Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33751) Stauffenberg válasza Ispy (#33748) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Nem csodát várok, ezért írtam, hogy az árkategórián belül keresek olyan billentyűzeteket, amik halkak. Ennyi pénzért halknak számítanak, ha úgy tetszik.

Apámnak vettem az új gépéhez valami nagyon olcsó billentyűzetet 1500 Ft körül (talán Canyon márkájú, fogalmam sincs már milyen típusú), az például a jelenlegi billentyűzetemnél sokkal halkabb, de azért ennél igényesebb darabot keresek.

(#33742) K1nG HuNp: Köszi a tippet, esélyes, hogy ilyen kiállítva is lesz az MM-ben. Rápróbálok majd. Bár a design nem tetszik, de még elmegy.

(#33752) K1nG HuNp válasza Stauffenberg (#33751) üzenetére


K1nG HuNp
őstag

Én évi 5-600 óra játékkal bizton állítom, hogy nincs jobb nála. Most tartok talán az ötödik darabomnál, háromezer forintért rablás.

(raw_item.get("pk").unwrap().as_s().unwrap().to_string()).split("#").collect::<Vec<&str>>()[1].to_string()

(#33753) Ringman válasza emvy (#33740) üzenetére


Ringman
nagyúr

nem lehet hogy azért, mert könnyebb a brown switch, mint a quiet click? + kevésbé taktilis
matias vs cherry

lehet a kinesis freestyle edge lesz a neked való billentyűzet

(#33754) Ringman válasza Stauffenberg (#33751) üzenetére


Ringman
nagyúr

van 2 logi k120 az irodában, meg 2 lenovo prefered pro is, a prefered vállalható, a logitech pár gombja már fél év használat után (!) felkeményedett, ha azon gépelek, akkor pár leütés kimarad emiatt.
én nem vennék logitechet, bontatlan lenovo prefered van hardveraprón is olcsón. - újonnan viszont 10k, de szerintem még azt is megéri a logitechhel szemben

(#33755) Varoz válasza K1nG HuNp (#33752) üzenetére


Varoz
őstag

Azért ez nem kicsit vicces, egyrészt játék alapján kijelenteni, hogy nincs jobb nála, másrészt, hogy annyira mégse jó ha már az 5-et kellett megvenni. :DDD

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#33756) Mr.Csizmás válasza Varoz (#33755) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

wot, csgo, lol/dota rage-ben szétverni tényleg megéri. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#33757) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

KM780RGB, német kiosztás ö problémája:

se a 101-sima átváltás, se a többi trükk nem vezetett jóra :U

Varoz javasolta, hogy dugjak rá egy másik billentyűzetet is, és úgy bindeljem a saját progijában a rövid ö lenyomását...és működik :C

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#33758) k-adi válasza mayday00 (#33744) üzenetére


k-adi
nagyúr

Igen, lapos és halk.

A betűk is világítanak, igen.
Mindegyik olvasható, a kék kevésbé, az túl sötét. A többi szín OK (pl. zöld, sárga, fehér) :K

Csak ajánlani tudom, tényleg nagyon jó ennyi pénzért.

(#33759) K1nG HuNp válasza Varoz (#33755) üzenetére


K1nG HuNp
őstag

Játék alapján, mert a jelenlegi 5 hónapos darabon semmi baja a wasd gomboknak és ha játékra jó egy billentyűzet akkor sima gépelésre is jónak kellene lennie, illetve igen, a ezeket nyugodt szívvel püfölöm egy vesztett kör után.

Illetve a nincs jobb nála természetesen a saját, szubjektív helyzetem alapján tett kijelentés, nekem tényleg az. 2013 eleje óta pedig nem sok az az 5 darab.

