Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33351) sharp4


sharp4
őstag

Hy!

Vezeték nélküli billentyűzetet és egeret keresek HP Elitpad 1000 G2-höz. Tudnátok ajánlani vmilyen minőségi cuccot, ami nem olyan drága?

Magyarország legnagyobb Xiaomi közössége:https://www.facebook.com/groups/622368221279940/?ref=share Apple Iphone 13 Pro & Ipad Air 5

(#33352) kristof123


kristof123
őstag

Sziasztok!

Szerintetek ezen a linken szereplő billentyűzet kamu lenne? Eléggé olcsón van kint, így szemet vetettem rá. : D

Üdv,
K.

IKBC Poker, 61-key, 60%, mecha

[ Szerkesztve ]

(#33353) Domonkos válasza kristof123 (#33352) üzenetére


Domonkos
Ármester

A vevo ertekelesebol es abbol itelve hogy ebbol a billentyuzetbol jott ki meg 2 iteracio (szoval ez mar csak a prev-prev gen.) nem gondolom hogy kamu lenne es azt hogy olyan extra jo ar lenne neki. Gondolom maradhatott par darab amit most ki szeretnenek szorni. A szeriaval egyebkent jo tapasztalataim vannak - mondjuk pont ez a peldanyt nem probaltam - de valoszinu hogy ez is ajanlott lenne.

[ Szerkesztve ]

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#33355) Domonkos válasza #41133696 (#33354) üzenetére


Domonkos
Ármester

Na vegre, hogy kihoztak vele valami boardot. Vartam mar ra. Ha valakinel ki lehet probalni, az szoljon!! :))

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#33356) Tybe3e válasza kristof123 (#33352) üzenetére


Tybe3e
tag

Én innen rendeltem az enyémet nagyjából fél éve (kék kapcsolós), eddig teljesen jól bírja. Legalábbis a képek alapján ugyan annak a típusnak tűnik a kettő :D

[ Szerkesztve ]

(#33357) MK VII


MK VII
veterán

Üdv.
Elérkezett az idő, hogy ne kínozzam magam a kábelhosszabbítókkal illetve az elemes egerekkel... Kellene nekem egy olyan billentyűzet amin touchpad is van...
Valami ilyesmit néztem ki magamnak... Ez jó PC-hez is? Valahol azt olvastam, hogy nem mindegyik ilyen billentyűzet kompatibilis pc-vel.
Ja igen.. Esti, ágyból való netezgetéshez illetve filmezéshez kellene.
Esetleg érvek ellenérvek, ha van?
Vagy másik lehetőség?
Maximum 15 ezret szánok rá..
Válaszokat előre is köszi.

(#33358) Domonkos válasza MK VII (#33357) üzenetére


Domonkos
Ármester

Nem kifejezetten szeressuk a lapos wireless billentyuzeteket; de ha erre van szukseg akkor legtobbszor a logitech billentyuzetei jonnek szoba. A unifying vevot azt nagyon eltalaltak - ha a tobbi cuccod is logitech, akkor ezzel lesz a legkevesebb szivas.
Kompatibilitasrol: Ha a cucchoz adnok USB-s vevoegyseget, akkor 99%-ban fogod tudni hasznalni minden mas olyan eszkozoddel, amivel mentek a vezetekes dolgok. Bluetooth billencset ertelem szeruen csak BT-s eszkozokkel mennek majd. Ezekhez is lehet kulon kapni vevot, de ha a kenyelem a szempont, akkor ne ezt valaszd!
Pontos tipust par kategoriaban nem mondunk, mert pl. a preferencia, QC es egyeb dolgok miatt akaratlanul is felrevezethetunk masokat. Ez meg nem az a draga kategoria amit ne rakna ki par nagyobb uzlet kiprobalasra szetbarmolasra - szoval a pro tipp: ha tudod, akkor vasarlas elott mindenkepp probald ki!!
Barmi egyeb kerdesed van, nyugodtan tedd fel! :)

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#33359) MK VII válasza Domonkos (#33358) üzenetére


MK VII
veterán

Köszönöm szépen a válaszodat..
Igen ilyenre van szükségem.. Sokat kinlódtam már vezetéknélküli egerekkel meg billentyűzetekkel, elég volt belőle.. Egy kompaktabb dologra van szükségem.
Kimegyek MM-be egyik nap és megnyomkodom a lehetőségeket..
Igen még a Logitech K400-as típus amit néztem. Az még szimpatikusabb is, csak arról meg azt olvastam, hogy nyekereg meg ilyesmi.. Szóval, hogy nem annyira jó konstrukció.
Na, de majd élőben kiderül.
:R

(#33360) scream


scream
veterán

Mivel Corsair Strafe RGB (MX Silent) nem magyar, így elgondolkoztam az Asus Claymore-on (MX Red, más kapcsolóval nem találtam magyart).

