Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32251) Burt1793 válasza ilyen_85 (#32249) üzenetére


Burt1793
veterán

Én most vettem egy nagy levegőt, becsuktam a szemem és megrendeltem a DasKeyboard 4 Ultimate-et, kék kapcsolókkal, 105 gombbal. Azért maradtam a kék kapcsolóknál, mert itt azt ajánlották többen is.

A hét vége felé elvileg megjön, majd nyilatkozom. :)

(#32252) GarfielDD válasza Entaro (#32159) üzenetére


GarfielDD
csendes tag

Lehetséges. Azért jöttem ide, hogy hátha tudtok olyan vállalati excel táblát, ahova befért a HUN layout :D

(#32253) Domonkos válasza Burt1793 (#32251) üzenetére


Domonkos
Ármester

Ejjj, de vagyok egy ilyenre en is! Volt is nekem anno meg egy Model S-em, de amikor rendszeresitettem az elso Model M-emet, akkor ugy gondoltam hogy nem lesz ra sok szuksegem es eladtam. Neha banom, mert ahhoz kepest hogy milyen vekonyka kupakjai voltak es hogy mennyire meg tudott kopni par ev hasznalatatol nagyon szerettem. Egyik legnagyobb motivaciom volt a dvorak megtanulasaban is.
Ha pontosan ebben a konfiguracioban talalnek egyet valami megkimelt allapotut hasznaltan, akkor mar csak azert is megvennem hogy a polcra rakhassam :)

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#32254) Burt1793 válasza Domonkos (#32253) üzenetére


Burt1793
veterán

Hát én a sima asdf jklé gépelést tudom vakon, arra jó lesz, játszani nem szoktam, néha elindítom a gta5-öt, de azt is csak azért, hogy kiporoljam a gépházat. :D
Remélem jó lesz sokáig, kupakot gondolom lehet rá venni, de a feliratok nem fognak lekopni. ;]

(#32255) nyunyu válasza Burt1793 (#32254) üzenetére


nyunyu
félisten

36$ körül mozog egy jó minőségű PBT szett, ha nem akarod, hogy összezavarjanak a feliratok.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#32256) ilyen_85 válasza Burt1793 (#32251) üzenetére


ilyen_85
senior tag

Nagyon minimalista, remekül néz ki! Nem tartasz a teljesen felirat mentes kupakoktól?

Egyébként tényleg nagyon szép! Ez majd jöhet a Ducky után ;]

(#32257) Burt1793 válasza ilyen_85 (#32256) üzenetére


Burt1793
veterán

Jó lesz ez, remélem. 😃 Szempont volt a feliratmentesség, a professional (feliratos) verzió ugyanennyibe kerül amúgy.

nyunyu: köszi, majd pár év múlva visszatérhetünk rá. 😃

[ Szerkesztve ]

(#32258) nepszter1


nepszter1
addikt

Hali keresnék játékra billentyűzetet a keret max 7-8k legfőképp fps-el játszom CS:GO , overwatch ,

(#32259) haxiboy


haxiboy
veterán

Frissítettem egy kicsit az összefoglalót!

-Az ajánló linkje jobban látható helyre került!
-A 10 ezer forint alatti billentyűzetekre bekerült néhány mondat

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#32260) SzinaCat


SzinaCat
csendes tag

Sziasztok!

Max 10 ezerért szeretnék venni egy teljesen új billentyűzetet. Elsősorban fps játékokhoz használnám, de irodai munkát is végeznék vele időnként. A billentyűzet típusa ebben az árkategóriában szerintem teljesen mindegy, extra igényeim nincsenek (nem muszáj a világítás, csuklótámasz, stb.) viszont a magyar kiosztás nagy előny.
Sajnos túlságosan nem értek a témához, egyelőre 2 billentyűzetet néztem ki magamnak, de egyéb ajánlatot is szívesen fogadnék! :)
1. Cougar 200k
2. Cooler Master Storm Suppressor

Szerintetek?

(#32261) nyunyu válasza nyunyu (#32219) üzenetére


nyunyu
félisten

Végre válaszoltak Varmiloék:
- DHL-lel szállítanak: 19$ :Y
- fizetés Paypalon keresztül (végösszegen felül +3% jatt nekik? :( )
Már ez a kettő garantálja a +27% ÁFA kötelező megfizetését az MXB2-höz szükséges extra kupakokkal 85$-os csomagomra. :W

Dizájnra meg azt írják, hogy nem úgy működik, hogy ilyen font akkora méretben, aztán heló, hanem a dizájnerüknek külön-külön kellett összeraknia betűnként a feliratokat, nem tudja csak úgy átméretezni.
Valami filmet le kéne újra gyártani, extra költség, bla-bla.

