Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33551) haxiboy válasza Varoz (#33550) üzenetére


haxiboy
veterán

:R Javítottam :R

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#33552) Ed_007


Ed_007
aktív tag

Tegnap megjött a Cherry Stream 3.0 billentyűzetem. Minőségérzetben hozza, amit vártam tőle.
Tesztként bepüföltem néhány verset :-); elég jó a visszajelzés (az ujjaimnak), szóval meg lehet szokni.
Lenovo kompaktról váltottam, mert "szétgépeltem", nagyon lassan emelkedett vissza már néhány billentyű, emiatt pl. dupla nagybetűkkel kezdtem a mondatokat.
A Cherryvel ilyen problémák nincsenek, de nagyon szokatlan, hogy 15 cm-el szélesebb, mint a kompaktom volt - nyújtózkodni kell az egérért.
A billentyűzet egyébként szuper lenne, csak az a felesleges numerikus blokk, meg a mellé nyomott kurzorok stb...
Tudom, miért nem vettem kompaktot - mert nem találtam normálisat: magyar kiosztásút, nagy Enterrel, jó visszajelzésekkel...
Ha az egeret akarom használni, több, mint 20 centit kell mozdulnia a kezemnek oldalra... :((
Miért nem készít a Cherry normális magyar kompaktot?!?!?
Akár használtat is vennék...

[ Szerkesztve ]

(#33553) nyunyu válasza Ed_007 (#33552) üzenetére


nyunyu
félisten

Az is csoda, hogy egyáltalán gyártanak magyart.

Próbáltál volna 5 éve magyar Cherryt venni...

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#33554) Ed_007 válasza nyunyu (#33553) üzenetére


Ed_007
aktív tag

... mert öt éve még több volt, vagy egyáltalán nem volt?

(#33555) Zsiráfnyál


Zsiráfnyál
aktív tag

Üdv,

Eredeti elképzelésemet feladva (a magyar kiosztás sajnos kb 0-ra korlátozza a lehetőségeimet, várok ezzel pár évet, hátha változik a helyzet) úgy döntöttem, megoldom a billentyűzet problémámat rövid távon.

Tudnátok-e nekem olyan billentyűzetet ajánlani, ami :
- Magyar kiosztású, 100% méretű
- Teljesen mindegy milyen kapcsolós (de valszeg membránosra fog korlátozódni, az ollóst lehetőség szerint kerülném, más meg nincs, ami a többi paraméternek is megfelelne)
- Háttérvilágításos, lehetőleg RGB-ben, és állítható fényerővel (ez fontos, hogy használható is legyen, ne csak parasztvakítás, rászoktam a vaksötétben / minimál fényben való használatra, ez a váltás fő oka)
- Lehetőleg makrózható
- Nem teljesen gagyi, nem megy tönkre fél év után, nem kopnak el a kupakjai két leütéstől, minél kevésbé "gamer"
- Keret tökmindegy, egyelőre a kínálatot próbálom felmérni

Az összefoglalóban nem találtam ennek megfelelőt. :( Random webáruházas kereséssel igen, de egyikről rosszabb review-kat írnak, mint a másikról.

(#33556) Mr.Csizmás válasza Zsiráfnyál (#33555) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

mecha miért nem? :F

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#33557) Zsolty001


Zsolty001
tag

A Spirit of Gamer billentyűzetekről mi a véleményetek?

Most találkoztam velük egy PH cikkben.

https://prohardver.hu/teszt/hardverkinalat_aprilis_elejen/gamer_eszkozok.html

(#33558) Vanir válasza Zsolty001 (#33557) üzenetére


Vanir
veterán

Felejtős, ez a félmechanikus megoldás úgy bullshit, ahogy van. :)

(#33559) Skullwipe válasza Vanir (#33558) üzenetére


Skullwipe
senior tag

Pár hete szereztem egy már 20 éves megoldást, ami egy slider a dome felett, hát mit ne mondjak, nem lenne rossz talán, de már annyira nyekereg, és nincs is mindegyik nagyobb kupak alatt stabilizátor rúd úgy szorul mint a fene ha nem a megfelelő ponton nyomod, bleh…

(#33560) Zsiráfnyál válasza Mr.Csizmás (#33556) üzenetére


Zsiráfnyál
aktív tag

Azt szerettem volna eredetileg, de nincs (magyar kiosztásban, és a többi fenti tulajdonsággal).