[ Szerkesztve ]

(raw_item.get("pk").unwrap().as_s().unwrap().to_string()).split("#").collect::<Vec<&str>>()[1].to_string()

(#33760) haxiboy válasza K1nG HuNp (#33759) üzenetére


haxiboy
veterán

Nekem körülbelül 2 éve van meg a mechám. Elég intenzíven használom. Ha olyan napom van simán kockulok 10 órát is, nem beszélve a "hétköznapi" használatról.
Elég sok kilóméter van benne, és egy jobb mecha túlél téged is, de még az unokád is, legrosszabb esetben kikopik 1-1 switch, cserélhető, párszáz forintos tétel. Cserébe masszív mint az állat, és ha már játék, hosszú távon kényelmesebb, és precízebb. :K

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#33761) Ringman válasza K1nG HuNp (#33759) üzenetére


Ringman
nagyúr

5×4000/4 = 5000/évért lízingelsz billentyűzetet a logitechtől, ami ráadásul nem is egy hűde minőség, eléggé hajlékony.

[ Szerkesztve ]

(#33762) Varoz válasza K1nG HuNp (#33759) üzenetére


Varoz
őstag

Pont fordítva van barátom! Ha gépelésre jó és bírja, akkor a játékot is simán bírja, viszont ha csak a játékot bírja az még kevés, lehet a napi szintű gépelést nem bírná! Viszont 1 évig se bírja a billed az kb. ipari hulladék kategória! Azért pár évet bírjon már ki basszus! :DDD
A sz*r, f*stalicska Hamámat is vagy 10 évig biztos nyüstöltem, mire megvettem a mostani G.Skillt.

[ Szerkesztve ]

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#33763) Burt1793 válasza Mr.Csizmás (#33747) üzenetére


Burt1793
veterán

Tényleg ilyen a kattogás, csak más a frekvenciája és a hangereje. :D A DasKeyboard 4 inkább a hármas metró kapcsolóihoz hasonlít ;] , persze jóval halkabb, az igazsághoz a régi írógépek hangja van a legközelebb.

(#33764) tg44


tg44
csendes tag

Helló! CM Quickfire rapid-en gondolkozom, de nincs tapasztalatom még mechanikus billentyűzetekkel. Tudtok esetleg valami helyet Budapesten, ahol be lehet menni és meg lehet nyomkodni különböző cherry mx kapcsolókat?

(#33765) Skullwipe


Skullwipe
senior tag

MK Fission, ami érdekes rajta, red silent cherry mx switch, és elég pofás

[ Szerkesztve ]

(#33766) Al Capone válasza Mr.Csizmás (#33757) üzenetére


Al Capone
tag

Na nemár hogy ilyennel kelljen baszakodni... :DDD Remélem ez vmi egyedi probléma lesz csak :P

(#33767) Mr.Csizmás válasza Al Capone (#33766) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

lehet valami windowsos kabaré volt, mert a francia KB1421-nél is hackelgetni kellett valamit...meg amúgyis vannak más nyelvi anomáliák nálam a windowsban :DDD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#33768) Varoz válasza Al Capone (#33766) üzenetére


Varoz
őstag

Fix, hogy egyedi. Nálam minden ment elsőre! :D

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#33769) nak0n


nak0n
aktív tag

Egy hete jött meg a fnatic gear barna kapcsolókkal, és bár elsőre nagyon furcsa volt, mert úgy 8 éve használtam a legalapabb membrános logitechet (kibírt 8 évet), de kezdem megszokni, és hát jó, sokkal jobb, mint az eddigi, korábban kellett volna váltani. Annyi lenne csak a kérdésem, hogy egy mechanikus mennyire bírja, ha pl vezetés közben rátehénkedek egy billentyűre? Mert ugye, ha erősebben nyomom, jobban fordul a kocsi, ezt szerintem mindenki tudja. :)

(#33770) nyunyu válasza nak0n (#33769) üzenetére


nyunyu
félisten

Fizikai kontaktuson alapuló kapcsolók binárisak: vagy kapcsol vagy nem.
Az, hogy mennyire kapcsol, az nem mondható meg.

Ide tartoznak a sima gumimembrános billzetektől kezdve a Cherry MX, Alps kapcsolók +klónjaik.

Egy-két, kevésbé elterjedt kapcsoló típusnál van csak analóg, folytonos értékkészletű kimenet, de annak a jelét a billzetvezérlő IC kvantálja 0-ra és 1-re.
Pl. kapacitív billzetek (Topre, Model F) vagy Hall-effektus.

