Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32451) joy_k


joy_k
tag

Errevalaki? Köszi

(#32452) Domonkos válasza joy_k (#32402) üzenetére


Domonkos
Ármester

20k-nal a legjobb dontes - szerintem - ha varsz egy beleposzintu, hasznalt mechara. Azok bele szoktak ferni a 20k-s keretbe es mind minosegre, mind elettartamra sokkal jobbak, mint a membranosok akarmelyike.
10k alatt nagyjabol azokat a billentyuzeteket tudjuk ajanlani, amiket az ajanlottakhoz irtunk, viszont 10-20k kozt ujonnan meg nem ajanlom hogy vegyel. :N

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#32453) joy_k válasza Domonkos (#32452) üzenetére


joy_k
tag

Köszi szépen a választ ezt néztem ki magamnak, erről mi a véleményetek? Igaz membrános. Köszi

[ Szerkesztve ]

(#32454) Chrys_


Chrys_
addikt

Keresek bill-t háttérvilágítással, power/sleep/wake gombokkal. Lehet membrános is. Most egy Sharkoon Skiller-m van, ezt akarom leváltani. Lehet olcsóbb vagy drágább is.

(#32455) haxiboy válasza Chrys_ (#32454) üzenetére


haxiboy
veterán

Ezeket a gombokat ha nincs is fizikailag jelen, de egyszerűen egy autohotkey scripttel létre lehet hozni. A wake gombot meg nem is értem, ha bármilyen gombot megnyomsz ugyanaz a hatása :-)

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#32456) lordjancso


lordjancso
senior tag

Sziasztok!
Belépő szintű mechanikus billentyűzetet szeretnék vásárolni (max 40k).
Használtat nem szeretnék.
Elsősorban programozásra, másodsorban játékra lenne használva.
Nem fontos, hogy világítson, de numpad jó lenne. További extra igény nincs.
Kérlek, ajánljatok magyar és angol kiosztásúakat is.
Köszi szépen!

Rip and cut and mutilate the innocent, his friends, and again and again and on and on.

(#32457) Burt1793 válasza lordjancso (#32456) üzenetére


Burt1793
veterán

Helló!

Ez (Das Keyboard Model S Ultimate) egész jó áron kapható most, én a tesóját használom, nagyon bejön kék kapcsolókkal.
20 Euro a szállítás, 2 nap alatt megjött nekem Kielből. Az EU verzió az 105 gombos, tehát van bal alul hosszú í, rendes nagy enteres.
A feliratos verzió a Professional, nem akciós, így az plusz 20 Euro.
A kék kapcsoló hangosabb, jobb visszajelzést ad, a barna csendesebb, az is jó gépelésre.

Más: pontosvesszőt hogyan írtok? AltGr jobb gyűrűs, felette lévő gomb jobb középső ujj?
Illetve a karbantartás: Hogyan lehet leszedni a kupakokat? Milyen sűrűn érdemes tisztítani? Próbálok rá vigyázni, amúgy a kupakokat lehet, hogy lecserélem, ha megunom, valami minőségibbre.

[ Szerkesztve ]

(#32458) Skullwipe válasza lordjancso (#32456) üzenetére


Skullwipe
senior tag

Nem ajánlott, de elég jó áron van minap láttam, nem szól ellene sok minden, legalábbis nem mondták itt se, próbát talán megérhet.

(#32459) lordjancso válasza Burt1793 (#32457) üzenetére


lordjancso
senior tag

(#32457) Burt1793, (#32458) Skullwipe
Tudnátok küldeni linkeket, ahol meg lehet vásárolni őket?

Rip and cut and mutilate the innocent, his friends, and again and again and on and on.