Van valakinek tapasztalata vele?

(#33361) #41133696 válasza scream (#33360) üzenetére


#41133696
törölt tag

Miért olyan nagy gond, hogy nem magyar a kiosztása? 2005-óta egyik billentyűzetem sem magyar, és mégis amint láthatod ékezettel írok.

(#33362) scream válasza #41133696 (#33361) üzenetére


scream
veterán

Nekem is volt több US és UK is, de valamiért mindig zavar, pedig nem nézem a billencset, de mégis maga a tudat...

(#33363) Domonkos válasza scream (#33360) üzenetére


Domonkos
Ármester

Ha egy kicsivel racionalisabb lenne az ara, akkor valoszinuleg ajanlott is lenne.
Ertsd: Olcsobb egy iso corsair k70 lux rgb-t osszekombinalni egy CM MK lite M-mel, mint onmagaban megvenni a claymore-t; ha magyar rgb billentyuzetet szeretnel. :W

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#33364) MK VII válasza scream (#33362) üzenetére


MK VII
veterán

Pont így vagyok vele én is. Nem nézem már a billt gépelés közben, oda ütök ahova kell, de zavar, ha nem magyar a kiosztás.

(#33365) xuldar


xuldar
őstag

Sziasztok! Halk billentyűzetet keresek, a keret max. 15e Ft lenne. A munkahelyemen Lenovo Preferred van, nagyon meg vagyok vele elégedve tartósság, minőség és hang terén, mert lehet vele halkan gépelni, de otthonra halkabbat keresek. Ha lehet, teljes magasságú, gombmagasságú és kiosztású legyen. Köszi!

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#33366) sharp4


sharp4
őstag

Sziasztok!

Csendes, lapos, vezetéknélküli billentyűzetet keresek, lehetőleg olyat, amihez egér is van, és egy usb elég a vezetéknélküli kapcsolathoz.

Magyarország legnagyobb Xiaomi közössége:https://www.facebook.com/groups/622368221279940/?ref=share Apple Iphone 13 Pro & Ipad Air 5

(#33367) Domonkos válasza xuldar (#33365) üzenetére


Domonkos
Ármester

Pedig annal nem lesz sokkal halkabb :( Laptop is az egyeb ollos billentyuzetek a leghalkabbak, de azokbol meg nincs magas.

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#33368) scream válasza Domonkos (#33363) üzenetére


scream
veterán

Na igen, ez engem is kicsit zavar...

De másik oldalról valszeg több évig bírná, mint a mostani 20k-s 1 éves Apple billem.

Szóval ha így vesszük, akkor ha ~3 évet bírna az Asus, akkor olyan értékmutatóval bírna, mint az Apple. (persze azért ez még így is meredek).

Most már olyan 68k körül van újonnan.

[ Szerkesztve ]

(#33369) Domonkos válasza sharp4 (#33366) üzenetére


Domonkos
Ármester

A logitech mk235 nem kegyetlenul rossz, de meg mindig jobban jarsz ha kulon veszed az egeret es a billentyuzetet. Logitech ezt meg tudja oldani egesz normalisan egyetlen vevovel - en leginkabb az o hazuk tajan nezelodnek. :K

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#33370) sharp4 válasza Domonkos (#33369) üzenetére


sharp4
őstag

Konkrét típust tudnál ajánlani?

(#33371) Domonkos: köszönöm :)

[ Szerkesztve ]

Magyarország legnagyobb Xiaomi közössége:https://www.facebook.com/groups/622368221279940/?ref=share Apple Iphone 13 Pro & Ipad Air 5

(#33371) Domonkos válasza sharp4 (#33370) üzenetére


Domonkos
Ármester

>A logitech mk235 nem kegyetlenul rossz...

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#33372) Viktor77 válasza Viktor77 (#33312) üzenetére


Viktor77
titán

No, megvettem az MSI-t (Startype ES502).

Nagyon halk, kompakt kis bill. Aki notebookszerű billt keres (azért csak szerű, mert nem ollós), annak ajánlom, ilyen árban nem nagyon van más (a használt ultra flat-eken kivül).

Amúgy Chicony gyártmány. [link]

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#33373) Ringman válasza Viktor77 (#33372) üzenetére


Ringman
nagyúr

na ez egy fasza layout!

