357) sajby válasza Predator2 (#121355) üzenetére


sajby
senior tag

Aprón is szokott lenni(megbízható eladótól) :K

[ Szerkesztve ]

(#121358) Khelben válasza Xeon7 (#121356) üzenetére


Khelben
nagyúr

Egyiket sem, a hűtésük és a teljesítményük nincs arányban egymással. Az UX501 belül teljesen műanyag, merevítése rossz, egy db ssd hely van benne, hdd-t nem tudsz beletenni. Omenben ugyanúgy túlmelegszik a cpu, ott még ráadásul a külső hőmérséklet is brutális, az alja 60 fokos.

(#121359) Xeon7 válasza Khelben (#121358) üzenetére


Xeon7
aktív tag

:R
Esetleg valami alternatíva ebben az árfekvésben?

(#121360) Khelben válasza Xeon7 (#121359) üzenetére


Khelben
nagyúr

Alternatíva mire? -> összefoglaló.

(#121361) weres78


weres78
senior tag

Üdv!

Év végén, jövőév elején szeretnék laptopot vásárolni. A rászánt összeg maximum 250.000Ft. Kifejezetten fotózáshoz kellene, ha a lehetőség adott ennek a kijelzőjén keresztül állítanék fényt, színt, stb (ennek ellenére sem kell valami hiper-szuper írisz mittoménmilyen kijelző). Max 13col jöhet szóba, folyamatosan hordozva lesz, de a súlya nem érdekes. Windows 10 fut majd rajta. Tárhely fontos lenne minimum 2x500GB winchester (biztonsági másolat a második), illetve egy SSD rendszernek, Photshopnak, alap programopknak. Teljesen jó a megbízható használt cucc is. Billentyűzet nem különösebben érdekel, és a nagyobb szerkesztéseket sem ezen fogom végezni.

(#121362) Xeon7 válasza Khelben (#121360) üzenetére


Xeon7
aktív tag

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? Napokon belül.
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit) 350-400k
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén) Netezeés, filmnézés, letöltés, játék.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? (MMO,FPS) legalább közepes részletesség.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? 15.6,IPS.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? Lesz hordozva.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) Win 10.
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? SSD min. 128GB, min. 8GB RAM.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával) Csak új gép.

[ Szerkesztve ]

(#121363) Chaser válasza tylerddd (#121351) üzenetére


Chaser
titán

:) abból h egy gép működik x éve egy dolgot lehet levonni...mázlista a tulaja ( :
ha tudod hogy ezerből, 10e-ből mennyi hibásodott meg egy éven, két éven, 3 éven belül akkor már aara az egy modellre van rálátásod valamicske, ami a többi modellnél viszont semmit nem jelent

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#121364) Khelben válasza Xeon7 (#121362) üzenetére


Khelben
nagyúr

Asus N552 vagy G551, Dell 7559. 4 magos I5 untig elég a 960M mellé, felesleges az I7.
Tudom, ezek "csak" 300k körüliek, de a következő lépcső jóval feljebb van.

(#121361) weres78 : új gépből Asus UX303, használtból Dell E7440 (esetleg E7450, bár arra már voltak panaszok)

[ Szerkesztve ]

(#121365) weres78 válasza Khelben (#121364) üzenetére


weres78
senior tag

A Dell E5450 (van a családban) nem fér el, annál kicsit (kb 2cm-rel) rövidebb (leghosszabb oldal) kellene.
337mm Dell, 323mm Asus. Ezt ki kellene próbálnom valahol...
Ezeknél kisebb megoldás van amit ajánlanál esetleg? A dupla HDD-ről le tudok mondani, majd meghagyom SD-n a cuccot biztonsági másolatként.

