Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32601) nyunyu válasza Skullwipe (#32600) üzenetére


nyunyu
félisten

Háát, nem is tudom, szerintem elég csapnivaló a videón lévő billzet feliratozásának a minősége.

Dizájnra alapvetően nem lett volna gond a vastag betűtípussal, de a dyesub nagyon nem sikerült jól: elmosódott a feliratok körvonala, mintha túl sokáig sütötték volna, és a kelleténél mélyebbre/szélesebben ivódott bele az anyagba a festék.
Az összehasonlításul mellétett Model M kupaknak jóval élesebb a feliratozása, nincs elkenődve.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#32602) nyunyu válasza nyunyu (#32601) üzenetére


nyunyu
félisten

Legélesebb, legtartósabb feliratot még mindig a doubleshot adja, de az nagyon nem olcsó *, meg ott erősen limitált, hogy milyen vékony, illetve mennyire hegyes vonalakat lehet önteni.

*: SP pl. 75$-t számol egy új felirat öntőformájának az elkészítésére.
Magyar billzet ~40 kupakban tér el a brittől, így potom 3000$-ért még csak a lehetősége lenne meg, hogy magyart gyártassak, így 100 szettre vetítve még mindig 30$-ral kerülne többe, mint egy "tömeggyártott" US szett. :(
GMKtól nem mertem árajánlatot kérni, de nem hinném, hogy olcsóbbak lennének...

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#32603) Ispy válasza nyunyu (#32602) üzenetére


Ispy
veterán

Én most pont azon agyalok, hogy veszek egy blank settet majd a ducky-hoz, azt ragasztatók rá valami matricát...nem tudom még agyalok rajta.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#32604) Ringman válasza nyunyu (#32602) üzenetére


Ringman
nagyúr

enjoypbt szettek elég jól néznek ki - 2 színű dyesub - ők nem vállalnak magyar layoutot?

(#32605) Dyingsoul válasza Entaro (#32573) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Szállítás innen mennyi? Magyarba is szállítanak?

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#32606) nyunyu válasza Ringman (#32604) üzenetére


nyunyu
félisten

enjoypbt szettek elég jól néznek ki - 2 színű dyesub - ők nem vállalnak magyar layoutot?

Elméletileg van ISO Enterük, így képesek lennének német, brit kiosztást is gyártani, gyakorlatban viszont nem foglalkoznak pár tíz-száz darabos tételekkel, inkább a többezres nagyságrendben eladható amerikai, koreai, kínai, orosz szettekre koncentrálnak, főleg a kínai, koreai piacokon.
Tavalyi GHs enjoyPBT groupbuyon tőlük vett párszáz készlet az nekik apró tétel volt, sokkal többet adnak el a taobaos shopjukban.

Klasszikus Cherry dizájnnal nyilván nem nagyon lehet elrontani egy kupakszettet, de dyesub minőségre amúgy van náluk jobb is.
(Bár imsto tavalyi GBjének csúnya vége lett, szerencsére akkor nem mentem bele a minimum 10 magyar szett gyártatásába, mert rajtam kívül nem nagyon volt rá érdeklődő.)

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#32607) nyunyu válasza nyunyu (#32606) üzenetére


nyunyu
félisten

Klasszikus Cherry dizájn

Érdekes, hogy az ANSI amerikai és orosz kiosztású Cherryken ki volt írva a Tab/Caps Lock/Shift/Backspace/Enter, míg az ISO kiosztású billzeteken általában csak a Caps Lock volt kiírva, összes többin csak ikon szerepelt: brit, dán, magyar, jugoszláv
Németeken, franciákon, olaszokon viszont a Caps felirat helyett is ikon volt.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#32608) cukimajom válasza Domonkos (#32564) üzenetére


cukimajom
tag

Értem, köszi!

Siemens A40 --> Sony Ericsson K610i --> Nokia 5230 --> Alcatel POP C7 --> Vodafone Smart Prime 6 --> Xiaomi Redmi Note 3 Pro --> Xiaomi Mi 6 --> Redmi 7 --> Xiaomi Mi 9

(#32609) cukimajom válasza nyunyu (#32565) üzenetére


cukimajom
tag

Értem, köszönöm!

Siemens A40 --> Sony Ericsson K610i --> Nokia 5230 --> Alcatel POP C7 --> Vodafone Smart Prime 6 --> Xiaomi Redmi Note 3 Pro --> Xiaomi Mi 6 --> Redmi 7 --> Xiaomi Mi 9

(#32610) wolf13


wolf13
őstag

TESORO Lobera Spectrum Kailh Brown HU ezekkel a kapcsolókkal játékra használható ?

