Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32951) nyunyu válasza prtvlogan (#32949) üzenetére


nyunyu
félisten

Egy ollós billentyűzet jóval sérülékenyebb, mint egy átlag membrános, mert könnyen törnek az ollói, illetve a kupakok alján lévő körmök.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#32952) #41133696 válasza prtvlogan (#32949) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ilyen néven billentyűzetet nem, csak számítógépházat találtam. Egyébként természetesen nem garanciális az eseted.

(#32953) nyunyu válasza #41133696 (#32952) üzenetére


nyunyu
félisten

Cougar 200K

Egy időben ez tűnt a best buy világítós magyar billzetnek a 10k körüli árával, de sok volt velük a garanciális probléma.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#32954) DrojDtroll válasza Entaro (#32946) üzenetére


DrojDtroll
addikt

nagyon beteg

de leírni mindent nem lett volna gyorsabb?

én még mindig nem értem mi a ráció egy ilyen írógépbe

(#32955) #41133696 válasza nyunyu (#32953) üzenetére


#41133696
törölt tag

Igen ezt én is, csak azért mondtam, mert ő meg MX-et írt :)

Aztán visszakerestem itt a topicban, és látom, hogy elég olcsó a cucc, van akinek apróról megvolt 5,5 Kból angol kiosztással újonnan. Persze már abból is sejtettem, hogy olcsó a termék, hogy a kérdező is azt a lehetőséget vetette fel, hogy inkább forgassa e a pénzt egy új megrendelésénél a fuvardíjba :)

Videón nem néz ki rosszul, de az ajánlott billentyűzetek listájában még a márka sincs képviselet szintjén sem :)

(#32956) DrojDtroll


DrojDtroll
addikt

meg is van az első baja a billentyűzetemnek

a numerikus részen az enter-t csak többszöri lenyomásra akarja érzékelni

mitől lehet ez? könnyen ki lehet javítani?

(#32957) CM Hungary válasza nyunyu (#32888) üzenetére


CM Hungary
Hivatalos

Jön hozzá a Z is, aki már vett és nem volt benne, utólag pótolni tudom hamarosan (privátban lehet jelezni). Ez a gomb szett a UK layouthoz jó. US-hez nem.

(#32958) prtvlogan válasza #41133696 (#32952) üzenetére


prtvlogan
aktív tag

Ok, köszönöm! Sérülni nem sérült semmi, csak a membránt lenyomó fekete lapocskákról tört le a köröm. Gondoltam, szervizben ki tudnák cserélni, ha nagyon akarnák, csak ehhez felküldeni, meg visszaszállítani, illetve ha még el is kérnek érte valamennyit, akkor már jobban megéri újat venni.
Attól függetlenül, hogy innen kikerült az ajánlott billentyűzetek listájából, nekem semmi gondom nem akadt vele.
Valószínűleg ugyanilyen típust fogok venni is..

(#32959) FireKeeper válasza CM Hungary (#32957) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

a masterkeys lite kupakszettjét nem akarjátok esetleg magában árusítani? ;]

[ Szerkesztve ]

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#32960) nyunyu válasza CM Hungary (#32957) üzenetére


nyunyu
félisten

Ez jó hír.

Szerintem nem ártana pluszban egy Ű/¤ feliratú "Tab" kupak, és akkor a legtöbb boltban látható ANSI US Masterkeys Prok is majdnem teljesen magyaríthatóak lennének *, nem csak az ISO DE vagy UK verziók (forgalmazza azokat egyáltalán valaki?)

*: ANSI HU

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#32961) nyunyu válasza FireKeeper (#32959) üzenetére


nyunyu
félisten

a masterkeys lite kupakszettjét nem akarjátok esetleg magában árusítani? ;]

Az biztos, hogy letarolnák vele a DIY magyar mecha piacot. :DDD

Max egy-két szőrszálhasogató idiótának nem felel meg a fekete kupak, de azok keressenek maguknak jobbat.
Ha tudnak.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#32962) FireKeeper válasza nyunyu (#32961) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

ha 5k köré belőnék, már csak tartalékba is vennék egy adagot.

egyedüli, ami esetleg piszkálhatná a maximalisták csőrét, hogy az FN-multimédia gombok valszeg nem illenének más gyártó billentyűzetéhez, de azt hiszem ezzel azért együtt lehet élni.