Nemrég jött ki az állítható nyomáspontú Topre Realforce RGB, szokás szerint méregdrágán, ott azzal játszanak, hogy milyen analóg értéktől kezdve számítson lenyomottnak a gomb.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#33771) notika77 válasza nyunyu (#33770) üzenetére


notika77
senior tag

Vicc lehetett a jobban nyomod, jobban fordul dolog. Én még a fejemet is döntöm, néha majd kiesek a székből annyira fordulok vagy ha FPS-ben kihajolok a sarkon :)

[ Szerkesztve ]

(#33772) dugo_ válasza notika77 (#33771) üzenetére


dugo_
veterán

Meg elfordulok, ha jön a villanógránát. :C

(#33773) Domonkos válasza dugo_ (#33772) üzenetére


Domonkos
Ármester

En a jatekban levo karakterrel egyutt ugrok :C :C

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#33774) haxiboy


haxiboy
veterán

Kellemes húsvéti ünnepeket mindenkinek!

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#33775) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

az MS natergo 4Km ismet az orok vadaszmezokre tavozott. par csepp viz de egyebkent is igy 4 evesen mar sokat megelt.

ami kene helyette:
- legyen kenyelmes. kenyelmes csuklotamasz kell (tehat nem valami kemeny muanyag)
- hangeroszabalyzas legyen a billrol. play gomb szinten
- arban ne legyen dragabb 150 euronal lehetoleg de ha van valami tenyleg nagyon jo picit mehet magasabbra
- (strapabiro. csaladban egy qpad mk80 ket deci kolat tulelt ketszer)

itthonra. programozas hazahozott melo jatek es dogles a gep elott.

vegyek egy natergot megint vagy van valami majdnem olyan kenyelmes mechanikus mar?

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#33776) Ringman válasza proci985 (#33775) üzenetére


Ringman
nagyúr

ergo mecha:
emvynek nem sok jó tapasztalata van a matias ergo proról [link]

ergo/split mechákról írtam feljebb: [link]

csuklótámaszt külön vennék a helyedben:
pl sharkoon wr10, vagy grifiti wrist pad, de kensingtonnak is van zselés csuklótámasza.

hangeroszabalyzas legyen a billrol. play gomb szinten
a fenti kívánalom és a mecha ergo közös metszete szerintem jelenleg 0, ha nem akarsz egyedit építeni.
kinesis freestyle edge makrózható, de szeptemberben fog megjelenni és a 150€-ba sem fog beleférni.

ms sculpt esetleg?

nem ergo esetben corsair vagy a varoz által marketingelt g-skill lehet a befutó.
pl ez: [link] 30k körül van itthon

kérdés még: kell-e numpad, milyen switch?

[ Szerkesztve ]

(#33777) Mr.Csizmás válasza Ringman (#33776) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

g.skillt vettek a macskák is ;)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#33778) proci985 válasza Ringman (#33776) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

numpad kell. switch igazabl pirs vagy barna. irdaban egy cherry red steelseries G6 v2m van es elegedett vagyk vele.

mecha ergnmikus latm akkr meg mindig nincs:(

azt nezem varsban elvileg van is egy K95 RGB bar picit draga meg akciban is es nekem nem kell vilagitas (vakn gepelek).

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#33779) Ringman válasza proci985 (#33778) üzenetére


Ringman
nagyúr

a helyedben megnézném itt a refurb billentyűzeteket is, valaki már rendelt innen a topikból.

sajnos a dedikált médiagombokhoz legtöbbször az világítás is jár, meg gyakran a bazári kinézet is szériatartozék
ha fn-esen is jó a médiagomb, akkor a cm masterkeys pro L is opció lehet.

numpados ergo mecha nem is lesz - szerintem helyesen, azért a legtöbben egérrel dolgoznak.