(#33561) Ispy válasza Zsiráfnyál (#33555) üzenetére


Ispy
veterán

Cooler Master Masterkeys M vagy L, sima fehér háttérrel 32k, később lesz hozzá kapható magyarító szett 3k-ért. Az RGB változat elég húzós árban van, az már 50k.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#33562) Mr.Csizmás válasza Zsiráfnyál (#33560) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

magyar kiosztás = ISO kiosztás bármelyik nyelven. utána úgy címkézed/kupakozod fel ahogy akarod, és az OS régiós beállításaiban mappelsz hozzá layoutot.

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#33563) Zsiráfnyál válasza Ispy (#33561) üzenetére


Zsiráfnyál
aktív tag

Utánanézek, köszi. Erre a magyarító kupakszettre kerestem itt a topicban, de konkrét linket nem találok. Pontosan hol / hogyan érhető ez el ?

[ Szerkesztve ]

(#33564) Ispy válasza Zsiráfnyál (#33563) üzenetére


Ispy
veterán

Jelenleg sehol sem elérhető, mert hiányzik még belőle a Z kupak, addig nem kapható.

KATT

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#33565) Zsiráfnyál válasza Ispy (#33564) üzenetére


Zsiráfnyál
aktív tag

Aha, így már értem, köszi.

Utánaolvasok ennek a billentyűzetnek alaposan. Ha ~ 35-ért tényleg korrekt minőségű, és adnak rá 3 év garanciát, akkor könnyen akár vásárlásig is fajulhat a dolog.

A Tesoro billentyűzeteket leszámítva ez az egyetlen lehetőség a "háttérvilágítás + magyar kupakok + Cherry MX" kombóban ?

[ Szerkesztve ]

(#33566) Skynet258 válasza Ispy (#33564) üzenetére


Skynet258
veterán

Na ez így most megmozgatott engem is; csak azért halogatom a vásárlást mecha bill ügyben, mert nem találtam olyat ami jó minőség, világítással van, brown kapcsolós, és magyar.
Milyen Masterkeys jöhet szóba, ha mondjuk ebben az utólagos magyarító szettben is gondolkozom? US, UK kiosztás, vagy mindegy? Pro L vagy Pro M, vagy mindkettőhöz jó lesz?

:R

https://geekpulse.hu

(#33567) Burt1793


Burt1793
veterán

Na, megjött a piros kupak az escape-re, nem rosszabb a minősége, mint a gyárinak. Ja, és ehhez is adtak kupakleszedőt, bár nem olyan menőt, mint amit külön rendeltem... :D

(#33568) Ispy válasza Skynet258 (#33566) üzenetére


Ispy
veterán

Gondolom mindegyikhez, tk. ezek tök egyforma billek, csak van amelyiken egy pár kupakkal több/más van. De én sem tudok még semmi konkrétat mondani, én is várom már, hogy lehessen rendelni.

Nekem is piri az esc, csak szalad :DDD

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#33569) Zsiráfnyál válasza Skynet258 (#33566) üzenetére


Zsiráfnyál
aktív tag

Hát, a webáruház saját állítása szerint : "A billentyűket csak az angol billentyűzeten lehet kicserélni". De a [képen] jól látszik, mit tartalmaz.

Amúgy a 0 pl miért olyan kicsi ? Nem mint ha zavarna, csak fura.

[ Szerkesztve ]

(#33570) Burt1793 válasza Ispy (#33568) üzenetére


Burt1793
veterán

Menő, ha nem lenne blank a bill, akkor én is valami mintásat/feliratosat raktam volna rá. Ez így nekem most nagyon tetszik, használom, amíg ilyen hibátlan, aztán majd később módosítgatok. :)

(#33569) Zsiráfnyál: Mert mellette duplanulla van.

[ Szerkesztve ]

(#33571) Zsiráfnyál válasza Ispy (#33561) üzenetére


Zsiráfnyál
aktív tag

Billentyűzeteket egyébként külföldről mennyire érdemes rendelni ? Csak mert [itt] (nem jártam nagyon utána, csak random belefutottam) pl a piros kapcsolós RGB-s verzió 35.000-re jön ki, ami itthon 50.000. A 3 év garanciát buknám, ha innen veszem ?