(#32611) DrojDtroll


DrojDtroll
addikt

Sziasztok.

Billentyűzet szeretnék venni.

1.Mekkora összeget szánsz rá?
10000

2.Használt szóba jöhet-e?
igen

3.Mire használnád a billentyűzetet? / Miért vásárolod?
csak gépelés, semmi játék

4.Milyen típusú billentyűzetet keresel?
mechanikus

5.Van-e valami elképzelésed? Semmi extra igény nincs

6.Ragaszkodsz-e a magyar kiosztáshoz?
nem

(#32612) Domonkos válasza DrojDtroll (#32611) üzenetére


Domonkos
Ármester

10k es mecha csak a hasznaltak (esetleg a nagyon olcso kinaiak) kuzul fog kijonni.
HA-n szokott neha felbukkanni egy-egy cherry MX kapcsolos bill 10k kornyeken. Szerintem a legjobb valasztasod az, ha kivarsz egy ilyenre es lecsapsz ra :K

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#32613) nyunyu válasza nyunyu (#32607) üzenetére


nyunyu
félisten

Azt azért nem gondoltam volna, hogy pont a Cherry kupakformáit megvevő GMKnak sikerüljön elbarmolnia a klasszikus dizájnt:

Nem tudom, honnan vették ezeket az Entereket, meg a bütykös F-en rossz helyen van a felirat, de legalább nem olyan vastag, mint a többi gombon lévő. :W
(Mélyített vs bütykös F)

Ja, meg a num/ és *-ot sem az ANSI Cherryről vették (ahonnan a Tab, Shift, Backspacet, meg az ISO Enterre "hegesztett" feliratot), hanem a németről. :DDD

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#32614) Domonkos válasza wolf13 (#32610) üzenetére


Domonkos
Ármester

Kailh 40k-ert? Nekem nem kellene... A switcheket fontosabbra tartom a vilagitasnal, ennyiert meg lehet jobb kapcsolokkal szerelt klavit is kapni.
Jatekoknat talan kisebb szerepuk van, mert azok egy kicsit pufolosebbe;, de arra is inkabb valami cherry.

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#32615) wolf13 válasza Domonkos (#32614) üzenetére


wolf13
őstag

Köszi akkor ez felejtős. Még Roccat Ryos MK Pro-t keresgélek , magyar kiosztásba, de találtam ilyet Roccat Ryos MK Glow , és nem tudom mi a különbség. De 40 ezer fölé már nem akarok menni.

szerk.: Ha jól látom a glow nem rendelkezik világítással.

[ Szerkesztve ]

(#32616) Domonkos válasza wolf13 (#32615) üzenetére


Domonkos
Ármester

Azt hiszem hogy annyi, hogy a pro-nak minden billentyujere kulon lehet allitani a vilagitast, a simanak meg egybe. - de javitson ki valaki ha tevednek! Magyar kiosztasut viszont nem biztos hogy fogsz kapni, mivel az mar kifutott. :(

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#32617) tejmaffia123 válasza Psyhodad (#11) üzenetére


tejmaffia123
tag

Nekem ilyen van ! Nem bántam meg !

https://www.arukereso.hu/billentyuzet-c3111/genius/kb-g255-p162157976/?gclid=Cj0KEQiA88TFBRDYrOPKuvfY2pIBEiQA97Z8MSgwqxtdfOqJOPxLagZxq-bqK5Nz3Byz2KfXY224FUcaAkv38P8HAQ

(#32618) Ringman válasza tejmaffia123 (#32617) üzenetére


Ringman
nagyúr

13,5 éves kérdésre válaszoltál :DDD

(#32619) tusi74 válasza Ringman (#32618) üzenetére


tusi74
őstag

Neki legalább nem kell olyat tanácsolni, hogy olvasson vissza. ;)

(#32620) pIIrash


pIIrash
tag

Sziasztok!

Tanácsot kérnék én is a rutinosaktól.

Az (űrlapot) kitöltöttem. :)

1.Mekkora összeget szánsz rá?
Megfelelő ár/érték arány esetében 50 a teteje.

2.Használt szóba jöhet-e?
Igen.

3.Mire használnád a billentyűzetet? / Miért vásárolod?
Kizárólag általános használatra (gépelés/programozás/netezés,stb.).