(#33780) nyunyu válasza proci985 (#33775) üzenetére


nyunyu
félisten

Nyilván a Cherry ErgoPlus/MX 5000 lenne a nyerő, csak sajnos 20 éve nem gyártják, meglévő, még működőképes példányai meg 1500-2500€-ért mennek az eBayen. :W

Igen, egy nullával több van a végén, mint a ma divatos RGB billzetek árcímkéjén.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#33781) emvy válasza proci985 (#33775) üzenetére


emvy
nagyúr

Ha megjavitjak az Ergo Pro-mat, szivesen kölcsönadom kipróbálásra.

while (!sleep) sheep++;

(#33782) Ringman válasza nyunyu (#33780) üzenetére


Ringman
nagyúr

:Y

ennél még a topre utron is olcsóbb [link]

(#33783) nyunyu válasza Ringman (#33779) üzenetére


nyunyu
félisten

numpados ergo mecha nem is lesz

Ó, b+, kidobtam az ergo4k hulláimat lomtalanításkor, így nem lesz min térbeli szögeket mérni, ha mégiscsak felmelegíteném a split ergo ötletemet.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#33784) Varoz válasza proci985 (#33775) üzenetére


Varoz
őstag

Szerintem less meg egy Corsairt! K70 pl. Vagy a saját tippem a G.Skill KM780! :))
Persze nem ergo, de az nem is nagyon van ahogy elnézem.

[ Szerkesztve ]

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#33785) Ringman válasza nyunyu (#33783) üzenetére


Ringman
nagyúr

na jó bal oldali numpaddal lehet szimmetrikusat csinálni, de arra átszokni sem 5 perc :)
ha tényleg sokat kell számokat bevinnem, akkor visszateszem a jobb oldalra én is.

ha saját layoutot csinálnék, akkor annak az alapja jelenleg a dell e6430 layoutja lenne - lehet split keyboardként, annyi módosítással, hogy fn+page up/down lenne a home/end

szerk:
persze trackpointtal együtt

szerk2:
Mindig beleakad a bal gombjába az ujjam, amikor szóközt akarok ütni a HP 8570p-men

szedd le a gumikupakot róla, a hp 6930p-men én is azt csináltam.
printscr-t lehet bindelni, nem? mondjuk F11-re azt nem sok program használja.
persze hatosblokkon nem tudsz segíteni - ha nem a numpad helyére rakod :)

[ Szerkesztve ]

(#33786) nyunyu válasza Ringman (#33785) üzenetére


nyunyu
félisten

Utálom a trackpointot.
Mindig beleakad a bal gombjába az ujjam, amikor szóközt akarok ütni a HP 8570p-men. :W
Nem tudom, melyik marha tervezte fél mm-mel magasabbra, mint a billzet gombjait :(

Nagyon úgy tűnik, hogy nem fogom megúszni a dedikált billzet melóhelyre vitelét, mert az Ins/Del hatos, meg a dedikált PrtScr is nagyon hiányzik.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#33787) nyunyu válasza Ringman (#33785) üzenetére


nyunyu
félisten

Nálam sokszor szűk keresztmetszet a jobb oldali numpad, amikor fekszem a fotelben ölemben a billzettel, jobb kezemben fixen az egér, és jobb kézzel célzok a kitöltendő szövegmezőkre, akkor bal kézzel kell átnyúlnom a hasam felett, hogy bevigyem a számokat.
Egyszerűbb lenne, ha bal oldalon lenne, úgy szimmetrikus lehetne az integrált hastámasz is.

Ergo4k-t használtam sokat úgy, hogy billzet jobb sarka a jobb karfán támaszkodott, csuklótámasz széles alja meg a hasamon, de úgy baromi kényelmetlen volt bal kézzel kezelni a numpadot.

