Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32851) nyunyu válasza DrojDtroll (#32846) üzenetére


nyunyu
félisten

Kollégák biztos örülnének egy clicky Alpsnak az irodában :DDD

Legalább annyira tömegoszlató, mint egy MX Blue.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#32852) DrojDtroll válasza nyunyu (#32851) üzenetére


DrojDtroll
addikt

kemény 2000ft-be került az illetőnek.

a kezdő ár 500 ft volt talán, csak sok volt a jelentkező.

(#32853) Skullwipe válasza DrojDtroll (#32852) üzenetére


Skullwipe
senior tag

Hol? Szép fogás, nem is igen kell már más retro cucc, gratula hozzá. Működik is pc-n?
Jaj, félre értettem, nem sikerült, de attól még érdekel hol volt ez? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#32854) Entaro válasza DrojDtroll (#32846) üzenetére


Entaro
tag

Es Com, úristen, volt ilyen monitorom...

(#32855) DrojDtroll válasza Skullwipe (#32853) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Itt HA-n.

(#32856) Frogged


Frogged
aktív tag

Üdv urak
Újabb mecha bill vásárlásán töröm a fejemet pár hónapja vettem egy G410-et a munkába cipelős gépemhez.
De kényelmi szempontok miatt inkább nem cipekednék hanem vennék egy nem túl csicsás és viszonylag halk TKL billt a melóba.
Corsair K65 és Ducky One(világítás nélküli verzió) Cherry red kapcsolókal amin filozok , bár a K65 nagyon elszállt árban .
Illetve Mechanicalkeyboardson találtam egy külsőre nagyon szimpit Rantopad MXX Red gatheron kapcsolókal.
Kérdésem az lenne hogy a gatheron red a cherry redhez képest hogy viszonyúl hangerőben,
Illetve láttam hogy páran rendeltek már innen , a shiping ingyenes de szokott rámenni valamennyi vám kezelési költség is?
Amazon De-n néztem de nem szállít ki magyar országra az eladó.

(#32857) Domonkos válasza Frogged (#32856) üzenetére


Domonkos
Ármester

Ha a k65 meg mindig abban az elkepesztoen jo ~26k koruli arban lenne kaphato, akkor egyertelmuen arra voksolnek, igy nem annyira egyertelmu. Most mindketto egyarant jo valasztas lehet szerintem. Ha valamelyik jobban tetszik mint a masik, akkor vedd azt - ezeknel a billentyuzeteknel nem buksz semmit ;)
Gateront meg szerssuk, szoval a Rantopad - a mostani akcios araval - szinten megfontolando. Ami bajom van igy vele latatlanba az az, hogy baromi magasnak tunik. Persze a nem fuggologes oldala ad a latvanyhoz nem keveset, de ha a kepekrol meg ki is takarom, sem tunik olyan laposnak. Masik meg hogy a keycapekrol semmi hasznos infot nem talaltam. :(

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#32858) Ringman válasza Frogged (#32856) üzenetére


Ringman
nagyúr

rantopadot nézd meg amazon.co.uk-n is, onnan kb 6font a szállítás.

(#32859) nyunyu válasza Domonkos (#32857) üzenetére


nyunyu
félisten

Csodák nincsenek:

Vékony, mártogatós ABS.

Gateron vs Cherry az meg nehéz kérdés.
Gateron annyiban jobb, hogy csúszósabb műanyagból vannak a stemjei, így sokkal finomabban csúszik, mint a ridegebb anyagból gyártott mai Cherryk, kisebb a súrlódási zajuk.

Viszont egy hajszálnyival vékonyabbak a Gateron stemek, így nem járnak pontosan függőlegesen, lötyögnek a helyükön. -> nagyobb a kupakok tetejének holtjátéka.
Ujjbegyedet rátéve a kupakra simán ki tudod lengetni 2-3mm-nyit a kupak tetejét, míg Cherry kapcsolókkal alig 1-1.5mm a kitérés.
Meg ami még feltűnt, hogy a Gateronoknak általában vékonyabb a rugója, így hajlamosabbak berezegni, ráadásul magasabb frekvencián teszik, mint a Cherry kapcsolók rugói.

