Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33051) Burt1793 válasza Ispy (#33050) üzenetére


Burt1793
veterán

Ultimate-et, kék kapcsolókkal, 105 gombbal nem akart senki se adni nekem. 220 volt-tal leveleztem, nekik majdnem volt, 54 ezerért, annál már nem volt ez sem sokkal több.
Legtöbb helyen US van (104 gombbal).

[ Szerkesztve ]

(#33052) Ispy válasza Burt1793 (#33051) üzenetére


Ispy
veterán

Merlinnél kell ilyenkor rákérdezni, mert sokszor nincsen kint a weboldalon, de ami van casekingen, az van náluk is.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#33053) nyunyu


nyunyu
félisten

Nem is tudom, 170€ a kék kapcsolós Das 4 Ultimate?
Ez sehogy sem jön ki 50 alá.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#33054) Revesz válasza Burt1793 (#33047) üzenetére


Revesz
aktív tag

Én örömmel nézek a pro s-re mert a letisztult, sallang mentes dolgokat szeretem ami az asztalomra is jellemző, de a das 4-re nem xD.

Ugyhogy simán ízlés kérdése a dolog :D.

(#33055) nyunyu


nyunyu
félisten

Hogyan (ne) fessünk kupakokat ;]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#33056) Ispy válasza nyunyu (#33055) üzenetére


Ispy
veterán

Burt! Nem akarod felmatricázni a félig kész das-t? ;] Tuti megoldás :P

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#33057) Burt1793 válasza Ispy (#33056) üzenetére


Burt1793
veterán

Sexy, szerencsére tudom a különleges karakterek helyét is.
A billentyűzettel annyi észrevételem van egyenlőre, hogy mivel ilyen szabályosan ugyanakkora erővel kell lenyomni a gombokat, ezért, ha trehányul rakom oda a kezem, mert csak úgy be akarok írni valamit a böngészőbe, akkor sokkal nehezebb helyesen írni, mint az előző membránossal, valszeg még mindig nem szoktam meg teljesen a mechanikusat, a blank-ság szerintem nem zavar, arra se néztem rá soha, úgyis csak esténként vagyok itthon hétköznapokon, olyankor meg nincs fény a szobában. Igazából ezért tanultam meg vakon gépelni, zavart, hogy nem látok és lámpát kellett kapcsolni... azóta viszont mindenhol élvezem a használt ennek a kunsztnak, viszont ilyen jó billentyűzet csak itthon van, ahol amúgy is kevesebbet gépelek, de nem baj, tényleg jó. Még mindig olcsóbb volt ez, mint a gépen újítani valamit. ;]

Amúgy egy kupakot tényleg veszek az escape-re most, csak, hogy menő legyen.

Ja és egy-két érdekességet észrevettem, mióta megvan a kicsike.
Sok helyen példálóznak ezzel a márkával: [link]
Illetve a TheVR Janinak is van egy ilyenje, küldte egy ismerős a videót. :D Fel is iratkoztam a csatornára, bár egy játékot sem ismerek. De a tech-es csatornájukat tényleg megnézegettem, látom, hogy billentyűzet fetisiszták. :C

[ Szerkesztve ]

(#33058) nyunyu válasza Ispy (#33056) üzenetére


nyunyu
félisten

Dehogy, most írtam egy szublimációs nyomtatással foglalkozó pesti cégnek, hátha velük egyszerűbben dülőre jutnék mint a kínaiakkal.