Mondjuk a numpad kiosztáson még agyalnom kell, hogy hagyományos kiosztást toljam egy az egyben a bal oldalra, vagy a nagy gombokat (Plusz/Enter) áttenni a külső oldalra, ahogy az előbbi képemen van.
Előbbi előnye a könnyű megszokhatóság lenne, hiszen minden gomb ugyanott lenne, mint ahol most is van, utóbbi esetben viszont több gomb lenne könnyen elérhető távolságban a WASD-tól, és akár makrózható padként is tudnám használni a 3x5 gombot.
Hagyományos kiosztással pont a kisujjhoz legközelebbi gombhelyeken lenne két duplamagas gomb, ami két helyet elvinne a makró funkciók elöl.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#33788) Ringman válasza nyunyu (#33787) üzenetére


Ringman
nagyúr

szerintem erre tkl+numpad a jó megoldás, aztán vagy bal oldalra teszem, vagy jobb oldalra.
fotelben persze macerásabb, de egy "tálca" lehet erre a megoldás, vagy egy laptoptartó, pl: [link]
még egy usb-hubot érdemes beiktatni, hogy kevesebb legyen a madzag

mint a corsair lapdog csak egyediben

szerk:
(#33789) nyunyu
az a maltron

[ Szerkesztve ]

(#33789) nyunyu válasza Ringman (#33788) üzenetére


nyunyu
félisten

Esetleg a split billzet közepére tenni a numpadot, de akkor nem tudom, hova rakjam a kurzorokat, meg az Ins/Del hatost.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#33790) proci985 válasza emvy (#33781) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

koszi :R.

viszont Europa masik vegen vagyok es alapvetoen billbol olyat akarok ami nem doglodik magatol

---

tbbiek: a cherry osztott kiesik. a tobbi is eleg egzotikus ahhoz hogy kiessen.

agyalok h corsair strafe vagy natergo 4K legyen. vagy a K95rgb

bolt meg masel orat nytva van vagy bemegyek es elhozom az irodai steelseriesemet.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#33791) proci985 válasza proci985 (#33775) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

vettem egy Corsair K95 RGBt.

tapasztalatok:
- volt egy Cherry MX Silent is a boltban (Corsair Strafe). Az picit halkabb volt, viszont nehezebb volt lenyomni a gombjait. a K95 akcioban volt szoval 10 euro kulonbsegnel ugy ereztem jobb a K95
- a gombjai talan egy hajszallal nehezebben a Steelseries 6G V2 redemnel. viszont azon megirtam 2 diplomamunkat meg ilyen ezer oldalnyi szoveget / programkodot, szoval aktiv hasznalatban volt.
- robosztus, kb a (szinten fem) steelserieshez hasonlithato, de jobb minoseguek a gombjai.
- kenyelmes rajta irni
- van sok funkciobill. nem hagytak le a home/end/pg_up/pg_down negyest se (attol szoktam hulyet kapni)
- a csuklotamasz kb disznek van. valszeg veszek masikat.
- ket usb is kell neki, erre ugyelni kell adott esetben.

hangra mechanikushoz kepest halk, barati korben van Steelseries 6G V2 (red es black), Ducky Mini Year of the... (green), QPad K80 (red), Corsair K70 (blue). ezeket mind probaltam is. kulonosen a k70 blue volt nagyon hangos, de egy bejaratott M-Type azert rosszabb (90es evekben eleg sokaig hasznaltam buckle springet). tobbi emlitettnel is halkabbnak tunik igy emlekek alapjan. a silent ennel is halkabb (az mar siman rubber dome szint), viszont nekem rovidnek tunt az utja es nehezebbnek a lenyomasa.

a natergohoz kepest picit hangosabb, de konnyebb leutni szoval amit vesztek csuklon azt visszanyerem az ujjaimon.

koszi a valaszokat es a velemenyeket :R. amit nem irtam le az az volt, hogy nalam a bill kb az a kategoria ami ha elszall akkor jellemzoen meg aznap kell potlek. itt annyi volt a spec helyzet, hogy az irodabol a Steelseriest haza tudtam volna hozni, de heteket varni egy ujra nem igazan opcio (hazahordom a melot).

plusz utoljara 4 eve vettem billt es ahogy neztem azota eleg sokminden tortent bill fronton (cherry klonok megjelenese pl), gondoltam hatha mechanikus fronton is tortent valami.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#33792) Varoz válasza proci985 (#33791) üzenetére


Varoz
őstag

Szerintem jó választás volt! :K
Ez milyen kapcsolós? Lehet hülye kérdés, mert mondjuk csak egyféle K95 van, de nem ismerem ennyire pontosan. :)

[ Szerkesztve ]

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#33793) mayday00 válasza proci985 (#33791) üzenetére


mayday00
őstag

Jó drága billentyűzet. :D Biztos fasza lehet :K

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#33794) Mr.Csizmás válasza Varoz (#33792) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

red és brown van [link] (meg persze rgb, white, extended-el kombinálva)

sz. van mx blue is CH-9000061 számon.

van mindenféle [link] még mx speed-es is.