(#32460) Domonkos válasza Burt1793 (#32457) üzenetére


Domonkos
Ármester

>pontosvesszőt hogyan írtok? AltGr jobb gyűrűs, felette lévő gomb jobb középső?
Linuxon vagy sajat kiosztast vagy az US-t hasznalom. Azokon van dedikalt billentyu ra - nem kell kombozni.
Windows-on megesik hogy magyaron hagyom a billentyuzetet, ekkor bal kisujj a bal ctrl-on, bal mutato a bal alt-on es jobb kozepsovel utom a vesszot (ami akkor mar pontosvesszo lesz). Windowson mukodik.
Ne akarjatok egykezes billentyukombinaciokat nyomni. Nem veletlen van 2 ctrl, 2 shift es 2 alt(gr) ;)

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#32461) Burt1793 válasza lordjancso (#32459) üzenetére


Burt1793
veterán

Csak Németországból tudod ezt megvenni, az előbb is elküldtem a linket: [link]

(#32460) Domonkos: Nekem a bal alt az nem csinál semmi hasznosat, hiába nyomkodom a vesszőt, nem ír semmit a bill, ha nyomom a bal altot. Elolvastam még egyszer, amit írtál, tehát bal ctrl+bal alt+vessző, igen, így megy, köszönöm a segítséget. Mindegy, nem írok sokszor pontos vesszőt, csak az általad linkelt oldalon gyakoroltam és ott sokszor beadja, de a szögletes zárójelet is, azt már elég gyorsan be tudom írni, jobb kézzel nyomva az alt gr-t, ballal meg az F-et vagy a G-t.
Egy nap alatt át is szoktam a jobb shift használatára is, eddig csak a balt használtam minden nagybetűre.
Nincs billentyűzetes topik a PH-n? Próbáltam keresni, de csak ezt a milyet vegyek találtam.
Remélem a space-t meg tudom szokni, néha nem nyomom le eléggé és nem érzékeli... kicsit magasan van, de persze elég keveset használtam még a cuccot.

[ Szerkesztve ]

(#32462) Domonkos válasza Burt1793 (#32461) üzenetére


Domonkos
Ármester

Ennel billentyuzetesebb szerintem nincs. :)

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#32463) lordjancso válasza Burt1793 (#32461) üzenetére


lordjancso
senior tag

Ohh valóban, vakegér vagyok. Köszi! :)

Rip and cut and mutilate the innocent, his friends, and again and again and on and on.

(#32464) Ringman válasza Domonkos (#32460) üzenetére


Ringman
nagyúr

Ne akarjatok egykezes billentyukombinaciokat nyomni. Nem veletlen van 2 ctrl, 2 shift es 2 alt(gr)

sosem tanultam gépelni, én pont fordítva működök.

pontosvessző nálam jobb hüvelyk+jobb mutatóujj

szerk:
(#32461) Burt1793
Remélem a space-t meg tudom szokni, néha nem nyomom le eléggé és nem érzékeli... kicsit magasan van, de persze elég keveset használtam még a cuccot.

fordítsd meg a kupakot rajta

[ Szerkesztve ]

(#32465) nyunyu válasza Burt1793 (#32457) üzenetére


nyunyu
félisten

Más: pontosvesszőt hogyan írtok? AltGr jobb gyűrűs, felette lévő gomb jobb középső ujj?

Jobb hüvelyk+mutató.

Mondjuk én nem tudok szabályosan, 10 ujjal gépelni (=jobb ujjak a J/K/L/É-n), kisujjamat egyáltalán nem használom *, gyűrűst is alig, helyettük az egész csuklóm mozog balra-jobbra, aztán felváltva mutató vagy középsővel ütöm a gombokat, ahogy éppen jól esik.
Inkább valami advanced 2 ujjasnak nevezném a technikámat.

*: Ja, de, ctrl+c/v az bal kisujj+mutató, de általában a jóval régebbi, IBM szabvány copy/pastét (ctrl/shift-ins) szoktam használni, az jobb hüvelyk+mutatóra esik, de az flash játékokban sajnos nem szokott működni, így ~20 év után kénytelen voltam megtanulni az Apple félét is. :(
(MS a Win95-ben implementálta az Apple copy/pastét, előtte csak IBM féle volt.)

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#32466) junior11


junior11
veterán

Sziasztok, adminisztratív munkához (főleg gépelés, könyvelés, office stb.) és netezéshez (semmi játék) keresnék vmilyen jó minőségű, halk billentyűzetet. Multimédiás gombok jöhetnek, feltétel a CapsLock, NumLock megvilágítása és a teljes értékű enter gomb.

Logitech, Microsoft, Dell és HP jöhet. Tudnátok ajánlani pár modellt jó ár/érték arányban? Köszi.