Ja, nem. Ha kiválasztom, hogy Magyarországra kérem, akkor "Free shipping" helyett +55$. :(

[ Szerkesztve ]

(#33572) Varoz válasza haxiboy (#33551) üzenetére


Varoz
őstag

:R

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#33573) Entaro válasza Zsiráfnyál (#33571) üzenetére


Entaro
tag

+Áfa a .com ról

(#33574) Mr.Csizmás válasza Zsiráfnyál (#33571) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

.de-t nézzed, és rakjad kosárba, kitöltött profillal, amin van cím is. van amit ingyen, van amit pár €-ért küldenek, és van amit nem.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#33575) Skullwipe


Skullwipe
senior tag

Mit gondoltok a Chinocy KB-5161-ről? Mert most van egy ilyenem pont az A-s, elvileg NKRO, de rozsdásak a kapcsolók, nagyon sárga, és valami fehér valami látszik a pcb alján, fogalmam sincs mit kezdjek ezekkel. Olyan mint amit Chyrosran22 mond a 5191-ben. Nincs átalakítom ps-2-re, de vezetékem az van, több is, csak nem tudom beazonosítani az ereket, hogy csak átrakosgassam őket. Van erre valami tipp, vagy mindenképpen kell egy mérő készülék hozzá? Érdemes egyáltalán foglalkoznom vele, már mint hogy szét szereljem a kapcsolókat is? Tényleg érződik ez a szorulás, a stabilizáltak valóban nagyon simán mozognak. A nyikorgás az éppen nincs, valószínűleg azért mert ez nem a sárga. Annak ellenére, hogy a külső rész csak műanyag, elég strapás így a pcb, és mount plate-el együtt, a vezetéke meg elég hosszú még így spirálosan is (min.127cm). Ja igen, a kupakok festése (vagy nem is tudom mi), nincsennek megkopva, szerintem eléggé jó minőségű, a betűk is nagyon jól néznek ki, mindegyik területnek van egyedi kinézete, tehát nem egységes, de jól néz ki, a numpadon a nulla is középen van, jó pofa.

[ Szerkesztve ]

(#33576) Deer76


Deer76
aktív tag

Sziasztok!

Hewlett Packard QY776AA billentyűről van vélemény? (ajánlottak közt van, csak nem látok róla beírást a fórumban)

Illetve milyen hagyományos kialakítású, nem gémer, nem világítós, vezetékes, magyar kiosztású billentyűzetet tudtok ajánlani kb 5k-10k-ig?

Köszi előre is.

[ Szerkesztve ]

A fény azt hiszi, gyorsabb mindennél, de téved. Mindegy, milyen sebesen száguld a fény, mindig azt fogja találni a végén, hogy a sötétség ért oda elsőnek és rá vár.

(#33577) Domonkos válasza Deer76 (#33576) üzenetére


Domonkos
Ármester

lenovo preferred az egyik kedvencem ebben az arkategoriaban.

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#33578) Deer76 válasza Domonkos (#33577) üzenetére


Deer76
aktív tag

Igen ez jónak tűnik, de majd az illető eldönti, hogy rászán-e annyit. :) Én belinkelem neki.
A HP kialakítása nem hagyományos, de maga a billentyűzet jó minőség? Sógorom mondjuk elégedett a Logitech K120-szal is, persze olvastam, hogy ezek már nem olyan jó Logitech-ek.

[ Szerkesztve ]

A fény azt hiszi, gyorsabb mindennél, de téved. Mindegy, milyen sebesen száguld a fény, mindig azt fogja találni a végén, hogy a sötétség ért oda elsőnek és rá vár.

(#33579) Pöttön válasza Zsiráfnyál (#33565) üzenetére


Pöttön
őstag

Vagy esetleg West-et tudom neked még ajánlani, ha magyar, világítós mechát szeretnél magadnak. :)
Én egy Corsair Strafe RGB MX Silent-et magyaríttattam le vele, teljes megelégedéssel, most a második billentyűzetemen dolgozik, ami gyárilag egy német kiosztású, MX Red kapcsolós G.Skill Ripjaws KM780 RGB. :))

A Strafe RGB-ről videó működés közben.

