Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33101) nyunyu válasza Burt1793 (#33100) üzenetére


nyunyu
félisten

ISO kiosztású WASD V2-őt mintha lehetne kapni kupak nélküli bareboneként is.
Aztán ráteszed a Maxnál (olcsóbban) gyártatott magyar kupakot. (Max tavaly volt 40$+10$ szállítás, WASD asszem 50+10 lett volna)

Elvileg Max is árul custom billzetet, szóval akár le is tudnád levelezni velük hogy milyen dizájnú magyar kupakkal szerelve kéred, de az általuk forgalmazott QPad MK-50 * nem egy hűde minőségi cucc, nyomába sem ér a WASDék neve alatt futónak.
Ja, meg itt nem látok ISO opciót, csak TKL meg teljes ANSIt, úgyhogy marad a WASD.

*: Asus Echelon néven ismerheted a háttérvilágítós tesóját.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#33102) nyunyu válasza dqdb (#33097) üzenetére


nyunyu
félisten

ha nekiállok végre összeszerelni a GH60-amat (az előbb lejtőn megállást írtam volna :U )

Milyen szakadék?
És hol az alja? :DDD

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#33103) cinemazealot válasza nyunyu (#33096) üzenetére


cinemazealot
addikt

Nagyon köszönöm a tippet, de a saját aggyal (saját firmware-rel, érezhető boot idővel) rendelkező perifériáktól kicsit tartok. Valószínűleg inkább elkezdem faragni a mostani billentyűzetem talpát, hátha sikerül laposabbra, kompaktabbra alakítanom. :R

(#33104) nyunyu válasza dqdb (#33088) üzenetére


nyunyu
félisten

Általában a szalagkábelen USB jel megy ki (vagy a régebbiek esetében PS/2), azonban a jelszintek lehetnek eltérőek, ahogyan a lábkiosztás sem egyértelmű, és sajnos az adott típushoz tartozó dokumentációt szinte lehetetlen megtalálni online.

Ebben mondjuk lehet valami, mert az általam széjjelbarmolt ThinkPad T40 billzet trackpointjából PS/2 jel ment a szalagkábel irányába.
Billzet részét nem néztem, az ment a kukába.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#33105) nyunyu válasza cinemazealot (#33103) üzenetére


nyunyu
félisten

Csuklótámasz vagy mélyebb billzettartó fiók nem lenne egyszerűbb?

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#33106) Burt1793 válasza nyunyu (#33101) üzenetére


Burt1793
veterán

Ez elég szupernek tűnik. Egy üres bill 100 dollárért (barna kapcsolókkal 105ért), plusz a kupakok 40ért. Simán ajánlhatnátok ezt másoknak, akik ilyet keresnek. Tényleg te kérted, hogy legyen magyar layout és miután megcsinálta(tta)d berakták a repertoárba? :D
Szóval akkor erre rámennek ezek a kupakok (erről az oldalról) rendben, ugye? Persze ott az Ultimate S Das, nem sokkal drágább (110 euro), azon is le lehet cserélni az összes kupakot és meg is van a magyarítás egyedi színekkel.

[ Szerkesztve ]

(#33107) Ringman válasza Burt1793 (#33106) üzenetére


Ringman
nagyúr

egy barbone bill ára 100$+áfa+vámkezelés. miközben egy háttérvilágítással rendelkező CM masterkeys pro 26k+áfa és még magyar garancia is van rá. minden csak nem olcsó ez így.

(feltéve ha a dip switch nem elengedhetetlen valaki számára)

[ Szerkesztve ]

(#33108) dqdb válasza Burt1793 (#33106) üzenetére


dqdb
nagyúr

Próbáltam már keresni EU-s forrást, de sajnos nem találtam.

A gyártótól rendelve a 100 dollár barna kapcsolóval 105 dollár, amire 66 dollár szállítás jön rá, plusz áfa és vámkezelés díja, szóval a vége 225 dollár közül van kupakok nélkül, annyiért meg már inkább egy Filco.