[ Szerkesztve ]

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#32963) CM Hungary válasza nyunyu (#32960) üzenetére


CM Hungary
Hivatalos

Igazából a cél, hogy eltűnjenek a US-ek és csak UK legyen a billentyű kittel. Szóval minden mechanikus magyarítható legyen. A UK cégen belül számomra is jobban kezelhető. Szóval a kezdeti döccenők után remélem minden rendbe jön hamarosan, és akkor nem kell már variálni meg gondolkodni, mindenki azt kap amit kér.

(#32964) CM Hungary válasza FireKeeper (#32959) üzenetére


CM Hungary
Hivatalos

:D Nincs tervben, de Cherry MX kompatibilis, tehát bármilyen kupak jó rá ami Cherry MX kompatibilis.

(#32965) nyunyu válasza FireKeeper (#32962) üzenetére


nyunyu
félisten

Szerintem még én is vennék belőle, pedig utálom a fekete gombokat.

Kínomban már Vortexnek is írtam, hogy mibe fájna legyártani 3 ilyesmi szettet fehér PBTből, magyar lézerezéssel.
Csak a spamfilterem szerencsétlenkedett a levelükkel. :W

Én ízlésemnek ugyan túl modern, túl szögletes a dizájnjuk, de még mindig jóval összeszedettebb, mint Varmiloék ökörhugyozása.

:D Nincs tervben, de Cherry MX kompatibilis, tehát bármilyen kupak jó rá ami Cherry MX kompatibilis.

Mi ellenkező irányból nézzük a kompatibilitást. :DDD
Ez a kupakszett mehetne tetszőleges szabvány UK/DE billzetre.

Bár nem vagyok róla meggyőződve, hogy háttérvilágítás nélküli billzeteken mennyire lenne látható a feliratozása.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#32966) CM Hungary válasza nyunyu (#32965) üzenetére


CM Hungary
Hivatalos

Rákérdezek, hátha tudunk külön. Egyébként nem rossz ötlet.

(#32967) FireKeeper válasza CM Hungary (#32966) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

az ötletdíjjal kapcsolatban privátban keress :D

az már persze hab lenne a tortán ha univerzális (szóval nem a masterkeys-re egyedi billentyűzet-kombinációk feltüntetésével) verzió (is) lenne belőle :C

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#32968) CM Hungary válasza FireKeeper (#32967) üzenetére


CM Hungary
Hivatalos

:D Rákérdezek, mik az opciók....

(#32969) nyunyu válasza FireKeeper (#32967) üzenetére


nyunyu
félisten

Milyen ötletdíj? Neked?

Ha tudnád, hány száz órám van már benne a magyar kupak projektben, akkor nem beszélnél ilyen hülyeségeket. :DDD
Szerintem csak a Varmiloval levelezéssel elb*sztam vagy harmincat.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#32970) haxiboy válasza CM Hungary (#32963) üzenetére


haxiboy
veterán

Ergo az ANSI kiosztást szeretnétek kivonultatni?
Ennek nagyon sokan nem fognak örülni tekintve hogy az ISO kiosztás undorítóan kényelmetlen, és az alternatív (colemak, dvorak stb.) kiosztások nagy része nem éppen úgy mukodik ahogy kéne. (kényelmetlenebb).

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#32971) CM Hungary válasza haxiboy (#32970) üzenetére


CM Hungary
Hivatalos

Az ANSI lehetősége megmarad, de sokkal többen kérik a magyar kiosztást, mint a US-t. Így tegyen valaki igazságot... :D

(#32972) Domonkos válasza CM Hungary (#32963) üzenetére


Domonkos
Ármester

Bizony. ANSIt nem artana meghagyni. :K
Szerk: kicsit elkestem a valasszal...

[ Szerkesztve ]

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#32973) CM Hungary válasza Domonkos (#32972) üzenetére


CM Hungary
Hivatalos

Köszönöm a hozzászólásokat, akkor viszont elgondolkodom ezen is!