[ Szerkesztve ]

(#121366) zsloti


zsloti
senior tag

Sziasztok
A kettő gép közül melyik a jobb vétel 20k ért?
A gyereknek kellene suliba Word, Excel és note pad használatára, esetleg itthon netezni az ágyból, "minden másra ott a mester card"
Fujutsu Lifebook P7230 Dual core 1.2 GHz, 2GB Ram, 80Gb HDD 10
Acer Aspire One Kav10 2Gb Ram, 1.6 GhZ, 250 Gb merevlemez.
Köszi zs

Xiaomi max SPEmall kuponok https://goo.gl/P3v6B0 Hardverapro csoport: https://goo.gl/EPnfc1

(#121367) dugo_ válasza zsloti (#121366) üzenetére


dugo_
veterán

Ha a saját édes gyereked, akkor ne szívasd ilyenekkel. Teljesen értelmetlen 20k-t kidobni ilyen gyenge notikért, kb porfogáson kívül semmi másra nem jók már.
Kétszer ennyiért már megcsíphetők az első genes core i üzletik az aprón.

(#121368) zsloti válasza dugo_ (#121367) üzenetére


zsloti
senior tag

Az a baj hogy ennyi van rá és a kis méret is lényeg
Tényleg csak a felsorolt dolgokra kell
Zs

Xiaomi max SPEmall kuponok https://goo.gl/P3v6B0 Hardverapro csoport: https://goo.gl/EPnfc1

(#121369) Tikakukac válasza zsloti (#121368) üzenetére


Tikakukac
titán

Akkor inkább Fuji, bár nálam mondjuk sok szemét volt már, ennyiért sosem mertem gépet venni :N

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#121370) Bkrisz9 válasza zsloti (#121368) üzenetére


Bkrisz9
őstag

A netezést felejtsd el, egy mai bonyolultabb oldal úgy megfekteti, hogy csak na. Office csomagból is csak valami marha régi megy majd amit nem is használnak már sehol még a mi elmaradott iskoláinkban sem.

Amennyiben OFF áradatot keltő mondanivalód van számomra kérlek keress meg privátban! Köszi! :)

(#121371) marked one94


marked one94
őstag

Üdv!

1-2 héten belül notebookot szeretnék venni. 130k körül legyen és főként irodai munkára és netezésre lenne használva. Fontos hogy könnye hordozható legyen akksi ne legyen gyenge és max 13-14 hüvelykes legyen.Csak új gép jöhet szóba.

Pár hete emagról vettünk egy HP Probook 430 G2 de 1 hét után megadta magát és vissza lett küldve. Ehhez
hasonló gép kellene.

Előre is köszönöm a segítséget :R

You'll Never Walk Alone

(#121372) Chaser válasza zsloti (#121368) üzenetére


Chaser
titán

x200-at már sztem kapsz 20-25-ért, próbálj levadászni egyet

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#121374) oba


oba
addikt

Üdv!

Használt piacon 50e Ft -ig, valami játékra is alkalmas vétel van, vagy felejtős? Iskolás unokatesómnak keresek laptopot, minecraft és fifa 13-14-15 v. ilyesmivel szeretne játszani. Mellette net, youtube, film, ilyesmi alap dolgok. Én első körben azt mondtam neki, hogy ennyi pénzért a fifa valószínűleg nem fog futni játszható szinten. Méret 13-15 -ig. Nézegettem már aprót, de dedikált vga -s laptop ebben az árban szinte nincs is, nagyon ritkán van 1-1, de azokkal van valami komolyabb esztétikai vagy műszaki gond. Az integrált vga -s laptopok meg nyilván játékra csak nagyon korlátozottan alkalmasak. A minecraft azért elfutna egy ilyen intelHD csodán? Üzletet is ajánlhattok ahol érdemes lenne használt gépet venni. Köszi a segítséget előre is!

(#121375) Dorottya


Dorottya
csendes tag

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?

Az elkövetkező hónapokban, még idén. Eddig úgy terveztem, hogy várnék a fekete pénteki akciókig, hátha akkor kedvezőbb lesz az ára, de ha korábban/később jó, az sem gond, de január 4.-ig meg kell lennie, mert másnap utazom külföldre.