Mittudomén, veszek pár csomag ócó eldobható PBT kupakszettet, azokon tökéletesíteni a dizájnt, aztán ha megvan a hibátlan nyomtatási technika, akkor gyártatnék 10db full billzetnyi készletet rendes vastag PBTből, ami támogatná a legtöbb alsó sort is. (6/6.25/7)

Kérdés, hogy mennyibe fájna végül a manőver, megéri-e vele kínlódni.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#33059) nyunyu válasza Burt1793 (#33057) üzenetére


nyunyu
félisten

Sok helyen példálóznak ezzel a márkával: [link]

Szerintem már rég Nightmare++ fokozaton tolom.
Csak még mindig nem látom a pálya végét.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#33060) Domonkos válasza nyunyu (#33058) üzenetére


Domonkos
Ármester

Azt mar szamoltad, hogy mennyi ido utan erne meg neked egy sajat gepet venned az eloallitashoz? :D Amennyi idot energiat es penzt a projektre forditasz, lassan kisebb buktaval beszerezhetsz egy teljes gyartosort, majd amikor meglesz a TOKELETES KUPAKSZETT, akkor tovabbadnal rajta. :P
Plotter es lezer miert esett ki?

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#33061) felyx


felyx
csendes tag

Megkérdezném mégegyszer hátha akad rá válasz, 40k-ig tudnátok ajánlani magyar kiosztású mechanikus billt. Nincsenek extra igényeim, programozni fogok rajta meg néha-néha játszani, annyi esetleg hogy balkezesnek se legyen kényelmetlen és ha lehet Cherry MX Brown gombbal kapni az extra jó lenne.

(#33062) nyunyu válasza felyx (#33061) üzenetére


nyunyu
félisten

3 hete sem volt sokkal több opció.

Mondjuk akkor még nem volt kapható a magyar kupakszettes CM Masterkeys Pro, ami egyszínű fehér világítással ~35k+2k a magyar addon, vagy RGBvel 50-55+addon.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#33063) Burt1793 válasza nyunyu (#33059) üzenetére


Burt1793
veterán

:C

(#33064) felyx válasza nyunyu (#33062) üzenetére


felyx
csendes tag

És hol lehet kapni magyar addonnal, azt meg tudnád mondani?

(#33065) Brett001 válasza felyx (#33061) üzenetére


Brett001
aktív tag

Magyar kiosztású MX Brawn van a Cougar Attack X3 RGB-ben, 39e Ft körül van, még épp belefér a 40-be. Én ilyet vettem januárban, teljesen elégedett vagyok vele. Ha esetleg be lehet kötni, akkor az, hogy a keycapek kissé csúszós érzésűek nekem jobban bejött volna a recésebb vagy gumiszerű, de nem nagyon zavaró. Vagy van sima Attack X3 MX Red kapcsolókkal is, 30e Ft környékén. Ennek egyszínű piros a háttérvilágítása.

"Felkészültség és fegyelem a sorsunk urává tesz." Farell főtörzsőrmester

(#33066) felyx válasza Brett001 (#33065) üzenetére


felyx
csendes tag

Meg tudnád mondani hol vetted?

(#33067) Brett001 válasza felyx (#33066) üzenetére


Brett001
aktív tag

A Merlin hardware-nél, de ujabban a PCX-nél is van.

"Felkészültség és fegyelem a sorsunk urává tesz." Farell főtörzsőrmester

(#33068) felyx válasza Brett001 (#33067) üzenetére


felyx
csendes tag

Köszönöm!

ROCCAT Ryos MK Glow-al van valakinek tapasztalata? Úgy tűnik Cougar Attack X3 Red/RGB és ROCCAT Ryos MK Glow között fog eldőlni a választásom, így jó lenne ha valaki tudna mondani valamit a ROCCAT-ról.

(#33069) ilyen_85 válasza Ispy (#33035) üzenetére


ilyen_85
senior tag

Szia!

Köszönöm, hogy linkelted, szoktam követni a fórumot, de nem mindig, lehet átsiklottam rajta.

Írok majd a CM es topic-ba, de most ismét 1-2 hónapot szüneteltetem a témát. Egyelőre elvagyok a Ducky-val, aztán majd meglátjuk hova tovább.