Emiatt akarnak lehetőleg minél többet újrahasznosítani a már meglévő dizájnjukból.
A végleges német termék is átvette az általános Varmilo kinézetet, nem olyan, mint a korábban demózott prototípus. :(

Nem tudom, így beleugorjak-e.
Ha már ennyi lóvét kifizetek egy alapvetően JÓ cuccra, akkor legalább jó legyen ránézni.

Mostani kaotikus dizájnjuknál KBLE+Painttal is szebbet rajzolok, pedig ezeknek erősen limitált az eszközkészlete. :DDD

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#32262) Ispy válasza nyunyu (#32261) üzenetére


Ispy
veterán

És ez már rendelhető? Még a végén vennék egyet a ducky one-ra :))

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#32263) nyunyu válasza Ispy (#32262) üzenetére


nyunyu
félisten

Elvileg igen.

Paypalon kifizetéstől számított 3 napon belül legyártják, aztán DHL hozza, amikor hozza.

De egyelőre izmozok még velük egy kört a dizájn miatt, mert ilyen rondát biztosan nem akarok venni.
Paypallal, ÁFÁval ~102$ lenne a megrendelésem, ami testvérek között is 30k. :W

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#32264) gyugyo79


gyugyo79
addikt

Megjött Kínából a w-a-s-d 1-6 gomb.
Minőségre mint a többi vékony bill sapka, viszont azt cserélni olyan játékra ahol ezek vannak első sorban használva sokkal jobb, gépelni minden másra a D görbülete engem zavar nagyon a többit meg tudnám szokni, viszont a felületük miatt jobban tetszenek nekem mint a simák. Most tesztre a W-S marad is mert cserélgetni nem fogom és a D-vel én nem tudok együtt élni . Ennyit amúgy simán megér, ha valaki sokat játszik és gondolkodott ilyenen.
Ha valakinek szempont a karaktereken teljesen jól átjön (pont mint a gyárin) a beállított bill világítás.

[ Szerkesztve ]

(#32265) laskr99


laskr99
addikt

Üdv!

Van olyan magyar 105 gombos mechanikus billentyűzet ami világít?

Csak érdeklődés miatt.

(#32266) Domonkos válasza laskr99 (#32265) üzenetére


Domonkos
Ármester

persze.
Asus, Tesoro, Roccat mind gyart ilyet.

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#32267) laskr99 válasza Domonkos (#32266) üzenetére


laskr99
addikt

Néztem az ajánlót de a szinte mindegyik mecha angol. Nekem a mostani Canyon megfelel, jó a fogása,aluminium és világít is. Több gombot is érzékel egyszerre és 6 ujjnál kezd el ghostingolni.

[ Szerkesztve ]

(#32268) Domonkos válasza laskr99 (#32267) üzenetére


Domonkos
Ármester

Marmint hogy nincs minden magyar-vilagitos-mecha bent az ajanloban, ahogy mas egyeb billentyuzetek is kimaradnak.
Biztos vagy te abban hogy 6 billentyunel mar ghostol? Nincs benne anti-ghosting? Altalaban az anti-ghostolast a legolcsobb billentyuzetek is tudjak. :)

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#32269) laskr99 válasza Domonkos (#32268) üzenetére


laskr99
addikt

Ez nem mecha hanem gumis szerintem. Canyon Hazard CNS-SKB7. Szinte mindegyik mechanal az ajanloban az van a magyar sorban hogy "nem". A billentyűzetemnél nem írja azt ,hogy van benne ghosting. Miket üssek le,hogy látszódjon?

(#32270) frenkye


frenkye
csendes tag

Sziasztok!

Ezt a billentyűzetet már nem gyártják magyar kiosztással?
Roccat Ryos MK Glow
Esetleg bármilyen másik mechanikus magyar kiosztású billentyűzetet tudtok ajánlani?
Köszönöm!

(#32271) nyunyu válasza laskr99 (#32269) üzenetére


nyunyu
félisten

Kezdhetném is a duplashiftes angol tesztszöveggel, ami a legtöbb egybites billzeten már az első betűnél kifog. (bal Shift-jobb Shift+T :DDD, de a C vagy K sem szokott menni.)
De mondhatnék pár problémás kombót: E+S+X, fel+balra+le.

Egyébként meg letöltöd az ajánlóban szereplő AquaTestet, aztán izomból rátenyerelsz a WASD környékére, aztán megnézed hány gomb barnul a képernyőn.

