Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32351) Ringman válasza Entaro (#32350) üzenetére


Ringman
nagyúr

mx blackes cherryt láttam olcsón ebayen, azon gondoltam rugócserét végrehajtani, erre pl: [link]

ha nem kell switchet is vennem, mert jó az mx stem hozzá, akkor az jó, mert így olcsóbb lenne.

[ Szerkesztve ]

(#32352) Burt1793 válasza Entaro (#32349) üzenetére


Burt1793
veterán

Melyiket ajánlottad volna a piros, barna, kék közül?
Ha nagyon rossz lesz, cserélek.

(#32353) haxiboy válasza laskr99 (#32345) üzenetére


haxiboy
veterán

Ár érték arány miatt. Semmivel nem különbb egy 3000 forintos membrántól.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#32354) laskr99 válasza haxiboy (#32353) üzenetére


laskr99
addikt

Jaaa. Hát nekem formára, festésre és világítás miatt vettem. +1 ,hogy alumínium. Nekem semelyik mecha nem tetszik pedig kellene valami csendes.

[ Szerkesztve ]

(#32355) BMS


BMS
őstag

hát magyar kiosztású ebben az árban nagyon nincs,még az iso mód megfelelne..honnan érdemes rendelni billentyűzetet? jöhetnek az oldalak :)

"You will be remembered as the King who sacrificed his life... for NOTHING"

(#32356) Entaro válasza Ringman (#32351) üzenetére


Entaro
tag

Valahol láttam 30 as rugókat...

(#32357) Ringman válasza Entaro (#32356) üzenetére


Ringman
nagyúr

35g-set találtam: [link]

mondjuk 20$ nem kevés.

a 100-as pakk érdekes :)
bár a space/esc lehet nehezebb, a scroll lock/pause meg tök felesleges, szóval végül is használható a 100-as csomag.

szerk: [link] :)

If this is truly force to bottom out/compression force, here is my breakdown:

35g - Ridiculously light. Your keycaps might sit in an actuated position.
40g - Lighter than the spring used in MX Red/Blue/Brown. Clear stems and possibly even brown stems will stick on the upstroke. Lube recommended. These can be good for blues/greens/whites. Stabilizer keys will have issues.
45g - Lighter than the spring used in MX Red/Blue/Brown. Clear stems will stick on the upstroke. Lube recommended. These can be good for blues/greens/whites. You may have issues with stabilizer keys not popping up (stabs are heavy)
60g - Same weight as stock MX Red/Brown/Blue spring. Clear stems will be slightly sticky on the upstroke until broken in.
62g - Most popular ergo clear weight. Slightly heavier than stock MX light springs, which helps it from snagging on the upstroke (even without lube)
67g - heavier ergo clear. I like this weight, though 65g is my favorite for clears.
80g - Same weight as stock MX Black/Green/White

[ Szerkesztve ]

(#32358) Ringman


Ringman
nagyúr

turtle beach 500 - mx blue tkl, UK layout - vsz újracsomagolt lehet - 33.55 + 6 font szállításért elég jó ajánlatnak tűnik.

[link]

Used - Like New
The item may come repackaged. All purchases eligible for Amazon customer service and a 30-day return policy.

(#32359) kovimester


kovimester
aktív tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne hogy a két bill. közül ti melyiket ajánlanátok:
Razer Blackwidow Tournament Edition (Chroma)
Asus ROG Claymore
Vagy ha egyik se akkor ti mit ajánlanátok?.
Köszönöm a válaszokat!

Üdv Kovim.

(#32360) Domonkos válasza kovimester (#32359) üzenetére


Domonkos
Ármester

Razert nem szeressuk a kapcsoloi miatt, az asus meg tularazott. Ha keresgetsz meg, akkor szerintem kitalalhatod hogy mi mit ajanlanank! ;)

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#32361) nyunyu válasza Ringman (#32348) üzenetére


nyunyu
félisten

Használtam Gateron Clear rugót+stemet+tetőt az MXB2-ben lévő MX Brown vázban (most Gateron Brown van benne), úgyhogy igen, bele lehet építeni őket bármelyik MX házába.

Most próbáltam fordítva is, 20+ éves Blue rugó+stem+fedél Gateron aljjal nem olyan határozottan, mint a saját aljában, de ketyegett.