(#33036) nyunyu

Köszi a linkelt videót, megnéztem. Tetszik amit mondott a kapcsolókról. Biztosan nagyon jók lehetnek, kicsit hajlok rá, hogy egyszer kipróbáljam majd, de egyszerűen undorító szerintem a billentyűzet külseje. Gagyinak ható fényes műanyag, ormótlan semmilyen forma... Tudom ha jó billentyűzetet akar az ember, a külalak nem kéne, hogy számítson, de akkor is nagyon csúnya sajnos :(

(#33045) Guresz

A jobb kábel elvezetésen azt érted, hogy lehet jobbra és balra is elvezetni a kábelt? Nos nekem sima Ducky One van, nem TKL és nagyon vacakul van megoldva, olyan kis hely van a kábelnek, hogy elhajlítsd valamelyik irányba, hogy biztos vagyok benne, hogy megtörne a kábel.

[ Szerkesztve ]

(#33070) nyunyu válasza ilyen_85 (#33069) üzenetére


nyunyu
félisten

Biztosan nagyon jók lehetnek, kicsit hajlok rá, hogy egyszer kipróbáljam majd, de egyszerűen undorító szerintem a billentyűzet külseje. Gagyinak ható fényes műanyag, ormótlan semmilyen forma... Tudom ha jó billentyűzetet akar az ember, a külalak nem kéne, hogy számítson, de akkor is nagyon csúnya sajnos :(

Azért az Applet kell szidni, amikor 2000-ben leváltotta az addigi mechanikus Extended Keyboardokat a membrános Apple Pro Keyboarddal:

Sok almás anyázta őket, hogy mennyire szar ez a billzet, így Matias megalkotta nekik ugyanazt mechanikusban. :))
Mostani amúgy már a negyedik generáció a Matias Tactile Proból.

(Legújabb, háttérvilágítós Aluminum Keyboardra is megvan már a válaszuk.)

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#33071) Varoz válasza Pxs (#33029) üzenetére


Varoz
őstag

Meg kell tanulni gépelni! ;] :P

"Fordítói munkához vettem"
Ehhez lehet nem volt a legjobb választás. :DDD


Domonkos

Szerintem amikor nyunyu kész lesz a tökéletes billentyűzetével, akkor zárható lesz a topik. :DDD

Tehát soha. ;]

[ Szerkesztve ]

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#33072) Domonkos válasza Varoz (#33071) üzenetére


Domonkos
Ármester

höhö :D

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#33073) Varoz válasza Domonkos (#33072) üzenetére


Varoz
őstag

Most nagyon törzsgyökeres Degeczi lakos leszek, de bízom benne, hogy nem veszi magára. :DDD

Vázolom a topikot:
-random ember akar ingyen vagy olcsóbban mechát, magyart
-néha bejön valami új esélyes a mechák közé, epekedve várjuk
-valaki akar mechat, végre szán is rá
-és nyunyu felvonás ∞

;]

*Talán annyival csökkentem trollkodásomat, hogy egyébként mindig elolvasom a hsz-eit. :R

[ Szerkesztve ]

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#33074) nyunyu


nyunyu
félisten

Párszor már megfogadtam, hogy egy hétig nem szólok a topikhoz.

Csak aztán sosem sikerült fél napnál tovább kibírni. :DDD

(Pláne, ha új RGB billzetről szóló cikk van a főoldalon.)

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#33075) Thaddius


Thaddius
tag

Qpad mk50 red, brown, black switch-es, mennyire eladhato otthon ? 15.000 kornyekere lottem be az arat.

(#33076) Domonkos válasza Thaddius (#33075) üzenetére


Domonkos
Ármester

Rossz topicban vagy -> periferia bearazas

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#33077) Thaddius válasza Domonkos (#33076) üzenetére


Thaddius
tag

Koszonom, es elnezest.

(#33078) wolf13 válasza felyx (#33068) üzenetére


wolf13
őstag

Szia.

2 hete jött meg a Roccat Ryos MK Pro billentyűzetem. Én is sokat variáltam mit vegyek, mivel mindenképpen hosszú távra terveztem. És elég nehezen, de találtam belőle magyar kiosztásút, black kapcsolóval.
Azóta már elég sok óra benne van, én nagyon szeretem, és bátran ajánlom.