(Hülye kérdés: MX 1000-en csak egy pillanatra barnul a Pause gomb, aztán azonnal kivilágosodik, hiába tartom lenyomva. :Y Többi billzetemen még nem láttam ilyet, azok barnák maradnak.)

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#32272) Domonkos válasza laskr99 (#32269) üzenetére


Domonkos
Ármester

Mindenhol mukodo billentyukombinacio nincs, mert a ghostingolas leginkabb a billentyumatrixon mulik, ami meg nagyban el tud terni a kulonbozo modelleknel.
Probalgass olyan billentyukombinaciokat ahol 2 billentyut egymashoz kozel - kozvetlen egymas mellettit, vagy atlosan erintkezoket nyomsz le, es egy harmadikat ugyanabbol a sorbol vagy oszlopbol, mint az elozo kettot. Ha beragad a billentyu vagy tevesen erzekel olyat is amit nem nyomsz, akkor ghostingol vogy ha van, akkor nem mukodik rendesen az antighosting.

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#32273) Domonkos válasza frenkye (#32270) üzenetére


Domonkos
Ármester

De; gyartjak meg.
Masodik kerdes eldonteset meg az olvasora hagyjuk. :U

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#32274) laskr99 válasza Domonkos (#32272) üzenetére


laskr99
addikt

Lenyomtam az ASDFGHJ és mind érzékelte. AWSDYX is megy. Majd később gondolkozom egy MX blackes mechan. Próbálok mindent elnémítani.

(#32275) laskr99 válasza nyunyu (#32271) üzenetére


laskr99
addikt

Holnap megnézem mert már kikapcsoltam a gépet.

(#32276) gyurkikrisz válasza Domonkos (#32273) üzenetére


gyurkikrisz
őstag

Én a Roccat supporttól egy ideje más választ kaptam...

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#32277) Domonkos válasza gyurkikrisz (#32276) üzenetére


Domonkos
Ármester

Igen, kicsusztam a szerkesztesi idobol.
Kapni meg talan lehet, gyartani mar nem fogjak. Elnezest.
Szoval ha kell, akkor ne varj vele sokat!

[ Szerkesztve ]

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#32278) Brett001 válasza laskr99 (#32265) üzenetére


Brett001
aktív tag

Ha magyar mecha érdekel még ott van a Cougar Attack X3 (egyszínű piros világítás) ill. Cougar Attack X3 RGB. Cherry MX kapcsolós. Jelenleg a sima X3-ból red, ill. brawn kapcsolós magyar van, az RGB-ből pedig brawn.

"Felkészültség és fegyelem a sorsunk urává tesz." Farell főtörzsőrmester

(#32279) Brett001


Brett001
aktív tag

ASUS ROG Claymore teszt TheVR Pistitől:

[link]

"Felkészültség és fegyelem a sorsunk urává tesz." Farell főtörzsőrmester

(#32280) hemaka


hemaka
nagyúr

Valamelyik kici kinaival lehet faragtatni csak kulon space-t, ami a shine 5-re is jo, tehat a vilagitas is atszurodik rajta? Gondolom olyan minosegu, mint a gyari nem lesz, felolem a fastett verzio is megteszi, max ha lekopik, kihajitom. :D

(#32281) nyunyu válasza Brett001 (#32279) üzenetére


nyunyu
félisten

Ennek a kupakdizájnja sem menne át a tesztemen:
- szám gombok fő funkciója helyett a Shift layerjük van megvilágítva
- fő gombok AltGr layerjéről lemaradt a \ és | (hogy csak a gyakran jelölteket említsem, äÄ jóval ritkább, íÍ-t meg egyáltalán nem szokták rárajzolni.)
- ékezetes gombokhoz sikerült más fontot használni

Mindezt potom 70k-ért. :DDD

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#32282) hemaka válasza nyunyu (#32281) üzenetére


hemaka
nagyúr

Uristen, de gagyi, hogy az ekezetes billentyuk total mas betutipussal vannak. :DDD
De legalabb a gamer logo vilagit szepen. :K

[ Szerkesztve ]

(#32283) nyunyu válasza hemaka (#32280) üzenetére


nyunyu
félisten

Valamelyik kici kinaival lehet faragtatni csak kulon space-t, ami a shine 5-re is jo, tehat a vilagitas is atszurodik rajta?

ROG logós jó lesz?