Játékra egyáltalán nem használnám: arra van egy külön keypad (Saitek PCGU).

Első körben lecseréltem egy Hama uRage Illuminated Gaming-re, ami igazából nem vált be. zavart, hogy csak a billentyűzet felett lehetett látni bármit is a billentyűkből. Tulajdonképp zavart a világítás is. Nem volt különösebben kényelmes sem.

Majd a minap vettem egy Asus Cerberus-t. Itt már állítható a fényerő meg minden más egyéb, de ez sem jött be. 10 perc után úgy döntöttem a visszaküldés miatt nem kalapálom tovább. A
fényerő állítható, de vagy túl kevés (hülyén is néz ki), vagy már pont sok. Még a szobai lámpa ellenfényénél is.
Ezen még túl is lendültem volna, de sajnos túlságosan sokszor ütöttem le a gombokat túl gyorsan. Így néha be-be csúszott nem egy felesleges betű.

4.Milyen típusú billentyűzetet keresel? (ollós, gumiharangos, mechanikus)
Mindegy.

5.Van-e valami elképzelésed?

5. 1. Világítás csak akkor, ha háttérfényt ad a gomboknak, nem átvilágít azokon. Illetve, ha nem csak piros és kék színekben állítható. pl a zöld nem zavar. A piros-kék igen.

5. 2. Legyen vele könnyű gépelni. A jelenlegi egy rémálom most, hogy elkezdtem odafigyelni rá.

5. 3. Ne kattogjon. Nagyon hangos darabok nem játszanak.
Például ez no way: [link]

Ergonomikus billentyűkkel nincs tapasztalatom, pedig lehet hasznos lenne. Elég nagy a kezem, így a gépelés valami ilyesmi élmény a kezemnek: [link]

6.Ragaszkodsz-e a magyar kiosztáshoz?
Alapvetően igen. Kivéve, ha valaki át tudja alakítani.

(#32621) nyunyu válasza pIIrash (#32620) üzenetére


nyunyu
félisten

Például ez no way: [link]

MX Blue+WASD/Max kupak o-ring nélkül?

Elvileg ezt lehet még fokozni Gateron vagy Outemu Blueval ;]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#32623) Entaro válasza Skullwipe (#32622) üzenetére


Entaro
tag

:C Hibátlan írógép !!

(#32624) Domonkos válasza Skullwipe (#32622) üzenetére


Domonkos
Ármester

Szep! Blue alps az nekem is nagyon bejovos - rajta is van egy a kivansaglistamon :B Honnan sikerult szerezni? :U

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#32625) Skullwipe válasza Domonkos (#32624) üzenetére


Skullwipe
senior tag

De az ára a legszebb, leesett az állam (£3), hihetetlen milyen szerencsés emberkék vannak :D
De ez is nagyon érdekes, miért nem inkább akkor így terjedt el a bigg ass enter, inkább így lenne, nagyon bátor és jó ötlet volt így megcserélni a dolgokat, ha már akkoriban tényleg ez ment nagyon. Annyira tetszenek azok a színes feliratok a kupakokon... (csorog a nyál a szám szélén)

[ Szerkesztve ]

(#32626) Domonkos


Domonkos
Ármester

Szereztem par marek Cherry MX clear kapcsolot amivel a poker 2-ben levo bluekat szeretnem kicserelni.
Jol gondolom hogy a PCB mounted cleare szetszedve, annak stemjet es rugojat a plate mounted blue hazaba atpakolom, akkor forrasztas nelkul megvagyok az egesszel? - kell a megerosites mielott meg nagyon sok idot forditanek az elokeszuletekre :)

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#32627) nyunyu válasza Domonkos (#32626) üzenetére


nyunyu
félisten

Hajrá, kiváncsi lennék a végeredményre.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#32628) Unteroff


Unteroff
aktív tag

Üdv!

Bedöglött a több mint két éves A4tech KD-800L billentyűzetem.(Hugómnak sikerült leöntenie teával, a bal oldalon 10-15 gomb bedöglött tőle+billentyűvilágítás.) Habár nem voltam vele teljesen megelégedve, nem volt rossz. Most egy másik hasonló vagy jobb billentyűt keresek.

Ami a legfontosabb:

1. kb.8-10k Huf esetleg még 1-2 pluszba jöhet szóba, nem akarok azért sokat költeni rá.