De ezek apró nüanszok.

Az viszont nem annyira, hogy egy csomó helyen szidják a Gateron QCjét, mert nem képesek konzisztens kapcsolókat szállítani.
Több helyen olvastam, hogy 120 kék kapcsolójukból átlagosan 80 kattan úgy, ahogy kell, többieknek nem annyira jó a ketyegője.
De ez téged nem érint, mert halk lineáris kapcsolót keresel, nem clickyt.

Meg Varmilonak is volt egy rakat problémája a Gateron kapcsolókkal, azóta gari csak a Cherrykkel szerelt billzeteikre jár, Gateronosokra nem.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#32860) Frogged


Frogged
aktív tag

Köszönöm a válaszokat

AmazonUK-n találtam Rantopadot szállításal együtt 23500ra jött ki igy rárepültem.
Úgy is ki akartam próbálni minél több fajta kapcsolót most már lesz itthon cherry brown , rommer-g , meg Gatheron red is.

(#32861) South Velen


South Velen
addikt

Sziasztok!

Kb. 6 ezer Ft-ért keresek rövid utas, halk billentyűzetet, ami persze lehetőség szerint kényelmes is. Igazából ahogy olvasom a Genius Slimstar i220, i222, i250 jó is lett volna nekem 3-4 ezerért, de már ilyet sehol se találok, az i130 pedig egyáltalán nem tűnik ilyennek. :(

A lényeg ez lenne, de kitöltöttem a "form"-ot is:

1.Mekkora összeget szánsz rá? Legfeljebb 7000 Ft.
2.Használt szóba jöhet-e? NEM
3.Mire használnád a billentyűzetet? / Miért vásárolod? Gépelés, gyors gépelés
4.Milyen típusú billentyűzetet keresel? (ollós, gumiharangos, mechanikus) Nem tudom mi a különbség
5.Van-e valami elképzelésed? Extra igények (kell-e numpad, világítás, csuklótámasz, vezetéknélküli, ergonomitás, programozhatóság, stb?) Semmi. Illetve a fekete szín elvárás
6.Ragaszkodsz-e a magyar kiosztáshoz? (amennyiben nem, sokkal testhezállóbb billentyűzetet is találhatsz/ajánlhatunk) Igen.

:R

[ Szerkesztve ]

(#32862) 7 válasza haxiboy (#32494) üzenetére


7
addikt

Kicsit elkestem, de te komolyan ugy gepelsz, hogy kozben elerheto kozelsegben van egy huvely, amit billentyukombinaciokhoz hasznalsz? :Y

;]

(#32863) Domonkos válasza South Velen (#32861) üzenetére


Domonkos
Ármester

Esetleg egy hama urage illuminated? Parszaz forinttal ugyan dragabb mint amit irtal, viszont szerintem teljesen okes. Logitch k120 van meg ami esetleg szoba johet. Ez utobbinak mersekeltebb az ara.
HA-n arulnak lenovo preferredet 3k-ert, ujonnan. Szerintem ebben a kategoriaban verhetetlen. Legalbbis en most ezt vennem. :K

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#32864) #41133696


#41133696
törölt tag

Ez mire való?

(#32865) Domonkos válasza #41133696 (#32864) üzenetére


Domonkos
Ármester

Ezzel valamivel szofisztikaltabban tudod leeroszakolni a keycapeket. Hivatalosan keycap pullerkent fut.
Hasznalata egyertelmu kell hogy legyen :)

[ Szerkesztve ]

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#32866) znb


znb
tag

Voltmár? [Logitech G Pro billentyűzet]

[ Szerkesztve ]

(#32867) Vanir válasza znb (#32866) üzenetére


Vanir
veterán

G Pro egerbol kiindulva vajon mikor jon a Prodigy verzio (ami jobb) 60%-os aron? :DDD

(#32868) nyunyu


nyunyu
félisten

Ez miben tud többet, mint a CM MK Pro S vagy a Ducky One TKL RGB?