Gateron stemek amúgy jobban csúsznak, mint a mostani Cherryk.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#32362) Entaro válasza Ringman (#32357) üzenetére


Entaro
tag

Érdekes hogy az 55g re ezt írja :

"55g are extra light springs. These are lighter than your Cherry Red springs."

Közben rájöttem : "Like everyone else has said, your best bet would be to pick up a board with red or black switches and swap out the stock springs for a set of the 45g/55g originative springs. Keep in mind, Originative measures their springs at bottom out force and Cherry measures their spring force at actuation. Stock red springs are roughly 60g to bottom out so to swap in 45g springs would make your keys about 15g lighter."

[ Szerkesztve ]

(#32363) Ispy válasza kovimester (#32359) üzenetére


Ispy
veterán

Összefoglaló -> ajánlott billentyűzetek listája

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#32364) haxiboy válasza kovimester (#32359) üzenetére


haxiboy
veterán

ROG Claymore még sajnos nem járt nálam, de már egy ideje szemezek vele de az országban sehol nem tartják raktáron.

Tournament Chroma sajnos a Razer saját kapcsolóit használja nem olyan rosszak, de hasonló áron jobbat is találni.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#32365) nyunyu


nyunyu
félisten

Claymorenak nem értem az árazását.
180€ a Core edition, numpad nélkül.

Ennyiből kijön egy Ducky Shine 5 is, amin van numpad.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#32366) hemaka válasza nyunyu (#32365) üzenetére


hemaka
nagyúr

De ezen nincs meno ROG logo, ami szinten RGB. :)

(#32367) haxiboy válasza nyunyu (#32365) üzenetére


haxiboy
veterán

Ártól függetlenül megnyomogatnám. K70 rgb is 60k körül volt az elején.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#32368) kovimester válasza Ispy (#32363) üzenetére


kovimester
aktív tag

Hát abból egyik se kéne.

(#32369) Entaro


Entaro
tag

Megjött a scan.co.uk ról a Corsair K95. Zsír, gyári mindene ( refurb alatt futott ). Szumma 85 font = 32.000 Huf volt. ISO Layout ( magyar ), fehéren világít, nem az RGB. Ennyiért azt hiszem igen erősen ajánlott kategória.

(#32370) Entaro válasza nyunyu (#32365) üzenetére


Entaro
tag

Olyan mint a bikini, minél kisebb, annál drágább...

(#32371) albinolynx


albinolynx
őstag

1.Mekkora összeget szánsz rá?
30-35k.

2.Használt szóba jöhet-e?
Nem.

3.Mire használnád a billentyűzetet? / Miért vásárolod?
Teljesen általános, hétköznapi felhasználás. Tartósság. Normális, biztos "kapcsolás". Mostanában saját kútfőből vásároltak hajlanak, shift-et nem mindig érzékeli, ragadás érzés billentyű lenyomáskor. Egyszerűen sz.rok.
Lehet vicces, de asus zenbook ux303 billentyűzetét szeretem. Jó érzés gépelni rajta, nem ütök mellé. Egyszerűen tökéletesnek tűnik.

4.Milyen típusú billentyűzetet keresel? (ollós, gumiharangos, mechanikus)
Hozzáértőre bízom, bár gyanítom mechanikus kapcsolós lesz az ajánlás.

5.Van-e valami elképzelésed? Extra igények (kell-e numpad, világítás, csuklótámasz, vezetéknélküli, ergonomitás, programozhatóság, stb?)
Ha van rá lehetőség, fehér színben szeretnék. Világítás jó lenne. USB csatlakozás lehetőség a billentyűzeten szintén. Okvetlenül vezetékes legyen. Nem muszáj numpad, de ha lehet, nem mondanék le róla.

6.Ragaszkodsz-e a magyar kiosztáshoz? (amennyiben nem, sokkal testhezállóbb billentyűzetet is találhatsz/ajánlhatunk)
Nem feltétlenül. Főleg ha cserélhetőek a keycap-ek.