(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)

< 300 000 HUF, Németországban venném cégre

(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)

Egyetemista vagyok, de jövő szeptemberben kiköltözöm külföldre, a kinti albérletben pedig nincs helyem asztali gépnek, + minden hétvégén utazom, így kizárólag laptop jöhet szóba, amit tudok vinni magammal. TV sincs a kinti lakásban, a legtöbb filmet, videót ezen a laptopon nézném. Továbbá főképpen egyetemi dolgok (MS Office), meg egy kis képszerkesztés, de tényleg amatőr szinten, de jó lenne, ha nem 5 percébe telne betölteni egy adobe programot. Jó kis asztali helyettesítő mindenes.

(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?

Semmilyen játékra nem használnám.

(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?

Mivel TV, asztali gép és minden egyben lenne ez a gép, mindenképpen egy 17,3"-es gépet szeretnék. A felbontás, betekintési szög, egyéb hacacáré nekem halálosan mindegy, teljesen igénytelen vagyok a kijelzőt illetően, a méretét leszámítva.

(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?

Minden hétvégén, mint írtam, ellenben kizárólag autóban és sose használnám közben (arra ott a tablet). Tehát felőlem lehet 10 kg is, nincs jelentősége. Az akkuidő sem fontos, szökőévente használnám csak akksiról, egyébként táp.

(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)

Windows lesz rajta, nem kell, hogy gyárilag rajta legyen.

(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?

Számomra ideális egy SSD és HDD hibrid lenne, nem tárolok igazából adatokat a gépen, így egy 128 SSD és 250-es HDD már bőven kielégítené az igényeimet, ha választani kell, emiatt az SSD-hez ragaszkodom a gyorsaság miatt, hisz tárolásra nem igazán használnám egyébként sem a masinát.

RAM szerintem egy 8 GB már korrektül tudná vinni a programokat. Optikai meghajtó nem kell.

(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)

Külföld miatt a Skype napi szintű használatban lesz, ezért mindenképp előnyös lenne egy jó webkamera/mikrofon páros. Nem hiszem, hogy ebben a méretben felmerülne kérdésként, de a numerikus billentyűzethez is ragaszkodom.

(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)

Kizárólag új gép.

Hozzátenném, hogy eddigi gépeim többségében Acerek voltak, s ugyan ahogy most körülnéztem, szintén az Acer adta legolcsóbban a jó hardvert, ellenben az utóbbi két Aceres gépem burkolata is felmondta a szolgálatot, egyszerűen elkezdtek felválni a bal felső sarokban (valószínűleg mert kiesett egy csavar). De billentyűzetet is többet kellett cserélnem rajtuk az évek alatt, mert egyszerűen behaltak, a melegedésről és hangról már ne is beszéljünk. Úgyhogy ha lehet, kerülném az Acert és a műanyag házat is.

(#121376) Chaser válasza Dhampir (#121373) üzenetére


Chaser
titán

[moderálva]

obalix 8540p-t nézegess nv vga-val, újabb fifához nem tudom mennyire jó, cod mw-t azt elég korrekten viszi pl

[ Módosította: radi8tor ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#121377) oba válasza Chaser (#121376) üzenetére


oba
addikt

Köszi, de sajnos elég drága, mármint a mi költségvetésünkhöz. 70-80e körül látom, nekünk 50ezrünk lenne erre a célra.

(#121378) Chaser válasza oba (#121377) üzenetére


Chaser
titán

tessék

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#121379) Kbali válasza Dorottya (#121375) üzenetére


Kbali
nagyúr

Jó lenne tudni, hogy Németországban honnan szeretnéd vásárolni, ill. ehhez euróban megadni az árat.

(#121380) DeathLordX


DeathLordX
csendes tag

Sziasztok

Találtam egy acert a laptopszalonnál és ti is írtátok többször hogy inkább ne a műanyag ház miatt. Itt azt írja ennek fém háza van szerintetek ez jó? acer aspire V5
ha nem akkor egy hp pavilion 15 lesz szerintem. mást nem találtam ami jó lenne sajnos.
Még egy

[ Szerkesztve ]

(#121381) Dorottya válasza Kbali (#121379) üzenetére


Dorottya
csendes tag

Ahol az adott modell a legolcsóbb és cégre tudom venni, mindegy, hogy Media Markt vagy Amazon vagy valami pici, online bolt.