Mondjuk azok 135-150€-s ára is megérne egy misét.

Tudom, tudom, az (5$-os) 72MHz-s Arm M3 sokat fogyaszt százon. (vagy nem azzal reklámozták a CMet?)

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#32869) Unteroff válasza Unteroff (#32669) üzenetére


Unteroff
aktív tag

No, vissza is kellett küldenem a CM Storm Suppressor-t, néhány billentyű egyáltalán nem működött (123578 és Ö, illetve jobbra és felső nyíl se), semmire nem reagált, a világítás viszont ment. Sajnos, nem cserélik, hanem majd valamikor visszakapom a pénzem.

Esetleg tudna valaki ajánlani másik billentyűzetet 10-12 k értékben, HU-s kiadás, világítós (lehetőleg kék, egyszínű, és a betűk világítsanak, nem közte), esetleg pár extra, bal kézre eső extra gombbal? Ja és vezetékes.

Előre is köszönöm a választ! :R

Steam: BlasiusUnteroffizier SC: Felcser Origin: Felcser_HUN Uplay:FelcserBlasius

(#32870) pulutodurumo


pulutodurumo
őstag

Nem akarok mindenáron új klavit venni, de időről-időre felmerül bennem a gondolat.

Ami kéne:
+ világítás, legalább a fényerő legyen szabályozható
+ plusz gombok (a mostani g103 szélső 6 gombja nagyon hasznos)
Ami mindegy:
- lehetne mecha, de tartok tőle hogy nem úsznám meg olcsón
- magyar kiosztás, de az sem baj ha nincs az ó,ű, stb. felmatricázva csak legyen ott

Húszezret el tudnék rá verni. Többet nem szívesen költenék, mivel csak kazuár gémer vagyok és nem is gépelek (nagyon) sokat.

Ez van most:

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#32871) Levi's


Levi's
tag

Üdv!

Érdeklődni szeretnék, hogy tudjátok e, hogy a Cooler Master MasterKeys Pro L (White Led, MX Brown) teteje fémből van vagy csak valami fémes hatású műanyag?
Illetve a Brown kapcsolókról érdeklődnék, hogy nekem egy Black van otthon. Ahhoz képest mennyivel más az érzet? Nagyon érezni azt a kattanó pontot? Tehát olyan érzet mind mondjuk egy membránosnál, hogy ott így megakad a lenyomás?

[ Szerkesztve ]

(#32872) Domonkos válasza Levi's (#32871) üzenetére


Domonkos
Ármester

Masodikra:
A barna nem 'kattan', csak egy enyhe huplit erzel feluton. Laikusnak hasonlithat a membranos bill erzetehez, de nem teljesen ugyanaz.

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#32873) Domonkos válasza pulutodurumo (#32870) üzenetére


Domonkos
Ármester

Mit szolnal egy CM masterkeys lite-hoz? Vilagit, magyar, cherry kompatibilisek a kupakok, wannabe mecha kapcsoloi vannak. A nepeket elegge megosztja - viszonylag sokan szeretik, nekem nem jon be. :D

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#32874) pulutodurumo válasza Domonkos (#32873) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Köszi, a marketing anyag alapján szimpatikus :D Jól látom hogy ezen nincsenek makrózható gombok?

SZ.: Kezdhetek gyűjteni egy Razer Black Widowra :)

[ Szerkesztve ]

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#32875) haxiboy válasza pulutodurumo (#32874) üzenetére


haxiboy
veterán

Minden gomb makrózható. ☺️

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#32876) Levi's válasza Domonkos (#32872) üzenetére


Levi's
tag

Az a baj, hogy nagyon bejött a Black, hogy egyáltalán semmilyen érezhető pont nincs a legaljáig. Nagyon jó vele írni. Viszont nincs belőle túl nagy választék. Brown-ból pedig elég sok fajta van ezért is gondoltam egy egy ilyen kapcsolóra. Lehet valahol ki kellene majd próbálni egyet. Bár kezdetben a Black is zavaró volt íráshoz és annyira megszoktam, hogy most nagyon elképzelni sem tudok mást. Lehet a Brownnal is így járnék :)

(#32877) pulutodurumo válasza haxiboy (#32875) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Mindketten tudjuk hogy mit jelent amit írtam...