(#32974) Skullwipe válasza CM Hungary (#32973) üzenetére


Skullwipe
senior tag

De azért még is csak többen, jobban örülnének, ha lehet akkor iso-nak, ha nem fér már bele az us. nyunyu is mennyit szenvedett, hogy képtelenség jó árban szerezni. Meg lennének páran akik örülnének gondolom ha tudnák, hogy van hivatalosan itthon ilyesmi, ha jól értem.

[ Szerkesztve ]

(#32975) Skynet258


Skynet258
veterán

Sziasztok,

mechanikus bill-t keresnék, újat, és legyen a mechanikusok között minél halkabb. Magyar kiosztás feltétel, RGB is lehet benne. Árat egyelőre mondjuk, hogy mindegy, mert ahogy látom, nem is nagyon van a kívánalmaknak megfelelő darab? :( Hang miatt talán MX Brown (?)...
Elvesztem kissé... :F

https://geekpulse.hu

(#32976) FireKeeper válasza nyunyu (#32965) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

képek alapján blacklight nélkül alig látható sajna. persze lehet élőben jobb.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#32977) Ringman válasza Skynet258 (#32975) üzenetére


Ringman
nagyúr

mx red/black is játszik, csak az mx blue esik ki. mx silent (red) halkabb még, de abból biztosan nincs magyar.

(#32978) Burt1793 válasza Skynet258 (#32975) üzenetére


Burt1793
veterán

Brown vagy red, ha többet gépelsz, mint játszol, akkor brown. Amúgy a blue hangosnak hangos, de szép magas hangon perceg. :D

(#32979) Ringman válasza Burt1793 (#32978) üzenetére


Ringman
nagyúr

többet gépelsz, mint játszol, akkor brown.

kinek, mi áll kézhez, a kezemnek az erősen taktilis topre után felüdülés a lineáris gateron clear, pedig csak munkára van használva

(#32980) nyunyu


nyunyu
félisten

Ehh, melóhelyre lassan kéne vinnem (vennem?) valami használható billzetet.

Itthoni kínálat:
- Erősen felpimpelt MXB2 (Gateron Brown kapcsolókkal, megtört USB kábel miatt óránkénti 20 anyázással.)
- MX 1000 (Vintage MX Blue ;])
- Fujitsu KB521 (szép fehér, de ennyiben ki is merült az összes jó tulajdonsága)
- HP KU-0316 (fekete :( )
- Genius KB110X (fekete :( )
- Labtec Standard+ (fekete :( )

Vajon melyikért ölnének meg kevésbé egy open officeban, miközben a produktivitásom se esne a béka segge alá?

Esetleg be kéne fejezni végre a The Keyboard * projektet. :)
Csak azt nem tudom, hogy az MXB2 eredeti MX Brown enyhén taktilis stemjeit pakoljam bele, vagy új Gateron Clear stemeket. (ezzel finomabban járna és csendesebb lenne, de nem taktilis)

MX Clear/MX Tactile Gray/Gateron Brown sajnos nincs kéznél.
Esetleg hagyjam benne a vintage MX Bluekat, mert azon jó gépelni? :DDD

*: Das Keyboard II majdnem ugyanígy nézett ki, csak az teljesen fekete.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#32981) Entaro válasza Ringman (#32979) üzenetére


Entaro
tag

Bizony, vagyunk páran light fanboyok...

(#32982) #41133696


#41133696
törölt tag

Azért milyen jó, hogy az ilyen megoldások már kikoptak ?:)

Anno volt revoltec-em, amikor bekapcsoltam este elég zavaró volt :)

(#32983) Ringman válasza nyunyu (#32980) üzenetére


Ringman
nagyúr

kölcsönadjam az outemu blue magicforce-omat? ;]
használod pár napig, aztán még az mx blue is megváltás lesz a többieknek

---
közben megnéztem, hogy UK-be a 40fontos choc mini visszapostázása kb 9,5k lenne (vicc, nem sokkal drágábban repülőjegyet is vehet az ember), amazon elvileg 8,1fontig téríti meg a visszaszállítást (ha ők cseszték el, hogy rossz terméket küldtek, akkor nem tudom miért van ez így).

(#32984) DrojDtroll válasza DrojDtroll (#32956) üzenetére


DrojDtroll
addikt

erre valaki?