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#32467) Burt1793 válasza nyunyu (#32465) üzenetére


Burt1793
veterán

Hát, a jobb hüvelyk+mutató nem tűnik jónak nekem, mert lekerül a jobb kezem a bill-ről, én tíz ujjal gépelek, megpróbálom megszokni a hármas kombinációt, nem vészes.

(#32464) Ringman: Azt szabad? :D Nem tudom hogyan kell leszedni ezeket a kupakokat, egyelőre megpróbálom megszokni, mert elég szarul nézhet ki a lefelé fittyedő space. Ez a billentyűzet szinte egy műtárgy.

(#32468) nyunyu válasza Burt1793 (#32461) üzenetére


nyunyu
félisten

Win alatt az AltGr az Alt+Ctrl-ként van implementálva, egyenértékű a két kombináció. *
Linux alatt asszem nem, ott nem lehet így kiváltani a jobb Altot.

*: ebből következik, hogy európai kiosztásokon jobb Alttal már nem lehet a numpadon ASCII kóddal karaktert bevinni, csak a ballal. (Pl. Alt+160=á)
Amerikai kiosztáson jobbal is működik.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#32469) nyunyu válasza Burt1793 (#32467) üzenetére


nyunyu
félisten


Szóközt megfordítani csak középső kapcsolós billzeteken lehet. (vagyis Win gombos Cherry MX 1800 meg MX 3000 kiesik, mert nem szimmetrikus a szóközük. Régebbi, WKL verzióké még szimmetrikus volt.)

Egyszer próbáltam a fordított szóközt, de én nem szeretem, mert úgy nem a hüvelykujjam percével ütöm a kupak alsó élét, hanem a kupak elforgatott felső lapjára merőlegesen ütődött le, úgy meg túl messze volt a nyomáspont a kapcsoló közepétől, ráadásul nem volt párhuzamos a stem mozgási irányával, így az néha meg-megakadt. :(
De ahogy nézem a külföldi fórumokat, ez is elég megosztó hitvita tud lenni, hogyan hordjuk a szóközt a billzeten. HHKB puristoknál egyenesen istenkáromlás a nem fordított szóköz. :))

Kupakot levenni sem bonyolult, egy lapos élű csavarhúzóval óvatosan alányúlsz a kupak SARKÁnak, mintha pajszert használnál, aztán kipattintod.

Mivel elég vékony kupak van a Dasokon, ráadásul a hüvelyük is túl szoros, ott nagyon nem célszerű a kupak élének közepénél feszíteni, mert törhet.

Vastag kupakoknak mindegy, hol nyúlsz alá.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#32470) Domonkos


Domonkos
Ármester

Valaki esetleg nem talalkozott az eredeti IBM Model F XT-s valtozatanak blueprintjevel? Egyaltalan letezhet? Vagy kikerult a netre? :B

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#32471) nepszter1


nepszter1
addikt

Hol tudok rendelni Lenovo Preferred keyboard ?

Több fajta van belőle

(#32472) Ringman válasza nepszter1 (#32471) üzenetére


Ringman
nagyúr

:F [link]

gyártói - Part number: 73P5235

nem az enhanced a másik verzió, amin plusz gombok vannak?

(#32473) Ispy válasza lordjancso (#32459) üzenetére


Ispy
veterán

Én most rendeltem Ducky One-t, még nem tudom milyen, de csak egy picit lóg túl a kereteden, cserébe magyar bolt, magyar garanciális ügyintézés.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#32474) haxiboy válasza nyunyu (#32465) üzenetére


haxiboy
veterán

Ha szeretnétek készítek majd néhány képet a helyes kéztartásokról, illetve a különböző kombinációk legkényelmesebb változatairól (legalábbis számomra).

Csak írjátok le mire vagytok kíváncsiak, és lövök róluk képeket.
Tény hogy tanfolyamra nem jártam. De 4 éves korom óta a billentyűzet életem része. És gyakorlatilag gyorsabban gépelek mint ahogy gondolkodok. (diktált szöveg vagy olvasott szöveg másolása stb.)