(#33374) Peddy789


Peddy789
őstag

Sracok a corsair k55 rgb-rol mi a velemny? ahogy hirtelen lattam meg senki csak megse emlitette a forumon?

egyszeruen felek mechanikust venni, tul hangos, hiba sokkal szebb, de nem fer bele a hang ahol lakom, ez van. Viszont valami plusszt keresek amire hajlando vagyok kolteni akar 30 ezer korul :/

(#33375) Domonkos válasza Peddy789 (#33374) üzenetére


Domonkos
Ármester

Szerintunk nincs nagyon olyan nem mechanikus/sima membranos billentyuzet amiert erdemes 10k-nal joval tobbet kiadni. Minosegben es erzetben nagyjabol mar ebben az arkategoriaban elerik a plafont es amiert tobbet fizetsz az a marketing, a szoftver, es a kulonfele eyecandyk - tipikusan nem ezekert vesz az ember periferiat. :N
Ranezesre ez a k55 nem tud tobbet, mint a realisabb aru CM Masterkey Lite L.

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#33376) KaHubert


KaHubert
csendes tag

Ha valakit érdekel, akkor a fnatic shopból GEARSURVEY2017 kupon kóddal 15%-kal olcsóbban lehet rendelni, így 68€-ért meg lehet kapni a Rush billentyűzeteket.

(#33377) Peddy789 válasza KaHubert (#33376) üzenetére


Peddy789
őstag

De, nordic, fr, layout :N

(#33378) Ringman válasza KaHubert (#33376) üzenetére


Ringman
nagyúr

nincs TKL :(

(#33379) Entaro válasza Domonkos (#33375) üzenetére


Entaro
tag

Pontosan, 10 felett már csak a lelkibékét veszed, hogy ez jobb.

(#33380) xuldar válasza KaHubert (#33376) üzenetére


xuldar
őstag

A honlap szerint Silent, Red MX Cherry kapcsolós a billentyűzet. Tud valaki nyilatkozni, a valóságban mennyire halk? A mechanikus kapcsolókról mindenhol azt lehet olvasni, hogy elég hangosan csattognak.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#33381) Domonkos válasza xuldar (#33380) üzenetére


Domonkos
Ármester

Leirni folosleges - nezz roluk par videot ahol osszehasonlitgatjak oket!
Amigy valoban - nem lesznek olyan halkak, mint a kommersz membranosok.

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#33382) Skullwipe


Skullwipe
senior tag

Ajazz AK60 RGB

Á, inkább nem, pont fontos dolgokon spóroltak, és az ára se túl jó. De teljes vágatlan szét szedés is van.

(#33383) Skullwipe


Skullwipe
senior tag

Ez jó volt, tetszett. Elmeséli a kalandját a túl árazott hulladékmárka és egy olcsó megoldás között.

(#33384) Skullwipe válasza Skullwipe (#33383) üzenetére


Skullwipe
senior tag

Nem tetszett senkinek :O Pedig azt gondoltam, hogy nagyon egyszerűen mondja el és meglepődött ő maga is, hogy mennyire bejött a váltás.

(#33385) Domonkos válasza Skullwipe (#33382) üzenetére


Domonkos
Ármester

>inkább nem, pont fontos dolgokon spóroltak...
Kapcsolokon es kupakokon. :P Ezekkel a kupakokkal azert tenyleg vigyazni kell.
Pazar hogy lett meg egy cherry klon. Ha valaki beszerez egyet, irhatna rola! :K A kapcsolokra azert kivancsi lennek.
Mondjuk annyi jo azert megis van az egeszben, hogy legalabb egy jo kiindulasi alapjuk volt. Csak nem kellene annyit sporolni.

[ Szerkesztve ]

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#33386) Revesz


Revesz
aktív tag

Na végre megjöttek az NPKC kupakok. Nagyon jó a minőségük, nem hittem volna, hogy 22 dollárért ilyen jó lesz.

(#33387) Ringman


Ringman
nagyúr

valaki használ a topikból SA profilú kupakszettet?

(#33388) 용 Bob


용 Bob
senior tag

Sziasztok,

Kinéztem magamnak a Cooler Master MasterKeys Pro M White MX Red billentyűzetet. A kérdésem, hogy milyen módon lehetne magyar bill kiosztást varázsolni hozzá? Az előhívható hosszú "Í" gondolom maradna billentyű kombin.

Azt tudom, hogy a CM Lite L Combo Magyar kiosztású billentyűzetéből lehetne áthelyezni a betűket, de a +17K-t kicsit sokallom érte. Honnan lehetne esetleg külön rendelni ehhez hasonló transparent magyar ékezetes kupakokat?

