Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69851) 3.Aragorn


3.Aragorn
addikt

1.Mekkora összeget szánsz rá?
30k-ból jó lenne megoldani

2.Használt szóba jöhet?
Nem

3.Milyen billentyűzetet használsz most? / Miért cseréled le?
Aula Assault / Cserélem, mert nem tetszik, hogy:
- a switch-ek fix színű megvilágítással bírnak
- ANSI
- baromi hangos
- gyakran duplán érzékel billentyűlenyomásokat, szövegek gépelésénél sok a pontatlanság
Ez utóbbi miatt vissza is vinném gariba, de sajnos pár hete sikerült széjjel vernem (...ezt a billentyűzetet is, a war thunder stresszes játék ugye... :DDD :B )
A fém váz (igazábol csak a felső része fém) ugyan megmentette a billentyűzetet a teljes megsemmisüléstől, de a "hosszú í" már egyáltalán nem működik. Meg úgy az egészet pillanatragasztó és tape tartja össze.

4.Mire használnád a billentyűzetet?
játék (league of legends, war thunder, overwatch), munka, programozás tanulás, szövegszerkesztés, chatelés, kommenthuszárkodás

5.Milyen típusú billentyűzetet keresel?
mecha, valami halkabb típusú switch-el. konkrét tapasztalatom nincs ezekkel, a jelenlegibe sem tudom mit tettek a kínaiak, csak sejtem, hogy kéket. Olvasmányok alapján a barna lehet jó nekem, mert ott is van leütés visszajelzés, de nem annyira hangos.

6.Van konkrét modell ami tetszik?
egyelőre még csak tapogatózok, de ilyeneket néztem:
Cooler Master CK550 V2 TTC Mechanical Brown
Redragon K556 RGB Brown Switch Gaming

biztos vagyok benne, hogy ezeknél tudtok jobbat ajánlani. de az összefoglalóban ajánlott típusok többsége már nincs forgalomban

7.Milyen kiosztást szeretnél?
ISO magyar, ha egy mód van rá

8.Milyen méretű billentyűzetet szeretnél? (kell-e numpad, fn-sor, kurzorblokk, stb)
100%-os méret kell, ha vannak rajta extra multimedia gombok az sem baj

9.Extra igények (világítás, csuklótámasz, vezetéknélküliség, ergonomitás, programozhatóság, stb.)
full RGB
vezetékes
ha leütök egy billentyűt, azt érzékelje 1 leütésnek, ne 0-nak, 1-nek vagy 2-nek, éppen milyen kedve van, szóval nem a legalja kínai switchek kellenek.
nem lenne baj, ha valami erősebb anyagból készülne, de legalábbis a kihajtható lábak legyenek masszívak (az törik el leghamarabb ;] )
makrózni nem szoktam dolgokat, így programozhatóság nem kritérium, de később a szoftver programozásnál még hasznos lehet az ilyesmi, ezt nem tudom.

A válaszokat előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

Nem minden vándorút céltalan...

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.