Láttam már nagyon sok érdekes kombót hogy ki mit hogyan csinál (pl Photoshop export as funkció ctrl+alt+shift+s és két kézzel is alig ment neki)

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#32475) Ringman


Ringman
nagyúr

xiaomi mk01 bill - youtube teszt.

ttc kapcsolók, 2kro, fényes műanyag fedél, 1,2 mm abs kupak, space alatt black kapcsoló, cherry stab

(#32476) Burt1793 válasza haxiboy (#32474) üzenetére


Burt1793
veterán

Felső sorban a számokat melyik ujjal nyomod (melxiket melyikkel)?
Magyar billentyűzeted van?
Én a klav.hu-val tanultam az egészet, ott volt, hogy mit melyikkel. Milyen gyorsan tudsz gépelni?
Olyan nekem is szokott lenni (pedig még nem vagyok elég pro), hogy befejezi a kezem a szavakat, de nem úgy ahogy gondolom, mert még végig se gondoltam. 😃

(#32477) nyunyu válasza haxiboy (#32474) üzenetére


nyunyu
félisten

És gyakorlatilag gyorsabban gépelek mint ahogy gondolkodok

Nálam sem a gépelni nem tudás a gyenge láncszem.
Inkább az, hogy egy órát gondolkozok egy képernyőoldalnyi hozzászóláson, mire ötször átszerkesztem. :(

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#32478) Domonkos válasza Burt1793 (#32476) üzenetére


Domonkos
Ármester

Bal mutato az 5-os billentyun, jobb a 8-ason. Onnantol meg ugyanaz, mint a home row. :K

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#32479) Burt1793 válasza Domonkos (#32478) üzenetére


Burt1793
veterán

Így csinálom, akkor ez már jött magától, a programmal ezt nem vettem, vagy csak kihagytam.

Amúgy ez a két USB port jó szar helyen van, a space felőli oldalon kéne lennie, akkor tudnám használni is... Bár mindegy, régivágású gépem van, ezen van bőven USB port (4 db Fractal R4 előlapján, az alaplapon meg hat vagy nyolc), így nincs szükségem erre a plusz kettőre (azaz egyre, mivel eddig PS2-es bill-em volt).

A sleep gombot még nem mertem kipróbálni, sose rakom alvóba a gépet, a többi szépen működik. Úgy voltam vele, hogy ha már ennyit költök a bill-re, legyenek rajta ilyen gombok, nem elég a sima S, remélem sokáig bírja majd a kicsike.

A space magassága valszeg azért zavar, mert eddig simán egyenes mentén lejtő billentyűzetem volt, ez meg ilyen öblös, a belső sorok kb. olyan mélyen vannak, mint a space.

[ Szerkesztve ]

(#32480) haxiboy válasza Burt1793 (#32476) üzenetére


haxiboy
veterán

Holnap meglesem mert most nem vagyok billentyűzet közelben :-)

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#32481) Chosen


Chosen
addikt

Sziasztok!

Logitech K400 Plusnál normális, hogy nyikorog a space leütésnél? A közepén nem, de a két széle felé fémes nyikorgó hangot ad ki leütésnél.

(#32482) nyunyu válasza Burt1793 (#32479) üzenetére


nyunyu
félisten

A space magassága valszeg azért zavar, mert eddig simán egyenes mentén lejtő billentyűzetem volt, ez meg ilyen öblös, a belső sorok kb. olyan mélyen vannak, mint a space.

Pedig OEM profilnál (képen legalsó fehér/kék kupak) alig magasabb a két alsó sor (num3/vessző), mint a homing (num6), felszínük hátrafele lejtése is hasonló.

Nem tudom, mit szólnál egy régi Cherryhez (alulról második bézs/szürke), amin egy helyett kettővel magasabb a legalsó sor, és sokkal meredekebb. :))

Esetleg lehet próbálkozni a billzet tappancsainak megemelésével, hátha úgy jobban kézreáll a sorok ívelése.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#32483) nyunyu válasza nyunyu (#32465) üzenetére


nyunyu
félisten

ctrl+c/v az bal kisujj+mutató, de általában a jóval régebbi, IBM szabvány copy/pastét (ctrl/shift-ins) szoktam használni, az jobb hüvelyk+mutatóra esik, de az flash játékokban sajnos nem szokott működni

Ehh, Illustratorban sem működik a ctrl/shift-ins.
Hiába, az is Adobe termék, akárcsak a Flash. :W

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#32484) Burt1793 válasza nyunyu (#32482) üzenetére


Burt1793
veterán

Igen, azon gondolkoztam, hogy változtatok a döntésen, egyelőre hagyom alaphelyzetben, eddig tényleg elég keveset használtam, biztosan meg lehet szokni. :)
Igazából a space felém eső része zavar, az emelkedik nagyon ki, a belső része tökéletes.