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#32372) Domonkos válasza albinolynx (#32371) üzenetére


Domonkos
Ármester

Nem vagyok 100%ig biztos a dologban, de szerintem ez mar a feher resznel megbukik? Gyart egyaltalan valaki feher mechanikus klavit? :F
BTW a keycapcserere annyira ne nagyon alapozz, mert ha meg nem nezted, akkor meg fogsz dobbenni, hogy mennyit kepesek elkerni egy-egy normalis szettert :U
Esetleg a corsain K65 nem bejovos? Ugyan par ezret meg ra kell dobj a keretre, de en ebben a kategoriaban most ezt vennem. :K

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#32373) _XXXXX_


_XXXXX_
tag

Kb két hete jött meg a das keyboard 3 pro ( vagy model S, mikor minek nevezik). Elfogyott a barna így kék kapcsolósat rendeltem végül. Engem nem zavar igazán a hangja, mások meg nem hallják, nekem jó így is :) Egyébként kb azt kaptam amit vártam tőle, nem csicsás, teszi a dolgát. De majd lehet szerzek alá o-ring-et, mert pl a backspace koppanása az egy kicsit zavar, amikor tövig nyomom, gyors gépelés közben.

das keyboard

[ Szerkesztve ]

"Rendszergazda vagyok, nekem mindent szabad."

(#32374) Tibro5


Tibro5
senior tag

Sziasztok,
mi a véleményetek a Razer Deathstalker Essential billentyűzetről? érdemes venni ilyet?
milyen más alternatívát ajánlanátok, ami csendes és játékra is alkalmas, max 20eFt-ig?
mindenképp vezetékes legyen, lehessen a windows gombot tiltani, csendes, legyen anti-ghosting min. 10kro, világítás nem fontos...
az ollós kapcsoló azért tetszene, mert gyors és csendes, de lehet van ennél jobb
válaszokat előre is köszönöm!

(#32375) albinolynx válasza Domonkos (#32372) üzenetére


albinolynx
őstag

Fehér színt elengedtem, ha ennyire fehér holló. (pl. pok3r white)
Nem muszáj, csak feldobtam, hátha. Keycap szintén elengedve - magyar legyen, nem szeretnék matricázni.

Amit ajánlasz annyira nem nyerte meg a tetszésemet külsőre, viszont egy fontos dolgot eszembe juttat. Nem tudom mi a hivatalos megnevezése ennek a beépítésnek, de ilyet szeretnék. Ne "bölcsőben" legyenek a keycap-ek, hanem így szabadon (könnyű tisztítás).
Egyébként egy ilyen pok3r szerű-n kurzorok hogyan? Sehogy?
Azokat viszonylag sokat használom, plusz enter.

Amúgy mechanikushoz sem ragaszkodom, csak én gondolom, hogy nincs alternatívája számomra.

[ Szerkesztve ]

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#32376) Burt1793


Burt1793
veterán

Sziasztok!
Megjött a Das Keyboard 4 Ultimate, most már arról írok! Nagyon király, nem is hangos, persze elég furcsa a hangja és az esti csendben lehet, hogy zavaró lesz másoknak, de nekem nem az.
Kicsit olyan a hangja, mint a régi írógépeknek.

Egyelőre imádom! :C Ez a fém előlap nagyon menő, finom hideg, eddig a kocsiban volt.
Úgy érdemes vele gépelni, hogy nem nyomom le teljesen a billentyűket? Nincs valami tutorial? :D Vagy majd ráérzek...
A gombok felülete mondjuk nem olyan szép, de nagyon jó az elrendezés, kényelmes a hosszú i is, jó helye van bal alul.

[ Szerkesztve ]