(#33079) Domonkos válasza wolf13 (#33078) üzenetére


Domonkos
Ármester

nice! Koszi a visszajelzesedet! Nekem egyik sajat kedvencem. Orulok hogy neked is tetszik! :)

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#33080) Varoz válasza nyunyu (#33074) üzenetére


Varoz
őstag

El ne menj a topikból! :R

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#33081) kelna91


kelna91
senior tag

Lehet itthon kapni Asus Claymore-t barna kapcsoloval, magyar kiosztassal?

(#33082) Burt1793 válasza Pxs (#33029) üzenetére


Burt1793
veterán

Szerintem egyszerű a megoldás, meg kell szokni a billentyűzetet. Én azt tudom ajánlani, hogy a klav.hu-n, vagy egy kolléga által múltkor linkelt keybr.com oldalon gépelj minden nap fél-egy órát és meg fogod szokni. Sebesség növelésére is nagyon jók ezek a gyakorlások.
Én a keybr.com-on gyakoroltam mostanában (a klav.hu-val tanultam meg vakon gépelni pár éve), beállítottam nehézre, tele van speckó karakterekkel és kis-nagy betűkkel, amit írni kell. A virtuális billentyűzetet, ami visszajelzésként a kijelzőn van el lehet tüntetni (engem zavar, mert 105 gombos, magyar kiosztást használok, még ha nincsenek is feliratok) és mehet a gépelés. Be is jelentkeztem facebook-kal, így figyel és olyan kombinációkat ad, amiket többször elrontok.
Néha én is úgy érzem, hogy ezen a mechanikuson többet rontok (bár itt is elég keveset), de ez agyhiba. :D Túlságosan előre gondolkodom, pedig ott még nem tartok és hamarabb beszúrok pár betűt. Ezen az mindenképpen javít, hogy ez az oldal sokszor nem értelmes (vagy legalább is én nem ismerem) angol szavakat mond tollba.

(#33081) kelna91: Én speedshopnál láttam piros kapcsolósat, magyar kiosztással 72 ezerért... :)

[ Szerkesztve ]

(#33083) Revesz


Revesz
aktív tag

Ha a keycapjeimet dhl global mail-el adták fel az postán fog majd érkezni vagy futár hozza?

(#33084) nyunyu válasza Revesz (#33083) üzenetére


nyunyu
félisten

Ha Massdrop, akkor DHLlel küldik EUba, de onnan a német, aztán a magyar posta hozza.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#33085) cinemazealot


cinemazealot
addikt

Lehet kapni olyan (típusfüggő) átalakítót, ami egy adott típusú notebook szalagkábeles billentyűzetét USB vagy adott esetben PS2 végűre alakítja? Tehát ha pl. kinézek magamnak egy szimpatikus kiosztású notebook billt, van mód arra, hogy azt egy asztali PC-n használjam? A rendkívül lapos és kompakt méretű kialakítás lenne az elsődleges szempont.

(#33086) Burt1793


Burt1793
veterán

Az innen rendelt keycap-ek jobb minőségűek, mint a Das-on lévők? Látom, 150 dollárért lehet itt billentyűzetet kapni, bármilyen színű keycap-ekkel.
Persze nem most cserélném le a kupakokat, hibátlanul újak, csak nézelődtem.
Innen állítottam össze a színezést (ez passzol a Das-ra?)

Első körben ilyen színezést állítottam be és nem teljesen blank-ot, bár ez mindegy, mindennek tudom a helyét, illetve nem játszom, a WASD-ot csak más példája miatt állítottam eltérő színűre. Az escape vagy piros, vagy valami teljesen egyedi szépség lenne.

Sajnos nincsen választható magyar kiosztás, pedig szívesen csinálnék egy ilyen custom billentyűzetet ajándékba, barna kapcsolókkal, enyhén színesen, de mindenképpen kellene í, ö, ü, ó, ű, á, é rá, a megfelelő helyekre.