(#32485) DFB


DFB
tag

Sziasztok!

Billentyüzetet szeretnék cserélni, eddig membrános volt, lehet az árak és választék miatt az új is az lesz, de hátha nem.
Ami fontos:magyar kiosztás, világítás, kikapcsolt világításnál is normálisan látszódjanak a karakterek.

20-25e nél nem szeretnék rá többet költeni (Corsair K70 jó lenne, de nincs magyar és drágább is)

Van valakinek tapasztalata az alábbiakról

Gigabyte K85

Cougar K450

Asus Sagaris GK100 (Cerberus elég halvány, ezt nem láttam élőben sehol)

Genius Scorpion K20

Esetleg valami egyéb javaslat.

Köszönöm

(#32486) SP!T


SP!T
addikt

Sziasztok!

Jelenleg van valami (akár Aliexpress-es megoldás) olcsó, bestbuy TKL bill, ami masszív, egyben van? Semmi nem érdekel. Se nyelv, se kiosztás, ne világítson lehetőleg. Csak TKL, tehát kisebb méret és MX Blackhez hasonló kemény kapcsolók. Nem muszáj Cherry, nyitott vagyok új dolgokra. :D

[ Szerkesztve ]

There's a device that I've been using called a whoop.

(#32487) dugo_ válasza SP!T (#32486) üzenetére


dugo_
veterán

Nyunyu összeszedett párat a múltkor:
https://logout.hu/tema/milyen_billentyuzetet_vegyek/hsz_29464-29464.html

Lolita Spydert ketten is rendeltünk már. Nekem Kailh red-del jött ANSI kiosztás, Imurai blue ISO-t vett.

A fenti lista mellett rendeltem előtte még egy Rapoo V500-at is, a Noppoo-hoz képest az lényegesen gyengébb eresztés.

(#32488) nyunyu válasza SP!T (#32486) üzenetére


nyunyu
félisten

Tomoko 87 vagy ugyanaz német kiosztással VictSing néven?

Egy bajuk van csak: Outemu Blue :DDD

Mintha már valaki vett volna innen ilyen VictSinget, de nem találom a hozzászólásait.
Arra emlékszem, hogy hibátlanul átment a QUICK BROWN teszten.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#32489) Ringman válasza dugo_ (#32487) üzenetére


Ringman
nagyúr

a rapoo v500 az a zalman ZM-K500?

szerk:
(#32488) nyunyu
akkor már a turtle beach impact 500 kb 40 fontért, cherry mx blue-val

[ Szerkesztve ]

(#32490) nyunyu válasza nyunyu (#32488) üzenetére


nyunyu
félisten

Mintha már valaki vett volna innen ilyen VictSinget, de nem találom a hozzászólásait.
Arra emlékszem, hogy hibátlanul átment a QUICK BROWN teszten.

Megvagy

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#32491) dugo_ válasza Ringman (#32489) üzenetére


dugo_
veterán

Lehet, hogy egy helyen készül, de 100%-ig nem egyezik.
A fém base plate ugyanannak tűnik, ház más, kupakok formája és fontja más, kapcsolók nekem Rapoo feliratú, átlátszó házas, de elvileg Kailh gyártmányok:

(Deskthortity szerint Kailh yellow/black/blue/brown-t kapott)

(#32492) nyunyu


nyunyu
félisten

Nem tudja valaki, hogy ez a kép hogyan/mivel lett renderelve?

Ahogy néztem, Varmilo is ugyanezt a dizájner programot használta a nekem küldött terveiken.

(Csak hogy ne szopjak feleslegesen az Illustratorral a betűméretek, pozíciók finomhangolásával. :DDD)

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#32493) Ringman


Ringman
nagyúr

hmm, double shot pbt kupakok kínából [link]

ennek tudatában meg végképp gyászos a gyártók által használt kupakok minősége (pl coolermaster)

(#32494) haxiboy válasza haxiboy (#32480) üzenetére


haxiboy
veterán

Na szóval, nálam az alapállás :

Mutatóujjak : F illetve J-n.