2. Csakis új, de lehet e-bay, más külföldi oldalakról is.

3. Elsősorban játékra lenne, főleg esténként, vegyesen minden. Ezért mindenképpen legyen billentyűvilágítása (az A4tech bill.-űn a betűk világítottak, lehetőleg ilyen, és nem a gombok között). Nézegettem párat, nem tudom, mennyire jó, ha nem kéken, hanem pl. vörösben vagy narancsban ragyognak a gombok.

4. Régen nézegettem a mechanikus billentyűk között, de valaki írta nekem, simán el lehet lenni egy sima gumissal is. Az A4Tech is az volt, egész jó volt a benyomása (szó szerint), bár a takarítása kicsit nehéz volt, illetve halála előtt, takarítás után is szorultak a gombok.

5. Ha van olyan, akkor pár extra gomb, amely bal kézzel könnyen eltudok érni. Pár játékban, főleg csapat FPS-ben használok TS-t, Discord-ot és jól jöhet az a pár extra gomb. De ne ezen múljon.

6. Megszoktam a QWERTZ magyar kiosztás, normál kiadásban (azaz nem hiányoznak a NUM billentyűk). Habár elsősorban game-re lesz, azért jobban preferálom a hazai kiosztást. Illetve gépeléshez is jobban fekszik nekem.

Az ajánlottak között nem sok választás van (A4Tech Bloody B120 vagy hama urage illuminated). Előbbi vörösen világít az utóbbi meg a márka. Rég óta kerülöm a Hama-t, mert nem az anyag minőségéről (volt) híres, vagy csak én fogtam ki belőlük a silány termékeket. Azóta nem tudom, milyenek a termékei. De ha van valakinek ezek közül egyike, és tökéletesen megfelel neki, akkor ajánlhatja.
Vagy ha nincs jobb, akkor keresek egy másik KD-800L-t.

Előre is köszönöm a választ! :R

Steam: BlasiusUnteroffizier SC: Felcser Origin: Felcser_HUN Uplay:FelcserBlasius

(#32629) Leavemealone


Leavemealone
tag

Sziasztok! Szeretnék segítséget kérni, gondban vagyok bill. vásárlás ügyben. 20 ezer forint köbö amit rászánok, legyen kényelmes a használata, egyszerű fekete a kinézete, lehetőleg RGB vagy valamilyen világítás. FPS játékhoz használnám főleg, meg gépeléshez. Magyar kiosztáshoz nem ragaszkodom, de ha van nem vetem meg. Csak újat szeretnék. Preferálnék mechanikusat.

[ Szerkesztve ]

PC: ASUS ROG Strix-H Z790; Intel i7 14700k+Be Quiet Silent Loop2 360mm; 2x16 GB G.Skill Trident Z 6000 Mhz, Samsung 990 Pro, Be Quiet Straight Power 11 1000W, XFX Merc 310 Black Edition 7900XTX , Phanteks NV7, WD Red 4TB, Windows 11 Pro 23H2

(#32630) Domonkos válasza Leavemealone (#32629) üzenetére


Domonkos
Ármester

magyar-mecha-RGB nagyon felejtos 20k-ert; meg hasznaltan is.
CM masterkeys lite L ami szoba johet esetleg. Megoszlanak a velemenyek rola, de a szettben az eger egesz jo, a vilagitas ugyszinten, a fake mecha erzet meg van akinek bejon. Raadasul magyar. Ha van lehetoseged kiprobalni, akkor hajra, valamirol ugyis le kell mondj.

[ Szerkesztve ]

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#32631) Ringman


Ringman
nagyúr

valaki nem akar mostanában cherry mx-hez rugót venni? - osztozhatnánk a szállítási költségen - 45g-s érdekelne elsősorban

(#32632) wolf13


wolf13
őstag

Mennyire vannak ezekkel gondok, értem ez alatt a garancia időn belüli meghibásodást? [link]
És mennyi esélye lehet, hogy tényleg magyart árul ? Bár, lehet íratok egy mailt ismerőssel, hogy biztos az-e.

(#32633) Burt1793 válasza wolf13 (#32632) üzenetére


Burt1793
veterán

A képen nem magyar a matricázás, de a kiosztás okés.

(#32634) Leavemealone válasza Domonkos (#32630) üzenetére


Leavemealone
tag

https://www.razerzone.com/gaming-keyboards-keypads/razer-ornata-chroma

Erről mi a vélemény?