(#32985) Domonkos válasza DrojDtroll (#32956) üzenetére


Domonkos
Ármester

Tutit nem fogok tudni mondani, mert elegge sok minden okozhatja a hibat; de felsorolom hogy ami eszembe jut:
- meg van torve a membran a billentyuzetben - ezt nem fogod tudni javitani
- koszos a membran - ha ovatosan szetszeded a billentyuzetet, akkor ki tudod takaritani a koszt a membranretegek kozul
- eldeformalodott a rugo a kapcsoloban - vagy nagyon ugyesen visszahajtogatod az eredeti formajara (nem lesz a legjobb a vegeredmeny) vagy keresel egy oda illo cseredarabot
- letortek a pockok az acellap hatarol amik egybe tartjak a billt - bolt&nut mod segit rajta - min. 3 munkaora megcsinalni
- eltort vagy eldeformalodott a kalapacs - csere
- egyeb amivel meg nem talalkoztam vagy most nem jut eszembe...

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#32986) Skynet258 válasza Ringman (#32977) üzenetére


Skynet258
veterán

& Burt1793

Ok, akkor lehet szó mx red/black-ről is, kérdés, hogy pontos terméket tudtok-e ajánlani? VR csatornán a srácok mutattak egy ASUS ROG Claymore-t... hát ez valamiért baromira megtetszett, csak az ára nem annyira szimpi. Veszek monitort 160-ért, meg procit 70-ért, videókarit 100 fölött, de billentyűzetre 70-et valahogy sajnálok kiadni. Lehet hülye vagyok mert mondjuk 5 évig társam lenne és úgy lebontva már nem drága, de na, nem keresek vele pénzt, még ha visszahozná az árát.
Meg asszony elől is el kéne dugni a számlát meg minden ilyen macera. :DDD

https://geekpulse.hu

(#32987) DrojDtroll válasza Domonkos (#32985) üzenetére


DrojDtroll
addikt

a lényeg, hogy nem egy öt perces művelet így hozzá sem nyúlok

(#32988) Domonkos válasza nyunyu (#32980) üzenetére


Domonkos
Ármester

Topre kapcsolos boardok nem jonnek be? Kiesnek az aruk miatt?
Mi van a packard bellekkel?

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#32989) Domonkos válasza DrojDtroll (#32987) üzenetére


Domonkos
Ármester

Kattan akkor is, ha nem erzekel? Ha nem, akkor talan nem nagy a baj.
Ha ovatosan lehuzod a kupakot, akkor ranezhetnel a rugora. Ha egyenes (hasonlit a tobbire), akkor azt ki lehet zarni.

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#32990) DrojDtroll válasza Domonkos (#32989) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Felvettem a kupakot. A rugókkal nincs gond. Visszatettem és szépen működik. :))

(#32991) haxiboy


haxiboy
veterán

Srácok ha valakinek van félre téve a polcon a Gigabyte féle AORUS billencse, ne tartsa magában.

EZT szeretném megnyomogatni, nagyon felkeltette az érdeklődésem. :Y

Ráadásul árban $80 környékén mozog, szóval elég ígéretes versenyző, akár még ajánlóba is való lehet.

[ Szerkesztve ]

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#32992) Burt1793 válasza Skynet258 (#32986) üzenetére


Burt1793
veterán

Én DasKeyboardot vettem, kék kapcsolóval, de van mindenféle. Ez kicsit olcsóbbvolt, nekem nagyon bejön, mást nem ismerek, de ezt tudom ajánlani.
Pontosan: Das Keyboard 4 Ultimate, ha szeretnél rá feliratot, van olyan is, Professional néven.
Kielből rendeltem. Magyarországon nem nagyon van kíészlet és nincs választék.

(#32993) Skynet258 válasza Burt1793 (#32992) üzenetére


Skynet258
veterán

Viszont kéne a HUN feliratozás, pedig nem néz ki rosszul ez a das keyboard...

https://geekpulse.hu

(#32994) Domonkos válasza Skynet258 (#32993) üzenetére


Domonkos
Ármester

Ha csak te hasznalod a billentyuzetet, akkor en a helyedben lemondanek a feliratokrol, megtanulnek valami erdemes kiosztason vakon gepelni es elfelejtenem egy csomo, ezzel kapcsolatos problemamat :) A das ultimate remek alany lehet erre - a keycapjeit leszamitva majdnem hogy remek!