Középső ujjak : E illeve I-n

Gyűrűs ujjak : W és O-n

Kis ujjak : Shift, illetve É vagy Á

Hüvelyk ujjak : VB Space / NM Space

Gyakori billentyűkombinációk :

Ctrl + Shift + Esc: Hüvely, mutató, gyűrűs
Ctrl + S : Kis ujj + gyűrűs
Ctrl + A : Gyűrűs + mutató
Ctrl + C/V : Kis ujj + mutató
Ctrl + Alt + Shift + S : Kis ujj + hüvely + gyűrűs + mutató
Altgr+ J : Hüvelyk + mutató
Altgrl + I : Hüvely + középső
Ctrl + Alt + Del : Bal kicsi + Bal Hüvelyk + Jobb Kicsi
Alt + F4 : Hüvelyk + középső

Játékos alappozíciókat szerintem nem kell bemutatni :

W : középső
A : gyűrűs
D : Mutató
Shift : Kicsi
Hüvelyk : Space

Ha van még valami amit kihagytam esetleg akkor szóljatok.

[ Szerkesztve ]

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#32495) flashpointer


flashpointer
őstag

Helló, általános felhasználásra 10 körül keresek valami billentyűzetet napi pár órára a mostani 2000 ft-os helyett, szerintem a WASD gomb sem fog kikopni egyhamar. Az ajánlott lisátban egyet találtam ami errefelé is van a HP QY776AA ABS-t iletve a lenovo biznisz de annak a kinézete tisztára 386-os időket ébreszt bennem úgyhogy azt nem tudnám elképzelni. Esetleg ezen kívül valami tipp?

(#32496) Domonkos válasza flashpointer (#32495) üzenetére


Domonkos
Ármester

cougar 200k esetleg? Ha nem kell gariztatni, akkor szoktak szeretni a tulajok :K

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#32497) F34R válasza haxiboy (#32494) üzenetére


F34R
nagyúr

En kinlodok a gombokkal rendesen:

Alt+shift+Enter - Open the Terminal
Shift+E - Launcher
Ctrl+Shift+Backspace - Split the Frame
Ctrl+X - Close the Frame

Beszeltuk mar egyszer hogy az ujjpercek nem igazan szeretik a terhelest, es tobb oranyi gepeles utan mar ezek a kombinaciok gyilkosak szamomra.

(#32498) Domonkos


Domonkos
Ármester

Gondoltam hogy a kovetkezo hetvegeket arra fogom forditani, hogy vegre irjak egy sajat firmware-t az xt-s model f-emhez. Tervek szerint ez nem aktiv atalakitoval uzemelne, mert az draga, helyette inkabb valami teensy klont forrasztanek kozvetlenul a matrixra es a raw inputot dolgoztatnam vele fel. Igy teljesen ki lehene hagyni a jelfeldolgozasbol az xt-s nyelvre valo konverziot es egybol mehetne usb-re.
Elso derulesem mar meg is volt, mikor kiderult, hogy az altalam 5 esetleg 6 sorosnak velt '81-es model f:

kep nem sajat

a matrixa szerint 8 soros :)) Raadasul a legidiotabb/legkuszabb sorelrendezessel amit valaha lattam. Viszont annyi jo dolog megis van az egeszben, hogy igy csak 20 laba kell hogy legyen a kontrollernek, amiket meg azert jovol olcsobban be lehet szerezni :B

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#32499) nyunyu válasza Domonkos (#32498) üzenetére


nyunyu
félisten

Soarer konverter firmwarejét rá lehet rakni bármelyik 32U4-es Arduinora is.
Így nem kell kisilabizálni a mátrix sorainak/oszlopainak a kiosztását.

(Már csak arra kéne rájönnöm, hogy lehet Win alatt flashelni a Microimat.)

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#32500) Domonkos válasza nyunyu (#32499) üzenetére


Domonkos
Ármester

Ebbe parszor mar en is belefutottam; viszont arra nem sikerult rajonnom, hogy akkor open-source a kod? Bele tudok majd ganyolni? Szeretnek meg par reteget rarakni - hasonloan mint a poker 2-n van. :K

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.