Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33201) Skullwipe válasza albinolynx (#33199) üzenetére


Skullwipe
senior tag

Esetleg ezeket végigpróbálgathatod rajta ha már meg van, elég sokat ez is elárul.

(#33202) peter.szabo


peter.szabo
csendes tag

Sziasztok,

segítséget szeretnék kérni. Gépeléshez inkább ergonómikus (MS Natural Ergonomic 4000/Sculpt Ergonomic) vagy valamilyen egyszerűbb mechanikusat ajánlanátok? Nem játszom, viszont relatíve sokat írok. Tudom, hogy a kettő két más kategória, de bárki tudna tanáccsal szolgálni, hogy a fenti célra melyik lenne a jobb választás?

Köszönöm.

(#33203) Alg


Alg
veterán

Sziasztok,

Ha esetleg lecserélném az MS Sidewinderemet (lehet hogy nem a legjobb bill, de nekem nagyon bejön minden rajta, a gépelési érzet is tetszik) mit tudnátok ajánlani a következő kritériumokkal:

- numpad
- csuklótámasz
- háttérvilágítás: lehetőleg piros (ebből azért tudok engedni, de valamilyen világítás jó lenne)
- legalább közepesen csendes legyen
- mecha-hoz nem ragaszkodok

Jó lenne még mondjuk multimédia gombok: legalább előre-hátra, play/pause, de ezt el tudom engedni. Árat direkt nem írok, de mondjuk legyen 20k a felső határ. Ha pedig ennyiért nincs ilyen, mennyiért lenne?

Köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#33204) Ispy


Ispy
veterán

Tegnap megjött a CM masterkeys M, barna kapcsolókkal.

Hát lehet régen volt már barna kapcsolós billem, de 1 év kék után a barna olyan érzés, mintha redet nyomkodnék, vissza kell még állnia az agyamnak. Annyira megszoktam a kék clikkijét, hogy a barnában csak a bottom outot érzem. Egyenlőre kettős érzéseim vannak, majd meglátjuk milyen lesz gyűrűzés után.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#33205) nyunyu


nyunyu
félisten

Gateron optikai switcheiről tudunk valami részletesebbet azon felül, hogy a Tesoro Excalibur SEben az van?

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#33206) apple87


apple87
senior tag

Sziasztok!

Billlenyüzetet szeretnék vásárolni max 10 E ft ért.
Macbookhoz szeretném, de nem kell mac kiosztású, windowsos kell.
Ami fontos nekem: Ne legyen nagy és vastag szeretem a slim design-et , és numerikus legyen.
Tudnátok ajánlani valamit?

(#33207) nyunyu válasza apple87 (#33206) üzenetére


nyunyu
félisten

Cherry Stream 3.0?

Esetleg hasonló áron van a háttérvilágítós Cougar 200K is, de azzal előfordultak minőségi problémát, így nem szoktuk annyira ajánlani.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#33208) Pokzoli


Pokzoli
tag

retró [link]

(#33209) Mukucs


Mukucs
senior tag

Ismeritek ezt a weboldalt?

Magamnak tudok elkészíteni billencset, minőségi lehet?

(#33210) apple87 válasza nyunyu (#33207) üzenetére


apple87
senior tag

Kissebre gondoltam. vagy hasonlóra mint ez a logitech.
Ezek a logitech-ek jók?

[link]

[ Szerkesztve ]

(#33211) nyunyu válasza Pokzoli (#33208) üzenetére


nyunyu
félisten

Erről pár hónapja már a PHn is volt cikk vagy hír, úgyhogy feleslegesen nem kommentálom még egyszer.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#33212) dqdb válasza Mukucs (#33209) üzenetére


dqdb
nagyúr

Billentyűzet barebone-ként: igen
Kupakok: nem

A WASD nagy hátránya, hogy európai forrásból nem elérhető, így a csillagászati szállítási költséggel, áfával és vámkezeléssel együtt a billentyűzetük nem lesz versenyképes árú.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#33213) nyunyu válasza apple87 (#33210) üzenetére


nyunyu
félisten

Mostani L termékeket elnézve nem merném megvenni.