(#32377) Domonkos válasza Tibro5 (#32374) üzenetére


Domonkos
Ármester

Razert annyira nem szeressuk.
Viszont par gondolat ami eszembe jutott a kommented kapcsan es mar regen irtam ide le. Nem csak neked szol, hanem mindenkinek aki most szanja ra magat egy dragabb darab beszerzesere.
- rollowernel 6-nal van a vizvalaszto. 6 billentyut siman visz az USB szabvany, felette csak ugyes hekkelessel, ami egy kicsit meg szokta dobni a bill arat. Szukseged van 6-nal tobb billentyure egyszerre?
- 20k alatt igen nehez billentyuzetet ajanlani, mert erzetre (kapcsolora) sokkal nagyobb a variencia, mint a mechak koreben. Ebben a kategoriaban sokkal nagyobb szerepet jatszik az izles - nem csak azon fog mulani hogy szeretnem hogy kattogjon-e a kapcsolo vagy nem.
- Win billentyu tiltasat siman meg lehet csinalni szoftveresen is. Ha nem tudja a billentyuzet maga, akkor nem kell ketsegbe esni. Noha persze nagyon kenyelmes, nem hiszem hogy donto jelentosseggel kene birnia a valasztasban.
- Az ollos kapcsolo jelentosen nem gyorsabb. A billentyu leutese es a szamitogep altal torteno erzekeles kozott tobb olyan lepes is van ami a leutessel osszemerheto idobe kerul. Nem fogsz sokat nyerni azzal az 1mm-rel - kerdezd a baratnodet ;] meg mindig altalanossagba mondom :U proof
- A macrozast meg egy az egyben meg lehet oldani, a gyari szoftvereknel sokkal profibban, ha az ember tudja hogy mit es hogyan keressen. Ha komolyan gondolod, akkor nezz utana az Autohotkey nevu programnak. Siman kenterbe veri a tobbi szoftvert!

Amit itt szoktunk ajanlgatni billentyuzet az a cougar 200k, de a helyedben meg a hasznalt piacon is korulneznek! Szerintem jobb vetel egy hasznalt 20k ala becsusszant mecha, mint akarmelyik billentyuzet ebben az arkategoriaban. En 20k-bol inkabb hasznaltat vennek.

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#32378) Domonkos válasza albinolynx (#32375) üzenetére


Domonkos
Ármester

Pok3r az eszembe volt, de a maga $130-os araval asszem kicsuszna a keretedbol.
Nekem az elodje, a poker 2 van es nagyon meg vagyok vele elegedve. Az ilyen 60%-os kiosztasok azzal ugyeskednek, hogy nem egy vagy ketto, de legalabb 4 reteget definialnak (amik a keycapek elejere vannak nyomtatva szimbolumok) hogy minden billentyu meglegyen. Alapertelmezetten az fn+wasd a nyilak, de ezek a billentyuzetek on-the-fly makrozhatok, onboard memeriaval rendelkeznek szoval barmikor at tudod azt szabni ha szeretned (erre vannak a plusz retegek).
Kompakt nagyon es a minosegere semmi panasz nem lehet. Ajanlott is, bar nagyon a hatareset hogy ennyit meger-e. Foleg hogy most vannak occo' kinai mokjai is. Az arukhoz kepest mondhatnam, igen figyelemre meltoak azok is. :K

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#32379) Domonkos válasza Burt1793 (#32376) üzenetére


Domonkos
Ármester

aww, a konnyem csordul. Csodasan nez ki!
A touch-typing egy ido utan magatol fog jonni, ha az elejen figyelsz egy kicsit ra! Megtanulni nem annyira nehez, az ugyetlenebb ujjakra egy kicsit tobb idot kell szanni, de 2-3 het alatt siman ra lehet allni. Meg meg annyi, hogy ne vegyel ra o-ringeket! Csak vigyazz hogy utana keptelen leszel normal membranos billenyuzeten gepelni, mert nem fogod lepadlozni egyik billentyut sem :D

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#32380) albinolynx válasza Domonkos (#32378) üzenetére


albinolynx
őstag

Kínai felhozatal milyen? Úgy érzem én külső alapján fogok választani. Kapcsolóban leírások, videók alapján a "brown" ami szimpatikus. Aztán lehet reggelre megálmodom magamnak a pok3r hármat.
Annyit módosítanék, hogy akkor legyen 40k a felső határ. Legyen ilyen kompakt. Numpad sem kell.