[ Szerkesztve ]

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#33580) Zsiráfnyál válasza Pöttön (#33579) üzenetére


Zsiráfnyál
aktív tag

Köszi, néztem már a hirdetését korábban. Biztos jó, meg minden, de az ára kegyetlen magas. Mármint értem én, hogy maszekban ez drága, kell hozzá a megfelelő gép, billentyűzet típusonként külön tervezni kell, sok vele a meló, stb... de hogy egy gyártónak nem kerülne 500 Ft-nál többe ezt a problémát megoldani, az tuti, nekem meg az nagyon nem járja, hogy 500 Ft-os problémát 20.000-ből oldjak meg.

Tényleg nem értem amúgy a gyártókat, 10-ből 9 képtelen arra, hogy a kupakot gyártó szoftverben megrajzoljon egy nem világnyelvhez tartozó karaktert, és egyszerűen csak külön áruljon kiegészítő kupakokat a meglévő kiosztásaihoz ? Piros WASD-ot tudnak gyártani, É betűt nem ? Ha lenne mondjuk átlag 5.000 Ft egy magyarító kupakszett akármelyik billentyűzethez, az is durva felár lenne, de még csak-csak lenyelném. Ennyit nem ér meg nekik, hogy kétszer annyi potenciális vásárlójuk legyen ? Vagy tényleg összesen kb 15 ember él mondjuk egész Kelet-Európában aki hajlandó lenne 20.000 Ft-nál többet költeni billentyűzetre, és ennyire nulla piac vagyunk ? :F Nem értem azt a marketing logikát, ami ezt a döntést hozza.

[ Szerkesztve ]

(#33581) Al Capone válasza Pöttön (#33579) üzenetére


Al Capone
tag

Hali!
Pont ezen a billentyűzeten gondolkozom (G.Skill), de kicsit visszatart a német kiosztás. Illetve nem is engem, mert én írok vakon, de az asszony nem és Ő is használná azért néha, lévén hogy egy nagy PC van. Az Asus Claymore-on agyalok még, dehát majdnem kétszer annyi.. Bár tény, hogy nagyon szép.

Neked meg tudja oldani teljesen a magyarítást? Mennyi idő kb míg elkészül? A betűk stílusa megegyező lesz? :)

(#33582) Domonkos válasza Al Capone (#33581) üzenetére


Domonkos
Ármester

>A betűk stílusa megegyező lesz?
Fun fact: A claymoreon sem sikerult olyan rettento egysegesre kivitelezni a HU specifikus es az altalanos karaktereknek a kinezetet :D

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#33583) Al Capone válasza Domonkos (#33582) üzenetére


Al Capone
tag

LOL :DDD

Viszont csak most olvasom, amit Zsiráfnyál kolléga írt és hát az az ár elég durva. Akkor már tényleg inkább a Claymore, hiszen ezzel az egyedi kupak gyártással szinte ott van az ár..
Neked mi volt a döntő, hogy ezt a billt választottad, ha már az ár így megnő a tuninggal?

(#33584) Domonkos válasza Al Capone (#33583) üzenetére


Domonkos
Ármester

En nem rendelkezem ilyen billentyuzettel es kiprobalni sem volt alkalmam eddig. A magyar feliratozas es a vilagitas ket olyan dolog amit egyaltalan nem keresek a billentyuzeteimben. Ha nem lenne felaras a dolog, szerintem akkor sem kellene, ha pont miatta esnek el a jobb minosegu kupakoktol. Legalabbis a sok evnyi mecha tapicskolas utan inkabb ezen az allasponton vagyok.

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#33585) Al Capone válasza Domonkos (#33584) üzenetére


Al Capone
tag

Jaj, benéztem. :D Pöttön csináltatja most a módosítást. Nem néztem, csak nyomtam a válasz gombot :)

(#33586) Zsiráfnyál


Zsiráfnyál
aktív tag

Cooler Master Masterkeys Pro L tulajokhoz lenne kérdésem :
- A végtelenségig ismételt makró (FN + Pause) megszakad fizikai gomblenyomásra, vagy a kettő egyszerre is használható ?
- Makró rögzítésben lehet valahogy egérkattintást is rögzíteni (esetleg makrózástól függetlenül billentyűre egérkattintást definiálni, és azt rögzíteni makróba ?), vagy rögzítés közben csak a billentyűket olvassa ?
- Makró rögzítéskor a billentyűlenyomások között eltelt időket is letárolja, vagy csak magukat a billentyűket ? Ha igen, ez kikapcsolható valahogy ?