Pár hete állásbörzén volt kirakva pár terminál L K120 billzetekkel, de háromszori nekifutásra sikerült csak beírnom az emailcímemet rajta, annyira össze-vissza jártak a gombjai.
Komolyan, anyám ~9 éves L Valueja is használhatóbbnak tűnik, pedig azt már vagy 4 éve ki akarom dobni. (emlegettem mostanában? :DDD)

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#33214) Entaro válasza nyunyu (#33205) üzenetére


Entaro
tag

Elég korai még. Én ezt a képet találtam. Ez pedig két napos hír. Itt van a gyári 84 es sample keyboard, amit csináltak vele. Közben láttam, hogy Tesoro val csináltak lapos switch-es koncepció billencset is.

(#33215) Entaro válasza Mukucs (#33209) üzenetére


Entaro
tag

Pár beállítás után 180USD+Áfa lesz. Nem gondolom, hogy megéri.

(#33216) Entaro válasza Pokzoli (#33208) üzenetére


Entaro
tag

Kellemesen használhatatlannak tűnik :D

(#33217) Domonkos válasza Pokzoli (#33208) üzenetére


Domonkos
Ármester

Tipikus Apple ertekrend: A dizajn vagjon mindent felul - nem szokott kifejezetten hasznalhato dolgokat eredmenyezni. :U Azert kivancsi lennek ra eloben is, de nem helyeznem tul magasra az elvarasaimat. :N

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#33218) Pokzoli válasza Domonkos (#33217) üzenetére


Pokzoli
tag

Világítós, mechanikus, hipszterkompatibilis.

(#33219) lordjancso


lordjancso
senior tag

Sziasztok!

Ma megérkezett a vadonat új Das Keyboard Model S Ultimate billentyűzetem.

Nagyon érdekes, hogy amikor leültem és elkezdtem használni, az első benyomás rögtön az volt, hogy elég kényelmetlen, hogy ennyivel magasabb a háza, mint az előző billentyűzetemének.
Viszont ez a rossz érzés kb 5 perc után el is múlt...
Ezt az üzenetet éppen úgy írom, hogy még a lábai is ki vannak nyitva, de még így is teljesen kényelmesen és gyorsan tudom használni.
Ha a régi billentyűzetemnek felhajtom a lábait, teljesen használhatatlan lesz a egész, pedig a Das lecsukva is magasabb, mint a régi felnyitott lábakkal.
Érdekes jelenség, nem is tudom hova tenni, de örülök, hogy ennyire kényelmesnek érzem.

Maga a gépelési élmény teljesen jó, elégedett vagyok vele.
Eddig kb 3 órát használtam intezív munka mellett (slack, email írás, programozás) és úgy gondolom, abszolút megérte az árát. Kb percről-percre megszokottabbnak érzem.

Kíváncsi vagyok, hogy a nap végén, vagy pár nap használat után is hasonló lesz-e a véleményem. Ha gondoljátok, később azt is megírom.

Maga a sztori, ahogy sikerült megvásárolnom és eljuttatni hozzám, az is megér egy hosszabb bejegyzést (ha másért nem is, tanulságképpen, hogy más ne járjon így mint én). Dióhéjban annyi, hogy február 21-én fizettem ki a billentyűzetet és rá 3 napra kaptam az első emailt, hogy másnap szállítják, úgyhogy a papírforma szerint már február végén tudtam volna használni, de kicsit elhúzódott a dolog. Kalandos volt. :)

Talán még ami fura, az a fényes kerete, amin elég gyorsan meglátszódnak az ujjlenyomatok.

Összességében (habár eddig csak pár óra használat után) kijelenthetem, hogy elégedett vagyok.

[ Szerkesztve ]

Rip and cut and mutilate the innocent, his friends, and again and again and on and on.

(#33220) Domonkos válasza lordjancso (#33219) üzenetére


Domonkos
Ármester

Ennek mi is nagyon orulunk! Ha lesz kedved a kesobbi benyomasaidrol is irni azt is megkoszonnenk, mert igyekszunk az ajanlot a visszajelzesek alapjan egyengetni. :)

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#33221) nyunyu válasza lordjancso (#33219) üzenetére


nyunyu
félisten

Melyik kapcsolóval vetted? Kék vagy barna?

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#33222) lordjancso válasza Domonkos (#33220) üzenetére


lordjancso
senior tag

Rendben, pár nap múlva leírom a további fejleményeket. :)

(#33221) nyunyu: Barna kapcsolósat vettem.

Rip and cut and mutilate the innocent, his friends, and again and again and on and on.

(#33223) Burt1793 válasza lordjancso (#33219) üzenetére


Burt1793
veterán

Helló!