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#32381) Domonkos válasza albinolynx (#32380) üzenetére


Domonkos
Ármester

Ha tudsz valahonnan szerezni, 40k-ert pok3r-t, akkor szerintem nyert is. Poker 2-met is csak erre cserelnem. :K
Ha nem, akkor hajdan meg talan nyunyu linkelt egy sor mini kinai billentyuzetet occsoert; amit annyiert adnak szerintem teljesen vallalhato - membranos felhozatalt verik.
Probaltal mar mechanikus billentyuzetet? :U

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#32382) Burt1793 válasza Domonkos (#32379) üzenetére


Burt1793
veterán

Igen, azt már most észrevettem, hogy egy óra gépelés után elég kellemetlen sima billentyűzettel írni. Mindegy, mindenhova veszek egy ilyet! :D
Ez a hang nagyon "izgalmas", tetszik. Mondjuk azt hozzá kell tenni, hogy sose volt még mechanikus billentyűzetem, ezt egy darabig megtartom!
Nagyon bejön ez a letisztultság, ahogy fekszik az asztalon a lámpafénynél... mostantól mindig kezet mosok, mielőtt a gép elé ülök. A space kicsit magasabban van a megszokottnál, így könnyebb leütni. Olyan finom a hangja amikor többet törlök pl és nem nyomom le és nem is engedem fel teljesen.
Az előző logitech az csattogott, esténként egyszer-kétszer rám is szóltak, hogy nem verjem annyira azt a szart, ennek más a hangja, kíváncsi vagyok, hogy feltűnik-e valakinek itthon. :D
... és nem mondom, nem egy könnyű darab, persze nem fogom emelgetni, de ez aztán biztos nem fog csúszkálni. Azért a gta5-öt kipróbálom majd vele.

[ Szerkesztve ]

(#32383) Tibro5 válasza Domonkos (#32377) üzenetére


Tibro5
senior tag

Cougar 200k-t én is néztem, de kikerült az ajánlott listából, mert döglenek. Mechanikusok nagyon hangosak, ez a fő ellenérv na meg erősen túl vannak árazva. Azért köszönöm a tanácsokat

(#32384) Domonkos válasza Tibro5 (#32383) üzenetére


Domonkos
Ármester

Utobbi idoben mintha kevesebb gond lenne vele - legalabbis a topic alapjan...
Esetleg elhetsz azzal a lehetoseggel, hogy online megrendeled, majd 14 napon belul elallsz a termektol. Ilyenkor minden indok nelkul visszkapod a penzedet. Vegtelen billentyuzet, INGYEN! wooo :DD

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#32385) albinolynx válasza Domonkos (#32381) üzenetére


albinolynx
őstag

Régen P1 környékén volt egy mechanikusom. Fog tetszeni...
Kb merre keressem nyunyo posztját?

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#32386) albinolynx válasza albinolynx (#32385) üzenetére


albinolynx
őstag

Bocsánat, nem nyunyo, hanem nyunyu!

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#32387) Burt1793 válasza albinolynx (#32386) üzenetére


Burt1793
veterán

NKRO-ra mikor lehet szükségem. Származik abból hátrány, ha bekapcsolom?

(#32388) Domonkos válasza Burt1793 (#32387) üzenetére


Domonkos
Ármester

Csak 2 esetrol tudok:
- Ha mac-et hasznalsz; az nem szereti es nem lesz hajlando mukodtetni - Linux-nak, BSD-nek nincs vele baja, erdekes mod.
- Ha regi bios-od van. Akkor lehet hogy nem fogja feliismerni, mint billentyuzet.
Egyeb esetben nem. Nelkule azt hiszem hogy 6KRO-ed lenne.

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#32389) holozis_HUN


holozis_HUN
veterán

Ajánlották itt a Cougar 200K-t. Olvastam tesztet 2 dolgon megakadt a szemem:

- Azt írják csak német és amerikai kiosztás van.
- A színbeállítást elfelejti ha újraindítom a gépet.

Ezekből mi igaz? :(

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#32390) nyunyu válasza Domonkos (#32381) üzenetére


nyunyu
félisten

Ha nem, akkor hajdan meg talan nyunyu linkelt egy sor mini kinai billentyuzetet occsoert; amit annyiert adnak szerintem teljesen vallalhato - membranos felhozatalt verik.

link

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#32391) nyunyu válasza Domonkos (#32377) üzenetére


nyunyu
félisten

- Az ollos kapcsolo jelentosen nem gyorsabb. A billentyu leutese es a szamitogep altal torteno erzekeles kozott tobb olyan lepes is van ami a leutessel osszemerheto idobe kerul. Nem fogsz sokat nyerni azzal az 1mm-rel

Milyen 1 mm?