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#32879) Domonkos válasza #41133696 (#32878) üzenetére


Domonkos
Ármester

Tokre jok a videok! Ahhoz kepest hogy gondolom vegig improztaztad nagyon osszeszedettnek hat az egesz! :K
Pacsi! :C
Csupan egy dolog tunt fel, ami nem volt full korrekt: hogy osszesen nem csak 4 cherry kapcsolo van hanem ~30. Persze ezek nagy reszet mar nem gyartjak es billentyuzetbe is keves kerul az altalad felsorot 4en kivul - szoval nem is kotekedesbol emlitem, csak gondolotam hatha erdekelhet :)
Masik meg hogy a kupakokat tisztitaskor erdemes leszedni. Egyreszt a kupakok oldalat sokkal konnyobben lehet igy tisztitani, masreszt meg (foleg a plate mounted) kapcsolok es a plate vagy pcb koze nagyon szeretnek a hajszalak, egyeb helyekrol szarmazo szoszok beakadni, amit a levego, legyen akarmilyen suru is nem biztos hogy ki fog vinni. Finom :P

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#32880) Skullwipe


Skullwipe
senior tag

Most a hölgyeknek nagyon bejön a ninswithc klikkje és a rendszer klikkek, meg ahogy kilkkeg, hátha jobban megértik hogy miért jó dolog a kattogós és miért kéne kicsit elnézőnek lenni :DD

[ Szerkesztve ]

(#32881) Revesz


Revesz
aktív tag

A CM Masterkeys Pro s házáról, hogy lehetne leszedni az ujjlenyomatokat meg a zsírt? Mert hiába törölgetem ezt a matt műanyagot semmi sem történik xD. Alkoholos kendővel meg nem mertem áttörölni...

Eu-ból lehet valahonnan értelmes fehér ansi PBT szettet rendelni?

(#32882) #41133696 válasza Domonkos (#32879) üzenetére


#41133696
törölt tag

Köszi a kiegészítést :R Igen én általában közben amit látok azt mondom, meg ami eszembe jut, illetve belenéztem a PHs cikkbe, onnan szedtem a 4es számot :) 2012es :)

Ez a progi kell ?:) Mert telepítéskor L verzióhoz írja, nekem meg M van :)

(#32883) nyunyu válasza Revesz (#32881) üzenetére


nyunyu
félisten

Eu-ból lehet valahonnan értelmes fehér ansi PBT szettet rendelni?

Mennyire legyen értelmes?

Ocó Keycool?
Hiperolcsó kínai világítós?
NPKC?
EnjoyPBT?
Originative Modern Beige?

Vagy blank legyen?

(Esetleg mondanám az UKKeycapsot, mint európai forrást, de mostanában nagyon el vannak havazva, meg a weblapjuk sem működik.)

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#32884) Revesz válasza nyunyu (#32883) üzenetére


Revesz
aktív tag

Blank még nem egyelőre. Így képről az NPKC nem néz ki rossznak hiába olcsó...
A vortex kék vagy piros legendes tetszik nekem amúgy, csak 70dollár+vám lenne az ára :/.
Kb 20.000-et szánnék rá, ha ennyiért lehet venni elfogadhatót.

[ Szerkesztve ]

(#32885) Skullwipe


Skullwipe
senior tag

HyperX Alloy FPS
Felépítés, kapcsoló típus, keycaps [1, 2], elég jól sikerült hang teszt, vezeték, világítás [1, 2], software.

Szóval, full size, vékony abs (ez a vacak ráfestés vagy micsodával), világítás, kék kapcsolók, csak us layout, 40e itthonról. Jól sikerülhetett vajon?