Ez jó hír, a getdigitaltól vetted, Kielből? Akkor ennek más a borítása, mint a 4esé? A 4es borítása fém, nem gyűjti az újlenyomatot, csak a port vonzza jobban, mint a műanyag.

(#33224) lordjancso válasza Burt1793 (#33223) üzenetére


lordjancso
senior tag

Igen, a GetDigital-tól rendeltem. Ha jól emlékszem, pont te ajánlottad.
A borítás alsó része tuti műanyag és szerintem a felső része is, ami fura, mert a súlya elég tisztességes.
Akkor a tiéd matt fém lenne? Mert ez ha fém, ha nem, a felső része olyan, mintha le lenne lakkozva.
A NumLock-nál és a többi lednél kicsit átlátszó is az egész.
Egyébként nagyon szép, nem olyan vészes, mintha üveg lenne, szóval nem annyira drasztikusan maradnak rajta az ujjlenyomatok, de aki izzadósabb típus nálam, annak tuti elég foltos lesz a billentyűzete.

Rip and cut and mutilate the innocent, his friends, and again and again and on and on.

(#33225) Domonkos válasza lordjancso (#33224) üzenetére


Domonkos
Ármester

A model S-nek muanyag a felso boritasa is. Sulya meg a plate mounted switchektol van. - pontosabban a platetol :B

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#33226) lordjancso válasza Domonkos (#33225) üzenetére


lordjancso
senior tag

Jó tudni, köszi az infót.
Minden esetre engem nem frusztrál, hogy műanyag. Nagyon masszív és időtálló benyomást kelt.

Rip and cut and mutilate the innocent, his friends, and again and again and on and on.

(#33227) Burt1793 válasza lordjancso (#33226) üzenetére


Burt1793
veterán

Valamivel szórt fém van a 4esen szerintem. Legalább is hidegnek (jó hővezetőnek) érződik. A kupakok műanyagok. Ez is nehéz.
Tegnap gépeltem wordben, 2 monitorral 40 oldalt, képleteket is írva. (Képletet írni a wordben sok kattintással lehet, ilyenkor lassít kicsit a blankság, bár kezdem szemre is megszokni a betűk helyét. Ha nem megy rögtön, ráfogok az alaptartásra.
105 gombosat rendeltél?
Nem tudom, hogy bánjam-e a kék kapcsolókat, nekem nagyon bejön, másmilyet nem is próbáltam.

(#33228) lordjancso válasza Burt1793 (#33227) üzenetére


lordjancso
senior tag

Nekem a billentyűk pozíciójával nincs problémám, mert már több mint 10 éve tanultam meg vakon képelni (le is vizsgáltam).
Ezen is tuti műanyagok a kupakok (meg ezek szerint úgy minden), de nekem nincs túl nagy tapasztalatom a mechanikus billentyűzetekkel, úgyhogy az előzőhöz képest fényévekben mérhető a különbség számomra.
Igen, 105 gombosat rendeltem. Nem szeretem az angol kiosztást, pont a fenti okok miatt. Mivel megtanultam a hivatalos gépírást EU kiosztású klaviatúrán, így csak pusztítanám az eddig megtanultakat, ha erőltetném az angol kiosztást.
Én alapvetően azért választottam a barna kapcsolókat, mert néha szoktam játszani is. Azt olvastam, hogy a barna kapcsolókat inkább azok használják, akik nem csak gépelésre használják a billentyűzetet.
Plusz a kéknek a hangja annyira nem tetszett, mivel jóval magasabb, mint a barnáé. Ennek hallom a hangját, elégséges visszajelzést kapok arról, hogy dolgoznak a kapcsolók, de nem olyan hangfrekvencián és olyan hangerővel, ami zavarna.
Lehet, hogy a kékkel sem lenne semmi bajom, csak pár tesztet néztem a YouTube-on.

Rip and cut and mutilate the innocent, his friends, and again and again and on and on.

(#33229) Burt1793 válasza lordjancso (#33228) üzenetére


Burt1793
veterán

Nem tudom, hogy a valóságban mennyi a kék és barna közti különvség. A játék még várat magára, nem volt rá időm.
A billentyűk pozíciójával nekem sincs bajom, de amikor kattintgatok és nincs a kezem a billentyűzeten képletírás közben, akkor több idő rányomni az o-ra vagy a shift7re (=), mert nincs a kezem a billen és nincs felirat.
Amúgy gépelés közben hibátlan. Eddig se néztem rá és én is a 105 gombos gépírást tanultam meg.