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#32995) znb


znb
tag

Sziasztok,

megérkezett a német amazonos 90 eurós Logitech G910 Spectrum. Tesoro Durandal Brown-t cserélnék rá, de még nem döntöttem hogy mi legyen a sorsa. Az építési minőség...hát nem tudom. Zörgős kopogós műanyag, a dokk hasznos de nem prémium, ilyen értelmetlen fillérb*szást látok mindenütt. A csuklótámasz nagyon jó hogy van, a tesororól hiányoltam. A switchek is tetszenek, szép csendesek, rövid úton járó mecha, egész jól illik a gépelési stílusomhoz, bár sokkal többször lekoppantom mint a brown-t, amit megtanultam szépen nyomáspontig nyomni csak. Az asszony ettől biztos kevésbé kapna agyfaszt, VISZONT:

Zörög a space. Amikor megpöcögtetem a billentyűt, de nem nyomom le, fémes zörgős hangja van, ezáltal lenyomáskor a space a leghangosabb bill, amit nem tasztaltam a Tesoro esetén. Szétkaptam, megnéztem, gugli, és láttam hogy ez ismert jelenség, pár hack is létezik.

Az itteni szakértőket kérdem: érdemes ezzel vesződni buherálni, bejáratni, vagy ez minőségi probléma és küldjem vissza / adjam el, helyét hintsem be sóval és tegyem vissza szépen a Tesorot, ami bár nem karácsonyfa de legalább egyenletesen hangos minden gombja? :DD

(#32996) Domonkos válasza znb (#32995) üzenetére


Domonkos
Ármester

Amit linkeltel video az nem a romer-g kapcsolokhoz, hanem a cherrykhez van. Nem nagyon szedtem meg szet romer-g-t, nem tudom hogy hogyan van annal a space stabilizalva. Ha hasonlo modon, mint a cherryknek, akkor a videos modszerbol kiindulva valami hasonlo hackkel erhetsz el valami eredmenyt. Ha szetszeded, akkor kerlek rakj ide fel nehany kepet! Koszi! :B
Hogy vissza kellene-e csereld, azt meg ne mastol kerdezd. Te fogod hasznalni, neked kell tetszen az ami van. Probald meg egy rovidebb ideig ezen dolgozni, es ha nem jon be, vagy visszakivankozik a tesoro, akkor valts vissza. Ilyen egyszeru. :) En alapbol nem csereltem volna le egy cherryt egy romer-g-re :U

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#32997) nyunyu válasza znb (#32995) üzenetére


nyunyu
félisten

Durandalhoz lehet párezerért venni külön csuklótámaszt. (Amit a világítós Durandal Ultimatehez alapból adnak.)

Tesoro billzetes topikban megtalálod a forgalmazójukat, szerintem priviben tud segíteni.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#32998) Ringman válasza znb (#32995) üzenetére


Ringman
nagyúr

külön csuklótámasz - pl zselés - nem megoldás?

egy G410-et próbáltam boltban, annak is zörgött a szóköze.

lehet sima cherry stabilizer van a space alatt is.

szerk:
a kupakvastagsághoz majd nyunyu fűz kommentárt :)

[link]

[ Szerkesztve ]

(#32999) nyunyu válasza Domonkos (#32996) üzenetére


nyunyu
félisten

Ez nekem plate mounted Cherry stabnak tűnik, gondolom kb. ugyanakkora szívás bezsírozni a plate alatt átfűzött drótot.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#33000) nyunyu


nyunyu
félisten

Keresem YTn, hogyan kéne plate mounted Cherry stabot jól kenni, erre szembejött a Das Keyboard oktatóvideója

Komolyan, ennyire szar a kupakjuk, meg az az ujjra akaszható műanyag izé, hogy már az első kupakleszedési kísérletnél agyonkarcolja vele a kupakot. :megafacepalm:

(Amúgy ezen a Dason Costar stab van, amiről könnyebb letörni a kupakot, mint levenni. :DDD)

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.