Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33601) Mr.Csizmás válasza nagyArc (#33600) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

mert azok 2mm rétegvastagságú ivópohár anyagú fröccsöntött kupakok, amiket Huang Ling szeneslapáttal tölt a gépbe kétjüanos órabérért, aztán szitázzák valami alap kompozit festékkel.

(amúgy mindenki megnézni minden leütés előtt, hogy mire nyom rá? :F én nem, de bevallom használom a backspacet, miközben a monitort nézem, hogy mit írok)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#33602) Skullwipe válasza nagyArc (#33600) üzenetére


Skullwipe
senior tag

A kereslet miatt. Közel se adnak el annyit ezekből mint a kétezer forintosból. És a kétezer forintoson is csak inkább egy vacak átmatricázás van.

(#33603) dugo_ válasza nagyArc (#33600) üzenetére


dugo_
veterán

Mert előbbiből elfogy évente 30ezer. Utóbbiból meg 150.

(#33604) Zsiráfnyál


Zsiráfnyál
aktív tag

Mondjuk lehet hülye kérdés, de egy jobb fajta 3d nyomtató kb milyen minőségben képes kupakot nyomtatni ? Átlátszó anyag van hozzá, meglévő kupakot bescannelve van modell, és elméletben a pontossága is adott hozzá, hogy akár ilyen "doubleshot" jellegű cuccot is képes legyen legyártani, nem ? A költsége pedig kb 50 Ft / kupak.

[ Szerkesztve ]

(#33605) Al Capone válasza Varoz (#33597) üzenetére


Al Capone
tag

Köszi a választ! Szerintem marad a G.Skill :)

Azt egyébként tudjuk, hogy milyen gép kell a billentyű gyártáshoz? Mármint amit West is használ. Mert van pár cég, akikkel kapcsolatban vagyok, hátha tud valaki segíteni. :U

(#33606) Mr.Csizmás válasza Zsiráfnyál (#33604) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

szerintem a halandó/hobbi területen nincs meg az a tűréshatár. talán az ipari pro gépeknél tized-század mm pontosság....

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#33607) Domonkos válasza Mr.Csizmás (#33599) üzenetére


Domonkos
Ármester

A tobbi eljarasnal megertem hogy az atallas nem 2 perc lesz; nade a lezerezesnel :(

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#33608) Mr.Csizmás válasza Domonkos (#33607) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

én se értem :U mondjuk akkor már valami fain bauhaus/art deco fontra cseréltetném a témát magamnak. (használat közben úgyse nézem, ha meg áll, akkor jól mutat)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#33609) Zsiráfnyál válasza Mr.Csizmás (#33608) üzenetére


Zsiráfnyál
aktív tag

Vagy [kardra] ! Mert akkor ha mégis oda kéne nézni, könnyen megtalálod tapintásra is.

(#33610) Brett001


Brett001
aktív tag

Hogy én is hozzászóljak, szerintem se lenne nagy kunszt lézerezettet legyártani. Az az érv sem állja meg a helyét, hogy aki már igényes a billentyűzetek iránt és mechanikust akar venni az tud vakon is gépelni. Lehet, hogy az ide írogató szakiknak ez természetes, de az igazság az, hogy 10 emberből 9 biztosan nem tud vakon gépelni. Én elég régóta dolgozom ill. dolgoztam IT területen, de a kollégáim túlnyomó többsége nem tudott vakon gépelni. Az ismerősi körömben akik nem IT-sek meg konkrétan senki. Ez van...még ha valaki ezt nehezen is akarja elhinni. Márpedig azért, hogy valakinek fontos a magyar felirat, az nem jelenti azt, hogy ne vágyna mecha billre, mert két ujjal gépelve is sokkal jobb érzés és nem kell 2-3 évente a kukába dobni, mint a szar membránosokat. Én sem tudok vakon gépelni mégis kipréseltem rá a pénzt meg a sok utánaolvasást, mire találtam magyar kiosztásút és felvállaltam a kompromisszumot, hogy esetleg egy csak angol billel minőségileg jobban jártam volna, de nekem a magyar felirat volt az elsődleges.

[ Szerkesztve ]

"Felkészültség és fegyelem a sorsunk urává tesz." Farell főtörzsőrmester

(#33611) Varoz válasza Domonkos (#33598) üzenetére


Varoz
őstag

Mindegy, hogy melyik része a legdrágább, pénzbe kerül és lepkefing piacra nem fordítanak. Lehet szidni őket, hogy miért nem önfeláldozók, de ez színtiszta üzlet vagy megéri nekik vagy nem. Ez van.
Én sem örülök neki, annak ellenére sem, hogy nekem jó az ANSI és nem is kéne ISO magyar bill, de zavar azért, hogy a piacunk fos. Viszont nem szidhatom ezért őket, profitorientált mindenki.