(#33230) haxiboy válasza Burt1793 (#33229) üzenetére


haxiboy
veterán

Elég nagy tekintve hogy a blue tactile és clicky, tehát a hangra rátesz egy lapáttal.
A brownnál annyira nem markáns az actuation mint a blue esetében.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#33231) albinolynx válasza Skullwipe (#33201) üzenetére


albinolynx
őstag

A dupla shift-es gepeles hibatlan lett. Ghost billentyut sem lattam a teszt alatt.
Az usb kabele cserelheto. Gep felol ferrit gyurus zavarszurovel. Lagy, nem fakaro merev. Space ket oldalon megtamasztva. Kozepen a kapcsolo. Bal oldali shift, hosszukas enter, backspace szinten. Z - Y kupakok csereje nem tokeletes, mas a dolesszoge a fedelnek. Egyebkent nem zavaro. Caps lock bekapcsolva magenta szinnel tundokol. F, J gombok also reszen dudor. Egyszeru az egesz billentyuzet, mint a faek, de nagyon tetszik.

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#33232) Domonkos válasza albinolynx (#33231) üzenetére


Domonkos
Ármester

Inkabb csalen tartod a Z, Y kupakokat, mintsem megjegyezned hogy azok fel vannak cserelve :F

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#33233) nyunyu válasza apple87 (#33210) üzenetére


nyunyu
félisten

Betévedtem ma egy hülyevagyok boltba mechanikus billzetet kékfogú egeret nézelődni, aztán ki volt téve egymás mellett egy L K120, meg egy MK220, utóbbi sem sugárzott semmi minőségi érzetet: vacak műanyag, ráadásul pad printed feliratozással, bizonytalan gombokkal.
Újabban már lézerezésre sem tellik Logitechnek?

Mondjuk a tapipados K400-tól sem voltam hasraesve, még az elvileg noname Rapoo K2600 is komolyabbnak tűnt náluk. :Y

Ennyire leadta volna a Logitech?

Egér fronton sem volt jobb a helyzet, rakat csilivili színes játékegér ovis méretben, egyetlen teljes méretű BT képes MX Master meg 35k. :W
(Majdnem visszamentem a HP shopba lőni egy X7500-öt harmadannyiért.)

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#33234) Ringman válasza nyunyu (#33233) üzenetére


Ringman
nagyúr

BT képes MX Master meg 35k.

wat?

sima mx mastert múltkor 55,5 €-ért rendeltem amazonról

--
más:
találtam diy 96%-os billentyűzetet alin, de az 1,75u-s FN eléggé wtf

+ ez az összeszerelési minőség: [link]

szállítva 116$ switch nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#33235) Domonkos válasza nyunyu (#33233) üzenetére


Domonkos
Ármester

>...MK220, utóbbi sem sugárzott semmi minőségi érzetet.
Milyen szep szavakkal fejezted ki magad. Kudos! :C

Aki ebbe gondolkodik, annak most sokadjara is: NE!

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#33236) energy4ever


energy4ever
addikt

Kineztem ezt a billentyuzetet.
Ebben ahogy neztem, nem cherry kapcsolok vannak, hanem mas gyartotol szarmazo.

Mit erdemes tuddni ezekrol a kapcsolokrol pl egy c. mx blue-hoz kepest? :F Foleg a hangerore gondolok.

Nekem minnel kisebb, es hangosabb bill kellene, ami Angol, valamint kek gomb villagitasu. Hasonlo arban van ennel jobb valasztas, vagy ezzel sincs gond?

[ Szerkesztve ]

(#33237) 3shae


3shae
aktív tag

Sziasztok!
Szeretnék vásárolni egy vezeték nélküli bill.egér szettet, most igen jó áron láttam, egy hibája van, hogy hiányzik a szettből az usb vevő. Kérdésem, hogy ilyet lehet-e külön kapni, vagy ez specifikus, és minden szetthez a sajátja való.. :F

Bármi kérdésed van a meghirdetett termékeimmel kapcsolatban, nyugodtan írj PÜ-t vagy hívj! Mi legyen a nicked? 2shae! Az már foglalt.. akkor legyen 3!