[ Szerkesztve ]

(#32886) Domonkos válasza Skullwipe (#32885) üzenetére


Domonkos
Ármester

Tegnap mar nezegettem es a videok alapjan nekem bejott. Ugyan a keycapjeit vacaknak tartom, de a tobbi resze teljesen vallalhato. A kapcsolovalasztas jo, a powered usb pass-through remek, a felepites szinten es nagyon bejon az is, hogy ennyire vekony lett. Mondjuk a thevr-os sracokkal ellentetben en ezt meg nem neveznem minimalistanak, max visszafogottnak, de be kell vallani, hogy dizajn teren is sokkal jobb, mint az atlag. A 40k meg valahogy meg realis ar is erte. Eselyes hogy elobb vagy utobb amint ki fogom tudni probalni, bekerul az ajanlottak koze :K
Ha valakinek sikerul beszereznie irhatna rola egy velemenyt! ;)

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#32887) DFB válasza Domonkos (#32873) üzenetére


DFB
tag

Szia!

Ezen én is gondolkodtam, mivel nem nagyon van mecha magyar kiosztással, amit akarnék és tudnék is megfizetni.
Giga K85 lenne az első számú jelölt, de beszerezhetetlen,
(Maga a Gigabyte is belinkelte nekem az Ipont, meg az Aquat, hogy ott nézzem.
Írtam vissza, hogy én is tudok keresni a neten, de azok mind angol kiosztásuak.Azóta csend, de amúgy sem kapkodnak a válasszal.
CHS forgalmazta, azt mondták nem is lesz.
Kiskereskedőknek halvány fogalmuk sincs-mint általában. Vesznek amit találnak ész nélkül, de minek azt nem tudom, és az is csak rendelésre. Angollal Dunát lehet rekeszteni,de lehet, hogy Amazonast is, és ha az jó lenne nekem akkor nem ezt választanám.De nem az.)

A Lite-nak elég szarul sikerültek a kupakjai-gyakorlatilag világítás nélkül láthatatlanok.(És a sorok közt is világít)
A mecha Pronak sokkal jobb, de az nem magyar.
Állítólag adnak majd hozzá magyar kupakokat, de valószínű a szarabbik litehez való olvashatatlant. Azt meg minek, ahhoz túl drága a Pro, és hogy fog kinézni.Még az is lehet nem egész garnitúra csak az ékezetesek lesznek benne a csábításba.

A Cerberus is hasonlóan sötét, azt mintha jobban vennék.

(#32888) nyunyu válasza DFB (#32887) üzenetére


nyunyu
félisten


Lehet kapni külön a CM MK Pro magyarító szettet.

Mondjuk egy Z gomb sem ártott volna, ha UK vagy US billzetet akarsz magyarítani, ha már UK kiosztás magyarításához ajánlják a szettet...
UShez kéne pluszban egy másfél széles Ű is az ANSI Enter fölé.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#32889) Ringman válasza Revesz (#32884) üzenetére


Ringman
nagyúr

ha nem kell egyelőre blank, akkor a side printeddel is megpróbálkozhatsz.
aliexpresen a thick pbt kifejezéssel keress.

(#32890) DFB válasza nyunyu (#32888) üzenetére


DFB
tag

Ezt a képet láttam én is, de hogy lehet is valahol kapni azt nem tudtam.
Így képről nem tudom, hogy ez a láthatatlan változat vagy se.
Ennyi erővel lehetne gyárilag hun. is.
Az UK kiosztásut lehet olyanná tenni, mint a klasszikus magyar (nagy enter, í)?

A Giga jobban bejönne ha lenne, igaz nem Cherry, de olcsóbb is kb. 10e-el.De nincs.

(#32891) Ringman válasza nyunyu (#32888) üzenetére


Ringman
nagyúr

R T O P karakteren kívül mindegyiken van altgr-es layeren valami, nem? akkor minden maradék kupakra szükség kellene az alpha szettből

szerk:
Z-n sincs algr layeren semmi

[ Szerkesztve ]

(#32892) nyunyu válasza Ringman (#32891) üzenetére


nyunyu
félisten

R T O P karakteren kívül mindegyiken van altgr-es layeren valami, nem? akkor minden maradék kupakra szükség kellene az alpha szettből

Nem feltétlenül.