[ Szerkesztve ]

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#33612) LamaForce


LamaForce
csendes tag

Sziasztok. Szeretnék vásárolni egy billentyűzetet általános felhasználásra. Írni ritkán szoktam billentyűzeten, csak Photoshop és Lightroom mellé használnám egyrészt, másrészt alkalmanként játékra (Cs:Go és néha Rts játékok). Ami lényeges lenne számomra az az, hogy ne legyen túl hangos. Az összeg amit rászánnék az max. 30.000 Ft. Ha lenne magyar kiosztású az előny. Steelseries előny. Amennyiben az ajánlott bill.-ek közül a fenti 2 opció nem játszik, akkor még annyi lenne érdekes, hogy fekete, vagy fehér billentyűzet legyen, amikben van fehér rgb-s opció. Van ilyen? :) Programozható gombok nem kellenek,de ha van se baj. Köszönöm a segítséget.

(#33613) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Sziasztok!

1.Mekkora összeget szánsz rá?

Mindegy, meg fogalmam sincs mibe fájna.

2.Használt szóba jöhet-e?

Csak új, fogom használni rendesen.

3.Mire használnád a billentyűzetet? / Miért vásárolod?

Programozásra. Thinkpad régi 20-as sorozatának asztali billjét váltaná.

4.Milyen típusú billentyűzetet keresel?

Mecha. Gondolom ez lenne ideális gyors gépeléshez.

5.Van-e valami elképzelésed? Extra igények

Legyen egyszerű TKL illetve szolid, anti-gamer megjelenés.

6.Ragaszkodsz-e a magyar kiosztáshoz?

Nem feltétlenül, csak legyen ISO. Előny, ha nincsenek feliratozva. :D

Remélem létezik ilyesmi, válogatós vagyok. :D :R

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#33614) Ispy válasza lezso6 (#33613) üzenetére


Ispy
veterán

Das keyboard 4c ultimate, ezen nincsen sok felírat :D

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#33615) lezso6 válasza Ispy (#33614) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Pont ezt néztem. :D Én is hülye vagyok, write only mód. Ezek egyébként tényleg jók is? Brown vs blue van ahogy látom, a brown itt is halkabb? Ha igen, akkor rohanok egy ilyenért, árban is oké. :)

szerk: vagy csak US van? Akkor korai volt az öröm. :D

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#33616) Burt1793 válasza lezso6 (#33615) üzenetére


Burt1793
veterán

Van hosszú í-s is biztosan, jó ez, nekem a 4-es model van, kék kapcsolókkal.

(#33617) lezso6 válasza Burt1793 (#33616) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Honnan érdemes beszerezni? Itthon csak a magasfeszültségű boltban találtam.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#33618) Ispy válasza lezso6 (#33615) üzenetére


Ispy
veterán

Nálunk csak egy helyen láttam, a cikkszám szerint UK kiosztás.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#33619) lezso6 válasza Ispy (#33618) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ha nincs más, akkor innen. Mondjuk fura, hogy náluk 480 a dollár.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#33620) Domonkos válasza lezso6 (#33615) üzenetére


Domonkos
Ármester

Azt azert halkan megjegyeznem, hogy a 4C das mar nem cherry switcheket hasznal, hanem greetech-et. Ezzel kevesebb a tapasztalatunk - amit nem ugy kell erteni hogy rosszabb lenne - de nem ugyanugy erzodik mint a cherry, ami meg mar sok esetben bizonyitott is.
Filco Majestouch 2 TKL van meg hasonlo, cherryvel. Szerintem elso kapcsolonak kevesbe zsakbamacska ~ szerintem.

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#33621) Ispy válasza lezso6 (#33619) üzenetére


Ispy
veterán

Ezt hogyan számoltad ki :F

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#33622) lezso6 válasza Ispy (#33621) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ferdítve. 100 dollár a saját oldalukon ugyanez.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#33623) Ispy válasza lezso6 (#33622) üzenetére


Ispy
veterán

ÁFA.

Amerikában minden államban más az értéke, ezért az árak nem tartalmazzák, szóval ehhez hozzáadod a 27%-ot + egy kis vám és már meg is van az ára.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#33624) Ispy válasza Domonkos (#33620) üzenetére


Ispy
veterán

lezso leteszteli nekünk ;]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#33625) lezso6 válasza Ispy (#33624) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Hm, szerintem győz a kognitív disszonancia és a Das KB lesz. :D Egy értelmes billel azért könnyebb lenne az élet.