(#33238) haxiboy válasza 3shae (#33237) üzenetére


haxiboy
veterán

Ez változó. Van amelyik bluetooth alapú bármivel párosítható, van amelyiknek saját vevője van de lehet több eszközt (pl unified féle a logitechnél) van amelyik előre be van programozva és csak a sajat vevőjével hajlandó működni. Utóbbihoz, ha a gyártó árul külön lehet kapni, de az esetek túlnyomó részében nem éri meg.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#33239) nyunyu válasza energy4ever (#33236) üzenetére


nyunyu
félisten

Elvileg mindegyik kék kapcsoló hangos, max nem azonos mértékben.
Pl. kilencvenes években gyártott MX Bluek finomabban ketyegtek, mint a maiak.
Kék klónok közül az Outemuról és a Gateronról tudom, hogy hangosabb, mint a mai MX Bluek.
Kailhet nem vágom.

Tt termékeket általában nem szoktuk szeretni, mivel ők is Razer szindrómában szenvednek: marketingesek által felfújt árcímkével bírnak műszaki tartalom helyett.

Ha nem létszükséglet a háttérvilágítás, akkor ott van 35$ körül a Tomoko 87, arról tudjuk, hogy baromi hangos :DDD
Sajnos a világítós tesójára szivárványt álmodtak a tervezői. :W
Nem tudom, ezeket honnan lehetne rendelni, mivel német amazonon csak a német verziójuk van fent, amerikairól meg nem szállítanak hozzánk.

Ja, hogy angol Amazonról szállítva 35 GBP lenne az ANSI Tomoko? Az ~13k HUF.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#33240) peter.szabo válasza nyunyu (#33239) üzenetére


peter.szabo
csendes tag

Hasonló árkategóriában (40 EUR-ig) van Brown klónos billentyűzet, amit tudnál ajánlani? TKL előny.

(#33241) nyunyu válasza peter.szabo (#33240) üzenetére


nyunyu
félisten

Kínaiak sajnos nem ontják magukból az Outemu Brownos billzeteket. :(

Bár mintha láttam volna valahol cserélhető kapcsolós TKLt kék helyett barna Outemuval, de az többe került, mint 40$.

[szerk:]Megvagy.
Sajnos szivárvány. :O
Hopp, barna kapcsoló csak fehér kivitelben rendelhető, fekete kupakokkal nem.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#33242) Ringman válasza peter.szabo (#33240) üzenetére


Ringman
nagyúr

ha a 75% belefér: [link]

lehet amazonon is van, azt nem néztem.

(#33243) albinolynx válasza albinolynx (#33231) üzenetére


albinolynx
őstag

Nem, csak leirtam, hataha segit masnak a dontesben. Egyedul az egyes mellett bal oldali es a nullas gombot csereltem fel. Ezek csereszavatosak. (:

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#33244) peter.szabo válasza nyunyu (#33241) üzenetére


peter.szabo
csendes tag

Köszönöm!

(#33245) Varoz válasza Pöttön (#33166) üzenetére


Varoz
őstag

Igen ISO kiosztás! Megegyeznek, mert konkrétan a Corsair gyártja a G.Skillnek! :K
Látom, hogy közben meg is rendelted, nem fogod megbánni! Több, mint egy éve van meg és semmi hiba, se kopás semmi! :C

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#33246) nyunyu válasza Varoz (#33245) üzenetére


nyunyu
félisten

Nem teljesen egyeznek, mert a G.skillnek szabvány alsó sora van, nem a hülye 6.5 szóközös.

Esetleges kupakcsere szempontjából a G.skill jobb választás, mint a Corsair.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#33247) Varoz válasza nyunyu (#33246) üzenetére


Varoz
őstag

És tényleg. Mea culpa! :R

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#33248) Mukucs


Mukucs
senior tag

Srácok!

Miben különbözik érdemben egy Corsair K65 Red Switches TKL billentyű egy Filco Majestouch Ninja2 től [Ugyanúgy RED kapcsolókkal] !?

(#33249) Peddy789


Peddy789
őstag

eljott az ido a hulye kerdesekre!!

Van olyan halk mechanikus, ami rgb vilagitas? Vagy mi a leghalkabb rgb mechanikus bill?

(#33250) Domonkos válasza Peddy789 (#33249) üzenetére


Domonkos
Ármester

En a cherry mx red silentet ismerem a leghalkabbnak a stock es ma is kaphato kapcsolok kozul. Sajnos nem annyira elterjedt koszonhetoen annak is hogy az elso evben csak a corsair gyarthatott vele billencseket, tovabba hogy nem is hatalmas megvaltas. Egy atlagos, uj membranosnal azert meg mindig hangosabb.
pl: corsair strafe rgb

[ Szerkesztve ]

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.