Duckyt is lehet kapni.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#32284) Domonkos válasza nyunyu (#32281) üzenetére


Domonkos
Ármester

Hat ezen a kepen nem tunik valami meggyozonek. A kulonbozo fonthasznalat tenyleg nagyon zavaro furcsa. En eloszor az entert szurtam ki. Azon van felirat is nyilacska is - raadasul egy sorban :F

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#32285) hemaka válasza nyunyu (#32283) üzenetére


hemaka
nagyúr

Nem, ilyen rogos rettenet nem kell. :(
Volt ehhez ilyen varosos eredeti Ducky, de mar nem talaltam sehol olyat.
Azt hittem lehet csak ugy rendelni, akar sajat designal is, de ezek szerint, nem ugy megy az, ahogyan azt en elkepzeltem. :DDD

Ez a duckys mar nem rossz, csak 5-ben meg nincs ilyen, kerestem. Csak ilyen kinai horoszkopos allatos van, de az hot gagyi.

[ Szerkesztve ]

(#32286) Ringman válasza nyunyu (#32281) üzenetére


Ringman
nagyúr

van baj..

70 forintért mártott legalább a kupak?

---
varmilonál az ansi magyar is feláras lenne?

[ Szerkesztve ]

(#32287) nyunyu válasza hemaka (#32285) üzenetére


nyunyu
félisten

Most nézem, hogy a Shine 5 már nem mártogatós kupakot használ, mint a Shine 3/4, hanem doubleshotot.
Aztán a Shine 6-ban a doubleshothoz használt ABS mennyiségen is spórolnak, hogy kilátszon a kapcsoló szőrös bokája a szoknya alól. :W

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#32288) hemaka válasza nyunyu (#32287) üzenetére


hemaka
nagyúr

Nem bizony, azert is vettem meg anno ezt. Ugy voltam vele, hogy ezt jobb esetben csak egyszer kell megvenni.
Az uj shine 6 nagyon gazul nez ki, azzal a miniszoknyaval. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#32289) ilyen_85 válasza Ispy (#32085) üzenetére


ilyen_85
senior tag

Szia!

Írsz majd pár sort a Ducky One-ról?

Kíváncsi vagyok mi a véleményed, látom neked is CM van most.
Én is egy CM ultimate-ről szeretnék váltani, barna kapcsolós Ducky One-ra. Bár még van két három hét fizuig, addig megálmodom, hogy kék kapcsolós legyen-e.

Kicsit tartok azért a hangjától, a macskám a brown CM-nél is úgy néz néha... (az ölemben, szokott aludni munka közben)

(#32290) nyunyu válasza Ringman (#32286) üzenetére


nyunyu
félisten

70 forintért mártott legalább a kupak?

Ugyan csak a videó feléig jutottam, de erről addig nem volt szó.
Egyébként megnézve a kupakokon lévő feliratokat, egyértelműen mártogatós.
Doubleshotnál csíkos lenne vagy a kupak belseje (mint a Cherry/GMKnál, de úgy nem lenne egyenletes a háttérvilágítás), vagy a külseje (emiatt nincsenek szigetes betűk a kínai világítósokon, mindig meg van szakítva a 0, O, R, B, stb körvonala)

varmilonál az ansi magyar is feláras lenne?

MXB2-höz kértem 4 extra kupakot:
- ANSI Enter: 2.25$
- ANSI bal Shift: 2.25$
- 2x Tab: 2x1.95, ebből az egyik Ű lenne, másik az MXB2/3 specifikus Caps Lock helyett.
Tehát az ISO-HU készlet árán felül +6.45$ lenne az ANSI támogatása, feltéve, ha fehér a billzet, nemfehér gombok esetén +0.25$/db. (Shift, Enter mod gomb színű, Ű az alpha, így +0.5$ egy fehér-valami sakktábla)

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#32291) gyugyo79 válasza nyunyu (#32281) üzenetére


gyugyo79
addikt

"szám gombok fő funkciója helyett a Shift layerjük van megvilágítva"
Ez így elég hülye megfogalmazás minden swichnél ott a led max a kupakról nem jól van leszedve a festés akkor nem mindegy hogy lent vagy fent van a kinek mennyire fontos tartalom egy fekete gombnál. De ha jól le van szedve akkor az alsó tartalmat is jól átvilágítja a fenti led.
"- fő gombok AltGr layerjéről lemaradt a \ és | (hogy csak a gyakran jelölteket említsem, äÄ jóval ritkább, íÍ-t meg egyáltalán nem szokták rárajzolni.)
- ékezetes gombokhoz sikerült más fontot használni"
Ez azért furcsa nekem is mert az Asusnak volt már magyar nyelvű billentyűzete ahol az említett dolgok nem így voltak.