A sajátomat a Massdropról sikerült szállítással együtt 116 dollárért megrendelni (az áfa és vámkezelés természetesen hozzájött, így körülbelül 155 dollár volt a vége, szóval még így is húzós), azonban legutoljára már ott is elszálltak a költségekkel.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#33109) Burt1793 válasza dqdb (#33108) üzenetére


Burt1793
veterán

Erre az esetre van ott 110 euroért a das, arra még 20 euro szállítás rájön.

(#33107) Ringman: Ez igaz, de egyedi ez a kialakítás. :D Amúgy ebből a CM-ből van magyar kiosztású? Csak membránosból látok magyart, a mechanikusak mind US-esek.

(#33110) Ringman válasza dqdb (#33108) üzenetére


Ringman
nagyúr

ja a szállítási díjat ki is hagytam :)

filco szerintem olcsóbban házhoz jön kupakostól keyboardco-ról. [link]

amazon storefrontról 20font szállítási díjat írt, szóval uk layouttal a majestouch 2 ~140font

szerk:
(#33109) Burt1793
ha feljebbgörgetsz a topikban, akkor találsz magyarító kupakszettet, talán 3k az ára.

[ Szerkesztve ]

(#33111) Skullwipe válasza Ringman (#32835) üzenetére


Skullwipe
senior tag

(#33112) nyunyu válasza Skullwipe (#33111) üzenetére


nyunyu
félisten

Ehh, alig hallani a hangján, hogy legszívesebben valami csúnyát mondana, de hogyan is fogalmazza meg diplomatikusan, hogy a szponzor se sértődjön meg. :C

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#33113) nyunyu válasza Burt1793 (#33106) üzenetére


nyunyu
félisten

Tényleg te kérted, hogy legyen magyar layout és miután megcsinálta(tta)d berakták a repertoárba? :D

Nem, nem én kértem.

(Régi képeim nagy része eltűnt, mert megszűnt a kepfeltoltes.hu :W, de pl. ez volt a Maxtól kapott zacskó kupak.)

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#33114) Burt1793 válasza nyunyu (#33113) üzenetére


Burt1793
veterán

Ne is mondd, én is azt az oldalt használtam mindenre... áttértem a kephost.hu-ra, pár évig létezni fog remélhetőleg.

(#33115) Skullwipe válasza nyunyu (#33113) üzenetére


Skullwipe
senior tag

gugugaga (goggle drive) :DDD
Mondjuk a kupakok miatt megértem, meg a makró is egy nagy kupac... Azt meg tudjuk hogy az mx blacket utálja és ez bizony az, csak még clicky is :))
De akkor is nem rossz a kiosztás, és hogy tulajdonképpen csak a numlockot kell nyomni hogy váltson a nav rész és num között, tényleg nem rossz dolog.

(#33116) Godmax válasza Unteroff (#32628) üzenetére


Godmax
tag

Ooopsz, véletlenül posztoltam, bocsi!

[ Szerkesztve ]

(#33117) Skullwipe


Skullwipe
senior tag

(#33118) Ringman válasza Skullwipe (#33117) üzenetére


Ringman
nagyúr

mintha a topikból valaki már rendelt volna ilyet.

szerk: meg is van h-yle volt

ha jól emlékszem van fehérben is

[ Szerkesztve ]

(#33119) nyunyu válasza Skullwipe (#33117) üzenetére


nyunyu
félisten

Első 3 másodperc nigga' szövege: "you are not here for keyboard p0rn, all right?"
Majd negyedik másodpercnél bevágja ezt:

:broáf:
Fekete lézerezett ABS kupakok OEM profillal. :W

(Tudom, menthetetlen vagyok.)

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#33120) Ringman


Ringman
nagyúr

ha valaki 3d nyomtatna, pár DSA profil modellje - reddit

I made models for 1, 1.25, 1.5, 1.75, 2, 2.25 unit keys. Longer keys and spacebars are available on request.
These are roughly modeled after Cherry's 1983 DSA cap. The depth of the touch surface is roughly 1mm.