Válaszotokat előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

MSI B350M mortar; R5 3600X; AC Liquid Freezer 240; MSI Gtx 1660ti ventus xs OC 6g ; Corsair LPX 16GB 3200@3200 / CL16; Phanteks enthoo pro m; Logitech G203 // Beyer Dynamic DT 770 Pro; Korg DS-DAC-100m

(#33389) Domonkos válasza 용 Bob (#33388) üzenetére


Domonkos
Ármester

igy.
Bar a betutipus vagy a meret azt hiszem hogy nem fog 100%-ban megegyezni az eredetivel.

Szerk: most nezem hogy nem rendelheto... Nem tudom hogy mas bolt arulja-e. Ha biztosra akarsz menni, akkor irj nekik egy mailt!

[ Szerkesztve ]

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#33390) Ringman válasza Domonkos (#33389) üzenetére


Ringman
nagyúr

emlékeim szerint addig nem lesz rendelhető sehol, amíg a hiányzó Z betű nem lesz benne a csomagban, itt a topikban volt szó róla

[link]

(#33391) Skullwipe


Skullwipe
senior tag

XMIT Hall effect gaming keyboard Már jól kezdődik, és hogy mikkel végződik. Nem rossz ez, meg ha tényleg oda figyelnek a minőségre, ez lehet tényleg a legutolsó billentyűzet ha megtudnám venni, szerintem az unoka is használhatná, meg neki is az unokája, meg neki is az unokája...

(#33392) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

üdv,

új billt vennék, valami alap mechát, vagy normális membránost. viszonyítási alap: dell kb1421, ms curve 3000.

kiosztás mindegy, most épp a gearbesten nézegetem a motospeed bill-eket, némelyik jónak tűnik. (ha van hely a hosszú ékezeteknek, az nem hátrány, a 1421-esem francia feliratos volt, semennyire nem zavart)

javasoltak egy Cougar K200-at, de valahogy olyan kétesnek tűnik a minősége :U

:R

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#33393) Varoz válasza Mr.Csizmás (#33392) üzenetére


Varoz
őstag

Kezdjük a legfontosabbal! Mennyiért? :))
Bár a sejtésem, hogy 10k alatt. Ott kb. felejtsd el a mechát!

[ Szerkesztve ]

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#33394) Mr.Csizmás válasza Varoz (#33393) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

kintről mondjuk 60-80 valutáig oké is lenne akár. (...27% áfa <3333)

pl. amit fentebb írtak, fnatic shop, vagy mi.

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#33395) Varoz válasza Mr.Csizmás (#33394) üzenetére


Varoz
őstag

Akkor esetleg a fentebb említett Rush? Úgy tudom tűrhető a cucc.

Magát a mechanikát meg neked kell kitalálni, hogy melyik passzolna hozzád. Kipróbálhattál volna nálam egy Red-et amikor voltál itt, na mindegy. :DD

[ Szerkesztve ]

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#33396) Mr.Csizmás válasza Varoz (#33395) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

azt kipróbáltam, de annyiért objektívet veszek :D

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#33397) Ringman válasza Mr.Csizmás (#33394) üzenetére


Ringman
nagyúr

amazon.de-n szoktak leértékelések lenni, pl most éppen logitech G610 is van vállalható áron - MM-ban meg tudod nézni, hogy konkrétan ez a modell milyen, 1-2 hónapja az arena plázában volt kitéve egy brown kapcsolós
[link]

vagy a belépőszintű cherry mx3 - van ilyen is valakinek a topikból, csak magyar layout. [link]

(#33398) Varoz válasza Mr.Csizmás (#33396) üzenetére


Varoz
őstag

Igen? Nem emlékszem. :DDD
Nem azt mondtam, hgoy ilyet vegyél, de ebben MX Red van és meg tudod, hogy neked jó lenne-e ez vagy inkább egy másfajta. Tetszik érteni? :D

Na amit Ringman kolléga linkelt azok is jók!

[ Szerkesztve ]

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#33399) Mr.Csizmás válasza Ringman (#33397) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

nagy igényeim nincsenek, most egy 1200 ft-os logic LK-12-ről írok, idegesítő az input lag, meg hogy hajladozik az ujjaim alatt szó szerint, mert valszeg nincs backplate. lényeg hogy valami minőség legyen.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#33400) Ringman válasza Mr.Csizmás (#33399) üzenetére


Ringman
nagyúr

a cherry mx3-ban nincs plate, uh az is hajlik valamennyire.

ha nem sürgős, akkor az aprón is szoktak mecha billentyűzetek lenni 15-20 között viszonylag gyakran - nem ritkán még garanciával is.

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.