Ha kerekítünk, akkor olyan 1000€ a büdzsé, de ahhoz nagyon jónak kell lennie. Tehát a 300k HUF / 1000 € olyan lelki határ, de szvsz az én igényeimet egy olcsóbb gép is kielégíti (pl. szerintem ő már megfelelne a célnak, csak ugye Acer). Jobban örülnék egy fémháznak/jobb márkának.

(#121382) Khelben válasza DeathLordX (#121380) üzenetére


Khelben
nagyúr

A fém burkolat és a fém ház nem ugyanaz. Én hanyagolnám.

(#121383) Peter_


Peter_
tag

Sziasztok,

egy barátom venne gépet céges használatra, szeretnénk a segítségetek kérni, hogy mit lenne érdemes:

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Most

(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
Maximum 320.000Ft

(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Programozás munka céljából.

(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Nem használnám játékra.

(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Típus teljesen mindegy, FHD fellbontás előny.

(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Heti 1-2 alkalommal, utazás közben ritkán használnám. (Utazás időtartama 2 óra.)

(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Windows 10 OS szükséges (ezt is tartalmazza már az ár).

(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
SSD preferált, de ha nem azzal érkezik, és lehetőség van a ház megbontása (esetleges garanciavesztés) nélkül
lecserélni, akkor rendben van a HDD is. Ebben az esetben természetesen a keretből maradnia kell egy "normális" 120GB SSD-re elég összegnek.
Optikai meghajtó nem szükséges, de nem kizáró ok, ha van.
8GB RAM szükséges legalább.

(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
6th gen i7(HQ), DDR4 memória, legalább 2 db digitális video kimenet, alapból beszerelt dedikált SSD és HDD előny.

(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Csak és kizárólag új.

Erről mi a véleményetek (igaz ez nem business):
http://www.laptop.hu/lenovo-700-15isk-80ru00fnhv-black-win10

(#121384) ΞΔGLΞ


ΞΔGLΞ
nagyúr

Sziasztok Srácok!

Inkább így írom:

6700HQ
GTX 960 4 GB
8 GB (min)

M.2sata bővíthetőség, de legyen benne azért egy 128-as legalább, HDD nem is fontos
15.6 elég (FHD matt), monitorra lesz kötve...
Hordozva nagyon nem lesz, csak néha.
Mondjuk 300 ezer és tegnapra kellene újonnan.

:R

[ Szerkesztve ]

(#121385) puente


puente
csendes tag

Sziasztok!

Hardveraprón vásárolt már valaki notebookot Aparin-tól? Mik a tapasztalatok? Megbízható?

A válaszokat előre is köszönöm! :R

(#121386) DeathLordX válasza Khelben (#121382) üzenetére


DeathLordX
csendes tag

Rendben köszönöm, amúgy azt hol tudom megnézni hogy fémháza van e, mert találtam még egy dellt is de nem találom sehol leírva.

(#121387) Kbali válasza Dorottya (#121381) üzenetére


Kbali
nagyúr

Szerintem még kint is necces 17-esben ilyen gép, ami beleférne a keretedbe.
Esetleg 1 - nem ismerem ezt a modellt, van belőle több változat is
2
Medion-t kint szeretik, itthon csak az Aldi árulja, "háááát" kategória
Acerből a V= NItro van kint is, ill. a listában egy Travelmate volt még.

(#121388) Dhampir válasza Chaser (#121376) üzenetére


Dhampir
félisten

[moderálva]

(#121385) puente

Legbiztosabb lenne, ha el tudnál menni hozzá, és személyesen megnéznéd a kívánt gépet (én nem ismerem az eladót).

[ Módosította: radi8tor ]

(#121389) Dorottya válasza Kbali (#121387) üzenetére


Dorottya
csendes tag

Köszi szépen!