(#33121) Skullwipe válasza Ringman (#33118) üzenetére


Skullwipe
senior tag

Na akkor nem csak 6kro, na ez tényleg jó vétel, meg ugye minden kapcsolóval kapható. A kupakok gondoltam, hogy vacakok, de ha nincs problémás méretűek, akkor akár cserélhetőek is gond nélkül.

#33119 Én pont ezért nevettem, mert pont azt mondja, hogy valljuk be azért vagyunk itt mert "az" kell :DDD Meg, hogy majd lehet költeni kupakokra (és már futnak is az ötletes kialakítások ezen a téren) :DDD

[ Szerkesztve ]

(#33122) nyunyu válasza Skullwipe (#33121) üzenetére


nyunyu
félisten

Nem is tudom.

Ha lehetne kapni barna kapcsolós Tomoko 87-et, vagy a német tesóját, akkor nem lenne kérdés, hogy melyik esne kupakcsere áldozatául.

75% kiosztásra sokkal nehezebb kupakot varázsolni, mint 80% TKL-re. (Rövid jobb Shift, MX 1800-ra való 1U jobb Ctrl/Alt, nem jó soros PageUp/Down vs numpad nélküli hagyományos szett)

Más kérdés, hogy a rárakandó kupakszett többe kerülne, mint alatta a billzet.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#33123) Ringman válasza nyunyu (#33122) üzenetére


Ringman
nagyúr

blankból megvan 40$ alatt :) [link]

bár nem hiszem, hogy 73$-ért ezt venném.

[ Szerkesztve ]

(#33124) nyunyu válasza Ringman (#33123) üzenetére


nyunyu
félisten

Jó, ebből a blankból a 75%-is könnyen kirakható, ha nem zavar a feliratok hiánya, vagy utólag matricázod az elejét.
(Mondjuk én az alacsonyabb Cherry profilos NPKCt venném, de ez megint ízlés kérdése)

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#33125) Ringman válasza nyunyu (#33124) üzenetére


Ringman
nagyúr

cherry profilos billentyűzetet használok én is, nincs vele problémám (ugyanazon a billentyűzeten nem próbáltam oem+cherryt, úgyhogy összehasonlítási alapom nem nagyon van)

most nézem, hogy a derék kínaiak a vmelyik nap még 56$-ba kerülő blank 152 darabos dsa szettjüket már 93$-ért vesztegetik :)

(#33126) kelna91 válasza Burt1793 (#33082) üzenetére


kelna91
senior tag

Koszi, de a barna kapcsolo fontos lenne. Elkepeszto, de az ugyfelszolgalat ketszeri megkeresesre sem valaszol.

(#33127) Sn4k388


Sn4k388
tag

Sziasztok egyik ismerősöm billentyüzet vásárlásra adta a fejét.

30 ezer körül nézeget fontos hogy mechanikus legyen. És red swich es mert gamhez kell.

Ezeket nézte ki

Gigabyte Force K85 ,Zalman ZM-K900

Van róluk véleményetek ?

Esetleg másik tipus?

(#33128) Skullwipe válasza Ringman (#32100) üzenetére


Skullwipe
senior tag

Topre Realforce 87U Az árát már értem ezért vastag (nem doubleshot) PBT kupakok, de akkor is ilyen rondán nézzen ki rajtuk a festés (így hagyni, így elfogadni és ilyen áron adni)...

[ Szerkesztve ]

(#33129) #41133696 válasza #41133696 (#32901) üzenetére


#41133696
törölt tag

Eszembe jutott, hogy be is kellene regisztrálni, ma megtettem, és a számlát is feltöltöttem:

Az oldalon két év garancia van, de a számlán kiterjesztve + 3 évvel :)

(#33130) haxiboy válasza Skullwipe (#33128) üzenetére


haxiboy
veterán

Elsőre nem néz ki olyan rosszul

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#33131) nyunyu


nyunyu
félisten

Ehh, vehetek új billzetet.