[ Szerkesztve ]

PC: ASUS ROG Strix-H Z790; Intel i7 14700k+Be Quiet Silent Loop2 360mm; 2x16 GB G.Skill Trident Z 6000 Mhz, Samsung 990 Pro, Be Quiet Straight Power 11 1000W, XFX Merc 310 Black Edition 7900XTX , Phanteks NV7, WD Red 4TB, Windows 11 Pro 23H2

(#32635) Vanir válasza Leavemealone (#32634) üzenetére


Vanir
veterán

Ne.

(#32636) Domonkos válasza Leavemealone (#32634) üzenetére


Domonkos
Ármester

Semmivel sem jobb, mint a fele annyiba kerulo, ajandek egeret tartalmazo CM masterkeys lite L.
Razernek a blackwidow 2013 (cherry MX) volt az utolso normalis/ajanlhato billentyuzete. :)

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#32637) nyunyu


nyunyu
félisten

Következő Razert kérdező lassan, válogatott kínzások között fog meghalni.

De előtte vetetünk vele egy Ornata Chromeot, aztán azzal ütjük agyon.
Bár elnézve azt a billzetet, még arra sem alkalmas.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#32638) Domonkos válasza nyunyu (#32637) üzenetére


Domonkos
Ármester

Nagyon kivancsi vagyok hogy van-e az Ornataban eleg anyag, hogy az a primitiv technikat hasznalva is halalos legyen :U
BTW: Friss ertesulesem szerint a razer sarga switchei elott volt 2016-ban egy rovid idoszak amikor visszavaltottak cherryre. Ugyan meg nem nyomogattam, de naivan megelolegezem, hogy az a billencs is jo lehet.

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#32639) Leavemealone válasza nyunyu (#32637) üzenetére


Leavemealone
tag

Az az igazság, hogy ezidáig, egyáltalán nem volt szempont az egérnél vagy billentyűzetnél, hogy magasabb kategóriájút vegyek. Nincs összehasonlítási alapom, nem próbáltam 30 ezres billentyűzetet. Az ok amiért jobbat akarok: egyrész mert wireless bill+egerem van. Másrészt FPS játékoknál szeretném, ha csak rajtam múlna a teljesítményem, nem a technikán (is). Pluszba csak valamilyen világítást szeretnék még. Szóval ez alapján nézelődnék új periféria után, illetve 20k környékén szeretnék megállapodni perifériánként. Egérből már a G502-es Logitechet kiválasztottam.

PC: ASUS ROG Strix-H Z790; Intel i7 14700k+Be Quiet Silent Loop2 360mm; 2x16 GB G.Skill Trident Z 6000 Mhz, Samsung 990 Pro, Be Quiet Straight Power 11 1000W, XFX Merc 310 Black Edition 7900XTX , Phanteks NV7, WD Red 4TB, Windows 11 Pro 23H2

(#32640) Ringman válasza Leavemealone (#32639) üzenetére


Ringman
nagyúr

numpadhoz ragaszkodsz? - ha nem viszel be sok számot, akkor gyorsan (napok) hozzá lehet szokni a hiányához. - kezednek is jót tesz.

szerintem az emberek kb 70%-a meg lenne otthon numpad nélkül

vagy ha belefér hogy vagy a kurzorgombok és a felette lévő ins/del működik vagy a numpad: [link] [link2]

a fenti billentyűzet ansi layout - nézd meg az összefoglalót - í-t algr+j/i-vel tudsz írni, de ehhez is hozzá lehet szokni - napok kérdése, hogy rutinból menjen - és a magyar billentyűzeten is így fogod írni ezentúl. (ez a hsz is olyan billentyűzeten íródott, amin van í gomb, de nem használom :) )

(#32641) nagyArc válasza Ringman (#32640) üzenetére


nagyArc
tag

Ez az alza.hu eléggé lutrinak tűnik:
[link]
[link]

(#32642) Domonkos


Domonkos
Ármester

A kepek minosegeert mar elore elnezest kerek.
Viszonylag gyakran megesik, hogy bizonyos szereverek megoregszenek es idovel a vezetes is elszanja magat, hogy vegre lecsereljek oket. Aki pedig egy kicsit szerencses es ott tud lenni az ilyen esemenyeknel az neha beleakadhat olyasmi finonsagokba, mint ez itt:

Ez egy DTKSPK-F-21S-H billentyuzet a hos idokbol. DIN-5 csatlakozo, AT protokol, feher clicky alps es doubleshot magyar keycapek!