A+E-re nem minden gyártó szokta felvésni az umlatos ä-t. (eddig csak Cherryken meg Fujitsun láttam, meg a napelemes ajtótámaszon.)
I+J, és M+ponton egyáltalán sincs feltüntetve az AltGr layer, azokat csak azért tetettem fel Varmiloval a terveikre, mert ANSI HU kompatilis kupakszettet szerettem volna rendelni, úgy meg nincs dedikált Í gomb a bal szélen.

Z viszont azért kell, mert az angol kiosztásokon lévő alsó soros Z kupak hátrafele lejt, míg a T mellé rakandó meg előrefele:

\ helyére kéne a másfél széles Ű.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#32893) Ringman válasza nyunyu (#32892) üzenetére


Ringman
nagyúr

lehet nekem is csak azért rémlett, az A és E mert mostanában többször kellett äÄ karaktereket írnom, aztán egyik billentyűzetem sem magyar.

feltételezem többször használt karakter, mint a Đđ (egyszer nem kellett használnom) vagy a ł Ł ¤ (legutolsó micsoda egyébként?)

szerk.
igen, a Z is kell.

[ Szerkesztve ]

(#32894) nyunyu válasza DFB (#32890) üzenetére


nyunyu
félisten

Az UK kiosztásut lehet olyanná tenni, mint a klasszikus magyar (nagy enter, í)?

Igen.

Vagy ha nem zavar a mod gombok német neve, akkor a DE kiosztásúakat is lehet tökéletesen magyarítani.
Mondjuk akkor zavarhat a német E és M kupakon lévő € és µ, mert azok helyett nem adnak AltGr mentes kupakokat. :DDD

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#32895) Spancho


Spancho
őstag

Sziasztok.

Egy külföldi oldalon láttam egy billentyűzetet az egyik cikkben.
Ez szerintetek valami egyedi bill ,vagy milyen lehet ?

A nyuszik és az őzgidák is várják a majálist, hát miért lennél épp te szomorú?

(#32896) Ringman válasza Spancho (#32895) üzenetére


Ringman
nagyúr

tada 68 + gmk carbon kupakszett - novelty keycapekkel?

szerk:
áfa és szállítás nélkül kb 270-300$-ból lehet meg lehet úszni :)

[ Szerkesztve ]

(#32897) nyunyu válasza Ringman (#32893) üzenetére


nyunyu
félisten

Áthúzott Ł az a lengyelben van, Đ-t passzolom.

¤ elvileg az univerzális pénznem szimbólum, csak mi sosem használjuk az Ft vagy HUF helyett. :DDD
(angoloknak ott a dedikált £, amerikaiaknak a $, izraelieknek ₪, japánoknak/kínaiaknak a ¥, stb.)

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#32898) Ringman válasza nyunyu (#32897) üzenetére


Ringman
nagyúr

ja a lengyelt ismerem, de kizártnak tartom, hogy többen használnák, mint az ä-t.

¤ még a wordben van, ha bekapcsolom a bekezdés és egyéb jeleket

(#32899) nyunyu válasza Ringman (#32896) üzenetére


nyunyu
félisten

Közben olvasom, hogy a Tai-Hao nekiállt koppintani pár manapság népszerű custom színsémát:

Középső a Carbon, alsó meg Pulse, felsőre nem írnak semmit, de szerintem Granite akar lenni.
(Bár az eredeti SGI Graniteon szürke volt az Esc, meg a sakktáblája sem a korabeli PCs billzeteken szokásos mintájú volt.
Nyilván a piros Esc-es modern Granite szettből merítettek ihletet.)

Na, nem mintha eddig nem nyúltak volna pofátlanul más dizájnokat.
(Lásd Bumblebee, Halloween, Blood Red, "Olivette", Dolch, Miami, szerintem sorolhatnám még.)

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#32900) Ringman válasza nyunyu (#32899) üzenetére


Ringman
nagyúr

az első a kínaiaknál retro keycap néven fut.

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.