MXB2-nek megtört a kábele a törésgátló környékén, így gondoltam megkurtítva visszaforrasztom a PCBre.
Viszont nagyon nem akart lejönni, mert a drótok végére rá volt krimpelve valami kampós érvéghüvely, aztán sikerült jól feltépni a rézfóliát a PCBről: :W

Tápfesz, meg föld drótok visszaforrasztása még megoldható lenne, de azt még nem tudom, hogy a francba varázsolom rá a D- és D+ ereket a kép jobb szélén látható 2 mütyür SMD ellenállás lábára. :W

Jobb híján elővettem egy membrános billzetet a polc tetejéről, hogy addig is tudjak gépezni.

Ami meglepő: HP KU0316 nehezebb, mint a komplett MXB2, meg kevésbé csavarodik a háza. :Y
Profilmentes kupakokkal persze nem vagyok kibékülve, nem áll annyira kézre.
Meg elszoktam már attól, hogy bottom-outolni kell a gombokat ahhoz, hogy be is vegye.

De legalább sokkal halkabb, mint az o-gyűrűzött Gateron Brown, messze nem kopog annyira.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#33132) Domonkos válasza nyunyu (#33131) üzenetére


Domonkos
Ármester

:( :( :(

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#33133) Skullwipe válasza haxiboy (#33130) üzenetére


Skullwipe
senior tag

Még ilyen minőségű videón is látni, hogy tényleg nem egyenesek azok a vonalak, ha már ezt erőltetik, akkor már miért nem csinálják meg kicsit jobban, nem ilyen recésen :O

(#33134) FireKeeper válasza nyunyu (#33131) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

Meg lehet csinálni, bár jó szem, jó kéz és némi nagyító alkalmatosság kell hozzá. Le kell kaparni szép finoman a forrasztásgátló réteget a vezetékről valahol, szépen letakarítani és utána tudsz rá vezetéket forrasztani. Persze valahogy rögzíteni kell, vagy gondoskodni róla hogy ne érje mechanikai terhelés mert gondolom mondani sem kell, nem lesz egy erős kötés. De én már raktam bele egérbe így mikrokapcsolót, aminek előző tulaja szétégetett 2 furatot a háromból pillanatpákával, és a mai napig működik. Este lőhetek róla fotót.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#33135) Skullwipe


Skullwipe
senior tag

(#33136) FireKeeper válasza FireKeeper (#33134) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

Jah de látom vannak ott ellenállások is, ha jó vékony vezetéket meg elég folyasztószert használsz, rá lehet forrasztani simán arra a két pad-re. Nyomhatsz rá egy csepp ragasztót is rögzįtésre/szigetelésre.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#33137) nyunyu válasza Skullwipe (#33135) üzenetére


nyunyu
félisten

Amelyik hülye kitalálta a miniszoknyás kupakokat, azt napi 25 óra billzettakarításra ítélném.
Egy szál fülpiszkával.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#33138) Ispy válasza Skullwipe (#33135) üzenetére


Ispy
veterán

Hát ez elég bénán néz ki.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#33139) Skullwipe


Skullwipe
senior tag

(#33140) Domonkos válasza Skullwipe (#33139) üzenetére


Domonkos
Ármester

Mi ez a font :O Hogy nez ki az a B betu? :O
Szinek meg egeszen rendben is lennenek.

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#33141) nyunyu válasza Skullwipe (#33139) üzenetére


nyunyu
félisten

Én csak azt nem értem, hogy ha felületén festett kupakjai vannak, akkor miért a 10$-os kínai világítós szettek borzalmas fontját használták, ami a doubleshot miatt kell?

Tudom, Helvetica kiment a divatból.

Most jöttem rá, hogy az orrom előtt lévő HP billzeten Helveticával van lézerezve a felirat.
Lekerekített Cherry dizájn után furcsa a szakállas G betű.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#33142) Ringman válasza nyunyu (#33141) üzenetére


Ringman
nagyúr

hogy a francba lehet egy 160$-os billentyűzeten mártogatós kupak?

a dellemen lévő betűtípussal/designnal elégedett lennék más billentyűzeten is:

nekem svájci layoutom van, de mindegy is ebben a tekintetben.