Igen, áfát, stb-t nem számoltam. De azért több hardvernél se 370 ft a dollár.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#33626) nyunyu válasza Mr.Csizmás (#33601) üzenetére


nyunyu
félisten

mert azok 2mm rétegvastagságú ivópohár anyagú fröccsöntött kupakok, amiket Huang Ling szeneslapáttal tölt a gépbe kétjüanos órabérért, aztán szitázzák valami alap kompozit festékkel.

Milyen 2mm?

Még a minőségi billzeteken sincs 1.5mm-nél vastagabb kupak.
Ócókínai tucatokon 1mm-t sem éri el...

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#33627) nyunyu válasza Zsiráfnyál (#33604) üzenetére


nyunyu
félisten

Mondjuk lehet hülye kérdés, de egy jobb fajta 3d nyomtató kb milyen minőségben képes kupakot nyomtatni ? Átlátszó anyag van hozzá, meglévő kupakot bescannelve van modell, és elméletben a pontossága is adott hozzá, hogy akár ilyen "doubleshot" jellegű cuccot is képes legyen legyártani, nem ? A költsége pedig kb 50 Ft / kupak.

Meg vedd hozzá egy ipari 3D nyomtató többmilliós beszerzési árát, mert hogy a párszázezres garázs modellekkel nyomtatva csapnivaló pontosságot/minőséget kapsz, az is hótzicher.

Kupakokat sem a tejfölösdoboz anyagból kéne gyártani, amivel a hobbi nyomtatók mennek.

PH főoldalon volt valami 3DMaker teszt, de megnézve a kész hajómodelleket, az NAGYON messze van a tökéletestől.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#33628) nyunyu


nyunyu
félisten

Ha valaki 25k-nál olcsóbb dyesub PBT kupakot tud magyar kiosztással valami értelmes fonttal, szóljon nekem is.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#33629) nyunyu válasza nyunyu (#33628) üzenetére


nyunyu
félisten

(Pár bulletpoint magamnak emlékeztetőnek:
- Maxszal sikerült tavaly lemeccselnem a magyar kiosztást, de a 40+10$-ért kapható felületén nyomtatott tejfölösdobozuk csapnivaló
- WASD elvileg szintén képes lenne rá, de alapvetően ugyanazt a minőséget képviselik
- BSP kiszállt a dyesub piacról, már csak blank PBTt vállalnának.
- enjoyPBTnél minimum 100-at kellene rendelni, 75-80$ körüli áron
- imsto is minimum 10-et akart, de szerencsére nem ugrottam bele tavaly áprilisban az ezer sebből vérző GBjébe (GHn kb. 150-en futnak a pénzük után.)
- Vortex egyáltalán nem vállalta a magyar kiosztást, még lézerezve sem
- SP 800$-t kért volna egy szem magyar dyesub PBT prototípusért, de elég hírhedtek a vékony PBT kupakjaik
- GMKnál 75$/új kupak öntőforma, így egy doubleshot magyar szett kapásból 3000$ invesztícióval indulna, ezen felül lenne még ~100$/szett az anyag+munkadíj/szett.
- Varmilo rendelhető ~80$-ért, de nem azzal a dizájnnal, ahogy szerettem volna...)

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#33630) Ispy válasza lezso6 (#33625) üzenetére


Ispy
veterán

Ha lemondasz a TKL-ről, akkor cherry kapcsolókkal is megkapod a DK-t. Egyébként meg 30k-tól indulnak a mechák, 47k nem is a legdrágább fajta. Mondjuk nagyon vagányan néz ki. Én is programozó vagyok, az autószerelő sem az ósanban veszi a villáskulcsot, meg a csavarhúzót, akkor nekünk miért kéne 2000 forintos fos billentyűkkel dolgoznunk? :D

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#33631) Ringman


Ringman
nagyúr

uniform 30 topre :Y
[link]

hátrány a japán layout...

(#33632) Ringman válasza lezso6 (#33625) üzenetére


Ringman
nagyúr

ócska abs kupakos dast nem vennék.

csak a blank kupakokért felesleges megvenni, 25-35$ között jobb minőségű keycapek rendelhetők kínából.

szerk:
tkl-ről nem mondanék le
vagy ott van a leopold FC980M, mint köztes megoldás [link]

[ Szerkesztve ]

(#33633) Entaro válasza Ringman (#33631) üzenetére


Entaro
tag

ANSI val venném. 23 még nálam is fanatikusabb..