Megéri a plusz kb. 80k-t az Asus, amit linkeltél, ahhoz az Acerhez képest, amit az előző posztban linkeltem?

Ha viszont az Asus meg a Medion között kell dönteni, aki inkább az Asus a 8 GB és 128 SDD és corei7, vagy Medion 16 GB 256 SDD de corei5?

(#121390) tibee77


tibee77
őstag

Szevasztok!
Szeretnek segitseget kerni laptop ügyben.
(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Minel hamarabb, 1-2 heten belül.
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
120-150 ezer forint.(ätszämolva eurorol)
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Semmi extra, egy hölgynek lenne väsärolva, youtube videok nezese, zene hallgatäs, facebook, böngeszös jätekok (ehhez gondolom azert kell proci).
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Mint irtam max böngeszös jätekok.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
15col szerintem eleg, matt legyen inkäbb, TN ugyancsak eleg.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Sokszor utazik de meg nem mondom hogy hasznälja-e közben a laptopot.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Windows 8.1, illetve 10 jöhet.
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
Oriäsi mennyisegü tärhely nem fog kelleni, szerintem 500 giga eleg, illetve ha egy 125 gigäs ssd lenne benne az talän jobb lenne a sebesseg miatt, cd meghajto se lenne rossz.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
Webkamera jöhet több specko igeny talän nincs.
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Csak uj gep jönne szoba es meg valami.Erröl az oldalrol kellene väsärolnom a megadott äron belül.

Elöre is köszi a segitseget!

[ Szerkesztve ]

poe:https://www.pathofexile.com/account/view-profile/slicchabib/characters

(#121391) ΞΔGLΞ válasza ΞΔGLΞ (#121384) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Tárgytalan, már meg is rendeltem...
Üdv

(#121392) Wurten válasza ΞΔGLΞ (#121391) üzenetére


Wurten
csendes tag

Mire esett a választás? :)

(#121393) ΞΔGLΞ válasza Wurten (#121392) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Bár "túlszaladtam" a megjelölt áron, végül ez lett a befutó, legyen akkor inkább 17.3-as :)

Y700

[ Szerkesztve ]

(#121394) Tikakukac válasza ΞΔGLΞ (#121393) üzenetére


Tikakukac
titán

Hmmmm, szinte bizsergető érzés.
Bár tökös lennék ilyen vasakhoz :N

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#121395) Wurten válasza Tikakukac (#121394) üzenetére


Wurten
csendes tag

:R :DD :C

mflex: majd tapasztalatokat, ha megkaptad :)

(#121396) ΞΔGLΞ válasza Tikakukac (#121394) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Hármat árult itt a srác elmondása szerint (pü-ben), de sajnos lemaradtam róla, azt mondta lehet, hogy talán lesz még, hát mondom a lehet nekem nem elég, mert muszáj egy aránylag bikaerős lapos és elég sürgős lenne...így jártam :)

[link]

(#121395) Wurten

Ok ;-)

[ Szerkesztve ]

(#121397) dugo_ válasza ΞΔGLΞ (#121396) üzenetére


dugo_
veterán

Én szeretem, ha egy 300k-s cucchoz jár garancia is, de te tudod... Jobb lett volna megvárni az ajánlást.

(#121398) ΞΔGLΞ válasza dugo_ (#121397) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Bocs, de ezt most nem értem, van garancia, gyári. :U (#121393)

[ Szerkesztve ]

(#121399) Wurten válasza ΞΔGLΞ (#121398) üzenetére


Wurten
csendes tag

Tudtommal a Lenovo-ra mostanság sok a panasz garanciáztatásban.

(#121400) Tikakukac válasza ΞΔGLΞ (#121398) üzenetére


Tikakukac
titán

Ez a baj, hogy van hozzá gyári garancia :P

Azt pedig nagyon remélem, hogy kaptál számlát. Ha beüt a ménkű és pénzutalgatás/csereigazolás lesz anélkül megbolondulsz.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.