Én ahogy bemegy az ára 50 alá veszek egyet. Ha nem lenne másik és most keresnék billentyűzetet is simán megvenném csak mert az alap kinézete és a num pad megoldása tetszik...
Ha azt nézem, hogy ezeknek ez az ára és egy jó minőségű billentyűzetnek néz ki amin max kupakot kell időnként cserélni amúgy örök élet majdnem nekem nem sok ez az ár sem. Furcsálltam is amikor valaki itt visszább azt írta, hogy bazári műanyag.
Persze megvárnám mennyire panaszkodnak a vezérlő szoftverére és a firmware mert ott szoktak az ASUS billek nagy része elvérezni.

[ Szerkesztve ]

(#32292) Domonkos válasza gyugyo79 (#32291) üzenetére


Domonkos
Ármester

>Ez így elég hülye megfogalmazás minden swichnél ott a led...
Romeg G-nel peldaul nem. :U Ott teljesen kozepen van.

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#32293) gyugyo79 válasza Domonkos (#32292) üzenetére


gyugyo79
addikt

Ja meg van sok olyan is aminél led sincs azokat is sorold fel ha lehet kérni és nem akarod érteni ;) ...

De akkor megkérdezem, a többinek, az alja van megvilágítva ?

[ Szerkesztve ]

(#32294) Domonkos válasza gyugyo79 (#32293) üzenetére


Domonkos
Ármester

Igazan konnyeden lehet olyat is csinalni, mivel a cherry kapcsolokat fejjel lefele is be lehet rakni a helyukre. Termeszetesen akkor ugy kell hozza gyartani a pcb-t is, mert a csatlakozok nem ugy szimmetrikusak... A pokerekben is igy vannak szerelve.

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#32295) hemaka válasza gyugyo79 (#32293) üzenetére


hemaka
nagyúr

Szerintem arra gondolt, ami nekem is feltunt, hogy meg van vilagitva, de a szamoknak mar nincsen szinuk, ha megnezed a kepet. Az enyemnel is felul van a LED, de a szam is szines, nem csak ugy vilagit kicsit, aztan jolvan.

(#32296) gyugyo79 válasza hemaka (#32295) üzenetére


gyugyo79
addikt

Pontosan ezért írtam:
"De ha jól le van szedve akkor az alsó tartalmat is jól átvilágítja a fenti led."
De ezt jól mutatja az általad berakott kép ezért én nem is rakok az enyémről ami azért is jó mert a képen azon az se látszik, hogy világítana egyáltalán ...
Szóval az se mindegy mivel készül az a kép és milyen szín van beállítva a billentyűzeten mert nagyon csalóka lehet az elkészült kép.

Domonkos: értem, hogy kötözködni szeretnél de miért ?

[ Szerkesztve ]

(#32297) nyunyu válasza gyugyo79 (#32291) üzenetére


nyunyu
félisten

Ez így elég hülye megfogalmazás minden swichnél ott a led

Eredetileg a kapcsoló alsó oldalán van a LED helye, hátha lock LEDet építenek beléjük. (Cherry mániája volt egy időben, de a mai MXB2/3-on is előfordul.)

Legtöbb világítós billzetbe viszont fejjel lefele szerelik be őket.

De ha jól le van szedve akkor az alsó tartalmat is jól átvilágítja a fenti led.

Nem fogja átvilágítani, mert útban van a kapcsoló stemje, meg a kupak hüvelye.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#32298) gyugyo79 válasza nyunyu (#32297) üzenetére


gyugyo79
addikt

(#32295) hemaka hozzászólásában ott a kép, én kérek elnézést ha a szememnek hiszek. Mert az csak annak nem elég jó aki a kákán is csomót akar keresni.

[ Szerkesztve ]

(#32299) nyunyu válasza gyugyo79 (#32298) üzenetére


nyunyu
félisten

Ugyan már nem 120%-os a látásom, mint a szemműtét után 6 éve, de azt azért még mindig látom, hogy azon nem a kapcsoló túloldalán van a szám, hanem oldalt, ahol nem árnyékol (annyit) a stem+hüvely.

Egyébként meg ja, éppen billzetet szereltem, így túl sokára sikerült rátenyerelnem az elküld gombra, közben jött 5 hozzászólás, köztük az a képes is. :D

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#32300) Burt1793 válasza Brett001 (#32279) üzenetére


Burt1793
veterán

A videó jó, a bill nekem nem tetszik. A szétszedhetőségnek nem látom értelmét, de az egységességet elveszi. A világítás menő, bár nekem bazári, nem használnám.

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.