(#33143) berochh


berochh
csendes tag

Üdv olyan kérdésem lenne hogy van egy razer blackwindow tournament 2014 es billentyűzetem és keycaps ot szeretnék hozzá venni de nem tudom hol lehet vki esetleg tudna segiteni?

(#33144) Domonkos válasza berochh (#33143) üzenetére


Domonkos
Ármester

Eredeti kell (ertsd: amilyen most is van), vagy akarmilyen masik is megteszi? Csak azert kerdem, mert eredetit nem hiszem hogy akarhogy tudnal szerezni - hacsak nem veszel egy masik billentyuzetet donornak.
Ha nem kell a legjobb minoseg, akkor az alixepresses keycapek is jok lehetnek - arban mindenkepp. Mik a pontos igenyeid? :)

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#33145) Skullwipe


Skullwipe
senior tag

Cherry MX Silent Red "Smooshie", "little scratchy". Szóval nem az igazi így se talán picivel jobb mint a piros mx, és csak lineáris lehet. Tényleg fura hogy nem változtattnak a németek, hogy jobb legyen.

(#33146) Domonkos válasza Skullwipe (#33145) üzenetére


Domonkos
Ármester

>Tényleg fura hogy nem változtattnak a németek, hogy jobb legyen.
A billentyuzetekbe szant kapcsolok csak egy nagyon kis reszet teszik ki a teljes gyartasnak es egyaltalan a profitnak is. Gondolom - peldaul hogy a gyartosorokat sem igazan bovitik, hogy ki tudjak szolgalni a keresletet - nem elegge prioros. Noha azzal egyet kell ertsek, hogy valoban jo lenne most mar egy kis raforditas/ujitas, egyeb meglepetes... :)

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#33147) nyunyu


nyunyu
félisten

Már az is sokat segítene, ha visszatérnének a kilencvenes években használt műanyaghoz, azok sokkal csúszósabbak voltak, mint a mai MXek, nem volt olyan reszelős hangjuk.

Egyébként meg hozzanak ki egy MX Silent Clear RGBt a szokásos * 0.25-0.3$ körüli áron, aztán akkor megvettek kilóra.
Addig viszont marad a Gateron Brown.

*: Outemuk 0.1$ alatti áron kerülnek a piacra...

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#33148) nyunyu válasza Skullwipe (#33145) üzenetére


nyunyu
félisten

Ez a font eredetileg Univers 55 Oblique akar lenni?

Ugyan ez a font család nem a kedvencem, de egye fene, sima Univers 55-tel talán még el tudnám viselni a gyártandó kupakjaimat *, minimum másfélszer ekkora méretben feliratozva.
De ez a "dőlt" 55 Oblique szerintem ritka ocsmány.
(Apple a keskenyebb+vékonyabb 47 Oblique változatot használta a kilencvenes években, az sem szebb :DDD Matiasokon legalább sima Univers 47 van.)

Tudom, Varmilo nem költ ilyenekre, mint megfelelő betűtípus, ezt is úgy "örökölték". :DDD

*: Bár szerintem egy mezei Arial is kevésbé báncccccsa a szememet, mint ennek a Q-ja.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#33149) Mukucs


Mukucs
senior tag

Üdv, Valakinek van red switches Filco Ninjája? :B

(#33150) Sn4k388


Sn4k388
tag

Sziasztok

Kb 1.5 hónapja használom a Ozone Strike Battle billentyűzetet és eddig teljesen megvagyok vele elégedve.
2 napja kapott alyexpress-es piros O ringet és igen jó hatással volt rá.
Főként fps játékra használom.

Eddigi egyetlen észrevétel negatív irányba hogy a Space felengedésekkor kicsit hangos, illetve nincs csuklótámasz amit egy darab állás könnyítővel oldottam meg ami kb 12 mm magas.

Röviden ennyi ahogy ígértem majd jön fél éves és 1 éves vélemény. (Garancia papírjait féltve őrzöm)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.