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#33795) proci985 válasza Varoz (#33792) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

mx red, az volt nekik raktaron. elvileg a szeriaszama alapjan van belole mindenfele kb.

mondjuk a red szerintem egy jo kompromisszum ha nem csak adatbevitelre kell (jatszani a blue nem az igazi) es mondjuk valamennyire szempont, hogy mennyire hangos.

bonusz:

nyuszi ul a fuben, ismeretlen muvesz, billentyuzet alapanyag (és nem tudom miert fejteton, a telefon kameraja meg nem tud mit kezdeni a ledekkel)

mayday00: akcioban vettem bar a 150 euros keretet igy is picit atleptem.

ha lett volna a varosban das keyboard akkor lehet az lett volna (barna ninjat probaltam belole). Ducky Shineok szinten hasonlo arban vannak, es azok is tudnak ennyit led funkcionalitasban ahogy tudom.

nagyon ergonomikusat nem akartam, irodaban ISO standard billek vannak es a natergo is kb a hataron volt atszokasra.

de egyebkent fenntartom hogy ha nem kell a csilivili csak egy megbizhato sallangmentes igaslo, akkor a belepo mechanikusok fele ennyiert is teljesen jo valasztasok. nekem a valasztasban benne volt az akcio (200+ eurot biztosan nem fizettem volna erte), meg hogy husvet vasarnap delutan kozepesen betegen surgosen kellett egy uj.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#33796) Varoz válasza proci985 (#33795) üzenetére


Varoz
őstag

Jó kis Red, nekem is az van, imádom! :C

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#33797) nyunyu válasza proci985 (#33791) üzenetére


nyunyu
félisten

plusz utoljara 4 eve vettem billt es ahogy neztem azota eleg sokminden tortent bill fronton (cherry klonok megjelenese pl), gondoltam hatha mechanikus fronton is tortent valami.

Alakul.

Egyre több az ócókínai mecha, már egész jókat is ki lehet fogni köztük.

Kapcsoló fronton is nagy a mozgolódás, úgy néz ki Cherry is reagált a kihívásokra, és finomított a lineáris kapcsolói gyártási minőségén, mert a márkanév önmagában már nem elég a felébe/harmadába kerülő kínai klónok ellen.
Pláne, hogy némelyik klóngyártó aktívan fejleszt is, nem csak a meglévő kapcsolókat másolják több-kevesebb sikerrel.
Mittudomén, nemrég Kaihua előállt rövid aktuációs úttal rendelkező taktilis és klikkelős kapcsolókkal.
Cherrynek csak lineáris kapcsolója van rövid aktuációval. (MX Speed/Silver)

~1 hónap múlva megjön a Kailh Copper kapcsolóm, kiváncsi leszek rá, hogy viselkedik az MX Brownhoz és a Gateron Brownhoz képest.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#33798) proci985 válasza nyunyu (#33797) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

jaja, egyreszt a kapcsolo gyartasi minoseg, masreszt az elerhetoseg.

ha visszanezel 4 evet volt kb mx black, esetleg red, neha blue, meg a CM es a Ducky neha gyartott mx greennel es mx clearrel aztan kifujt (utobbibol meg kb volt Nordic es talan nemet ISO)

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#33799) mayday00


mayday00
őstag

Sziasztok. Max 20k-ért, milyen billentyűzetet vennétek? Melyik most ár-érték arányban a legjobb?

Magyar kiosztás, és háttérvilágítás legyen rajta :K

Köszönöm.

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#33800) Domonkos válasza mayday00 (#33799) üzenetére


Domonkos
Ármester

Hasznalt tesoro durandal :U

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.