Legtöbb membrános billzetnek 2.6-3 mm a bottom-outja, ollós laptopbillzeteké sem sokkal kevesebb.
Pl. IBM Travel UltraNavon 2.5 mm mélyen kell leütni a gombokat.

Ezekhez képest egy mechanikus 2mm körüli kapcsolási pontja magasabban van, nem muszáj olyan mélyen leütni a gombokat.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#32392) nyunyu válasza albinolynx (#32385) üzenetére


nyunyu
félisten

Régen P1 környékén volt egy mechanikusom. Fog tetszeni...

Akkoriban ('95-96 körül) már nem nagyon osztogattak mechanikusokat a számítógép mellé *, inkább valami bonyolultabb membrános konstrukció lehetett: slider over dome.

Ma membránosak ezekhez képest tovább vannak butítva, de mostanában egyre több gamer gyártó gyárt ismét ilyesmiket, aztán mindenféle hangzatos szöveggel próbálják "prémium" árszegmensbe marketingelni. (mecha-membrane és tsai)

De ha emlékszel legalább a márkájára, akkor ki tudjuk találni, hogy milyen volt.

*: Létezni persze még léteztek mechanikusok, MX 1000-emet 95-ben gyártották.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#32393) Ringman válasza nyunyu (#32390) üzenetére


Ringman
nagyúr

(#29464) hsz-ben a noppoo choc mini linkjén csak a kupakszettet árulják

de vámmentesen 6 font szállítási költséggel innen rendelhető 50 fontért [link]

+ van még a drevo84, mintha valaki rendelt volna már a topikból, meg a victsing outemu blue, ami 30€ + shipping amazon.de-ről.

más:
ikbc poker - azt hiszem ez a poker2, csak más felirattal: [link] 95$

(#32394) Skullwipe válasza Ringman (#32393) üzenetére


Skullwipe
senior tag

ikbc poker, ennek rondának számítanak a kupakjai? Nekem nagyon tetszetős, csak érdekel, nem vagyok megáldva túl sok designer vénával, és ti sokkal jobban értitek.

(#32395) nyunyu válasza Skullwipe (#32394) üzenetére


nyunyu
félisten

Ez volt a régi Poker 2.
Letisztult, modern formája van.

Személy szerint nekem nem jön be ez a vékony, szögletes betűtípus, meg jobban szeretem az ikonos mod gombokat, de rondának azért nem mondanám.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#32396) Domonkos válasza nyunyu (#32395) üzenetére


Domonkos
Ármester

En inkabb a szoveges mellett vagyok, ha nem lehet blank - bar a poker eseten igencsak meggondolnam hogy szeretnek-e blanket, mert az fn reteg nekem valahogy nem all kezre es napi egy-ketszer igencsak jol tud jonni, ha latom hogy epp melyik a scroll lock, pause stb. Mondjuk jobban orultem volna, ha az fn es pn billetnyuk az altaluk elerheto funkciokkal nem egy oldalra kerultek volna. Elegge kitekeredett kezzel lehet csak oket leutni :O

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#32397) -FreaK- válasza holozis_HUN (#32389) üzenetére


-FreaK-
veterán

Én nemrég vettem, írtam is, hogy nálam nem felejti el azt hiszem, legalább is újra indítás után (közben áramtalanítja a bill.-t) ugyan azt hozta. Mondjuk én az alapbeállításon hagytam, mert a narancssárga zavarja a legkevésbé a szemem, így nem biztos, hogy észreveszem ha még is elfelejti valamikor :)
Majd kitesztelem még rendesen.

Én magyar kiosztással vettem, innen.

(#32398) Skullwipe válasza nyunyu (#32395) üzenetére


Skullwipe
senior tag

, mert itt olyan jónak néz ki az egész szín és minőség. Meg gondolom tényleg PBT és vastag is, meg soha meg nem kopik az egész.

(#32399) Zsiráfnyál válasza Entaro (#32369) üzenetére


Zsiráfnyál
aktív tag

[Ez volt az?]

[ Szerkesztve ]

(#32400) Burt1793 válasza Domonkos (#32388) üzenetére


Burt1793
veterán

Gépelésnél nincs rá szükség ezek szerint, ugye? Hat gombot miért nyomnék le teljesen egyszerre? Annyira gyorsan nem írok. 😃

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.