[ Szerkesztve ]

(#33087) Ispy válasza Burt1793 (#33086) üzenetére


Ispy
veterán

Van pár wasdos kupakom [link], sima mezei ABS, nem az örökkévalóságnak készült.

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#33088) dqdb válasza cinemazealot (#33085) üzenetére


dqdb
nagyúr

Általában a szalagkábelen USB jel megy ki (vagy a régebbiek esetében PS/2), azonban a jelszintek lehetnek eltérőek, ahogyan a lábkiosztás sem egyértelmű, és sajnos az adott típushoz tartozó dokumentációt szinte lehetetlen megtalálni online. Én touchpadekkel jártam egy hasonló kört, aztán feladtam, és vettem egy kész darabot.

Próbálj meg laptopszervizek környékén érdeklődni, hátha tőlük kapsz konkrét információt a kinézett modellhez. Mindenesetre ilyen átalakító biztosan nem létezik készen, neked kell az egyik oldalon megfelelő típusú ZIF csatlakozót a másik oldalon egy USB (vagy típustól függően PS/2) aljzatot felhasználva megépíteni, és a kettő között elképzelhető, hogy az eltérő jelszintek miatt köztes elektronikára is szükség lesz.

Burt1793: nem, a WASD kupakjai is eléggé vékonyak sajnos (ahogyan a Maxé is).

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#33089) Burt1793 válasza Ispy (#33087) üzenetére


Burt1793
veterán

Egy darab kupakot lehet venni Budapesten valahol? Az escape-re szeretnék egy egyedit, nincs egy ember, aki ezzel foglalkozna, mondjuk a PH-n?

(#33090) cinemazealot válasza dqdb (#33088) üzenetére


cinemazealot
addikt

Köszi szépen. :R

(#33091) dqdb válasza Burt1793 (#33089) üzenetére


dqdb
nagyúr

Rendelj innen, ez OEM profile és így magasságban illik a Dasra.

Ez egy annyira kicsi piac itthon, hogy erre szerintem senki sem épít üzletet, még az amúgy is elhanyagolható méretű mechanikus piacnak is csak egy kisebb szegmensét jelentik azok, akik keycapeket cserélgetnek. Így maradt az AliExpress, eBay, Massdrop, MechKeyboards, Pimp My Keyboard és társai.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#33092) Burt1793 válasza dqdb (#33091) üzenetére


Burt1793
veterán

Egy darab, piros, blank kupakot ingyen kiszállítanak? :D Ijesztő. Valami mintát azért szeretnék rá, de itt nézelődöm, köszi.

(#33093) dqdb válasza Burt1793 (#33092) üzenetére


dqdb
nagyúr

Akkor novelty keycap a kulcsszó, a linkelt aliexpresses eladónál is van pár, valamint a Pimp My Keyboardon is, és még a Geekhack group buyok között is előfordulnak ilyenek (teljesen bizonytalan időpontú jövőbeli szállítással). Akárhonnan is rendeled, egy biztos: drága lesz, sokan billentyűzetet vesznek annyiért, amennyibe neked egyetlen kupak fog kerülni ;]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#33094) Burt1793 válasza dqdb (#33093) üzenetére


Burt1793
veterán

Miért lenne drága? Amit linkeltél, abból egy darab blank piros (próba gyanánt) 3,6 dollár, a szállítás is ingyen van. Az összes kupakot csak évek múlva cserélném le. Akkor megrendelhetem ezt a most linkelt 3,6 dollárost, biztosan passzol, ugye?
Nem veszélyes bankkártyával vásárolni ilyen oldalon? Jókor kérdezem, mert egy keycap puller-ért már megadtam minden adatomat múltkor. :D

[ Szerkesztve ]

(#33095) Ringman válasza dqdb (#33093) üzenetére


Ringman
nagyúr

és kiderülhet, hogy 1 kupak vásárlását a későbbiekben több fogja követni :)

pl nézem most ezt a SA profilú kupakszettet, el is gondolkoztam rajta hogy talán rendelni kellene - de jelenleg még billentyűzetem sincs hozzá :DDD

(#33096) nyunyu válasza cinemazealot (#33085) üzenetére


nyunyu
félisten

Lehet kapni olyan (típusfüggő) átalakítót, ami egy adott típusú notebook szalagkábeles billentyűzetét USB vagy adott esetben PS2 végűre alakítja?