Viszont az az erzet, amikor az ember lenyom rajta egy billentyut :O ...hat borzalmas. Nyomkodtam mar jo allapotban levo feher alpsot, de az nem volt ehhez hasonlithato. Ez ragad, szorul es egyaltalan nem egyenletesek a billentyuk. Ezt betudom annak (legalabbis nagyon remelem) hogy a gep aminel volt - a logjai szerint 2005 ota nem volt belepve kozvetlen :Y 15 perc typeracerezes utan egy kicsit mintha mar jobbak lennenek a billentyuk - majd ha tobb idom lesz, akkor kitakaritom, de ennyire ragadosan nem lehet hasznalni. Siman duplaannyit hibazok vele, mint akarmelyik naponta jaratott billentyuzetemmel.
Viszont a dolog jo oldala, hogy amelyik bellentyu normalis, az tenyleg nagyon klassz. A feliratok gyonyoruek, es a hangja is nagyon kozel van az optimalishoz - sokkal szebb, mint a cherry MX bluee es sokkal halkabb, mint az IBM-ek. Nekem nagyon tetszik. Nyomaspont es billentyuut is nagyon rendben van. Ha nincsenek kihajtva a labai, akkor alacsonyabb, mint barmi mas mecha. Szeressuk.
A billentyuk darabolasa viszont erdekes. A big-ass enterrel meg nincs semmi bajom, de a rovid backspace-t tuti nem fogom tudni megszokni. AT model F is ezert marad a polcon, amig at nem lesz epitve. A masik meg a 4.5U hosszu cukkermukker space. :) A hosszabb billentyuk egyebken szo-szo jol stabilizaltak. Kozel sem tokeletesek, de gepeles kozben nem szorultak.

Rollover es egyeb tesztek kesobb.

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#32643) nyunyu válasza Domonkos (#32642) üzenetére


nyunyu
félisten

Chicony gyártmány?
FCC-ID-je E8HKB-val kezdődik?

Asszem azok gyártottak ilyen 1.5 mod gombos alsó sort az extrarövid szóközzel.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#32644) Domonkos válasza nyunyu (#32643) üzenetére


Domonkos
Ármester

Nem:
FCC ID : GOGAPC-21

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#32645) nyunyu válasza Domonkos (#32644) üzenetére


nyunyu
félisten

Hmm, Tai-Hao.

Manapság főleg a nem túl minőségi, de legalább olcsó doubleshot kupakjaikról ismertek, de nyolcvanas-kilencvenes években gyártottak billzeteket is az OEM piacra.

Amúgy még mindig gyártanak Alpsra való kupakot.

(Entaro vett nemrég egy Tai-Hao kupakos Matias kapcsolós billzetet.)

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#32646) nepszter1


nepszter1
addikt

Hali szeretnék vásárolni egy új billentyűzetet

1.Mekkora összeget szánsz rá?
-5k körül
2.Használt szóba jöhet-e?
nem
3.Mire használnád a billentyűzetet? / Miért vásárolod?
Játékra legfőképp
4.Milyen típusú billentyűzetet keresel? (ollós, gumiharangos, mechanikus)
mind1
5.Van-e valami elképzelésed? Extra igények (kell-e numpad, világítás, csuklótámasz, vezetéknélküli, ergonomitás, programozhatóság, stb?)
nincs
6.Ragaszkodsz-e a magyar kiosztáshoz? (amennyiben nem, sokkal testhezállóbb billentyűzetet is találhatsz/ajánlhatunk)
igen magyar legyen

(#32647) Domonkos válasza nepszter1 (#32646) üzenetére


Domonkos
Ármester

5k alatt nincs kifejezetten ajanlott billentyuzet. Akkor jarsz a legjobban, ha elmesz egy nagyobb elektronikai aruhazba es az ottani kiallitott darabok kozul valasztasz egy neked tetszot. Elettartamra nem lesz egyik sem kifejezetten tartos, de 5k-ert sajnos nem varhato el ez manapsag :N

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#32648) Ringman válasza nepszter1 (#32646) üzenetére


Ringman
nagyúr

hardveraprón lehet találni lenovo preferred pro billentyűzetet, ha tényleg új, akkor azt érdemes megvenni.

---

más hirdetését érdekeltség nélkül lehet linkelni hardverapróról? - ha igen, akkor berakom a linket is

(#32649) nepszter1 válasza Ringman (#32648) üzenetére


nepszter1
addikt

Az jó lenne ha linkelnéd :)

(#32650) Domonkos válasza nepszter1 (#32649) üzenetére


Domonkos
Ármester

inkabb ne ;)

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.