(#33634) Ringman válasza Entaro (#33633) üzenetére


Ringman
nagyúr

annyira nem vészes, én ezt tenném vele:
backspace melletti funkció nélküli gombra menne a backspace, jobb felső sarokba a = vagy még 1 backspace :)
jobb shift melletti gombra +
kanára backspace
és még a space mellett van 2 üres helyem - vagy 3 space gombom

(#33635) Mr.Csizmás válasza nyunyu (#33626) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

sose méricskéltem, hiszek magának :R :D

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#33636) lezso6 válasza Ispy (#33630) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Átgondoltam. Igazából számomra igazából nem származik szignifikáns előny a TKL-ből, a kisebb igazából csak küllemre tetszik jobban, minimalizmus. Emiatt viszont hülyeség lenne lemondani a Cherry MX-ről, hisz pont ez lenne a lényeg. Ráadásul ez hamarabb itt lesz nálam, le is csaptam az utolsóra. :)

(#33632) Ringman:

Az a helyzet, hogy sajnos már a márkanévvel is megvettek kilóra. :D Nem kifejezetten a blank lehetőség miatt választottam ezt, hanem mert belső hang azt mondta, hogy ezt már láttam valahol, így muszáj ezt választani. ;]

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#33637) Entaro válasza Ringman (#33634) üzenetére


Entaro
tag

Az entert meg félbevágom, 70.000 Ft ért ? :)

(#33638) Ispy válasza lezso6 (#33636) üzenetére


Ispy
veterán

Én is nagyon szemeztem vele, szerintem igazán szépek a DK-k, csak nem akartam 50k-t fizetni érte :B

Egyébként anno én is bepróbáltam egy TKL-t, kb. 1 óra programozás után eldobtam a hajam a numpad hiánya miatt :DDD

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#33639) lezso6 válasza Ispy (#33638) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Drágaság, de valamit valamiért. Az eddigi Thinkpad bill belét kb 2.5 év után kellett cserélni, mert néhány gomb teljesen megmurdált. A cseredarab nemrég lett egy éves, de már most nem az igazi, mert gyengébb modell, mint a gyári. A TP billentyűzetnél is ugye van csomóféle gyártó sajnos, pedig amúgy notiviszonylatban szvsz a legjobb.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#33640) Pöttön válasza Al Capone (#33581) üzenetére


Pöttön
őstag

A terveztetés még folyamatban van, teljesen olyan lesz mint a gyári. A Strafe RGB-m is teljesen gyárinak megfelelő színvonalú lett. :)

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#33641) Domonkos válasza Ispy (#33638) üzenetére


Domonkos
Ármester

Mit programozol, hogy ennyire zavart a numpad hianya? :Y

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#33642) Ispy válasza Domonkos (#33641) üzenetére


Ispy
veterán

.NET, SQL, de teljesen mindegy, már egy IP címet sem tudok leírni numpad nélkül rendesen :DDD

Nekem minden notebookom numpados volt az elmúlt 15 évben, és elég sokat dolgozok notebookon is, szóval már annyira ráálltam a numpad használatra, hogy már nem tudok nem akarok lemondani róla.

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#33643) lezso6 válasza Ispy (#33642) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Így? ;]

Én közel 10 éve nem használtam numpadot. Lehet a végén még rászokok.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#33644) Ispy válasza lezso6 (#33643) üzenetére


Ispy
veterán

Héj, ez én vagyok :DDD

Btw, csak megszokás kérdése, én pl. egeret sem használok a laptopon, teljesen jól elvagyok a tapipaddal is.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#33645) Al Capone


Al Capone
tag

Urak!

Melyik német webshopok az ajánlottak? G.Skill-t venném meg, de nem vagyok otthon a német webshopokban, akik haza is küldik hozzánk az árut. Amazon-on kívül valami más? :)

Pöttön: kíváncsi vagyok nagyon rá, majd tölts fel róla pár képet, ha kész lesz. :)

(#33646) Mr.Csizmás válasza Al Capone (#33645) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

[link] 128 közös pénzért jön, kedd éjjel rendeltem, csüt este küldtek TN-t (azaz csüt. nappal feladták legkésőbb), DHL hozza.

paypallal fizettem.

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#33647) Ispy válasza Al Capone (#33645) üzenetére


Ispy
veterán

amazon.de-ról is tudsz rendelni. Vagy caseking.de, de ami ott van, az jó eséllyel merlinhardver.hu-n is van, ott is érdemes megnézni.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#33648) Al Capone


Al Capone
tag

Köszönöm a tippeket! :R

(#33649) mayday00


mayday00
őstag

Sziasztok. Szép napot :)

Háttérvilágítós billentyűzetet szeretnék vásárolni. 15-20k összeg lenne rá. Magyar nyelvű legyen ez fontos.

Tudnátok ajánlani valami megbízható billentyűzetet?

Többet is ajánlhattok, max válogatok.

Köszönöm előre is :R

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#33650) Domonkos válasza mayday00 (#33649) üzenetére


Domonkos
Ármester

cougar 200k, CM masterkeys lite l

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.