(#33587) Frogged


Frogged
aktív tag

Nekem több mint fél éve van német nyelvű G.skill-em nem tudok vakon gépelni de azt a 8 ékezetes betűt ami probléma lehet ha meg erőlteti magát az ember rá szán max 10 percet hogy bevésse az agyába és ennyi.
Szerintem ennyi vesződséget meg ér hogy az emberek minőségi billet vegyenek a sok jó minőségű külföldi nyelvű közül a szegényes magyar kínálat helyett.
Eddig 2en voltunk Varoz-al a topicban G.skill tulajok és nagyon elégedettek vagyunk ami nyilván nem túlnagy referencia.
( Én mondjuk úgy akadtam rá hogy nézegettem a külföldi mecha teszteket és több billnél is meg említették hogy jó ez de ennyiért már van G.skill az meg ver bármit az áráért akkor rá kerestem hogy miről is van szó)

A claymore-al eddig még nincs tapasztalat Korábbi asus strix mechával meg az a kevés ember se nagyon volt elégedett akinek volt itt a topicban ha jól emlékszem , 70K-ért zsákba macskát venni csak hogy magyar legyen nem biztos hogy jó ötlet.

(#33588) Mr.Csizmás válasza Frogged (#33587) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

én leszek a 3. KM780-as (RGB) :R

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#33589) Domonkos válasza Zsiráfnyál (#33586) üzenetére


Domonkos
Ármester

Ha komolyan gondolod a makrozgatast, akkor felejtsd el a billentyuzethez adott programokat. Autohotkeyben es xtestben nagysagrendekkel tobb a potencial es teljesen fuggetlenek a hasznalt periferiaktol. Persze, nagyobb tudast is igenyelnek, de nem lesz olyan problemad, amit mas meg nem oldott volna mar elotted az interneten :K

Jah; es tudjak az osszes altalad felsorolt dolgot ;)

[ Szerkesztve ]

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#33590) Zsiráfnyál válasza Domonkos (#33589) üzenetére


Zsiráfnyál
aktív tag

Ez itt már felmerült többször, nekem azért van szükségem arra, hogy ezt a billentyűzet csinálja (tök mindegy, hogy saját a szoftveréből, vagy belső működéssel), mert a legtöbb online játék felhasználási feltételei mindennemű külső szoftvert tiltanak, a perifériák funkcióit viszont nem (és pl a Windows beépített numpad-es egér vezérlését sem, amivel végtelenül autoclick-elni éppenséggel lehet). Ezt azóta tartom fontosnak, mióta a Blizzard bannolt mint a huzat, és ezt le kellett leveleznem a supportjukkal, hogy az accountomat visszakapjam.

Nyilván ezerszer jobb akármilyen szoftveres makrózás (én pláne, mint szoftverfejlesztő, írok magamnak amilyet akarok 2 perc alatt), de ennek nem a funkcionalitás a fő szempontja, hanem a felhasználói feltételeknek való megfelelés. Minden más célra szerintem is felesleges baromság a billentyűzet makrózás, de erre kivételesen nagyon hasznos.

[ Szerkesztve ]

(#33591) Al Capone válasza Frogged (#33587) üzenetére


Al Capone
tag

Köszi a beszámolót! Hasonlóképp gondolom én is.

Ha van itt Asus mecha tulaj, tudna mondani pár szót? Vagy tudja valaki mi volt a Strix elégedetlenség?

(#33592) Phobion


Phobion
őstag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni az alábbiakhoz:

1.Mekkora összeget szánsz rá? - 30k-40k, ha ennyiért nincs mechanikus, RGB-s, TKL-es billentyűzet ami jó, akkor spórolok még
2.Használt szóba jöhet-e? - Nem.
3.Mire használnád a billentyűzetet? / Miért vásárolod? - Játékra, gépelésre. A mostani membrános kezd furán viselkedni, játék közben beragad.
4.Milyen típusú billentyűzetet keresel? (ollós, gumiharangos, mechanikus) - Mechanikus
5.Van-e valami elképzelésed? Extra igények (kell-e numpad, világítás, csuklótámasz, vezetéknélküli, ergonomitás, programozhatóság, stb?) - RBG világítás(ha RGB nem is, de világítás kell) és TKL, lehetőleg nem kék kapcsolókkal, mert ahogy elnéztem a videókat, azok rendkívül hangosak
6.Ragaszkodsz-e a magyar kiosztáshoz? (amennyiben nem, sokkal testhezállóbb billentyűzetet is találhatsz/ajánlhatunk) - Nem, csak ne ansi, hanem ISO kiosztású legyen

Köszönöm!