Készen nem tudok róla, de ha van némi villamosmérnöki és/vagy informatikusi vénád, akkor lehet építeni ilyet.

Ki kell mérni, hogy a szalagkábel melyik lába melyik sornak/oszlopnak felel meg, egyesével rákötni valami natív USBs Arduinora (Bármi, amiben ATMega32U4 van, pl. Micro, Pro Micro, Leonardo...), amire egyedi billzet firmwaret teszel. (Pl. TMK, QMK, Soarer)

Ezekben van valami konfig fájl, amiben definiálni tudod, hogy a billzet melyik sora/oszlopa melyik lábra van kötve, illetve egy másikban a mátrix metszéspontjaihoz rendeled az egyes gombokat. (Mittudomén 1. sor 1.oszlop=Esc, 2.sor 1. oszlop=tilde, 2.sor 2. oszlop=1...)

Ha ez megvan, akkor lefordítod a projektet, majd ráflasheled az Arduinora.

Ha mindent jól csináltál, akkor a végén kapsz egy USB billzetet, ami áram alá helyezést követően kb. 8 másodperccel működni is fog.
De ha lecseréled az Arduino bootloadert (vagy eleve Teensyt használtál Arduino helyett), akkor akár a BIOSba is be fogsz tudni lépni vele.

De ilyesmit általában érdekes/értékes őskövületek életrekeltéséhez szoktak építeni.

Egyébként meg IBMnek/Lenovonak voltak laptop jellegű billzetei, pl. Think és Travel Keyboard with UltraNAV (de ezeket már 10 éve nem gyártják), meg ezek utódai. (Compact Keyboard with TrackPoint?)

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#33097) dqdb válasza Burt1793 (#33094) üzenetére


dqdb
nagyúr

Nézd meg a mintásak árát is, én csak egy egyszerű színes kupakot linkeltem.

Ringman: egy GMK készlet után sikerült megállni a lejtőn. Még egy NPKC van itthon a szekrényben (azt azért vettem, mert a WASD v2-ből barebone változatot szereztem be), de annak is meglesz a helye, ha nekiállok végre összeszerelni a GH60-amat (az előbb lejtőn megállást írtam volna :U ).

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#33098) nyunyu válasza Burt1793 (#33086) üzenetére


nyunyu
félisten

Das ugyanonnan szerzi a kupakjait, mint a WASD vagy a Max, úgyhogy azok sem rosszabbak a gyárinál :DDD

Maxnál amúgy rendelhető magyar kiosztású kupak, mióta egy éve lemeccseltem velük.

WASDnak nagyobb amúgy a színválasztéka, meg egy-két speciálisabb kupakkal is jobban állnak (pl. rövid jobb Shift)

Viszont több helyen szidták őket, hogy fél év után már kopik a WASD vagy Max feliratozása.
Én alig 3-4 hétig használtam a saját Max szettemet, így nálam ez még nem jelentkezett.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#33099) Ringman válasza nyunyu (#33096) üzenetére


Ringman
nagyúr

(Compact Keyboard with TrackPoint?)

igen az az aktuális, van belőle magyar is - van bluetooth verzió is.

(#33100) Burt1793 válasza nyunyu (#33098) üzenetére


Burt1793
veterán

Na igen, de új billentyűzetet nem tudok konfigurálni magyar feliratokkal, vagy csak nem találom? Vagy ezt le kell levelezni velük?

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.