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#33593) Domonkos válasza Phobion (#33592) üzenetére


Domonkos
Ármester

CM masterkeys pro S? Bar nem tudom hogy honnan lehetne beszerezni most ISO-ban a legkonneybben.

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#33594) nyunyu válasza Phobion (#33592) üzenetére


nyunyu
félisten

CM MK Pro S RGB, Ducky One TKL RGB, mi jut még eszembe, mint ISO TKL RGBvel?
Persze egyik sem 40k, 150€ körül kezdődnek.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#33595) Phobion válasza nyunyu (#33594) üzenetére


Phobion
őstag

Köszönöm!
CM MK Pro S RBG jó lenne, csak kár, hogy sehol nem kapni ISO kiadásban. :(

(#33593) Domonkos :R

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#33596) Mr.Csizmás válasza Phobion (#33595) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

[link] 10€-ért szállítanak.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#33597) Varoz válasza Al Capone (#33583) üzenetére


Varoz
őstag

Egyrészt nincs ott az ár még akkor sem! Plusz a G.Skill full alu, míg az Ánusz műanyag, csak a kerete alu, van 6 dedikált makró gomb, persze lehet neked nem kell, de ez is egy extrája, meg vannak multimédia gombok is, nem csak FN-el előhozható vackok!
Én a G.Skillt javaslom, most egyébként is baromi jó áron van Németországból! Első körben meg az asszony szokja meg azt a pár ékezetes betűt, nem nagy művészet és akkor megspórolod a kupakmagyarítást! De ha meg minden kötél szakad, akkor ott van West kolléga! :K
Ja meg az Asus billek elég felemás képet mutatnak szerintem, volt pár panasz és a Claymore árukeresős oldalán is kapásból egy hibával kezdik a véleményezést. Én elengedném a helyedben!


Csizmi

Erről lecsúsztál már egy ideje, mert Pöttön a 3.! :DD
Bár német kiosztásból még lehetsz 3., mert nekem NA van, míg nekik DE, mint neked lesz. :))


Zsiráfnyál

"Tényleg nem értem amúgy a gyártókat, 10-ből 9 képtelen arra, hogy a kupakot gyártó szoftverben megrajzoljon egy nem világnyelvhez tartozó karaktert, és egyszerűen csak külön áruljon kiegészítő kupakokat a meglévő kiosztásaihoz ? "

Kár, hogy ez nem így működik, különben lenne mindenből magyar is! A valóság meg az, hogy van egy gyártósoruk amin pörögnek kifelé a kupakok és ahhoz, hogy 6-8 kupak legyen pluszban másképp is totál más gyártósor kéne. Na most erre a fing méretű piacra (igen fing méretű, ez van) nem éri meg nekik meg se mozdulni. Igazából teljesen érthető is.

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#33598) Domonkos válasza Varoz (#33597) üzenetére


Domonkos
Ármester

>...és ahhoz, hogy 6-8 kupak legyen pluszban másképp is totál más gyártósor kéne.
Mondjuk nem tudom hogy lezerezettet miert nem gyartanak. Ott szerintem az egesz atallitasban a g code elkeszitese lenne a legdragabb. Vagyis ahogy en lattam hogy hogyan keszul a cherry lezerezett kupakja, nem hiszem hogy par kattintasnal nagyobb erofeszitest igenyelne, ha mar megvan a minta szoftveresen. :U

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#33599) Mr.Csizmás válasza Domonkos (#33598) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

többet állna a gyártósor az átállítás miatt, mint amennyi idő alatt legyártanák az 1-2 évre elegendő kupakmennyiséget, ami elkel ezen a piacon. (98% usernél keyboard = 1-3k, ha világítós-multimédiás akkor 5k)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#33600) nagyArc válasza Mr.Csizmás (#33599) üzenetére


nagyArc
tag

Csak azt nem értem, hogy a kétezer forintos billentyűzetek árába miért fér bele a magyar feliratozás, a 30 ezer forintoséba meg nem. Ez számomra mindig is teljes rejtély volt.

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.